Buiten lanci Telegrammen Marktberichten ▼an 10 Maart 1927. Opgave Tan Noardhollandsoh Landbonvcredlet BOND VAN BIETE N BOUWE'RS Bovengenoemde Bond schreef een verga dering uit, op Zaterdag 12 Maart 12 uur in het Land'bouwhuis. Een opwekking tot bijwoning 'vindt men in een advertentie in dit nummer. AUTO-ZENDING. Blijkens achterstaande advertentie. zal de auto-zending van den Belgisehen Evartge- lischen Zendingsarbeid in Vlaanderen en Wallonie ook deze gemeente bezoeken, ter- wiil op Vrijdag 11 Maart in het Gebouw „Waald en Bidt" door Evangel is ten lezin- gen zullen worden gehouden. BILDERDIJK. Naar wij vernemen heeft de Kon. Rederij- kcrskamer Bilderdijk alhier voor haar laatste uitvoering in dit seizoen in studie gen-omen het Amerikaaneche blijsnel „Om 10.000 dol lar" van J. Montgomery. FAILLISEMENTEN. Heden is failliet verklaard de nalaten- schap van Jan Keersemakf r, in leven schilder te Wijdenes, overleden te Groote- broek. I Mr. R. P. Clevinga reehter-commissaris. Mr. C. J. de Lange. curator. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen ea motorrijtui- gen te 6.25 uur licht op. Voor rij- en andere voertuigen een halt uur later." HEROPENING ZAAK. De heer J. G. Engeln is een energiek za- kenman. Steeds zorgt hij voor de noodige uitbreiding van zijn zaken en ofschoon hij de 60 reeds gepasseerd is (wie hem ziet houdt hem voor een vijftigcr) heeft hij het toch nog aangedurfd een gecombineerd huis te stich- ten, dat zelfs de trots van cen groote N. V. ton zijn. Onder architectuur van den heer Leusen ie Schiedam, verbouwde de firma Ringers in een achttal maanden de pand-en Laat hoek Payglop en Vlaanderhof tot een van de be- lan-grijkstb winkelpanden in Alkmaar. De zaak testaat thafis uit een pand van 450 M2. oppervlakte met vier verdiepingen en beschikt beneden aan de straat over niet mrider dan 55 M. breedte etalage. Een blik in de etalage's doet zien dat de heer Engeln gezorgd heeft voor een zecr groote kcuze in heerenconfectie, damesjapon- stoffen, manufacturen, bedden, dekens, meu- belen, kleeden, loopers, enz. In pand zijn granjeten en Waltonvloe- ren aangcbraeht. Het trappenhuis, voorzien van glas en loodramcn doet het goed. De centrale verwarming, geleverd door <3en heer de Vries te Harlingen, verzorgd de verwarming van alle verdiepingen alsmede van de confortable woning op de eerste ver dieping. Een lift, geleverd door Dieme's machine- fabriek, maakt het mogelijk om in korten tijd zonder trappen klimmen naar de gewenschte verdieping te geleiden. In alle verdiepingen vait de verlichting bijaonder op. Men is daardoor in staat om alle goederen in het juiste licht te besehou- wen. De daglantaarn, die beneden de afdee- ling stoffen belicht, magVets gceds genoemd worden. Behalve hetgeen in de etalages is ge- plaatst, dient ds benedcn-afdeeling voor ma nufacturen, vloerzcilen en gebreide artikelen, Op de 2de verdieping vindt men een uit- gebreide colleetie wollen dekens achter glaS, vlonders voor karpetten, een groote sortec- ring vitrages, vloermatten, tuinmeubelen en loopers, benevens een wel voorzien magazijn. Op de 3de verdieping staat een uitgebreide colleetie ledikanten, divans, huiskamermeube- len, wiegen en slaapkamermeubilair tentoon- gcsteld. Hier bevindt zich ook een toonkamer van salon- en slaapkamermeubelen, benevens cen magazijn. De 4de verdieping is als magazijn en ma trasserimakerij in gebruik. Zoolang Alkmaar dergelijke ondernemtn- de zakdnmenschen als den heer Engeln onder ■haar burgers telt, behoeft men aan haar bloei als centrum voor noordelijk Noord-Hol- land niet te twijfelen. Zeer,zeker zal het den heer Engeln. die morgerf' om 5 uur zijn zaak heropend, niet aan de noodige belangstelljng ontbreken. Een man als hij kan zich van sutces in zaken verzekerd houdeti. AUTO TE WATER. Vanmorgen ortgeveer 12 uur reed de met melkbussen beladen vrachtauto van de fa- briek „Wilhelmina" te Bergen, bestuurd door den heer J. Blom, doordat deze de controle over zijn stnur verloor aan den Hoornschen- weg nabjj de Zes Wielen te water. De wagen kantelde, zoodat de bestuurder en zijn metgezel zich door het raampje hun redding moesten zoeken, waarbij een hunner een bloedende wonde aan zijn hand kreeg. Om een uur werd de wagen door den beer Jac. Met alhier op het droge gehracht. over te maken, dat Engelands grenzen in het seizoen voorgoed voor deze delicatesse zul len worden gesloten. Deze uitvoer vormt overigens slechts een zeer gering onderdeel van den Nederlandschen export naar het Vereenigd Koninkrijk. TEGEN ZELFMOORDEN VAN SCHO'LIEREN. Zooals men weet komt het in Duitschland vaak voor, dat scholieren in hun vrees voor de gevolgen van onvoldoende cijfers of zak- ken, overgaan tot onherstelbare u iters ten, zoodat menig leven ontijdig wordt afgebro- ken. Aangezien dergelijke voorvallen er den laatsten tijd allrminst op verminderd zijn, heeft een provinciaal schoolbestuur voorstel- le nin een rapport neergelegd, hetwelk de Pruisische minister van onderwijs, dr. Bec ker, aan het geheele leeraarspersoneel van de onderwijsinrichtingen voor meisjes en jon- gens ter kennisneming heeft toegezonden. In het rapport wordt o. a. de nadruk gelegd op het groote belang, dat school en huisgezin in zoo nauw mogelijk contact blljvcn, en de ouders op de hoogte worden gehouden van den stand der vorderingen hunner kinderen, om daarover met de onderwijzers te spreken. Tevens wordt er op gewezen, dat het bij en- kele scholen de gewoonte is de ouders van leerlingen, die zakken, een dag voor den uit- siag darvan bericht te zenden, en hen uit te noodigen hun kind persoonlijk van school te halen of hem dien dag thuis te houden, zoo dat overijlde daden voorkomen kunnen wor den. Dc kwestie moet tot onderwerp van gedach- tenwisseling worden gemaakt op de ouder- avonden. Over enkele maanden wacht de minister rapport over hetgeen ten deze gedaan is. EEN DURE KUS. Bij een Keulsch restaurateur was een jong meisje als kassierster aangesteld dat zich waarschijnlijk verheugde in een lief gezichtje althans, op een goeden morgen gaf haar patroon haar een klinikenden kus, waarbij de waard echter buiten zijn vrouw had gfreken.l, die hem op heeterdaad betrapte en, kortbera- den de kassierster onmlddellijk op straat zet- te. Maar daarmede ging het „Kaufmanns gericht" niet accoord: de restaurateur moest 394 M. schadevergoeding betalen wegens contractbreuk. De president van het „Gericht" besliste, dat er geen aanleiding was voor een onmiddellijk ontslag van de kassierster, daar de beklaagde immers zelf de schuld was van het ontslag. GAAT ENGELAND DEN KIEV1T BESCHERMEN? Drastische maatregelen om het uitsterven van den kievit te voorkomen, worden voorge- steld in het wetsontwerp, dat dezer dagen door Lord Buckmaster is ingediend, en waar- in het verzamelen, verkoopen en in voorraad hebben van kievits en van kievitseieren tus- schen 14 Maart en 11 Augustus wordt ver- boden, op straffe van hooge boeten. Zoowel de boer, als de vogelliefhebber jui- chen het van harte toe, dat nu eens ernstig werlc gemaakt zal kunnen warden van de bescherming van dezen nuttigen vogel, die zooveel voor den landbouw schadelijk onge- dierte verdelgt. Alleen is men het er niet in alle kringen mee eens, dat zoover behoeft te worden gegaan als Lord Buckmaster voor- stelt. De „Marmer Stockbreeder" wijst in dit verband op het Nederlandsche voorbeeld, waar men na 15 Mei de kievitseieren niet meer mag zoeken, welke maatregel, naar het algemeen oordeel, vrijwel afdoende gewerkt heeft, om het voortbestaan der kievits te ver- zekeren. Het is dan ook geenszins zeker, dat Lord Buckmaster's ontwerp in den ingedienden vorm ook zal worden aangenomen. De Ne derlandsche exporteurs, die, vooral in de Noordelijke provincial, belang hebben bij den uitvoer van kievitseieren naar Engeland, behoeven zich nog niet al te cngerust er Het Nederlandsch-Belgisch Verdrag in de Eerste Earner. 's-GRAVENHAGE, 10 Maart. Bij de be handcling van het verdrag Nederland- Belgie zette de heer v. d. Hoevcn zijn rede voort, Hij wees er op, dat in Rotterdam bijna 1 op de 5 inwoners van het verkeer leelt. Wie voedt deze menschen als de schc- pen niet meer in Rotterdam komen? Hij er- kende, dat de gevolgen mee kunnen vallen, doch spr. wilde niet spelen met het lot van een groot gedeelte van ons volk. Spr. ver- wierp het argument, dat de international verbrcedering aanneming van het verdrag eischt. Dit zou alleen opgaan als Antwer- pen arm was en wij rijk, doch het tegen overgestelde is het geval. Wie de Nedcr iandsche belangen ondergeschikt maakt aan de Belgische, bevordert in plaats van pacifisme, verwijdering en haat. Spr. vreest de gevolgen van verwerping niet. Deze zaak is te sterk, te eerlijk en te billijk, om die niet met volkomen juiste ge- voclens te kunnen verdedigerr.- De heer de Savomin Loman (C.H.) ver- wacht van het tractaat verzwakking onzer internationale positie, en best'rijdt aller- eerst de historihsche premessen van den minister. Hij ontkende met stelligheid dat de geest der scheidingsregeling princi picele eenzijdieheid van het verdrag me1' zich brengt. Hij zette uitvoerig uiteen dat het nieuwe tractaat niet binnen de schei- diiifsiijn is gdbleven. De clausule betreffende de oorlogssche pen houdt een gerechargeerde Belgische houding in. Heeft de minister gepoogd de reserve uit het verdrag geschrapt te krij- cen, en zoo ja, welk antwoord heeft de Belgische regeering firecfeven? TWEEDE KAMER. 's-GRAVENHAGE, 10 Maart De motie- Oud inzake de voorbereiding van een nieuwe wet'elijke regeling omtrent den steun aan mobilisatie-slachtoffers, wordt met 41 tegen 29 stemmen verworpen. Bij het ontwerp zonder de steunverleeningen aan mobilisatie-slachtoffers verdedigde de heer K. ter Laan zijn gistcr aangekondigd amendement. De minister zegt. dat de Re geering bij aanneming van het amendement het wetsontwerp zal terugnemen. De heer Louis de Visser (C. P verdedig de het amendement dat door den heer Dec kers (R.-K.) bestreden wordt. Het amendement wordt verv/orpen met 37 tegen 41 stemmen. Bij art. 3 lichtte de heer K. ter I.aan een amendement toe, om in buitengewone gevallen steun te verleenen aan hen. die dat 1 Januari 1927 aanvroegen De minis ter heeft principieel bezwaar. waarna het amendement met 44 tegen 34 stemmen wordt verworpen. Het wetsontwerp wordt z. h. st. aan genomen. DE MUIDERSTRAATWEG. MUIDEN, 10 Maart. Bij bet gemeente- bestuur alhier is een schrijven ingekomen inzake de opheffing der fortificatien in verband met de bewaking der tolbrug op drukke dagen. De minister van Waterstaat wijst er in zijn schrijven op. dat er niet de noodige aandacht is geschonken aan de noodzake- lijkheid van handhaving der bezetting. Ook de minister zal er evenals dit tot nog toe is geschiedt er toe medewerken, dat verkeersstoornissen worden voorkomen, doch daartoe kan hij de aanwezigheid van toezichthoudend geniepersoneel in de ge- meente Muiden c.q. het treffen van bijzon- dere maatregelen aldaar voorshands niet noodzakelijk achjen. Naar aanleiding van dit schrijven heeft de burgemeester van M .liden desgevraagd aan de redactie van het Persbureau Vaz- Diaz te Amsterdam medegedeeld, dat hef z.i. vast staat, dat op 1 Mei a.s. het toe- zicht op de milt, bruggen te Muiden zal worden opgeheven en dat het gevolg daar- van zal zijn, dat, indien een der bruggen defcet is iemand uit de standplaats Naar- den moet komen om voor het herstel zorg te dragen. De burgemeester vreest dat uit deze maatregel van den minister ernstige ver- keersbelemmeringen zullen voortvloeien. STAATSGOMMISSIE AANVULLEND ONDERWIJS. 's-GRAVENHAGE, 10 Maart. Ingesteld is een Staatscommissie voor het onderzoe- ken of het wenschelijk en mogelijk is het aanvullend onderwijs voor de rijpere jeugd zoodanig te regelen, dat de verschiSlende thans bestaande soorten aanvullend onder wijs onderworpen worden aan gelijke wet- telijke voorschriften, o. m. ten aanzien van rijkssubsidie, zonder dat evenwel de uitga- ven ten behoeve van dat onderwijs ver- hoogd worden en aan de besturen van de gem eon ten en van rechtspersoon'lijkheid be- zittende vereenigingen, wier statuten be- hartiging van aanvullend onderwijs voor- schrijven, de grootst mogelijke vrijheid wordt gelaten in het beheer harer scholen of cursussen. Voorts is aan de commissie opgedragen bij bevestigende beantwoor- ding dezer vraag hare voorstellen te be- lichamen in ontwerpen van wet casu quo bestuursmaatregelen en gemachtigd desge- wenscht over hoofdpunten der ontworpen regeling voorloopig rapport uit te bren- gen. In de commissie zijn benoemd: tot lid- voorzitter mr. van Wijnbergen, voorzitter Centrale Jeugdraad, te Utrecht; lid-onder- voorzitter mr. H. Smeenge te Amsterdam kdeti: H. Gordian Jr. te Bussum, J. G. Jansen te Amsterdam; J. van der Mo- len Tz. te Oosterbeek, J. J. Vorrink te Am sterdam, alien lid van den Centralen Jeugdraad, mej. Groeneweg, mej. Mr. Katz en mej. Meijer, alien lid van de Tweede Kamer, en Klaas de Vries te Amsterdam;. DE BESPR'EKINGEN TUSSCHEN STRESEMANN EN CHAMBERLAIN. PARIJS, 10 Maart. De Berlijnsche be- richtgever van den Journal" deelt mede, dat in Duitsche po'litieke kringen de op- vatting heerscht, dat bij het laatste on- derhoud tusschen Stresemann en Chamber lain buitengewoon belangrijke vraagstuk- ken zijn behandeld, die niet alleen voor Engeland, maar ook voor Duitschland en Frankrijk van groote draagwijdte zijn. Voor het geval dat de Duitsche regee ring politiek en economisch onder bepaal- de moda'liteiten de politiek van Engeland tegen Rusland zou willen steun engelooft men, dat Chamberlain den minister Stre semann zekere compensa t ie - m ogel ij kh e den in uitzicht heeft gesteld, zoo o. m. de te- ruggave van de Duitsche kolonien en ook de oplossing van het vraagstuk betreffen de het Rijnland. DE DLirTSCH—POOLSCHE BETREKKINGEN. PARIJS, 10 Maart. De ochtendbladen bespreken met ingenomenheid over de gis- teren aangevangen besprekingen tusschen Stresemann en Zaleski. De bijzondere me.dewerlcer in Geneve van den „Matin" ziet daarin een der gewich- tigste gebeurtenissen van de huidige sa- menkomst te Geneve. Hij meent, dat nu een gevaarlijke wending in de Duitsch- Poolsche betrekking gekeerd kon worden, de onderhandelingen op economisch ge- bied in Berlijn weer spoedig hervat kun nen worden. BRIAND OVER DE DUITSCH— ^OOLSCHE KWESTIE. GENeVE, 10 Maart. In de heden ge houden zitting van den Volkerenbondsraad besprak Briand de afgebroken onderhan delingen tusschen Polen en Duitschland en het gunstige resultaat, dat in de giste- renavond gehouden bespreking tusschen Stresemann en Zaieski inzake de berope- ning van de cijderhandelingen over het handeisverdrag tusschen beide landen. be- reikt is. Hij hoopte dat deze bespreking vredelievende behekkingen tusschen Polen en Duitschland in het leven zuilen roepen, waardoor in de toekomst nieuwe moeilijk- heden kunnen worden voorkomen. UIT KENNEMERLAND. Het is thans wel de meest stiile tijd van het jaar aan de veilingen. Voorraad op tuin en ak'ker is er niet meer en wat - er nog is, heeft als handelsproduct weinig te beteeke- nen. De markten zijn dan ook buitengewoon stil en als niet de grossier en handelaar eenig leven brachten, zou het bijna de moeite niet loonen, om van veilingsdagen te spreken. Het laat zich aanzien, dat de stille tijd nog wel 2 a 3 weken zal duren en als er niet meer zonneschijn komt, kan het nog wel langer duren, voor de koudegrond-spinazie wordt aangevoerd, want het staat vast dat er als het gewas goed blij-ft duizenden kisten zullen worden aangevoerd, want overa! is spinazie uitgezaaid en bij sommige tuinders groote oppervlakten. De spinazie staai mooi, dooh er kan zooveel gebeuren voor het ge- sneden wordf en voor een sterk gewas dient er voor alles mooi weer en zopneschijn te komen. Spinazie onder glas komt nu meer en meer aan de veilingen en het is te verwachten, dat dit a.s. Vrijdag en vooral de volgende week, in beduidende kwantums wordt aangevoerd, hoewel de zonlooze dagen een rem zijn. Witlof is het eenige artikel, dat nog al in kwantums wordt aangevoerd, echter is de aanvoer lang niet, zooals hij is geweest, want de cultuur breidt zich hier niet uit, en het product wordt niet best betaald en hier- van is wel de reden, dat het „lof" niet mooi is; pl.-m. de helft van den aanvoer bestaat uit "tweede kwaliteit. Spruiten raakt afgeloopen, dooh wat er wordt aangeboden, is in sterk uiteenloopende kwaliteit en de prijzen zijn daarom verschil- lend en varieeren vaq f 8 tot f 29 per 100 K.G. Prei wordt nog al aangevoerd, doch is niet zoo duur als we gewooh zijn en toch is de kwaliteit niet slecht en als men in aanmer- king neemt, welke zware bossen hier wor den aangeboden, dan is een prijs van /8a 11.50 per 100 bos, niet hoog. Naar kool komt meer vraag, hoewel men hier over het algemeen niet veel op heeft met kool, is de schaarschte aan groente wel de hoofdoorzaak van deze stijgende vraag. IJien, bieten, rapen en wortelen worden al leen aangeboden buiten de veilingen be- houdens enkele partijtjes en zijn niet duur. tPpoviiiciaal leeuws. UIT LIMMEN. In de vergadering van bestuur en commis sie van vcorlichting van de R. K. Staatspartij zijn voor de a.s. geementeraadsverkiezing candidaat gesteld de heeren: C. Pepping, j. Vaikering Tzn., J. Metzeiaar, Jac. Bakkum. N. Kuis, Jac. Adrichem, j. P. Kuijs en J. Nuijens Pz. Gister ontstond hier brand bij mej. B. in den schoorsteen. Door behulpzame buren werd de brand gebluscht tn werd hiermede een groot gevaar bezworen. UIT HEILOO. Chider hiding van dc-n heer J. Sengers werd Dinsdagavoud in het Brunogeb.. w een vergadering van melkveehouders gehou den. Spreker was de heer Kiaver, voorzitter van den R. K. Bond van Melkveehouders te Alkmaar. Spr. zette uiteen, dat men zich moest ver- ecuigen op katholieken grccidslag en het waarom werd sterk omlijnd naar voren gc- brachr. Spr. zette daarna uiteen, dat men voor de belangen moet opkomen en deed uitkomen, hoe men vereenigd beter de belangen kan dienen; men kan ook met andere bonden sa menwerken. Na deze uiteeiizetting gaven zich 10 leden op, een aantal dat onvoldoende is. Door huis- bczoe,, zal men de afwezigen bezoeken en opwekken. in tegenstelling- met den hier gevestigden n-.utralen botid werd een uniform tarief gehe- ver, voor veehouders en opzetters (vvinterboe- ren) en wel a 0.40 per koe. Van het voorloopig bestuur v:e-d als defi- nitief gekozen de heer J. Sengers, als secreta- ris de heer A. Smit en als penningmccster de heer J. van Veen. Op voorstel van den heer J. Sengers werd besloten een federatief bestuur te vormen met den hier gevestigden bond. Als voorzitter werd gekozen de heer J. Sen gers. Hierna slutting. De partijtjes vruchten zijn schaarsch en duqr. De overige aanvoer van groente is zoo klein, dat van overzicht geen sprake kan zijn. Aardappelen onveranderde aanvoer en prijzen. HINDERWET. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kertnis, dat zij bij hun besluit van heder vergunning hebben verleend aan DE AME- RICANPETROLEUM COMPANY TE 's-GRAVENHAGE, tot het oprichten van een benzinebewaarplaats met aftapinrichting tin de openbare straat voor het perceel Nieuwesloot nr. 81. Alkmaar, 7 Maart 1927. Burgemeester en Wefhouders voornoemd, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. BURGERLIJKE STAND. GjETROU WD Gerrit Joseph Ideco en Guurtje Schuijt. Siebren Sdiaafsma en Cornelia Ramakers. OVERLEDEN: Cornelis Spoor, 49 jaar. Piet Jes, 10 jaar. RADIOFONISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 10 Maart. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 764.1 te Jan- mayen. Laagste barometerstand 747.6 te Skagen. Verwachting (geldig tot den avond van J1 Maart): Matige zuidelijke tot westelijken wind, be- trokken of zwaar bewolkt, met tijdelijke op- klaringen, waarschijnlijk met enkele regen- buien, weinig verandering in temperatuur. EIERENVEILINO SCHAGEN. SCHAGEN, 10 Maart. Aangevoerd 53119 kipeieren, bruine 5.105.70; witte 4.705.10; kleine 44.50; 4700 eendeieren f 5—/ 5.40. DE AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. Heden onveraoderd Geen aanvoer. i - 4 ■4 .1;-. ion/. J-! NIET OFFICIEEL. CONTROLEEREN VAN AD M I NISTRAT I E S Achter de Waag. Het acconntantskantoor van S. J. A. KEESOM Tel. 152 en 814. Leeraar M. 0. Boekhouden. iWBaHMPli (Uedteitetiik pecorrigeerd.) (Ontvangen per drsndloote telefoon). 1001/ ST A ATSLEENIN GEN. 6 Nederl. 1923 A. 5 1919 BANK.INSTELL1NGEN. KoL Bank Indische Bonk Handel Mpij Cert. v. f n m Resc. INDUST.R. OND. B1NNENL, Centr. Suiker Aand, Holl Kunstzijde Jurgens Gew. Aand. A. a m B. m C. a a a Maekubee Nederl. Kunstzijde a a Philips Glocilampen Nieuwe INDUSTR. OND. BU1TENL. Anaconda Steel comm. CULTUUR MAATSCH. H. V. A. Java Cultuur Cult VorstenL Dito actions Poerworcdjo MIJNBOUW. Rediang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. a Gee Holl. Olie Kon. Petr. RUBBERS. Amsterd. Rubber Bandar Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Lampong Sum. Rubber Rottcrcf Tapanoeli Scrbadjadi Silau Wai Sum Rubber Interc. Rul'ier SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Gem. Schecpvaart Unie Stoomvaart Mij. Nederland Pakctvaart Oude Boot HolL Stoomboot Niev Goudriaan Rotterd Llovd SCHEEPVAART BU1TENL. Marine comm. Marine pref. TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembah Deli Bafavis AM ERIK A Sou the rr Rails Union Pacific Wabash ■-! arl •'-5 'si. Elg. Koers van heden te 5 Vorige pl.m. plm Koers pl.m. pl.m. 1.30 1.45 2.— 2.15 102 102%, t 101% 263l/b 2631* 264. J f l?7«/a 176 177 16UV. 161 1601* 161Jh - 150 V* 12S mm 10.1/* 1074.8 107 4-8 107 174 1741* 174J-5 95 951* 95 Q2»/* 93 94»/, 941* 103v« 102 102.J loiM 9 2Sl«i* 278-9J 277.1 277% 380 375 ?63 365 951k 96 t 161 162 7351/, 738 737.40 mmm mm 394 393 191 192 V* 192 191V4 f 1791/, 180 121 121 •me 220 218 - 394 w mm 26J 255 260 mm a 390y* 390J.1 3go-i 391 354V. 354 354-5 3534.4 354.) 2ir2s/| 290 284J-5 284% 281 285 284.4 V 534 534 534 a 251 174 3541/, 360 355 355% a 1871/, 334 9 14»/* 157* 154-f 87 90 87J-93 89 89 li 9 9 85V, 87% 86J-7f 87 u 193 a 192 i 190 M 233 230 106'/* 108 83 MM 1231* 124.5 9 180 180 8 Ms 81* 1 421* mmm 2287* 2301/, 230-2 23 .2 4451* 443 444»/« 447A-} 447)-) 439 V* 442 438-42 437i/, 437-8 460 467 463-7 462-1 463-4 1251* 124 168 1681* 67»* 097/8 PROLONGATIE vorice koer. 3,r pCt.^ neden 3J pCt. W1SSELKOERSEN AMSTERDAM Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch. Kopenhagen Stockholm Oslo New.York italle 100 Vorige Koers op heden koers Off.noteering 12.127* 12.126* 59.261* 59 S, 9.78 9.78 34.75 34 75 48.10 4N09 35 20 35.20 06.60 t6.60 f6,80 66.80 04.90 64.95 2.4911/,, 2-49 »/M 11,071* 11.14-5

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 3