irfoC hetrGoitje dat G mracbf r J vo^-^waar, b 6 do Gdrdnffo die fLYSMA vorgozQlt. Koest Uw kind? mgen B&iiienland lastingsiCio;:], daf aiteen bcstaat nit opcenten fjuit de njfabelast/Ligen. De S. D. A P. wil nahrurlijk haar machtspositie. versterken, doch zij oordeelt het van grootere beteekmis, ''"de aibCceraklasse mobiel te maken, opdat fsteedis een grootere schare ioziet, dat het fonder dit maatschappeiijk productieprcces inlet langer gaat. De D. A P. streeft naar fyerandering der maatschappij, die thans 'iPp het privaat'bezit van gronch en produaie- m'iddelen is gebaseerd. De productie moet er cp gericht zijn cm voorzieningen te treffen vcor de menschheid in haar geheel. De te- genwoordige producliewijze, die op winst- maken berust, roept juist de 1 slechte hartstochten bij de menschen wakker. Het eindd'od van de S. D. A. P. is jde sociale gemeenschap, waarbij de Ijevensbronnen niet meer in handen zijn van particuliere eigenaren. In dien strijd heeft de larbeidersklasse een historische taak te ver- viilien en daarmee kornt de S. D A. P. in flagrante tegenstelling met de andere groe- pen der hezittende klasse, die er belang bij ftieeft, den tegenwoordigen toestand te hand- haven. Die tegenstelling tusschen de kleine fgroep van bezitters en de groote groep van teiet-bezittenden is de klassenstrijd De S. D. A. P. constateert dien strijd en zegt, d'at de arbeidende klasse dien heeft' te voeren tot het jbittere einde. Dit zal niet altijd gaan langs Sen weg van vrede en vriendsdiap, omdat de tegenstelling te groot is. Elke verkiezings- I oetrekionig tot de sorteering strijd, waaraan de S. D. A. P. deelneemt, is o'™00! ^en voorstellen oak een stuk klassenstrijd. Spr. schetste hierna 'de positie van de Prov. Staten, die in N.- Holland uit 77 leden -bestaan en deed uitkomen, dat er van de '/Provinciate wet, die het werk der Staten re- gelt, te maken is, wat men wil, wat hij een cntzagiijk voordeel noemde van de wet Van Thor'becke. Hervormimgen kosten geld en j'moeten betaald worden door degenen, die •'diet betalen kunnen. Spr. stelde in het licht dat men te dien aanzien niet geheel vrij is, waardoor de her- yormingspolitiek voor democraten wel cenigs- zins aan banden is gelegd. Toch kan er ge- zegd worden, dat er op het gebied van de hervormingspolitiek in N. Holland goed werk is gedaan. N. Holland staat hier aan de spits. Niet van alle partijen in de Staten kan te dien aanzien met veel lof gewaagd wor den en vooral niet, sedert men meer verwij- .'derd raakte van November 1918. Kort na ^'November 'IS waren het in de Staten alleen heer Verkouteren, die •'Prof. Fabitis en d. jzich tegen de invoering van de 45-urige werk gweek verklaarden. De R. Kath. heer Hen- drix, die verleden jaar het verplegende perso neel van de ztekenhnizen een 54-urige werk- week wilde geven, hield-in '18 zelfs een geestdriftige speech, waarin hij verklaarde, dat hij altijd voor de 45-urige werkweek is geweest. In 1920 kwam het salarisregtement er zonder veel discussie met algemeene stemmen door. Toch kostte dit jaarlijks eenige tonnep meer. Cok het ambtenarenreg 1 ement werd in het laatst van '20 met groote meerderheid aangenomen. Later verzetten de andere par tijen zich daartegen. Besprekende den financieelen provindalen toestand, stelde spr. in het licht, dat alleen twee provineies in ons land, n.l. Utrecht en Z.-Holland, minder heffen. In 1921 hief N.-Holland 34 opcenten op •het personeel, 34 op de grondbelasting, 17 op de Rijksinkornsten en 17 op de vermogens- belasting; in '23 en '24 bleek verlaging mogelijk, zonder dat de provincie ook maar siets van de sociale politick heeft laten vallen en thans worden er 20 opcenten op de grond- ,belasting, 20 op het personeel, 5 op cte rijks- jinkomstenbelasting en 5 op de vermogensbe- Aasting geheven. Z.-Hoilland heeft maar 1 op- [cent op de rijksin'komstenbelasting, maar is .de rijkste provincie van ons land, zoodat N.- !Holland 1 noodig heeft, als Z.-Holland 1 heft. Z.-Holland doet zoo goed als niets op sociaal gebied. Voor de volksgezondheid igeeft N. Holland 339.500 uit of 25 cent per inwoner. Z. Holland 175.000 of 10 cent per inwoner; voor onderwijs- en cultuurdoel- pinden N.-Holland 401.000 of 30 cent per inwoner, Z.-Holland 99.000 of 6 cent per jnwonervoor landbouw en veeteelt N. Hol land 75000 of 6 cent per inwoner; Z. Hol land 19000 of 1 cent per inwoner; voor ..werkverschaffing heeft N. Holland voor ^steunverleening aan gemeenten jaarlijks een rg;rooten post op de begrooting; Z.-Holland piets. Ook voor hulp aan den tuinbouw gaf rZ.-Holland niets uit; spr. concludeerde, dat :de financieele toestand van N. Holland dank jiiji de groote overschotten niet donker be- ■hoeft te worden ingezien. Millioenen zijn .van vorige dienstjaren overgehoud'en. Men ;h'ad die kunnen aanwenden voor belasting- yerlaging, doch als dit gedaan was, dan. zo« men nu veel meer moeten heffen dan op het oogenblik geschiedt. De Provincie heeft een reserve van 8 millioen, waaruit in de eerste plaats het wegenplan wordt gefinancierd hiervoor is 314 millioen bestemd, zoodat er jbcg 444 millioen is cm belastingverhooging te keereh. Hierop werd gepauzeerd, waarna mevr. Vas Dias van Margot Vos „Aan dsn arbeid" declameerde en van Adama van Scheltema f,Het geluk." Ook met dezie gedichten, die op tatentvolte wijze gedeclameerd werden, oogstte ze veel 'stlcces. CWordt vcrvolgd.) DE NO'ORDERMARKTBOND. WOensdagavorrd vergaderde het Bondsbe- itiiur in het lokaal van den heer Dekker. Af- wezig de heeren P. Gootjes en C. de Boer De eerste met kc-nnisgeving van verhindering. ^,,/Na opening der vergadering door den voor- atter, den heer Brugman, kwamen de ingekc- 1 men stuKken aan de orde, wefke voor Jiet mee- rendeel voor kennisgeving worden aangeno men. Ter vergadering van het U. C. B. zal de N. M. B. worden vertegenwoordigd door dan heer Ootjens. Hiierna kwam in behan deling cte beschrij Hngsbrief voor de vergadering van het Cen- traal Bureau van VeLlingem, welke 30 Maart a.s. te Utrecht zal warden gehouden. Met be frekkinig tot een goed vakblad word't geoor- deeld, dat dit wel van groot belang is, doch men vreest voor te hooge Icosten. Het gere- geld bijhouden van uitbreidingen of inikrim- ping van cultures adit men vrijwel ondoen- lijik; beter uitvoerbaar wordt geacht een b.v. driejaarlij'kscbe tuinbcuwtellinig door de ver- 'OTiigimgen. Het voorstd-Warmen'huizen me+ betrekiking tot de wederaanstelling van een Direoteur-Generaal van Landbouw, lokt een tamelijk breedvoerige discussie uit. Omtrenr dit punt werd niettemin vrij mandaat ver- leend. Besloten werd de N. M. B. door 2 afge- vaardigdten te doen vertegenwoordigen, Deze zullen worden aangewezen door de vereeni- gingen Nieuwe Niedorp en Oud-karspel. (Na aifloop der vergadering werden aangewezen de he.ren Jac. Wit en A. Swagei"). Aan de ordfe kwam nu de samenstelling van dten beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering van den N. M. B. Het besluit van den Vierbond1 om voor re clame 1/10 pet. beschikbaar te stellen, lokt een zeer langdurige bespreking uit met het resultaat, dat het yoorstel in dezen vorm aan de algemeene vergadering zal worden voor gelegd. Het bondsbestuur werd gemachtigd voor 1927 voor reclame zoo noodig tot hoog- stens 1/10 pet. van den omzet over 1926 te besteden, speciaal met het oog op afzonder lijike^ reclame voor onze artikelen en aan te wenden onder med'ezeggingsschap der Prov. Comm. De hoofdaanleiding tot het langduri ge debat was gelegen in bet feit, dat de ver- wachting is opgewekt, dat het Prov Bestuur den tuinbouw ook in deze richting wellicht zal wilien steunen, vandaar, dat in het voorstel de woorden zoo noodig zijn opgenomen. Met betrekiking tot de sorteering van losse peen en bloemkool zullen voorstellen op den beschrij- eingsbricf wordten gepliaatst, aangezien het bestuur van oordeel is, dat invoering daar- van van groot belang geacht moet worden. Ook over deze zaak werd lamg en breed ge- discussieerd. Mede zou worden besproken het vemietigen van uitschot bloemkool. Door de vereemiging Tuinbouw Belang te Noord- scharwoude is het voorstel ingediend: Uien wordten alleen gekeurd in den zak, dus niet uitgestort voor keuring. Na bespreking werJ als prae-ad'vies aan dit voorstel tcegevoegd, dat het bestuur aanmsming van dit voorstel moet ontraden. Door de afdeding L. T. B. Langedijk is voor de algemeene vergadering een motie in gediend, waarin wordt uitgesproken, dat de N. M. B. betreurt geen voldoende medewer- king te hebben van zaistervereeniigingen ten aanzien van het bonnenstelsel en waarin aan het bestuur wordt opgedragen al het mogelij- ke te doen, wat kan leid'en tot beperking der bonnenafgifte. Na eenig debat, waaruit bleek, dat men het bonnenstelsel een noodzakelijk kwaad acht voor de veiling, zoolang er niet iets beters voor in de plaats is gesteld, wordt aanneming der motie aanbevoten. Eveneens verklaart bet bestuur er zich voor in den Vierbond voor te stellen kleurbonnen te gebruiken. Door de afd. Haringkarspel Oost van den L. T. B. werd voorgesteld opnieuw een deel der ligplaats voor vaartuigen te overkappen Door den heer Dekker werd dit voorstel toegelicht, terwijl tegelijk in bespreking kwam een voorstel van Sint Maarten, waarin ge- vraagd werd tot 4 uur voor buitenlui 15 lig- plaatsen in de hestaande goot te reserveeren. of anders tot uitbreiding over te gaan. Lang en breed werd ook over deze voorstellen ge sproken met het resultaat, dat er in het prae adyies op gewezen zal worden, d'at men reeds bezig is een reserve te vormen, zoodat het niet gewenscbt is kleine uitbreidingen aan te bren gen, doch een f 1 ink plan te doen ontwerpen ter verkrijging van een goed geheel. Met het reserveeren van ligplaatsen zal zooveel doen- Kjk rekening warden gehouden. De afd. Sint Maarten wenschte in te voeren verplichte, betere en uniforme verpakking en het verpakikingsmateriaal door den Bond te laten verstrekken. Na eenige bespreking werd als prae-advies aangenomen deze zaak te bespreken in den Vierbond en over leg te p tegen met den han del. Door dezelfde afd. werd voorgesteld: De veiling een uur later te doen aanvangen, vooral voor bloemkool en dat het convooi een uur later te doen vertrekken. Door den heer Ootjers werd er op gewezen, dat dit groote moeilijkheden met zich zou brengen Als prea-advies zou worden gegeven, dat het be stuur meer na- dan voordeel van vervroeging voorziet. De afd'. L. T. B. Beer-Hugowaard Noord, drong er op aan, dat het laden vlugger zal gesthieden en een bepaald uur worden vast- gesteld; voor het vertrek van het convooi. In de toelic'hting door den heer Van Langen ge geven werd er op gewezen, dat er soms in 3 uur tijds niets gebeurt. De heer Ootjers er- kent graag, dat vooral voor verder afwonen- den het lastig is, doch aebtte het moeilijk te ondervangen. Besloten werd met den handel hirover te spreken. De afd. Waarland wees op het gevaar van dOorstoomen door motorvaartuigen. Besloten werd een bord te plaatsen, waarop: Niet stoomen. Op voorstel van de afd. L. T. B. Langedijk werd bepaald1 bij het begin der aardappel- campagne de veiling een uur vroeger te stel len. Deze afdeeling wenschte de aanvoerders het recht te geven niet toe te staan, dat een deel eener oartij door den handelaar wordt genomen bij- den afslag. Door den veilingteider werd er op gewezen, dat dit practiseh onuitvoerbaar was, doch wil wil een partij in haar geheel genomen te zien, dan heeft men wel het recht dit vooraf te zeggen, hoewel dit zeker niet in eigen be lang zal zijn. Door dezelfde afdeeling werd voorgesteld ter algemeene vergadering door iernand, b.v den heer Niemoller, retorsiem a a tregelen te d-cen besproken.. Na zeer langdurig debat, waarbij het in hoefdzaak hierover ging of men alleen een voors tan iter dan wel 'a voor- en tegenstander zou uitnoodigefl, werd besloten den heer Nie moller uit te noodigen, het voce en tegen te willien bespreken. Tevens werd besloten den heer Hazeloop uit te noodigen. ter algemeene vergadering een: bespreking te willien hou- dten over glascultuur, vooral met het oog op produeten, welke op eigen veiling in behoor- lijke hoeveelheid zouden zijn te verhandeten Door den heer J. Bakker werd nog ge waagd- of een aandeel in de veiliogsteenrag. hoewel dit verloren was geraakt, nu wellicht uitbetaald kon worden, waarop werd geant- woord, dat dit niet ging. Niet ver van maddemacht werd de verga dering door den voorzitter geslaten. UIT SCHERMERHORN'. In de gehouden vergadering van het be stuur van de afd. Schermerhorn van den Bond vocr Staatspensionneering werd be- •ioemd tot voorzitter de heer J. de Groot, tot secretaris de heer B. Plugboer en tot pen- ningmeester de heer C. van der Meer. De candidatenlijst voor de gemeente- ra>adsverkiezingen van de R. K. is gesteld als volgtalphab Appdman, J. Bisschop, J. Broersen Jr, C. Groot (aftr.), J. N. A. Hermes, G. A. Kla- ver, P. Vendel (aftr.) De heeren J. Bisschop en J. N. A. Hermes wenschen geen candidatuur te aanvaarden. meena heeft bij de erkenning van de hier on dervonden moeilijkheden aan ons verzoek om sterm geen gevolg te moeten geven, eerst op den in ons schrijven van 22 December j.l. als on juist bewezen grond, dat eh op Wieringen dezen winter voldoende werk zou zijn en dlaiama op het eveneens weerlegde argument, dat aan den bestaanden toestand het gemeen t?bestuur schuld zou hebben. Wel zijn de tot nu toe aan ondersteuning van arbeiders uit- gegeven bedragen meegevallen. doch dit is uiitsluitend' te danken aan den zachten winte: waardoor nog een deel der arbeiders kon dcorwerken Zonder moeite is echter't voor spellen, dat de moeilijkheden steeds zullen tcenemen en het is dan ook onze stellige overtuiging, dat Uwe Excel lentie eventueek mcderwerking aan eene steunregeling voor de arbeiders der Zuiderzeewerken niet blijvend zal kunnen onthouden, omdat de gemeente Wieringen niet bij machte zal blijken te zijn daarin te voorzien. STOOMVAARTLIJNEN. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. P. C. Hooft (uitr.) arr. 24 Maart te Genua. Kambangan (thuisr.) vertr. 22 Maart v. Sin gapore. Krakatau (uitr.) 23 Maart Perim. Moena (thuisr.) vertr. 23 Maart v. Sabanf. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Djember vertr. 23 Maart v. Hamb. n. Bre men. Medan (uitr.) vertr. 24 Maart v. Colombo. Tabanan (thuisr.) vertr. 24 Maart v. Co lombo. Tjerimai (uitr.) arr. 24 Maart te Southamp ton. UIT HEEMSKERK. Voor de Statenverkiezing hoopt de vrijz. kiesvereeniging dit jaar uit te komen met een plattelanderslijsit, gecombineerd met die der vrijz -dem. Ete candidaten zijn: W. Balk, Alkmaar, J. Bark, Middelte, L. Glas, Hoogwoud en P. de Vries Thz., Heemskerk. Tijdens de deze week gehouden kden- vergadering der vrijzinnige kiesvereeniging „c.ensgezindheid" zijn benevens de aftredende leden. de heeren D. Wentink en P. de Vries Thz., nog candidaat gesteld de heeren J. Klinkenberg en P. v. Essen. Gedurende de twee eerste maanden van dit jaar bedroeg de uitvoer onzer bloembol- len aan gewicht 909.091 Kg. voor een bedrag van 1.009.227, tegen 982.391 K.G. voor een bedrag van 1.063.718 over een gelijk tijd- vak van het vorig jaar. UIT HEILOO. Voor de vrijzinuig-democratische kiesver eeniging is de grosldjst voor den gemeente- raad als volgt vastgesteld: 1. T. Kostelijk, 2. J. Krom, 3. A. Meijer, 4. J. Rug Jz., 5. P. van't Veer, 6. K. Veld- kamp, 7. G. Vrijburg Pz. De op 23 Maart vastgestelde kiezerslijst geeft aan als kiezers: 2218 voor de Kamcr, 2183 voor de Staten en 2031 voor den ge meen teraad. Door B. en W. is bepaald, dat de ver- kiezing voor den gemeenteraad zal plaats hebben op 18 Mei. De candidaatstelling is bepaald op 12 April. - De Gemengde Zangvereeniging „Har- mcnie" (afd. Kinderkoor), directeur de heer G. C. Vrijer, gaf gisteravond een uitvoering in „De Rustende Jagex". Voor dezen avond werd medewerking ver- lecnd door mevr. Vrijer-Eeken, mej. K. Bak ker, mevr. Vrijer-Brommer en de heeren Jon- gejans, Hoogervorst, Vennik, Bruul en Rus. De zaal was geheel bezet. Door het kinderkoor werd gezongen „Lente" en „Dikkie" van H. v. Tussenbroek en Jos. Reckexs. Vervolgens werd door de teram-solist gezongen „0ns lied van de Zee" van Hamers en „Het liedje van de Beiaar- dier" van E. Hulkbrcek. Vervolgens zong het kinderkoor „Afschfeid der Zwaluwen" van Cath. van Rennes en „In den Regen" van Wierts, waarna de tenorsolist „Zonnelied" en „Nacht" van Cath. van Rennes ten gehoore bracht. Voor de pauze werd nog gegeven „De Schoonste Feestdag" (cantate) van Cath. van Rennes, van welke cantate een groote be- koring uitging. De clou van den avond was „Jantje in Mcdderstad", kinderzangspel in 4 bedrijwn van mevr. van der Linden-van Snelrewaard. Zoowel van zang als van spel ging een groo te bekoring uit. Aan het slot van den avond werd door den voorzitter, den heer J. Rus, een woora van dank gebi'acht aan alien die hadden mee- gewerkt om dezen avond te doen slagen. STOOMVAART-MIJ. OCEAAN. Peisander vertr. 24 Maar v. Amst. n. Lond Alcinous arr. 23 Maart v. Batavia 1. v. Lon- den te Hamburg. Melampus, v. Amst. n. Java, arr. 23 Maart te Port Said. Patroclus, v. Japan n. Rotterd., vertr. 23 Maart v. Colombo. Peisander arr. 24 Maart v. Amst. te Grave- send. KON. PAKETV. MAATSCHAPPIJ. Le Maire vertr. 23 Maart v. Sydney n. Sin gapore. JAVA—CHINA—TAPAN LIJN. Tjipanas vertr. 24 Maart v. Manila n. Swa- tow. Batjan arr. 21 Maart y. Java te Yokohama. /Tjtikandi 22 Maart te Batavia. Tjitaroem 22 Maart te Shanghae. J JAVA-NEW YORK LIJN. j Batoe, New York n. Java 23 Maart v. Suez. Karimata 23 Maart v. Java te New York. HOLLAND—BRITSCH-INDIe LIJN. Kieldrecht (uitr.) 23 Maart v. Rangoon. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Meliskerk 23 Maart v. Rott. n. O Arika, via Kaapstad. Bilderdijk 22 Maart v. Pt. Natal n. Delagoa- baai. Heemskerk (thuisr.) 23 Maart v. Port Said. Springfontein (thuisr.) 24 Maart te Kaap stad. HOLLAND WEST-AFRIKA LIJN. Ceres 23 Maart v. Lagos n. Calabar. Rijnland 24 Maart v. "Hamburg te Amster dam. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Cardiganshire, v. Vancouver n. Rotter 1., 22 Maart v. Los Angeles. Edam, v. N.-Orleans n. Rott., 23 Maart van Havana. Lcchkatrine, v. Vancouver n. Rotterd., 22 Maart te Portland, 0. Montgomeryshire, v. Vancouver n. Rott., 23 Maart te San Francisco. Rotterdam (toeristenvaart) 24 Maart te Na- pels. Rijndam 24 Maart v. Rott. n. Hamburg. Noorderdiik, Rott. n. d. Pacifickust, 22 Mrt. te Cristobal. Stadsdijk 23 Maart v. Rott. n. New York. KON. NED. STOOMPOOT MIJ. Agamemnon 24 Maart v. Mitylene te Smyr na. Bennekom 23 Maart v. Lima n. Cerro Azul. Clio 24 Maart v. Amst. n. Rott. Deucalion 24 Maart v. Genua te Rott. Doros 24- Maart v. Amst. n. Kopenhagen. Hebe 23 Maart v. Alicante n. Villaros. Irene 24 Maart v. Amst. n. Hamburg. Jason (uitr.) 23 Maart v. Panama n. Guaya quil. Venezuela (uitr.) 22 Maart v. Guayaquil. Amor 22 Maart v. W. Indie te New York. Commewijne 23 Maart v. W. Indie te New York. Flora 21 Maart v. West'-Indie te New York Haarlem 24 Maart v. Chili 1. v. Antw. te Rott. Hector 24 Maart v. Liverpool te Hamburg Ilos 22 Maart v. Cadix n. Genua. Prins Fred. Bendrik 22 Maart v. Amst. te Paramaribo. Stuijvesant 23 Maart v.. Barbados n. Pley- mouth. Theseus 23 Maart v. Muse! n. Oporto. Vesta 23 Maart v. Napels n. Catania. Vliestroom 23 Maart v. Hamburg n. Amst. ROTTERDAM—ZUID AMERIKA LIJN. Alwaki 24 Maart v. Hamburg" te Antwerpen. Aldabi 23 Maart v. Rott. te B. Ayres. Aludra 24 Maart v. Rott. n. Hamburg. Pceldijk (thuisr.) 22 Maart v Santos. EMZETCO LIJN. Jonge Jacobus 23 Maart v. Genua te Licola. KOFFIE THEE UIT WIERINGEN. Het bestuur dezer gemeente heeft zich met een uitgebreid schrijven inzake de werkloos- hcid tot den minister van binnenlandsche za- ken en landbouw gewend. Daarin wordt het schrijven van den minis ter d.d. 20 Januari over hetzelfde vraagstuk weerlegd, waarna het adres als volgt besluit: Het doet ons teed, dat Uwe Exceltentie ge 5 393 1602 2675 3374 4928 6558 7438 10295 11320 12460 13277 14681 16432 17877 19279 20042 44ste STAATSLOTERIJ. Trekking van Donderdag 24 Maart. Iste klasse 4de lijst. Prijzen van 20,- 18 470 1721 2679 3433 5343 6761 7824 10635 11371 12519 13293 14830 17377 17985 19444 20223 100 840 1852 2740 3486 6025 6874 7831 10674 •11536 12908 13528 15180 17528 17999 19535 20598 197 887 2014 2778 3579 6169 7151 7894 10857 12001 13001 14164 15243 17636 18441 19838 234 917 2069 2959 4684 6461 7165 8S17 10876 12010 13170 14313 16026 17690 18724 19899 274 1186 2316 3085 4906 6496 7179 8831 10992 12090 13240 14595 16318 17711 18981 19926 Iste klasse, 3de lijst. No. 10661 moet zijn I0o61. J STAKINGSBEPERKINGEN IN ENGELAND. Het Britsche kabinet heeft zijn goedkeu- ring gehecht aan het wetsvoorstel tot rege- ling van de positie van de vakvereenigingen, dat na de alg.meene staking door de conser vative partij en de regeering noodzakelijk werd geacht. Het ontwerp is gematigder dan de redevoeringen der leidende ministers, direct na de algemeene staking gehouden, deden verwachten. Het voorstel om een ge- heime stemming verplicht te maken, vdor een staking kan worden uitgeroepen, is niet in het ontwerp opgenomen. In het voorstel zijn clausules opgenomen, die bepalen, dat een algemeene staking of sympathie-staking op groote schaal zonder behoorlijken opzeggingstermijn onwettig is Het posten in massa wordt verboden, even- als het posten bij de woningen van werk- willigen. Een der grootste striidpunten, de z.g. „po- litieke heffing", wordt eveneens door de wet geregeld. Terwijl tot nog toe elk lid van een vakvereeniging, dat niet wenschte bij te dra- gen in het fonds voor de politieke propagan da, daarvan schriftelijk niededeeling moest doen aan het bestuur zijner organisatie, ver plicht de wet thans de leden om schriftelijk aan het bestuur mede te -'eelen, dat zij wen- chen bij te dragen, zoodat de toestand juist omgekeerd is. Hiervan wordt grootere vrij- heid voor de leden verwarht. Ten slotte zal den bonden van staatsambte- naren en staatspersoneel verboden worden zich aan te sluiten bij organisaties, wier leden niet in staatsdienst zijn. De Labour Party heeft reeds medegedeeld, dat zij het voorstel met alle macht zal be- strijden. De regeering wenscht echter het voorstel nog voor einde Jul! tot wet ver- leven te zien. EEN LOONCONFLICT IN DE FRANSCHE MIJNEN. De vorige maand hebben de directies der "ransche steenkolenmijnen het voornemen te kennen gegeven om de loonen in de kolen- bekkens te verlagen. Aaiivankelijk wilden zij op 1 Maart j.l. de loonschaal lierzien. Tegenove: de protesten der arbeiders werd dit tot 15 Maart uitge- steld, en ten slotte op 15 April gesteld. Te- genover deze bedreiging heeft de federatie van de onder den grond werkende mijnar- beiders een vergadering bijeen geroepen om over de gevolgen van het ten uitvoer bren gen van dit plan te bespreken. De mijnwer- kers zijn onwrikbaar gekant tegen een loonS'- verlaging wanneer op 15 April de economi- sche omstandigheden niet duidelijk ten gun- ste van zulk een verlaging zijn. Zij zijn van oordeel, dat een vermindering der kolen- prijzen niet afhankelijk moet worden ge- maakt van een loons,verlaging, en dat in de eerste plaats rekening moet worden gehou- 'den met de revalorisatie van den franc, het betere seizoen er het einde der Britsche sta king Hun standpuru is: geen loonsverlaging zonder een daarmede gepaard gaande ver laging van de kosten van het levensonder- boud De bladen vreezen dat het tot een conflict zal komen als de maatschappijen niet toe- geven. SCHILDERIJ NA DRIE EEUWEN TERUGGEVONDEN. Uit Warsciiau komt het bericht, dat te Posen, in een particuliere verzameling, zich een schilderij bevond, 't welk door composi- tie en kleurenpracht de aandacht van des> kundigen trok. Een nader onderzoek bracht aan het licht, dat het een werk van Peter Brueghel was, hetzelfde, dat voor onge- veer 300 jaar uit de collectie van Keizei Rudolf II spoorloos veidween en ondanks de ijverigsie nasporingen en de hoogste beloo- ningen, voor den vinder uitgeloofd, nooit te- recht is gekomen. Het thans teruggevonden stuk is naar Warschau gebracht om er in het nationale museum geexposeerd te wor den. GEARRESTEERD NA EEN JACHT VAN MEER DAN DRIE JAAR. Na een jacht over de geheele wercld van bijna vier jaren werd dezer dagen te Manilla gearresteerd Hugh d'Autremont, alias fuse- lier James C. Price, van het 3Iste regiment infanterie, gezocht wegens het vermoorden van rier mannen en treinroof. „Private Price" werd ten slotte geidentifi- ceerd als een der drie broeders, die in 1923 in den staat Oregon een trein aanhielden, den machmst, dien stoker en een remmer ver- moordden en den postwagen opbliezen, waarbij de zich in dat rijtuig bevindende postklerk levend verbrandde. De beide andere broeders werden nog niet aangeliouden. De misdaad was een der meest sensatio- neete, ooit in de Vereenigde Staten gepleegd. In totaal werden in den loop der jaren circa henderd verdachten aangehouden. De achtervolging der drie misdadigers word opgedragen aan de post-autoriteiten en dezer dagen kwam een inspecteur naar Ma nilla, die een aanwijzing volgde dat em der gebroeders op de Philippijnen in het Ameri- kaansche leger diende. De misdaad maakte de internationale be- Lngstelling gaande. In 1924 nam Hugh dienst in het leger, te Chicago, en in het be gin van 1925 werd hij naar de Philippijnen gezonden, waar hij thans eindelijk werd gear resteerd. Op dc aanhouding der drie gebroeders, Roy, Ray en Hugh, staat een premie van 5300 dollars. •i' Wachi dan niet tot het pijn In de keel en op de borst krijgt. Bescbcrm de teere lon- gen door het omniddellijk Abdijsiroop in te geven. die een zware verkoudheid of erger bijtijds voorkomen kan. Akker s Abdijsi roop is een onschadelijk en toch krach- tig werkend kruidenmiddel dat U gerust inoogt geven. Het helpt prachtig bi) bron chitis. influenza, kinkhoest of verkoudheid In fiacons vanaf 230 gr. a f 1.50 i6 f ills - 1 oir iiwai-wUm

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 6