DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. No. 5< Honderd negen en twintis^ste Jaarsransr 1927 WOEfiSDAG 9 MAART llit het Panlement BuifeniancS DJf ntf«mef besraat nit 2 bladen- Deze ConranI wordl ELKEN AVOND, behalve Zon- en Peestdagen, nitgegeven, Abonnementsprijs bij vooroitbetaling per 3 raaandeo vooi Alkmaai /2.—franco door feet geheele Rijk /2.50. Afzonderliike en bewqannmmers 5 cents. PRUS DER OEWONE ADVERtENTl&Nt Per regel 0.25, bij groote contracten rabat Qroote letters oaar plaatsralmte Brieven franco aan de N. V, Boefc en HandelsdrakkerQ r/b HERMs C0STP HiHHl Voordam C9. Olrecteurt O. H. KRAK* Telef.nr. Administrate 3. Telefoonnr. Redactie 33. Hoofdredacteuri Tj. N. AD&MA* Postgiro 37060. Den Haag, 8 Maart 1927. C Hct pleit is beslecht, de strijd over bet tcniijdjge ontwapeningsvoorstel der sociaal- democraten is geemdigd, en ik geloof niet, dat mijn lezers eikaar met stomine verbazing zulleti aankijken, als ik mededcel, dat liet voorstel met 53 tegen 32 stemmen van de baan is gebracht. Het begon vanmiddag met een rede van fcijaa drie uur van den eersten onderteekenaar hct voorstel, den heer K. ter Laan, die iiit den aard der zaak niet v-eel nieuws ton zeggen, daar zijn partijigenooten hem vrijwel liet gras voor de voeten hadden weggemaaid. Schering en inslag van het eerste gedeelte van. zijn betoog was, dat, al wilde hij toege- |en, dat de veiligheidswacht van 3000 man, jjvelke zijn partij nog gehandhaafd wil zien, hiet voldoende is om het hoofd te bieden aan een vijandelijk leger, onze huidige legermacht ilaar ook nitet toe in staat is. Waarom dan hct duurdere in stand gehouden, waar het evenveel of even weinig presteeren kan als hct go-edkoopere Het zedelijke vraagstuk van dte ontwape- jjing besprckende heeft de heer Tcr Laan een. levcndig becld geteekend van de. verschnk- fcingen van den oorlog. Met hem gruwen on- gehvijfeld alle weldenkenden van die door Eem geschetste gruwelen, maar toch rees bij niij de vraag, of de spreker hier niet een wei- pji-r afdwaalde van hct onderwerp, want dat hif zich vermoedelijk toch niet heeft voorge- stcld dat een alien door ons doorgedreven 'opheffing van het leger ten gevolge zal heb- dat wij eventueel voor die gruwelen ge- soaard zullen blijven. Ten hoogste zouden we ffan kunnen zeggen, dat wij ons niet verant- jwoordelijk behoeven te gevo-elen voor die gru welen. En in zoover zo'u er dan een ideeel yoordoel aan onze ontwapening zijn verbon- iden. De verschillende partijen waren overeenge-. Jcomen, dat zij niet zouden repliceeren, daar- mce het bewijs leverend, dat mijn opvatting, dat her; hier meer een acadetnisch debat betrof dan een zaak van praktisch regecringsbeleid, niet zoo geheel uit de lucht was gegrepen. Alieen de heer L. de Visser (Comm.) gevoel- de behoefte zijn standpunt nader toe te lieli te n en dat deed hij door weer eens een requi- sitoir tcgen de S. D. A. P. te formuleeren, yvaarfcij hij haar in de krachtigste termcn ver- weet, dat zij Marx ontrouw was geworden. Hij wond zich daarbij dermate op, dat de Voorzitter hem tot matiging moest verma- nen, doch daar had hij vrijwel maling aan en in zijn geestvervoering vend hij het ocgen- blik gekomen om bij de reeds door hem inge- diendc motie betreffende de terugtrekking van onze legermacht uit Indie nog een motie in t< dicnen, waarbij de wenschelijkhcid werd uitgesproken, dat onze weermacht bij moge- hjkc conflicten tusschen kapitaal en arbtid [pict door de overheid zou mogen gebruikt v/orden. De motie werd op grond van parle- nientaire beleefdheid voldoende ondersteund, maar toen zij in stemming kwarn, werd zij, evenals de eerste, met algemeene stemmen op een na verworpen. Daarmee waren de algemeene beraadsla- gin'gen over het voorstel afgeloopen, doch al- vorens men begon met de behandeling der ar- titolen achtte de heer De Visser zich gedron- fen om nog een woord te zeggen. Maar wat ij toen heeft gezegd, zou ik niet kunnen na- Verfcllen, want de S. D. A. P. joelde, hchte en ^Bpotie zoo luidruchtig, dat er geen woord (was te verstaan. De Voorzitter trachtte tever- 'geefs de rust te herstellen door met zijn ha- Skner te beuken, de heer De Visser bekreunde er zich niet om en dreigend ging hij op den heer Duys af, die, volgens gewoonte, het luidruchtigste van alien was. Men haalde Jiem weer terug, maar toen stond hij voor Hen heer Stenhuis en ik geloof, dat het bitter jweinig had gescheeld, of de beide Kamerleden jwaren eikaar aangevlogen, de heer Stenhuis pakte tenminste den ander reeds bij den arm, Hoch gelukkig kwam het niet verder. En nog was het roerig in de Kamer, toen de Voorzitter all liet stemmen over het eerste artikel van het ontwerp, dat daarop viel met 53 tegen 32 stemmen. Tegen: de geheele Ka mer, behalve de S. D. A" P., de Vrijz.-Dem. jen den heer Arts. Daarop stond de eerste onderteekenaar, de heer Ter Laan, op, om na- inens zijn medevoorstellers het ontwerp terug 'te nemen. De Kamer ging torn over tot behandeling van eenige conclusies, maar als er over het verdere verloop der vergadering nog wat valt mede te deelen, kem ik daar niorgen wel mee aan. D'E AAiRDBEVINO IN JAPAN. Meer dan 2000 dooden. De minister van binnenlandsche zaken deelt medfe, dat bij de jongste aardbeving vccrtig dooden en 67 gewonden zijn. Twee steden zijn geheel verwoest. Dit bericht zal wel als een eerste officieele ewdedeeling moeten worden beschouwd, want van andere zijde komen andere berichten bin- nen, die van een helaas veel grooter aantal slach'toffers spreken. Het politierapport van de prefectuur te Kyoto ineldt totaal 2000 dooden. Vijf steden en verscheidene dorpen zijn geheel wegge- vaagd. De stad Mineyama is het zwaarst getrof- fen met duizend dooden en zeshonderd ge wonden. Te Iwataki zijn 890 huizen inge- stort of verbrand en 60 menschen gedood, te Koemihama dertig. Mineyama is grootendeels in vlammen op- gegaan, terwijl de buitenwijken met sneeuw bedekt zijn en die bevolking daar ronddoolt. Tweederden van Koemi'hama is verwoest en de mensdhen loopen radeloos langs het strand De aardschok is ernstiger geweest dan twee jaar geleden, doclh de materieele schade is bepehkt, daar in het geteisterde gebied geen welvarende steden liggen. Toyo-oka, dat in 1926 geheel verwoest werd, is nu ongedeerd gebleven. Uit Honoloeloe wordt gemeld, dat de stad Tottori in brand staat. De autoriteiten doen de huizen gedeeltelljk opblazen, om e^i uit- hreiding van den brand zooveel mogelijk te verhinderen. Uit Osaka wordt gemeld dat er bij de aard- beving minstens 100 personen werden ge dood, 13 huizen volkomen en 32 andere ge- deeltelijk werden verwoest. Nocihtans wordt de schade in deze stad niet als zeer ernstig beschouwd. De sdhok werd in lichte mate gevoeld te Tokio en Yokohama, verschillende steden en dorpen in de onigeving van Miyazoe, Kyoto en aan dte Japansche kust zijn daarentegen verwoest. Troepen en torpedojagers Snellen ter hulp. Gemeld wordt, dat de Vlootbases Maizoeroe en Tyazoecho in brand staan, ter wijl de dorpen Ymadia en Kayacho verwoest zijn. Uit Osaka wordt gemeld, dat de seismo graaf van de sterrenwacht aldaar door den schok werd vernield. Het centrum van de aardbeving ligt 120 K M. ten Noorden van Osaka, in de Japansche Zee. De verbinding tusschen Osaka en Kobe is verbroken. Verscheidene gasfabrieken, tus schen deze steden gelegen, staan in brand, benevens vele andere gebouwen. Het feit, dat de beurzen weinig be'invloed zijn, doet gelooven, dat de schade in econo- misch opzicht niet ,groot is. Gemeld wordt thans dat er te Osaka en Kobe geen enkele vreemdeling gewond is Door het uitglijden van de landingsbrug van het toeristenschip „California" is een Ameri- kaansche dame verdronken. Er zijn inschrijvingen geopend en er wordt hulp gezonden aan de slachtoffers. In de getroffen gebieden zijn de wegen gespleten; overal ziet men de puinhoopen van verbrande of ingestorte huizen; de we gen zijn met lijken bezaaid. Volgens de berichten uit Japan is de be- roemde Amarubes-spoorbrug ingestort. In Centraal-Japan werden ontelbare huizen en' bruggen beschadigd. Het aantal dooden in Osaka werd o-p ten minste 100; geschat. Een groot aantal personen, waaronder ook vele buitenlanders, werden gewond. Men vreest, dat ook in Tajima en in Korea menschenlevens te betreuren zijn. DE BRITSCHE LEGERBEGROOTING. Bij het indien-en van de legerbegrooting heeft Sir Laming Worthington Evans, mi nister van Oorlog, een rede gehouden, waar bij hij zeide, dat hoewel oogenschijnlijk een uitbreiding van het leger zal plaats hebben, de geregelde troepen toch met 4000 man zijn verminderd. Volgens de begrooting-cijfers tomen er 71.000 man bij, doch deze toename moet worden toegeschreven aan de troepen- zendingen naar Sjanghai, en ook al doordat het garnizcen te Aden thans onder de Brit- sche regeering ressortcert, terwijl het vorige jaar dit garnizcen vanuit Indie werd gere- geld. Doch in andere opzichten heeft een we- zenlijlke vermindering der strijdkrachten plaats ge'had. De minister vroeg voor de uit- gaven van het leger een bedrag van 41.565.000 pond staling te willen uittrekken, heigecn dus 935.000 pond sterling minder is dan het vorige jaar. Spr. wees er nog bp, dat gedurende de laatste zes jaar de legerbegroo- timgen steeds zijn verminderd. WcTithington Evans deed daarop nog me- dedeelingeii over de legerorganisatie en de daaruit voortvloeiende kosten. DE TOESTAND IN NICARAGUA. Pattcson, de Britsche zaakgelastigde, heeff den correspondent van Reuter medegedeeld, dat de Britsche regeering thans overtuigd is, dat de belangen der Britsche onderdanen in Nicaragua voortaan voldoende zijn be schermd. Hij voegde er aan toe, dat Engeland niet voornemens is nog een oorlogsschip n«ar Nicaragua te zendan of een anderen maatregel van soortgelijken aard te treffen. Uit Managua wordt gemeld, dat de Brit sche kruiser Corinto heeft verlaten. De Amerikaansche marine-soldaten hebben thans Matagalpa bezet, waardoor het garni- zoen is vrijgekomen om de liberalen te be- strijden. DE ANN'EXATIE VAN BESSARABIe DOOR ROEMENIe. De politieke atmosfeer in Europa. De Italiaansche delegatie op de Volken- bondsvergadering te Geneve publiceert een verklaring inzake de ratificatie van het ver- drag vain 20 October 1920 over de aanhech- ting van Bessarabie bij Roemenie, indertijd afgesloten tusschen Engeland, Frankrijk en Italie eenerziids en Roemenie anderzijds. In de verklaring wordt er op gewezen, dat het thans genomen besluit tot ratificatie door Italie zoolang is uitgesteld om de betrokken mogendheden Rusland en Roemenie gelegen- heid te geven in deze kwestie tot een regeling te komen; maar dat met de ratificatie door Italie in geen enfeel opzicht een onvriendelijk- heid bedoeld is tegen het bevriende Rusland. Aan de ratificatie moet geen gewicht worden toegekend, dat uitgaat boven de beteekenis van het verdrag. In de Geneefsche kringen wordt in dezen stap echter niettemin de bedoeling gezien niet alleen de Italiaansche-Roemeensche betrek- kiogen te onderstreepen, maar ook te werken in de lijn van de jongste Engelsche politiek. Chamberlain verklaarde gistermiddag in de persconferentie echter nadrukkelijk, dat En- gelend geen anti-Russische politiek voert, of- schoon hij de betrekkingen zeer slecht noem- de, en dat het vreedzame betrekkingen na- streeft, terwijl hij zich in zeer verzoeningsge- zinde termen over China uitliet. Toch heerscht in vele kringen de indruk, dat zich hier thans een belangentegenstelling open- baart. Engeland tracht Duitschland te w inn en voor een vriendschappeilijke verhouding met Polen, hetgeen tevens een Fransch belang is. Maar de Engelsch-Italiaacische combinaiie heeft in veler oogen een anti-Fransch karak- ter, dank zij de bekende bestaande Fransch- Italiaansche moeilijkheden. Engeland, dat in ruil voor de Duitsch-Poolsche vriendschap bereid zou heeteti een vroege ontruiming van 't Rijnland te steunen, zou in dat geval daar bij niet op Fransche medewerking kunnen rc- kenen. Zoo wordt door velen de politieke at mosfeer thans troebeler geacht dan enkele maanden geleden, constateert het Hbld. Men hoort reeds twijfel uiten of bij deze uiteen- loopemde en tegengestelde belangen de lean- sen voor de ontwapeningscommissie, die bin- nenkort weer bijeenkomt, er op verbeteren zullen. DE VOL KENBONIDSR A AD BIJEEN. De Raad van den Volkenbond heeft be- sloten de internationale conferentie tot het uitwerken van een conventie aangaande de controle der particuliere wapenfabricatie in den herfst van dit jaar bijeen te roepen. Op voorstel van Benesj werd besloten op de agenda der volgende Raadsvergadering de kwestie te zetten om de snelle bijeenroe- ping van den Raad ingeval van internationa le conflicten zeer te vergemak'kelijken Gister is de Poolsche gezant te Rome, Knoll, naar Geneve vertrokken om Zalewski bij te staan in diens onderhandelingen met dr. Stresemann. Partiadlere besprekingen tusschen de gedelegeerden. In den loop van Maandag heeft Vander- velde achtereenvolgens een ond'erhoud gehad met Briand, Chamberlain en von Schubert over het beheer der verkeersmiddelen in het Saargebied. Gistermiddag hebben Chamberlain, Bri and en Vandervelde een onderhoud gehad over de aansipraken, ftopens de onteigening door den staat van gronden in Estland. Bij de be&preking tusschen Stresemann en Vandervelde verklaarde laatstgenoemde, dat de Belgische regeering in de opvatting van Frankrijk deelde, dat de tijd voor concrete onderhandelingen over een spoedige ontrui ming van Rijnland nog'niet gekomen was. Engeland's verhouding tot Rusland. Volgens het Zwitsersche Telegraafagent- schap verklaarde Chamberlain aan de pers, dat Engeland zich niet zou verzetten tegen een inmenging van dten Volkenbond ten bate van de mogendheden of van China. Over Rusland zeide Chamberlain volgens een B. I. A.-bericht, dat de Engelsch-Rus- sische betrekkingen slecht en abno-rmaal wa ren; er was volgens hem geen tweede voor- beeld van een land, dat diplomatieke betrek kingen met een ander land onddrhoudt en dat door zijn organen, soms openlijk regee- ringsorganen, een politiek van vijandigheid voert tegen ditzelfde land. Dat wij, Mdus Chamberlain, dezen toestand zoo lang heb ben verdragen, Vloeit hierait voort, dat wij rekening hebben gehouden met andere 1am den en in de wereld' geen nieuw element van moeilijk'heid en onzeterheid hebben willen brengen. In de delica:e kwestie van de klachten der Duitsche minder' eden in Opper-Silezie be treffende de Poolsche weig-ering om bepaalde groepen van k-inderen toe te laien in de Duiteche miuderheidsscholen, verzocht Ur- rutia (Columbia) de rapporteur, den raad om twee assistenten te benoemen voor de bestu- deering der kwestie. Daarop werden de raadsvertegenwoordigers van Italie en Ne- derland aangewezen. Nederland vervult daarmede wederom zijn natuurlijike taak van neutrale mogendheid om de rechten der mlnderheden te helpen behar- tigen en krijgt nu tevens een aandee, in de bevordering van de Duitsch-Poolsche toe- nadering, die een voorwaarde schijnt te we- zen voor de verdere ontwikkeling der Fransch-Duitsche verzoening, merkt het Hbl. op. MEXICO EN DE VEREENIGDE STATEN. In verband met de incidenten betreffende Telez, den Mexicaanschen gezant te Was hington, wordt uit Laredo (Texas) gemeld, dat de gezant de Mexicaansche grens heeft overschreden. Hij herhaalde, dat hij zich naar Mexico City begaf om zijn zieken broe- der te bezoeken ea niet omdat hij als gezant zou zijn teruggeroepen. Omtrent den stand der Amerikaansch- Mexicaansche betrekkingen zeide hij, dat deze schcrper waren dan drie, vier maanden gele- daa, doch hij was hoopvol gestemd omtrent een mogelijke overeenstemming. EEN BRIEF VAN DEN BELGISCHEN KONING. Koning Albert van Belgie, met wieus libe rate gevoelens men al zooveel jaren bekend ii, schreef, zoo verhaalt „L'Europe Nouvelle", een tijd geleden een persoonlijken brief aan den minister van buitenlandsche zaken, Van- dervelde. De koning gaf daarin zijn meening te kennen over de gebeurtenissen in China; hij uitte al zijn bezwaren tegen de „imperia- listische politiek der mogendheden in den Pa cific" en ried ten slotte zijn minister aan, de Belgische voorrechten in China op te geven; hetgeen daarna ook is geschied. Den dag nadat hij den brief had ontvan- gen, las Vandervelde, zonder den naam van den schrijver te noemen, in den ministeraad een „mededeeling over de Chinecsche aange- lcgenheden" voor. Toen hij het papier weer samenvouwde, steeg een gemomptfi op. En duidelijk waren deze woorden van een der ministers te cnderscheiden. „Wat u ons daar vocrleest, is geknipt voor een socialistische kra-.it; stuur dit artikeltje maar naar de „Peuple". Waarop Vandervelde, die het hoofd gebo- gen had bij het gesputter van zijn collega's, weer opkeek en zeide: „Mijne heeren, ge hebt mij een brief van Zijne Majesteit hooren voor- lezen". EEN NACHTELIJK BELEG. Een gruwelijk tooneel, dat vier uren duur- de, heeft zich Zondagnacht afgespeeld in Kentish Town, een voorstad in noordwes^ Londen. Joseph Hayward, een bakker, wiens geeste- lijke vermogens ernstig waren gestoord, zou naar een krankzinnigengesticht worden over- gebracht. Hij weigerde zich te laten vervoe- ren en hield de politie met zijn revolver op eerbiedigen afstand. Telkens als de politie mannen zijn kamer naderden, teste hij eenige sdhoten, die gelukkig steeds hun doel misten De man had de leid'ing van het electrisdi l'icht doorgesneden, zoodat alles zich in her duister afspeelde. Politie en brandweer vermochten den onge- lukkige niet te overmeesteren Eindelijk, om een uur's nacbts knalde weer een schot en volgde diepe stilte. De man had zich een ko gel door den kop geboord en was onmidd'el- Iijk dood. HET VROUWENKIESRECHT IN ENGELAND. De premier heeft gistermiddag in tegen- woordigheid van den minister van binnen landsche zaken een deputatie owtvangen van het propaganda-comite voor gelijke politieke rechten ter bespreking van de kwestie van ge- Iijk kiesrecht voor man en vrouw. Gevraagd werd om een onverwijlden eenvoudigen reg e- ringsmaatregel om te bereiken, dat bij d: eerstvolgende algemeene verkiezingen vrou- wen het recht zouden hebben te stemmen op den leeftijd van 21 jaar en op dezelfde voor waarden als mannen. De premier antwoordde, dat de regeering voor Paschen hieromtrent een verklaring in het Lagerhuis zou afleggen. DE ONTWAPENING TER ZEE. De Vereenigde Staten hebben thans defini tieve voorstellen aan Groot-Brittannie en Ja pan gedaan tot het houden eener conferentie ie Geneve voor de beperking van de bewa- pening ter zee, niet voor 1 Juni te houden Als de Britsche en de Japansche regeering de uitneodiging voor een drie-mogendheden- conferentie aanvaarden, zal waarschijnlijk aan Frankrijk n Italie worden gevraagd vertegenwoordigers naar die conferentie "te zenderi in de hoedinigheid van waarnemers. i en meent te weten, dat de uitnocdigin geeneriei bepaalde formule bevat voor de vaststelling der beperking van de tonoenmaat van kruisers, destroyers en onderzecers. E)e conferentie zal de mogelijkheden bestudeeren van een overeenkomst, die met name door Groot-Brittannie kan worden aanvaard, daar vaststaat, dat Frankrijk en Italie niet aan het accoord deelnemen. DE INTERN. FINANCIEELE CONTRoLE OP GR1EKENLAND. Uit Athene wordt gemeld, dat dc Grieksche regeering haar gezant te Londen heeft opge- dragen om mede te deelen, dat Griekenland elke uitbreiding der internationale financieele contTole van de hand wijst. DE WERKLOOSHEID IN ENGELAND NEEMT AF. Volgens de jongste wekeiijksche opgaaf in zake de werkioosheid is het aantal werkloo- zen, vergeleken bij de voorafgaande week, weer met 26.500 verminderd. Dit is slechts 62.360 meer dan een jaar geleden, zoodat de gro' te toeneming der werkloosheid, veroor- zaakt door de industrieele moeilijkheden van verleden jaar, schier geheel ongedaan is ge- maakt. EEN SCHIJNOORLOG. Van 11 tot 21 Mei zal er in de omgeving van San Antonio (Texas) een schijnoo.log worden gevoerd, waaraai; blijkens een draad- loos bericht honderd vliegtuigen en 6500 man troepen zullen deelnemen. Deze ge- meenschappeliike leger- en luchtrnacht zal de grootste concentratie der strijdmacht zijn, welke ooit in de Ver. Staten zelf heeft plaats gehad. RESTAURAT1E VAN INDISCHE TEMPELS. Een draadloos bericht uit Stockholm m.ldt dat prof. A. Kreuger, een specialist op bouw- kundig gebied, door een Brifsch-Indisch Ma- haradXs is aangezocht om zich met de^ _be- schermirig van bet uiterlijk van -n groot aantal oude Iadische tempels te ie'asten. Verschillende .blckken steen zijn naar Zwe- den gezonden voor expevimen'c !e 'doelehiden. Aan prof. Kreuger is eveneeas ver'zpcht het werk in Indie zelf te leiden. DOMANIALE WOUDEN :VERKOGHT, De Belgische regeering heeft besloten in den loop van 1927 voor n.egen milhoen frank boomen, staande in de domaniale .wou-den, te v-erkoopen, Het zijn hcofdzakeliik. de wcaden van Eupen en Malmedy, die voor dezen ver- koop zullen in aanmerking komen. De .,Ligue des Amis de la Foret de Soigncs"heeft van dc regeering de- verzekering gekregen, dat aan bet Zoniewoud niet zal worden getornd. DE TIEN GEBODEN VOOR DEN' IT ALIA AN SCHEN SOLDAAT. Door de Fascistische Militia is een boe'k werk „De Tien Gebod-en in het licht gege- ven, behelzende „reglementen inzrk-e gedra- gingen van den volmaakten militieman". Dit boek, dat in alie kaz-ernes der vrijwilli- gerscorpsen zal worden gedistribueerd, ont- wikkelt de volgende stellingen: le. Denkt eraan, dat de fascisten en inzon- derheid de leden der „Mi'iitia" niet in den eeuwigen vrede mogen gelooven. 2e. Indien gij gestraft wordt. denkt er dan aan, dat gij het verdiend hebt. 3e. Llw vaderlan-d moet door een gced uit- geru-st leger gedien-d worden 4e. Uw kameraden moeten uw. broed-ers zijn, want zij wonen met u en denken als gij. 5-e. Uw geweer en uw uniform zijn u niet gegeven om ze in ail-e ijdelheid - te dragen, maar om ze gereed te hou-den voor Cen oor log. 6e. Zegt nimmer ,het kan mij niet schelen; de regeering betaalt toch wel". want gij zijt degene, die betaalt en de regeering is de re geering waaraan gij u gegeven hebt en wier unifoi-m gij draagt. 7e. De discipline is de zon der legers. zon der welke er geen sol-daten kunnen bfistaan, doch slechts verwarring en ned-erlagen. 8e. Mussolini heeft steeds gelijk. 9e. De vrijwilliger der „Militia" kan geen verzachtende omstandigheden aanvoeren, wanneer hij ongehoorzaam is. lOe. Er is een ding, dat gij boven alles in adit moet nemen. Dat is: Mussolini's leven. DE BOUW DER KRUISERS VOOR DE VEREENIGDE STATEN. Het departement van marine deelt mede, dat de inschrijvirg is opengesteld voor den bouw der drie kruisers, welk-e d-ooi het Con- gres in de marin-ebegrooting zijn opgenomen, in strijd met den wensch van president Coo- lidge, alsmede voor den bouw van de laatste drie der acht kruisers tot welker bouw het Congres twee jaar geleden gemachtigd heeft. Ten gevolge van het in gebreke blijven van den Senaat om !e noodige gelden goed te -keuren, besloot de staatssecretaris van marine het werk van het mo-derniseeren der slagschepen „Oklahoma" en .Nevada" niet voort te zetten. ALKMAARSCHE COURANT

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 1