Siadsnisuws Provinciaa! nieuws - en van ver- Menschen, die veei op reis ujn, nenooren Foster's Zalf bij zich te hebben. Zij is uit- stekend tegen u ta'ag, doorloopen, kneuzin- gen, brandwonden en jeukende huidzickten. De buiteeagewsne verzachtende, heelende en antiseptische eigenechappen van Foster's Zalf maakten haar over de heele vvereld1 be- roemd. Gij hebt haar het meest noodig, als gij er het minst op verdacht zij Foster's Zalf is alom verkrijgbaar. a 1.75 •per doos, 1.per tube. van „de onvereenigbaarheid van het ont- werp-verdrag van het spoorwegpersoneel en de groote kosten, die aanpassing van de werktijden van dat personeel aan de bepalin gen van het verdrag»met zich zal brengen." Spr. g'ng vervolgens na, hoe sterk de be- palungen van het A. R. D. inzake dienst rusttijden afwijkt van de conventie •Washington. Hij toonde aan, dat het echil in dienst- en rusttijden tusschen Neder- iland en Belgie (welk land de conventie van Washington heaft geratificeerd) nogal aan- jnerkelij'k is. Laten directie en regeering aan het spoor - wegpersoneel1 geven, waar het vooral vol gens den 'geest der bepalingen recht op heeft, al- dus spr. Is dat gebeurd, dan zullen de kosten Lvan doorvoering van de conventie van Washington niet meer zoo hoog zdjn als de minister van arbeid! te kennen gaf. Het congres was zeer druk bezocht. Aan- wezig waren o.a. de heer Verwey, als verte- genwoordiger der regeering en van het rijks- toezicht, de Kamerleden Hazevoet Lindeijer, 'Hermans, Stenhuis, Ketelaar en Smeenik. Over de verschillende inleidingen had daarna een gedachtenwisseling plaats, waar- aan een 15 personen deelnamen. Daarbij werd hulde gebracht aan den per soneel raad. De voorzitter dcelde mede, dat op het con gres vertegenwoordiigd waren 160 afdeelingen van de Nederl. Vereeniging, 143 van den R K. Bond St. Raphael, 46 van den P. C. B. en 33 van den B. A. N. S., te zamen verte- genwoordigende ruim 31000 leden van het spoorwegpersoneel. Onder luiden bijval werd daarna de vol gende resolutie met algemeene stemmen aan- genomen „Het op 15 Maart te Utrecht, onder lei- ding van den Personeelraad der Ncderland- sche Spoorwegen, gehouoen congres van hoofd- en afdeelingsbestuien van de Nederl. Vereen. van Spoor- -n Tramwegpersoneel, R- K. Bend v. ipoor- en Tramwegpersoneel St. Raphael, Prot.-Christ. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel en Bond van Ambtenarcn in dienst bij de Nederlandsche Spoorwegen, vertegenwoordigende ruim 31000 man spoor wegpersoneel, -J- kennis genomen hebbende van de inleidin gen en verdere besprekingen over de bestaan- de dienst- en rusttijdenregeling en haar toe- passing, zich herinnerende, dat de toenmalige re geering in 1919 heeft toegezegd, dat voor het Spoorwegpersoneel een regeling van den diensttijd tot stand zou komen overeenkom- stig de normen van de Arbeidswet 1949, thans vaststel^ndc, dat ten aanzien van vele groepen personeel aan deze toezegging op verre na niet wordt voldaan. overwegende, dat er pok wat de toepas- sing der regeling betreft in't bijzonder ten aanzien van de rubriceering van het perso neel onder de verschillende artikelen, voor het spoorwegpersoneel ernstige redenen tot ontevredenheid bestaan. dringt er bij de regeering en directie met nadruk op aan, dat spoedig en in voldoende mate rekening wordt gehouden met de ken- baar gemaakte wenschen en bezwaren no- pens de regeling van de dienst- en rusttijden van h:t spoorwegpersoneel, verwacht dat de Personeelraad krachtig zal blijven streven naar verbetering van de desbetreffende bepalingen". De voorzitter wees er in zijn slotwoorc op, dat dit de eerste maat is, dat de perso neelraad een belangrijk personeelvraagstuk in het publiek heeft doen behandelen. De eensgezindheid hier, zeide spr., toont, dat deze daad juist en goed is geweest. Wij gaan nu opnieuw met de directie en regee ring spreken over de dienst- en rusttiiden en hopen en vertrouwen, dat een tweede con gres voor deze zaak niet meer noodig zal zijn. Spr. betreurde het verder, dat de directie hier niet aanwezig is geweest om de stem van het personeel te hooren. De wenschen van het congres zullen nu aan de directie worden overgebracht. Hij wekte ten slotte de aanwezigen op, om de ongeorganiseer den tot andere gedachten te brengen. (Luide bijval). KORTE BERICHTEN. De marechaussee te Moerdij'k heeft aan' gehouden den woonwagenbewoner J. v. K. die eenio-e malcn, te Hellevoetsluis en te Meerkerk, bij aangifte van een geboorte een valschen naam heeft opgegeven en nog eeni ge andere strafbare feiten op zijn geweten bleek te hebben. Blijkens de gegevens van de Rotterd Ver. voor den termijnhandel in granen is de termijnmarkt voor mais te Rotterdam de be langrijkste in Europa. Het spoorwegpersoneel. dat van den a.s. zomerdienst zal moeten dienst doen op de geelectrificeerde lijnen, krijgt reeds nu on derricht in Den Haag in het verleenen van hulp bij z.g. electrische ongevallen. Door het op hoi slaan van een paard is *--,terrnorgen te KielwindewCer (Gron.) de 4s-jarige FFeddes, van een wipkar gevallen Ffej werd dood opgenomen. Te Wiilemstad is Maandag in den ou tfc-rdwn van 102 jaar en 7 maanden mej. de <r«wi. J. Punt overleden. ADRES VAN DE MIDDENSTANDS- VEREENIGINGEN. Het volgende adres is aan den raad der gemeente Alkmaar gezonden: Geven met verschuldigden eerbied te kennen: de ondergeteekenden: Alkmaarsche Vereeniging voor den Han- derdrijvenden en Industrieelen MiUdenstand te Alkmaar, R. K. Middenstandsvereeniging „de Han ze" afd. Alkmaar, dat zij met teleurstelling kennis genomen hebben van het feit, dat op de begrooting der inSrotiiscftu' en urrgaven van ae gemeente Alk maar voor den dienst 1927, de post van in- kostcn „Belasting naar het inkomcn" aan- merkelijk is verhoogd; dat bovendien de opcenten opJd l iusom der vermogensbelasting van 50 ©jT /o auilen worden gebracht; dat ondergeteekenden van meening zijn, dat belastingverhooging vooral in dozen tijd zwaar zal drukken dat de Voorzitter van Uwen Raad in zijne Nieuwsjaarsrede heeft gememoreerd, wat de Voorzitter van de Kamer van Koophandel zeide, n.l., dat 1926 voor den landbouw zeer ongunstig is geweest, terwijl ook over de uit- komsten van het vetweiders- en melkveehou- dersbedrijf viel te klagen en in den tuinbouw over de geheele linie een beduidende achter- uitgang was waar te nemen. „Het kan niet anders zoo heeft blijkens de courantenver- slagen Uwe Voorzitter hierop doen volgen of een en an der moet een ongunstigen te rug- slag hebben gehad1 op de resultatcn der mict- denstandsbedrijven in deze gemeente, waar- van bedoe'de Voorzitter van de K. v. K. dan ook heeft gezegd, dat 1926 over het algemeen geen erg voordeelig jaar is geweest; dat ondergeteekenden dit ten voile beamen, gezien hunne balans over 1926; dat zij voorts opmerkem, dat eene stijging van inkomstenbelasting eene belemmering is voor de vestiging in onze gemeente; dat dit zelfs nog meer geldt ten opzichte van de verhocging der opcenten van de ver mogensbelasting, daar dit laatste de vesti ging van' kapitaalkrachtigen tegenhoudt, vooral ook omdat verschiilende andere ge- meenten geen' opcenten heffen; dat zij derhalve van meening zijn, dat Uwe Raad, vooral in dezen tijd, alle mogelijke middelen dient aan te wenden om belasting verhooging te voorkomen; dat adressanten, teneinde zoo mogelijk opbouwende critiek te leveren, niet in gebreke willen blijven om enkeie aanwijzingen daar- toe te doen; dat zij van gevo§len zijn, dat, teneinde het tekort, waarmede de begrooting 1927 thans sluit, te dekken, ditmaal niet de inkomstenne- lasting als „Sluitpost" moet dienen doch de reserves, in de goede jaren gekweekt of door buitengewone uitkeeringen ontstaan; dat het van het allergrootst belang voor eene gemeente als Alkmaar is, vooral met het oog op de vestiging van kapitaalkrachtigen en van de industricen, dat het vermenigvul- digingscijfer van de inkomstenbelasting niet voortdurend aan schommelingen is onder- hevig; dat zij daarom Uwen Raad jn ernstige overweging geven bij het bestuur der gemeen te op de noodige efficiency aan.te dringen; dat zij ter nadere motiveering van boven- staande Uwen Raad1 een memorie van toe- lichting aanbieden. Redenen waarom zij Uwen Raad eerbiedig verzoeken bij de aanstaande Openbare be- handeling der begrooting van de inkomsten en uitgaven der gemeente Alkmaar voor den dienst 1927, het daarheen te leiden, dat be lastingverhooging voor het belastingjaar 1927/28 uitblijft. Hetwelk doende enz. Alkmaar, Maart 1927. Alkmaarsche Vereeniging v. d. Haoderdrijvenden en lndustrieelen Middenstand te Alkmaar, (w. g.) A. BURGER, Voorzitter. (w. g.) DE RAAT, Secretaris. Voor de R. K. Middenstandsver- eeniging „de Hanze" Afd. Alkmaar (w. g.) J. F. M. ENDEL, Voorzitter. (w. g.) G. J. W. GOES, Secretaris. De Memorie van Toelichting luidt als volgt: Een middenstander, die, als hij een goed jaar gehad heeft van zijn winst een gedeelte reserveert om als ei' eens 'n andere tijd komt, van dat „spaarpotje" af te nemen, handelt wijs. Adressanten juichen het dus toe, dat het bestuur der gemeente Alkmaar daar ook wel eens zoo over gedacht heeft; echter uiten zij daarbij den weosch, dat dan ook „als de nood aan den man komt" het spaarpotje wordt aangesproken. Naar hunne meening bestaat daartoe on der de huidige tijdsomstandigheden alle reden. Adressanten wijzen Uwen Raad dan spe- ciaal op het Reservefonds van !ut G. E. B., ongeveer 160.000,groot en op „de groo te Spaarpot" waarin de uitkeering terzake van de Duinwaterleiding, te weten 271000 is gestort. Waarom, zoo hebben adressan ten zich afgevraagd, moet ons nageslacht daarvan nog profiteeren? aangezien thans Alkmaars inwoners in den vorm van een sterk verhoogd waterleidingstarief reeds tienduizenden opbrengen. Wat efficiency betreft, meenen zij het vol gende te moeten opmerken. Adressanten bedoelen hiermede niet de ge- wone bezuiniging. Neen, zij bedoelen daar- mede, datgene, wat de wethouder van Finan- cien der- gemeente Amsterdam, de heer Wf baut, onlangs in eene rede over „Financieei gemeentebeheer", gehouden in de Nederland sche fiandelshoogeschool te Rotterdam heeft gezegd: „Bezuiniging is een noodmaatregel, ge nomen op hoop van zegen; efficiency riaar- entegen is het kenmerk van een beleid, dat een beoogd doel met zoo weinig mogelijk middelen wil bereiken. In een gemeente van eenige uitgebreidheid is een bijzonder orgaan dat het bestuur inzake efficiency adviseert, noodzaktliik. Efficiency is een ,werk van sterk sprekend gemeentebelang, maar ook van sterke suggestie op hen, die de gemeente dienen." Dit nu wenschen adressanten niet alleen bij het gemeentebestuur maar ook en vooral in de gemeentebedrijven toegepast te zien. Als bekend mag worden verondersteld, dat den Haag inzake gemeentebeheer en toepassing van effenciency als voorbeeld zeer dikwijls in den lande wordt genoemd. Als resultatcn kan dan ook op een onlangs daar ter stede gehouden tentoonstelling van gemeentebeheer den Haag cijfcrs toonen, die voor Alkmaar te denken geven en waarvan wij hier zoo vrij zijn Uwen Raad eenige verge!ijkende cijics te geven. Als vergelijkingsjaren zijn genomen 1921 en 1925 en verkrijgen wij de volgende resul taten Bevolkingstoename van den Haag ruim 10 Bevolkingstoename van Alkmaar ruim Vennindering van de loonen gemeenteper- soneel den Haag 8,7 Vermeerdering van de loonen gemeenteper- soneel Alkmaar 80 Vermindering Ambtenaren ter secretarie den Haag 28 1 Vermeerdering Ambtenaren ter .secretarie Alkmaar 40 En dan vragen zij zich af? Wordt er wel genoeg toegezien op de doeltreffendheid1 der uitgaven? Bij het nagaan der begrooting zijn bij adressanten daaromtrent verschillende vra gen gerezen, die zij in alle bescheidenheid Uwen Raad ter kennis brengen. Zijn de uitgaven van de openbare veilig- heid in onze gemeente bij andere gemeenten vergeleken niet te hoog, gezien' het lage crimi- naliteitscijfer van onze gemeente, welk cijfer o. i. als basis der politioneele uitgave moet diepen? Ruim 1/3 deel van de opbxengst der inkomsten-belasting wordt uitgegeven aan ondersteuning aan behoeftigen. Is dat ver- houdingscijfer niet ongunstig? Waarom heeft de gemeente Alkmaar een grondbedrijf ingericht, terwijl andere ge meenten van gelijike grootte en ontwikkeling daartoe nog niet zijn overgegaan? Gezien de ongunstige resultaten van het Sportpark is de vraag bij ons gerezen: Zou het niet voordeeliger zijn voor de ge- meente-financien, .wanneer, evenals bij de muziektuin, het Sportpark door particulieren werd geexploiteerd1? Adressanten hopen met deze vragen te heb ben aangetoond, dat het niet in hun voorne- men heeft gelegen enkeie cijfers uit de be grooting te lichten en te becritiseeren, doch aat zij in grove trekken wenschten aan te geven, in welke richting de door hen ge- wenschte efficiency wellicht zou kunnen wor den verkregen. HERVORMING VAN HUWELIJKS- WETGEVING. Aan Burgemeester en Wethouders van Alkmaai" is het volgende adres gezonden: Het „Comite voor eene gemeenschappelij- ce Actie tot Hervorming onzer Huwelijks- wetgeving" heeft de eer aan Uw college hierbij toe te zenden een exemplaar van een geschriftje, dat naar het inzicht van het Co- mite door den Ambtenaar van den Burgerlij- ken Stand aan ieder der a.s. echtgenooten bij den ondertrouwd c.q. zoodta deze ambte naar van het voorgenomen huwelijk heeft kennis gekregen, zou kunnen worden uitge- reikt. Het is toch van algemeene bekendheid, dat veelal a.s. echtgenooten zich niet vol doende rekenschap geven van de gewichtige gevolgen van het huwelijk ten aanzien van hunne goederen, terwijl het hen en speciaal de vrouw veelal onbekend is, dat na de vol- trekking van het huwelijk in hun" rechtstoe- stand geen verandering meer kan worden ge- De a.s. echtgenooten op deze gevolgen in het bijzonder te wijzen, beoogt bijgaand1 ge- schrift. Wij hebben de eer Uw college be- leeft te verzoeken, te overwegen of U termen kunt vinden aan den Ambtenaar van den Burgerlijken Stand op te dragen voortaan een exemplaar van dit geschrift aan ieder der a.s. echtgenooten te doen toekomen. Een voldoend aantal exemplaren zullen daartoe geregeld jaarlijks door ons Comite ter beschikking dier Ambtenaren worden ge- steld, waartoe wij tevens gaarne een opgave ontvangen van het aantal benoodigde exem plaren. Gaarne een goedgunstige beschikking op I ons verzoek wachtende, hebbende wij de eer te zijn: Het Comite voor eene gemeenschap- pelijke Actie tot Hervorming onzer Huwelijkswetgeving Afd. Alkmaar Het Bestuur: w.g. N. CARELS, Presidente. w.g. A. F. BOSSERT, Seer. Zijdam 9a. Het bedoeide geschrift luidt als volgt: I. S. Deze opmerkingen worden aan beide aan staande echtgenooten uitgereikt door of na- mens den Ambtenaar van den Burgerlijken Stand of hun toegezonden, wanneer de Bur- gerlijke Stand van een voorgenomen huwe lijk kennis krijgt. Lees dit onmiddellijk na ontvangst; na de voltrekking van het huwelijk zal net te laat zijn. Wanneer twee personen, beiden van Ne derlandsche Nationaliteit, zonder vooraf bij een notarisi eene acte van Huwelijksche Voorwaarden gemaakt te hebben, huwen, dan zijn zij in wettelijke algeheele gemeen- schap van goederen gehuwd. Alles wordt gerneen^chappelijk, zoowel bezittingen, als schulden. Tot dat gemeenschappelijk; vermogen is ieder der echtgenooten voor de helft gerech- tigd. In geval van tweede huwelijk kan dit an ders zijn en daarom is deskundige voorlich- ting dringend noodig. Gedurende het geheele huwelijk blijft die gemeenschap bestaan en de echtgenooten kunnen daarin gedurende het huwelijk geen wijziging brengen bij eene minnelijke over- eenkomst. Het beheer der goederen, zoowel van die der gemeenschap, als van die der vrouw wordt door den man gevoerd, behoudens eenige uitzonderingen, welke van niet v'eel beteekenis zijn. De man heeft ook in het algemeen de be schikking over de goederen der gemeen schap, ook behoudens enkeie uitzonderingen. Bij Huwelijksche Voorwaarden kan de vrouw voor zich bedingen het beheer harer goederen en daarenboven het vrije genot harer goederen en daarenboven het vrije ge not harer inkomsten. Wat in het belang der echtgenooten is, kan niet in het algemeen gezegd worden, daar men ieder geval afzonderlijk moet be- oordeelen. De Notaris is de man, die. U raad kan ge ven. Wendt U dus zoo spoedig mogelijk tot hem. In ieder geval voor den Trouwdag. Men behoeft niet voor hooge kosten be- vreesd te zijn. Het Hoofdbestuur der Broederschap der Notarissen verzocht onvermogenden koste- loos te helpen en verder met de draagkracht rekening te houden. zoodat de kosten nie- mand zullen behoeven af te schrikken, zich tot den Notariis te wenden. Het slotwoord is dus: Wendt U voor den trouwaag tor een ino- tariis en wel zoo spoedig mogelijk na ont- van st dezer raadgeving. daar er wellicht stuk. en in gereedheid gebracht moeten wor den of formaliteiten te verrichten zijn. AUTOBUSSEN. Gistermorgsn zijn voor een commissie uit Ged. Staten van Noord-Holland weer eenige aanvragen voor het onderhouden van auto- busdiensten behandeld. Eerst kwam aan de orde de aanvrage van C. en J. Beentjeo te Heemskerk voor het in werking brengen van een autobusdienst tus schen Haarlem en Beverwijk vice versa, in aansluiting op hun dienst Beverwijk—Alk maar v.v. Ingekomen was een brief van het gemeentebestuur v'an Haarlem, waarin wordt medegedeeld, dat bij dit college tegen het in werking treden van dezen dienst geen be zwaren bestaan, omdat de heeren Beentjes gunstig bekend staan. De directie der Neder landsche Spoorwegen maakt ernstig be- zwaar tegen het verleenen van vergunning, omdat zij dezen dienst volmaakt overbodig acht. Het gemeentebestuur van Beverwijk maakte bezwaren, omdat er reeds ee n aan tal diensten op dit traject zijn. Deze hebben een kwartierdienst ingevoerd. Als er weer een uitbreiding komt, zal de concurrentie verscherpt worden. De heer C. Beentjes verdedigde zijn aan vrage en merkte op, dat de huidige exploitan- ten dikwijls extra diensten laten rijden. Dit doen ze evenwel naar willekeur, zooals het hun het beste uitkomt. Ook ontkende hij, dat er een kwartierdienst bestaat. y De heer C. van der Oord vroeg vergun ning voor het traject AlkmaarSpijkerboor- West-Graftdijk. Het gemeentebestuur van Zuid- en Noord Scharwoude bracht bezwa ren in, omdat er door den aanvrager geen voldoende verzekering tegen ongevallen was getroffen. De heer van der Oord verdedigde zijn aanvrage en verklaarde, dat hij reeds twee jaar tot voile tevredenheid van zijn pas- sagiers dagelijksrhe diensten onderhoudt. De directie der Algemeene Nederlandsche Transportonderneming vroeg concessie voor het traject AlkmaarBergen. Het bestuur der Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer te Bergen deelde mee, dat er bij inwilliging van dit verzoek groote kans bestaat, dat de directie der Nederlandsche Spoorwegen de spoorwegverbindingen naar Berg u en naar Bergen aan Zee zal doen eindigen, wat voor deze gemeente een groot bezwaai zou zijn Het bestuur verzocht dan ook de gevraagde concessie niet te verleenen. Het gemeentebestuur van Ikrnaar deelde mee, dat er nu reeds ctrie autobusJiensten op dit traject rijden. Dc veiligheid van het ver- keer zal in gevaar worden gebracht als het autobusverkeer toeneemt. Ncchtans heeft het gemeentebestuur geen bezwaar tegen deze aanvrage, als aan eenige voorwaarden om- trent standplaats, route, enz., voldaan wordt De commissarisi van politic te Alkmaar lichtte den brief van B. en W. dezer gemeente toe. Hij deelde mee, dat er vroeger wat het autobedrijf betreft op dit traject een ware chaos bestond, die de politie alleen met ijze- ren hand heeft kunnen opheffen. Als nu weer aan de A T. O. vergunning wordt verleend, zullen, vreesde sp., de vroegere ongewensch- te toestanden terugkeeren. UIT OTERLEEK. De voordracht voor onderwijzeres aan de openbare lagere school alhier luidt: 1. Mej. J. Tromp te Obdam; 2. mej. W. J. H. Smidts te Egmond aan den Hoef; 3. mej. M. Hout man te Ursern. Zondag 13 en Dinsdag 15 Maart gaf de tooneeivcreeniging „Kunst naar Kracnt" haar laatste uitvoering in dit seizoen in het iokaal van den heer O. de Vries. Beide avon- den mocht de tocueelvereeniging zich ov :r een flinke opkomst verheugen. Opgevoerd werd „Zonder Naam", volksstuk in vijf be-1 afdeeiingen drijven van Rosier Faassen. De spelers en speelsters hebben den naam hunmer vereeniging eer aangedaan. Wij dur- ven veronderstel'len, dat een stuk uit den nieuwen tijd meer sucots zal geven als dit. Ook ging naar onze meening „Zonder Naam" eenigszins boven de krachten van „Kunst naar Kracht". De tooneeiaankleediog was af, wat ook het geval was met de grime van den heer B. C. Loevens uit Alkmaar. Aangezien „Kunst naar Kracht" met drie invaders speelde, is een aanmoediging voor de jongelui om het vol gende seizoen lid te worden overbodig. Dc heer M. Vergaaij vergastte na afloop het publiek op een mooien voordracht, geti- teld: „Ik heb mijn hart in Zierikzee verlo- ren". Een gezellig bal besloot den avondl UIT NOORDSCHARWOUDE. De afd. van de S. D. A. P. alhier heeft voor de komende raadsverkiezing de volgende can- didatttilijst vastgesteld: 1. A. Kwadijk, 2. A Kcppd, 3. mevr. de Leeuw-Smit, 4. K. v. d. Abeele. UIT DIRKSHORNN. Onder leiding van den heer A. Kant werd ten liuize van den heer D. Swager de jaar- vergadering van de gymnastiekvereenigiiig „U:tspamiing door Inspanning" gehouden. Na opening volgde rekening van den pen- nin^meester, den heer A. van Dijk, waaruit bieek, dat 1926 voor „U .d. I." een goed jaar is geweest. Tegenover een ontvangst van 655.53 staat een uitgaaf van 553.31, batig sal do 112.22. De voorzitter dankte den penningmeester voor zijn nauwkeurig beheer. Bij de teen volgende verkiezing werd het bestuur in zijin geheel bij acclamatie herko- zen. Daar den toestand der kas het toelaat, wer- den 8 aandeelen van het renteloos voorschot uitgeloot, n.l. de Ns. 1, 3, 10, 14, 24, 26, 34 en 37. Hierna sluiting der vergadering. UIT BEEMSTER. Een avontuurlijke facht in de Beemster In Januari was hier voor het laatst inge- broken; de politie mocht het niet gelukken de inbreker(s) te vatten. Aangemoedigd door dit sueces werd door de heeren besloten nog eens de Beemster als operatieterrein uit te kiezen. Ditmaal gold het een alleenstaanHe boerderij aan den N. O. dijk, totbehoorende aan den heer M. Zijn huishoudeter hoorde glsternacnt dat ongewenschte elementen in nuis wai-en, maar durfde echter geen kreet te slaken. Een buit van 30 en een zalqe knikkers vonden de heeren nog niet voldoen de om reeds nil den aftocht te blazen. Ds brandkast! Het mocht hun echter niet geluk ken deze te opemtn, omdat de heer M. wak- ker werd, die meteen zijn bed uitsprong, zijn revolver greep en zoo hard hij ken de dieven achterna zette. Buiten gekomen loste hij eea schot, dat miste. Van zijn motor, die hij nu wilde krijgen, om hen na te zetten, waren de banden leeg werk van de heeren. Maar we hebben hier dag en nacht telefoonverbin- ding- Burgemeester de Geus werd opgebeld, die weldra de politie plus brandweer uit hun droomen gewekt had en alle toegangswegen tot de Beemster liet afzetten, wat hier heel gemakkelijk kan. Nu was het nog slechts de kunst de mui- zen in den val te gaan zoeken. Op de fiets waren ze naar Midden-Beemster gcpeddeld. Hier werd er een door een auto aangereden, met het gevolg dat met achterlating van hun fietsen de heeren dwars door de slooten naar Spijiccrboor (Z.-O. Beemster) wisten te-komen en zich zonder gemerkt te worden op dett schuurzolder van den heer T. de J. verbor- gen. Veilig? Ja, tot gistermiddag, toen de spcurhond van den heer Misbeek uit Kwadijk ze vend en de politie hen een warmer plaatsje onder het raadhuis kon geven, zeker tot ge- ruststelling van alle Beemsterlingen. UIT URSEM. Dezer dagen kwam een zekere M. H. ter gemmitosecretarie informeeren of hij niet moest loter. voor den dienstpiicht en gekeurd moest worden, want hij was bang gewor- den dat hij vergeten was. Bij onderzoek bleek, dat het jongmensch in 1907 geboren w. s en hij verzuimd had zich in Januari 1926 voor den dienstpiicht aan tc melden is de gemeente M., waar zijn ouders woonacb tig zijn. Door de politie is thans proces-ver baal opgemaakt. (H. rplaatsing wegens misstelling). OPLEIDING SPECIALISI EN DIENSIPLICHTIGE M1L1TA1REN. De hierna vermelde dienstplichtigen zijn aangewezen voor de opleiding bij een peleton zware mitrailleurs: J. de Jong uit de ge meente Alkmaar, J. den Das en H. C. Kokkes uit. deg cmentc Bergen, P. de Vries uit de ge meente Castricum, C. Bellis uit de gemeente Zijpe, J. Wink! uit de gemeente Zijdewind, J. Rinses uit de gemeente Hoorn en W. Jan- sen uit de gemeente Anua-Paulowna, terwijl de hierna vermelde dienstplichtigep zijn aan gewezen voor de opleiding bij de telefoonaf- deeling: J. Sekien, J. J. van Os en C. H. Baan uit de gemeente Allcmaar, J. Heinis uit de gemeente Zuid- en Noord-Schermer, W. C. van Geelen uit de gemeente Schagen, J. Blakborn uit de gemeente Warder, H. P. Leegwater uit de gemeente Koedijk, H. J. de Waard uit de gemeente Wijk aan Zee, A. An- dringa uit de gemeente Noordscharwoude, D. Wit uit de gemeente Berkhout, F. van der Houw uit de gemeente Avenhorn. R. Miede- ma uit de gemeente Beverwijk, J. van Roon iut de gemeente Heemskerk on J. Strooker uit de gemeente Bergen. UIT NOORDSCHARWOUDE. De bond van btgraienisvei tenigingen hie.u gisteravond de jaarvergadering in Con cordia. Bij de opening herdacht de voorzitter het overujden van aen secretaris J. Bakker en need ae mededeeling aat de heer L. Molenaar tot secretaris benoemd is. Uit de rekening bleek een ontvangst van f 219,30 een uitgaaf van 59,95 alzoo een saldo van f 159,35 tegen f 84.30. Voor het nazien der volgende rekening worden Uudkarspel en Broek aangewezen. De contributie voor 1927 werd evenals het vorig jaar bepaald op 15 gulden voor ver- eenigingen met meer dan 300 'eden en 10 gulden voor de kleineiv vereenigingen. Medegedeeld werd hierna dat alie negen hun afgevaardigden gezonden I hebben, terwijl van de vereenigingen te Wie- ringerwahrd en Hoogwoud als gast aanwe zig zijn. Bi; bespreking propaganda werd besloten alles te doen om de bestaande vereenigingen alle bij den bond te brengen en desgevraagd bij het oprichten van nieuwe vereenigingen behulpzaam te zijn. Medegedeeld werd dat de heer Wolfswin- kel zijn tarief heeft moeten verhoogen tot op 20 gulden voor den lijkwagen en 10 gulden voor de volgwagens. Een breedvoerige discussie is hiervan het gevolg, waarbij met veel waardeering ge- sproken wordt over de wijze waarop de heer Wolfswinkel voorkomt. Alles is tip top in orde. De vergadering ging, hoewel door enke- len geveesd werd, da' het gebruik maken van volgwagens erdoor zal verminderen, met de verhooging accoord. Een voorstel van een der aanwezige afdee lingen om de financieele mogelijkiieid van het begraven per auto te onderzoeken en te trachten ook in deze op eigen wieken te drij ven, vond geen steun. Een onderzoek is ingesteld naar de moge- lijkheid van verzekering tegen ongevallen, voor het personeel. Er zijn gegevens ingekomen, maar na eenige bespreking werd het wenschelijk ge- oordeeld, dat het bestuur deze zaak cog na- der onder oogen ziet. Aldus werd besoten. Bij de bespreking verplichtc inschr ]ving in het handelsregister werden zoodanige me- dedeelingen gedaan, dat het geen i**t zal hebben deze zaak tegen te werken. Anderen waren van een tegenovergesteld oord-el en stelden voor rechtskundig advies ir. te win- nen en van het resultaat daarvan a»n de af deelingen mededeeling te doen. Aldus werd besloten. Aan de orde kwam hierna een voorstel van Oudkarspel om meerdere uniformiteit in de reglementen te brengen ten opzichte van de rechten en verplichtingen der leden. Uit de discussies bleek dat dit van meerde- re zijden onaannemelijk werd geacht, w ar- om het voorstel werd ingetrokken. Waar het eenmaal is voorgekomen dat bij laatste wilsbeschikking een bedrag aan de dragers werd toegekend, hooger dan de wone drzagpenning, werd besloten, het aan- nemen daarvan niet te verbied-en. Wel is h** aannemen van fooien ten strengste verboden doch men was van oordeel dat aan een laat ste wilsbeschikking niet getorad mag w<w»

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 6