fl (5 do vorcfer tluldQ Clysma VERSTERK UW NIEREN. do Hod, mof oorfffoiwor a 5 vrfond y/-roar. dip Stadsnieuws Werp dat lustelooze, afgematte gevoel van u, en herwin uw gezondheid en energie door uw nieren te helipen ran de schadelijke en ikwaaddoende vergiften uit uw bloed te 'filtreeren. Maak uw -feven weer tot een lust! Die pijn in de lendenen, die uiinestoomissen, •ciat vermoeid, zenuwachtig, uitgeput gevoel, die hoofdpijn en duizeligheid kunnen alle te wij ten zijn aan nierzwakte en deze kan overw-.nnen worden, Piekeren helpt u niet. Wordt flink en ge zond door het gebruik van Foster's Rugpijn Nieren Pii'len. De tijd bewees, dat dit speci- fieke inetgeneesmiddel aan de nieren juist die vers ter ken de hulp geeft, die zij noodig hebben en deze organen bijstaat om het bloed yolkomen en terdege te zuiveren. Door nieuwe kracht aan de verzwakte nie pen te geven, kunnen Foster's Pillen kwel- lende nierversehijnselen als rheumatiek, ischias, spit, waterzucht, niersteen, en blaas- ontsteking veridchten en voorkomen. Duizeniden in Holland danken hun tegen- iwoordige goede gezondiheid1 aan de genezen- de eigenschappen van dit niermiddel. Begin nog heden met het gebruik en zie hoe snel gij een flinke gezondheid kunt herkrijgen. Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket let hier vooral op) bij apotheken en drogisten a 1.75 per flacon. Ppovinciaal Nieuws. UIT Si". PANCRA8. Donderdagmiddag vex-gaderde ten huiz.e van den liter Gerhrsen ae ingelanden van deu polder Westbeverkoog, ter oesprekxng van den bouw eeatr nieuwe moien voor dien polder, met woonhuisje voor den moleuaar. Door den secretaris-penniugmetster, den hecr Kroonenburg, werden de priannen daar- toe uiteengezet en tevens een imancieel over- ziclit gegeven, waaruit bleek, dat tot be- strijdiug der kosten de omslag de eerste jar en /II per bunder zullen bedragen (thans 8). In verband met dit voorstel werd tevens voor- gesteld het inkooprecht in de voordeelen van de sluis vor nieuw te scheuren land op 1 per snees te bepalen. Waar de tegenwoordige bemaling voor het wciland voldoende is, ontstond nog al wat discussie over de vraag hoe de kosten zoudeu worden gedragien. Eenerzijds stond in het be- stuur een belaghebbende partij, welke het bouwland met een extra heffing van 0 10 per snees wilde belasten ten behoeve van rente en onderhoud van het huis. Daartegenover hadden de bouwers een warme verdediger van hun belangen in den secretari9, die het bedrag, waarover het hier ging, feitelijk te gering achtte, daarvdor een dubbele administratie te voeren, Bovendien was voor deze heffing een ex tra heffingsverordening noodig, voor welker goedkeuring door Ged. Staten spreker vrees- de. Verschillende voorstelkn om tot een reeeie oplossing te geraken werden gedaan. ;ien slotte werd op voorstel van den heer Kroonenbrg besloten de kosten naar een hef fing te doen omslaan, met dien verstande, dat nieuw gescheurd bouwland vrij van in kooprecht werd gesteld. Besloten werd den bouw van den moien, Amerikaansch model, op te dragon aan de firma Stokvis en Zoon te Rotterdam voor 1 3900. Onderbouw van den moien, hetwelk onder toczicht vaqr den heer Wartenhorst, opzichter van het Geestemerambacht, zal staan, zal worden aanbesteed eveneens het huis, waar- van bestek en teekening zal worden gemaakt door den heer N. Kroonenburg. Gedurende de winterperiodfe zal het peil 10 c.M. worden verlaagd. Een voorstel om de moien op een andere plaats te bouwen, zoodat het water direct in de Ringvaart kan worden geloosd, vond seen steun. Bij d'e rondvraag merkte de heer Timmer- man op, dat het safaris van den secretaris- penningmeester te laag is, met welke opmer- king door het bestuur rekening zal worden gehouden. Nadat de gesehikste tijd tot het bouwen was bepaald, volgde slutting. 70 pet. der kinderen volgen hier het oij- zonderonderwijs en zij zullen ook aan de as sistente iie-bben te betalen. Na Mei zal het aantal kinderen aan de bijzondere school slechts 3 boven het geta! zijn waarop het recht van de zesde leerkracht gegrond is. Bij eenig terugloopen zullen ze daar dus de zesde leerkracht zelf hebben te betalen, waardoor ze dubbele betaling krijgen. Die verhouding is onbillijk te noemen en spreker acht dit een bevoorrechting van het openbaar onderwijs boven het bijzonder on- derwijs. Daarom zal hij tegen het voorstel stem- men. De Voorzitter achtte dit laatste een hypo these. Als ze daar de vergoeding voor" de zesde leerkracht moeten derven, hangt er voor de gemeente iets in de lucht, tenzij de raad nu al van plan is de bijzondere school dan geen zesde leerkracht te geven. De heer Ooijevaar: Ik dacht dat dat niet kon. De Voorzitter: Geen assistente, doch wel een voile leerkracht. De heer Ooijevaar: Toch niet van de ge meente. De Voorzitter: Waarvoor niet? De heer. Ooijevaar: Niet als men geen zelf- de bedrag voor het openbaar onderwijs geeft. De Voorzitter: Precies, U zult dan toch weten hoe uw stem te bepalen, doch het mag thans geen motief zijn. 0 Wij hebben de zoTg voor het openbaar on derwijs en het schoolbestuur voor het bijzon der onderwijs. Het wordt vooral voor de laatste klassen zeer moeielijk en bovendien is het van tijde- lijken aard. De heer OoijevaarDe moeielijkheden zijn zeker niet te onderschatten, doch het zou on billijk zijn, als we straks machteloos zouden staan. De Voorzitter: Als de bijzondere school de 6e leerkracht niet meer vergoed krijgt, kan de raad het doen, mits ze het ook voor de open- bare doet. De heer van Zuijdam vroeg of het niet in den vorm van een subsidie icon. De raad staat dan vrijer en dan kan straks ook aan het bijzondere onderwijs een subsidie wor den toegekend. Stel u voor dat Ged. Staten een later be- sluit afkeuren. Het is zeer noodig dat het gemeentebe- stuur in den toestand voorziet. We zijn het geenszins verplicht, doch zijn wel bevoegd. Ook in andere geineenten wordt dit ge voel d. Het zou jammer zijn als de raad niet gun- stig beschikte en ik vermoed dat de heer Ooijevaar niet goed is ingelicht. Op het moment is de openbare school de leidende partij. De raad is zedelijk verplioht het onderwijs zoo goed mogelijtk te geven. De heer Ooijevaar: Als met gelijke maat gemeten kan worden is er niets tegen. We hebben d-e gelijkstelling en ik zou het, gezien de situatie, een onbillijke regeling vinden. geersen over een lengte van' uju meter. Alkmaar heeft minstens evenveel belang bij een goeden verkeersweg dan O-osterdijk en Molengeersen en de laatste heeft nooit om steun gevraagd. Nu ze de Fangedijker gemeenten niet tot steun kunnen dwingen, will en ze niet den weg op om hulp te vragen aan de provincie als ze zelf niet willen betalen, doch vragen den tol. Wij zouden dan evenveel recht hebben op het andere gedeelte een tol te plaatsen, doch in tegenstelling daarvan hebben Broek en Heerhugowaard onlangs een tol afgekocht voor 14000 gulden. Daaicm stellen we voor bij de kroon ernstig te protesteeren met het volgende adres: geeft met verschuldigde eerbied te kennen De raad der gemeente Broek op Langen- dijk, dat hij uit de dagbladen vernomen heeft, dat door het gemeentebestuur van Alk- maar aan Uwe Majesteit, ingevolge het De- cret Imperial van 21 October 1811 concessie zal worden aangevraagd voor het plaatsen van een to! op den Twuijverweg binnen de gemeente St. Pancras gelegen, dat hij meent ernstig bezwaar te moeten maken tegen het verleenen van deze conces sie eh wel op de gronden in nevensgaande Memorie van Toelichting nader ontwikkeld, Redenen waarom hij Uwe Majesteit eer- biedig verzoekt te vragen concessie niet te willen verleenen. De raad der gemeente volgt onderteekening. In de memorie van toelichting wordt ge- zegd, dat alle feiten wijzen op den eigendom van Alkmaar, dat die gemeente geen wettelij- ke plicht tot steun heeft, dat de Langendij- ker gemeenten groot belang hebben bij een goeden verbindingsweg doch Alkmaar wel in de meeste mate, daar de meeste Langendij- kers hun inkoopen in Alkmaar doen, dat door het groote belang de gemeente niet on- genegen is een kleine bijdrage te verleenen, doch ze van oordeel zijn, dat de wegverbete- ring daar zeer zeker noodig is door de pro vincie of doop» Alkmaar most geschieden en de weg niet' op dezelfde breedte van vroeger UIT BROEK OP LANGENDIJK. De raad vergaderde Donderdagmiddag voltallig. De heer Huiberts had bericht gezonden de herbenoeming tot armvoogd aan te nemen. Volgens bericht van den Inspecteur is de gemeentelijke inkomstenbelasting nader ge- raamd op 24300.— en is het aandeel in de kwade posten 2939,53. De kas van den gemeente-ontvanger was op 14 Maart in orde. Volgens bericht van B. en W. van Oud- karspel waren nog enkele nota's voor den keuringsdienst ingekomen waardoor het sal- do verlaagd is op 449,54. B. en W. van Alkmaar zonden bericht dat het ziekenhuisplan is aangenomen doch daarvoor op de begrooting van 1928 nog' niet gerekend behoeft te worden. Een verzoek van een zestal kadebewoners werd voor kennisgeving aangenomen omdat aan het verzoek reeds voldaan is. Schuttevaer vroeg een los- en laadplaats aan de Prins Hendrikkade voor motoren van 30 en 40 ton. Het ging in handen van B. en W. doch de voorzitter decide bij voorbaat mede, dat de raad aan de Prins Hendrikkade geen be- voegdheid heeft. Ter tafel kwam het aangehouden punt in- zakc de derde leerkracht aan de O. L. School. B. en W. hebben deze zaak besproken en daarna kwam van het belang der jeugd een adres in waarin gezeg<d wordt dat het aantal kinderen thans 40, 30 en 20 is, doch na 1 April als de derde leerkracht weg is 55 en 40. Het onderwijs is aldus dit adres onmoge- lijk op peil te houden terwijl gewezen wordt op omliggende gemeenten Waar cen overtalli- ge leerkracht of een assistente is aangesteld. B. en W. hebben gemeend met het oog op de zorg voor het openbaar onderwijs voor te moeten stellen tot benoeming van een assis tente over te gaan. De toestand is in het adres tsinelijk breed a duidelijk uiteengezet. De heer Ooijevaar heeft de vorige keer ge- vraaexj hrt adres aan te houden omdat hij tneende da! de moeielijkheden zich wel zou den oplossen. Hij heeft echter een onderzoek feegesteld waarbij hem bleek dat voor het bij zonder onderwijs op dergelijke wijze niets ge daan kan worden. De heer Koedijk kon de stelling van den heer Ooijevaar wel orderschrijven. Tot op zekere hoog' is het een bevoor rechting van het openbaar onderwijs. We moeten echter de zaak practisch be. schouwen. We verkeeren in het eigenaardige geval niet voor het openbaar te gevoelen en er toch zijn op aangewezen om dit goed te verzor- gen. Het openbaar onderwijs komt door de wet in era slechte positie. Als we het verzoek niet inwilligen komt het onderwijs niet weinig te sukkelen wat voor den raad ook niet is wat je noemt. Al is het ook op zekere hoogte een bevoor rechting, toch zou ik het verzoek willen in willigen. Wat later komt, weten we niet, doch wie dan leeft, wie dan zorgt. We staan nu voor de vraag zullen we de billijke vraag inwilligen of niet. De heer van Zuijdam is het met den heer Koedijk niet eens. We moeten er wel dege- lijk rekening mee houden dat het bijzonder onderwijs in dezelfde conditie kan komen te verkeeren. Ik ben het wel met den heer Slot eens, doch de heer Koedijk praat geheel anders. De heer Slot: Ik geloof dat u den heer Kcedijk niet begrijpt. De heer Ooijevaar: De redeneering van den heer Koediik is niet geheel juist. Goed onderwijs acht ik evengoed niet onmogelijk. Het belang der jeugd lean de assistente aan- stellen en wij kunnen subsidie geven. De Voorzitter: Weten de heeren, dat de re geling in 1929 afloopt. Het is een noodmaat- regel in 1924 ingesteld en daarna wordt het leerlingenaantal weer zooals het vdor Juli 1924 was. De heer de Boer ging met het voorstel van B. en W. accoord. Goed onderwijs is een ge- meentebelang van welke gezindheid dit ook is. Als er moeielijkheden komen voor de bij zondere school moeten we evengoed helpen. De heer van Zuijdam geloofde niet dat er iets op tegen is, als later dezelfde rechten kunnen \vorden gegeven. Een goede verzor- ging van het onderwijs is wel degelijk noo dig. De Voorzitter: We hebben te zorgen voor de openbare school- We moeten het er mee eens zijn, dat de toestand, hoewel niet onmo gelijk, toch niet voldoende houdbaar is. De heer Ooijevaar: De afloop van 1929 is wel van belang. Het aantal leerlingen neemt aan beide scholen af, zoodat binnen afzien- baren tijd zeker moeielijkheden zouden ko men. Nu zal spreken met het voorstel meegaan. Met algemeene stemmen wordt nu het voorstel aangenomen.. De nader afwikkeling wordt aan B. en W. overgelaten. 0e Twa^Verweg, De voorzitter wijst daarna op de plannen tot tolheffing op den Twuijverweg. Er schijnt eeh Keizerlijk decreet uit 1811 gevonden te zijn. Er is een schrandere jury geweest, die dit heeft opgedolven. B. en W. meenen dat iets gezegd moet worden, daar de plaatsing van een tol schro- meTijk onrechtvaardig is. De toestand is zoo, dat de weg slechts voor een deel in eigendom van Alkmaar is. Het andere deel is van Oosterdijk en Moien- gehouden is. Met algemeene stemmen werd besloten dit adres met toelichting aan de Kroon te zen- den. De gemeentebegrooting, dienst 1926 werd gewijzigd met een totaal bedrag van 2308.32 J4. Bij de rondvraag stelde wethouder Slot voor, adhaesie op het adres te verzoeken aan de andere Langendijker gemeenten, daar dit dan meer indruk zal maken. Hiertoe werd zouder stemming besloten. Daarna sluiting der vergadering. Binnenlanci N E DE R L ANDSCHE VE R E EN IGIN G VAN K A ASH ANDEL AR E N Donderdag is te Gouda onder voorzitter- schap van den heer J. Th. L. Withof Keus de 83ste algemeene vergadering van de Nederlandsche vereeniging van kaashande- laren gehouden. De voorzitter bracht verslag uit over de werkzaaniheden der vereeniging en den toe stand van den kaashandel gedurende het afgeloopen jaar. Vervolgens bepleitte de heer A. J. Schilt een fusie van de Nederlandsche vereeniging van kaashancfelaren met de organisatie der Noord-l lollancische kaashandclaren. Het is dringend noodzakelij-k. dat er een organisatie van kaashandclaren wordt gevormd, vooral met het oog op de actie tegen de kaaswet. De heer Grondsma vond het plan van den heer Schilt syrn-pathick en zeide pogingen te zullen endernemen, om het ook in Noor.d- Hclland ingang te doen vinden. Bij de rondvraag stelde de heer Broere voor, in de landbouwbladen en de op het platteland verschijnende couranten de kaas- producentem per advertentie te waajschuwen tegen het gebruik van salpeter bij de kaas- bereiding. De heei- A. J. Schilt verwees naar een ar- tifcel van zijn hand in De Producent, waarin hij reeds tegen -het overmatige gebruik van salpeter heeft gewaarschuwd. Hij verzocht aan de leden, in voorkomende gevallen de namen te noemen van de boeren, die te veel salpeter gebruiken. Spr. verwachtte, dat de onderzockingen van de commissie er toe Zullen bijdragen, het euvel te verlielpen. De voorzitter merkte op, dat er reeds eer- cter een bcroep op de leden is gedaan, zonder dat dit echter succes heeft gehad. Spr. ont- ried even wel de aanneming van het voor stel. van den heer Broere, omdat then anders vooruit loopt op het onderzoek van de com missie. Het is zeer wel mogelijk, dat de gebre- ken in de kaas niet moeten worden toege- sehreven aan het gebruik van salpeter. De heer Broae verduidelij'kte de ctrekkin van zijn voorstel met de opmerking, dat dit slechts ovcrmatig gebruik'van salpeter be doelt tegen te gaan. Na nog eenige discussie werd het voorstel aangenomen. Ten slc-tte verzocht de heer Broere het be stuur, maatregelen te treffen, waardoor de concurrentie van De Handelskamer zal wor den tegen gegaan. De voorzitter antwoordde, dat het be stuur reeds twee jaren geleden een onderzoek heeft ingesteld; men is thans opnieuw foe?!? om te weten te komen, of de geruchten, dat De Handelskamer gesubsidieerd wordt, juist zijn. TWEEDE CONGRES VOOR SOCIALE VERZEKERING. In de groote zaal van Diligentia is het tweede Congres voor Sociale Verzekering ge houden ter bespreking van het voorontwerp Zielctewet. aan de hand van de vier daarover uitgcbrachte prae-adviezen. Onder de aanwezigen was de min. van ar- bied. dr. Slotemaker de Bruine. \'oorts waren er de secretaris-generaal, de heer Scholtens mr. GroenCTeld en mej. Stenberg, eveneens van het departament en vertegenwoordigers van da Rijksverzeketri ngsbank en leden van den Vcrzckerirrgsraad. De heex- L. J. H. Eversen, vice-voorzitter der Vereeniging van Raden van Arbeid, voor zitter van den Raad van Arbeid te Gronin gen, presideerde het Congres, omdat de voorzitter een van de pre-adviseurs was De voorzitter wees op de groote belangste!- ling die het onderwerp reeds heeft gevonden Dit congres beoo.gi- een neutrale sfeer te schcppen, waarin de verschillende uileenloo- pende meeningen elkandfer kunnen ontmoeten De technische deskun'digen kunnen er hun meeningen kenbaar maken en verded'igen. Da bespreking zal technisch zijn. Spr. hoont, dat de debaters zich'daarnaar zullen gedragen en dat alle politieke en persoonlijke conside- raties zullen zijn uitgesloten. Op de sociale verzekering rust ten onzent een noodlot, speciaal op de Ziektewet. Na 1901 is dit onderwerp steeds parlementair aan de orde geweest en kon maar niet tot ver- wezenlijking komen. Hoofdzaak is het feit, diat er geen eenheid in de opvattiriigen bestaat. omrent d'e uitvoerittg dezer materie. De uitvoering zou populair moeten zijn in den goeden zin des woords. Te betreuren zou 't zijn, dat uit moedeloosheid elke opvatting maar zou werden aanvaard. Spr. hoopt, dat dit congres toenadering mo-ge brengen tus sdren de uiteenloopende dcnkbeelden. Spr. hoopt dat met de uit te brengen cri- ti-ek eerder nog dan met de instemming, waaraan het evemmin zal ontbreken, de mi nister zijn voord'eel zal doen. Alsnu kwam het ontwerp in bespreking. Er waren 26 sprekers ingeschreven. Daarna was het woord aan den prae-advi- seur. De voorzitter sprak het 1 slotwoord. Hij hoopte, dat het gesproken woord van grootert - invloed zal zijn voor de toekomst. ASSOCIATIE VOOR LIJKBEZORGING. Deze vereeniging hield Woensdag haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer J. Kuijper, opende deze vergadering met ten welkomstwoord tot de aanwezigen. De secretaris, de heer A. van Kleef Jr., bracht verslag uit over den toestand der ver eeniging, welke alleszins gunstig is. Speci aal werd er de aandacht op gevestigd dat thans ook gezorgd kan worden voor bedle- ningen met bespanning. De penningmeester, de heer J. Pool, deed rekening en verantwoording van zijn gehou den beheer. Uit de' rapporten van den ac countant, den heer Chr. Vennik, en van den Raad van Toezicht bleek, dat alles volkomen in orde bevonden was, waarna de penning meester voor zijn gehouden beheer, onder dankbetuiging, gedechargeerd werd. Aan de rekening en verantwoording is het volgende ontleend: In 1926 zijn 52 be dien: n- gen uitgevoerd, n.l. 47 begrafenissen van volwassenen, waaronder 16 van niet-leden en 5 kinderbegrafenissen. Hieronder zijn be- dieningen begrepen van pei'sonen, die elders overleden en hier begraven zijn, doch ook van personen, die hiet overleden en elders begraven zijn. De ledenvergadering besloot met algemee ne stemmen de eontributie over het 5e contrt- butiejaar te bepalen op 50 cents. De aftredende bestuursleden, de heeren A. van Kleef Jr. en T. Bonsema, werden her- kozen en namen deze herbenoeming aan. Tot lid van den Raad van Toezicht werd gekozen de heer N. van de Poll. Ingevolge de statuten was <je heer L. Felhres niet her- kiesbaar. Bij de rondvraag werden verschillende in terne aangelegenheden besproken. ALKMAAR PACKET. Verschenen is het vefslag over het boek- jaar 1926 van de maatschappij Alkmaar Packet gevestigd te Alkmaar. Het jaar 1926, zegt de directie, was voor ons geen gunstig jaar; in den voorzomer was het weder zeer koud en regenachtig, wat een nadeeligen invloed heeft gehad op het passagiersvervoer. Met den ombouw der salonbooten en het aanbrengen van Jtieer glas-beschutting aan dek hebben wij ook in 1926 verderen voort- gang gemaakt. Het goederenvervoer breidt zich regelma- tig uit. Wij hebben voor den dienst Amster dam—Helder een nieuwe goederenboot in aanbouw, en in Vei'band daarmcde het oude goederenbootje „Trio" voor de balanswaarde verkocht. Te Burgervlotbrug en te Schager- vlotbrug bouwden wij een steiger. Op de uit- breiding van het maatschappelijk kapitaal tot 750.000.^is de Koninklijke goedkeu ring bereids verkregen. Het besluit der Staten van Noordholland, tot uitdieping van de Tochtsloot, Marker- vaart, Stierop en Alkmaarder Meer is met ingenomenheid door ons begroet De inder- daad zoo noo-dzakelijke vaartverbetering Amsterdam—Alkmaar is hierdoor in uitzicht gesteld. Nu de Provincie voornemens is tevens het beheer dier waferen tot zich te trekken en voor een behoorlijke verlichting van het vaarwater zal zorg dragen, speciaal van dx' „8tieropen ut „o<.iia4„omeer", zal aar iang gekoesterde wenschen der sciieepvaar; zijn voldaan. De opensteliing van de schutsiuis te Zaan- dam, op gelijke wijze als die op den Amsfel voor Amsterdam geschiedt, mag, naar wij hopen, in niet te verre toekomst worden ver- wacht. Als gevolg van de financieele uitkomsten van het afgeloopen jaar meenen wij geen hooger didivend aan aandeelhouders te moe ten voorstellen dan 5 pet., waardooi 0*- geveer een gelijk bedrag kunnen Sesteder voor afschrijving op de waarde van onze be- zittingf-c Deze voorzichtige financieele politiek ach- ten wij geraden in de tegenwoordige tijds- omstandigheden, waarin de opbloei van het zakenleven nog altijd op zich iaat wachten. Commissarissen schrijven: de Batans en Winst- en Verliesrekening over 1926 zijn op ons verzoek nauwkeurig onderzocht door den accountant, den heer J. C. Post te Amster dam, wiens rapport bij de balansstukken is gelegd. Wij meenen een woord van dank te moeten brengen aan den Directeur en aan hei perso- neel voor de wijze, waarop zij de belangen der Vennootschap hebben behartigd. Wij stellen U voor de Balans en de Winst- en Verliesrekening goed te keuren, na af schrijving van een bedrag van f 32188 10 op de bezittingen, het dividend over 1926 te be palen op 5 pet. en Directeur en Commissa rissen te dechargeeren voor hun beheer en to«7icfit. De Balans per 31 December 1926 geeft in activa en passiva een bedTag van f S27.TfO.15U aan met een winstealdo van OPENBARE LEESZAAL EN BOEKERI J. LANGr TRAAT 85. Geopend alle wcrkdagen van 1010 uur. i Maandags van 210 uur. De boekerij werd met de volgende werken uitgebieid Nederlandsche letterkunde. 810.8W75. 5e Winterboek van de W.B. 1926 1927. 811.S78./. H. Speenhoff. Liedjes, wijzen en prentjes. 4e en lOe bundel. (G.) 812.S75e. Sophocles Electra (toonoelstuk). A35.1. G. d?Annunzio. Uit het leven van Gio vanni Episcapo. (G.) D74v. Alb. Draayer-de Haas. De vlucht. GSOje. Anna van Gogh-Kaulback. Jeugd. K64s. Marie Koenen. Sproken en legenden P78p. E. J. Potgieter. Proza (G.) S.31v. A. v. Schendel. Verdichtsel merdagen. Engelsche letterkunde. 823B45 J D. Beresford. An imperfect mother. (G.) 823B93. Buchan. Hunting tower (G.) 823C48g. R. Cullem. The golden woman. 823Gl7n. Ch. Oarviee. Nance. (G.) 823Gl7c. Ch. Garvice. In cupid's chains (G.) 823Gl7ou.The outcast of the family. (G.) 823H16mm. H. Rider Haggard. Mr, Mee son's will. (G.) 82303601. Bar. d'Orczy. The old man in the corner. (G.) 823P16 The Danvers Papers. (G.) 823S10. R. Sabatini. The tavern knight (G.) 823S71. Snaith. The adventurous lady. (G.) 823S81s. H de Xere StacpooleThe street of the plute player. (G.) Fransche letterkunde. 842B32oe. H. Beeque. Oeuvres completes. Tome II. V 843T27d. A. Theuriet. Le don Juan de Vire- loup. (G.) 843T27ond. A. Theuriet. Une ondine. (G 843L43r. G. Leroux. Routabille Chez !e Tsar. (G.) Wetenschappelijke werken. 24OP90. K F. Proost. Ethisch religieuse schetsen. 329 K98. A. Kuiper. Parlementaire redevoe- ringen (G.) 331E31. Frans Engels. 't Gezinsloon. (G.) 590B65. E. X. BaasLehrbuch der Zo logie. (G.) 607B49/44 S. Braam. De rentmeester. Exaimenongaven 192225. 607B49/46. D. v. Walree De vrouwelijhe arts. 607B49/47. G. N. Bader. De leerares in de naaldvakken. 770G35. Gevaert. Fotohandboek. (G.) 770115m. K. H. ldema. Microfotografie (G J. Xerne. Het boek der reizen eh ontdelckirigen 4 din. (G.) Tijdschriften. Het Kind. Jrg. 1925. van zo lisgezonden sfukken (Buiten veraniwoordeliikheid van de Redder tie. De apname in deze rubriek bewijst geens zins dat de re da ctie er mede instemt.) Mijnheer de Redacteur! In het raadsverslag van de Alkmaarsche Courant van Zaterdag 19 Maart staat, ol der „Beantwoording door den Burgemees- ter": Dat de vacature van informatOr niet meer vervuld is, is niet juist: er is geen vacature. De functie is opgeheven. Spreker wil bij den Armenraad geen ambtenaren brengen die de A. R. niet noodig acht. De heer Westerhof: De zaak is andersom. De Voorzitter:De Armenraad heeft geen wenk gegeven. Men mag dit betreuren, aoch het is een feit. Het i s inderdaad een feit, dat de Ar menraad heeft goedgevonden den post van in-; forrnator op dt begrooting van 1927 te schrappen, op verzoek van B. e a W. Het is een betreurenswaardig feit. Nu hier- over in het openbaar is gesproken, stel ik er prijs op, mede te deelen, dat een z66 bt!a«g- rijk punt als wijzlging van de reeds vaat^- stelde begrooting voor 1927 van den A. R. n i e t s t 0 n d v e r m e 1 d op de agenda van de Installatievergadering, (die ik bij- woonde). Ware dit wel het geval geweest, ware due de A. R. voorbereid geweest, ik ben vast overtuigd, dat er dan meer dM een wenk ter voorkoming van de uitv«erid| van het verzoek van B. en W. gekdmeo zsn zijn. C. H DE LANOE— T1GLER WVBRANDI. lid van <ka Armetuaad "mil1 1 1 1 LOO

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 6