■iBaBaaaaasasaEiijii MAART 21 WANNEER GIJ EEN ZAAK GAAT BEGINNEN. a s begin der lente. ABDIJSIROOP ICunst HANDELSDRUKKERIJ N. V. v.h. HERMS. COSTER ZOON DEQ Verstopping fester'* Maagpillen hij als naar zijn meening niet-ter-zake-doen- <fe, eerst niet opgegeven had, maar welke van groot gewicht bleek te zijin. Deze verkiaring komt, volgens medectee- ting van Wilk op het volgende neer De weduwe G. is de eigenares van het jperceel, den winkel had zij aan Wilk ver- injurd op mondeling contract. Wilk raeende echter, dat't voor zijn zaak faeter was, als hiji in een ander stadsgedeelte asidh vestigde. Hij kon een voor zijn bra-nche zeer gescbikten winkel in de Witte de With- straat huren, en ook zijn vrouw voelde daar veel voor. Zij besloten daarom, de huur van het per ceel Bezuidenhout 166a op te zeggen. Echter had den zij een borgso-m van f 180 bij de *veduwe G. gestort, en cfeze zou nu dit bedrag iterug moeten betalen. De weduwe had ech ter doorioopend geldgebrek, en het gebeurde meermalen dat zij bij Wilk, die, zooals men weet, enkele dagen in de week met een kraam de markt stond, kwam cm een voorschot op de huur te vragen. Wilk en diens vrouw oordeelden het dan ook raadzaam, eeni gedeelte van de huur in te houdfen, daar zij vreesden, anders met h-un borgtocht teru-g te krijgen. Dit besloten Wilk en zijn vrouw op Zondag 16 Januari. De bewoonster plaeht's Maancjags in den loop van den ochtend de huur te komen ha- ten, en de afspraak luidde, dat juffrouw Wilk dan metcen een gedeelte zou inhouden. Wilk zeide nog tegen zijin vrouw„Ik be- nijd je rnorgen niet, als je dit tegen haar zegt. Wat zal ze te keer gaan". Wilk vreesde n.l. voor het twistzieke karakter van zijn buurvrouw en voorzag een htvige twist Enkele dagen na den moord kreeg Wilk een brief van zijn buurvrouw, waarin -deze meedeelde, dat zij het gebeurde voor Wilk •treurig vond, temeer, daar zij nog dien Maa-ndagochtend een ,,kort triaar hartelij'k ond-erhoud" met zijn vrouw had gehad-, en dat „nitet over de huur had geloopen/' Deze laatste opmerking verbaasde Wilk zeer. Immers, hij verklaarde stellig, dat als de buurvrouw een onderhoud met zijn vrouw had gehad, er ongetwijfeld- over de huur gesproken zou zijn. Op zijn zachtst uitgedrukt vond hij dezen brief zonderling. In een en ander vond de politic aanleidin. een huiszoeking te dcen in de woning van weduwe G. Daar werd het volgende gevonden: 'Een schort, dat duidelijk de sporen ver- toonde, zeer onlangs uitgewasschen te zijn. ten plek was uitgebeten, waarschijnlijk door het reinigen met een scherp-bijtend vocht Ook werd nog meegenomen een jumper, welke de weduwe G. dikwijls droeg en even eens sporen vertoonde, korten tijd gewas- schen te zijn. Nog kwam de politie een getuigenverkla- ring ter oore, welke er op wees, dat de gear- resteerde altijd een donker schort droeg, dat in beslag genomen is; op den m-iddag na den Hioord: is zij met een schoon schort gezien. Een andere aanwijzi-ng is de volgende: Op een verborgen plaats werd een bijl gevonden. Aan den steel van de bijl zaten bloedsporen. Drie deskundigen hebben een zeer nauwge- zet onderzoek ingesteld om na te gaan of dit menschenbloed was. Er is een apart serum vervaardigd om zonder eenigen twijfel den aard van het bloed1 te kunnen vaststellen. Maandagavond j.l. hebben deze deskundi gen hun rapport uitgebracht. Eenstemmig waren zij van oordeel, dat het bloed, dat aan den steel van de bijl kleefde, menschenhloed was. Ten slotte is nog het volgende gebleken. De sec tie had indertijd reeds uitgewezen, dat de schedel van het slachtoffer met een hard voorwerp, een hamer of den achterkant van. een bijl, ingeslagen wa3. De achterkant van de bijl past nu precies in de wo-nden, welke op den schedel zijn toe- gebracht. A1 deze feiten hebben er toe geleid, dat tot de gevangenneming van de vrouw is be sloten. DE GROEI VAN HET CENTRAAL GENOOTSCHAP. De snel'le groei van het Centraal Genoot- schap voor Kindei-herstellings- en Vacantie- kolonies gaat voort in steeds toenemende mate. De voorjaarsverpleging, enkele weken na nieuwjaar begonnen in totaal 5 huizen, eisch- te weldra 6 der koloniehuizen, terwijl spoedig 7, mogelijk zelfs 8 liuizen in exploitatie zullen zijn. Het aantal verpleegden van Januari tot 'Mdi, dus voor de eigenlijke zomercampagne begint, zal volgens de aanvragen stellig het dubbele van 1926 bcduidend overschrijden. Een tonemend aantal afdeelingen maakt ge bruik van de proefondervindelijk gebleken heilzame winterverpleging. Half Mei, als alle huizen weder bewoond worden, woirdt het plaatsgebrek dreigend, zoodat weder ernstig gedacht wordt over een lOde huis, tevens volleaig ingericht voor win- Vlieger, tot z'n vrouw: Dat ik bu net een hoogte-record heb geslagen, is nog geoxf reden voor jou om een ander te slaan jJudge} ferveipieging. Het verblijdend gevolg van de toenemende winterverpleging, d. i. de verpieging van 1 October tot 1 Mei, is een blijvena corps vast- aangesteld damespersoneel, wat het gehalite dfer verpieging weder ten goedte komt. De toenemende belangstelling van het pu- bliek blijkt uit de voile zalen op propaganda- avonden met de films, die steeds meer ook door burgemeesters, artsen, leden van ge- mcente- en niet zelden van provinciaal-be- stuur worden bezocht. Jammer blijft, dat niet meer provincies't vcorbeeld volgcn van Noord-Holland, Lim- burg,. Overijsel en Zeeland, die een- verhoogd subsidie beschikbaar stellen voor de z.g. win- tcrverpleging van 1 October tot 1 Mei. HET NEPE RL A NDSCH—B E'LG'I SCH E VERD'RAG. Dc afdeeling Amsterdam van het nation alc- comi'.e van actie tegen het verdrag met Bel- gie hccft zich, naar aanleiding van de rede in de Eerste Kamer van den heer F. M. Wibaut, die daardn ter sprake bracht het rapport van de door B. en W. van Amsterdam ingestelde commissie van hoofdambtenaren, onder voor- zitterscliap van den wethouder van de han- delsinrichtingen, den heer Ter Haar, geda» teerd 30 December 1925, tot wethouder Ter Haar om inliehtingem gewend. U'it die inilichtingen. is gebleken; dat de ge- noemde commissie, na haar bezwaren tegen het tractaat, zooals het door de regeering aan de Kamer was voorgelegd, te hebben uit- eengezet, tot de volgende conclusie is geko- men: 1. Te bevoegder plaatse met klem aan te dringen op spbedige verwezenlijking van het plan der staats-commissie-Limburg; 2. de landsregeering crop te wijzen, dat dc ongelijkhe'id tussohen Belgie en Nederlanc!, welke in het tractaat tot uitdrukking komt, dient te ,worden opgeheven. Oe correspondent te Amsterdam van de N. R. Crt. teckent hierbij aan: Bovtnslaande mededeeling werpt een nieuv/ licht cp deze zaak. Het desbetreffende ge deelte van de rede van- den heer Wibaut in de Eerste Kamer heeft den indruk kunnen wek- ken, dat cr bij de door B. en W. van Amster dam becoemde commissie van hoofd-ambte- naren geen bezwaren bestonden tegen het verdrag als zoodanig. Men kan er uit conclu- deeren: als slechts aan Amsterdam een ver- fceterd' Merwedekanaal gegeven wordt, dan heeft dc interdepartementale commissie al daar geen principled bezwaar tegen het trac taat. Dit heeft ons al verwonderd, omdat, naar bekend is, de voorzitter dier commissie! wethouder Ter Haar, een overcuigd tegen standee van het verdrag is. In de op Woensdagavond 8 December 1926 in het Koloniaal Instituut gehouden pjctestvergadering heeft hij als zijn oordeel te kehnen gegeven, dat het kanaal Antwerpen Moerdnk en de verbinding RijnScheld- voor de welvaart van Amsterdam zeer ge vaariijk moeten worden geacht. Door deze ka nalen, zoo zeide hij, zal Antwerpen tot een Rijnhaven worden gemaakt, waardoor het on- herroepelijk een deel van het verkeer, dat thans over Amsterdam gaat, tot z'ich zal trekken, en hij voegde er later aan toe: dit stemt mij, vooral als ik bedenk, hoe Amster dam reeas jaren strijdt voor een betere ver binding met den Rijn, onaaogenaam. De heer Wibaut nu blijkt in de Eerste Ka mer slechts een gedeelte, alleen het eerste punt van de conclusie der commissie, naar vo- ren te hebben gebracht. De commissie drong nog eens aan op de verbeteririg van het Mer- wedtkanaal dit spreekt van zelf maar daarnaast onfwikkeldte zij wel- degelijk bezwa ren tegen het tractaat. Waarin die bezwaren bestondlen, weten we niet. Een poging onder zijds om inzage van het rapport in zijn ge- heel te krijgen, mislu'kte. Maar het zul'len wel de bekende bezwaren zijn geweest. R. K. K. STAATSPARTIJ EN R. V0LKSPART1J. Zooals bekend, werd op 19 December 1926 een bespreking gehouden onder leiding van den heer C. Kuiper, lid der Tweede Kamer. tussohen den voorzitter van het dagelijksch bestuur der R. K. Staatspartij eener- en den voorzitter en wnd, secretaris der R.K. Volks partij anderzijds. Op deze bijeenkomst werd afgesproken, dat de voorzitter der R. K. Volks partij een rap port, dateerend uit Set jaar 1923, zou inzen- den, hetwelk destijds reeds zou zijn toege- stuurd; doch dat nimmer het bestuur der R K Staatspartij heeft bereikt. Dit rapport is destijds door de R. K. Volks- partij gepubliceerd. Op de toezending ervan is een briefwisseling gevolgd, die thans in de Roomsche bladen wordt afgedrukt. Het be- gon met een uitnoodiging van het dagelijksch bestuur der R.K. Staatspartij aan het be stuur der R. K. Volkspartij tot een bespreking op 12 Februari jl. Daarop heeft het bestuur der R.K. Volks partij geantwoord: „Tot ons leedwezen kunnen wij geen ge volg geven aan uwe uitnoodiging tot eene be spreking op 12 Februari a.s. te Utrecht. „Ons hoofdbestuur kon in zijn laatst ge houden vergadering in meerderheid wel de gevoerde besprefengen op 19 December j 1 goedkeuren, doch stelde zich op het stand- punt, dat: vooraleer nog verdere besprekin- gen kunnen plaats hebben, antwoord aient te worden ingewacht op het thans wederom toe gezonden rapport, om-dat daaruit naar de meening van ons hoofdbestuur voldoende blijkt o,p welfcen grondslag naar het ons voorkomt de eenheid onder de Katholieken in Nederland kan worden hersteld". In het antword van het dagelijksch be stuur der R. K. Staatspartij daarop, geda- teerd 1 Maart, wordt gezegd: „Het partijbestuur heeft in zijn vergade ring van 12 Maart j.l. besloten u mede te dee- len, da-t de grondslag van uw rapport van het jaar 1923, dat u aan uet dagelijksch bestuur der R.K. Staatspartij: inzondt, en waaraan u nog immer vasthoudt, door de reorganisatie onzer partij' ongetwijfeld niet meer past op de huidige sltuatie. Gezien uw schrijven boven- vermeld, lijlct het thans het beste, het klesre- element voor de R. K. Staatspartij af te wach- ten, waarvan binnenkort een on twerp ver- schijnt en dat in de eerstvolgende partijver- gaderinig zal worden behandeld. „Het partijbestuur vertrouwt, dat daarin door u aanleiding gevonden zal worden, om met ons bestuur in cnderhandeling te treden. „Het partijbestuur betreurt, dat uw bestuur niet bereid is gevonden de uitnoodiging van het dageiipfsctenestuur"oer k.k.*. staatspanl) te aanvaarden tot een mondelinge bespreking als bedoeld in het echrijyfca d.d. 3 Februari. 1927. „Intius8chen maakt het partijbestuur van deze gelegemheid gebruik aan uw bestuur een korte uiteenzetting te doen toekomen, naar aanleiding van het door u ingezonden rap port 1923, over de reorganisatie-gedachte, welke in die R. K. Staatspartij geleid heeft tot aanneming van het Partijreglement 1926". In die uiteenzetting wordt ten slotte gezegd. ,,dat de reorganisatie, na zwaren voorarbeid in de R. K. Staatspartij;, tot stand gekomen, die partij z66 heeft gemaakt, dat zij thans ze- :k verblijf aai 'soiaft" ker een goed politiek verblijf aan alle Neder- landsche katholieken vers MISHANDELING VAN POLITIE. Donderdagavond, ongeveer 11 our, na af- loop van een verkooping in het cafe van A. v. d. Weg te Harkema-Opeinde, trok naar de N. R. Crt. meldt, een bende van wel 50 per- sonen, sommigen verhit door alcohol, zin- gende en joelende langs de woning van den veldwachter U. Bekkema. Deze, die op het rumoer was komen toeloopen, trad tusschen- beide, ten einde de rust te henstellen en raet- een de namen der ergste faerriemakers te no- teeren. Onder hen bevonden zich W. F. W. en T. K., die zich al dadelijk tegen den veld wachter keerden. W. liep op den veldwachter toe onder den uitroep: „Whet scilst dou, ik sjong net" (Wat wil je, ik zing niet) en stoot-te daarbij den veldwachter herhaalde- lijk tegen de borst. Ook K. sprong op den veldwachter toe. Deze, die zonder sabel, al leen gewapend met z'n revolver, de menigte was tegemoet geloopen, zag zich ernstig be- dreigd, daar de menigte hem geheel had in- gesloten, en trachtte zijn revolver te trek ken. T. K., dit ziende, riep; „Whet, scilst dou sjitt-e!" (Wat, wil je schieten!) en greep on- verhoeds den veldwachter om de midefel en wierp hem ruggelings op den grond. Met de eene hand greep hij den veldwachter bij de keel, onder den uitroep: „Dou scilst earst dyn revolver kwijt en oars smoar ik dy, den scilst dou stjerre!" (Je zult eerst je revolver kwijt en anders smoor ik je, dan zal je sterven!) diet al verdwenen. Toevallig passeerde een agent van de auto-brigade, die de dief achtervolgde. Deze vluchtte dwars door de volkstuintjes aan dc Rochussenstraat, zoodat de agent met den auto hem niet kon vervolgen. Een agent van de rijwielbrigade zette echter den vluchteling na en wist hem, na eenige schoten in de lucht te hebben gelost, te arresteeren. Hij is naar het politie-bureau Witte de Withstraat overgebracht. TE WE RKSTE LL INC VAN W'ERK- LOOZEN IN DRE'NTE. Na de besprekingen, die de minister van binnenlandsche zaken en landbouw gehad heeft met vertegenwaordigers der vier groote gemeenten over tewerkstelli-ng van werkloo- zen, hebben die vertegenwooroigers zeer on langs een conference gehad met den minister van arbeid, handel en nijverheid. Resultaat van een en ander is, dat het vraagstuk der werkloosheid nader nog eens zal worden overlegd met de daarbij betrok- ken ministers. Daar -het geenszins uitgesloten is, dat eet- oplossing wordt verkregen, op welke de proet van tewerkstelling van weridoozen uit cle groote steden in Drenthe zou kunnen vooruit- loppen, moet het in de bedoeling der regee ring ldggen te bevoa'deren, dat me tewerkstel ling nog eenigen tijd wordt verdaagd. SPAANSCHE SINAASAPPELEN. M:n meldt aan de N. R. Crt., dat in ver- band met de moeilijkheden bij den invoer van NJederlandsche producenten in Spanje en de heege Spaansche invoerrechten, bij onze re geering ernstige aandrang wordt uitgeoefenc! om de inkomende rechten op Spaansche si- naasappelen bela-ngrijk te verhoogen. VERKOOP VAN POSTWAARDEN AAN VERZAMELAARS Vanwege het Hoofdbestuur der Posterijen en Telegrafie wordt med-egedeeld De openstelling van een lok-et iederen Za- terdag, voor den v-erkoop van postwaarden, bleek zoowel te Amsterdam als te s-Graven- hage in een behoefte te voorzien. Mede op VOORDAM C 9, ALKMAAR, TEL. 3 Wel een kwartier bleven d-e beide mannen worstelen, zonder dat het den veldwachter mocht gelukk-en, zich te -bevrijden. Hoewel er ongeveer een 100 personen om hem heen stonden, stak niemand een hand tot hulp uit en werd zelfs aan de vrouw en dochter van Bekkema de weg tot den politieman versperd. Tegen de dochter zei men: „Der net hinne, sy dogge jimme heit neati" (Daar niet heen, zij doen je vad-er niet®). Zelfs voor het halen van assistentie bleek niemand te zijn te vin- den. Eindeiijk gel-ukte het de dochter haar vad-er de sabel te bezorgen, nadat K. op de vlucht was geslagen. W., die weer op den veldwachter toekwam, kreeg nu op zijn beurt eenige flinke slagen met den sabel en nam hi-erop ijlings de vlucht. Inmiddels v-ersche- nen de chef-veldwachter A. Schepel en de rijksveldwachter W. Hi-emstra van Surhuis- terveen ten tooneel-e en arresteerden nog den- zelfden avond T. K. in zijn woning. Na een voorloopig verhoor, waarbij- hij niets m-eer van het gebeurde veinsde te weten, is hij naar Buitenpost overgebracht. Vandaar werd hij overgebracht naar Leeuwarden en ter be- schikking van de justitie gesteld. Hij werd in het huis van bewaring opge- sloten, verdacht van bedreiging tegen het leven van den veldwachter Bekkema. Tegen W. is proces-verbaal wegens mishandeling opgemaakt. MISHANDELING. Tegen het raadslid Coremans te Rotterdam is proces-verbaal opgemaakt wegens weder- spannigheid en wegens mishandeling van het raadslid Hermans, in verband met hetgeen Vrijdagavond in de raadszaal is gebeurd. Gistermorgen is C. weer op vrije voeten gesteld. DE ELEGTRICITE1TSTAR1EVEN. Naar Het Volk v-erneemt, is binnenkort een voordracht van B. en W. van Amsterdam te verwachten, om den prijs van den electri- schen stroom voor vastrechtverbruikers te verlagen van 5 cent op 4 cent per Kilowatt- uur. (In Amsterdam begrijpt men we], dat grootere omzet en meerdere winst niet door verhooging, maar door verlaging der tarie- ven kunnen worden verkregen. Red. Alkm. Crt.). BEROOVING. Za-terdagmorgen om kwart over 9 reed, zooals iederen Zaterdag, de kantoorlooper D. S., van de Stucadoorsfirma S., van de Wilhekninakade, Parklaan, Kievitslaan naar den Westzeedijk te Rotterdam. Halverwe-ge de Kievitslaan werd hij door een man, die uit het talud kwam, aangevallen en van zijn fiets geworpen. De aanvaller ging er daar op met de fiets, waarop eeu zak, inhoudende f 5000 was gebonden, van door. De kantoor looper riep om hulp, maar inmiddels was de verzoek uit philatelistische kringen heeft het Hoofdbestuur der Posterijen en Telegrafie thans besloten ook te Rotterdam daartoe ge- legenh-eid te geven. Aan het postkantoor al- daar zal binnenkort een speciaal loket iede ren Zaterdag van 2—4 uur n.m. worden open- gest-eld voor den verkoop van Nederland- sche- en koloniale postwaarden aan verzame- laars. De datum van in dienststelling zal nadtr worden bekend gemaakt. ARBEIDERSVEREENIGING VOOR LIJKVERBRANDING. Zaterdagmiddag heeft onder groote be langstelling in het crematorium op Wester- veld de inwijding plaats gehad van de ur- nerikamer van de Arbeidersvereeniging vooi' liiikverbranding, voor welke urnenkamer de Vereeniging voor facultatieve lijkverbranding in het nieuwe gedeelte van het colombarium een nis beschikbaar heeft gesteld, plaats bie- dend voor ongeveer 150 u-rnen. In de aula werden de aanwezigen, nadat het orgel zich had doen hooren, toegesproken door den hee: Andries de Roza, voorzitter der vereeniging S-pr. wees in het slot van zijn rede op den tegenstand, die de crematie-idee van de re geering ondervindt. Hij sprak den wensch uit, dat eenmaal de gemeentebestur-en er toe zullen overgaan zelf crematoria te stic'nten. De heer Edward, voorzitter van de afdee ling Amsterdam der vereeniging, en W. Ha ver, bestuurslid der afdeeling Den Haag, brachien het hoofdbestuur -der vereeniging hulde voor hun werk. Laatstgenoemde bracht mede de dank over van de vrijdenkersver- eeniging De Dageraad te 's-Gravenhage. Na atloop aezer piecnngneia Oeztchtigdeu de aanwezigheid de urnenha-1. Dc heer Je Roza huldigde met een bloemenkrans de nagedach- tenis der over leden leden, wier asch reedp naar de nieuwe urnenkamer was overge- bracht. -> KORTE BER1CHTEN. Zaterdag hebben rijksambteoaren te Amsterdam een zending eieren in beslag ge nomen, die bij onderzoek buss-en gedistifleerd bleek te bevatten. De zending is per spoor van Doetinchem verzonden en was afkomstig uit Silvolde. Het lijk van den 17-jarigen Andries v. d. B., den jongen, die te 's-Gravenhage vermist werd en van wien reeds vermoed werd, dat hij bij het roeien verdronken was, is uit den Trekvliet aldaar opgevisc-ht. De Koningin en de Prinses bezochtes de Jaarbeurs. Die hooge gasten zijn op hartt- lijike wijze door de Utrechtsohe burgerij ont- vangen. In de Zaterdagavond te A'dam gehou den- bijeenkomst der Notarieele Vereeniging AKKEK's Voor de Borsf. heeft notaris J. G. Klaassen uit Amersfoort een referaat gehouden over de laatste wijzi- ging van de Successiewet. Bij T. Vis, wonende aan de Ouderkerk- sche Laan te Nieuwerkerk a.d. IJsel, is eea geheime distilleerderij ontdekt. Het distilleer- toestel is in beslag gen-omen. De 17-jarige H. uit Drempt, die sedert Maandag werd vermist, is terecht. In plaats van naar zijn werk te Zelhem te gaan, heeft hij bezoeken gebracht bij zijn familie te Arnhern. BERGEN'S MANNENKOOR. Op den avond van den dag waarop de let ting der deelnemende koren voor de a.s. zang- wedstrijd gehouden was, gaf Bergen's maH- nenkoor een uivocring in de „Rustende Ja- ger" Een avond-kerkdienst riep me naar Alk- maar, zoodat ik slechts 'n gedeelte van het programma kon hooren, en ook de voor- d-rachten voor de pauze van de solisten mej. Annie Veenenbos, en den heer Piet Zwager, tenor, moest missen. Van anderen vernam ik dat mej. Veenenbos, bizonder mooi had voorgedragen „Judtiths Siegeslied" van H. van Eijken, en de tenor vooral voldaan had in recitatief en aria uit „de Jaargetijden" van Haydn. Zelf hoorde ik mej. Veenenbos ill drie- Indische liefde liederen (op Engelsche tekst) van Amy Woodforde-Finden, liederea met een eigen colorict, waarin (dit werd vooraf vcrklaard) een Oostersche sfeer heescht. Die liederen voldeden zeer, waartoe de vcorclracht van de zangeres niet weinig toe biidroeg. Het extra nummer waaraan zij niet ontkwam, was 'n Friesch Slaapliedje. in't Friesch gczongen. 't Was 'n zeer eenvou- dig melodietje, doch ook echte zangkunst die mej. V. hierin liet hooren, Beheerscht mend* stem niet volkomen dan is het niet mogelijk het liedje van begin tot einde (2 coupletten) zoo te geven. En de tenor gaf twee Fransche liederea. Ook hij ('n zanger met een krachtig geluid) had succes met die nummers. Het koor zelf was heel goed in „Te Huis" van Bonset, „Ave Verum" van Mozart ,,Goth-entsrouw van H. Wagner (dc nummer! die ik hoorde). „Gothentrouw" zal vvel ecu repertoire stuk worden er zit afwisseling en kleur in, en de beteekenis der woorden wor den door het koor mooi tot uiting gebracht, waarvoor den heer Jonker (hij accompag- neerde ook de solisten) blijkbaar alle zorg bij de instudeering heeft besteed. Als toegift zong het koor „de Gravers" va» Olman, en op verzoek „Des Heeren Huis" van P. v. d. Roovaart. De componist, in de zaal aanwezig wuifde na de uitvoering van zijn werk directeur en zangers dankend toe. A. K. Dit dier werd de Trieerafops horsus geneemd. Tochnietjn z'n yer^erstet ik. flEuaeh) Als gij last hebt van gedruktheid. schele hoofdpijn. htt zuur. prikkelbaarheid, enz.. als gevolg van ver stopping, gebruik dan Foster's Maagpillen, het ideale laxeermid- del. Atom verkri)gbaar I 0 65 per flacon ■BiniiiiiiHimiifniuumniuiraninniiafliiTiuinninaiiimniiMninmniiiiiiiiirumnnnnnuimmiimiTimimnniimiHnnw IN SOVENGENOEMD GEVAL HEBT GIJ WELLICHT DRUKWERK NOODIG. VOOR ALLES BEHOORT DIT TE GETUIGEN VAN SMAAKVOLLE. NETTE AFWER. KING. IMMERS, OE EERSTE INDRUK IS OIKWIJLS BESLISSEND, door GOED UITGEVOERO ORUKWERK KRIJGT GIJ EEN CLIENTELE, DIE GUNSTIG OVER UW ZAAK OENKT EN ER VERTROUWEN IN STELT. AAN U, OIT LAATSTE NIET BESCHAAMO Te MA. KEN; HET EERSTE IHET ORUKWERK OUS|, VERZOR. GEN WIJ VOOR U. VLUG. NETJES EN BILLIJK. Veltn lat«n zich nu door een lente- zonnetje verlokken in te dunne kleeding uit te gaaukoude vntten 1* 't gevolg Maart heet niet zonder reden een ge- vaarlijke maand. Blijf niet doorloopen totdat Uw ver- koudheld verergert tot influenza of bronchitis. Stuit dat voortechrijdend gevaar. Verzacht dadelijk Uw ontstoken slijmvliezen, zuiver Uw keel van de slijm. die zicktckiemen bevat. Verzorgt U onmiddellljk met het middel, dat even verrassend als snel kan helpen. Neemt de bekende

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 7