HI LIE'S BEsoiusi leiegrammen StadsnSeuws van 11 Maart 1927. Opgave van MeorflhnSlandsoh Landbouworcdlet nOTZENBEzrr tijdens de DUITSCHE INFLATIE. Bij de enquete der sub-commiissie voor han- del, crediieten en financien is gebleken, dat to Berlijn tijdens den inflatie-tijd 45 pet. van alle woningen en handelsgebouwen in hot bczit van buitenlanders is overgegaan. De koopers zijn voor het meerendeel in Noord Europa woonachtig. De waarde der aan bui- ten landers verkochte onroerende gocderen wordt, naar de thans geldelde prijzen, bere- kendvoor Berlijn alleen op twee milliard mark geschat. KORTE BERICHTE'N. In de Weensche Rotschild-Galerei is het veel besproken schilderij „Family of Oli ver St. John" als een echte Van Dyck gei'den- tificeerd, hetgeen door de deskundigen werd bevestigd. De waarde zou ongeveer 40.000 dollar bedtragen. Binneroland EUCHTVERBINDINGEN IN EN NAAR IN'DIe. De Haagsche afdeeling van het Algetn. Nederl. Verbond, het comite Vliegtocht Ne derlandIndie en de Kon. Nederl. Vereeni- ging voor de Luchtvaart hebben met voome- men, op Zaterdagmiddag 26 dezer een bijeen komst te houden in de Ridderzaal te 's-Gra- venhage, welke bijeenkomst zal zijn gewijd aan de luehtverbindingen in en naar Indie. Als sprekers zullen optredeix de heeren prof, nr. M. W. F. Treub en oud-generaal C. J. jgwiders. Regeeringsperso nen en vooraanstaanae gjannen uit de kringen van scheepvaart, bankwezen, Indische onderliemingen, ver- keerswezen, nijverheid, enz. zullen tot bijwo- ning van deze bijeenkomst worden uitgenoo- digd. De redevoeringen zullen door eenige zang- mummers worden afgewisseld, en de bijeen komst zal worden besloten met een namid- "Mg-thee in de rolzaal. KdNINKLIIK BEZOEK AA'N UTRECHT. De Koningin en de Praises zullen de Jaarbeurs en de Domkerk bezoeken. De Koningin, vergezeid van Prinses Ju liana, zal Zaterdag 19 dezer een bezoek brengen aan de 13d.e Nederlandsche Jaar beurs en aan de Kerstelde Domkerk. De Koningin en de Prinses zullen met den trein om 1 u. 18 m. te Utrecht aankomen en zich rechtstreeks van het Centraalstation per auto naar de Jaarbeurs begeven. Na afloop van dit bezoek, dat ongeveer 5 kwartier zal duren, zal met een kleinen omweg naar Paus- huize worden gereden, waar de thee zal wor den gebmikt. Vervolgens zal de herstelde Domkerk met het raam van prof. Roland Hoist worden be- zichtigd, vanwaar de hooge bezoeksters naar het Centraalstation zullen terugrijden. Het vertrek is bepaald op 3 u. 57 min. n.m. Het bezoek zal een eenvoudig, niet officieel karakter d-ragen, zoodat er geen gelegenheid zal zijn voor bijzondere huldebetuigingen. KOFFlc THEE Provincsaai plsaews UIT OUDKARSPEL. De raad dezer gemeente vergaderde Don derdagavond voltallig. De inspecteur der directe belastingen zond bericht dat het bedrag der opcenteu van de personeele belasting 1050 en dat der grondbelasiing 1440 zal bedragen, terwijl er op gerekend moet worden, dat het bedrag der kwa.de posten 226.84 zal zijn. B. W. van Alkmaar zonden bericht van het genomen bcslmt jnzake het ziekenhuis en befuigden bun erkentelijkheid voor den toege- zegden steun. De stemming voor den gemeenteraad wordt op 18 Mei gehouden. Van de- bioscoopondernemers Blokker en Hart was het verzoek ingekomen om even als het vorig jaar weer het alleenrecht te mogen hebben van een plaats op de kermissen. Daar de raad hiervoor niet compleet is, werd het stuk in handen van B. W. ge- steld. De heer Groen hoopte dat B. W. zich er voor zullen spannen, dat alleen stukken gegeven worden die voor een ieder toegan- kelijk en zedelijk niet schendend zijn. De voorzitter zei met de opmerking reke ning te zullen houden. Uit de rekening van den keuringsdienst bleek een ontvangst van 4575.25, een uit- gaaf van 4125.71 alzoo een saldo van 449.54: De ve-rslagen wer den toestand van de ge meente en de woningwet over 1926 zullen bij de raadsleden circuleeren. Bij de laatste kasopname bij den gemeente- ontvange'r bleken kas en boeken zich in vol- komen orde te bevinden. Voor het nemen van een besluit om het vet- gekalte voor de melk op een minimum van 2.65 te bepalen, zal de toestemming van de Kroon gevraagd worden omdat gebleken is, dat ged. staten bezwaar maken aeze wij- ziging goed te keuren, zonder dat vooraf machtiging van de Kroon gevraagd is. Na eenige bespreking werd een door B. W. voorgestelde en aan de raadsleden in be- zit gestelde verordening op de heffing van leges vastgesteld benevens de verordening op de invordering dier leges. Uit de diseussies bleek, dat tot heden toe nog geen vergoeding hoegenaamd gevraagd werd. Het kohier honden-belasEng werd vastge steld op 266.50. Op de gemeentebegrooting waren enkele bemerkingen ingekomen van adm. aard. De voorgestelde Verbeteringen zijn aange- bracht, waarna dte begrooting opnieuw werd vastgesteld. B. W. stelden daama voor om over te gaan tot het verbouwen van twee localen van de openbare lagere school tot gymnas- tielokaal, waarvoor een begrooting gemaakt is van 1544. Het besluit tot verbouwing was de vorige vergadering reeds in beginsel genomen om- dlat de teegenwoordige toestand die mee- bracht dat deze oefeningen in de tegenover- gelegen kolfbaan gehouden werden, niet houdbaar werd geacht. De heeren Bakker en Paarlberg verklaar-' den zich er aanvankelijk ook nu weer tegen omdat ze met het oog op de kosten liever een andere oplossing zagen. Echter na de mede- deeling van den voorzitter dat het lokaal ook voor andere doeleinden te gebruiken is, werd het voorstel met algemeene stemmen aangenomen. Voor toename van het aantal kinderen event ucei staat behalve dit nog een lokaal leeg. B. W. stelden dlaama voor een andere regeling te maken inzake het vervoer van de schoolkinderen uit die Diepsmeer. Tot heden werd dit ged'aan door den heer Jansen alhier voor 13 per week, doch na een conferentie met de Diepstneerbewoners als gevolg van een ingekomen adres van de bewoners aldaar werd nu voorgesteld daar- voor een bedrag van 9' per week te vergoe- den, terwijl dan de bewoners het resteerende zelf zullen bijpassen en zijn dan ook zelve voor het vervoer zullen zorgen. Nadat de gevolgen van dit besluit natter onder de oogen zijn gezien, en de voorzitter •meedeelde, dat het besluit ten alien tijde kan worden ingetrokken, werd h -t voorstel met algemeene stemmen aangenomen. Als leden van de scbaiterscommissie wer den herkozen de heeren A. J. Wijnveldt, J. Kalverdijk en C. Paarlberg, terwijl in de plaats van den heer- J. van Exter die geen nieuwe benoeming wemschte, gekozen werd de heer Groen. Als leden van het stembureau voor prov. staten en raadsverkiezing werden gekozen voor stembureau 1 de heeren P. Kostelijk en H. Bakker en vior stembureau 2 de heeren Jb. de Boer en C. Paarlberg. De overige heeren werden als plaatsvervangers aange- wezen. Voor stembureau 2 zal wethoucter Kroon als voorzitter optreden. Tot leden van het hoofdstembureau werden gekozen de heeren H. Bakker, C. Paarlberg, Jb. Kroon en B. Kostelijk. Alle heeren namen de benoeming aan. Weth. Kroon informeerde bij de rondvraag of de boomen op de begraafplaats al ge- snoeid zijn en de voorzitter deed de toezeg- ging dit te zullen onderzoeken. Daama sluiting. UIT ZUID-SCHARWOUDE. Een bestuurslid van de Coop B. L B. schrijft ons: Donderdagavond vergaderde de Coop. Boerenleenbank ten 1-okale van den heer P. Kramer; aanwezig waren 100 leden. De voorzitter van den Raad van Toezicht de heer C. de Jong, heette alien hartelijk wel-« kom. Het groote bezoek verheugde. hem ten zeerste. Waarom? Omdat daaruit blijkt. dat er belangstelling is voor de zaker. dei Bank en deze dus met meer degelijuheid kunnen worden behandeld. De toestand der tuinders is niet rooskleurig, zoodat dp Jiulp der Cen- trale moest worden ingeioepen, om aan de aanvraag om gelden te kunnen volaoen. De Bank heeft een groot verli-es geleden door het overlijden van den heer Luyiing, die een ijverig. en degeiijk lid was. Het bestuur en de Raad van Toezicht de kassier was helaas \yegens ziekie verhinderd hebben hem naar zijn laatste rustplaats begeleid als een laatste hulde aan onzen yrfend. De voorzitter hoopte, dat de leden zijn voetstappen zullen volgen in de DehaHiging van de- belangen der Bank. Op zi]n verzoek verhieven de aanwezigen zich can hun zit- plaats. herder richt de voorzitter zich tot de hee ren J. Berkhout en J. de Geus. die juist 20 jaar, gedurende het heele bestaan der Bank, bestuurslid zijn geweest Meer dan 1000 zat- tingen hebben zij reeds bijgdwoend, waar voor hii hun hartelijk dankt. De vergadering wordt als geopend ver- klaard en de kassier als secretaris aange- wezen. De kassier brengt daarna het jaarverslag uit. We stippen er uit aan, dat het jaar 1926 er een geweest is. als vele anderen, d w.z. dat geen bijzondere voorvallen of ernstige verschijnselen voorawamen, die hun stempel op de Bank drukten. De siecht-e toestanden in den tuinbouw spiegelden zich ook eeniger- mate ai in den gang der transacties van d-e Bank, ten aa.izien van het creeiiet, veneend door de Boerenleenbanken onde garantie der provincie, wordt de meening uitgespro- ken, dat vooral zij, die nog niet in staat zijn geweest, hun provinciaal crediet af te los- sen en daardooi nog meer schulden hebben en nog meer rente hebben te betalen, het zwaar te verantwoorden hebben gehad Lag het althans aan den samensteller van het verslag, dan werd genoemd crediet met een pennestreek dourgehaald, om daarmee een zwaren kast van de schouders dier gedu- peerde tuinbouwers te nemen. Er is tlians 46 pCt. op dit crediet afgelost. In het geheel zijn 1111 posten behandeld. waarvan 076 door de spaarbank. Het saloo spa-irgelden is met 7000 ver- minderd, dat der Deposito Obi. met 4000 De winst bearoeg f 1079.46, waarvan 448.21 is gereserveerd voor Dubieu&e Vor- deringen. De reserve is gestegen tot f 10516.99. Elken zitdag is het geheele Bestuur aan wezig. Er hebben S vtrgaderingen met den Raad van Toezicht plaats gehaa. Twee da- gen is de Bank gei'nspecteerd. De acministra- tie van den kassier heette goed verzorgd. Het aantal spaarders bedroeg 316. Voorschotten stonden uit tot een aantal van 162 en een be drag van 217.520.18. Daaronder waren 61425 hypothrken. Het aantal rek.-cou- ranthouders beliep 34. De Bank bestaat 20 jaar. Daarmee vieren ook de heeren Jb'. Berkhout en J. de Geus hun 20-jarig jubileum als bestuursleden Zonder iemand anders te kort te willen doen zegt het verslag, is het ongetwijfelc een bij- zonder woord van herinn-ering waard, een woord van warme hulde en hoogachting voor wat zij in den dienst dezer instelling hebben gedaan. Wars van alle grootdoenerii, doch gedreven door hun gevoel van pldcht en ver-1 antwoordelijkheid hebbep zij als stille, rus- tige werkers de Bank helpen groot maken, ze hebben doen worden een instelling, die er mag zijn en die als een voorbeeld kan dienen van een vereeniging, wier bestuurders het ernst is met de behartiging der aan hun zor gen toevertrouwde belangen. Aan spaargelden was ontvangen 103.762.18 gulden, uitgegeven f 110.572.25, aan voor schotten terugontvangen f 17921.36, ver- leend 36.870, in loopende rekening ont vangen f 153.297.80, uitgegeven 147.048.63 gulden. De spaarbank heeft een schuld aan spaar ders van 156.552.92. Aan de Centr. Bank heeft de Boerenleenbank een schuld van f 134.981.20. Van de leden in rek.-courant te vorderen 67.433.61 en een schuld van 4019.42. Den kassier werd dank gebracht voor zijn uitgebreid en duidelijik jaarverslag. Besloten werd in het vervolg de rente betaling in 2 termijnen te doen geschieden, omdat de tegenwoordige betaling valt in een tijd, dat de meest€ bouwers nog bijna niets hebben verkocht. De heer Du Burck bracht als afgevaardig- de naar de Alg. Verg. hiervan verslag uit. Als bestuurslid werd herkozen de hear Jib. Berkhout, als lid van den Raad van Toezicht de heer W. Muller. Gekozen werd als lid van den Raad van Toezicht in de vacature-Luijiing de beer Jb. Rutsen. Als plaatsvervangend lid van het bestuur in de vacature-Luijting) werd gekozen de leer G. Gutter. Allen namen hun benoeming aan en werden door den voorzitter gecom- plimenteerd. ,De heer Du Burck las daarna nog een stukje voor, getiteld: Uit de kinderjaren der Centrale Bank, waaruit de groote vooruit- gang van deze instelling in den loop der laatste 25 jaren blijkt. De voorzitter sloot de bijeenkomst met alien dank te zeggen voor hun onverdeelde be langstelling en wekte hen op, propaganda voor deze mooie instelling te maken. (Oedeelteliik pecorrigeerd. Het Nederlandsch-Belgisch Verdrag in de Berste Earner. 's-GRAVENHAGE, 11 Maart. Voortge- zet wordt de behandeling van het tractaat met Belgie. ,De heer Briet betoogt, dat de opheffing van de Belgische neutraliteit voor ons land een gevaar beduidt. Belgie wil daarbij de vrije hand hebben om ter gelegenertijd de handen opnieuw naar ons grondgebied uit te steken. Spr. vraagt wat de reden is, dat de minister alle waarborgen prijs gaf. Toenadering met Belgie kan niet wor den -gekocht met een nieuvv Schelde-regi- me en een paar kanalen. De Belgische poli- tiek is geen andere dan„Nu nemen, om gunstiger gelegenheid af te wachten zijn gebied uit te breiden". Bij het eerste conflict in Europa voorziet spr., dat Nederland de zuidelijke provin- cies zal moeten ten offer brengen aan zijn vredelievendheid. De heer Rink ontwikkelt als twee zijner voonnaamste bezwaren het opheffen van de volledige jurisdictie van Nederland en het onzekerstellen van het recht van Nederland om Belgische oorlogsschepen op de Schelde te weigeren. Beperking onzer souvereiniteit voelt spr. als een aantasting onzer waardigheid. Met opneming in- het tractaat van de reserve betreffende Belgische oorlogschepen s conventioneel vastgelegd, dat ons recht van dit te weigeren niet vast staat. Dit le- vert voor Nederland groot gevaar op, om dat deze kwestie zal worden uitgemaakt op het meest ongelegen tijdstip. De bezwaren zijn voor den heer Rink zoo overwegend, dat hij tegen het tractaat zal stemmen. De heer van de Zande brengt als tegen- stemmer van het tractaat dank aan den minister voor hetgeen hij in het belang van Nederland deed tegen Belgie in 1919 de begeerige handen naar ons'grondgebied uitstrekte. Spr. heeft o.m bezwaar, dat de Schelde steeds bevaarbaar moet zijn ook voor de allergrootste schepen. Voor dat doe! kan de beheerscommissie allerlei oever- veranderingen voorstellen, die voor onze polders groote schade kunnen berokkenen; schade waaromtrent niets sreregeld is TWEEDE KAMER. 's-GRAVENHAGE, 11 Maart. Beslo ten wordt 18 Maart het weisontwerp tot instelling van het Departement van Defen- sie in de afdeelingen te onderzoeken. Aan de agenda wordt toegevoegd de interpel.a tie-L. de Visser over het zendea van den kruiser „Sumatra" naar Sjanghai. Bij de voortgezette behandeling van het ontwerp tot opheffing van 3^ kantongerechten, wees de heer van der Sluis op de nadeelen van de opheffing. Spreker zal tegenstemmen. De heer van Schaick (R. K.) achtte de bezwaren eenigszins overdreven, hoewel ook spr niet met het voorstel In dezen vorin kan meegaan. Het ontwerp is prema- tuur. Spr. zag liever opschorting der be raadslagingen. DE AARDBEVING IN JAPAN. 's-GRAVENHAGE, 11 Maart. Blijkens telegrafische mededeeling van H-r. M.'s gezant te Tokio aan het departement van buitenlandsche zaken zijn volgens berich- ten van den Nederlandschen consul te Kobe bij de jongste ramp in Japan de Nederlau- ders ongedeerd gebleven. OVERREDEN EN GEDOOD. TER APEL, 11 Maart. Het 5-jarig zoontje van den heer A. Bunsing, spelende op een handkar nabij, diens woning, werd, toen hij van de kar was weggegaan door een juist passeerende auto overreden. Het kind overieed spoedig na het ongeva! aan de bekonjen verwondingen. DE AANRIJDING BIJ RILLAND BATH. GOES, 11 Maart. De ambtenaar van het O. M. bij het Kantongerecht alhier vorderde heden vrijspraak tegen den chauffeur J. R., die terecht stond terzake dat hij als besiuursder van een vrachtauto op 16 Januari j.l. bij een onfoewaakten overweg te Rilland Bath tegen den snel- trein op is gereden. waarin ook eenige le den van de Directie der N. S. waren ge- zetei\ tengevolge van welke aanrijding eenige personen werden gekwetst. STORM IN JAPAN. OSAKA, 11 Maart. Een hevige storm woedt in W. Japan. In het door de aard- beving toch reeds zoo zwaar geteisterde gebied Tango werden door den orkaan tal van vluchtelingenwijikplaatsen verwoest. POLITIEBUREAU TE SOFIA GEPLUNDERD. WEE'NIEN, 11 Maart. Naar gemeld wordt is gisteravond te Soiia een politie- bureau door een bandietentroep overyallen en geplunderd. Tal van belangrijke politio- neele documenten gingen verloren. NANKING HET DOEL DE*R KANTONNEEZEN? LONDEN, 11 Maart. Naar uit Sjang hai gemeld wordt, is men hier, op grand van de jongste militaire gebeurtenissen en de door de bevelhebfoers van beide partijen getroffen maatregelen, de meening toege diaan, dat het naaste doel der Kantonmee zen eerder Nanking dan Sjanghai zal zijn K ABEL BALLON VERONGELUKT. PARIJS, 11 Maart. Op het marinevlieg- veld van Rochefort is de bliksem geslager. in een kabelballon, die onmiddellijk om- laagstortte. De zidh aan boord bevindende officier-waarnemer trachtte nog door mid del van een parachute den vasten grond te bereiken, doch hij verwarde zich in de tou- wen en werd ernstig gewond. DE STORMEN EN OVERSTROOMIN- GEN. PARIJS, 11 Maart. De door den hoogen waterstand in Zuid-West Frankrijk veroor- zaakte wrwoestingen, nemen groote afme- tingen aan. Zoo meldt men uit Bordeaux, dat de toestand in de onmiddel'lijke omge- ving der stad kritiek is. De buitenwegen staan hier en daar meer dan een meter on der water. In verschillende gemeenten moestan woonhuizen en fabrieken ontruimd worden. In la Rochelle kantelde een bark, waardoor de eigenaar verdronk. In de nabijheid van Toulouse stortte ten ivolge vao den voortdurenden regenval een klokketoren in en een deel van een kerkmuur, uit de 16e eeuw dateerende. Berichten uit Rochefort bevestigen, dat de storm langs de kust groote schade heeft aangericht en dat verscheidene booten om- geslagen zijn. Van eenige dezer schepen is de bemanning verdronken. DOOR EEN LAWINE OVERVALLEN. DAVOS, 11 Maart. Vijf Duitsche hotel gasten zijn tijdens een skitocht door een Tawine overvallen, met het gevolg, 3af vter hunner door de ijsmassa's bedolven wer den. De vijfde slaagde erin zich te bevrij- den. De reddingsbrigade, die onmiddellijk op onderzoek uitging vond een der skiloo- pers levenloos terug; de andere dne slachtoffers, o.w. een vrouw, zijn nog niet gevonden. DE KAASMARKT. De aanvoer bedroeg heden een 85000 K.G De handel was stug. De hoogste markt voor -emerkte fabriekskaas bedroeg 47.50, zijn- e 1.50 lager dan die van de vorige week. Gemiddeld was de prijs echter 43—/ 44 per 50 K.G. VOOGDIJRAAD. Benoemd is tot secretaris van den voogdij- raad te Alkmaar de heer J. de Groot alhier, Candidaat-notaris, tevens plaatsvervangend secretaris van den voogdijraad te Alkmaar. DE GEMEENTERAADSCANDIDATEN DER R.K. KIESVEREENIGING. Het bestuur der R. K. Kiesvereeniging „Vrijheid en Recht" nxaakt, naar het Nowdh. Dagblad meldt, ter voldoening aan aiiikel U van het reglement der kiesvereeniging, open- baar, dat op 9 Maart 1927 bij hetzelve is in- gediend vanwege het adviseerend college, het politiek advies, houdende een aanbeveling der volgorde van de gestelde candidaten, welk ad vies luidt ads volgt: Ter voldoening aan art. 11 sub 2 van het reglement der R. K. Kiesvereeniging „Vrijheid en Recht" hebben wij de eer u mede te dee- len, dat de Advies-Commissie in hare verga dering, gehouden op den 8®ten Maart, heeft >esloten, dat het politiek advies zal bestaaa irit veertien personen, gerangschikt in rterfr (Ontvangen per dr««dlooee telefoon). STAATSI.EENINGEN. Vorige Koers Koers van heden te PROLONOATIE roriue koers 3* pCt., nede* 3J pCt. W1SSELKOERSEN AMSTERDAM pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.— pLm. 2.15 - - - 154.%, ,54-»/w no 72J-I Londen Koers op heden Off.noteering 6 Nederl. 1923 A. - /o 1919 BA N K=I NSTELLIN GEN. Kol Bank Indische Bank Handel Mpij Cert. v. 100u m h Resc., INDUSTR. OND BINNENU Centr. Suiker AantL Holl Kunstzijde Jurgens Gew. Aand. i A. B. C. Maekuhee Nederl Kunstzijde Philips Glocilampen Nieuwe INDUSTR. OND. BUITENL. Anaconda Steel comm. CUl.TUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult. Vorstenl. Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Redjang Lebong PETROLEUM Dordtsche Petr. Gee Holl. Olie Kon. Petr. RUBBERS. Amsterd Rubber Bandar Rubber Deii Bat Rubber Hessa Rubber Lampona Sum Rubber Rotterd Tapanoeli Serbadjadi Silau Wai Sum Rubber Interc. Rul '^er SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Gem Eig. Scheepvaart Unie Stoomvaart Mij. Nederland Paketvaart Oude Boot Holl Stoornboot Niev GoudriaaD Rotterd Llovd SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm. Marine pref. TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembah Deli Batavia VMERIKA. Southern Rails Union Pacific Wabash ft ft ft A ft 102%, 101% 264*/, 177«/, 161 161«/, 128 109 174% 95 927/, 94 102% 278% 3/9% 166 95% 162 739% 394 1917/8 D 120 220 368 26J J91 355 263 282% 534 250 173% 355% 187 337 15"/16 93% 881/4 191 192 233 108 82 124% 178 S»/8 43 2307/, 447% 4361b 463% 125% 1681/. 69«/u 102%, lOltf 263% 1751/, 161 161 263).j 175% 160% 16i% 108 174 103% 280 1061.8 174 103.J 278.80 106% 95% 93 94% 379 367 106.7 278) 96 162% 740 392 192 178 738.J - 121 218% 219 392% 370 260 392-34 257.9 3924-3 393.4 360 285 285 537 258 ^60 358460f z85 2844-5 537-4 253 359% 285 284-4 542 175 3604.14 2834-74 28«V4 542 254 174 355% 90% 87-8 90% 87-f 90-4 88 89% 874.4 231 178 8% 43% 235 449 410 467 234.6) 448-94 438-40 465-7 2354-6 449-4 437.8J 465-6 4-5-6 447-8 4 36-7 463-4) 124% 168 168 71J-24 124% Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p Sch. 100 Kopenhaeen Stockholm Oslo New.York Italie NIET OFFICIEEL. J. Vorige koers 12.12% 59 20 9.78 34.75 48.09 35.20 66.60 66.80 64.95 2.491%, 11.07% 12.12% 59.25% 9.78 34.75 48.08 35 20 66.60 66.80 65.40 2 49«%, 11.134-4)

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 2