Aypi SPROOKJESPUDDING Binnenland Veor de huisvrouw. Marktberichten PUDDIHOFABBIEK-AJPOUK-CROhlflOErt lien die de vergadenngen verzuimeoi, om ractisdie red&men. te doen vervallen, doch JaartegerKwer de aanwezigen 25 cents in ver- ring te geven, we-rd met 40 tegen 13 stem- lien aangenomen, Zij:, die tegenstemden, Jwoogdlen daarmede om de boete wel te doea yervalten, doch geen vertering toe te staan. De voorzitter deelde hieroa mede, dat een dfrietai heerea siolliciteerden voor waarne- jBiead voorlooper. Een schrijven was ingekomen van dien heer I. Kreijgsman, waarbij hii wegens familieom- ffif.ndigheden bedankte ails voorlooper. i Aan de gemeente zal gevraagd worden om een huiskleed ten dienste van begrafenissea 'aan te schaffen. Hierna kwam een bestuiursvoorstel tier tafel om te komen tot oprichting van een vereeni- ging voor Ziekenhuisverpleging. De voorzitter lichtte dit denkbeeld nader toe, waarna de verschillende leden hun mee- ning te kennen gaven. Met 31 tegen 22 stemmen werd besloten om een commissie van onderzoek te benoe- men. Hierna slutting. DE AANGEHOUDEN HAAGSCHE RMBREKERS. Een tweetal Hagenaars, W. V. en W. de 'M., beiden 22 jaar, die, zegt de Telg., te Rot terdam gearresteerd zijn wegens dietstai, zijn naar de residentie overgebracht in verband met een tweetal inbraken aldaar. In den nacht van 2 op 3 Maart j.l. hadden zij in een perceel in de Wagenstraat, waar de iirma K- is gevestigd, uit een lessenaar 500 ont- vrcentd, terwijl zij zich van 19 op 20 Maart jl. hadden schuldig gemaakt aan diefstal ,van 300 uit een perceel aan de Nieuwe Uit- leg. - De politie had heel weinig moeite om de daders uit te vinden, daar een van hen een stukje papier met zijn naam in bet laatst- genoemde perceel had achtergelaten. Het schijnt, dat dit tweetal ook in Rotterdam eenige inbraken heeft gepleegd. In verband met deze zaak wordt tevens verdacht van heling de 19-jarige mej H. B., de geliefde van een der inbrekers. DE MELKPRIJS. Dc Bond1 van melkveeliouders, gevestigd te Rotterdam, heeft gistermorgen in het Ver- kiooplokaal aldaar, onder voorzitterschap van den heer A. N. Vaandrager, een alge- nicene vergadering gehouden, ter besprekiog van de melkprijzen per 1 April a s. Na Dugd'urige discussie en nadat de voor zitter het advies van het hoo-fdbestuur verde- dligd had en op den ernst van de beslissiug in dezen tijd gewezen had, werd een voorstel om voor 2 maanden voor 7 cent per liter af ooerderij te verkoopen, aangenomen met 206 legem 37 stemmen. I HOOFDCONDUCTEUR UIT DEN TREIN GEVALLEN. Toen trein 1578 Maandagnacht het station te Maastricht verliet, bemerkte de conducteur -V., dat de hoofdgeleider J. C., die even te vo ire rt noig bij hem in den pakwagen stond, plot- seling was verdwenen. V. trok onmiddellijk aar. die noodrem. Toen de trein stilstond, vond men C. ernstig gewond op de lijn lig- gen, Hij is naar het ziekenhuis vervoerd. Zijn toestand is ernstig, OPNIEUW GRATIS LOGIES. De rechtbank te Roermond deed gister, naar de Telg. meldt, uitspraak in de zaak te gen den 35-jarigen J. de H., geboren te Heer- Jen, en den 25-jarigen G. R. uit Duisburg. Beiden waren, zooals men zich herinneren zal, in Februari in de tijdelijk onbewoonde villa der familie Russel te Venlo binnenge- drongen en zich daar gedurende eenige dagen Ilmk te goed gedaan. Een aantal flesschen wijn en champagne werd door het tweetal leeggedronken, terwijl de in de villa gevon- den kleedingstukken en andere goederen te Venlo aan den man werden gebracht. Het O. M. had tegen beiden een gevangp- nisstraf geeischt van drie jaren. "bans veroordeelde de rechtbank elk tot 2 *ar gevangenisstraf. RI JKS W EGE'N'P L AN. T>e heer Kortenhorst, lid van de Tweede (C?/mer, heeft aan den minister van water- eteat de volgende vrageni gesteld: 1. Wil de minister de Kamer mededeelen, fccever de plannen tot vastetelling van het ,'Rijkswegenplan, overeenkomstig de Wegen- ■belastingwet, zijm gevorderd? - II. Ligt het in het voornemen van den mi nister, vodr de vaststelling van dat wegen- plan- het advies in te winnen van de organi- •aties der weggebruikers? VET. De heer Weitkamp, lid van de Tweedte Kamer, heeft aan den minister van binnen- landsche zaken en landbouw de volgende vragen gesteld: 1Is het den minister bekend, dat in ons land giroote hoeveelheden bevroren buiten- landsch vet worden ingevoerd, hetwelk dap coder den naam inlandsch vet in den handel wordt gebracht, zoodat de concurrentie van (ft buitenlandsch product mede een der oor- zatken is, dat de kleine boeren der zand- gronden weinig meer dan de helft verdienen van dctgene, wat de stedelijke arbeiders die Drente worden gesooden zullen ont- vfenpan? 2. Zoo ja, is dan de minister bereid, op- dat de Concurrentie voor de betrokken inland-1 scfie vieescnpromicenten eenlgsmns nflnder moordend worde, te bevorderen, dat het in de eerate vraag bedoelde buitenlandsche vet, evenals het buitenlandsche vleesdi, verkocht moet worden met het opsohrift „Buiten- landsch vet"? mishandeling van een VELDWACHTER. Zoodlagavond maakten drie jongemannen te Twijzelerheide zich schuldig aan rustver- ^oring. De gemeente-veldwachter S. van der Hoek gelastte hum te zwijgen. In plants van te gehoorzamen, gaven ze hem brutale ant- woorden en gingen met hun getier door. Een sohermutseling was het gevolg, met het resul- taat, dat de jas van een der strijders gehai- vend werd. De jongemannen verwijiderden zich aanvankeliik. Niet lang daarna zochten ze eehter van der Hoek weer op en noodig- den hem uit om het beschadigde kleedingstuk te betalem. Natuurlijk weigerde de veldwach- ter. Hij ried den eischers van schadevergoe- ding ziclh verstandig te gedragen en naar huis te gaan. Plotseling vloog echter een van hen met een geopend mes op den veldwachter toe. Deze sprong terug om den steek te ont- wijken, met het gevolg, dat hij in een grep- pel stapte en meteen kwam te vallen. Voordat de veldwachter zich kon oprichten, had zijn belager zich op hem geworpen. De aangeval- lene wilde het mes afweren, roaar werd ge- troffen aan de pees van een zijner vingers. Bovendien werden hem verschillende snijwon- den toegebracht aan het hoofd, den nek en door de uniform in de knie. Na afloop is hij per auto naar een dokter te Twijzel vervoerd, die hem verbond. Daarna is men doorgereden naar Buitenpost, waar de burgemeester met het geval in kennis is gesteld. Bij de mare- chaussee te Buitenpost werd assisfentie ge vraagd. De brigade-comniandant, de wacht- meester en een der marechaussees stapten in de auto, die hen weldra naar de plaats bracht waar het misdrijf was gepleegd. Het gelukte hen echter niet den dadter te pakken daar deze reeds het hazenpad had gekozen. Maandagmorgen heeft de marechaussee van Buitenpost den dader te Leeuwarden aangehouden. Het is de 20-jarige R. W., schilder te Zwaagwesteinde. Hij heeft voile- dig bekend en is opgesloten in de kazerne te Buitenpost. OM DE TAAL De heer Polak, lid van de Eerste Kamer, leeft aan den minister van arbeid, handel en nijverheid de volgende vragen gesteld: I. Is het bericht in de dagbladen, dat Zijn ixcellentie een commissie in het leven geroe- pen heeft, die den naam draagt van commis sie voor beroepsomvorming, juist? II. Zoo ja, zou Zijn Excellence dan zoo vriendelijk willen zijn, mede te deelen, welke taal dit is? III. Indien Zijn Excellence met onderge- teekende van meening is, dat men in Neder- land Nederlandsch behoort te spreken en tc schrijven, zou hij. dan niet willen bevorderen, dat in zijn department voortaan naar dezen regel gehandeld wordt? DE VERDUISTERING BIJ DE N. V. CENTRALE SUIKERMAATSCHAPPIJ. Dinsdag heeft naar de N. R. Crt. meldt, het gerechtshof te Amsterdam in hooger be- roep behandeld de zaak van den 29-jarigen kantoorbediende, die als kassier bij de Cen- trale Suikennaatschappij f 70,299.26 had ver- duisterd en ter dier zake door de Buitenge- wone kamer was veroordeeld tot een jaar ge vangenisstraf met aftrek der voorloopige hechtenis. De advocaat-generaal eischte 114 jaar gevangenisstraf met aftrek van 8 maan den voorloopige hechtenis. Tegen den 26-jarigen vriend, die wegens heling resp. van f 20,COO en 10.000 door de Buitengewone kamer tot een jaar gevan genisstraf was veroordeeld, werd twee jaar gevangenisstraf geeischt. lemahids eer sen goeffen Biaiaw er ntet aan wa- gen, als daar geen motievan voor zijn. Als net dm heer hteuvel ditmaM en»t is, moet hi heenigaan als raadslid, anders zal spreker dien laatsten brief als ooriogsverklaring aan- vaarden. Vender kaoi hij1 niet gaani. Dte heer Neuvel: Oolc niet als burgwnees ter? Voorzitter: Waaraohtte: afet: Als zoodanig moet ile mum gezag hanmiaven en ails men vraagt: MWie er burgemeester Neuvel of rk?" dan wil ik het blijven. (Instemming). De heer Neuvel betoogde, dat elke belee- diging oogedlaao kan worden gemaakt. De voorzitter: Door daden! De heer Hofland begreep niet, dat het Neuvel niet diuidslijlk is, dat de eeni'oe weg, die voor hern open staat is: vertnelfo. Als' er geheime vargadteringen zijn, zullen we in uw bdjtrijtaf ons geheim niet veilig achten. Nadat de voorzitter geeonstateerd had dat een raaidsizetel voor den heer Neuvel meer waarde schijnt te hebben, dan de achting van den burgemeester, werden de discussies geslo- ten. DE DRIJVENDE UNIVERSITEIT UIT AMERIKA. Een groep van 250 deelnemers aan de reis om de wereld met de drijvende universiteit aan boord van het stoomschip Rijndam, pro- fessoren >'n studenten, is gistermorgen voor een bezoek aan Amsterdam aan het Centraal- station aangekomen. Zij waren hier de gas- ten van de American Express Company, die hen aan het station ontving. Het geze'schap licelt zich na aankonist in twee groepen van 125 man gesplitst. De eerste groep nam plaats in vier extra trams voor een rit naar de diamantslijperij van de firma Asschf-r aan de Tolstraat. Van daar zijn zij gereden naar het Rijks-Museum en na dit bezichtigd te hebben, zijn zij naar het Koninklijk Paleis op den Dam gegaan. In den namiddag heeft deze groep een autotocht door de stad ge maakt. De andere groep heeft hetzelfde pro- gramma in omgekeerde volgorde afgewerkt. Later op den middag zijn zij weer naar Rotterdam vertrokken. DE KON. LUCHTVAART- MAATSCHAPPIJ. De regeering is thans met de Kon. Lucht- vaartmaatschappij, behoudens goedkeuring bij de wet, tot overeenstemming gekomen over den inhoud van een nieuw subsidie-con- trcict, waarbij het Rijk aan de maatschappij gedurende zeven jaren subsidie zou toestaan tot een gezamenlijk bedrag van 2.800 000- bovendien zou het Rijk voor 500.000 in het kapitaal der maatschappij participeeren. Van particuliere zijde zou voor 500.000 nieuw kapitaal moeten worden verschaft De maatschappij zou haar partciuliere ka- rskt-er behouden, doch z<il ondcr toozcht vsn het rijk blijven staan, dat daarbij zegging- schap zou hebben inzake de te exploiteeren luchtdiensten. Het ligt in het voornemen, wanneer meer zekerheid bestaat omtrent het door de par- culieren te verschaffen kapitaal, de indiening te bevorderen van het wetsontwerp tot be- krachting van de tusschen het rijk en de maatschappij te sluiten overeenkomst. Commissarissen en direcne van de Ron. T ze dan met zempiAn af- i ^^L^he^l5!^vond tijd, ter gelegenheid van de indienststellirig van het nieuwe, voor den West-Indischen dienst gebouwde passagiersschip Simor. Bclivar, aan boord van dat schip aan ruim 60 genoo- digde een maaltijd aangeboden. De Ned. Ver. tegen Vallende Ziekte heeft Dinsdag in haar ziekenhuis aan den Overtoom haar 25-jarig bestaan herdacht in --gedurende een dag in lauw water, dat nu en dan ververscht wordt olaas of papier moeten nog vochtig zijn wanneer men ze om de flesch of pot bindt' Door het drogen krimpen zij wat en sluiten daardoor beter af. Wil men de vruchten op eigen sap lanig bewaren, dan moet men er een beetje geconfijte gember aan toevoegenb v n" 5 ons vruchten 6 op een feestelijke bijeerkomst, waarop velen het I halve 'inger lengte, ^"t men m kldne^stukS bestuur en de directie van het ziekenhuis hun 1 sn"v1+ gelukwenschen zijn komen aanbieden. In het Noorden van Limburg, op den rijksweg Nijmegen—Venlo, zijn de laatste weken vele iepen geveld, de vorige week een groot aantal bij Gennep. snijdt. Is uw huishouden klein, neem dan kleine STAATSLOTERIJ. Hoofdprijzen. Trekking van heden. Ns. 6641, 6437, 13017 en 18074 1000 No. 1019 400. s. 28, 7693, 5005, 8610 en 11865 100. Johanna BURGERLIJKE STAND. GETROUWD. Martinus Emmer en Pieternella Hendrikse. GEBOREN: Theodoras Johannes, z. van Simon Veen en Grietje Bos. OVERLEDEN: Maria Zuurbier, wed. Reinier Groot, 79 jaar. Margaretha Quant, gehuwd met Ja cobus de Winter, 64 jaar. van RADIOFONISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 23 Maart. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 765.3 te Toulon. Laagste barometerstand 739.4 te Vestma- noer. verwachting (geldig tot den avond van 24 Maart): Krachtige, aanvankelijk stormachtige, zui- delijke tot zuidwestelijken wind, betrokken tot zwaar bewolkt, met regenbuien, later opkla- rend en iets kouder. DRANKWET. BURGEMEESTER EN WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene ken- ms dat bij hun college is ingekomen een ver- zoek kvan Theodoras Knijnsberg alhier, om verlof tot den verkoop van alcoholhoudende dranken, anderen dan sterken drank voor het gebruik ter plaatee verkoop in MISHANDELING. In de Laan van Meerdervoort te 's-Graven- hage is Dinsdagmorgen een vrouw van om- streeks 40 jaar door haar gescheiden man J aangevallen en met messteken aan wang en arm gekwetst. Zij moest naa, het ziekenhuis aan den Zuidwal worden overgebracht. De dader is gearresteerd. DIERENMISHANDELING. Te Amsterdam is een 30-jarige man aange houden, verdacht van dierenmishandtling. Hij had een hem toebehoorend paard tot 7 maal toe met een schop geslagen. DE ED'E L ACHTB A RE N VAN GROOTEBROEK. Maandagavond, zoo schrijft de Telg., hield de gemeenteraad van Grootebroek een verga dering, die voornatnel ijk belegd was, om den heer Neuvel gelegenheid te geven de in h?t werkloosheidsrapport aan zijn adres geuite beschuldigingen te weerleggen. De belang- stelling was zeer groot. De voorzitter, burgemeester Schrijnders, opende met een kort woord, waarbij hij er aan herinmerde, hoe in de vorige zitting het mee- rendeel van den Raad zijn standpunt deelde door spontaan te vertrekken, toen de heer Neuvel aan het woord kwam. Hieruit bleek diuidelijk dat nien voor hand'havrng der orde was. Spreker duldde geen beleedigingen, noch aan zijn adres, noch aan den raad. De heer Neuvel begon hierna met een uit- voerige red'c uit te spreken, waarin hij in de eerste plaats zijn standpunt als uitvoerder der werkloosheidscommissie verdedigde. Spr gaf toe met het schrijven van den laatsten brief aan den burgemeester een tactische fout te hebben gemaakt. Spr. klaagde over de wei- nige waardeering en gemis aan practisch overleg bij de commissdeleden onderling. Hi; heeft zich belangeloos gegeven en verdienl dus geen smaad en hoon. Zijn reputatie als prive-werkgever moest. aldhs meende hij, een richtsnoer zijn voor zijn handelwijize in de commissie. In zijn antwoord adviseerde de voorzitter den heer Neuvel te trachten in het burgerle- ven de achting terug te winnen, welke hij in het politieke leven heeft verloren. De heer Neuvel meiende, dat de burgemees ter, wat betreft het politieke verkeerde, de hand ook wel eens in eigen boezem mag ste- ken. Op dat standpunt staan wij gelijk. Wethouder Hofland: Foei! De voorzitter noemde het eiigen schuld, dat de zaak openbaar is gemaakt. Spr. zal AANVARING TUSSCHEN DE K X EN DE K XII. Uit Soerabaja wordt d.d. 22 Maart door Aneta gemeld: Gisteravond 7 uur heeft in Straat Madoe- ra een aanvaring plaats gehad tusschen de K X en de K XII. Uit Soerabaja werd assis- tentie gezonden, wat echter onnoodig bleek De booten keerden op eigen kracht naar Soe rabaja terug, waar gedokt werd. De K X kreeg lichte, de K XII ernstiger averij. De commandant van de zeemacht heeft een com missie van onderzoek ingesteld. (Reeds in een deel onTer vorige oplaac vermeld). VALSCHE ENGELSCHE BANK- BILJETTEN. De rechtbank te Maastricht heeft gister L. H., teekenaar, 36 jaar oud, geboren te Zutphen, wegens het vervaardigen van val- sche Engelsche bandbiljetten veroordeeld tot 5 jaar gevangenisstraf. De eisch was 8 jaar. DE STOOMTRAMWEGEN QP ZUID-BEVELAND. De stoomframwegen op Zuid-Beveland zullen 16 Mei as. voor het verkeer worden opengesteld. HET TENNISTOURNOOI EN DE OLYMPISCHE SPELEN. Het Comite 1928, belast met die organisatie van de Spelen der IXe Olympiade, is uit den aard der zaak ptjnlijk getroffen door de met slechts luttele stemmen genomen beslis- sing der Federation Internationale de Lawn Tennis Het heeft van meet af aan een neu- traal standpunt ingenomen in het geschil tusschen het C. I. O. en de F. I. L. T„ doch was daarom temeer overtuigd, dat alle afge- vaardigden van de landelijke tennisbonden een sportief en loyaal stanefpunt ten opzichte van Nederland zouden innemen. Het feit, dat de kleinst mogelijke meerderheid de belangen van het organiseerend land en eveneens die der actieve sportbeoefenaars achter gesteld heeft bij persoonlijke inzichten over organi- satorische aangelegenheden, heeft bij het organiseerend Comite een begrijpelijke te- leurstelling verwekt. Het Comite 1928 vertrouwt echter, dat deze beslissing der F. I. L. T. aan den glans der Olympische Spelen als zoodanig geener- lei afbreuk zal doen. KORTE BERICHTEN. Adressen zijn gezonden aan de Tweede Kamer door het hoofdbestuur van de Nederl. Maatschappijvoor Nijverheid en Handel en van de Kamer van Koophandel voor Tilburg met bezwaren tegen het ontwerp van wet op de naamlooze vennootschappen On het zoogenaamd ,,vergeten" van schoolkinderen te voorkomen, zijn aan alle open bare sc holer, te Deventer sloten aange- bracht, die van binnen geopend kunnen war den, ook al is de school aan die buitenziide ce- sloten. 6 Maandagmiddag was het 4-jarig zoontie van J. A. te Haps ongemerkt op de galerij van den korenmolen van M. J. geklommen. Daar is hij door een molenwiek getroffen en naar beneden geworpen, waar hij dood werd opgenomeru j r - r het perceel Krebbesteeg no. 4. VU1 U<U1 u, Binnen twee weken na dagteekening dezer I flesschen mefde vruchten en" het door het' ko ilesschen, want is de flesch eenmaal open ck- weest, dan kunt u hem niet lang meer bewa ren. s De flesschen moeten, voor men ze vult goed uitgespoeld; worden en daarna terdege gedroogd, liefst in de zon of open lucht. Ttsu slotte moet men ze uitzwavelen. Hiervoor smelt men wat zwavel en doopt daarin een P]1 ])nnen' dat spoeddig hard en drooe wordt Knip er een stukje af en bevestist dit een een eind ljzerdraad voorzien van een om- gebogen haakje; steek het katoen in brand en mat het brandend in de flesch zakken. bedek daarna de halsopening met een kurk of scho- teltje Na een kwartier trekt u katoen en ljzerdraad er uit, vult direct de flesch met vruchten en sluit haar af. De zwavel laat to- taal geen reuk of smaak achter. Het gekookte vruchtensap moet een nacht staan koud worden voor u het in de flesschen doet, omdat er altijd wat bezinksel is, dat .u kunt achterhouden bij het overgieten Een flesch moet gevuld zijn tot drie vingers en der de rand; giet dan een theelepel arak of brandewijn op het nat en sluit af met een ga ve, nieuwe kurk, die eenigen tijd in koud ge- worden gekookt water heeft gestaan; nauwe flesschen kunt u dan in een lakoplossing doo- pen, flesschen met een wijde opening s'uit u mrt een stukje perkament of varkensblaas af. Zet direct op een etiketje hoeveel en wat voor vruchten er in de flesch zitten, benevens den datum en het jaar van den inmaak Fles schen met vruchten kunnen rechtopstaand in den kelder bewaard worden, mits op planken, met op steen. Om de zes weken moet u inspec ts houden. Zien de vruchten er niet mooi uit kook dan wat azijn met suiker, schuim dit af en laat er de vruchten even in doorkoken' Soms is het ook voldcende de flesschen even doorwarm te maken, door ze open in een pot met water op het vuur te zetten en kokend heet te laten worden. De inmaak zelf is hoogst eenvoudig: zoek mooie, gave, goed rijpe, maar vooral niet te rijpe vruchten uit, wrijf ze met een schoonen doek af en kook ze bijna gaar, vul dan de kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen het verleenen van dit verlof bij hen indienen. Alkmaar, 23 Maart 1927. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA Secretaris We hebben al heel wat afgehandwerkt in den laatsten tijd. Nu brengt een lezeres een ander onderwerp ter sprake en vraagt een recept voor het bereiden van vruchten op eigen sap. Ik vermoed, dat zij inmaken be- dcelt. Voorts vraagt zij of hier alleen versche vruchten of ook gedroogde voor gebruikt kun nen worden. Ik zou van mijn kant willen vra gen: „Waar haalt u het eigen sap van ge droogde vruchten vandaan?" Neen, voor al ien inmaak zijn versche producten noodzaki- lijk. De belangrijkste punten bij den inmaak zijn, dat u vlug, hand'ig en zeer nauwkeurig te werk gaat. De kleinste vergissing of non chalance verknoeit minstens de gansche fleschZoo moet u er b.v. goed op letten, dat de vruchten geducht zijn afgeveegdwant een ertkel vergeten stofje of vuiltje kan de oorzaak worden van bederf. Ik raad u ook aan een aparte pot of pan voor het koken van uw in maak te houden en aparte houten lepels. Want als u die dan b.v. ook gebruikt om iets vets te koken, dan zult u er nooit in slagen de sporen hiervan geheel te verwijderen, zoo dat ze .verkeerd voor de vruchten kunnen zijn. Tijdens het koken v«n uw inmaak mag er niets anders op de kachel staan, want alles, wat geur verspreidt bij het koken of braden (groente dius en vleesch) heeft een nadeeligen invloed op de vruchten. Ook mag het vuur niet worden opgepookt zoolang de vruchten opstaan, want de asch en de walm, die het ge volg van het koken kunnen zij-n, bederven de vruchten eveneens. Pas op," dat er geen vliegen of andere in- secten bij den inmaak kunnen komen, zij le- veren goed infectie-gevaar. Zoodra u uw vruchten van het vuur neemt moet u ze daar om met schoone, liefst gesteriliseerde doeken bedekken; ook de flesschen en potten, waarin u ze wenscht te bewaren, behooren op die ma- nier te worden afgedekt tot ze koud zijn go- wordenzoodra dat bet geval is, moet u ze spoedig voor goed afsluiten. Al liet u ze maar twee dagen open staan, dan zou cr reeds een begin van bederf mogelijk zijn. Wie geen Weck-flessohen heeft ,kan de in- maakptten en flesschen met een varkensblaas of perkament afsluiten. Men legt deze afsluit- vliezen een paar uur in brandewijn en wrijft ken gevormdie sap, zoodat de vruchten net on- derstaan. Er gaat dus geen sui-ker bij en de vruchten worden niet geschild. Maar kijk vooral heel goed na, dat er niet een overrijpe of bijna rotte vruciht tusschen zit, want deze zou uw ganschen inmaak kunnen bederven Ik heb u hier alleen van inrnaken zonder Week gesproken: de dames, die een Weck-toc stel rijlk zijn, zullen eveneens in het bezit zijn van het aardige en practisehe receptenboekje, dat hiervoor uitgegeven is. De niet-Weckende huisvrouwen moeten den inhoud van hun flesschen nog eens opkoken voor het gebruiken en er aan zoo noodig (proeven!) suiker aan toevoegen. Verschillende vruchten zijn echter uit zich- zelf reeds zoet genoag. U zult door dit artikel wel begrepen hebben, dat het inmaken van vruchten op eigen sap veel tijd en zorg vereisaht en dus niet maar zoo even haast-je en rep-je klaar kan komen. Kersen kunt u van te voren pitten, doch be- waar het hierdoor we-gloopende sap goed en doe het met de vruchten in de pan, waarin-u ze kookt. AMSTERDAMSCHE AARDAPPELENPRIJZEN. AMSTERDAM, 23 Maart 1927. Op d« heden gehouden aardappelenmarkt waren-d4 prijzen onveranderd. Aanvoer 2 ladingen (1550 H.L.). AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 23 Maart 1927. Op d« heden gehouden veemar-kt waren aanvoer en prijzen als volgt: 230 Vette koeien le kw. /I— 1.16, 2ekw. 0.80— f l,3ekw f 0.66 tot 0.80 per K.G. levend gewicht; 222 Nuchtere kalveren f 7f 13 per stuk; 520 Varkens, Hollandsche, le kw. 0.75—0.76, 2e kw. f 0.74f 0.75Overz. en Geld, le kw 0.75—/ 0.76, 2-e kw. 0.74—/ 0.75; Vette varkens f 0.68f 0.72 per K.G. slacht- gewicht. BROEK OP LANGENDIJK, 22 Maart 1926. Langedijker Groemtenveiling. Wortelen 1.101.90; Roode Kool le s. 2— 5.10; Roode-Kool 2e s. 1.804.60; Gele Kool le s. 1.80—/ 4.80; Gele Kool 2e s. 1.40—/ 3.90; Witte Kool 1.80— 3.60; Deensche Witte Kool 1.70 2.60; Uien 34.50; Drielingen 2.80 3.30, alles per 100 K.G. Aanvoer: 6075 K.G. Wortelen: 66000 K.G. Roode Kool; 98000 K.G. Gele Kool; 52800 K.G. Deensche Witte en 2800 K:G Uien. WARMENHUIZEN, 22 Maart 1927. Roode Kool le s. 2.20—/ 5.30; Roode Kool 2e s. 1.70—/ 4.50; Gele Kool le s. 3.10—4.60; Gele Kool 2e s. 2.70: Deensche Witte Kool le s 2.10—/ 3; Deensche Witte Kool 2e s. f 1.80—f 2.40; Nep/l.&O; Drielingen 2.80—/ 2.90; Uien 3.804Grove Uien 3.20 Aanvoer: 52900 K.G. Roode Kool; 190ti K.G. Gele Kool; 23000 K.G. Deensche Witte Kool; 4625 K.G. Uien BOVENKARSPEL, 22 Maart 1927. „De Tuinbouw." Heden besteedde men voor: Roode Kool 2.80-/ 5.50; Witte Kool 1.70—/ 2.40; Gele Kool 3.20—/ 5: Uien 1.80—/ 2.05. NOORDSCHARWOUDE, 22 Maart '27. Uien 3.504.40; Drielingen 3.40 3.50; Grove Uien 4—/ 4.50; Peen 1.90 2.40; Roode Kool 1.60—/ 6.10; Door- schot 0.90—/ 4.30; Gele Kool 2.90- 4.90; Doorschot 1.604.20; Deensche Witte Kool 1.903.80; Doorschot 1.803.30; Kroten 1.20, alles psr 100 K.G. Aanvoer: 7400 K.G. Uien; 2500 K G. Peen; 164600 K.G. Roode Kool; 48000 K.G. Gele Kool; 115500 K.G. Deensche Witte Kool en 200 K.G. Kroten. rt Aon 1. j I 1 t - m 1 j AlWUi Udll niC

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 8