I daC E do indruk dfo (lysaa bif d^otT blifvon nlol do Inktpef, w/aar Irak uit msost Biswesiiansi 3.75 en J4 uitkeeringen a 1.50. Do financieele commissie deelde mede, de rekening nag-eke ken te hebben cn alies in de bestc orde te hebben bevonden. Zij adviseerde mitsdien den penningmeester te dechargee- ren, hetge<;n onder dankzegging gcschiedde. Tot comanissielid werd alsnu benoetnd de hcer J. Pa arlberg en herkozen tot bestuurslid die heer M. de Pee en tot commassaris de heer W. Tesselaar. De herzi.ening van het reglemcnt leverde weinig stof tot bespreking op. Een sell rijven van de Kamer van Koop- handel vie!. in minder goede aarde. De veree niging motn'r lid worden a 2.50 per jaar, met bijbctaling tot f 1021, dam 5 X 2.50 plus if 5 insduijvingskosten. Na eenige discussie over toe te kennem pre- senitiegdd werd de vergadering gesloten. UIT SCHAGEN. De afd. Sdhagen van den Vrijlieidsibond stride de volgende candidaten voor den ge- oieenteraad 1. C. Kooij, 2. C. de Jongh, 3. Alb. Groo- tes, 4. K. Hoogschagen, 5. K. Zander, 6. A. van Twuijuer, 7. mej. C. M. Roggevcen. Ri .,'kslandbouwwinterschool. Bij. bet g;.ister gehouden cind-examen weid bet diploma uitgereikt aan: W. Burgjer te Burgerbrug, J. Donker te Hoogwoud, H. C. Reinders romier te Heern- siede, A. de Graaf te Wieringen, D. Kant te Scliagerbrug, M. Keesman te Schagen, S. C. Keijser te de Waal (Texel), A. Koopinans te Barsingerhorn, K. H. O. Linhose te den Burg (fexe.'l), L. Metzelaar te Anna-Paulow- na, A. Saal te Wieringerwaard, M. Schenk te Wieringerwaard, K- Slikker te Helder, A J. •yam Splumtijd te Velsen, W. H. Tielrooij te Schagen, E. Went te Amsterdam, J. Wester- jmanm te Rotterdam en A. Wit te Tollke (Scha gen). Een der Saerlingen kwam niet voor een di ploma in annmerking. Het diploma a'ls melkcontrolcur ontvingen de leerlingem: W. Burger te Burgerbrug, A. die Graaf te Wieringen, M. Keesman te Schagen, S. C Keijser te de Waal (Texel), K. H. O. linhose te den Buig (Texel), K. Slikker te Helder, tW. H. Tielrooij te Schagen, E. Went te Am sterdam en J. Westermann te Rotterdam, •alsmiede dte oud-leerlingen J. Schenk Az. te Baisingerh.om en de toehoorders C. Dekher tte Haxenkarspel en C. Rens te St. Maartens- brug. Van de eerste naar de tweede klasse wer- den bevorddrd: P. Barendregt te Sloterdijk, Jb. de Boer te Broek in Waterland, W. Francis te Haren karspel, S. Grootes te Schagen, A. S. Keij ser Wz. te Texel, H. Keijser Ca te Texel, H. Kriller te Oude Niedorp, P. J. Kuiper te Oostwoud, Jb. Leeuw te Opperdoes, J. Los te Wieringerwaard, A. Schenik te Barsinger horn, J. de Veer te Lutjewinkel en Corn. Wit te St. Maartcnsbrug. UIT HEILOO. Vrijdagavond hield de afd. Heiloo van de S. D. A. P. een openbare vergadering in het lokaal van den heer P. Roozing. De be langstelling was gering. De vice-voorzitter, de heer H. Keesman, opendte de bijeenkomst en gaf het woord aan den heer J. Westerhof, wethouder van Alk- maar, over het ond'erwerp: „Waar het 6 April om gaat". Spr. -zette in een krachtig betoog uiteen de belangrij'ke werkzaamheden der Provinciale Staten en noemde o. a. het electrisch bedrijf, het waterleidingbedrijf, ziekenverpeging, enz. Dit zijn groote sociale werken wellke ten dienst komen der gemeenschap en welke door de vooruitstrevende kracht der sociaal-demo- craten tot stand zijn gebracht. Spr. merkte op, dat de rechtsche en oak de Vrijheidsbon- ders de winst dezer bedrijven gebruiken wil- len voor verlaging der belasting, doch dat z. L deze winsten moeten teruggebracht wor- den door verlaging van den verbruiksprijs, jyat het algemeen belang ten goede komt Oak bracht spr. naar voren dat de Eerste Keener, welke door oms als overbodig wordt beschouwd, vaak als een rem werkt voor uit- voering van sociale doeleinden, gekozen wordt door de Statenleden. Spr. wekte op om bdj de as. Statenverkie- zing rood te stemmen en besloot met een krachtoge opwekking te sitrijden voor het so cialisms:. (Appaus). Van de gelegenheid tot debatteeren werd geen gebruik gemaakt, waarna de voorzitter, onder dank aan den spreker, dte bijeenkomst s4ooti In het lokaal van de N.V. „H. O. C. E." werd Vrijdagavond een vergadering gehou den van de ,Jdj vereeniging Heiloo", onder lei- ding van den voorzitter. In deze vergadering werden de statuten vastgesteld. Als voorzitter is gekozen Mr. van Regteren Altena, verder dte heeren P. Bak- •ker Pz., secretaris, P. Bakkcr Hz., penning meester en de heeren J. Fraiis Pz. en C. Muijs Kz. Als adviseerende leden uit het bestuur der L. E. T. T. werden gekozen de heeren M. M- der en K. Muijs. In de propaganda- comniiseie de heeren T. Groen te Heiloo, C. Kuiper te Akersloot en A. Braas te Alk- rnaar. In de financieele commissie dte heeren A. Zwart, J. Bakker en F. Zeemam Als in- stmcteur de heer P. de Jager Jr. Het ledental is vooruitgegaan tot 21, waar- onder 1 dame. Het oefenterrein is op het sportterrein alhier. UIT HEEMSKERK. Vrijdagavond hield onze afdeeling van het Noord-Hollandsche „Witte Kruis" in het lo kaal „Flora", ondter voorzitterschap van den heer P. de Vries Thijn, haTe jaarvergadering. Na de opening, die met een woord van welkom geschkdde, bracht de secretaris, dte heer G. Echart, een breedvoerig jaarverslag ui't. Behalve een opgewekt leven, dat in 1926 in onze afdeeling geheerscht had, stippen wij nog aan, dat zij met 8 leden is vooruitgegaan en thans 117 leden telt. Door 22 patienten is van 35 verplegingsartikelen, Welke door mej. de wed. D. Kcwrn-Schipper zijn afgegeven, gebruik gemaakt. Van de hulp der kraam- verpleging, zeide spr., is echter weinig ge bruik gemaakt. Daama was h et woord aan dte a penning meester, den heer Klinkenberg, die rekening en verantweording deed over het afgeloopen bedrijfsjaar. Het bleek. dat de ontvangsten bedroegen inclusief het kassaldo van 1 Ja- ■itrari 1926. 459.85 en de uitgaven 463.95. Alzoo cen klein tekort, wat men spoedig hoopt in te haten. Het aftrcdcnd bestuurslid, de heer G. Ec hart, werd met algenieene stemmen herko zen. Bij monde van den secretaris werd nog mediedeeling gedaan, dat leden die minstens ecu etmaal als patienten in een ziekenhuis moeten vertoeven, 50 pet. reductie kumien ge- nieten in dte kosten van vervoer. Daarna werd de wensclielijkheii overwo- gen om rijks- en provinciale subsidie te vra- gen voor de tuberculosebestrijding. Daar men niet tot overenstemming kon komen, zal dit punt nader nog eens in eene ledenbijeenkomst besproken worden. De tweede ligtent zal geleverd worden door de firma A. Hartog en Zoon alhier en moct per 1 Mei klaar zijn. De comtributie zal van 2.50 op 2 te ruggebracht worden. Deze verlaging wordt in hoofdzaak gedaan ter vergeinakkclij king van toetreding van nieuwe leden. Na het slot der bijeenkomst werd nog de vraag besproken aangaande de aansluiting bij een Neutraal Centraal Ziekenhuis en daar een lid, ter bijeenkomst aanwezig, zich bij „Boerluave" had aangesloten en tarieven ter bestuurstafel kon overleggen, zal te zijner tij na gevoerde onderhandelingen met genoem- de maaitschappij door het bestuur in eene le denbijeenkomst uitgemaakt worden in hoe- verrc men op de voordeligste wijze zich per- soonlijk of en bloc daar verzekeren kan. UIT BERGEN. In de ,,'Riustendie Jager" werd Zaterdag- avond onder voorzitterschap van den heer C. F. Zeiler een buitengewone algemetne vergadering gehouden van de Vereenigirig tot Bevordering van het Vreemdtelingenver- keer als vervolg op de vorige vergadering waarin de heer Verbeeck een inleiding hield over'de wensohciijkheid om maatregelen te bepsreken tot behoud van de schoonheid van Bergen. De vergadering was de helft minder bezocht dan de eerste, dihnaal waren slechts een 40 leden aanwezig. Na lezing van die notulen door den secre taris Mr. Judell verzooht de heer Verbee-k om het verslag aan te vullen met een tweetal door hem in de vorige vergadering gestelde moties. In de eene werd den wenscih uitge- sproken dat het spoorwegbestuur al de re clame op het Station op een reclamezuil bij- eenibrengt en al het ijzerwerk op het station met klimop te laten begroeien. In de andere motie was voorgesteld hienmede Heemschut op de hoogte te stelilen, omdat deze laatste er naar streeft alle reclame op de stations te doen verdwijnen. Deze aanvulling werd toegezegd. De Voorzitter deed hierop mede- deeling dat de V. V. V. te Schoorl over het afzetten van een deel van de duinen* een schrijven was verzonden. Uit de mededeelingeo van den bosdiwach- ter in de vergadering van de V. V. V. te Schoorl was gebleken dat dit een klein ge- deelte betrof en geschiedde om een rustige broedlplaats te scheppen voor waterwild. Kaarten voor het betreden van dit gedeelte duin worden in bepaalde tijden1 op aanvrage verstrekt. Het bestuur zal dit nog nader oo- derzoeken. Aan de Kerkelaan nabij de Komlaan zal een richtingsbord naar zee geplaatst worden. Over de vermelde banken was een schrij ven aan den heer van Reenen verzonden met verzoek die te vemieuwen onder mede- deeling dat de vereeniging bereid is een deel van de kosten te dragen. Een zelfde verzoek was gedaan te Bergen van het bruggetje het Droomlaantje De verzoefken zijn in welwil- lende overweging genomen en verwacht mag worden dat het zal gebeuren. Over het on- gewenschte van het puntdraad bij de Ronae Kom had men den heer van Reenen nog niet leunnen overfuigen, aangezien hij vreesdte dat anders de walien kapot getrapt worden. Ten aanzien van de aanvrage van de Autobus Mij. te Utrecht inzake het instellen van een autobusdienst BergenAlkmaar was een schrijven aan Gedeputeerde Staten verzonden waarin verzocht wordt zich er van te overtuigen dat die dienst geen schade gaat toebrengen aan de tramverbindingen voor het groote spoorverkeer. Nog maakte spreker de pensionhouders en huizenverhuur- cters er op attent dat het gewenscht is bij het halen van een nieuwe kaart voor 1927 die men aan het informatiebureau kan bekomen, die van het vorige jaar in te leveren. Ook bracht hij de wensdielijkheid naar voren om het hoofdseizoea 1 Juli en niet 15 Juli te doen irigaam. Nog deelde hij mede dat er druk aan het Rijwielpad gewerkt wordt, dat het zeer mooi zal worden maar dat voor de ontbreken- de gelden nog wel eens een beroep noodig zal zijn op belanghebbenden en belangstellen- den. Het kost zeer veel geld. Op een vraag van den heer Verbeeck deelde de voorzitter mede, dat het rijwielpad vanaf de Elsenlaan doorgetrokken zal wor den tot het Stationsplein en blijft aan de Zuidzijde van den spoorweg. Ook deelde spreker mede dat er getracht wordt in Ber gen een manege te krijgen met rijpaarden waaraan steeds meer behoefte blijkt te zijn. De kwestie met den heer Leihrand was tot genoegen opgelost, het lag niet in diens be- doeling om met de uitgifte van een pensi- onlijst aan de stations in concurrentie te tre- d-en met het informatiebureau Naar aanlel- d'ing van de opmerking van prof. Korteweg over het belemmereo van het uitzicht aan den Kerkedijk tegenover den door de V. V. V. geplaatsten bank, deelde de voorzitter mede, dat een ingesteld onderzoek had! uitgewezen dat verplaatsing van den bank met het oog op het plantsoentje niet mogelijk is. Spreker betreurde het ook dat het uitzicht was ver- dwenen. Professor Korteweg vroeg of het niet mo gelijk was door een uitbreidingsplan het ver dwijnen van de mooie gezichtspunten op de Schoorlsche duinen te keeren. De. heer K lomp betoogde aan de hand van hetgeen de heer Michels hierover had gezegd, (men zie ons no. van Zaterdag) dat dit voor terreinen met reeds beharde wegen niet veel zal geven. De heer W i e 1 i n g a oordeelde dat het toch wel een middel is. De heer Roggeveen was van mi ning dat men daarmede althans voor een groot aantal jaren, toch kon bereiken dat men bouwve£bod legde bp stukken die uit zicht geven op de duinen. Spreker aditte het van groot belang, dat in die omgeving zoo weinig mogelijk gebouwd werd en dat het bcuwen zich ontwikkelde aan den anderen karnt van Bergen. De Secretaris deed hierop mededee- ling van een ingekomen sohrijven van den heer Beijneveld, waarin deze de wensdielijk heid uitsprak om de candiidaten voor de a.s. Gemeeniteraadsverkiezing door scherp geior- muleerde vragen inzake het behoud van de schoonheid voor Bergen aan den tand te voe- len en die aotwoordten te publiceeren opdat de inwoners weten wat ze van de versohillen- de candidaten te wachten hebben voor de oplossing van dit vraagstuk. Dit schrijven zal behandeld worden in het betreffende punt. Nog deelde de secretaris mede dat wan een 20-tal ledten het verzoek was ingekomen om deze algemeene vergadering nog voor April te doen houden aan welk verzoek was voldaan. Van het bureau der auteurs- rechten was een schrijven ingekomen waarin betaling van auteursrechten werd verzocht voor dte gezongen liederen en de gespeelde muzie'k tijdens het 4 Aug. gegeven concert. Aan de concerteerende vereenigipgen was opgave verzocht van de gegeven nummers opdat verdter met het bureau de zaak kon worden afgewikkeld. Bespreking lezing Verbeeck. Het woord \Vas hierop aan den Voorzitter die namens het bestuur, de lezing van den heer Verbeeck over hei beramen van midde- len tot het behoud van het nog gespaard ge- bleven dorps- en natuurschoon beantwoord- de. De Voorzitter was van meening dat het aangeroerde punt zonder twijfel de be- lapgstelling van alien moet hebben. Hij be treurde het dan ook dat dte heer Verbeeck zijn stork in een ietwat agressieven toon heeft ge houden en niet vrij is te pleiten van sterke overdrijving. Hij wees erop dat alle bouwent- werpen in Bergen toegezonden worden aan de provinciale adviescommifisie en dat er door het geiheele dorp namen zijn vastge steld de verhoudiing der fron three die van ter- rein en gebouwen regelende wat wel een uni- curn in den lar.de was waarora deen laatsten tijd van andere gemeenten bij het gemeente- bestuur inlichtingen worden gevraagd om- trent den aard en werking dezer bepaling. De heer Verbeeck leef de blijikbaar bij voor- keur in d room land wenschen formuleeren is leiding. Ze uit te voeren in het gecompliceer- de vol van tegenstrijdige factoren zijnde werkelijike leven, is iets anders. De vergelijking van den heer Verbeek in zake het terras van den Rustenden Jager met dat van het Oranje Hotel, is volkomen juist. De toestand daar is noch de schuld van de gemeente, noch van de V. V. V. Blijkbaar wist de heer Verbeeck niet, dat bij de ver- bouwing van het station nog pogingen zijn aangewend, de verbouwing als zoodanig niet te doen geschieden, doch het geheele station meer naar het oosten te doen ver- plaatsen, waardoor een behoorldjk entree en plein verkregen waren. Die pogingen hadden helaas geen succes. Spr. wees er op, dat de provinciale advies- commissie door hare veelzijdige en des- kundige samenstelling een waarborg is voor neutrale .beoordeeling zonder aanzien des persoons, en herinnerde er aan, hoe 2 maal te Bergen plaatselijke schoorrheidscommis- sies mede op aandrang der V. V. V. inge steld, een ontijdige en droeve dood stierven. Men heeft ook te bedenken, dat de welvaart der bevolking niet in verdrukking komen. De schoonheid kan eerst tot voile ontplooiing komen, als ze hand aan hand gaat met de ontwikkeling en welvaart van een volk. Spr stelde nog in het iicht, hoe moeilijk het is, de norm van schoonheid vast te stel- len en herinnerde aan de uiteenloopende be- oordeelingen over de bebouwing in park Meerwijk, werk van zeer bekende architecten Hij deed nog uitkomen, dat de gemeente reeds lang bezig is, het bovengrondsche net in 'n ondergrondsch om te bouwen en stelde in het licht, hoe telefoon en telegrafie op initiatief van het gemeentebestuur bezig is, ook deze leidingen zooveel mogelijk onder- gronds te maken. Ook het bestuur betreurt het, dat er aan het weinige bosch geknabbeld wordt, doch menschen, die buiten will-en wo rt en, willen evenals de heer Verbeek, nu een- maali in- of vlakbdj het bosch zitten. Spr. wees er nog op, hoe thans menschen, die zelfs dispensatie vroegen, en die op bil- lijkheidsgronden verkregen, nu schrijven, om anderen te beletten, te bouwen zooals zij zelf deden. Het is de hoofdgedachte van den heer Verbeeck, om zooveel mogelijk Bergens schoonheid te bewaren en er op aan te drin gen, dat goecl en aesthetisch gebouwd moest worden, is het bestuur het evenwel ten voile 1 leus. De zaak was echter niet zoo eenvoudig. en zeker had de heer Verbeeck geen recht.. om het gemeentebestuur en de V. V. V. aan te vallen, zooals hij deed, vooral niet, waar het gemeentebestuur juist in de laatste jaren maatregelen heeft genomen, waardoor par- ticuliere belangen zich soms gedupeerd ge- voelen en waaraan voorheen niet werd ge- dacht. Tenslotte stelde het bestuur de volgende resolutie. Het Bestuur van de V. V. V. te Bergen: Kennis genomen hebbemde van de lezing van den heer A. Verbeeck, zooals die door hem) is voorgedragen in de Algemeene Le- denvergadtering van 24 Februari 1927 bestudeerd hebbende deze lezing in de Bestuursvergariering van 10 Maart 1927; in overweging nemende, dat op bedoelde lezing door het Bestuur moe't worden geartt- woord, zooals dit zoo juist bij monde van den voorzitter is geschied; spreekt resumeerende als zijn meening uit: dat het juist is, dat het belang van Bergen eischt, dat zooveel mogelijk zal worden ge- waakt voor het behoud van het natuurschoon in de Gemeente; dat evenwel niet uit het oog moet worden verloren, dat naast de eischen tot behoud van natuurschoon staan de eischen van maat- schappelijken welvaart; dat evenmin uit het oog moet worden ver loren, dat de privaat-eigerdom in Nederland in het algemeen onaantastbaar is; dat rekening moet worden gehouden met de bestaande wetten dat de Statuten der Vereeniging voor- schrijven, dat deze zich voor het bereiken van het in art. 2 omschreven doel zich zal wen- den tot de betrokken autoriteiten, zoodat het stellen van categorische vragen aan aan- staande gemeenteraadsieden, ais zijnde in strijd met de Statuten, van de kant van het Bestuur namens de Vereeniging niet is te verwachten dat het Bestuur zich evenwel geheel kan vereenigen met het instellen van een com missie, die ten doel heeft te bestudeeren en adviseeren welke maatregelen genomen die- nen te worden dat het Bestuur van ganscher harte hoopt, dat bedoelde commissie zal kunnen bijdragen tot het behoud van Bergen's natuurschoon en verklaart zich bereid om waar mogelijk, die commissie de gewenschte steun te ver- leenen. (Wordt vervolgd). LUCHTVERBINDING NEDFJULAND— INDIe. Zaterdagmiddag is in de Ridderzaal te 's Gravenhage een bijeenkomst gehouden, belegd door de afdeeling's Gravenhage en omstreken van het Algemeen Nederlandsch Verbond, het comite Vliegtocht Nederland— Indie en de Kon Nederlandsche Vereeniging voor de Luchtvaart. Deze bijeenkomst was gewijd aan het vraagstuk der luchtverbindingen in en naar Nederlandsch-Indie. Als sprekers traden op de heeren prof. mr. M. W. F. Treub en oud- opperbevelhebber, gep. generaal C. J. Snij- ders. De zaal, die sober versierd was met vlaggen, vulde zich tegen half drie met een gi'oot aantal genoodigden, onder wie werden opgemerkt de ministers van kolonien, oorlog en waterstaat, de oud-gouverneur-generaal van Ned.-Indie Idenburg, de vice-president mr. dr. van Leeuwen en verschillende leden van den Raad van State, de voorzitter van de Rekenkamer, de secr.-generaal van het departement van waterstaat, de directeur-ge- neraal der Posteriien en Telegrafie. luitenant generaal Muller Massis, generaal maioor insepcteur der artilierie, de vice-admiraal J. Zeeman, de burgemeester van Rotterdam mr Wytema, mevrouw Patiin, echtgenoote van den burgemeester van 's Gravenhage, de handelsattache Laming van de Britsche le- gatie, de oud-president van den Volksraad Schumann, de directeur van het departement van gouvernementsbedriiven ir. Roelofsz, hoofdibestuursleden en leden der drie organi- saties, die de bijeenkomst georganiseerd had den, en leden der Tweede Kamer. Te half drie rwamen de Prins, als verte- genwoordiger van-de Koningin en de Konin- gin-Moeder de zaal binnen en namen plaats op de voor hen bestemde zetels. Daarna cpende de voorzitter van de afd 's Gravenhage van het Alg. Ned. Verbond, de bijeenkomst. Spreker ving aan met te verlclaren dat de aanwezigheid van de Koningin-Moeder en van den' Prins hen, die de bijeenkomst hebben belegd, tot de grootste danlcbaarheid stemt en dit nog te meer, omdat Z. K. H. hier mede de Koningin vertegenwaordigt. Deze vorste- lijke belangstelling is voor hen de bezieiende bevestiging van hurme meening, dat het vraagstuk, hetwelk hedenmiddag zou worden besproken, dat der luchtverbindingen in en naar Indie, een nationaal belang van de eer ste orde betreft. De heer Oudendijk wees er voorfs op dat de luchtvaartdagen, welke de Haagsche af deeling van het Algemeen Nederlandsch Verbond in Augustus j.l. te Scheveningen heeft ingericht, onder meer geleid hebben tot een nog nauwere samenwerking tusschen de vereenigingen en andere lichamen. die in de ontwikkeling van de Nederlandsche lucht vaart een reusachtig middel zien tot verhno- ging van onze volkskracht. En daar het Alg. Ned. Verbond in zijn Grootnederland- sehe gedachte mede begrijpt een zoo innig mogelijk verband tusschen de deelen van het Nederlandsche rijk, waarin de zon nooit on- dergaat, lag het voor de hand dat het Haag sche A. N. V.-bestuur in deze voor het voort- hestaan onzer luchtvaart zoo gewichtige tij den samenwerking zocht met de twee bestaan de organisaties te den Haag, het Comite Vliegtocht NederlandIndie en de Konink- lijke Nederl. Vereeniging voor de Luchtvaart, ten einde zij het voor velen ook ten over- vloede nog eens klaar en duidelijk door bij uitstek bevoegde sprekers te laten uiteenzet- ten de noodzakelijkheid en de mogelijkheid van goede luchtverbindingen in en naar Indie. Met den wensch dat de bijeenkomst zou mogen bijdragen tot het nauwer aanhalen van de banden tusschen verschillende deelen van het Nederlandsche Rijk en dus tot ver- hooging van de zedelijke en stoffelijke kracht van het geheel, epende luifenant-kolonel Oudenlijk daarop de bijeenkomst. Vervolgens zong het Resjdcntie Mannenkwartet, onder leiding van den heer P. Mostert, twee coupletten van het Wilhel- mus, welke door de aanwezigen staande wer den aangehoord. Vervolgens spraken oud-minister Treub en oud-generaal Snijders. Onze taak, aldus generaal Snijders, is: 1Het ten spoedigste in bedrijf brengen van een luchtverkeersdienst Soerabaja BataviaSabang en terug, eenonaal's weeks in elke richting, met desverkiezende tusschen- landing te Belawan en Singapore en wellicht ook te Semarang en te Palembang of Mun- tok; 2. Stichting van een wekelijkschen vlieg- dienst van Amsterdam naar Kai'ro en terug, aansluitende op de in- en uitgaande Neder landsche mailbooten te Port Said of te Suez, of voor hen, die dit wenschen, op de Britsche luchtlijn Kairo-Karachi. Dit program is terstond te verwezenlijken, onafhankelijk van elke vreemde inmenging of toestemming. Wellicht, dat het er dan spoe dig van komt, dat de Nederlandsche stoom- vaartmaatschappijen snelvarende schepen in de vaart brengen, hoofdzakelijk voor mail en passagiers, tusschen Port Said en Sabang, in verbinding met genoemde vliegdiensten, waardoor de reisduur van Amsterdam tot Batavia tot ten hoogste 14 dagen. zou kunnen worden teruggebracht. Tusschen de redevoeringen, daarna bracht bracht het Dubbel-Mannenkwartet eenige lie deren ten gehoore. De voorzitter der Kon. Ned. Vereeniging voor de Luchtvaart, de heer J. F. de Vogel sprak een slotrede. Hij betoogde daarin, dat alleen de lucht vaart de oplossing kan brengen der noodza- kelijke snelle verbinding tusschen Nederland en Indie. Reeds zijn vele luchtlijnen in exploi- tatie: welk een kunnen en kennen, welk een rustelooze werkzaamheid liggen daaraan ten grondslag. Thans moet de hand aan den ploeg worden geslagen om de verbinding met Indie tot stand te brengen. Met eerbiedige dankbaarheid memoreerde spr. de meermalen getoonde Koninklijke be langstelling, die ook nu weer gebleken is. Ook de aanwezige ministers dankte spr. voor hun voortdurende belangstelling Moge d-e medewerking van velen, zonder welke niets groots tot stand komt, in ruime mate verleend worden Na afloop der bijeenkomst werd-in de rol- zaal een thee aangeboden, waarhij de Prins eenigen tijd aanwezig bleef Het K. L. M.- muziekgezelschap luisterde deze namiddag- thee op. WONDERDOKTER. De rechtbank tc Zutphen heeft uitspraak gedaan in de zaak van H. J. E., den beken- den wonderdokter te Oegstgeest, tegen wien 300 boete subs. 100 dagen hechtenis was geeischt wegens het onbevoegd uitoefenen van de geneeskunde, het behandelen van een kind der familie Lenderink te Wapenvelde De kantonrechter te Apeldoorn had verdach- te veroordeeld tot f 100 boete subs. 100 da gen hechtenis. De rechtbank wijzigde dit von- nis in 200 bcete subs. 30 dagen hcehfenis CENTRALE WERKGEVERS RISICO-BANK. Zaterdag is in de aula van het Koloniaal Iustituu* te Amsterdam de .mitengewone al gemeene ledeimrgadering van de Centrale Wcrkgevters Risico-Bank ter feestclijke her- denking van het 25-jarig bestaan der organi- satie gehouden. Om half 2 werd de vergadering door den voorzitter, ir. J. A. Kalff, in zijn kwaliteit van voorzitter van het college van commissa- rissen der bank, geopend met een liartelijk woord van welkom tot de verschillende gas- ten. Aanwezig zijn de minister van arbeid, handel en nijverbeid; dr. F. G. Waller, voor zitter van het Verbcnd van Ned. Werkgevers: mr. H. Reuijl, vorziiter van den Raad van Beroep; de heer F, L. van der Bom, voorzit ter van de Christ. Werkgevers-Vereeniging en Vereeniging van Groothanddaren; ir. W. H van Leeuwen, onder-voorzitter van den Nij- verneidsraad, met andere leden van dien raad enz, enz. enz. Spreker herdacht met een enkel woord de reden van het samenzijn en gaf daama het woord aan den president-directeur der jubi- leerende vereenigingen, -dr. F. E Posthuma Nadat de heer Postma zijn rede had uit- gesproken, was het woord aan den heer Jul. Ed. Gerzon, voorzitter eener commissie, die zich iut de jon-gere bij de Risico-Bank aange sloten werkgevers had gevonnd, met het doel door aanbieding van een huldeblijk uiting te geven aan hun gevoelens voor de organisatie. Spr. richtte zich daarbij tot commissarisser enairecteuren der bank en herinnerde aar. een paar momenten, die hem voorkomen de belangrijkste factoren voor den bloei der bank geweest te zijn. Aan den oprocp der commissie is zeer al gemeen gevo.g gegeven. Ruim 2000 bijdra gen kwamen binnen, afwisselend in groofte van 1 tot 1000. De commissie draagt het bedrag over aan commissarissen en directeu- rtn, teneinde daarmede te handelen op zooda- nige wijze, als zij zullen oordeelen het meest bevorderlijk te zijn aan de beginselen, waar- op de Risico-Bank is gegrond. Aan de com missie hebben daarbij voor oogen gestaan o. a.het bevorderen en publiceeren van stu- dien op het gebied der ongevallen-genees kunde; weder-opleiding van invaliden, bevei- liging van machines en ongevallenvoorko ming. Een verzameling van de namen der schen kers was besloten in een kunstig uitgevoerd kistje, ontworpen en vervaardi^l door mej. Maria Rueter. Spr. besloot met het uitspreken van zijn beste wenschen voor den toekomsti- gen bloei der Risico-Bank. INBREKERS BETRAPT. Op heeterdaad zijn Vrijdagavond door de Haagsche politic betrapt de 43-jarige A. H. en de 46-jarige J. L., losse werklieden, teen zij hadden ingebroken in de woning van den heer M., aan de Adriaan Pauwsttaat. De heer M. was afwezig. E>e dieven hadden het raampje van de voordeur vernield, de grendels van de denr geschoven en zich op deze wijze toegang tot het perceel verschaft. Alle kasten waren over- hoop gehaald en verschillende kostbare voor- werpen en een groote partij gouden en zilve- ren sieraden en eenige diamanten waren ge- reed gclegd om meegenomen to worden. Er

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 6