1a zooora B urgent* fester en Wethouders daartoe het voorstel doen onder overleg ging van u'itgewerkte plannen. -. GELDIGVERICLARING VAN1 STRAFVER DRDENING'EN. Ter voldoening a an art. 178 der Gcmeen- tewet bicdt de commissie voor de strafveror- deningen den Raad de navolgende ontwerp- vcrordening ter vaststelMng aan: Da Raad der gemeente Allunaar; Overwegende, dat volge^g artikel 178 der Gemeentewet, de Raad ten nritistc eenmaal in de vijf jaar meet \terklaren, welke der veror deningen, tcgen wiier overtreding straf is be- dredgd, nog geldeia; Gezien bet voo nstel van de Commissie voor het ontwerpiem van verordeningen, te- gen welker overtreding straf is bedreigd', ©p- genomen in bijlage No. 36; B e s 1 u i t vast te stellen e<m nader uitgewerkte VFRORDENING, houdende geMig- verklaring van Verordeningen, tegen welker overtreding straf is bedreigd. NOTA VAN WIJZIGING, BETREFFENDE DE ONTWERP- GEMEENTEBEGROOTING VOOR 1927. B. en W. biieden den Raad aan een over- zicht van de wijizigingeo, die zij' in het ont- werp der gemeente-begrooting voor 1927 hebben aangebracht. De inkomsten en uitgaven van ddn gewo- nen dienst zijn in totaal f 6 minder, die voor diem kapitaaildienist zija 9000 minder. Provinciaal nieuws UIT EGMOND-BINNEN. Maandagmiddag vergaderde de raad de- aer gemeente onder voorzitterschap van wet- houder Apeldoorn, loco-burgemeester. Alkreerst werden eenige ingekomen stukken behandekl. a. Een schrijven van Oed. St., houdende goedkeuring verlenging termijn ontruiming van 6en der onbewoonbaar verklaarde wo- ningen, welk schrijven voor kennisgeving wordt aangenomen. b. Een schrijven van de Commissie tot wering van Schoolverzuim te Egmond aan den Floef, houdende aanbieding jaarverslag 1926, wzaruit blijkt, dat het percentage der ongeoorloofde verzuimen is gedaald. Dit schrijven wordt voor kennisgeving aangeno men onder dankzegging aan de Commissie. c. Een schrijven van A. Zentveld, verzoe- kende den grond voor zijm cafe te mogen ge bruiken. B. en W. stelden voor dit verzoek toe te staan onder de navolgende voorwaarden: a. de toestemming telkens voor een jaar te geven, b. hitrvoor jaarl'ijks te doen betalen /2.50; r. te bepalen, dat deze grond niet mag ge- bruikt worden als vaste opslagplaats en om mest blijvend op te slaan; d. de verpllchting op te leggen een be- hoorlijke waterplaats in te richten; e. niet te gebruiken voor opslagplaats van goederen, die per schuit worden aange- voerd; f. de grootte van de strook zal door de ge meente nader worden omschreven. De raad ging hiermede accoord. d. Een schrijven van het R. K. Schoolbe- stuur te Egmond aan den Fioef, houdende opgave kosten instandhouden barer school gedurende 1926. Als de rekening 1926 van de gemeente is gesloten zal bepaald kunnen worden hoeveel het Openbaar Onderwijs per leerling heeft gekost en zal hetzelfde bedrag dan ook kun nen worden uitgekeerd aan het R. K. School- bestuur. Voorloopig wordt de aanvraag dus in han- den van B. en W. gesteld en zal dit later op- nieuw in de Raad worden gebracht onder e. eenzelfde schrijven van het R. K. Schoolbe- stuur van Egmondtoinnen, waarmee zal ge- handeld worden als het voorgaande. f. Een schrijven van het R. K. Schoolbe- stuur te Egmond aan den Hoef verzoekende een voorschot op de gemeentelijike vergoe- ding 1927 tot instandihouding barer school dat jaar. De R. K. School heeft recht op 80 pet. en zal dit evenals andere jaren in 4 termijnen worden uitbetaaid. Ondei g. eenzelfde verzoek van het R. K. Schoolbestuur te Egmondtoinnen, als voren. h. Een schrijven van J. H. Karels te Eg mond aan den Hoef, verzoekende vergunning voor radio-distiributie. i Het verzoek houdt in toestemming om den weg te mogen kruisen en gebruik te mogen maken, waar noodig van de palen van het Electriciteitsbedrijf. Daar echter ook toe stemming dient verzocht van den Minister en deze voorloopig de vergunningen heeft stop gezet, stellen B. en W. voor voorloopig slechts het principe van den Raad te vragen. De Raad wil een dergelijk plan geenszins tegenwerken, vindt het zelfs mooi, wel zon- der eenige voorwaarden moeten worden ge steld. i. Een schrijven van de Rijwielpadvereeni- ging „Noord Kennemerland'", houdende aan bieding van een bedrag ad 50.-— voor bij- drage in de kosten van het maken van rijwiel- paden. B. en W. stelden voor dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen onder dankzeg ging voor de verleende bijdrage. Naar aanleiding hiervan merkte de heer Straathof op, dat het werk niet erg opschiet. De Voorzitter antwoordde, dat er op het oogenblik geen sintels te krijgen zijn of te gen abnormaal hooge prijzen. De heer Straathoi zou het tevens beter vin- den als de sintels er wat dikker werden- opge- bracht, zoodat dadelijk een flink hardi pad werd verkregen. De Voorzitter zeide, dat rekening gehou- den diende te worden met de kosten. De heer van Duin vroeg of het pad wordt gemaakt van grensscheiding tot grensschei- ding, waarop toestemmend werd geant- woord. Spreker dacht, dat indien er nu nog werkeloosheid kwam dit wel een werkje kon wezen voor werkverschaffing. De heer Beileman merkte op, dat ook de hoofdweg verbetering behoeft, en vreesde dat, indien hiermee te lang wordt gewacht dit ten koste van het rijwielpad zal gaan. De Voorzitter antwoordde, dat het voor voerutigen verbeden is op het rijwielpad te rijden en dat de slechtste. stukken in den straatweg zullen women veroeierd. net werk werd iets vertraagd door de zlekto van den stratenmaker, doch er werd reeds een begin gemaakt in de kom van Egmond aan den Hoei. j. Een schrijven van P. Zentveld verzoe kende de noo 'ige gelden ingevolge de Land- arbeiderswet voor de verkrijging van een jMaatsje. Uit het verzoek blijkt, dat verzoeker kan koopen 130 roe grond1 (of 15 A.) aan den Adelbertusweg voor f 10 per roe. Het te bouwen huisije zal moeten kosten f 2600. Verzoeker had oorspronkelijk andere grond willen koopen in „de West", welke grond1 echter nog geheel moest ontgind wor den en dus bij de aanvraag niet voldeed aan de Landarbeiderswet, welke eischt een wo- ning met grond, waarop eigen groenten kan verbouwd worden. De heer Baltus zeide, dat dit uitstekende grond was. De heer Dekker zou willen weten of, in dien verzoeker in gebreke zou blijven, het geheel ziin waarde zou houden en dus de ge meente met te groote risico zou loopen en dsnoods door verhuren zich zou kunnen dekken. De voorzitter antwoordde daarop beves- tigend. Vervolgens werd voorgesteld, om, in af- wijking van de Landarbeiderswet, waarin wordt bepaald de eerste 3 jaar alleen rente te betalen, reeds dadelijk te begimnen ook met de aflossing, dit echter met goedvinden van belanghebbende. De gemeente heeft dan altijd een spaarpotje, welk geld rente eigendom blijft van den verzoeker en soms zou kunnen dienen in een sleeht jaar. De raad vereemigde zich daarmede. k. Een schrijven van Ged. Staten hou dende berioht dat de gewijzigde verordening hondenbelasting de koninkiijke goedkeuring bekwam, welk schrijven voor 'kennisgeving werd aangenomen. 1. Een schrijven van de Gezondheidscodi missie houdende aanbieding barer rekening over 1926, welke sloot met een batig slot van f 1613,42. Voor kennisgeving aangenomen. m. Een schrijven van dezelfde commissie, houdende aanbieding begrooting dienst 1928, waar uit bleek dat voor deze gemeente komt een bedrag van 41,44, berekend naar het aantal inwoners, eveneens voor kennis geving aangenomen. n. Een schrijven van B. en W. van Alk- maar, 'houdende aanbieding rekening keu- ringsdienst voor waren over 1925, welke re kening sluit met een winstsaldo van ruim 9000, eveneens voor kennisgeving aange nomen. o. Een verzoek van C. Kaper om subsidie over 1927 voor het instandhouden van zijn autodienst. Deze post stond al op de begroo ting. B. en W. stelden voor de subsidie toe te staan. Accoord. p. Een verzoek van de onderaf deeling der Bloemencultuur, afdeeling .Egmondtoin nen, om de stetten te Egmond aan d'en Hoef en te Egmondbinnen te bestraten ter breed'te van 5a 6 Meter. Het schrijven was nog niet behandeld door B. en W. De heer Baltus zou gaarne zien dat B. en W. eens een voorstel deden om te beginnen met het stet te Egmondbinnen, vooral met de betonbeschoeii'ng als met de beharding. De voorzitter antwoordde, dat er 2 aanbe- stedingen komen, door omstandigheden kon dat echter nog niet gebeuren. H'ij stelde voor dat de raad B. en W. machtiging geven voor de beharding van de stetten, zoodat dus te vens aan het verzoek van de afd. Egmondbin nen Bloembollencultuur kan worden voldaan. De raad ging daarmede gaarne accoord. De heer Baltus vroeg of een bezwaar te gen zou gaan rails langs den openbaren weg te leggen voor het vervoeren van zand naar de vaart. De raad meende dat in principe daartegen geen bezwaar zal bestaan, als het verzoek officieel werd ged'aan zal de toe- stand nader worden onderzocht. Vervolgens werden tot leden van de stem- bureaux benoemd. Stemd'istrict Ide burge- meester en de leden C. Groot en A. Dekker; plaatsvervangende leden J. Rosing, G. Bei leman. Stemdistrict II: J. Apeldoorn, voorzitter, en de leden C. Baltus en C. van Duin, tot plaatsvervangende leden Th. S'traalhof en W. J. Apeldoorn. Ten slotte werd een regeling vastgeste'd voor de vergoeding politie op bijzondere ge- legenheden. Deze was oorspronkelijk 4 per dag pltos eten. Deze nota's voor de vertering waren nog al hoog. Deze regeling werd thans 3 per dag en ae gemeente zorgt voor de vertering, d.w.z. daarvoor wordt in een be paald cafe een bepaald bedrag beschikbaar gesteld. De raad vereenigde zich daarmede. De heer Beileman hoorde klachten over de laag hangende takken der boomen bij de tramhalte. Deze zullen worden gesnoeid. Spreker vroeg tevens wanneer de rioleering bij Bu'ten gemaakt werd. Dat zal spoedig gebeuren, werd echter opgehouden door drukke werkzaamheden der metselaars. Spreker verzocht namens een inwoner in de Schoolsteeg met het verplaatsen der palen in dte Schoolstraat, of mogelijk de lantaarn zoo zou kunnen worden geplaatst dat het licht in de steeg valt. Dit zou alleen verhol- pen kunnen worden door een nieuw llichtpunt. Daarna sluiting. UIT OOSTER1END. (TEXEL). Een drama, in drie bed'rijven, en opgedra- gen aan de vereeniging Breda's Tooneel", „Gebroken levens", aoor Joh. v. Eekelen werd Zaterdagavond gespeeld in de laatste ver- gadering die ,,Nut en Genoegen" in dit sei- zoen heeft gehouden. De opvoering van dit pakkend stuk, dat niet zoo gemakkelijk is, werd door iedereen geroemd. De rollen wa ren in gocde handen en het spel van iedereen was mooi en gevoelvol, zoodat memgeen de tranen niet kon bedwingen. Aan alien komt dan ook eer en lof toe voor deze opvoering. „Gebroken levens" is een dankbaar stuk, maar de voorbereid'ng vradgt heel wat. We willen even wijzen op de onverbeterlijke ma- nier, waarop vader Jan als gebrolcen man, in het derde bedrdjf, opkwam en speelde. Klaas en Lize hadden zware rollen, maar, zooals gezegd, ze waren, evenals die van Frans en de meer ondergeschikte rollen, in goede handen. Als nastukje werd gegeven „2e krijgen mckaar". kluchtspel in twee bedrijven, dat mede zeer goed vertoond werd en tranen deea ^.chen Bij he,t sluiten werd dank gebracht aan alien, die tot 't groote succes van den avond hebUn medrgewerkt, terwijl de heer J. Roe- per hartclijk dank bracht aan den voorzitler en aan den secretaris voor de gelukkige keuze der stukken en voor de verdere leiding. Een prettig bat duurde na afloop nog een paar uur en hiermede kan „Nut en Genoe gen" weer met genoegen op den voorbijge- ganen winter terug zien. In't volgend seizoen zal men in de eerste bijeenkomst het 65-jarig bestaan der vereeni ging vieren, althans herdenken. UIT ZUIDSCHARWOUDE. Zondagmiddag en -avond werd vanwege den West-Frieschen Bond van Harmonic- en Fanfarecorpsen een solisten- en kwartetwed- strijd gehouden in het lokaal van den heer Kramer. Voor dezen wedstrijd werd groote belang- ste'lnig getoond, zoowel van hier als elders. De jury bestond uit de heeren Gerard H. Boedijn, van Hoorn, ai P. Pranger, van Noordscharwoude. De uitslagen zijn als volgt Pistons: 2e prijs C. Nooij van „Excelsior", Warder, 47H p.; 3e prijs J. Dijkman, van „Ons Genoegen" te Wijdenes, 37i/2 punt; 3c prijs D. Groot, van „Andante" te Oosthui- zen, 34 M punt. Trombones: le pr. D. cU Leeuw, van „Ta- venu" te Opperdoes, 55'A p.; le pr. N. Jon- gejeugd1, van „Excelsior" te Andijk (West), 53 p.; 2e pr. C. Rol, van „Excelsior" te War der, 42 p.,; 3e pr. J. Wiggers, van „Concor- dia" te Breezand, 36 p. Baseen en Tuba's: le pr. Van Mosscl, van Andante" te Oosthuizen, (Tuba), 57^ p.; le pr. Jb. Luchtig, van „Hugo" te Heerhu- gowaard, (Tuba), 54yz p.; le pr. B. Kamp, van „Coucordia" te Hoogkarspel, (Bom bard), 50 p. Bariton's: 2e pr. Jb. ter Hofstede, van ,,Ons Genoegen" te Wijdenes, 46 p.; 2e pr. F. Salm, van „Andaate" te Oosthuizen^ 41 Va punt. Bugels: 3e pr. C. Dol, van ..Concordia" te Hoogkarspel, 31 p. Sopraan Saxophone: le pr. B. Koolhaas, van „West-Frisia" te Twisk, 58 p.; le pr. P. Stuffers. van „Chr. de Wet" te Grcot- Schermer, 57 p.; le pr. K. Roemer, van „Ons Genoegen" te Wijdenes, 56 p; le pr. D. An derson, van „De Vriendschap" te Schoorl, 54j/2 p.; le pr. E. van Mossel, van „Andan- te" te Oosthuizen, 54 p.; 2e pi". P. Groes, vau „Concordia" te Hoogkarspel, 44 p.; 2e pr. R. Middelbeek, van „Excelsior" te War der, 40 p. Alt Saxophone: 2e pr. J. Bakker, van „An- dante" te Oosthuizen, 44 p. Clarinet: 3e pr. P. Trompetter, van „Tave- nu" te Opperdoes, 38 p. Kwartetten: (le en 2e bugel, bariton en tu- bak 2e pr. „Cocicordia" te Abbekerk, 43 p. Clarinet kwartet: 3e pr. „Tavenu" te Op perdoes, 37 p. Trombone kwartet: le pr. „Ons Genoe gen" te Wijdenes, 56 M p. Door de firm a Gebr. van Oven, den Haag, was voor het hoogste aantal punten in den kwartetwedstrijd een verguld zilveren pla- quette beschikbaar gesteld, welke gewonnen werd door „Ons Genoegen" te Wijdenes. Resumeerendc, kunnen wij niet anders zeg- gen, dan dat deze wedstrijd op hopg peil stond. De afdeeling Langendijk 1 der S. D. A. P. kwam in huishoude.'ijke vergadering bijeen. Medegedeeld werd dat de gedeputeerde Michels in een openbare vergadering zal sipreken. Nadere bekendmaking hierover zal nog geschieden. Als candidaten voor het partijbestuur wer den toegevoegd de heeren Koos Vorrink, Amsterdam en W. van der Vail te Heiloo. In overleg met de afdeelingen te Oudkar- spel en Noordscharwoude zal een afgevaar- d'igde voor het Paaschcongres benoemd worden. Hierna werd behandeld het punt „Gemeen- teraadsverkiezing". Het resuitaat van de be- spreking was dat het aftredend lid, de heer P. Zeeman weder als no. 1 op de candida- tenlijst geplaatst zal worden. De volledige lijst zal er als volgt uitzien1 P .Zeeman, 2. Jr. Glas, 3. B. van der Wal, 4. Jn. Koop- man, 5. P. Kist, 6. P. Gutter. Den candidaten Glas en Koopman zal nog gevraagd worden of zij hunne goedkeuring aan dit besluit kunnen geven. UIT BE'R'GE'N'. Voor het maken van ongeveer 130 huis- aansluitingen aan de kabels Dorpsstraat, Bergerweg en Loudelsweg hebben zich bij het Gem. Electr. Bedrijf alhieT 60 gegadigden aangemeld. De heer P. Bakker Czn. zal Zondag 20 Maart a.s. den dag herdenken waarop hij voor 25 jaar werd benoemd benoemd tot lid van het Burgerlijk Armbestuur in deze gemeente. UIT SOHAGEN. De heer M. T. Roep alhier komt voor op het drietal voor onderwijizer te Coksdorp. De heer A. Vlaar, alhier, is verkozen tot vcorz. van den polder en banne Burghorn. UIT URSEM. Dezer dagen kwam een zekere M. H. ter glemeente-secretarie informeeren of hij niet moest worden, want hij was bang geworden, moest worden, wanthij was bang geworden, dat hij vergeten was. Bij onderzoek bleek, dat het jongemensch in 1907 geboren was en hij verzuimd had zich in Januari 1926 voor den dienstplicht aan te mclden in de gemeente M., waar zijn cuders woonachtig zijn. Door de politie is thans proces-verbaal opgemaakt. UIT WARMENHUIZEN. Vrijdagmiddag vergaderde de Raad' dezer gemeente. Wethouder Swan was met kennis geving afwezig. Ingekomen waren de verslagen van de Com- missies tot wering van Schoolverzuim te Warmenhuizen, Schoorldam en Krabben- dam, welke na voorlezing voor kennisgeving werden aangenomen. Een verzoek van M. J. de Nijs tot aankoop of in erfpacht geven van een stuk grond gelegen aan de Stationsstraat werd in handen van B. en W. gesteld om ad- vies. Evenzoo een verzoek van den rijksveld- wachter om van gemeentewege voor hen/ een huisi te bouwen. In verband met een schrijven van den Di- recteur van den Keuringsdienst voor Waren te Alkmaar om eene bepaling in de keurings- verordening op te nemen, luidende dat het vcrboden is melk te verkoopen met een lager vetgelralte dan 2.75 pCt. werd besloten aan de Kvoon toestemming te vragen om een der- gelijke bepaling in de verordening op te ne men. Gpgemerkt werd, dat't wel eens voor komt dat het vetgehalte van melk 2.80 a 2.85 pCt. is en dat verder de ambtenaren van den keuringsdienst op praktische wijze te werk gaan, zoodat het opnemen van dergelijke be paling geen bezwaar is. Medegedeeld weid dat zijn goedgekeurd 2 suppl. begrootingen dienst 1926 en het be sluit tot toetreding als aandeelhouder bij de N.V. Centrale Ammoniakfabriek. De stem ming voor den gemeenteraad is bepaald op 18 Mei 1927. Voor verloskundige hebben zich nog 3 sollicitanten aangemeld. De nieu- we begi aafplaats is wat betreft het girond- werk afgewerkt. Deze werkzaamheden zijn door de werkeloozen goed verricht. Voor ae beplanting is prijsopgaaf gevraagd. Met de verbetering van de bocht bij B. van Duin is begonnen, het werk zal deze week klaar zijn. Door Gedeputeerde Staten zijn enkele op- merkingen gemaakt ten aanzien van de be grooting over 1927. De wijzigingen werden goedgekeurd. Wat betreft de posten voor het Middelbaar- en Nijverheidsonderwijs werd voorgesteld deze posten thans te ramen op 700.en f 300.Inzake dit voorstel staakten evenwel de stemmen, zoodat in de eerstvolgende vergadering hierover weer moet worden gestemd. Het voorschot op de gemeentelijke Vergoe ding overeenkomstig art. 101 der L. O. wet ten behoeve van de R. K. Meisjesschool wordt bepaald op f 1244.—, dat van de R.K Jongensschool op 1382,50 en voor de Bijz school te Krabbendam op f 490. Tot Voorzitter en leden van het Hoofd- stembureau werden benoemd J. Burger. Voorzitter, leden J. Swan, J. de Groot, W Gutker en C. Nannes pi vervangende leden P. Slot, J. Hof en K. Moienaar. Aan stembureau I werden benoemd J Burger, voorzitter, P. Slot _n C. Nannes le den; pi.vervangende leden: H. G. Rijs en T. Donia. Aan siembureau III: j. de Groot, voorzitter. Leden: W. Gutker en H E Deij- ken, pi. vervangend D. Wildeboer en J. h. ter Burg. Aan ctembureau III: J. Swan, voorzitter, K. Moienaar en J. Hof leden. PI vervangend J. Turkstra en K. Biersteker. Tot leden van de schattingscommissie werden benoemd de heeren J. Swan, J. de Groot, K. Biersteker en W. Gutker. Het kohier van de hondenbe.asting 1927 werd vasfgesteH op 544.In de gemeen te blijken 99 honden te zijn. Bij de rondvraag vestigt de heer Gutker er de aandacht op, dat in de versciiillende cafe's veel aan hazardspel wordt g&laan e spr. zou gaarne zien, dat hierop streuger werd toege- zien. De voorzitter deelde mede, ciat' hem dit dezer dagen bekend is geworden. Spreker zal de cafe howlers er ernstig op wijzen, dit niet in hun cafe's toe te laten, daar anders ten nadeele ^an de kasteleins zal worden inge- grepen. Wat betreft de verbreeding van het Beem- sterpad, deelde de voorzitter op een vraag van den heer de Groot mede, dat de betrok- ken eigenaar zijn medewerking niet wilde verleenen. Door de visscher W. Sieuwertsen werd dezer dagen een wioek gevangen, welke ruinr 25 pond woog. Dertig jaar gelegen werd door hem ook een snoek van deze zwaarte gevangen. UIT STOMPETOREN. Het hulppost- telegraaf- en telefoonkan- toor alhier wordt, met ingang van 1 Mei, ver- vangen door een station voor den post-, tele graaf- en telefoondienst met te.egrambestel- ling, voor den telefoondienst op den voet van het bepaalde in art. 3, sub 3o, van het Rijks- tetefoonreglement 1919. De postbestelling te Stompetoren, Groot Schermer en Oterleek zal van het poststa- tion te Stompetoren geschieden. UIT SCHOORL. Iu 1926 werd hier de gymnastiekvereeni- ging „Olympia" opgericnt en i\cus uu gai /.ij in openbare uitvoenng in het lokaai van uen ncer Schuijt, voor een talrijk publiek, Zondagavond, blijk van haar kutinai. De voorzitter apende met een Kort woord, waairna de opmarsch der leden plaats had. Reeds dadelijk kregen wij een goeden indruk van orde en leidieig. De heer van Zoonen uit Alkmaar blijkt ons wel de rechte man op dc rechte plaats te zijn. De kleine a asp i ran ten- afdeeling, zoowel als de oudste leden, deden het zeer goed. De correcte uitvoering en het harmotiische geheel, hetwelk als eerste eisch eener „gim" uitvoering moet gesteld worden, kon ons goed bevallen, althans wanneer men den korten tijd van 't bestaan van ,,0'lym- pia' 'in aannierking neemt. Na de pauze een kamerstukje en bloemen voor den heer van Zoonen. Dit ging natuur- lijk gepaard met hartelijke toespraken. Een langt rede van den heer Jung, voorzitter van het district Alkmaar van het gewestelijk gym- nastiekverbond, had niet dat succes wat er mee beoogd werd. Spr. kieze voor propagan da voor het nut van gymnastiek b.v. ledenver gaderingen uit, althans geen uitveeringen met „bal na". Men heeft dan geen stem- mingsvol auditorium. Intusschen gingen we volkomen accoord met den inhoud van zijn betoog en waardeeren ten zeerste spreker's goede bedoelingen. De eerste blijken van de ernstige srudic van de leden van „01ympia" is ons een zeker- heid dat we binnen niet te langen tijd goede dingen kunnen verwachten van deze vereeni ging- UIT SCHOORLDAM. De laatste Nuts-avood is weder naar ailer wensch en tevredenheid geslaagd. Als ge- woonlijk was het lokaal ter Burg Zaterdag avond weder geheel bezet met een belangstel- lend publiek. hetwelk in de gezelligste stem ming het programma met alle aandacht heeft gevolgd. De bekende medewerkers zorgden o.ok nu weer voor de noodige variatie; een mooi ta bleau, Geloof, Hoop en Liefde" voorstellende, geestig berijmde notulen van den heer Da- miaans, dit waren de twee nummertjes welke de bekende stemming brachten. De heeren J. dc Groot, van Krabbendam, P. Schotvan- ger, Chr. de Vries en nog enkele andere hee ren traden met voordracnten op, terwijl mej. Joh. van der Aarde-Koedijker, na Langdurige ziekte, ook weer tot de goede medewerkers behoorde. Gelukkig was de heer Sijfardus de Leeuw ook weer van de partij. Goed voor- drager als hij is, is hjj een gewenschte ver- schijning op het tooneel. ,,'t Mannelijk Dienstmeisje" en ,,'t Levende Huisraad" waren twee goeageslaagde kamer- stukjes; „de Hengelaarsclub" deed verbazend druk aan en kon ons minder goed bevallen, „Artistenrevue" daarentegen vergoedde weder alles en voldeed ten zeerste. Alles bekeken uit het oogpunt dat geen uitvoering, hoe goed ook, soms weder momenten van minder ge- halte bicdt, kan ook deze Nuts-avond weer uitstekend geslaagd heeten en kan 't volijve- rig bestuur overtuigd zijn, ook dit seizoen den plaatsgenooten weder veel gezellige mo menten te hebben geboden. UIT NOORDSCHARWOUDE. De markt. Hoewel er de laatste dagen eenige neiging tot verlaging was, kan in doorsnee het verloop der week bevredigend genoemd worden. De week zette zich voor d« roode kool uitstekend in, met een hoogste noteering van f 7.50, die Dinsdag zelfs bij toenemenden aanvoer tot 8.10 verhoogde Nadien bleef het bij f 7 of lager en Zater- dag was het weer iets beter. Dit geldt de mooie maten. De groote soorten liepen met ongeveer 50 cts. terug en brachten Zaterdag van f 3.404 op, terwijl de doorschot soms de twee gulden niet haalde. Ook de gele kool deed het Maandag goed, doch sindsdien ging het dagehjks een stapje lager waa.rdoor Zaterdag de hoogste notee ring 6.50 was. Met de witte kool zijn we thans zoover been dat het niet meer terecht kan komen. De prijzen worden elke week lager en al zou er nu nog een flinke verbooging komen er is reeds veel te veel voor .age prijzen verkocht moeten worden om -den oogst nog loonend te maken. De hoogste noteering was Zaterdag 4 cent per K.G. er. de la?gste 1.70 dus nog geen twee cent. Met de uien gaat het nu goea, hoewel daarvoor de laatste dagen ook een kleine verlaging gekomen is. De prijs was Maan dag gemiddeld 6 cent en Zaterdag ruim 5 ct. per K.G. Met de peen wordt het dagelijks minder zoodat thans geen enkele maai de drie cent bereikt wordt. Door de lage prijzen is de aanvoer gering. Verder werden nog een enkel partijtje spruitjes, rapen en kroten aange- voerd. Dooreengcnomen is de week niet on- bevredigend, maar de verlaging van de laat ste dagen kunnen we niet gebruiken. Je aanvoer was hier SI? wagon uien, klein 2 wagons peen. 108 wagons roode, 38 gele en 65 witte kool. In Broek was dit 57 roode, 89 gele en 41 witte kool en 10 uien, terwijl in Warmenhui zen dedotaal aanvoer 78 wagons was In totaal zijn deze week dus ongeveer 500 wagons groenten aan de drie veilingen aan- gevoerd en verkocht. UIT BEVERWIJK. Er bestaan planikn, om tijdens de herden- kingsfeesten ter gelegenheid van het 650-jarig bestaan van htt Marktwezen de bekende Wtj- kevtoren te illumineeren Deze ihummatie zal ongetwijfeld aan den hoogen toren, die tot zeds dicp in de Zaansircek zichtbaar is, een fantastischen indruk geven. UIT WIJK AAN ZEE EN DUIN. Alhier wierp de vorige week een leerling een potlood door het school lokaal en trof een der medescholieren daarmede in het oog Volgens verklaring van den medic us bestaat er zeer veel kans dat het edele zintuig als ver.oren besenouwd moet worden. UII HLIL(X). Maandagmorgen warden door B. en W. aihiei de voetpaden en wegen in de gemeente verhuurd. Voor het eerst werd geveild zon- der dat opgeld werd geheven. Voor de verhuring oestond groote belang- stening, doch de huuruers waren het roerend eens en de prijzen waren bijzonder laag. De 41 perceeiui welke werden vernuurd, bractiten sietlns j 2uo.i5 op. lei geiegernie.o van net 6-jarig bestaan van ae bponvereenjging V. V. h. neett het oestuur aan aonateurs ^trices) en leaen een leesiavona aaitgencaen in „De Kustende Ja- ger". /Condagavond werd de avond geopend met een lmeiuend woord van den viee-voorzitxer, den neer W. van de VaU. opr. heriiintrae aan wat is bereikt en wat alzoo is g'cgeven. Flij noopte, dat men ais voetoaher met taaie votnaiding zal werken, docn tevens een sportieve tegenstander zal zijn. Zoo zaciitjesaun, aitlus spr., is de tijd gekomen, dat V. V. H. tweede-klasser wordt en sprak de noop uit, dat ze eenmaal naar de eerste overgaat. Voor dezen avond was geengageerd de Vcluwsche dichter-zanger Jan van Riemsr dtjk, met medewerking van mevr. van Rierns- dijk (piano) en mej. Bep bpiei'dijk. Het was de eerste maal dat we hier met den begaafdeci Veluwschen boer kennts maak- ten en dit heeft uitstekend voldaariEerst wer den gegeven Hollacidsciie liedjes, daarna trad het gezelschap op in Veluwsch costuum en ten slotte werden eoaige oud-Hollandsche liederen gegeven. De heer van Riemsdijk had onmiddellijif contact met zijn gehoor en behidd dit den geheelen avond. Het is ondoenlijk om alles weer te geven, doch de viering van den Koninginnedag en de geschieden is van de onderwijzeres uit Une met de korte mouwen meenen we afzonderlijk te moeten vermelden. Hef publiek gaf zich geheel en applauds* seerde duchtig, wat we hier, als het met mee- valt, niet gewoon zijn. De Sportvereeniging V. V. H. kan met vol doening op dezen goal geslaagdcn avond te rug zien. Aan het duo Van Riemsdijk een tot weerziens. Een gezellig bal was het slot van den avond. UIT BROEK OP LANGENDIJK. Zaterdag j.l. hield de schippersvereeniglng „Schuttevaer" een vergadering in het lokaal van den heer Vijzelaar. j

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 6