Vaseline A ChESEBROUCiB S Rechiszaken Oinneniand Hindkwalen zijn in bet aJgemeen zeer hin- derlijk en onooglijk. Foster's Zalf stilt bij aan wending spoedig de jeuk en pijn, en lean met succes worden aangewend -tegen huid'uit- s-lag, eczeem, roods bond, vurigheid der huid en dauwworm. Foster's Zalf is atom verkrijgbaar a 1 -75 per doos, 1per tube. werden benoemd de heeren M Baltus, I ©ragman, voorzitter de burgemeester. y J? voor Woningbecfriif de heeren L. den Das en J. Martin. 4. Benoeming van Hoofdstembureau en 3 stanbuneaux voor die verkiezingen van leden der Tweede Kamer v. d. St. Generaal, der Frovinciale Staten en van den Gemeenteraad. Voor bet boofdstembureau, voorzitter, ambtshalve de burgemeester, leden die heeren 'J. Aipeldoom, C. Bogtman, M. Baltus en G taapken. Plaatsvervangers de heeren Zeiler Brugman en Martin. Voor het stembureau I. Raadhuis. Voorz. de burgemeester; leden de heeren opgesieicf. De heer Apeldoorn voerde hiertegen aan dat de laatste zin veranderd was. De heer Barnaart bleef Bergen niet de gunstigste plaats oordeelen. Spr. merkte nog op, oat de Neutrale Tuinhouwschool te Lisse door een groofer aantal katholieken dan a-n- dersdenkendeit bezocbt wordt. De heer Sw a a g oordeelde, dat het geen zin had om naast goede scholen een gesepa- reerde te plaatsen. Spr. oordeelde de redactie- wijziging, door den heer Apeldoorn gewild gcvaarlijk, aangezien hij niet wenschie te te verktaren, dat Bergen, als de financien beter waren, wel wilde betalen. voorzitter Op het gebied van hot onderwijs staan wij op de basis van de gelijkstelhng. De heer Den Das was het met den heer Swaag eem dat het adres foutief luidde. Z i had Bergen alleen te beoordeelen- of de school voor Bergen nuttig en noodig was, of dit het - angers de aanvaardde met dat er in R. K. kringen een Km® Zeiler, Martin en Taapke. f: Voor stembureau II. Openbare school. De heer Bogtman, voorzitter; leden de 1 heeren Blank en J. Fijn. Plaatsvervangers de heeren^ J. Brugman, Jb. Swaag en G. Taapken Voor stembureau II!. St. Urselaschool. heeren Jhr. Barnaart en N. Punt Plaats vervangers de heeren L. den Das. Jb. Swaag De heer J. Apeldoorn, voorzitter; leden en G. Taapken. 5. Benoeming van een lid der Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs ter voorzienmg in de vacature C. van der Veen De aanbevelin-g luidde J. C. Leijen en M. J. Krans. Bij eerste stemming verkregen beide hee ren leder 5 stemmen, terwijil een stem on^el- dig werd uitgebracht. Bij tweede stemming werd de heer Krans gekozen met 6 tegen 5 stemmen op den heer Leijen. te De erkenrung van de Landbouw- hiushoudschool. 6. Verzoek van het Bestuur der St. Joseph- shchtmg om de oprichting en instandhou- ding van een landbouwhuishoudschool Beigen noodig te willen oordeelen. De voorzitter deelde mede,dat de minister beslist of de school; al of niet Rijks- subsidie krijgt, doch dat de raad te voren zijn corded moot uitspreken. Spr. deed het voorstel om de school, voor de gemeente niet, doch voor Noord- en Zuid- Iiolland wel van belang te achten. De heer Zeiler vroeg welke consekwen- ties dit voor Bergen kon scheppen? Devoorzitter ze-'de, dat de minister kan bepalen dat het Rijk 70 of 75 voor zijn rekening neemt. De gemeente kan dan de overige 25 pet. voor haar rekening krijgen, doch krijgt 'het rech-t daarvan 20 pet. te verhalen op ge- meenten van waar de Ieer'iingen ko-men. Oo-k kan de minister, in verband met het geringe belang van de gemeente, besluiten, dat die gemeente vrijgesteld wordt, indien de school aantoont, dat zij uit eigen middelen het meerdere boven de 70 pet. kan verschaf- fen. De heer Zeiler vroeg of er uitzicht be- stond, dat de school die middelen bij elkan- der weet te brengen zonder de gemeente. De voorzitter zeide dat die mogelijk- heid niet is besproken, doch dat de zekerheid er niet was. De regeling over die betaling van de kosten is er een van overieg met den" mi nister en niet met het gemeentebestuur. Wel was meekgedee!d dat de school de 25 a 30 pet. van de gemeente niet begeert. De heer Zeiler vond er niets tegen in dien die zekerheid er was. Voor Bergen oordeelde spr. de school niet noodig. Indien de school noodig is voor de provincie dan moeten Rijk en Provincie de kosten maar dragen. De gemeente loopt nu kans 25 a 30 pet. voor haar rekening te krijgen en in verband daarmede moet het spr. van het hart, dat de zaak ver'keerd is aangepakt. Men had tevoren bij de gemeente moeten komen. De voorzitter zeide, dat ook B. en W. dit standpunt d'eelen. Ook voor Bergen oordeelen zij d'e school niet noodig. De heer Barnaart was van dezelfde meening. Spr. betwijfelde of Bergen wel goed gekozen was als plaats voor een dergtiijke school. Voor Z. en N.-H. had men beter een ander centrum kunnen kiezen. De v oor zi 11 e r zeide, dat B. en W. den landbouw in Bergen niet van dien aard oor- deelden dat ten landbouwschool noodig is. De R. K;. willen' hun eigen school hebben voor Noord- en Zuid-Holland1 en oordeelen 'Bergen daarvoor wel geschikt. De heer Swaag merkte op, dat het ver- zoekschrift en het concept niet gelijkluidend waren. In het verzoekschrift wordt gezegd, dat er geen landbouwhuishoudschool in "N. en Z. H. is, doch die zijn er wel. De voorzitter: Zij bedoelen een R. K. Landbouwhuishoudschool. De heer Swaag Dat staat er niet in, in het concept staat, dat ze zooveel behoefte gevoelen voor dat onderwijs, doch op de neutrale scholen te Schagen en Alkmaar volgden weinige R. K. leerlingen dit onder wijs. De voorzitter merkte op, dat de voor- aanstaanden op dat gebied, zooals de heer (•Smeding, de stichting hebben toegejuicht. Ook in de Landbouwblad'en wordt dit ge- daan. Het algemeene standpunt in landbouw- .kringen is, dat de beste steun voor den landbouw is, de bevordering van het land bouwonderwijs. Spr. verwachte dan ook wel, dat de school zich een goede plaats zal ver- overen. De heer Swaag In het algemeen geno- men ben ik dit eens, doch dit geld't voor de bestaande neutrale landbouwscholen die hun sporen hebben verdiend. Wethouder Apeldoorn betwistte dat de school in Bergen niet op zijn plaats zou zijn. Wanneer in Alkmaar, Schagen en Pur- merend neutrale landbouwscholen op hun plaats zijn dan oordeelde spr. het onaan- vechtbaar, dat daar tusscheri plaats is voor een R. K. Landbouwhuishoudschool. Spr. stelde nog voor om in het advies een redactiewijziging aan te brengen, zoodat de noodzakelijkheid van de school erkend werd, doch met het oog op de gemeentefinanden een bijdrage van de school wordt afgewezen. Devoorzitter merkte op. dat het advics in gemeen overkg door B. en W. was ontraadde het amende- aandrang voor dit onderwijs bestaat. Van de 5W leerlingen die de Rijtelandbouwwinter- k) R K lgen bezochtcn waren er slechts De voorzitter wees den heer den Das ci op, dat de wet van de gemeente niet vraagt of de school voor de gemeente nuttig en noo dig is. B. en W. hebben in het advies de splitsing gemaakt om te voorkomen, dat de gemeente aansprakelijk gesteld kan worden. De hser Brugman oordeelde, dat de school wel bevolkt zou zijn als er in R. K. kringen waarlijk behoefte aan dat onderwijs De heer Apeldoorn was er zeker van, dat de school zijn levensvatbaarheid zou be- wijzen. Wanneer 5 neutrale scholen mogelijk zijn, dan zal zeker een R. K. school mogelijk Wethouder Bogtman zeide, dat hij zich m het college op het standpunt had gestelo, dat met hij de school nuttig en noodig oor deelde, doch begreep dat dit met de R K. wel het geval was. Het geldt hier een R K belang. De heer Apel doorn bleef prijs stellen op zijn amendement. Hij wees er op, dat als de financien beter zijn de raad toch opnieuw zal hebben te beslissen of er al of niet sub- sidie verleend zal worden. Spr. deed zijn voorstel eenvoudig om de zaa,k, v,°°r de adnvragers bij den minister ge- makkelijker te maken. De heer S w a a g beschouwde het amende ment als de lijm voor den vogelaar. Devoorzitter betoogde nog, dat B. en VV. zich op het standpun.t hadden gesteld, dat Bergen niet kon wedijveren met andere plaatsen-, die er naar streven onderwijsinrich- De heer Brugman oordeelde, dat het tingen tot zich te trekken. amendement-Apel doom beteekende een kwes- tie van uitstel of Bergen subsidie zal verlee- nen. De heer Zeiler ment-Apeldoorn. Devoorzitter deed nog uitkomen, dat de minister volgens de wet alleen het oorded van den raad wil weten, doch zelf de beslis- sing heeft. De heer A peldoorn trok tenslotte zijn am-endement in. De heer Swaag wilde het advies splitsen en alleen een uitspraak voor Bergen. In het algemeen was spr. voor het land- bouwonderwijs, doch tegen gesepareerde landbouwscholen. Het gras moet van hetzelf- de zaad op dezelfde gronden groeien. De heer Baltus merkte on dat het er alleen om gaat, dat de raad uitspreekt, d!at de school een districtsbelan-g is. De heer Zeiler was met den heer Swaag van meening, dat er over het verzoek gesfemd moest worden. Ten slotte bracht de voorzitter toch het concept-advies in stemming, waarin ge zegd wordt, dat de school, in verband met den omvang van het landbouwbedrijf te Ber gen voor de gemeente geen rcden van be- staan heeft, doch d'at van R. K. zijde voor een dergelijke school groote belangstelling bestaat, waarom de school voor Bergen niet noodig, doch voor Zuid en Noord-Holland wel noodig wordt geacht. De heer Swaag vond het advies te ge- compliceerd. Hij was er voor om alleen te verklaren, dat de school voor Bergen niet noodig was. Met algemeene stemmen vereenigefe de raad zich echter met het concept-advies van B. en W. 7. a. Vaststelling der voorschotten op de gemeentevergoedingen, overeenkomstig art. 101 der lag. onderwijswet over 1927 ten be- hoeve der bijzondere scholen. Conform vastgesteld. b. Benoeming eener commissie tot onder- zoek der rekenmgen en verantwoordingen der instandhoudingskosten der bijz. scholen over 1922, 1923 en 1924. De voorzitter zeide dat n-u de a-freke- mng moet plaats hebben. De voororacht voor de commissie luidde: Brugman, De Wit en Zeiler. Benoemd de voorgedrag-enen. 8. Vaststelling eener verordening tot aan- vulling der Algem. Politieverordening. (Ver- bod zitten o-p vensterbanken enz.) Met toestemming van den eigenaar-bewo- ner of beheerder is het niet v-erboden. Conform besloten. 9. Voorstel B. en W., te machtigen aan H. M. de Koningin te verzoeken, goed te keuren, dat in de verordening op de keuring van waren de eisch wordt gesteld, dat het verboden is, melk te verkoopen met een vet- gehalte lager dan 2.75 pCt. De \r o o r z i 11 e r lichtte het voorstel nader toe. De heer D e n D a s vond het percentage te laag en wilde dit hooger stellen. De heer Swaag vond het cijfer ook te laag, doch in Maart en April wordt het hier moeilijk, om een hoogere eisch te stellen. De heer Barnaart vond, dat aange- moedigd moest worden, om koeien met een laag vetgehalte op te ruimen. Conform het voorstel werd t-enslotte be sloten. 10. Behandeling le Suppletoire Begroo- ting 1926 van he+ Burgerlij'k Armbestuur. Conform vastgesteld. De subsidie werd met f 600.verhoogd 11. Verzoeken van het St. Aloysius Patro- naat, den Volksbond tegen Drankmisbruik, en der Berger Sportvereeniging om subsidie. Besloten werd ten aanzien van de beide eerste verzoeken de zaak te laten, zooals die is en ten aanzien van het derde verzoek een rekening af te wachten. 12. Voorstel tot het verleenen van ver- gunning aan J. M. J. Schouten en G. J. Gene- faas, tot het distribueeren van radio en het leggen, hebben en houden van draden in den open-baren weg. Werd ingewilligd overeenkomstig die ge- maa'kte bepalingen en behoud-ens goedikeu- ring van den minister. (Wordt vervolgd). UIT HEERHUGOWAARD. De jaarvergaderin-g van L. i. D. werd- ge- volgd door een openbare vergadermg, uitSe- sc'hreven met het doel om te komen tot de stichting eener vereeniging voor ziekenhuis- verpleging. Door den voorzitter van L. i. D werd hierover een inleidin-g gehouden, welke met aandacht werd gevolgd. Hierbij deed spr uitkomen, dat met opname in een ziekenhu s vaak vee] te lan-g werd gewacht, terwijl de hoofdoorzaak hiervan vaak is de groote kos ten er aan yerbonden. De ervaring leert, dat, waar een vereenl- gmg bestaat vroeger wordt ingegrepen, waardoor vaak erger wordt voorkomen Voorts werd er door spr. cp gewezen dat vele andere gemeenten ons in deze reeds zijn voo-rgegaan en met succes, terwijl de premie zeer laag kan zijn. Genoemd werdei* de Lan- gendijker gemeenten, voorts Warmcnliuizen. Koed-ijk, terwijl dezer dagen door het kracii- tig aanpakken eener commissie te Winkel een vereeniging is gesticht met meer dan 1100 Ie- den. Ook meende spr. gelezen te hebben, daf •n Alkmaar een beweging gaan-d-e is voor Alkmaar en omigeving. Vervolgens werder. bezochte vergaderin-g met een welkomst- woord en geeft aan den secretaris het woord tot het voorlezen der notulen, welke zonder op- of aanmerking worden goed gekeurd. Jaarverslag volgde, het we Ik getuigd-e van een goed vereen-igingsjaar, waaruit we aan- sti-ppen, een goed critisch verslag van het Zomer-zangersfeest; opluistering Floralia- feest, herd-enkingsfeest 20-jarig bestaan, o.a. Noord-Hollandsche Zangersbon-d en een- zeer -goed geslaagde winter-uitvoering. Zonder op- of aanmerkingen bren-gt de voorzitter den secretaris P. Leegwater, dank voor z'n keurig uitgebreid jaarverslag. Uit het financieele gedeelte vermelden we een ontvangst over 1926 van f 405.25 tegen een uitgaaf van 303.20, baitig saldo van f 72.05. Bij acc'ama-tie werd het bestuur herkozen, en daar de rondvraag niets bij-zenders op- leverde, sloot de voorzitter onder dank de vergaderin-g. UIT OUDE NIEDORP. Naar wij vernem-en, wenscht de heer J. Wit Sr., wethouder dezer gemeente, niet meer als raadslid in aanmerking te komen bij de a.s. ver-kiezing. VERDUISTERING DOOR EEN NOTARIS. Voor de rechtbank te Rotterdam heeft gis- ter terecht gestaan de 44-jarige J. C. d. J. oud-notaris te Capelle aan den IJsel, gedeti- neerd, wien ten laste wordt gelegd lo. dat hij in het tijdvak van 1 Januari tot 22 Juni 1926 heeft verduisterd een bedrag van 10.000, hem toevertrouwd door den penningmeester van het departement Capelle niAuiaai omgevmg. vervolgens werder. aan den Ilsel van de Maatsrhqnnii lof Kf„t Met genoegen deelde hij mede, door den ^en. o heer Dekker in het bezit te zijn gesteld van KK" Circulaire der Eerste Nederlandsche MaafsChappij voor Ziekenverplegin-g, ti-gd te Gouda. Spr was nu in staat vergelijkin-gen te maken en uit C. geves- eenige verschillende vo-orbeeilden bleek, dat bij genoemde Maat- scnappij vrijwel voor g-elijke rechten 1/4 meer betaald moet worden dan bij de onderlinge vereeni.gingen in onze omigeving; bovendien sticht men een vereenigig dan blij-ft men ge- heel baas in eigen huis. Door het bestuur en den Raad van Toe zicht van I.. i. D. zeide spr. was emstig over wo-gen of de oproep tot deze vergadering ge richt m-oest worden aan de geheele burgerij of wel iiitsluitend tot de Prot. bevolking. Ge- zien reeds vroeger besloten tot het 'laats' opgedan-e tste, waar ervaring, werd waardoor eChter nog niet is uitgesproken, dat uitsluitend in deze richting moet worden voortgebouwd; daar ovei' meende men deze vergaderin-g zich tc moeten laten uitspreken. Ingekomen was een schrijven van verhindering van den heer Liefhebber, hoofd der school te Veenhuizen. doch tevens de mededeeling van toetreding tot de te S'tichten vereeniging; eenzelfde me dedeeling deed de heer Ren ten a ar namens den heer van Twuijver. Inmiddels zijn nog ter vergadering verschenen burgemeester Van Houten en de heeren P. Blauw en Chr Vis, hetgeen den voorzitter aanleiding gaf in het kort no-g eens de hoofdpun-ten zijner inleidin-g weer te geven, om daarna aan de vergadering ge-legenh-ekl te geven zich uit ts spreken. Versc'hi-llende vragen werden gesteld, welke werden -beantweord en die aanleiding gaven tot het voorlezen van een der door den voor zitter opgevraagde reglementen. De vraag of niet een tam-elijk groot aantal leden noodig is, gaf aanleiding tot een andere, of het wel gew-enscht was een zeer uitgebrade ledenlijst te hebben, waarop een groot aantal kinderen voorkomt, waarvoor geen contributie wordt betaald. Uit het hierop gevolgde debat blij-kt, dat men er meer voor gevoelt om in de rich- ting, aanvankelijk door het fondsbestuur aan- gegev.il, blij-ft doorgaan en dus een Prot vereeniging te stichten. Ten slotte meende de voorzitter uit het ge- sprokene in deze vergadering wel te mogen concludeeren, dat men tameiij-k algemeen "o-e- voelde voor de stichting eener vereeniging. Zullen we daartoe echter kunnen komenj dan :s er meer noodig, dat zich hier alleen voor deze zaak uitspreken. Naar spr.'s oordeel, zou er alleen dan kans van slagen zijn, wan neer er huisbezoek werd gedaan. De heer A. Kooij stelde de vraag of het zenden van een uitgebreide circulaire, ge volgd door vergaderingen op twee of drie plaatsen in de gemeente, niet voldoende zou zijn, waarop de voorzitter antwoordde, dat hij van het uitschrijven van vergaderingen al zooveel ervaring had, dat hij voor dit doel er niet veel van verwacht. Trouwens, ging spr. voort, we dienien nu eerst te weten of de aan- wezigen bereid zijn toe te ti'eden. Bij de hiervoor gehouden rondvraag bleek, dat alien, met uitzondering van een paar, zich d'aartoe bereid verklaarden, zoodat mag worden gezegd, dat reeds 28 hoofden van "z- zinnen zijn toegetreden. Hierna werd beslo ten een circulaire rond te zenden, waarop huisbezoek zal volgen. Nu we zoo ver ge- vorderd zijn, vroeg de voorzitter of de reed-*, gemaakte on kosten nu van L. i. D. kunnen worden overgedragen op de nieuwe vereeni- thecaire schuldvordering ten laste van J. v. d. Loos te Uitgeest. Subsidair werd voor deze verduistering oplichting ten laste gelegd. Verdachte zou bedrieglijk hebben voorgegeven, dat hij van pastoor J. C. v. d. Loos te Uitgeest een so- lide hypotheekaanvrage van 10.000 op land had. 2o. verduistering van een bedrag van 1000, dat hij on-der zich had ter aflossing van hypothecaire schuld ten behoeve van zekeren F. C. Bos, met welke gelden, inge- volge een opdracht van zekeren"M. J. Plan- ken, die -de beschikking over die gelden had, moest worden afgelost een hypotheek van 1000 ten behoeve van de weduwe van S Weggeman. 3o. verduistering van 1000, die hij als hypotheek onder zicli had. Dit ge'd behoorde toe aan de weduwe Hendrik Bos en was ont- vangen ter aflossing van hypothecaire schuld van de erven J. H. Noorlander. 4o. verduistering van 4750 ten nadeele van Paulina Vis weduwe J. Zijlstra. Dit geld was afkomstig van Jan Worst als koopsom voor onroerend goed. 5-o. verduistering van 1667.22 ten na deele van de Haarlemsche Hypotheekbank. Dit geld had verdachte onder zich als agent van die hypotheekbank. Het was geincasseerd van K. de Vlieger, A. Twi-gt, Jac. Sfoffe-ls, W. J. Versluis en M. v. Staveren. 6o. verduistering: van 3000, eigendom van M. J. v. Vuurde; dit geld had hij onder zich gekregen om het af te dragen aan mr N. J. Buik als gemachtigde van zekeren Zonneveld. Voorts wordt hem ten laste gelegd verduis tering in -den tijd van 22 Juni 1925 tot 22 Juni 1926 van 742.49, eigendom van A. C Molenaar, weduwe J. v. d. Berg, welk geld hij had ontvangen als voorschot op surcessierechten. Dan wordt verduistering ten van 1100 ten nadeele van P. 8312.50, ten nadeele van de sche Spoorwegen, die mcesten taald namens den Nederlandschen Hen-ge- laarsbon-di, en ten laatste van 2055.17k, ten nadeele van Het Groen-e Kruis, welk geld verdachte als penningmeester onder zich had. Er werden 22 getuigen gehoord, waarvan twee deslcundigen. de accourrant G. P. Wie- lenge, de candidaat-notaris W. C. Treurniet en een a decharge. D-e verdachte gaf de hem ten laste gelegde feiten, waarvan de omschrijving in de dag- vaarding 6 folio-bladzijden besloeg, toe. Gelet op verdachtes functie achtte het O.M. een ernstige straf geboden; al moet de voorloopige hechtenis hier zeker worden afgetrokken. Eisch 2 jaar gevangenisstraf met aftrek van den tijd in voorloopige hech tenis doorgebracht. Een gevoelige straf was. naar de meening van den verdediger mr. J. W. v. Zanten, hier overbodig. Er is alle reden tot clementie De rechtbank zal er geen berouw van hebben, als ze verdachte spoedig in de gelegenheid stelt een nieuw leven te beginnen en zijn fou tCn zooveel mogeliik te herstellen. Na re- en dupliek werd de uitspraak be- paald op 22 Maart. gelijksche leven komen vaak kwetsuren, brand-, snij wonden, enz. voor. Verwaarloozing baart dan dikwijls groote zorg. Behoedt U daarvoor met VASELINE-CHESEBROUGH (spreek uit: Tschiesbro) want deze is de eenige zurenvrije fer wereld. 'n Doosje, tube of fleschje in huis is een hulp In den nood. Vraagt nooit Amerikaansche ..Vaseline" maar met nadruk Vaseline-Cliesebrough Bet beste m idde 1 voor de huid! Qebruikt ook Chesebrough Cold Cream en Chesebrough Vanishing Cream de ideale vetvrije huid-cream voor de vereeniging te winnen. De bedoeling is, dat de groote giften ineens zoo mogelijk in een soort speciaal fonds zullen worden on- dergebracht; de centrale jaarlijksche bijdra- gen zullen aan het hoofdbestuur der vereeni ging worden afgedragen, teneinde van zijn zijde op grond van de geb-ieken behoeften te worden aangewend. De commissie, die zich thans definitief heeft geconstitueerd, zal binnen enkele da gen haar werkzaamheden aanvangen door de verzending van circulaires, die tot het beoogde doel kunnen leiden. Het secretariaat der commissie is gevestigd Jan van Nassau- straat 23, in Den Haag. POL:TIE. De heer Drop, lid van de Tweede Kamef, heeft aan d-en minister van justitie de volgen- de vragen gesteld: I. Is het waar, dat de beide marechaussees, betrokken bij het geval, dat zich in den nacht van 10 op 11 Januari 1927 in het hotel Het Wapep van Nassau te Zundert heeft voorge- daan en waarbij de hotelhouder Sk. Verwiers het leven liet, zijn overg-eplaatst en bevor- derd II. Zoo ja, op welke gronden heeft dan deze overplaatsing, maar vooral de bevorde ring plaats gehad? Mevrouw Bakker—Nort, lid van de Tweede Kamer, heeft aan den minister van justitie de volgende vragen gesteld Is het juist, dat J. dt Bakker, toen hij zich had vervoegd bij den politiepost in de Lange Leidschedwarsstraat, te Amsterdam, om te informeeren, of, omdat hij ais werklooze het geld niet kon betalen, nog uitstel van beta- ling mogelijk was van de boete van f 3, boete, waartoe hij ^subsidiair 3 dagen hech tenis) door den kantonrechter was veroor- deel-d wegens het rijden op een fiets zonder bel, zonder meer werd vastgehouaen en in een dievenwagen naar het station is ver- voerd, om in Alkmaar 3 dagen hechtenis te ondergaan? Zoo ja, is de minister dan bereid maatre- gelen te treffen, dat een d-ergelijk ongemoti- veerd ruw optreden der politie voortaan ver- m-eden wordt, en eveneens, dat transport naar een andere plaats, om eenige dag-?n hechte nis te ondergaan, niet of zoo weinig moge lijk wordt toegepast? laste gelegd Ooms, van Nederland- worden be- gmg, evenals de nog te maken onkosten en of de toeget-redenen ei" geen bezwaar tegen ma- bij ken, gezamenlijk die onkosten te dragen eventueele onvoldoende deelname. Door niemand werd hiertegen bezwaar °-e- maakt. Bij een nieuwe rondvraag bleek, d'at 24 personen bereid werden gevonden om in een deel der gemeente het huisbezoek op zich te nemen. Nog werd besloten de verdere voorberei- ding op te dragen aan het bestuur van L. i D., waarna tot sluiting werd overgegaan. De voorzitter verklaaide, dat het succes dezer vergadering, trots het betrekkelijk ge ringe bezoek, zeer boven de verwachting van het bestuur van L. i. D. was. Spr. hoopte, dat uit dezen nog kleinen kring een krachtige vereeniging rnocht gToeien ten zegen van ve- len-. UIT HENSBROEK. Jaarvergadering ..Zanglus t". Dinsdagavond vergaderde onze zangver- eeniging in het lokaal van den ^heer L. Mantel. Aanwezig alle leden, beschermheer burge meester Kooiman, en directeur Rooker. Voorzitter Schenk opent deze zoo goed VEREENIGING VOOR VOLKEN- BOND EN VREDE. Gemeld wordt: De Vereeniging voor Volkenbond en Vrede, die in Nederland het nationale centrum is van de algemeene propaganda vcor de ge- dachte van den Volkenbond en voor de ver- spreiding van den arbeid, die deze verricht, beschikt niet meer over voldoende middelen om deze propaganda met d-e noodige kracht te voeren, noch om zijn bureau zoodanig in te richten, dat het aan de eischen dezer steeds groeiende vereeniging, die thans 45 plaatselijke a-fdeelingen in het geheel-e land omvat, te voldoen. Van-daar dat het hoofd bestuur dezer vereeniging, staande onder leiding van mr. J. Limburg, naar midde'en heeft omgezien, die in staat zullen zijn, de jaarlijksche inkomst'en te versterken, aanmer- kelijk te versterken zelfs en zoodoende den arbeid der vereeniging financieel op beter peil te brengen. Het hoofdbestuur heeft zijn medelid prof, mr. M. W. F. Treub bereid gevonden, het voorzitterschap te aanvaarden van en pogin- gen in het werk te stellen tot samenstelling van een z.g.n. financieele commissie, welker 1 h€.t,ls> hetzii in den vorm van jaarlijk sche bijdragen van beteekenis aan de alge- meen-e kas, hctzij in den vorm van giften meens, belangstelling van financieelen aard VERKEERSONGEVALLEN. De vrachtauto-ondernemer Bom uit Venlo is Maandagavond bij Lobberich aan den spoorwegovergang +egen een der neergela- ten afsluitboomen aangereden. De auto met vrachtwagen schoot door, maar bleef door de sterke remming op de rails staan. De chauffeur en ten mede-inzittende hadden nog gelegenheid zich in veiligheid te stellen voor- dat de sneltrein was genaderd die den groo- ten aanhangwagen mees'eurde en verbrijzel- de. Het ongeval wordt geweten aan de *af- weziyheid van verlichting, waardoor de af- sluiting niet te zien was. GEEN TEKO'RT? Wij hebben gemeld, ztgt de N. R. Ci, dat de justitie in kennis was gesteld met een te- kort in kas van den ontslagen directeur P. van de te Eleerenveen gevestigde Eerste F riesche Landbouwpaardenverzekerings- maatscliappij. Deze kennisgeving was ge- baseerd op het rapport van een accountants- bureau. Thans publiceert een nader bureau, na ook de administrate van den heer P. te hebben onderzocht, een rapport, volgens het- welk de heer P., in plaats van een tekort in zijn kas te hebben, nog een flink bedrag te vorderen zou hebben. De justitie is ook hier van in kennis gesteld. DE GROLLEN VAN DEN1 RAPALJAAN. Het Rotterdamsche raadslid Coremans heeft, naar de N. R. Ct meldt, den volgen- den brief gericht aan den voorzitter van den gemeenteraad „Edel Achtbare Heer, Het lid van Uwen raa-d Coremans stek voor eene verordening in, het leven te roepen op de kleeding van buffetjuffrouwen, in overeenstemming met de begrippen van de Zedenpolitie hier ter stede. De dames zu'ilen dan ge-kleed moeten zijn als volgt: lo. Rovenlichaam gedekt tot de kin. 2o. Mouwen lang tot de vingers. 3o. Rokken tot op de scheenen, afgezet met prikkeldraad. 4o. Oogen beschermd door een blauwen stofbril, ter vermijding van het wisselen van knipoogjes. Vertrouwendc dat Uwen Raad tot het in het leven roepen van eene verordening als hierboven wel zal willen me-dewerken verblijft inmiddels" enz. VECHTPARTIJ. Maandagavond omstreeks 8 u-ur heeft, zooals wij reeds in het kort gemeld hebben, een ernstige vechtpartij plaats gehad in het caf6 van v. d. K., aan het Wilhelminaplein te Schiedam, tusschen twee metselaars en een stukadoor. Er werd met messen gevochten. De 31-jarige stukadoor S., wonende in de IJsselmondenschestraat aldaar. kreeg daar- bij een langen, diepen m-essteek in den hals achter het linkeroor en een steek in den rug, welke laatste met zoo groote kracht werd W2S. ZIJ II. - In hn. d,.

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 6