DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. No. 68 Honnerd negen en twintigste Jaarsrnnsr 1927 DINSDAG 22 Buifenland Oif nnmrner besfaat uit 2 bladen. Deze Courant word! ELKEN AVOND, behalve Zon- en Peestdagen, oftgegeven. 8»onnetnentspr!js by voorultbetaling per S maandeu voor Alkmaar /2.—franco door bet gebeele Rijk /2.5ft. Afzonderlijke en bewtjsnummera 5 cents. PRU5 DER OEWONB ADVCRfCNTIfiNt Per regef /0.25, bij groote contracten rabat Groote letters naar plaatsnrfnta. Brieven franco aan de N.V. Boek- en HandelsdrnkkerQ r/b HERJHg, COffFBM tOOH, Voordam C 9. Dlrecteun O. H. KRAK. Telef.nr. Administratis 3. Telefoonnr. Redactie S3. Postgiro 37060. Hoofdredacteuri Tj. N. AOEMA* ZIJ, DIE ZICH MET 1 APRIL A.S. OP DIT BLAD VOOR MINSTENS 3 MAAN DEN ABONNEEREN, ONTVANGEN DE rTOT DIEN DATUM VERSCHIJNENDE NUMMERS GRATIS EN FRANCO. DE DIRECTIE. DE TOESTAND IN GHINA. Te Sjanghai Het aantal dergenen, die aan het nieuwe •takingsbevel hebben voldiaan is zeer groot, behalve wat betreft het scheepvaartverkeer. [>e trams rijden niet meer, die katoenspinne- rijen zijn gesloten. In de Fransche concessie zijn Zondagmid- dag eenige granaten gevallen; men weet niet [Waar ze vandaan zijn gekomen. Er werd nie- mand jloor getroffen. Er zal een nieuw Britsch bataljon uit Hongkong naar Sjanghai vertrckken. De Zuidelijken hebben Loenghau op vier mijlen afstands van de Fransche concessie te Sjanghai bezet. Er hebben talrijke politie-charges plaats om de straten, waarin zich een woelige me nigte beweegt, schoon te vegen. Drie IndSsche soldaten zijn door schoten gewond; de vrij- willigers. zijn gemobiliseerd. Te Hongkong Het vertrouwen en de veiligheid keeren te Hongkong terug, hetgeen blijkt uit de aan. komst aldaar van een groot aantal Chinee- zen. In veertien dagen tijds zijn er per spoor of boot veertienduizend Chineezen meer aan gekomen dan vert'rokken. Te Hankau Volgens berichten uit Hankau d.d. 14 Maart, die door den censor opgehouden zijn, hebben de communistische elementen thans op militair en politiek gebied de macht voile- dig in handen, daar zij zich van den steun hebben verzekerd van Tang Seng Tsji, den bevelhebber der troepen van Hoenan, die een belangrijk aandeel heeft gehad in de verove- ring van Woetsjang op de Noordelijken ver- ieden jaar. Tang Seng Tsji is een tegenstan- der van den gematigden Zuidelijken leider Tsjang Kai Sjek. Het terrorisme der arbei- dersvereenigingen breidt zich te Hankau uit. Gemeld wordt dat Eugene Tsjen zijn gezin naar Sjanghai. zendt. De bezetting van Sjanghai. Op verzoek van den gemeenteraad der in temationale concessie zijn ook Nederlandsche matrozen aan land gegaan. Het landingsdetachement der Japanners telt 1500 man. De. bezetting door de nationalisten van Sjanghai wordt als een voldongen feit be- •chouwd. Zij nam voorloopig den vorm aan van het binnenrukken van enkele duizenden nationalistische soldaten en een krachtige ac he in die stad zelf door nationalisten, die bur- gerkleeren dragen, doch gewapend zijn, en gistermorgen vroeg een schrikbewind zijn begonnen; zij namen verscheidene politie-bu- reaux, waarvan zij er een in brand staken. Een tienduizend noordelijke soldaten heb ben zich bij de nationalisten aangesloten. In de Chineezenstad heerscht een schrikbewind, doch in de vreemdelingenwijken is het buiten- gewoon rustig: de bewoners blijven in hun buizen, de straten zijn leeg. Kogels en granaten kwamen in de inter- uationale concessie terecht. Een Rus en ver scheidene Chineezen werden gewond. Chinee- sche soldaten, naar men vermoedt Noordelij ken, kwamen over de noordelijke afsluiting der concessie en begonnen te plunderen. Twee geblindeerde Engelsche auto's begaven rich naar het gebied, waarbij zij onophoude- ffjk blootgesteld waren aan het vuur van machinegeweren. Een off icier en drie solda ten werden gewond. Een Spanjaard in zijn auto werd door Chineezen aangevallen; de wagen werd met kogels doorzeefd, maar de Spanjaard beant- woordde het geweervuur en kwam veilig in ,<fe concessie terug. Een Japanner werd ge wond. Joegoslavie vredelievend. De Fransche pers is geneigd de blaam voor de hevige antipathic tusschen Italie en Joegoslavie op Italie te werpen, omdat dit land tot het sluiten van het verdrag van Ti rana is overgegaan, zonder dat Belgrado daarbij is geraadpleegd. De j,Petit Parisien" wijst er op, dat een correspondent van dit blad reeds in Januari heeft gezegd, dat de regeering te Belgrado in Maart beschuldigd zou worden van het aanwakkeren van een opstand tegen Achmed Zogoe of van het treffen van milifaire voor- bereidingen. Het blad laat de mogelijkheid open, dat de Italiaansche regeering een ex- cuus zoekt voor interventie. Het „Journal des Debats" gaat zelfs zoo- ver te veronderstellen, dat Italie zich voor- bereidt op een militaire bezetting van Alba nie. De „Temps" waarschuwt in een welover- wogen artikel, dat waarschijnlijk de meening van de Quai d'Orsay weergeeft, tegen de Balkan;geruchten en herinnert Italie er aan, dat Frankrijk niets liever wenscht, dan dat er tusschen Rome en Belgrado goede betrek kingen bestaan en dat Frankrijk steeds al zijn invloed te Belgrado heeft aangewend ten behoeve van een verzoening. Het blad ge- looft, dat het voor de twee regeeringen mo- gelijk is met bet'rekking tot het huidige ge- schil tot overeenstemming te komen door di- recte onderhandelingen met volkomen open- hartigheid te voeren. In een rede in het parlement heeft de mi nister van buitenlandsche zaken verklaard, dat er steeds in den boezem van de kleine en tente een volkomen en hartelijke overeenstem ming geheerscht heeft om den status op den Balkan te handhaven; verder verzekerde de minister, dat de Servische politiek steeds ge- grond bleef op het verlangen naar hartelijke en loyale betrekkingen met Italie. Zij zou zich van het verdrag van Tirana niet veel behoeven aan te trekken, indien dit slechts handhaving van de gewaarborgde onafhan- kelijkheid en integriteit van Albahie ten doel heeft. De minister noemde ten slotte alle ge- kan brengen en een botsing kan voorkomen, welke noodlottig zou zijn voor geheel Eurcn pa." Engelsche perssttmmen De „Times" meent, dat men zich nog niet dadelijk ongerust behoeft te maken, dat de moeilijkheden van dit oogenblik onmiddellijk tot een oorlog zoudten voeren. Het blad meent, dat alle misverstanden uit den weg geruimc zouden kunnen worden door uitbreiding van het verdrag van Tirana met deelneming van Z.-Slavie. Daarvoor is het nog niet te laat. Z.-Slavie zou dan evenals Italie de onafhan- kelijkheid van Albanie garandeer.en De „Daily Telegraph" bespreekt de mo gelijkheid van interventie door den Volken- bond. De crisis is volgens het blad ernstig genoeg om de bijeenroeping van den Raac van den Volkenbond te rechtvaardigen. Een incident in de Skoepsjtina. Naar uit Belgrado wordt gemeld, heeft in de gister gehouden zitting der Skoepsjtina een pijnlijk incident plaats gehad. De afge- vaardigde Wilder richtte tot den in de diplo- matenloge gezeten Italiaanschen gezant de woorden: ,,Tuig! Weg met 11 em! Uit 'tland, met heel zijn spionnenbende! De Zuid-Slavi- sche gezant moet Rome verlaten!" De oppositie betuigde naar aanleiding van deze woorden haar levendlgen bijval, terwijl de ledien der regeering pijnlijk getroffen wa ren. De voorzitter schorste onmiddellijk de zitting. Het kabinet werd bijeengeroepen om de situatie te bespreken. Briand onderbrtekt zijn vacantie. De Fransche minister van buitenlandsche zaken Briand is in verband met het Zuid- Slavisch-Italiaansch conflict onmiddellijk van zijn buitenverblijf naar Parijs terugge- keerd. Hij heeft den Franschen gezant te Bel grado gei'nstrueerd er bij de Z.-slavische re geering op aan te dringen voorzichtig en gematigd te handelen. Briand ontving den gezant van Zuid-Slavie, tot wien hij in den- zelfden geest sprak. De Bulgaarsche gezant kwam gistermor- ruchten over Servische platonen ten opzichte Sen op de Quay d'Orsay de verzekering her- DE STRIJD IN ALBANI6. Hayas meldt uit Parijs, dat de Fransche regeering een zelfde Italiaansche nota over 'Albanie tmtvangen heeft als de Engelsche. Havas voegt hieraan toe, dat Frankrijk, hetwelk nooit onhield te Belgrado tot gema- tigdheid aan t<Jsporen, niet zal nalaten in jdien geest te Belgrado werkzaam te blijven. De beschuldigingen, door het „Giornala d'ltalia" geuit aan het adres van sommige Franschen, die geageerd zouden hebben ten gunste van Zuid-Slavie, noemt Havas geheel onjuist; de Fransche ambassadeur t6 Rome heeft dit reeds aan de Italiaansche regeering te kentien gegeven. Verder meldt het B. T. A. uit Parijs, dat de plotselinge spanning tusschen Rome en Belgrado de Europeesche kanselarijen bezig houdt; alle groote mogendheden beijveren rich de normale betrekkingen tusschen beide lacdeo te herstellen. van Albanie tendentieus De gezant van Zuid-Slavie te Bern heeft een vertegenwoordiger van het B. T. A. ver zekerd, dat Zuid-Slavie geen militaire toebe- reidselen treft. De geruchten van Z.-Slavi- sche troepen-concentraties aan de Alba nee- sche grens zijn uit de lucht gegrepen. De Z.-Slavische regeering keurt elk onder- zoek van den toestand good, heeft trouwens reeds de buitenlandsche militaire attaches te Belgrado uitgenoodigd zich ter plaatse te gaan overtuigen, dat Zuid-Slavie geen enkel soldaat aan de Albaneesche grens meer heeft staan dan zes maanden geleden. Z.-Slavie heeft geen interventie van den Volkenbond gevraagd, maar de Bond kan zich met de zaak bemoeien. Wanneer geen vreemde invasie in Albanie plaats heeft, zal Z.-Slavie rustig blijven De stappen van Italie en En- geland. De correspondent van de „Matin" te Bel grado seint, dat de Italiaansche en Engel sche gezanten een bezcek hebben gebrscht aan den Zuid-Slavischen minister van buiten landsche zaken, om dezen te wijzen op de ernstige verwikkelingen, welke emit zouden kunnen voortvloeien, indien de Z.-Slavische regeering geen eventueelen inval van revolu- tionnaire Albaneezen in Albanie mocht belet- ten. De minister verklaarde, dat geen. enkele revolutionnaire organisatie op Z.-Slavisch grondgebied bestond. De bladen te Rome zijn van meening, dat de stappen, die Italie en Engeland te Bel grado hebben gedaan, het cnmiddellijlc ge- vaar voor een oorlog tusschen Balie en Z.- Slavie hebben bezworen. De bladen wijzen erop, dat de stap van Engeland, al is er dan geen nota of memorandum overhandigd, even belangrijk is als zou dit wergesehied zijn. Geen enkele Duitsche stap. Naar de Berlijns-che bladen vememen, is het bericht, als zou de Duitsche ambassadeur te Parijs bij Berthelot geweest zijn om te spreken over bijeenroeping van den Volken- bondsraad in het Balkanconflict, een poging om Duitschland in de zaak te betrekkerr De ambassadeur heeft noch door een voor- stel, noch door een vraag in dit opzichf het initiatief genomen. Griekenland wenscht Bonds- interventie. Griekenland volgt met aandacht de span ning in de Italiaansch-Joegoslavisehe betrek kingen doch men heeft te Athene geen vrees anagaande de gevolgen. De „Hestina" vat de situatie als volgt samen: „De toestand is zeer verontrustend voor den vrede op den Balkan. De openbare meening nieuwen van de vredelievende gevoelens van Bulgarije. Tusschenkomst van den Vol kenbond? De mogendheden, die lid zijn van den Raad van den Volkenbond, gaan voort met het plegen van overleg om tot algemeene overeenstemming te geraken nopens de mid- delen, die in staat zijn om een eind te maken aan de bestaande spanning en desnoods den Raad bijeen t-e roepen voor het toepassen van artikel 11 van het pact. Joego-Slavie vredelievend. De gezant van Zuid-Slavie te Londen heefi de Engelsche regeering de verzekering ge geven ^n -die vredelievende houding van Zuid-Slavie betreffende Albanie. Bij voortduring wijdt de Italiaansche pers vele kolommen aan de gebeurtenissen op den Balkan. De „Tribuna" van gisteravond bracht de mededeeling, dat in het buitenland eenig mis- verstand bestaat, ten aanzien van de stappen, welke te Belgrado in verband hiermede wer den genomen. Niet in verband met de oor- logstoebereidselen werd de nota gezonden, noch aan Joego-Slavie, noch aan een der an- dere mogendheden. De nota welke gezonden werd, bevatte 'n protest van Musolini, in ver band met beleedigende oproerkingen van een zeker Servisch blad. Aan de grocte mogend heden werd een informatieve mededeeling gezonden, waarin "de aandacht dezer mo gendheden wordt gevestigd op de betrekkin gen tusschen Servie en Albanie, welke zonder twijfel van gevaarliiken aard waren. Over dit onderwerp heeft ook de Italiaansche ge zant te Belgrado een onderhoud gehad met den minister van buitenlandsche zaken van Jcego-Slavie. In het artikel wordt voorts nog gezegd, dat er momenteel geen aanleiding bestaat tot meditatie, doch nog minder tot interventie. Het eenige, wat er te doen valt, is, de aan dacht blijvend gevestigd te houden op het punt, waar door Italie op was gewezen, en zooveel mogelijk op voorstellen, welke den vrede kunnen bevorderen, in te gaan; in dit verband wordt ook nog gewezen op de er- kenrpng der mogendheden van de onafhanke- lijkheid van Albanie. Deze mededeeling staat op de voorpagina van het blad en is waarschijnlijk geinspi- reerd door het departement van "buitenland sche zakenzij is ook daarom van beteeke- nis, cmdat hierdoor duideldjk wordt, welk standpunt Mussolini inneemt in dte Ser- visch-Albaneesche affaire. van een oommunistische betoogimg terugkeer den. In het station Lichterfelde kwam het tot handgemeen. De nationaa'socialisten en de communis ten gingen elkaar met stokken boks- beugels, ploertendooders, messen, dolken en revolvers te lijf. De reizigers vluchtten in wilde paniek van het perron. Het spoorweg- personeel was machteloos en ook de politie, die gealarmeerd werd, Icon niets uitriohten. Gedurend'e een half uur moest de dienst wor den stopgezet, daar de combattanten ook over de rails rolden. Een der wagons van den voorsladstrein werd deerlijik gehiavend: alle ruiten werden ingeslagen en de wanden met kogels dOorzeefd. Twee nationaalsocialisten en veertien ccmmunisten, onder wde het lid van den Pruisisdien Landdag Paul Hoff mann, werden ernstig gewond. Nadat de rechtsradicalen de communisten op de vlucht hadden gejaagd, trokken ze in optocht naar het Westen van Berlijn waar ze een aantal Joodsche voorbijgangers deerlijk misihandelden. Ook hier was de politie mach teloos. Alleen toen de overwinnaars het station Lidhterfelde verlieten kon de politie er een twintig isoleeren en in verzekerde bewaring brengen. In Berlijn-West kon echter geen der onverlaten worden gearresteerd. DE MISLUKKING VAN EEN COMMUNISTISCHE ZEELIEDEN- FEDERATIE. Na gedurende-verscheidene jaren in de zeemanswer Id een terroiistisch bewind te hebben gevoerd, sterft de ccmmunistische zeeliedenfederatie in Genua een roemloozen dood. Haar voorzitter, de communist Giulietti, die sedert Januari in eoorarrest zit, heeft zich voor het gerecht te verantwoor- den wegens het zich wederrechtelijk toe eigenen van de gelden der federatie, ten be- drage van 31 millioen lire. De federatie was tot niet lang geleden de souvercine vakoiganisatie der zeelieden. De leden moesten een vastgesteld bedrag hun- ner loonen afdragen, terwijl de reeders, ge- zwicht voor den moreelen dwang, eveneens een bedrag stortten. Aan het begin van dit jaar bLeek dat er nog maar enkele millioenen lire over waren. Hoezeer de federatie op communistischen grondslag een mislukking is geweest, toont het feit dat zij vroeger een koopvaardijvloot van vijf schepen bezat, door d-e regeering tegen nominalen prijs afgestaan. Tengevolge van de buitensporige loon in, die de federa tie aan de zeeiieden betaalde, was zij genood- zaakt hooge vrachtprijzen te vragen, zoodat het b-edrijf niet rendeerde en de regeering de schepen weer terugkocht. Tezamen met Giulietti staan vijf mede- plichtigen terecht. Wanneer U de schitterende bloemen in de seme van de voorm. Cadettenschooi nog niet hebt gezien, gaat dan Toegangsprijs 30 cent. Geopend van 10-6 uur. De DIRECTEUR van GEMEENTE- WERKEN van ALKMAAR maakt bekend, dat de WESTERWEG tusschen Houtweg en Kruislaan tot nadere aankondiging vanaf heden voor alle verkeer ZAL ZIJN AFGE- SLOTEN. in Grieken land, dat meer dan eenig ander land belang heeft hij het handhaven van den vrede, lean UUUQaiiW<1UBu in de huidige omstandigheden slechts de hoop voorsteden van Koesteren dat de Volkenbond zoo spoedig mo- kecrde d< gelijk tussehenbeide. zal_komen, daar dit de j naar Berlijn terug. Onderw-so- kregen ze het eenige organisatie is, die de situatie tot rustaan (den stok met een trcep communisten, die GEVECHT IN E'EN STATION. Zondag hebben de nationaalsocialisten te Berlijn weer eens de bod op stelten gezef. Een troep van circa 650 man, die aan een na- tionaalsociafetische betooging in een der Berlijn had deelgenomen, vends met een voorstadstrem naar ENGELSCHE BLADEN VERNIETIGD. Voor den tweeden keer zijn groote hoeveel- heden Engelsche Zondagsbla-den te Dublin en elders in Ierland verni-etigd op grond dat de inhoud onzedelijk was. De zaak heeft geen politieke beteekenis. In een te Cork onder voorzitterschap van den lord mayor gehouden openbare ver- gadering werden resoluties aangenomen waarbij geprotesteerd werd tegen den ver- koop van onzedelij-ke publicaties, een beroep werd gedaan op de regeering om uitvoering te geven aan de conclusies eener onlangs in- zake dit onderwerp beno-emde commissie en geeischt werd dat inmiddels de bestaande wetten streng zouden worden nageleefd. EEN GELUKKTGE SCHOP. In 1915 keerde een inwoner van Blackpool cloofstom van het slagveld in Frankrijk terug. Pogingen om hem zijn gehoor en spraakver- mogen terug te geven blev-en vruchteloos. Dezer dagen was de doofstomme naar Liver pool gegaan om daar deel te nem-en aan een voetbalwedstrijd. Op em g-egeven moment kreeg hij van een al te wild speler een schop tegen de keel. Deze schop bleek echter zeer gelukkig: direct daarop bemerkte de man dat hij zijn spraakvermogen herkregen had. In groote vr-eugde werd hij door de andere voet- baliers weer naar Blackpool begeleid. VERKEERSVEILIGHEID TE LONDEN. Met het oog op het feit, dat het aantal ver- keersongevailen te Londen sedert 1920 met 55 1/4 is tcegenomen, heeft een speciale com missie verschillende maatregelen aanbevolen om het gevaar te verminderen. Daaronder is een voorstel om in den lesrooster der groote Londensehe scholen onderwijs in de voorko- ming van verkeersongevallen op te nemen Ook wordt aanbevolen de wet op het gevaar- lijk en roekeloo-s rijden met een motorrijtuig te wijzigen, een uitgebreider gebruik te maken van aanwijzingen van punten waar men kan oversteken en tunnels in te ri-chten om van den eenen kant der straat naar den andere te komen. FAMILIE-TRAGEDIE TE BERLIJN Een verschrikke-.ijke fami'ietragedie heeft Z!^_Zatei"dagnacht in het Ncorden van Eenijn a-fgespee'd. De 36-jarige echtgenoote van den arts dr. Singermann, een dochter van generaal von Nathusius, heeft getracht haar man te vermoorden en zich zelf daarna met veronal om het leven te brengen. Het motief tot de daad was jalouzie. Sin germann was Zaterdagavond laat thuis ge komen, hetgeen een opgewonden scene met zijn vrouw tot gevolg had. Toen de arts zich te bed had begeven, overviel zijn vrouw hem met een bijl, waarmede zij hem een slag op het hoofd toebracht. Toen haar man haar dit wapen afnam, haalde zij een groot keukenme*. te voorschijn en stalk da arm ale haar sladht- offer in de borst. De zwaargewonde riep luid- keels om hulp, waama de razende vrou* haar man met een hakmachine nog ettelijlke slagen toebracht en hem ten slotte met een revolver, die in een schrijfbureau lag, een ko- gel door het lichaam joeg. De verwondingen van dr. Singermann zijn zoo ernstig, dat men betwijfeld, of hij in het leven zal kunnen blijven. Toen de door de bu- ren gewaarschuwde politie het huis binnen- drong, vond zij in de achterkamer de vrouw in diepen slaap. Zij had veronal imgenomen. Zoowel dr. Singermann als zijn echtgenoo te konden gistermorgen verhoord worden. DE ONTWAPENINGSCOMM1SSIE. Te Geneve heeft Lord Cecil gister aan de voorbereidende commissie van de ontwape- ningsconferentie een ontwerp voorgelegd van een internationale ontwapeningsconven- tie. Volgens dit ontwerp zouden de contrac- teerende partijen zich moeten verplichten bij hun bewapening tot een zekere hoogte te gaan, wat in cijfers zal worden vastgelegd. Evenwel zou het toegestaan zijn, boven deze cijfers uit te stijgen in gevallen, waarin een land mocht worden betrokken in een oorlog, of dat het bedreigd wordt met opstand, waardoor militair maatregelen noodzakelijk zijn geworden. Zoolang het verdrag vao kracht is, bestaat voorts nog de verplichting om aan den Volkenbond mededeeling te doen toekomen van de bedragen, welke ic den loop van het financieele jaar werd-en be steed voor de bewapening, en ievens van het bedrag, dat men in den loop van het komen- de jaar voor dit doel denkt te besteden. BLOEDIG DRAMA IN POLEN. Te Biskupiee heeft een boer onder den in vloed va nsterkedrank zijn 75-jarigen vader en zijn 60-jarige moeder vermoord. Op zijn zwager, zijn broer en zijn zus-er, die den woesteling in bedwang poogden te houden en de ouders te hulg wilden komex, loste de moordenaar eenige revolverschoten. De zwa ger werd gedood, terwijl de broer en-de zus- ter zwaar gewond werden. HET ONTWAPENINGSVOORSTEL VAN COOLIDGE. In het Britsche Lagerhuis heeft Bridgeman, de Eerste Lord van de Admiraliteit, in den loop van het debat over de marine-oegTOO- ting, een rede gehouden over het ontwape- ningsvcorstel van Coolidge. Daarbij zeide hij o.m., dat het niet in zijn bedoeling ligt, een opiossing aan te nemen, waar. v de slag- schepen en de duikbooten worden afgeschaft. Bij de beraadslagingen over d-ze aangele- genheid zal rekening moeten worden gehou den met het feit, dat Oroot-Brittannie in een speciale positie verkeert; wij zijn echter be- reid, aldus spr. om ieder voorstel, dat kan leiden tot beperking van de bewapening in overweging te nemen, voor zoover dit voor stel voor de andere mogendheden aanneme- lijk is. KORTE BERICHTEN. Te Enid in Oklahama is blijikens een d raad loos N. T. A. bericht een 19-jarig bank- roover tot de doodstrai veroordeem; hij bleef weigeren de namen zijner medeplichti- gen te noemen. Dit is voor de eerste maal dat in Oklahama de doodstraf werd uitgespro- ken voor een misdirijf als dit. Uit Sovjet-Rusland werd gister een kou- degolf gemeld, die te Moskou den thefmome- ter tot minus 15 graden deed dalen. Te Lemberg zijn drie Poolsche officie- ren in uniform het redactiebureau van een na- tionalistisich blad binnengedrongen. Zij roe- ten der. hoofdredacteur af, omdat het blad een artikel had gepubliceerd, dat naar de meening van de officieiren, in onhoffelijke bewooi ding-en over Pilsoedski sprak ALKMAARSCHE COURANT.

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 1