OE LANGE DE MORAAZ Gredieten Depasito Effecten Binneniand LASSESTRftflT 49 ALKMAAR FpovinciaaS nieuws Sf^dswaeiiws 1 IX. ONTWAPENING TER ZEE. Ofschoon de Britsche regeering het met lngenomenheid zou begroeten, als Frankrijk en itahe, mdien dit nog mogelijk was, wer- J>c-i'okketi de vlootbespreldngcn, door Washington voorgesteld, zal Brittannie, blij- kens bencht van den Brifcscben draadloozen dienst, doel nemen aan de drie niogetidheden bijtcenkomst, zoodra er een den drie mogend- hcden schikkende datum kan worden vastere- steld'. Japan is voomemans de uitnoodiging van Coolidge aan te nemen tot het liouden eener dirie mogendheden-confercntie over de beper- kimg der bewapening. De Britsche minister van marine heeft een bcCangrijike verldaring afgelegd in het Lager- buis met betrekking tot de uitnoodiging die president Coolidge heeft gezonden voor een conferentie omtrent de bewapening ter zee. Hij zeide, dat de regeering geen schepen voor het Britsche program 1927 op stapel zal zet- ten, althans niet voor dc laatste maanden van net jaar, wamaeer de uitslag van de conferen tie bekend zal zijn. De schepen, die tlians in aanbouw zijn, zullen echter worden afo-e- bouwd. KORTE BE'RICHTEN. Uit Geneve wordt gemeld, d;at Sir Austen Chamberlain, de Britsche minister van buitenlandsche zaken, met den aldaar vertoevenden hoofdredacteur van de „Eastern Times" een onderhoud zal "hebben over dten toestand in Sjanghai. De Finsche regeering heeft door haar perm a nop.ten vertegenwoordiger te Geneve, Erich, haar voor vijf jaar gegeven aanvaar- ding der verplichte jurisclictie van het per- manente hof van internaticaale justitie te- genover alle staten die een zelfde verplichting op zich nemen, met nog hen jaar doen ver- lengen. aanranders ?<,odfge I hadden gestrooid in het met dennegroen b<- aanwijzingen te hebben gegeven. Alle drie kleede graf i-ii 'wee ontKennen. met de Gronir; KRANIGE VISSCHERS BELOOND. Namens de Noorsche regeering werd gis teren re IJmuiden aan schipper Nico van Pel van den stoomtreiler IJ.M. 18 (Azalea) een ziiveren beker met inscriptie uitgereikt, als blijk van waardeering voor de betoonde hulp bij de levensgevaarlijke redding der opvaren- den van den in October j.l. op de kust van •Terschdling gebleven Noorschen motor- schoener „Guthorm Alsaker". Zooals is ge meld, nam ook de stoomtreiler IJ.M. 180 (Hol land IV) aan deze redding deel. De beman- ning van dit schip werd reeds eenige dagen gefieden op een dergelijke wijze gehuldigd. GEEN OVEREENSTEMMING IN HET VEENBEDRIJF. Gistermiddag werd te Nieuw-Amsterd'am een conferentie gehouden tusschcn werkge- vers- en werknemers-organisaties in het veenbedriji in Zuid-Oost Drcnthe, namelijk Barger-Oosterveen. Vertegenwoordigd waren aile organisaties. De werknemers-organisatie vroeg 15 pet loonsverliooging van het loon van 1926, ech ter de werkgevers-organisatie bood 5 pet. aan. Het resultaat is dat de partijen niet tot overcenstemming kwamen, zoodat gevreesd wordt, dat de veencampagne tegen einde Maart niet zal kunnen beginnen. EEN MISPLAATSTE GRAP? In een groot Nederlandsch dagblad stond op 1 Maart j.l. een advertentie betreffende de aanbesteding van een landkoloniehuis, welke zou plants hebben in een hotel te Ruurlo, me at het „Ov, Dgbld." Deze advertentie was onderteekend door een architect uit En- schede en de aanbesteding betrof blijkbaar een werk van ongeveer vijf ton. Bestek en tee- keningen waren verkrijgbaar ten kantore van den architect. Achteraf blijkt, dat van den inhoud dezer advertentie geen woord waar s en bit den architect totaal onbekend. Aan de versciiiilende aannemers, die gelden voor be stek en teekeningen instuurden, werden dez< teruggezonden. Het is nog niet uitgemaakt of men hier met een misplaatste grap of met een poging tot oplichting te doen heeft. AUTO DOOR EEN TREIN GEGR'E- PEN. Dinsdagavond is tusschen Barendrecht en Zwijndrecht een ongeluk gebeurd, dat won der boven wonder goed is afgeloopcn. Dezen keer had het cngeval ais uitzondcring op den regel plaats bij een gesioten overweg. Juist nadat de overwegwachter van wacht post 72 de afsluitboomen had neergelaten naderde met groote snelheid een personen auto. De chauffeur reed dwars door de af- slutting been en de auto kwam op de spoor- baan, op het oogenblik dat de trein uit Dordrecht naderde. De beide inzittenden, af- kometig uit den Haag, konden zich, door uit den auto te springen, tijdig in veiligheid brengen, doch de auto werd gegrepen, onge veer 50 Meter w;eggcslingerd en totaal ver nield. De trein kwam met 19 minuten vertraging te Rotterdam aan. GEWETENSBEZWAREN TEGEN INeNTING. Het Tweede Kamerlid Bdjleveld c.s. heeft amendementen ingediend op het wetsontwerp vco.zieningen tegen besmettelijke ziekten. De bedoeling van deze amendementen is om op eenvoudige wijze tegemoet te komen aan hen, die op grond hunner godsdienstige overtuigingen gewetensbezwaar hebben te gen inenting. De voorgestelde regeling komt hierop neer, dat de vrijstelling van inenting gevraagd wordt bij den burgemeester, die de verzoekers oproept om hun verklaringen met betrekking tot de door hen aangevoerde gewe- tensbezwaren onder eede te bevestigen. In- dien de eed is afgelegd, geeft de burgemeester een bewijs van bezwaar af. AANRANDING. Te Winschoten hebben Dinsdagavond de mareehaussees van Nieuwe Pekela gevanke- lijk binnengebracht twee arbeiders uit Stads- kanaal en een uit Nieuwe Pekela. Op 3 November j.l. had de heer Oosting, kassier der Boerenleenbank te Nieuwe Peke la, zitting gehouden. Zijn zoon was hem daarbij behulpzaam geweest en ging tegen half acht's avonds huiswaarts. Vlak bij zijn wening werd hij door twee personen aange- rand, die hem de boeken afnandig maakten, doch de ontvangen geldswaarden. een bedrag van 1000, had de vader bij zich gehouden. De aangehoudenen uit Stadskanaal worden yerdacht van de aanranding. Volgens Oos ting Jr. komen zij wat lichaamsbouw betrcft geheel overeeo met zijn aanranders. De dterde VOOR HEJ- r i-ifouD VAN LANDGOEDEr: 2\T EN' BOSSCHEN. Na den lanudag tm net behoud van land- gocderen en bossci gehouden op ,14 Sep tember j.l. in het Koiouiaad Instituut, heeft zich een studie- en propaganda-commissie g^vormd, die zich ten doel stett de versch:'- lende voorgestelde middclen tot dit doel t\- bestudeeren en de aandacht van het Neder landsche volk te vestigen op het verdwijnen zijirer lahdgederen. Deze commissie is samen- gosteld uit de heeren Edo Bergsma, voorzit- bj'i P- J- Bloemers, H. Cleyndert Az Henri Polak, G. A. Pos, prof. mi*. C. W. van T mr' G- M. van Rijckevorsel, J. J. Tafsma, mr. P. G. van Tienhoven en mr. Jan den Tex, secretaris. De commissie heeft reeds eenige malen ver- gadei d en hoopt binnenkort met uitgewerlcte voorstellen voor den dag te komen. a Sccre^iriaaf is gevestigd Heerengracht 540, Amsterdam, waar men gaarne mededee- lingen over bedreigde of verdwijnende land- goederen in ontvangst zal nemen. JAARBEURS 1927. Tijdens de Jaarbeurs houdt het Verbond van Ekctrotechnische Handel Industrie te Utrecht van 15 tot 18 Mrt. een bijeenkomsi Vooraanstaande personen uit de kringen der electrotechnische industrie zullen de "besprc.- king inleiden van actueele vragen, terwijl echniische mededealingen en een collectieve tentoonstelhnig op d!e Jaarbeurs een overzicht zullen geven voor de aieuwste ontwikkelin,"' r electrotedhnische fabrikaten. Het^ Verbond van Electrotechnische Handel Industrie omvat alle vereenigingen in Ne derland op het gebied van stroomopwekking en distributie, electrotechnische fabricage, handel en installatie.vezen (Secretariaat- Kievitlaan 1, Eindhoven). mandjes, een getooid "n'ees'met de Amster- damsche kleuren. Harflife de zoon voor de laatste eer zijn "vader" bewezen, Vader, rust zacht!" zoo bcsloot hij. BOND VAN NED. VEEHANDELAREN, AFD. NOORD-HOLLAND. De afdeeling Noord-Holland van den Bond an Ned. Veehandelaren heeft gisterochtend i „Krasnapoisky" te Amsterdam haar jaar- /ergadering, tevens algemeene ledenvergade- ring gehouden. Voorzitter der vergad'ering was de heer H. Noom. Uitgebracht werd het jaarverslag van den secretaris, den heer S. Kramer Hzn., waarin er op gewezen werd dat de veehandel sterk te lijden heeft gehad door den algemeen ge- drukten toestand. Over tal van zaken, het belang van den bond betreffend, trad het be- stuur in bespreking met verschill'ende ge- meentebesturen en vooraanstaande personen. Het ledental bedroeg aan het einde van het jaar 109, er waren 16 buitengewone leden. De aftredende bestuursleden, de heeren S van Splunter, P. Schukking en S. Kramer, werden alien herkozen. Voor de Bondsver- gadering te Zwolle werd als afgevaardigde aangewezen de heer Kramer, als plaatsver- vanger de heer Schukking. Ter vergadering hield verder de Bonds- voorzitter een propagandarede, waarin hij op de noodzakelijkheid van opbouwend sa- menwerken van de veehandelaren in den Bond wees. Bij de rondvraag kwam het op- geven van mond- en kleuwzeer-gevallen ter sprak-e; men uitte den wensch, dat de Bond er bij de regeering op zou aandringen, dat bij deze gevallen fraude bij het meld'en der ziekte zooveel mogelijk zou worden on- derdrukt. KORTE BERICHTEN. De Maas is de laatste dagen wederom TERAARDEBESTELLING PROF. Dr. VAN HElJNSBERGEN. ,^er groot was de belangstelling gisterna- middag op de Oosterbegraafplaats bij de ter- aardebestelling van het stoffelijk overschot van wijlen prof, van Heynsbergen, hoogleer- aar aan de Universiteit van Groninigen en tot voor kort substituut-officier van justitie aan de rechtbank te Amsterdam. Talrijk wa ren voora'I de leden van de rechterlijke macht en van de advocaten. Van het Gerechtshof zagen wij den president mr. Bvleveld, den procureur-generaal baron van der Feltz, den griffier mr. Claassen en verschillende raads- heeren; van de Rechtbank den president mr. Coninck Westenberg, den officier van justi tie mr. Baart de la Faille, en verschillende substituut-officieren; van de balie o.a. mr. Stibbe, deken van de orde van advocaten. De politie was vertegenwoordigd door den hoofdeommissaris, den heer Marcussen en verschillende commissarissen, benevens den gerechtelijke scheikundige, den heer van Ledden Hulsebosch. Van de Groningsche Universiteit waren aanwezig mr. B. ten Bruiggen Cate namens het college van cura- toren, benevens de rector-magnificus prof. dr. J. de Zwaan en den secretaris van den Academisehen Sentaat, prof. dr. J. Linen- boom, alsmede alle leden van de juridischc faculteit, de hoogleeraren Bordeivijk, van der Pot, Cohen, van Goudoever en van Meurs. Ook het Groningsche en het Amsier- damsche sludentencorps hadden vertegen- woordigers gezonden. Verder merkten wij nog op: mr. dr. S. J. van Lier, directeur van Algemeene Zaken ten stadhuize te Amster dam, als vertegenwoordiger van het gemeen- tebestuur; mr. dr. J. A. van Thiel en Jan Zeldenthuis, resp. als voorzitter en secretaris van de Bioscoop-eommissie, waarvan mr. ren J. Veerman en A. de Hoop, onderschei- hijk vice-voorzitter en adm:nistrateur van afdeeling Amsterdam van den Nederland sch en Bioscoopbond, e.a. Toen de kist in de groeve was neergelaten heeft het eerst gesproken prof, de Zwaan. Hij zeide dat prof. Heynsbergen een van die zeldzame rid'ders van den geest was geweest. Prof. Bordewijk sprak daarna namens de jnridische faculteit van de universiteit van Groningen. Mr. Baart de la Faille zeide dat hij moei- 1ijk heeft kunnen denken, toen hij 14 dagen geleden mr. Heynsbergen geluk wenschte met zijn eervolle benoeming, dat dit de laatete maal zou zijn dat hij diens welbeken- de stem zou hooenr, zijn trouwe vrienden- hand zou drukken. Wei waren wij, aldtis spr., getroffen door het feit, dat hij den laat- sten tij'd lichame'ijk zichtbaar achteruit ging, al leed zijn geest daaronder allerminst. Dr. van Balen Blanken sprak een woord van afscheid tot hem, die tijdens zijn lessen de personificatie van het recht en de waar- heid is geweest. Tenslotte dankte de heer Post den ontsla- pene voor wat deze geweest is voor de Ver- eeniging voor Evenredige Vertegenwoordi- gmg in de Ned. Herv. gemeente. Nadat eerst de kinderen, daama odk de vertegenwoordigers van de verschillende Uchamcn en andere belangstelknden bloem-en j een meter gewassen, waardoor verschillende lage weilanden en-uiterwaarden blank staan De stuw alhier is buiten werking gesteld. Uit Maastricht werd gister 36 c.M. was gemeld. De Raad van Zutphen besloot tot op- heffing der gemeentelijke vischmarkt. Ged. Staten van Geiderland hebben met ingang van 1 April a.s. tot secretaris van het Watersciiap „De Berkel" benoemd den heer J. P. Zaaier te T-Gravennage. Gisteren is het vierjarig zoontje van G. P. te 's-Hertogenfcosch in 't water geval len en verdronken. Gisttrnacht brak een felle brand uit in het perceel Oud-Beekbergerweg 120 te Apeldoorn; een onbewoond huis, eigenaar de heer Rutgers. De Apeldoornsche brand- weer was laat gealarmeerd, waardoor het huis al voor een groot deel was uitgebrana, toen de brandweer den eersten straal water op de vuurzee richtte. Om halftwee rukte de •brandweer in. Verzekering dekt de schade Gisteren is te Oud-Loosdrecht het luxe motorjacht van den heer P. J. Dagevos, tand arts te Hilversum, en het bootenhuis waarin het schip geborgen lag, door onbekende oor zaak geheel verbrand. Werklieden waren bezig, de boot voor het nieuwe seizoen in ge reedheid te brengen, waarechijnlii'k hebben toen benzmedampen vlam gevat, althans plot, sehng stond alles in lichte laaie. Het jacht brandde tot de waterlijn af. De schade wordt door verzekering gedekt. De Prins is voornemens, a.s. Vrijdag voor korten tijd naar Zwitserland te gaan Onder Termunten (Gron.) is de vrouw van den heer M. tengevolge van haar bij- ziendheid gisteren te water geraakt en ver dronken. Burgemeester en Wethouders van Rot terdam stellen in meerderheid den gemeente- raad voor, te besluiten tot gemeenteliike ex- ploitatie van de tram, na afloop van de concessie van de R. E. T. M., en tevens tot gemeentelijke exploitatie van de autobussen. UIT HEILOO. Onde rpresidium van den heer D. Eilere de Haan werd in het cafe van den heer Helder woensdagavond jaarvergadering gehouden van de afd. Heiloo van „Het Witte Kruis" De voorzitter opende de bijeenkomst en deelde mede, dat dr. Hoekstra verhinderd was aanwezig te zijn. Het met zorg saamgestelde jaarverslag van secretaris, den heer Buijze, werd onder dank goedgekeurd. De rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer Bakker, gaf aan- Ontvangsten 1173.84, uitgaven 1184.04, nadeahg saldo 10.20. De afdeeling van t. b. c. bestrijding sloot m ontvangsten en uitgaven met een bedrau van 899, voordeelig saldo 4. De rekeningeommissie, bestande uit de hee ren G. Vrijburg PZ. en Th. Rozing, adviseer- de tot goedkeuring, waartoe, ender dank aan den penningmeester, werd besloten. De heeren Bakker eo Buijze werden ails bestuursleden herkozen. De begrooting 1927 werd vastgesteld' in ontvangsten en uitgaven op f 1216.10, de be grooting t. b. c. bestrijding op 928. De post „salaris bode" werd met J 25 verhoogd. Bij de rondvraag bracht de heer Vrijburg ter sprake de vestiging van een tweeden dok- ter. Tot heden gold, dat de artikelen, benoo- digd voor ziekenverpleging, over dr. Hoek stra gaan. Kan het nu geen aanbevehng verdienen, dat de patienten van dr. Cohen het verplegingsmateriaal uit het gebouw door tusschenkomst van hem ook kunnen verkrij- gen? Spr. vroeg of de nieuw-gevestigde dele ter met dezelfde rechten had als dr. Hoekstra. De voorzitter zeide, dat het niet ging over dir. Hoekstra, doch over het bestuur, weike toezieht en controle houdt. Men moet dit niet verwarren: dr. Hoekstra is bestuurslid. Sp: prefereerde den toestand te laten zooals die is, daar alles over een hand moet gaan. Met deze zienswijze ken men zich vereenig Hierna sluiting. UIT EG MOND AAN ZEE. (Vervolg raadsverslag). Ingekomen stukken- a. Mededeeling, dat ue boer v. Kleef werd gekozen als voorzitter van het gasthuisfonds. Voor kennisgevin d aangienomen. b. en c. Schrijven van Ged. Staten over administratieve icwesties, o.a. dat de door conversie bespaarde rente voor de leening ten behoove van dsn woningbouw gereserveerd konden v/orden voor eventueele schadeposten op dien bouw. Aldus oesloten. d. Ged. Staten deelden mede, dat de Re geering wenscht, dat voor den tol een bon. nenstelsel werd ingevoed. Hoewel dit bezwa- ren had, stelden B. en W. noodgedvvongen voor daartoe over te gaan. Aldus besloten. Benoeming stembureau. Gekozen werden de heeren Spit en K. de Graaff. Grondverkoop. Besloten werd een perceel aan de Trompstraat, groot 22 X 30 M2 te gen den indertijd vastgestelden prijs te ver- koopen aan den heer K. de Graaff. De heer Zwaan informeerde naar de vast stelling van de bouwlijn, hetgeen z.i. door den Raad moest geschieden. Dit zal worden nagezien voor de volgende vergculering. B. en W. stelden voor de opbrengst te be- steden voor uitbreiding van het buizennet voor gas en water. Aldus besloten. Benoeming klokkenist. Van de beide sollici- tanten werd benoemd de 'heer J. Kok. Aan B. en W. werd machtiging verleend tot verkoop der kacliels van de openbare school en emkele -andere dingen. Strandverpachting. Ingekomen was een verzoek van A. Gravemaker om een biertent op het strand te mogen plaatsen. B. en W adviseerden hierop afwijzend te beschikken, daar het aantal te groot zou worden om ren- dabel te kunnen zijn. Met algemeene stem- men aangenomen. Ontslag van den heer C. Drost. De voor zitter decide mede, dat aan den betrokkenc door B. en W. reeds ontslag verleend was als amibtenaar ter seeretarie en als deurwaarder. In de laatste functie was ongeveer 6147 70 verduisterd, waarom een vervolging aanhan- gende is. B. en W. stelden voor nu ook ont slag te verleenen als ambtcnaar van den bur ger lijken stand. De heer Snoeks vroeg, wie voor dat be drag aansprakelijk was. De voorzitter zag er niet anders in, dan dat de gemeente het voor haar rekening zou moeten nemen, hoewel het beroerd was. De heer Snoeks: Had hij een instructie? De voorzitter: Mondeling was hem opge dragen of hetgeen hij in de gemeente ont- ving dadelijk af te dragen. Voor IJmuiden was dat den volgcnden dag. De heer Snoeks begreep niet, 'hoe het had kunnen gefoeuren. Het was toch niet van gisteren. Wat was de oorzaak? De voorzitter: Het zit in de loonbeslagen te IJmuiden. Sommige bedragen zijn niet bin nengabracht en het is hier niet te controlee- rij, doordat zoo'n loonbeslag herhaaldelijk stropt. 't Is zeldzaatn begrootelijk. De heer Snoeks wees op de gemeentewet en de verantwoordelijkheid van B. en W voor de gemeentefinancien. Spr. begreep niet, hoe het zoo lang kon loopen, zonder uit te lekken Het bedirag v/as toch niet zoo klein. De voorzitter merkte op, dat er flinke be dragen binnenkwamen, zoodat het achterhou- den van andere niet in de gaten liep. De heer Snoeks: Maar hij moest toch met lijsten komen? De voorzitter: Dat gebeurde ook, maar men kon niet weten, hoeveel er gei'nd kon'wor- den. Hij bracht geregeld geld mee, maar 't klopte niet. De heer Zwaan: Heeft hij niet te veel ver' trouwen gehad? Zou het niet eerder gecon- troleerd kunnen zijn door den ontvanger? Is een heel ding. De voorzitterIk kan U wel zeggen, dat is heel bezwaarlijk. De heer Ruigewaard: De indirecte oorzaak is toeh onvoldoende controle. De heer v. d. Schinkel: Maar de zaak kan zoo sluw gaan, dat het niet te controleeren is. De voorzitter: Ik ben't volkomen met den heer Snoeks eens, dat het begrootelijk is. De heer Zwaan: Bij de menschen sloeg hij op de tafel en nu is het toch gegapt. De heer Kt de Graaff: Bij mij is ook w-4 eens voor een ander beslag gelegd. Dat moet wekelij'ks ingehouden worden. Maar het moest pas afgedragen worden als het totaal er was. De heer Ruigewaard meende, d'at er todh een tijd voor bepaald was. E>e heer K. de Graaff: Bij bij niet en't in houden kan ook niet geregeld gaan. De heer Ruigewaard wenschte voor't ver volg een commissie van b.v. d'fie leden, desge wenscht bijgestaan door een deskuncfige. De heer Snoek3 wees op de gemeentewet, doch de voorzitter raadde hem aan eerst eens naar de opvattingen en de toepassing daar- van te informeeren. De heer v. d. Schinlkel adhtte het van een deskundige een bewijs, dat zoon den heer Ruigewaard bedoelde commissie zelf toch ook niet tot oordeelen in staat was De heer Ruigewaard: Dat is ook zoo, dat cunnen we met zijn alien niet. De voorzitter: Al hadden we er een ac- Jawel, dat komt nog aan de controleerd. zonder dat er aanmerkingen ge- inaakt werden. 6 Rondvraag. De heer Zwaan had g-elezc; iat de plan- nen voor het ziekenhuis te Alkmaar zoud-n worden uitgievoerd, doch vereenvoudigd door den Raad. Zouden wij dat ook niet doen met de subsidie? De voorzitW. orde. De heer Snoeks wees eron. dat de nieuwe weg langs het strand gedeelteliiik geproiec- teeid was over particulier terrein cn vroeg", of de eigenaar vergunning had gegeven. De voorzitter merkte op, dat de wee nog zoo ver met was. Deze zaak is nog in behan- dehng. De heer. Snoeks had er voor gezorgd, dat de menschen gewaarschuwd De heer Ruigewaard kwam nop- eewo eru op zijn idee van een commissie. 't Was een klemigheid om er een te fcenoemen en een uit- komst voor de gemeente. vo°rzitter: Dus nog een ambtenaar er bij. In elk geval moet dit eerst in B. en W besproken worden. Mevr. Visser-Visser informeerde, of ook op d kaarten der houders van muntgasmeters de verbruikte hoeveelheid kon worden teekend. Dit zal onderzocht worden. aange- dan inroepen door countant bij gelhad, dan was dat ook niet te controleeren. Er is om gelogen, dat is de rwestie. De heer v. d. Schinkel: De ontvanger won net in t eerst met gelooven. De heer Maas. De boeken van den ontvan- gex werden toch ook dioor een accountant CHR. HIST. KIESVEREENIGING. voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing zlin door de Christ. Hist. Kiesvereeniging de vol gende candidaten gesteld: 1. J. Ringers; 2. J. Vogelaar; 3. G. Pee- leboom; 4 G. Grondsma; 5 M. M. Dun— Quispel; 6. A van Kleef Jr.; 7. P. M. de Wolf; 8. J. Kuiper; 9. J. van der Borden: 10. J. Bres. INSTALL ATIE. De nieuwbenoemde pastoor van de St Domimcus-parochie, pater Micklinghoff werd Woensdagavond' door Deken R-engs pastoor te Bergen, geinstalieerd. Na de ^e-' bruikelijke plechb'gheden betrad deze dm kansel en wees den nieuwen pastoor en parochianen op hun wederzijdsche plichten die zij jegens elkander te vervullen hebben. Men moet elkander steunen en helpen. Em zeer groot aantal parochianen en belangstel- lenden woonden de plechtigheden bij. EEN BOTSING. Gistermiddag is op den hoek van de Lan- gestraat bij de Mient mej. S., die per fiets reed, aangereden door een luxe auto. Mej. S spronig nog tijdig opzij. De fiets werd licht bcschadigd, zoodat dit ongeluk nog wonder boven wonder goed afliep. NOORD-HOLLANDSOH GRONDCRE- DIET. In de op 8 Maart j.l. gehouden vergadering van commissarissen is besloten aan de a.s. aigemeene vergadering, welke zal gehouden worden op Maandag 28 Maart a.s., voormid- dags ten 1034ure, ten kantore der Vennoot- schap, zal worden voorgesteld het dividend over 1926 te bepalen op 18 pet. (onv.) STEDELIJK MUZIEKKORPS EN SUBSIDIE AANVRAGEN van muziekgezelschappen. B. en W. schrijven in bijalge Nr. 30: Blijkens paragraaf 4 van den aanbiedings- brief bij de ontwerp-gemeentebegrpoting- voor 1927 bestond bij ons het voornemen U voor te stellen tot opheffing van het Stedle- lijk Muziekcorps (en van de daaraan ver- bonden Muziekschool) te besluiten. De beziri- niging, welke deze maatregel tmgevolge zou hebben, berekenden wij daar op 4880.—. In verband hiermede zond de Commissie van toezieht over het Stedelijk Muziekkorps ons d.d. 7 Januari den voor U ter inzage ge- legden brief, vergezeld van eene verklaring van de leden van het korps, waarin wordt medegedeeld, dat de leden zich, terwille van de noodzakelijk geachte bezuiniging, bereid verlclaren voorloopig, behalve van enkele kleine voorrechten, ook van een groot ge- deelte zoo het noodig mocht zijn van 50 pCt. van het totaal dei jaarlijksche toela- gen afstand te doen. De Commissie legt te vens een nieuwe begrooting over, waann de uitgaven, die aam'ankelijk op 6375.— wa ren geraamd, tot 2500.— zijn terugge- bracht. Hierbij rnoei echter 300 wordm op- gesteld wegens kbsien van verlichting, ver- warming en schoonbouden van lokaal en meubilair, waardoor de uitgaaf tot 2800 zou stijgen. Voegen wij nu aan de oorspron- kehjke begrooting van f 6375 en aan de nieuwe van 2800 toe de jaarwedde en pen- sioensbijdragen van den Directeur ad 2800 dan wordt een totaal verkregm van resp! 9175 en 5600. Het verschil ad f 3575 vormt de bezuiniging, welke het voorstel der Commissie zou opleveren. Wij meenen, dat dit voorstel de vraag, of het Stedelijk Muziekkorps al dan niet zal worden opgeheven, in een nieuw stadium van beoordeeling heeft gebracht. Nu ons blijkt, dat het mogelijk is deze in- stelling te behouden, wanneer met een min- dere bezuiniging van 1305 genoegm kan worden genomen, hebben wij besloten, mede uit waardeering voor het door de leden van het korps te brengen offer, van ons voorne men om een voorstel tot opheffing te doen, af te zien. Bij Nota van Wijziging zullen wij aange- ven, welke veranderineen daardoor in het ontwerp der gemeentebegrooting voor 1927 noodig zullen zijn, zoomede op welke wijze de hoogere uitgaaf van 1305 kan wordm gedekt. Tevens behoort thans in behandeling te komen de begrooting van het Stedelijk Mu ziekkorps voor 1926, waaromtrent de be- shssing werd uitgesteld in afwachting van het besluit, dat van de motie-Veen c.s., aan- genomen in de Raadsvergadering van 11 De cember 1925, het gevolg zou zijn. Ons voor stel, opgenomm in bijlage 79 van 1926, had hierop betrekking. Mede kan worden goedgekeurd de begroo ting van die instelling voor 1927, zooals wij deze in verband met het voorstel der Com missie hebben gewijzigd. Tot op- of aanmer kingen heeft het onderzoek van deze stukken overigens geen aanleiding gegeven. Op grond van het bovenstaande geven wij U in overweging, het in bijlage nr. 79 van 1926 opgenomen voorstel aan te nemen en voorfs goed te keuren de begrootingm van het Stedelijk Muziekkorps voor 1926 en 1927, resp. in ontvang e" "itcraaf shntende met I 6376 on 2800. 4

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 2