Sanapirin-fabletten Knagende pijnen Be LangendykerGreentencentrale. Bajiteiilasid UIT WIMCEtT' £>e heer B. Span, hcofd der school voor uitgebreid lager onderwijs alhier, is aange- wezen om zitting te nemen in de commissie voor het afnemen van het in 1927 te houden cxamen voor 'het M.U.L.O.-diploma. UIT HEER HUGOWAARO. Vegadering des: Vrijz. Dem. Kievereeni- iiginig „Burgerplicht" te Heer-Hugowaad, ge houden 8 Maart in het lokaal van den heex A. Rus. Door den heer P. Kostelijk, voorzitter, word de vergadering geopend, waarbij spr ■betreurde de geringe opkomst, dodi speciaal cok de afwezigheid van den secretaris, den heer Mienes, wegens ongesteldlieid. Als secretaris fungeende nu de heer A. Kooij Cz. Uit diens mededeelingen omtrent den fman- ciedien toestand van „BurgerpJicht" moest wel het besluit voortkomcu geen vrijwillige bij dr age nit de ikas te verstreklken voor de al gemeene propaganda. Nlaar aanleiding eener correspondentie met den heer Balk bleek, dat ;deze ndet zal kunnen optreden op den 17en dezer, waarop de heer Kooijman voor „Bur- gerplicbt" als spreker zal optreden. Dienten- gevolge nam de heer Brugman als lid der propaga nd a-c onrm iss i e op zich, dien avond ate tweede spreker te iungeeren. 'De nieuwe kiezerslijst wekte het vermoeden dat in den nieuwen Raad de thans geldende partijverhouding zou blijven bestaan. Met het cog op de verkiezing voor de Prov. Staten werd besloten tot krachtige propaganda voor den candidaat van „Burgerplicht" in de icoolstrodk. De regeling hiervan werd in han- den gelegd van de propaganda-commissie in overleg met het dagel. bestuur. In het bestuur werden herkozen de heeren ft. Wuijs, D. Grootes, H. Reijne en C. Pool, terwijl voor de beide vacatures werden geko zen de heeren Jac. Klaver en A. Rentenaar. Aan de orde kwarn daarna Candddaatstel- ling voor de g&mcenteraadsvcrkiezing. Aan- gezien de heer Blom dit of het volgend jaar de gemeente gaat verlaten, wenschte hij niet meer voor een candidatuur in aantuerking te komen. Na het opmaken van een groslijst, waarvoor ieder een tiental personen kon op- geven, kwain men na cenige stemming en tot de voigende nummenng: P. Kosteliik, A Mienis, C. Pcol (drie aftr. raadsleden), H Wuijs. A. van der Oord, A. Kooij Cz.. D. de Jong, Jac. Kostolijik, A. Brcuwer, J. Meet en P. Mcereboer. De aanwezigen lieten zich de- ze keuze welgcvalkn, de niet aanwezigen zul- len worden aangeschreven. Onder instem- minig der vergadering richtte de voorz. eenige woorden van dank tot den heer Blom voor betgeen deze gedurende een reeks van jaren als raadslid heeir gepresteerd. VastgesteM werd nog het propaganda- plan voor deze verkiezing. waarna de voor zitter dc vergadering sloot. Dinsdag werd verkiezing gehouden voor twee Hoofdingelanden van den polder. Door 72 kiezers werd hieraan deelgenomen, met den uit&lag, dat de heer G. Bakkum werd herkozen met 71 en dc heer J. Gootjes met 70 stemmen UIT BERGEN. Voor het door Bergensch Mannenkoor te houden Nationaal Zangconcours werden de voigende stiienkingen in dank ontvangen: Zilveren lauwertak Leverts Zeep Maat- schappij. Zilveren medaille Commissaris der ko- ninigin Prov. Noordholland. Zilveren medaille Winkeliersvereeniging Bergen. Zilveren medaille, de h'eer J. Bak, Insp. Leverns Verz. Mij. „Fatum". UIT SCHAGEN. Door het bestuur van de R. K. Kiesvereeni- ging alhier zijn de voigende candidaten voor den gemeenteraad gesteld, in alphabe- tische volgorder W. Dekker, O. Huiherts (aftr.), P. A. Klaver, B. G. G. Konig, H v. Nuland (aftr.), P. Op't Veld, Th. Over- toom (aftr.) UIT ST. PANCRAS. Woensdagavond gaf „Vrone" in het cafe van den heer Gerritsen haar zoogenaamden jaarlijkschen clubrvond, onder leiding van den heer Kloosterboer. Bij de opening richtte deze zich speciaal tot een der leden, welke, na een langdurige ongesteldlieid, weer geheel hersteld was. Hierna werd begonnen aan de afwerkirag van een uitgebreid programma van zang stukjes en voordrachten door eigen krachten. De voorzitter zorgde voor een mooie afwisse ling der gekozen nummers, zoodat het geheel een echt gezellig verloop had. Zonder aan de overigen tekort te doen, ge1'ooven we stellig, dat „Sallie Pillemans" tot een der succes- oummers heeft hehoord. Tot stijving der kas werd nog een verloting gehouden, waaraan een 6-tal prijzen was verbonden, door den voorzitter met een gees- tig woord aan de resp. prijswinnaars (sters) overhandigd. Tot slot een gezel'ig hal, ver- zorgd door den heer en mevr. Ackerman en den heer Deutekom. Deze organisatie hield gister een algemee- ne vergadering in het cafe van den heer J. de Boer te Broek op Langendijk. De voorzitter, de heer S. de Boer, opende de vergadering, waarbij hij een harlelijk welkom toeriep aan de leden der verschiTlen- ete tuinbouwvereenigingen, aan de afgevaar- digde van „Koophandel", aan den keur- meester en den betaalmeester, aan de heeren Balk en Hazeloop, aan het dagelijksch be stuur van de gemeente Broek op Langendijk en aan die pers. Spr. ging in zijn openingswoord verder na, hoe Broek feitelijk de bakermat is van de groentenhandelaars. memoreerde het 50-jarig beetaan der firma Wagenaar en herinnerde, dat „ons" veilingsysteem dit jaar 40 jaar heeft bestaan Na een korten terugblik op de historie zei spr., dat de L. G. C. altijd de grootste meciewerking heeft ondervonden van het gemeentebestuur. Sprekende over de slechte bedrijfsuitkomsten, betoogde spr., dat de tuinders, hoewel velen niet aan hunne verplichtingen kunnen voldoen, ondanks een jaar hard werken, toch hoopvoi gestemd blijven. Aanbevolen werd het maken van reclame en herziening van het begrip ,,doorschot", z6o dat er partijen komen, waarvan gezegd wordt „doorgezocht", wat regelmatiger aan- voeren ten gevolge zou hebben. Bij het laden moet soort bij soort gevoegd worden. Stap voor stap moeten we verder op den weg van sorteeren, verpakken en aanvoeren van goede kwaliteiten. Het dezen winter inge- voerde verniebgen van minderwaardige pro- ducten is zulk een stap geweest. Spr. waarschuwde voor het overmatig veel bewaren van winterkool, omdat de prijzen daardoor laag zullen blijven. Aan het slot zijner rede herdacht spr. het onlangs overleden eere-bestuurslid, den heer Zeeman, waarbij alle aanwezigen zich van hunne zetels verhieven. Spr. deelde mee, dat aan diens weduwe de hellt van het pensioen is toegekend. Na het uitspreken der openingsrede vroeg de heei" P. Slot Az., burgemeester van Broek op Langendijk, het woord. Hij bracht het be stuur der L. G. C. dank voor de uitnoodiging en sprak den wensch uit, dat de verhouding tusschea die L. G. C. en de gemeente Broek op Langendijk zoo moge blijven, dat ze niet meer buiten el'kander kunnen. Spr. herinner de nog aan de jaarveigadering van 1920, die ook te Broek op Langendijk gehouden is, en geloofde dat de vergadering thans in kal- mere stemming zal worden gehouden. Wei zijn de uitkomsten van het teeltjaar, evenals toen, niet gunstig, maar eenmaal breekt de zon wcev door de wolken. Ingekomen was een verzoek van een groen- tenhandelaar om een gedeelte van den akker ten noorden van de laadplaats te mogen koo- pen voor het bouwen van een pakhuis. Het bestuur sielde voor geen grand te ver- koopen, maar zelf pakhuize.n te bouwen en die te verhuren. De aanleg voor de pakhuizen zal komen aan dien oostkant, zoodat de vaart aan den westkant vrij blijft. Het bestuur vroeg machtiging om voor eventueel te bouwen pakhuizen geld op te nemen. bij de Raffeisenbank. Namens de commissie uit het bestuur rap- porteerde de heer H. Glas, dat de notulen zijn gelezen en vastgesteld. De voorz. bracht dank aan de commissie en secretaris. Bij de fcespreking van het jaarverslag van den secretaris merkte de heer Gerritsen op. dat men. wat betreft de vernietiging van uit- schotkool, te cptimistisch is. De voorz. ant- woordde dat het resultaat meer is te zien in het feit dat op elke veiling de aanvoer van uitschotkool helangrijk minder is. Dc heer Kramer vroeg om bij den omzet der veiling ook op te geven de beteelde op- pcrvlakte, omdat anders een onjuiste voor- stelling van de cijfers gemaakt wordt. De voorz. antwoordde dat een juiste sta- tistick niet mogelijk is, maar dat toch in het verslag staat dat ons bedrijf uitgebreid is. Namens ..Groentencultuur" rapporteerde de heer W. Balder, dat de boeken van den peiimngmeester zijn nagezien en in orde be- vonden. De voorz. dankte de commissie voor het nazien en den pennrngmeester voor zijn ac- curaat beheer. De heer Hoogland was van oordeel dat voor politietoezicht bij de staking de L- G. C. niet jiad moeten bijdiragen. Broek heeft de voordcclen van de veiling en moet dus ook de nadee'en dragon. De voorz. antwoordde dat de veiling van ons komt en dat wij d;us ook in die onkosten moeten bijdragen. De heer Jb. de Vries stelde voor het titu rner we rk aan de veiling oo'k te la ten verrich- ten door ingezetenen van andere gemeenten. Op verzoek van de Vereeniging te Scher- merhorn za> de voigende jaarvergadering aidaar worden gehouden. Het voorstel van het bestuur voor de sor- teering van losse wortelen werd zonder stem ming aangenomen. De voorzitter deelde mede. dat bij de sor- teer:ng een speling van 2 pet. is toegestaan. Hierna werd de gemcensehappUijke maal- tijd gehouden in de door Groentencultuur" kcurig ingerichte zaal van hen heer Vijz"iaar. Bij de heropening der vergadering riep de voorzitter een hartelijk welkom toe aan den heer Valstar. voorzitter van het Centraal Bureau, die inmiddels ter vergadering wac gekomen. De Voorzitter gaf een korte toe'ichting bij het voorstel om 1/10 van den omzet be- schikbaar te stellen voor den reclamedienst. De groep Veilingen stelde vocr 1/50 beschik-baar te stellen. Door den Vierbond werd voorgesteld 1/10 te heffen en dan het overige geld te besteden voor reclame voor onze eigen producten. Het meerendeel van onze kool is dezen winter gegaan naar plaatsen, waar voorheen geen kool gekocht werd. Dat ook de koop- lieden onze reclame op prijs stellen, bewijst wel. dat zij adverteeren in het door ons uit- gegeven rcclameblad. Met de reclame meet echter samengaan het verkoopen van eerste kwaliteit producten, waarbij het U C. B., dat achter de reclame is aangekomen.igoede diensten bewijs.. Ook de heer Valstar verdedigoe de re clame. Hij wees op hei nadeel dei Duitsche toitarieven en meende, dat, wanneer de toe- komst donker is, we zelf de handen uit de mouwen moeten steken. In stemming gebracht. werd het voorstel aangenomen met alleen de siemmen van „Groentencultuur" tegen. Na een korte bespreking was het voorste! van „De West" te Koedijk om het doorsnijden van de witfe kool voor de veiling af te slui- ten en ranciigheid niet meer als koopvernieti- gend gebrei. te beschouwen. verworpen met 893 stemmen tegen, 463 voor en 48 bianco. Met algemeene stemmen werd het prae- advies van het bestuur aangenomen, d'at de koopman verplicht is de doorgesneden kool te nemen. Het voorstel van „De West", om bij de regeering aan te dringen, om middelen te beramen, den tuinbouw tot grooteren bloei te brengen, werd toegelicht door den heer Mulder. Spr. gaf een overzicht van den slechten toestand van het bedrijf en was van oordeel, dat de regeering den tuinbouw moest te hulp komen. Aangedrongen werd op verlaging der vrachttarieven en het weder instellen van een minUterie van landbouw, alsmede het benoemen van een directeur-ge- neraa! van den landbouw, zcoals voorheen. Op voorstel van „De Toekomst" te Zuid- Scharwoude werd besloten, ook de 3de soort bloemkooi tegen een te bepalen minimum- prijs te vernietigen. waarbij de opmerking werd gemaakt, dat aan de marktaanvoerders In gewrichten «n Iedematen, alsmeffe hoofd- en kiespijn, verdrijft men met Proefbuisje 25 ct. Bij Apoth. en Drog. 10 cent per 100 vergoeding zal worden ge- geven. Naar aanleiding van het voorstel van ;rDe Schermer", werd besloten, in overleg met „Koophandel" het veilingsuur te bepalen, zoodat ook de Schermer tijdig met bloemkooi ter veiling kan zijn. Bij de rondvraag sprak de heer Mulder als zijn oordeel uit, dat we zelf ons eerste kwali teit product moeten veilen onder het merk van het U. C. B. De heer Kloosterboer aohtte het noodzake- lij.k, dat de proeftuin te Alkmaar wordt uit gebreid en stelde voor, dat alle leden der L. G. C. lid daarvan worden. De contributie is 1.per jaar. De heer Jb. de Vries stelde voor, een com missie van arbitrage te benoemen, beHaande uit kooplieden, tuimbouwers en transport- arbeiders, om zoo mogelijk een staking te voorkomen, ct, als zij er is, haar zoo spoedig mogelijk te beeindigen. De heer Kramer wenschte op de alge meene vergadering algemeene beschouwingen te houden over het tuinbouwbed'rijf en de organisatie. De heer Mulder bracht den Twuijverweg ter sprake, waarop de voorzitter antwoordde, dat verbetering niet door de L. G. C. zal worden uitgevoerd. Met een woord van dank sloot de voorzit ter de vergadering. UIT OUDKARSPEL. Bij de verkiezing van twee notabelen der Ned!. Herv. Gemeente alhier werden herkozen de heeren Jb. Kroon Pz. en P. Kroon Az, respecticvelijk met 40 en 71 stemmen. Op dten heer C. Borst Pz. waren 37 stemmen uitgebraeht. Er werden 78 biljetten ingele- verd, zoodat de volstrckte meerderlieid 40 was. In de plaats van den heer F. de Boer, de tot heemraad gekozen was, werd als hoofdingeland voor het Ambacht van West- friesland gekozen de heer G. Hart Hz. STOOM V A ARTLIJ N'E N STOOMV. MIJ. NEDERLAND. Enggano 8 Maart v. Amst. n. Port Said. Saparoea (thuisr.) 7 Maart v. Singapore. Kangean 9 Maart v. Amst. te Hull. Karimoen 9 Maart v. Hamburg te Atnst. Prinses Juliana 9 Maart v. Batavia n. Amst. Roepat 9 Maart v. Amst. n. Hamburg. ROTTERD. LLOYD. Indrapoera 9 Maart v. Rott. n. Batavia. Slamat (uitr.) 9 Maart te Belawan. Medan (uitr.) 9 Mart v. Suez. Menado (uitr.) 9 Maart te Antwerpen. Modjokerto 9 Maart v. Bolovia, l.v. Havre te Rott. Samarinda (uitr.) 8 Maart v. Suez, fambcra (uitr.) 9 Maart van Port Said. STOOMV. MIJ. OCEAAN. Adrastus v. Japan n. Rott., 7 Maart v. Tientsin. Memnon v. Singapore n. Rott., 7 Maart te Lcnden. Mentor v. Japan n. Amst., 7 Maart te Ma nilla. JAVA NEW YORK LIJN. Gaoet 9 Maart v. Batavia te New York. Tydeus v. Batavia n. New York 3 Maart fe Belawan. Tosari 9 Maart v. New Yorlt te Batavia. JAVA BENGALEN LIJN. Bengkalis v. Samarang n. Calcutta, 8 Maart te Sabang. JAVA CHINA JAPAN LIJN. Tjikarang 5 Maart te Batavia. Tjikembang 7 Maart va Batavia n. Hong kong. KON. NED. STB. MIJ. Deucalion 8 Maart v. Licata n. Catania. Ganymedes 8 Maart v. Amst. n. Hamburg. Hermes 8 Maart v. Constantinopel n. Bourg. Midas 9 Maart v. Amst. te Rott. Midos 9 Maart v. Amst. n. Lissabon. Tellus 8 Maart v. Triest te Flume. Achilles 8 Maart v. Rott. te Alexandria. Adonis 9 Maart v. Smyrna n. Piraeus Agamemnon 9 Maart v. Smyrna te Mitylene Almelo 9 Maart v. Rott. n. Hamburg. Clio (thuisr.) 9 Maart te Havre. Crijnssen (thuisr.) 9 Maart v. Havre n. Amst. Iris 9 Maart v. Barcelona te Genua. Dido 9 Maart v. Amst. n. Hamburg. Strabo 10 Maart v. Bordeaux te Rott. Stuyvesant (uitr.) 6 Maart te Curasao KON. MOLL. LLOYD. Zaaniand 7 Maart v. La Plata n. Louden. Drechteriand (uitr.) 8 Maart te Santos. Gelria (thuisr.) S Maart v. Lissabon. Montferiand (thuisr.) 8 Maart te Londen Orania 9 Maart v. Amst. n. B.-Ayres. Sail and (uitr.) 7 Maart v. Finisterre. ROTTERD. ZUID AMERIKA LIJN. Aludra (thuisr.) 8 Maart v. St. Vincent. Waaldijik (thuisr.) 8 Maart v. Las Palmas. EMZETCO LIJN. Jonge Anthony 8 Maarh v. Porto Embkdcck te Trapani. HOLLAND AUSTRALIE LIJN. A1 mkerk (uitr.) 9 Maart v. Antwerpen. Djambi (thuisr.) 9 Maart te Antwerpen. HOLLAND BRITSCH INDIE LIJN. Kieldrecht (thuisr.) 8 Maart te Madras. Sommdsdijk (uitr.) 8 Maart te Port Said. HOLLAND OOST AZIE LIJN. Oldekerk 9 Maart v. Bremen te Hamburg. Zosma (thuisr.) 9 Maart v. Singapore. HOLLAND AFRIKA LIJN. Bilderdijk (uitr.) 9 Maart v. Kaapstad Billiton (thuisr.) 8 Maart v. Port Said n. Genua. Gorontalo 8 Maart v. East London te Dur ban. Kiipfcntein 9 Maart v. Amst. te Rott. HOLLAND WEST AFRIKA LIJN. Reggestroom 8 Maart v. Lome r» Winnebah. HOLLAND AMERIKA LIJN. Rijndam (toeristenvaart) 9 Maart v. Vliss. Cardiganshire v. Vancouver n. Rott. 6 Maart te Taccma. Drechtdijk Pacifickust n. Rott., 8 Maart v Los Angeles. Lochkatrine v. Rott. n. Vancouver, 7 Maart v. San Francisco. Montgomeryshire 7 Maart v. Antw. te Van couver. AFLOOP VERKOOPINGEN. Uitslag verkooping, gehouden door Johann W. C. Kroon, iiotaris te Zuidscharwoude, op Dinsdag 8 Maart, van de navolgende pcrcee- len: a. Onder Noordscharwoude 1. Een huis en erf, aan de westzijde van de straat. Kooper D. de Boer voor J' 3022. 2. Een akker bouwland. en water, „Het Bogertje", aan de huizen, in 4 gedeelten (4 X 1° huur bij K. Wagenaar Wz. e. a. Kooper K. Wagenaar Wz. voor J' 169,25 per snees. 3. Een dito, „Het Bogertje", ten westen van de vorige (8). Kooper P. Blokker voor 90 per snees. 4. Een dito, „de Westelijke Small", tus- schen Papemer- en Preskersloot (5). Kooper Jb. Frederiks voor 52 per snees. 5. Een dito, „de Oostelijke Smal" (5). Koo per dezelfde voor 46 i>er snees. 6. Een dito, „Doolliof", aan de Molen- sloot, oost (2). 7. Een dito, ,,Doo!hof" west (2 'A Kooper-van beide A. Rus voor 61.22 per snees. 8. Een dito, aan de Papemersloot (14). KoopsW" de Diaconie der Herv. Gem. te Noordscharwoude voor J 91 per snees. 9. Een dito, aan de Trijntjesloot (3). Koo per Jn. Lindeboom voor 100 per snees. 10. Een dito, „Stekelakker", benevens den Winterweg, bezuidtn de Molensloot (11). Kooper A. Ootjers Jz. voor 80 pcr snces. 11. Een dito tusschen Wuijver- en Klampsioot, ,.Acheerafakker" (7). Koopers H. en A. Swager Jz. voor 102 per snees. 12. Een dito, in den Polder, „de Boersak- ker" (11). Kooper IJ. Kaan voor 115 per snees. 13. Een dito, aidaar, „Duinkcrkerdam (2) 14. Een dito, aidaar, „Duinkcrken" (8). Kocper van beide G. Heringa voor 83 per snees. 15. Een dito „het Smalke" bij den Ooster- dijk (3). Kooper G. Stam Ez. voor 50 per snees. 16. Een dito. „het Bargje", in den Polder (3). Kooper G. Heringa voor 67 per snees. 17. Een dito, in den Polder, op „Duin- kerken" (6). Koopster de Diaconie voornoemd voor 92 per snees. 18. Een dito aidaar, „Zuidhoekdam" (4). 19. Een dito, aidaar. „Zu!dhoekrkkcr" (6). Kooper van beide L. Dekker voor f 75 per sticks. b. Onder Oudkarspel: 20. Een dito, „de Tafelakker", aan dien Winterweg bij de Trijntjesloot (8) Kooper H. Dekker Lz. voor 68 per snees. c. Onder Zuidscharwoude 21. Huis en erf, op de „Bogert". Kooper A._Zuidecharwoude voor 1605. cigendom: 2, 4, 11 en 12 van de Erven wijlen Tri'ntje Swager en de overige percee- lcn van de Erven wijlen C. Kliffen Tz. en de Erven wijlen Maartje Swager. 22. Een akker bouwland en water, be- noorden de Hnkemersloot (12) te Noord scharwoude. Eigendom van den heer P. Smit Jbz. Kooper G. de Geus P.Gz. voor 57 per usees. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van politic, Lan- gestraat en aidaar te bevragen op alle werk- dagen tusschen 11 en 1 uur, de navolgende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op: 7, 8 erv 9 Maart 1927. Lederen knoop, pijp, anode batterij, rijwielplaatje, sleutci, riem, zakje aardappelen. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen de inigezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven: pijp, Corrie Hooras, Schermeerstr. 14; R. K. kerkboek J. Meuteveid, Koningsweg 21; doo van een auto, J. Karseboom, le Landdwarsstr. 1 bondenpenning, le kl. 314, J. Kcizer, Over- diesti-. 1; portem. J. van Amstel, Stations- weg; bontmof, Apotheek Schoufen. Verdron- kenoord1; pr. dameshandschoenen, W. Schut, Uitenboschstraat 40; hondenpenning II. 20, G. v. Vegten, 2e Landdwarsstraat 4; armbandhorioge J. Ve'dkarnp. Stationsstr. 16; riem, H. v. Essen, Karei de Grootelaan 70 Bergen N.-H.; jong bruin hondje, E. Stine, Stuartstr. 57; huissleutel, J. Jacobsc, Laat; vulpen, A. Vet, Klein Nieuwland 11 Wanneer men weder in het bezit is van het vcrlcren voorwerp, wordt men verzccht hier van kennis te geven aan het Bureau van po litic. EEN RUSSISCH SCHIP GECONFISCEERD. Uit Peking wordt aan de Daily News" geseind, dat de vorige week op den jantse een Russisch schip werd geeonfisceerd en dat voi- gens de Fransche legatie Tsjang Tso L.n, de lcider der Noordeiijke troepen, telegrafisch aan de autoriteiten te Nanking opdraeht gaf, zonder verwijl alle passagiers van het schip (verseheidene Russen en Chineezen) te execu- teeren, met uitzondering van mevr. Borodin (de vrouw van den sovjet-gedelegeerde bij de Kantonneezen). Genield wordt intusschen dat mevr. Borodin en haar landgenooten te Tsinarioe aankwamen, geescorteerd door een zwaar bewapende wacirr. De Russische ambassade te Peking heeft middelerwijl een protest tegen de confiscatie ingebracht. Zij noemt deze confiscatie een on- gehoorde gebeurtenis" en deelt mede, dat met de bemanning en passagiers een diplomatic1: koerier is aangchouden omtrent wiens lot niets bekend is, Rusland eischt dat de aange- houdenen onmiddfellijk in vrijheid worden ge steld en het schip teruggegeven. Het stelt de Chineesche regeering aansprakelijik voor het leven en de bezittingen der betrokken Russen en behcudt zich het recht voor, schadeloos- steiling te eischen. Een Reuter-bericlit uit Peking meent te we- ten, dat den Britschen autoriteiten verzocht is haar bemiddeling te verleenen om de in- vrijheidstellinig van mevr. Borodin te verkrij- gen. In kriiigen der Noordelijken wordt het be nch! tegengesprcken, dat Tsjan-g Tso Lin de executie zou gelast hebben der drie sovjet- gezanten, die met mevrouw Borodin aan hoard van het Russische stoomschip Pa mi at Leninagearresteerd zijn. In deze kt'ingen wordt uffdehgezef, dat Tsjang Tsjoens Tsjang, wiens vertegenwoordigers de betrok ken Russen aanhielden, volledige bevoegd- heid heeft om in deze kwestie een beslissing te nemen zonder Tsjang Tsjoeng Lin te raad- plegen. In Chineesche kringen wordt gezegd, dat Tsjang Tsjoeng Tsjang deze drie Rus sen heeft doen ter dood brengen als spionnen die in het bezit waren van zijn militaire plan- nen. HET KIESRECHT DER NEGERS IN TEXAS. In een in Texas behandeld geding heeft het Opperste Gerechtshof de staatswet, welke negers verhindert het kiesrecht uit te oefenen bij partijverkiezingen voor candidaatstellin- gen in Texas, als ongrondwettig verklaard. BENDE VALSCHE MUNTERS. DraadSoos wordt uit Chicago gemeld, dat acht personen, deel uitmakend van een inter- nationale bende, welke zich met het vervaar- digen van valsche bankbiljetten bezig houdt, zijn geaiTcsteerd. Zij zouden voor meer dan 600.000 dollar aan biljetten in omloop heb ben gebracht. Het hoofdkwartier der bende wordt in Oos tenrijk gezocht. EEN „VOLKSBEGEHREN" OVER DEN HUURPRIJS? De Duitsche huuiders-organisatie heefi reeds in Januari j,l. besloten voorbereidingen te heffen voor het houden van een „Volks- begchren", ten einde een verhooging der hu- ren boven het vredesniveau te verhinderen. Het door de organisatie opgestelde wets- ontwerp zal, naar het „Acht Uhr Abend- blatt" mededeelt, de bepaling bevatten, dat de huren gedurende een periode van vijftien jaar niet boven het vredespeil mogen stijgen. Voor zoover thans bekend is zal de rijks- regocring een „Vo'!ksbegehren:' over deze a-mgelegonheid echter ontoelaatbaar verkia- rcn. BEVERWIJK, 9 Maart 1927. Snijbloe- inenveiling ,,'t Centrum." Prijzen: Wm. Cop land 5.10—/ 7.10; id. stek 1.50—/ 2.75; Bartigon le s. f 6.50—/ 7.15; Theeroos extra 67.75; Murillo le s. 5.75 6.25id. met boi 6—/ 7id. met slap- stelen 34; Prins v. Oostenrijk le en 2e s. 3.50—/ 6; La Reine extra 5 6; Herman Schlegel 45; Rose la Reine met een punt 35; Div. darweiner 3.807.50; enkele en dubbele tulpen 37.90; Nareis L. Coster 34; Calla 3050 alles per honderd; Diverse Hyacinthen 3095 ct.; id. Narcissen 22— 65 cent per bos. BROEK OP LANGENDIJK, 9 Maart. 1927. Langedijker Groentenveiling. Wortelen 1.50—/ 2.80; Roode Koo! le s. 2.70— 7.30; Roode Kool 2e s. 2.60—/ 6.80; Gple Kool le s. 2.10f 6; Gelc Kool 2e s. 3.40—/ 5.70; Witte Kool 2.80— 4.50; Deensche Witte Kool 2.20— 4.30; Uien 5.30—/ 5.90; Drielingen 4.505; Bieten 1, alles per 100 K.G Aanvoer: 1850 K.G. Wortelen; 8-4000 K.G. Roode- Kool; 174000 K.G. Gele Kool; 67400 K.G. Deensche Witte Kool; 15200 K.G. Uien; 1050 K.G. Bieten. KAASMARKT TE HOORN. HOORN, 10 Maart. Aanvoer 9 stapels, wegende 8799 Kg., handel matig, 8 stapels fa. briekskaas kleine f 47.50, 1 stapel fabrieks- commissiekaas f 47. NOORDSCHARWOUDE, 9 Maart 1927. Uien 56.40; Drielinger 4.40— 4.70; Grove Uien 5.30—/ 5.70; Roode Kool 3.30—/ 7; Doorschot 2.90 6.30: Geie Kool 3.80—/ 6.40; Door schot 3.30504.; Deensche Witte Kool 3.10— 4.90: Doorschot 2.70—/ 4.50; alles per 100 K.G. Aanvoer: 14500 K.G Uien; 161000 K.G. Roode Kool; 78800 K.G. Geie Kool; 108200 K.G. Deensche Witte Kool. PURMEREND, 9 Maart 1927. ,.Afslag- vereeniging Beemster, Purmerend en Omstre- ken." Witlof 1224 ct. per K.G.Bloemkooi 515 per 100; Roode Kool 6—f 11; Savoy£ Kool 2.5012.40 per 100; Spruitkcol 1.904.90 per 15 K G.; Boe- rekool 1.10—/ 2.30 per 100 struiken; Spi- i azie 38 ct. per K.G.Raapsteien 5.30 /5 .70 per 100 bos; Uien 0.49f 1.16 per 25 K.G.Prei 511.70 per 100 bos. SCHAGEN, 10 Maart 1927. Op de he- den gehouden weckmarkt waren aangevoerd: 18 Paarden f 150300; 7 Geldekoeien (mag.) 140210; 65 Idem (vette) 250—/ 400; 40 Kalfkoeien ,f ISO—/ 320; 457 Nuchtere kalveren 616; 246 Over- houders 24—/ 36; 14 Bokken en Geiten 410; 10 Varkens (mag.) 2024; 74 Idem (vette) per K.G. 0.60—/ 0.63; 149 Biggen 14—/ 20; 9 Koniinen/ 0.S0 3.50; 36 Kippen 0.50—/ 2.25; 159 K.G. Boter 1.601.90. WARMENHUIZEN, 9 Maart 1927. Roo ds Kool le s. 3.106.80; Roode Kool 2e s. f 2.40—/ f .20; Uitschot 1.10— 1.70; Gele Kool le s. 4.70— f 6.30; Gele Kool 2e s. f 2.805.50; Witte Koof le s. 3—/ 4,80; Witte Kool 2e s. 2.40- 3; Drielingen 3.60; Uien 5.60; Grove Uien 5.50; Bieten 3.30. Aanvoer: 51900 K.G. Roode Kool; 7200 K.G. Gele Kool; 26700 K.G. Witte Koo!, 1500 K.G. Bieten: 950 K.G. Uien. Patient: Hoeveel vraagt U vow tea gwo' zittend gebit, gegarandeerd dat't niet nitralt? Tandarts: Vijftig dollar in den regel, Maar wat voor auto heeft U? Patient: Een Ford. Tandarts: V'ijfhonderd dollar. (Judge)

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 7