mm OE LAN6E DE MORAAZ Credieten - Deposito - Effecten mmmmrnL BinnenSand *1 T elegrammen UHGESTRAAI49 AUMAAR Bioscopen Sfadsnietiws L fe. GEBRUIKT. f *n het Japansche parlement is dc begroo- ting, die 1800 millioen yen beloopt, aange- nomen. Het was een rumoerige zitting: de i aanneming ging gepaard met een algemeene s,vechtpartij tusschen de parlementsleden, terwijl de inktpotten links en rechts door het huis vlogen. Men gelooft, dat de aanneming der be- grooting de financieele spanning zal vermin- deren. TUMULT IN DEN LANDDAG. •- Behalve in den Berlijnschen gemeente- jaad hebben de communisten gisteren ook flawaai gemaakt in den Saksischen Landdag. Bij de behandeling van de verkiezingsre- sultaten werd de verkiezing van den com- imtirustischen afgevaardigde Ewert betwist [wegens het niet voldoen aan een door de jgrondwet gestelden eisch. De communisten beantwoordden de on- geldigverklaring met een woedend gebrul. Een communistisch spreker wierp den oud- soc. afgevaardige Bethke, die hoofdredac- teur is van de „Saks. Staatsz.", de beschul- diging naar het hoofd, dat hij den commu nisten gedreigd had, dat zijn fractie Voor de ongeldigverklaring van Ewert's verkiezing zou stemmen, in het geval de communisten zijn salaris als hoofdredacteur van de „S. S." zouden verwerpen, Deze verklaring veroorzaakte bij de communisten en bij de Knkssoc. geweldige opwinding. Onder groot lawaai drongen zij op Bethke aan, die zich niet kon verdedigen, daar hij dadelijk werd pverschreeuwd, als hij den mond wilde openen, zoodat de zitting geschorst moest worden. Bij de hervatting kreeg Bethke het woord, maar een nieuw offensief der links- radicalen volgde, zoodat de zitting onder een geweldig tumut opnieuw moet worden geschorst, IN DE BERGEN OMGEKOMEN, In Hoog-Savoye, in het gebergte boven Saintfoy, zijn de lijken gevonden van drie Italiaansche Alpinisten, die tien dagen ge- leden uit Valgrisanche (Italie) waren ver- trokken om over het gebergte Frankrijk te bereiken. Toen ze niet aankwamen werd een on- derzoek ingesteld, waaruit bleek, dat de toeristen verongelukt waren. Hun lijken la- gen in een ravijn, overdekt met sneeuw. i, KORTE B'ERIOHTEN. Naar gemeld wordt, zijn bij een inbraak •in het gebouw van den Generalen Staf te vWowno, belangrijke geheime documenten gc- stolen. Onder de Antwerpsche arbeiders bij de •tramwegen dreigt een loonconflict. De arbei ders cischen, dat een loonsverhooging van 2 francs per dag zal ingaan op 1 Febr. j.l. ter wijl de maatschappij tot 11 April wachten iwil. In het op initiatief van den Lord-Mayor van Londen gestichte fonds tot steun aan de nabestaanden der bij de jongste mijnrampen omgekomen mijnvverkers, is thans reeds 17-CXX) pd.st. gestort. EEN VOORBEHOEDMIDDEL TEGEN MOND- EN KLAUWZEER. Dr W. G. N. van d r Sleen te Haarlem, die *ls matuuronderzoeker naam heeft, had reeds eenige jaren zich bezig gehouden met het vraagstuk van het mond1- en klanwzeer. Daar- bij heeft hij een ontdekking gedaan: het is hem gelukt een voorbehdedrniddei tegen mond1- en kaluwzeer samen te s-tellen; dat in 4e bekende lijmmeelkoeken vcrwerkt wordt. Koeden, die met zulke koeken als bijvoedsel jespijzigd worden, krijgen de stoffen van het roorbehoedmiddel in het lichaam, die. ze noo- Kg hebben om gezond te worden en te blij- ;en, omdat het rrond- en klauwzeer geen vat lteer op hen heeft. Reeds ziin verscheiden proeven genomen. verschillende plaatsen in Noord-Holtand i koeien met het voorbehoed'middel gevoe- derd. Het resulfaat was, dat zij niet door mond- en klauwzeer werden aangetast, hoe- wel de ziekte rondom in zeer emstige mate heerschte. Dr. van der Sleen is ock bezig, naar een geneesmiddel voorm ond- en klauwzeer te zoeken. Tot heden is hij daarin naar hij zelf verklaart nog niet volkomen ge- slaagd. ONFORTUINLIJKE INBRAAK. Gisternacht. is getracht in te breken in den juwelierswinkel van den heer W. v. D. in de Piet Heinstraat in Den Haag. De in- breker klom over de schutting van den tuin en kwam daarbij op het kippenhok terecht. Hij viel door het gaas en geraakte tusschen de kippen, die luid kakelend opvlogen. De dief vond het toen maar geraden, zoo spoe- dig mogelijk te vertrekken. BRAND. Te Zwaagwesteinde is het huis van den venter H. Z. afgebrand. De twee bewor>rs konden zich temauwernood redden. MODERN LUCHTTOURISME. Men meldt aan het Haagsche Aneta-kan- toor d.d. 25 Maart: Dezelfde Amerikaan, die onlangs met de K.L.M. naar Kai'ro wilde vliegen, doch in Belgrado aangekomen voor dringende zaken weer naar Londen terug moest, en op deze eerste vludht blijkbaar den smaak van het luchttourisme heeft beet gekregen, is thans met de K.L.M.-bestuurders Geysendorffer en Scholte op een rondvlucht door Europa. Zijn doel daarbij is Napels, doch hij heeft zich het recht vOorbehouden onderweg zijn plannen en route te wijzigen. Het K. L. M.-vliegtuig H-NADP, hetzelfde, dat op 18 Maart naar Marseille heen en te rug vioog, is gisfermorgen uit Londen ver- trokken met als eerste bcstemming Parijs. Daaran wenschte de Amerikaan een bezoek te brenge naan St. Cry, bezuiden Parijs, en gisteravond kwam de H-NADP in Dyon aan. Vandaar is het toestel hedenmorgen om 10 uur 45 vertrekken en om half 3 gistermiddag tc Marseille aangekomen. De vlucht zal vermoedelijk morgen worden voortgezet langs de Italiaansche kust. DE OPBOUW VAN DRENTE. De minister van binnenlandsche zaken en laRdbouwheeft Vrijdagmiddag in de verga- derzaal van het depanement de werkzaamhe- den van het cornite tot steun voor den opbouw van Drent eingeleid. Z. E. heeft daarbij een rede uitgesproken. 4 Op deze rede heeft de heer L. Hoejenbos, I voorzirier van het coimite, geantwoord. STADION. Een nadat het personeel, werkzaam aan den bouw van het Olympisdi Stadion te Am sterdam, naar huis gegaan was, ontstond er in het schaftlokaal der arbeiders brand. Dit bramdde vrijwel uit en de brand sloeg daarop over op de groote cementloods. Inmiddels was men met het blussohen begonnen en spoe- die versdieen ook de brandweer. Dat trok groote bdangstelling op den Amstelveen- schen Weg. Gelukkiig was men' toen den brand spoedig meester. Er is vrij aanzienlijke materieele schade die echter door verzekering gedekt wordt, doch het werk ohdervindt geenerlei vertra- ging. De hoofdcommissaris van politie, de heer Marcusse, en de algemeen secretaris van het comite 1928 de heer van Rossum, waren bij het blusschingwerk tegenwoordig. ARRESTATIE VAN COM MUNISTISCH'E P ROP AG ANDISTEN. Uit Padang wordt d.d. 25 Maart door Aneta geseind: In het Soloksche (Sumatra's Westkust) zijn wederom eenige communisti- sdie propagandisten gea-nesteerd. Deze ar- restatie leidde tot de ontdekking van bestaan- de plannen tot het doen uitbreken van een nieuw conimunistisch oproer, dat bepaald was op eind Maart a.s. De rel'letjes zouden te Solok uitbreken. Van daar en uit Batoe- bekarak zouden de opstandtelingen oprukken. Een der arrestanten verklaarde, dat het in zijn bedcel'ing lag, zich in den rang van ko- lonel aan het hoofd te stellen van een bende verzetslied'en, die bevel zou ontvangen, op te trekken uit kampong Kenari. DE IEPZIEKTE. Naar de Tel. vemeemt, heeft de minister van binnenlandsche zaken en landbouw, naar aanleiding van het verzoek geen Pijn en naschrijnen of stukgaan der hnid, indien men voor het inzeepen de baardoppervlakte inwrijft met Doos 30, Tube 80 et. PUROL adires aan de Tweede Kamer aangedirongen op goedkeuring van het ontwerp-verdrag van Washington betreffende den' airbeid van vrou- wen voor en na bevallin'g. Uit de Noord Willemsvaart te Gronim gen is Vrijdag opgehaalcl het lijlk van het zesjarige zoontje van een woonschipper, dat sinds 7 Maart werd vermist. Vrij dagoch tend is op het Laageinid te Waal wijic een 5-jarig kind van C. Pa lies aan- gereden door een auto van de koekfabriek te Vlijtmen, De kleine is spoedig daarna over- leden. UIT HEILOO. Ons bericht van gister betreffendle candi- daatstelling Vrijz.-Dem. kiesveroeniging be- oheft eenige verduidelijking. Abussievelijk zijn voor ae verschillende candidaten volg- nummers geplaatst. Deze lijst is echter een alphabetische groslijst, waarvan de volgorde nog aan referendum is ondervvorpen. GedeeUeliik gecorrigeerd. van een VLUCHT OVER DEN OCEAAN. PARIJS, 26 Maart. De Italiaansche avia- teur de Pinedo is te Paramaribo aange komen. Hiermede heeft hij zijn vlucht over den Oceaan voibracht. Er heerschte eenige ongerustheid over het uitblijven van tij- ding, daar de termijn, die voor zijn vlucht was aangenomen, reeds was verstreken. 1 der tuinbouworganisaties, een commissie in het leven geroepen, welke in verband met het voortduren der iepziekte zou onderzoe- ken, of het niet mogelijk is een andcre boomgoort dan den iep VoOr de wegbeplan- ting in aanjnerking te do^n komep. In deze commissie. zijn vcrtegenwoordigd de Kon. Mijj voor Tuinbouw- en Plantkunde, het Staatsboschbeheer de Dendrologische Ver- .eeniging en de Heidemaatschappij. HET INTERNATIONAAL VERBOND VAN VAKVEREENIGINGEN. Van het secretariaat van het I. V. V. vernam Het Volk dat in verband met d n gewijzigden toestand op den Balkan een spoed-bestuursvergadering op Zondag a.s., waarVoor in het begin dezer week de noodi- ge maatregelen reeds waren getrofien, is uitgesteld. BRAND. Donderdagavond om I reeks 11 uur is door cubekendc oorzaak brand ontstaan in de auto- garage en herstelpiaats van den heer j. Wen- tink, aan den Looschen wcg te Apcidoorn. De vlammen vonden gretig voedael in de aan- wezige benzine en olien. Een auto cn ver schillende artikelen zijn geheel of gedeeltelijk verbrand. Verschillendeorandspuiten waren spoedig ter plaatse aanwezig en wisten de belcncfende gebouwen voor het vuur tebe- hceden. Verzekering dekt de schade. BESTRIJDING VAN DE KUNDER- TUBERCULOSE. De drie cenirale landbouworganisaties: de Ghristelijke Boeren- en Tuindersbond in Ne- derland, het Kcnini- ;jk Nederlandsch Land- bouw-Comite en de I<oomsch-Katholieke Nc- derlandsche Boeren- ,en Tuindersbond, heb ben in 1924 aan een commissie opgedragen, de vraagstukken ten aanzien van een vrijwii- lige bestrijding van de veeziektcn en in het bijzoiider van de rundertubcrculose, nader onder oogen te zien. Behalve door de drie eentrale lar.dhouwor- ganisaiies werd, .op daarloe gedaan verzeek door den Algem. Nederl. Zuivelbond, het Groflinger B aarkop-Rundveesiamboek en het Nederlandsch Ivundveestamhoek-, een lid in de commissie aartgewezen, en de directeur- generaal van den landbouw.had toegezegd, een iflspfecteur van den vceartseniijkundigen dienst een veeteeltconsuient en een zuivekon- suient aan de commissie te zullen toevoegen KORTE BEi'lCHTEN. Vandaag is het 40 jaar gelcden aa< mgr. dr. Nolens tot pricsier weid gewijd. Gistermiddag is te Deventer op dc Pot- hoofdsbrug de landbouwer Braambeek uit Epse aangefeden door een vrachtauto van Huishof uit Baak. De man werd door den auto voor den vrachtwagen geworpert, waar van hem een een wiel over het hoofd ging. In zeer eritstigen toestand is B. naar bet zic- kenhuis te Deventer ovcrgebro.cht. Gistermiddag cmstreeks halftwee is op dtert Rotterdamschen weg even voorbij de lijm- een gelatinefabriek Delft te Delft een voor eein wagen gesparmen paard op hoi geslagen De voerman, de 61-jdrige landbouwersknecht J. M. v.d. Kraan, \nel er af en werd overre- den, met het gevolg, dat zijn borstkas werct ingedrukt en ae dood nagenoeg onmiddellijk in trad. Het liO'Cfdbestuur van de Nederl. Ver eeniging van. Staatsburgeressen heeft in een Alkmaarsch Bioscoop Theater. Sensationeele avonturen van een melkboer. Wie gesteld is op zenuwschokkende drama- tiek, adembenemende senaatie en hartenbre- kend filmspel, zal vandaag en morgen in het A. B. T. niets van ziift gading vinden. Maar die in het, bfoscooptheater iuchtige ontspanning en een gullen lach verwacht, kunnen wij het bezoek ten zeerste aanbevelen, want hij zal naar zijn genoegen worden be- diend. Het programma van heden toch staat in het teeken van vroolijkheid en worden d# lachspieren al heel spoedig geprikkeld door de kluchtige avonturen van Jimmy Adams met zijn familie, wiens zomeruitstapje geheel vergald wordt door zijn eigen domme streek, om telkens de baby te vergeten en op de meest onmogelijke plaatsen achter te laten. Ook het hoofdnummer een stevige 7 acter is niet bepaald ernstig te noemen. Maar om niet den dichter te spreken, poezie is overal te vinden en zelfs het leven'van een prozaischen melkboer kan op de film interessant worden gemaakt. De melkboer Jimmy Rurk behoeft althans niet over gcbrek aan afwisseling te kiagen, zelfs vindt hij nog gelegcnheid in het laatste bedrijf de lieftailige dame zijner keuze, die tevens aan het hoofd staat van een concur- reerende melkfirma, ,aah, een gruwzamen dood te ontrukken, nadat dit lieve meisje door haar activiteit, de klanten van den melkboer heeft bewaard voor vergiftiging, 'n lage wraakneming van een jaloerschen be drijf s van haar melkondernemirfg. Het slot van dit melkblijspel, dat geen melkboer mag verzuimdn te gaan zien, geeft aan ied-er toeschouwer de ruimste bevredi- ging. Zoowel de harten als de zaken wer- e'en vereeud in een innige omhelzing, die zich zachtkens cplost in het aan duidefflkheid niets te wensohen overlatende woord. Einde. PHYSICA. Eiders in dit blad vindt men door boven- genoemde ver eeniging aangekondigd, dat Dr. Hemclrijk verhinderd is zijn vo'orgenomen le- zing te houden. In zijn piaats zal Mr. Jitta een ook voor dames toegankelijke causerie houden over zijn reis naar Griekenland, waarschijnljjk tocgehcht met projectie. •VOOR DEN PAARDENSTAL. Wij ontvingen door befniddeling van den heer Verwer, inspecteur der Alkmaarsche aftfeeiing van de NederL Ver. tot Bescher- ming van Dieren, een bediag van 4.50 voor den paardenstal op het woonwagenpark Hierin is begrepen 2.50 van een dame uit Egfnond aan maarsche dame. Zee en 7 2 van een Alk- FANCY-FAIR. Bij de Donderdagavond in den Dierentuin tc 's-Gravenhage gehouden fancy-fair, ten bate van den Internationalen Vrouwenraad zijn o. a. ppgevoerd tafreelen uit Fryskc Trou, een folklore-stuk van I J. C. Schuitma- kCr. Daarin is de hoofdrol van Friso vervuld door onzen stadgenoot den iiw o ma. lende tafreelen tierliaald moestcn De heeren Grondsma en Schuitmaker wer den, op diens verzoek, na afloop aan den Priiis voorgesteld. „WITTE KRUIS". Woensdagavond heeft het Hoofdbestuur van het Witte Kruis van den beer Looman, het lid van verdienste afsclieid genomen te zijnen huize. Aanwezig waren de heeren Dr. Stieler, voorziitter, de heer Dibbitz, Frese, Prins en Bos. In eene uitvoerige redle heeft de heer Stie ler de verdiiensten van den beecr Looman naar voren gebracbt en gememoreerd de fed lien, die aanleiding waren geweest, om aan hem de hoogste onderscheiddng toe te ken- nen, die het Witte Kruis kon geven. Het Hoofdbestuur stond voor de moeilijkheid, om te bedenken, waarmede zij den heer en mevrouw Looman een genoegen konden doen, want na gehouden referendum bleek, dat aide afdeelingen er prijs op stelden, dat de heer Looman bij zijn vertrek eene herinne- ring zou worden gegeven als dank voor zijn intensieve arbeid. Het Hoofdbestuur meende niet beter te kunnen doen, dan den heer Loo man zelf te laten kiezen en overhandigde hem daarom een geschenk in geld1 om naar keuze te besteden. Ook de heer Prins en Frese hebben daarna den heer Looman in hartelijke toespraken ge- huidigd en daarbij dank gebracht voor den steun en de hartelijkheid die zij hadden on- dervonden zoowel in hunne kwaliteit van hoofdbestuurslid als in hunne dagelijkschen vriendschappelijken omgang. Dinsdagmorgen a.s. 1.18 vertrekken de beer en mevrouw Looman naar Velp. Dan ver- laat de beer Looman een gemeente, die hij door en door kende en lief had. Ongetwijfeld zullen er vefen zijn, die noode van hem af- scheid zullen nemen. (Door plaatsgebrek eerst heden opge- nomen). JUBILEUM ALKMAARSCH MANNENKWARTET „ZANG EN VRIENDSCHAP". Het Alkmaarsch Dubbelmannenkwartet „Zang en Vriendschap'' zal het volgend jaar 10 jaar bestaan. In de gisteren gehouden vergadering werd in principe besloten, dit 10-jarig bestaan op feestelijke wijze te herdenken. Verschillende voorstellen werden door de leden gedaan, o.a. ook eene om het 2e lus trum te doen vieren door het geven van een kwartetten-concours. In verband daarmede werd een commissie gevormd, welke voorloopig als taak heeft te onderzoeken, in hoeverre een lcwartetten- concours hier ter stede kans van slagen heeft. V. V. V. „ALCMARIA", De Vereenlging voor Vreemdelingenver- keer hield gisteravond hare algemeene ver gadering in de „Unie". De Voorzitter, Mr. J. P. Bosman, opende met een kort woord van welkom, waarna de secretaris, de heer Ooms, de nc tulen leest, welke onveranderd onder dank wer den goedgekeurd. De Voorzitter decide mede, dat het gidsje van Alkmaar was verschenen en aan alle leden toegezonden. Ook de Alkmaarsche pers was een exemplaar ter recensie toegezonden. Spr. betuigde zijn dank voor de vriende- lijke ontvangst en de bespreking daarover. Ook richtte spr. woorden van dank aan den heer Margadant, die geheel da uitvoe- ring en uitgave van het gidsje op zich had genomen. Aan de orde was de rekening en verant- woording, welke namens de commissie Ka- ter-Jacobse werd gedaan door laatstge- noemde, Alles was in orde bevonden. De opmerking werd gemaakt, dat op de rekening geen rente over het kapitaal bij den kassier was aangetroffen. Met een aardig saldo was alles in de beste orde bevonden. Nadat de penningmeester, de heer Sweis had opgemerkt, dat het saldo 1925 1242.45 en dat over '26 1320.32 be- droeg, werd de rekening onder dank goed gekeurd en de heer Swets gedechargeerd, Uit het daarna door den secretaris, den heer Ooms uitgebrachte jaarverslag stip- pen wij aan dat de bestuursvergaderingen matig waren bezocht. De vergadering te Zandvoort werd door de afgevaardigden de heeren Slikkel en Schouten bezocht. Het ledental bedraagt 540, alsmede 5 begunsli- gers; de gemeentelijke subsidie is 1200. De verschillende werkzaamheden pas- seerden de revue. Zoo mochten he advies- bureau en parkeerterrein zich in toenemen- de belangstelling en gebruik verheugen. Melding werd gemaakt van verspreiding van den nieuwen pensiongids, alsmede van ander reclame-materiaal. Ook werden de verschillende bezoeken waarbij de vereeniging als mentor optrad, gememoreerd. Op het werkprogram van V. V. V. staat nog het in samenwerking met het comite voor de bloemententoonstelling organisee- ren van een bloemencorso. Het verslag werd onder dank goedge keurd. In bespreking kwam het punt: Deel- name in een ten dienste der motorraces te stichten gar^ntiefonds. De Voorzitter betoogde de noodzakelijk- heid van het fonds in verband met de risico dat de vereeniging bij de organisatie loopt. Spr. wekle daarom tot deelname op. De heer Oudt zag graag dat voor een te houden motorrace door het Bestuur van V. V. V. een vergadering werd be'egd. Hier- van zal nota worden genomen. Nadat was opgemerkt, dat een lijst tot deelname ter teekening ligt, werd overgegaan tot de rondvraag, waarbij de voorzitter een inge- komen schrijven voorlas, waarin de vraag werd gesteld of radiouitzending van het klokkenspel op Vrijdagen mogelijk en aan- bevelenswaardig was. De heer Margadant achtte dit wel moge lijk, maar dan op een door den H. D. O, ge- organiseerden z.g. stedendag c. q. op een Vrijdag, doch niet wenschelijk voordat in het klokkenspel eenige noodige verbeterin- gen waren aangebracht. Doordat het spel niet in de goede conditie is twee klokjes schijnen defect is tremoleeren volstrekt buitengesloten. Z. i. moest het spel omgebouwd en de speeltafel veranderd worden. Intusschen Jtan men zich in verbinding stellen met den voordat de zaau in orde De heer Jacobse vroeg of het'bekend was, dat ter stede een comite van actie of voor- bereiding van een motor- en wielerbaan was opgericht en of de kans van slagen door Alcmaria mogelijk werd geacht. De plannen waren volgens spr., die als promo- tor en belangstellende van dit comite op- treedt, vol enthousiasme en overtuiging maar ook weloverwogen op touw gezet. Spr, wees crop, dat circulaires reals waren rondgezonden en een bedrag van 40.000 beschikbaar stond, nrits het andere berioodig- dte kapitaal werd aangezuiverd. Voor de plan nen; ontworpen door den heer Ooms was llO.OOO noodig, terwijl als eventueel ter- rein een aan den Westerweg nabij het spoor wias uitgekozen. Spr. dadit dat het op dien weg van V. V. V. lag om financieelen, doch ten minste mo- reelen steun te verleenen. 'De heer Margadant achtte verwezenlijking niet onmogelijik en meende, dat het wel op den weg van V. V. V. lag om aan deze plannen steun te verleenen, doch meer publidfeit was z.'i. noodzakeliijik. Ook overlegging der plan nen over den opzet der zaak, kosten en renta- biliteitsberekemng achtte spr. gewenscht. De heer Jacobse wees er nog met klem op, dat moreele steun van V. V. V. in deze op zeer hoogen prijs zal worden gesteld, terwijl finanrieele steun bij de voorbereidende maat regelen kan worden gegeven, Zoonoodig zou met de gemeente over het terrein worden on- derhandeld. Moreelen steun zal spr. in het plaatsen van aandeelen. Men stelde zich voor een vaste betonnen baan aan te leggen en spr. verklaarde zich bereid om te zijner tijd kosten- en rentabiliteitsberekening, alsmede mogelijike winstkans over te leggen. Het bestuur van V. V. V. werd gemachtigd om de plannen nader onder de oogen te zien. De heer Jacobse vroeg of het bloemencor so, tijdens de bloemententooasteliing te hou den, nog zal doorgaan. De voorzitter antwoordde, dat met het Be stuur der tentoonstelling was onderhandeld, doch niet tot een verge!ijk was gekomen. Daar een snijverbod op de bloemen ligt, kon mien niet het noodige materiaal vobr het corso krijgen. Hier zou desnoods nog van kunnen worden afgeweken, doch dan wilde het tenioonstellingscomite aan het corso een bezoek aan de tentoonstelling verbinden. Er was geen overeensternming bereiikt, daar alle imkomsten voor de tentoonstelling en alle onkosten voor Alcmaria zouden ko- men. Het comite wilde het liever zelf organi- seeren, waarmede het Bestuur van Alcmaria gaarne aceoord ging. De heer Jaooibse is tot zijn voldoening inigelidlt. De voorzitter sloot hierna de vergadering. GEMEENTELIJKE DIENST DER WERKLOOSHEIDSVERZEKERING EN ARBEIDSBEMIDDELING. DISTRICTS-ARBExDSBEURS. Kostelooze bemiddeling voor werkgevers eefsters) en werknemers(neemsters). Voor vrouwelijik personeel ingang deur administratie. Geopend van v.m. 91 uur en n.m. van 4—5 uur. Des Zaterdags alleen van 9—1 uur. Voor werknemers uitsluitend van 9—12 uur en Maandag- em Donderdagavond vai 78 uuft De ambtenaar van bovengenoemden diensi maakt bekend, dat heden de navolgende werk- zoekenden zijn ingeschreven: 1 banketbakker, 1 bankwerker, 1 bedrijfs leider, 1 betonwerker, 1 boekbinder, 1 boe renarbeider, 3 bakkers, 4 chauffeurs, 1 eleo tricien, 17 (1) grondwerkers, 1 hotelbediende, 7 kantoorbedienden, 1 kellner, 1 ketelmaker, 3 kleermakers, 1 kok, 1 kuiper, 1 letterzetter, 1 machineddjver, 1 machinezetter, 4 maga- zijnbedienden, 4 (1) metselaars, 3 (1) meubel- makers, 8 (2) opperlieden, 6 (2) pakhuis knechts, 1 pianohersteller, 2 reizigers, 1 scheepstimmerman, 2 (2) schilders, 7 schip- pers, 1 schoenmaker, 43 (7) sigarenmakers, 3 sorteerders, 2 (1) smeden, 1 stoker, 1 straat- maker, 12 (3) timmerlieden, 3 tuinlieden, 1 voerman. 1 winkelbediende, 73 (23) losse ar beiders, 5 werksters, De tusschen haakjes geplaatste cijfers heb ben betrekking op de tewerkgestelden in de werkverschaffing. - Geplaatst: 8 grondwerkers, I kantoorbe- diende, 1 loodgieter, 2 metselaars, 1 opper- man, 5 timmerlieden, 6 losse arbeiders I werkster. Alkmaar. 26 Maart 1927. De ambtenaar voomoemd, A KLEIJMEER. GEMEENTEBUREAU VOOR ADVIES BIJ BEROEPSKEUZE. DOELENSTRAAT. Geopend op Maandag- en Donderdag avond van 78.30 en op Woensdagmidd?' van 24 uur. Advies kosteloos. Het Hoofd van den Dienst, T G. HAREMAKER. FAILLISSEMENTEN. Gister is ter griffie der Arrondissements recht'oank alhier gedeponeerd de eenige uit» deelingslijst in het faillissement T. Groea landbouwer te Sint Pancras, curator.Mr. C P. Eecen, met een uitkeering aan concurrent* schuldeischers van 12.76 pCt. REGEI.ING VAN DEN ZONDAGS- EN NACHTDIENST IN DE APOTHEKEh' TE ALKMAAR GEDURENDE 1927. Op 26 Maart zal geopend zijn de apo theek van den heer C. M. B. Wanna Mient 11, Op Zo'n- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts een der apotheken geopend. De andere apotheken ziin gesloten van des avonds 8 uur (Zaterdags 9 uur) tot den vol- genden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is wordt gedurende de daarop volgende week de naditdienst waargenomen RADIOFONISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen, verricht in den monger van 26 Maart. Medtegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 767.1 te Hapa- randa. Laagste barometerstand 732.6 te Shields Verwachting (geldig tot den avond van 27 Maart) Meest krachtige tot stormachtigen, latei afnemenden wind; afwisselende westelijke tot zuidwesteliiken wind; zwaar bewolkt tot be- trokken. Waarschijn'ijk enkele regenbuien, weinig vei'andering in temperatuuto) I I Wrt~

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 2