ml "f BuitenHand Kj if ¥osr de Misvrouw. bornl te bepaien rmmmumpiljs wordt vemie- tigd, hetgeen den heer Gerritsen deed opmcr- kcn, dat deze maatregel practisch niets op- levert, al staat dan in het jaarverslag, dat deze maatregel, wat betreft de uitschotkool, zoo goed werkt. De heer de Vries zou de 3e soort bloem- kool beneden een zekeren prijs willen inzou- ten of laten inzouten, waarop de heer Schuur opmerkte, dat men dan tweemaal last van dat product had, waarop de heer Buijs opmerk te, dat het beter was ze met te zetten. (Ge- lach). Ten slotte zou men zich wel met het voorstel kunnen vereenigen. De volgende voorstellen van „de Schcr- mer' betrefende het aanvoeren van bloemkool uit de Schemer, werd geacht een zaak van die tuinders aldaar te zijn. Behalve het bestuur werden daarop de vol gende personen als afgevaardigden benoemd: A. Huiberts, H. Kost, T. Ruijs, P. Grootliui- zen. D. Buisman, J. van Baar, K. Zuidam, K. Blom, C. Keizer, C. Vennik, K. Madde- rom, A. Schuur, J. v. d. Ham, D. Gerritsen, P. Leijen, J. Wit, D. Leijen, J. W.t Sr. en G. Glas. Bij de rondvraag werd gevraagd naar meer ccotrole op de bascules aan de laadplaats door den keurmeester of veilingleider. Door den heer de Vries werd de kwestie „Gasonte" ter sprake gebracht, het middel tegen „knolvoet", waartegen door een com- misise uit Brock op Langend'ijk gewaar- schuwd werd, en door den Plantenziektenkun- digen Dienst te Wageningen als waardelocs werd gekwalificeerd. Spreker vroeg den heer Gootjes, hoe deze zijn naam kon leenen, om onder een attest te plaatsen, waarm de goede •hoedanigheid werd opgesomd en waardoor meerdere personen zich hebben laten verlei- den tot het koopen daarvan. De heer Gootjes zeide daarop, het middel te hebben gebruikt en er goede resultaten van te hebben gezien. Echter kunnen ook an dere omstandighcd.cn hun invloed hebben uit- geoefend en hij zeide geen vrijheid te hebben gegeven om zijn naam te plaatsen ender de voorspiegelingen, zooals deze thans worden gedaan. In verband hiermede kreeg het be stuur machtiging met het middel een proef te tiemen onder deskundige leiding. Wegens ondervonden schade werd besioten geen jaeht meer toe te staan op hun akkers, zoolaug daar producten op staan. Van een aardappeiselectiebedrijf „Ragis" in Pommeren was een schrijven ontvangen met bericht van den uitslag der teelt van een nieuw soort late aardappel. Door een 15-tal personen werd opgave gedaan van een ge- wenschte hoeveelheid pootgoed. Hierna sluiting. UIT GROOT-SCHERMER. Zondagavond gaf de Gemengde Zangver- teniging G. G. K. haar eerste uitvoering in dit seizoen. De zaal was flink bezet, in hoofdzaak met jcngelui, die ten piezierige avona wiiden hebben. Geengageerd was de bekende ka- rakter-humorist Louis Contran, voor ons dorp nog een onbekende, maar die zijn spo- ren op dit gebied reeds lang verdiend heeft. Jammer, dat de voorzitter van G. G K. door ziekte verhinderd was, mede te zingen. Daarbij kwam, dat er nog enkele zangers niet aanwezig konden zijn, waardoor de ver- houding van 't stemmen-materiaal zeer ten gunste der dames was. 't Koor begon met een lief, zacht gezongen Wiegeliedje, waarna een hartelijk applaus volgc'e. De inzet van het volgende nummer Morgenhymne, was wat rwak, terwijl bij dit nummer vooral bleek, dat de tenoren slecht vertegenwoordigd wa ren. Hierna kwam Louis Contran ten tooneele, die (zich liet) naar hij zei uitsluitend door hem zelf vervaardigde liedjes ten gehoore bracht. Na ieder nummer werd hij luid toegejuicht, waarna hij 't publiek kostelijk vermaakte, door maar steeds moppen te tappen. Zoo ging hij o.a. in ra^end tempo de geheele vaderlandsche geschiedenis door, maar alle gebeurtenissen verdraaiend. Een enkel ernstig nummertje deed hij ook, o.a. Moeders ver- jaardag. 't Applaus na elk nummer was steeds geweldig. Na eenige minder goed gezongen num- mertjes door de heeren van G. G. K. volgde een eigenaardig nummer. Op't tooneel was uitgebeeld de z.g.n. „inhoud" van't bekend Angelus, en terwijl't liet met pianobegelei- ding en klokkenspel door eenige dames ach- ter de coulissen gezongen werd, speelden eenige dames-Ieden „tooneel". Grootmoeder ■knielde, de kinderen speglden enz. Hierop volgden wederom eenige numrner- tjes van en door Louis Contran, die 't pu bliek wederom deden schateren. Een ernstig stukje: Kapitaal en Arbeid werd uitstekend vertolkt, terwijl er natuuriijk ook een num mertje kwam, waarvan de geheele zaal't re- i frein moest meezingenHad ik't maai gewe- ten, dan had ik't nook gedaan. De begeleiding van den humorist was in uitstekende handen bij den directeur van G, G. Kden heer Anderson uit Alkmaar. Na de pauze, waarin de „Lachpil!en" van Louis Contran verkocht werden, zong't koor een paar mooie nummertjes De Vesper van I.. v. Beethoven werd heel mooi en zuiver ge- izongen, terwijl cok Trias Harmonica vroo'lijk en pittig gezongen werd. Op verzoek van enkele aanwezigeu vei- gastte de humorist 't publiek op een soovt transformatiestukje, waarbij hij verschillende personen imiteerde, die ieder ,,'t Doode Paard" declameerden. De laatste nummers van't programma wa- derom voor't koor. Bruid en Bruigom werd goedgezongen. De mannenstemmen klonken hier mooi door de vrouwenstemmen heen. Levenslust werd gezongen onder begelei ding van Mevr. SchermerhornKlein- schmidt en't moeilijke nummer werd frisch gezongen. Een geanimeerd bal hield de vele jongelui nog vele uren aangenaam bezig. Dat belooft voor Donderdag wederom een voile zaal lachlustigen. DE VOLKENBONDSRAAD. Het uiterlijk beeld van den Raad bij de opening was gistermorgen het gewone, zegt een Wolff-bericht. Misschien dat er wat meer diplomaten tegenwoordig waren. Dr. Stresemann presideerde. Dit was de eerste keer dat een Duitseher voorzitter is. In openbare rutting werd eerst het over- brengen van het honorarium van den com- missaris van den Volkenbond in Dantzig, prof. Van Hamel, op de begrooting van den Volkembond befaandeld. Dit verzoek, dat van den heer Van Hamel was uitgegaan, werd afgewezen. Het tweede punt: het vervoer en het op- slaan van oorlogsmateriaal voor Polen op het gebied van Dantzig werd naar de per- manente militaire commissie verwezen. De Nederindsche gedelegeerde, mr. dr. W. J. Doude van Troostwijk bracht in zijn func tie van rapporteur het belangrijkste punt van deze zitting, nl. het hooren van peti- tionarissen uit de mandaatgebieden door de mandatencommdssie, gelijk deze commissie dat wenschte. De raad heeft, conform den wensch der mandaatslanden dit hooren niet goedgevon- den. De Volkenbondsraad droeg Chamberlain op, rapport omtrent de Hongaarsche opstan- denkwestie uit te brengen. Deze stelde voor, bedoeld rapport in de Juni-bijeenkomst van den Raad uit te brengen, waarmede de Raad zich vereenigde. INBRAAK OP WETENSCHAP- PELIJKE WIJZE. Met een nauw verholen bewondering ma- ken de bladen melding van een inbraak, \vel- ke Vrijdagnacht bij den juwelier Adolf Fis'n- berg, in den Commerical Road te Londen is gepleegd. Bewondering voor de wetenschap- pelijke wijze, waarop de dieven tc werk zijn gegaan. Zij begennen met een venster te for- ceeren, zaagden een paneel uit een deur en maakten daarna gebruik van den electrischen strcom om een gat in de safe te branden. Zij deden hun werk zoo kunstig, dat hot alarm- signaal, hetwelk aan de brandkae; was be- vestigd, niet overging. Toen zij klaar waren, ruimden ze alles netjes op, deden het uitge- zaagde paneel weer in de deur en verdwenen. Toen de heer Fisberg's ochtends in zijn zaak kwam, merkte hij dan ook aanvankelijk niets. Alles was in de beste orde, in de etala- ge ontbrak niet. Pas toen hij de safe wilde openmaken, ontdekte hij de inbraak. Voor een waarde van niet minder dan 11.000 pd. st. aan diamanten was geroofd. De zaak was Dcnderdagmiddag om vier uur gesloten en Vrijdagochtend cm negen uur werd het ge- beurde pas opgemerkt. De dieven moeten van voortreffeliike werktuigen vocrzien zijn gewcest. want het doorgehrande staal van de safe is cen halve duim dik NIEUWE GOUDVO'NDSTEN IN HET OUDE MYKENE. In de landstrcek van het oude Mykene, dat Agamemnon tot heerscher heeft gehad, en waar de Duitjchc geleerde Schliemann tus- schen 1870 en 1880 zijn beroemde opgravin- gen heeft verricht, heeft thans een expeditie belangrijike goudvondsten gedaan. De expedi tie stond onder leiding van prof. Peresio Lund. Bij Midea, tien kilometer ten Oosten van Argcs, werd in een kcepelgrai, dat bloot gelegd werd, behalve skeletten, een groote hoeveelheid vaatwerk van edel metaal opge- graven. De pronkstukken uit die graven zijn, naar de „Antiquitaten-P.undschau" meldt, twee schotcls. De eene, die in vorm' overeen- komt met een door Heinrieh Schliemann in Mlkcne gevenden gouden beker geeft aan den enderkant om een leeg middenve'ld, zoo groot als een taler, een zeer fijn bewerkt stukje le- ven op den bodem der zee te zien. Met ver- wonderlijken rijkdom van fantasie en uitbeel- dingsverinogen wordt een zich voortbewegen- de zeewereld om het middenpunt van den schotel weergegeven. Koralen met inktvis- schen, zeepaarajes en zeeplanten slinger-m zich in diehte rijen om elkaar. De andere schotel van zwaar zi'lver isi van binnen met cen dikke laag goud bedekt. Van buiten om den rand zijn in een brans groote stierenkop- pen aangebracht, de horens van iederen kop buigen naar twee kanten omhoog, de pun ten er van komen samen met die van den aan- grenzenden kop. Het geheel is streng gesty- 4 leerd. Winkeljuffrouw (die een biljet van veertig gulden heeft gekregen, om er een paar gulden af te houden): „Heeft u het niet kleiner, mevrouw?" Parvenu's vrouw: „Wat! nog kleiner?" (Humorist) Een groote, door prachtlge relief-rozetten gevormde ketting heeft, evenals een kleinere, zeker aan een vrouwelijken doode behoord. Een gouden ring draagt op de vlakte voor het zcgel een zeer interessante voorstel ling. De doode, die den schotel vasthield, droeg aan den linkerpols een grooten mylenischen gcsmcdcn steen. Wanneer de in het dubbele graf gevonden wapenen (dolken, zwaarden, speren) zijn sciioongemaakt, komt er waar- sdnjulijk nog menige artistieke verrassing aan het licht. EEN ONTPLOFFING Mandagmiddag, terwijl de autoverhuurder L. Groenland te Oisterwijk met zijn broer W. L. Groenland moest in't gasthuis ter verple- werkzaamheden verrichtte, ontstond plotse- ling een ontploffing met een begin van brand. De gebroeders werden vrij ernstig aan gezicht, armen en handen verwond en L. Groenland mest in het gasfhuis ter verple- ging worden opgenomen. De brand bepaatde zicli tot een der auto's. Zij was spoedig ge- btuscht. VALSCHE BESCHULDIGING. Uit Hoeven (N.-Br.) wordt gemeld: In een van de vorige raadsveigaderingen uittc een raadslid tegen den gemeente-secretaris Wou- ters en den oud-wethouder Brormann de be- schuldiging dat zij ieder j 10.000 ten nadeelc van het gemeentelijk electriciteitsbedrijf had- den verduisterd. De beschuldigden, niet te- vreden met het oordeel, dat do overige ge- meenteraadsleden hebben uitgesproken en waarbij zij verklaarden, dat zij de bcide be- tichten geheel onschuldig achtten, hebben ten onderzeek uitgelokt van den heer D. W. van Ouwerkerk te Ginneken, accountant van het centraal bureau voor verificatie en financieele adviezen der Vereeniging van Ncderlandsche gemeenten te 's^Gravenhagc, en H. Hendrikx te Leur, boekhouder van het G. E. B. van hocven. Beiden hebben alle bescheiden onder- zocht en volkomen in orde bevondcu. HOLLANDSCHE TULPEN VOOR DE LONDENSCHE PARKEN. Naar Reuter aan de N. Rott. Crt. uit Lon den meldt, heeft in het Lagerhuis de onder- minister van binnenlandsche zaken medege- deeld, dat dit jaar in de Londensche parken als iets bijzonders tulpen zullen te zien zijn. Dit is een beleefdheid van de Nederlandsche bollcnkweekers en hun organisatie. ZIJN VROUW ONTHOOFD. Een Armeen, Menegihikian genaamd, die eerst beweerde als beul voor de bolsjewiki te zijn opgetreden doch deze verklaring later in- trok, heeft te Parijs terechtgestaan omdat hij zijn vrouw met een bijl het hoofd had afge- hafct en het hoofd vervelgens door het raam had gego'oid. Hij werd tot levenslangen dwarigarbeid verocrdeeld. DE CYCLOON OP MADAGASCAR De cydoon welke Tamatave op Madagas car geteisterd heeft, is van niet zoo ernstigen aard geweest, als de eerste berichten deden veumoeden. Thans kan worden medegedeeld, dat het aantal docden en gewonden sterk overdreven was. In totaal werden 18 men- sc'hen gedcod en 5 gewond. De materieelc sChade was aanzienlijk. Vooral de officieele geb'Ouwen, met uitzondering van het postkan toor zijn zwaar beschadigd. Door de over- strooming is in de straten groote schade aan- gericht. Het is niet mogelijk, een betrouwbare rairing der schade te verierijgen, dceh men gelooft algemeen, dat voor den wederopbouw drife jaar noodig zal zijn. Drie stoomschepen zijn aan den grond geloopen, waarbij ze\'en zeelieden om het leven zijn gekomen. Het is thans rustig te Tamatave. Er is geen voedselgebrek, doch als voorzorgsmaat- regel is de staat van beleg afgekondigd. Ook een cydoon in Paraguay. Een cycloon heeft te Asuncion in Para guay groote verwoestingen aangericht. INDUSTRIEELE CONFERENTIF.S. Gistermorgen is alhier een conferentie be gennen tusschen Britsche en Fransche indus- trieelen, welke overeenkomt met die, welke in November van het vorige jaar tusschen de Britsche en Duitsche industrieelen was ge- houden. Hoewel de besprekingen niet openbaar wa ren, wordt toch rheegedeeld, dat men bij de discussies de richtlijnen volgt, welke zijn op- gesteld voor de Economische Conferentie, welke a.s. Mei te Geneve wordt gchouden. EEN MISLUKTE LANDBOUW- ONDTTNEMING IN RUSLAND. De Duitsch-Russische agrarische maat- schapcij", die in 1923 25.000 desjatinen grond in het Wolga-gebied in concessi" kreeg, om daarop het landbouwbedrijf uit te oefenen, heeft thans tot de sovjet-autoriteiten het verzoek gerich, om de concessie-overeen- komst te willen onibinden, uit hoefde van de omstandig'heid, dat de expioitatie van dezen grond een aanzienlijk verlirs oplevert. Het moet eraeiig behvijfeld worden, of dit verzoek bij de sovjet-regeering een gunstig oor zal vinden. KO'RTE BERICHTEN. Het bestuur der Britsche Arbeiderspartij heeft den voorzitter der partij, Seale, ge- schorst wegens zijn communistische neigin- gene Volgens het tijdschrift „Mischar We- taasialv' zijn gedurende het jaar 1926 Pales- tina birnengetrokken 13.910 personen, waar- onder 13.080 Joden, terwijl het land is ver- laten door 9429 personen, waaronder 7365 Joden. In den loop van deze week zai het Brit sche luigerhuis zich in het bijzeader bezig- houden met de activiteit der communisten en de middelen tot bestrijding van hun propa ganda. De koning en koningin van Noorwegen, benevens kroonprins Olaf, waren tegenwoor dig bij het skispringen te Holmenkollen. waar Tulltci Thams den eersten prijs behaalde met een sprong van 42Meter. Den 12en Januari 1.1. is te Parijs bij straatverbetering van den boulevard Haus- mann in een kuil het lijk gevonden van een man, dat thans herkend is als te zijn van een Amerikaanschen intemationalen oplichter Men neemt aan, dat hij door twee zijntr handiangers»is vcrmcord. Litauen heeft voigeas de jongste volks- teliinff 21/4 millioep inv/oners. l Dorpsfilosoof: En ik zeg KreHs, een genie nit zich alleen maar, wanneer h(j toevallig in het juiste tijdperk geboren is. Jij ton non bijvoorbeeld best een andere Shake speare kunnen z(jn. zonder dai je hei wist (Humorist) Volgens con bericht uit Madrid is de koning van Spanje door de beursmakelaar tor eere-beursmakelaar benoemd ter gelegenheid van een hem in de beurs aangeboden feesi- maal. De Nationale Raad van het Britsche Legioen heeft een bezoek aan de Fransche slagvdden georganiseerd, dat a s. zomcr zal plaats heblten en waaraan 15.000 oud-strij- ders zullen deelnemen. Verzekerd wordt dat straffen van ca- nonnieken aard staan te worden genomen te gen de'geestelijken, betrokken bij de autono- mistische beweging in den Elzas. Bij een betooging, uitgelokt door ultra nationalisten te Nastatten in den Taunus. had een botsing plaals tusschen betoogers en gendarmen, waarbij een betooger werd gedood en twee gendarmen ernstig gewonl De politie van Coblenz arresteerde alle betcogers. 'Het aantal typhus-gevallen te Glogau neemt toe; tot Maandagmiddag werden 81 gevallen aangegeven, terwijl totaal twee per sonen zijn overleden. Naar uit Hagen (Westfalen) wordt gemeld, heeft een ontploffing plaats gehad in een fabriek te Winz bij Hattingen. De ont ploffing was zoo hevig, dat stukken van de oven door het dak de lucht in werdbn ge- slingerd. Twee arbeiders werden zwaar ge wond. In Lingostiere bij Nice sloeg een auto, waarin acht personen zaten, over den kop. Twee der inzittenden werden gedood en vier gewond. De grondwetseommissie van de Tsjecho- slowaaksche Kamer heeft een wet aangeno- men, die aan alle inilitairen en gendarmes in actieven dienst het kiesrecht ontzegt. De debatten in het Engelsche Lagerhuis over de Engelsch-Russische betrekkmgen hebben te Moskou veel fcelangstelling ge- trokken. In officieele kringen ziet men zich voor de groote moeilijkheid geplaatst een be- slissing te nemen ten aanzien van de hou- ding die nu moet worden aangenomen. We zijn tegenwoordig zoo verwend, nu we in bijna alle winkels otize poets- en reini- gingsmiddeltjes kant en klaar kunnen koo pen: Lux, Rinso en andere zeepen voor de wasch, Diamond, Brillant en dergelijke voor het poetsen van koper en zilver\ maar de oude dame, waar ik u de vorige maal van vertelde, heeft er allerhande special)t nud- deltjes voor en ik ben heelemaal niet over- tuigd, dat die minder zouden zijn dan de moderne in inassa klaargemaakte oplossin- gen. Zilveren ornamenten bij v. maakt zij schoon door ze af te vegen met een sneedje limoen (dat is een kleine citroensoort) en. dan af te spoelen in koud water; wasch ze daarna in een warm zeepzopje, spoel na in warm wa ter, droog ze af met een zachten doek en ten slotte met een lap van zeemleer. Zilveren en koperen voorwerpen worden prachtig als u ze wascht met het water, waarin droge witte boonen zonder zout wer den gekookt. Ook deze wrijft u na met een zachte wollen lap. Wist u, dat dit water ook zoo geschikt is om vlekken mee uit uw klee- ren te halen? Nog een mengseltje voor ziiver poetsen: Kook 250 gram in stukjes gesneden Spaansche zeep gedurende eenige msnuten in een halven liter water en voeg hier 250 gram geslibd krijt bij. Neem daarna de goed omge- roerde massa van net vuur om i/at af te koe- len en giet ze in een kom. Zoodra ze geheel koud en vast is geworden, is zij voor het ge bruik gereed. Bestrijk er de zilveren voorwet- pen mee, wasch ze af in zeer heet water en wrijf ze af met een zeero. Een door kaarsvet vuil geworden kandelaar maakt men schoon met heet water en daarna poetst men hem op met een wollen doek met krijtpap. Zwart geworden ziiver wordt weer blank door poetsen met krijtpap en geest van salmiak. Ik weet niet, of het, als u dit blad onder de oogen krijgt, vrieze:: zal of dooien, maar voor alle zekerheid geef ik u een middeltje op om nitglijden bij glaclde straten en ijzel te voorkomen: bestrijk uw schoenzolen met een oplossing van 50 pram dikke terpentijn, 200 gram colophonium, 50 gram benzine en 250 gram spiritus. Deze oplossing is gereed, zoodra terpentijn en colophonium zijn opge- lost; laat ze aaartoe eenigen tijd in een fleschje op een warme plaats staan maar pas op, dat het fleschje zeer goed is afgeslo- ten, want het is gevaarlijk bij vuur en licht. Als de hiermee bestreken schoenzolen droog zijn geworden, zijn ze stroef en zult u er niet mee vallen. De kachels staan in alle geval nog. Weet u, dat u die zoo goed zclf kunt lakken met eigeogemaakte lak, die er niet drdelijk in scnilfers afvalt? Neem een kilogram hout- teer, laat dat bijna koken en doe er dan cen zestiende kilo ijzervitriool bij. Smeer nu het lak, als het heet is, er met een kwast op na eerst het gedeelte der kachel, dat u lakken wilt, verwarmd te hebben. Door de hitte van de kachel droogt het lak direct. Heeft u vastzittende kukken? Laat er dan even een paar drupnels olie langs loopen en ze vliegen los! fnclirn u kinken in vaieline doopi, ziin ze riterniate grschikt om 'tla-in stoppen te vervaugen. Zij worden dan niet door zuren aangetast en plakken niet vast jaan de fleschhalzen, al gebruikt u ze in lan- gen tijd niet. Oude kurhen kunt u weer bruikbaar maken door ze te leggen in een mengsel van twee deelen was en een deel rundvet; droog ze af en laat ze eenigen tijd op een warme plaats liggen. Ze zijn dan weer absoluut geschikt om flesschen af te sluiten. Geheel nicuwe kurken moeten vo6r het gebruik eenigen tijd wecken in warm water. Zijn ze te hard, dan krijgt u ze gemakkelijker zacht door droge verwarming dan door warm water. Als u voorkomen wilt, dat een ladde, uit- glijdt, spijker dan tegen den onderkant kleine stukjes gummi. U heeft aliemaal wel eens kreukels in uw kleeren, denk ik, en zult ook aliemaal wel ge- tracht hebben die weg te strijkentot uw groot verdriet bemerkte u dan, dat welis- waar de kreukels verdwenen waren, doch dat het bewuste kleedingstuk glom! Daardoor is het beter om niet te strijken maar met een vochtige doek over de plooien te wrijven en de kleeren dan minstens gedurende een dag op een koele plaats, liefst buiten, anders b.v. in den kelder te hangen. Het kraken van schoenen kunt u voorko men door een stuk dril of teervet tusschen onder- en bovenzool te leggen; dan houdt u bovendien de voeten warm en droog. Om schoenen te be war en tegen schimmel moet u het leer bestrijken met een mengsel van een deel kamfer op negen deelen terpen tijn; dat houdt de ratten en muizen uit de buurt en voorkomt het schimmelen. U kunt ze ook bestrijken met ricinusolie. Zijn uw schoenen nat of vochtig, hang ze dan in een donker verwarmd vertrek (maar niet bij een kachel of een radiator) aan de veters of leesten op, dan kunnen ook de zolen drogen. Zijn ze erg nat en moeten ze gauw droog zijn, vul ze dan losjes op met couran- tenpapier, steek dit in brand en laat de asc'n eenigen tijd in de schoenen liggen. U kunt de schoenen ook opvullen met zeer drogen ha ver, erwten of asch en ze dan op :en warme of tochtige plaats zetten. De erwten moet u daarna liever niet meer voor de soep gcbrui- ken. Het is moeilijk om schoenen, die vochtig zijn goed te poetsen. Leng uw sthoensmeer echter eerst met een paar druppels melk aan en dadelijk krijgt u ae schoenen glanzend. Schoenen, die u niet veel gebruikt, moet u bewaren op een luchtige koele plaats. Naar aanleiding van het gebreide kleedje, waarvoor ik een paar weken geleden een pa- troon gaf, ontving ik een paar brieven van inzendsters, die niet verder konden. De een haperde al bij den veertienden toer; een ander bracht het tot den 53sten; een derde kon bij den blsten toer niet voort en een kwam bij den honderddertigsten tot stilstand! Ik kan de dames onmogelijk ieder afzonderlijk hel- pen; ik waarschuwde u van te voren, dat dit een moeilijk, ingewikkeld kleedje was, alleen voor zeer ihandige breisters en ik ontving dan ook gelukkig verscheidene brieven van dames, die het tot een „gelukkig" einde brachten. Het is niet zoo procies te omschrijven; u moet op het patroon letten: er komen drie spinnekoppen boven elkaar, let dahr op en niet op uw aantal steken, dan komen uw toeren vanzelf goed uit; het doet er niets toe of u meer omslaat of minclert dan ik schrecf (er staat geen fout in mijn artikel); de hoofdzaak is, dat uw figuur goed uitkomt. HISTORISCHE ANFCDOTFN. De Cassagnac, de bekende duellist werd op een morgen gewekt door zijn getuigen, die hem kwamen afhalen. Hij herinnerde zich, nog bevangen door den slaap, niet, waaraan hij die vroegere bezoek te danken had. Het regende en stonnde en de Cassagnac was daardoor bijzonder uit ziin humeur. Het is wat moois om al op te staan, pruttelde hij geen vuur in de kachel, geen warm water en hij keerde zich om en zei komen jullie maar weer terug. ten van de getuigen verklaarde, dat er, zonder van weerszijden de eer na te komen, mogelijkheid bestond om de zaak in der min- ne te schikken. Het was maar een kleine woordenwisse- ling aan tafel zei de tweede getuige een dwaasheid niet de moeite waard: wanneer je het goedvindt zullen we alles in orde maken en je kunt nog een poos gerust gaan slapen. Hm, zei De Cassagnac, vertel me eens wat er eigenlijk gebeurd is welke wijn is er gedronken? Als het Bordeaux was ben ik niet lastig geweest. Neen het was Bourgogne. Daar heb ik een kwaden drank aan daar kan ik niet tegen. En de Cassagnac trok zijn bottines aan. Heb ik veel gedron ken? Als een tempelier. Dan ben ik zeker in de war geweest. Je was onverdragelijk. Dus. hernam de C. terwijl hij voor den Spiegel met zorg de scheiding door zijn haar trok heb ik ongelijk gehad. la, 'aat ons daarom de zaak maar weer in orde brengen, zeiden de getuigen nog- maals. Welneen, nu ik eenmaal aangekleed ben zuiien we maar liever. gaan, ik zal hem wie is het ook weer? wel een prik ge- .ven- - <!fP xl:

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 7