Burienland artctberichten Dat benauwde gevoel Foster's Maagpilien gebcurde echter iets, dat hun plannen in de war stuurde. Een dame, die aan de overzijde woonde, had twee mannen op verdachte wijze zich bij het huis van den heer M. zien ophouden en had het geraden gevonden, de politie hiervan in tennis te stellen. Eenige rechercheurs be- gaven zich naai' de woning van den heer M. en bemerkteu dadelijk dat de voordeur op bijzondere wijze geopend was. Zij begaven zich naar binnen en na eenig zoeken vonden zij de beide inbrekers rustig bezig den buit te sorfceren en te verd'eelen. Zij werden go arresteerd en naar het hoofdburcau overge- bracht. Bij fonilleering werd een volledig stel inbrekerswerktuigen op hen gevonden en de huiszoeking bij L. leverde nog meer op. Een groote collectie vijlen, boren, cnz., welke gebruikt worden om brandkasten ie opener werd daar gevonden. Beiden zijn enkele maanden geleden uit de gevangenis ontslagen, waar zij 6 jaar doo febracht hebben voor een belangrijke in- raak. Voordien hadden zij reeds verschillen- de straffen ondergaan, o. a. een van 8 jaar en len van 3 jaar. BESTRIJDING VAN HET MOND- E'N KLAUWZEER. Onder leiding van den minister van bin- tteniandsche zaken en landbonw, rnr. J. B. Kan, heeft Donderdag een fcijeenkomst plaats gehad met atgevaardigden van 14 ©rganisaties van be 1 anghebibenden bij de be- strijding van het mond- en klauwzeer. Ver- tegenwoordigd waren: het Koninklijk Ncder- iandseh Landbouwcomite, de R. K. Neder landsche Boeren- en Tuincfersbond, Christe- Mjke Boeren- en Tuindersbond, Nederland sche Tuinbouwraad, Algemeene Nederland sche Zuivelbond, Vereeniging voor Zuivelin- dustrie, Nederlandsche Vereeniging van Kaashandelaren, Bond van Kaasproducen- ten, centraal bestunr Provinciate Bonden van melkveehouders, het Nederldndsch Rundvee- stambcek, het Friesche Rundveestamboek, het Groninger Blaarkop-Rundveeslamboek, de Nederlandsche Bond van Veehandelaren en ck Vereeniging van exporteurs van vee. In zijn openingswoord herinnerde de mi nister aan Lafcntaine's woorden, sprekende over zwaluwen: Quiconque a besucoup vu, a beaucoup a raeonter, en bracht dat in ver- band met de buitenlandsche studiereis, welke in zijn opdracbt door dr. Bergcr en ir. Lou- rens werd ondernomen, een reis, zoo zeide hij, op een gebied, dat al!e hier aanwezigen en velcn daarbuiten in hooge mate interesseert, namelijk nieuwe gezichispunten in den strijd tegen de ziekte, welker bekamping van zco evident belang is. De. voordraehten worden gegeven in gecomiprimeerden vorm; het ligt in de bedoeling, ze om te werken tot bijdragc van de vakbladen der verschi.lende organisa- ties. Dan kan alles rustig worden overwogen en later over deze beiangwek'kende aangele- genhsid van gedaehien gewissdd worden Hierna gat de minister het woord. aan dr. Betger. Ir. Berger en dr. Laurens kwamen tot de volgende concludes Het veemarktwezen in Duifschland is een belangrijke factor in een meer sucoesvollen strijd tegen het-.mond- en klauwzeer. Wil het- zelfde in Nederland gezegd kunnen worden, dan moeten onze veemarkten verandering on dergaan; zoo lang zulks niet geschied is, is eeruminspuiting van alle marktvee praccisth onuitvoerbaar. Voor eveniueele uitvoerbaarheid is boven- dien noodig verhooging van de produetie van het mond- en klauwzeerserum. Op grond van de wetensehappe'ijkc gcgevens van thans vorroen de seruminspuitingen een belangrij- ken factor in den strijd tegen deze ziekte; de ze inspuitingen zullen dienen te geschieden en uit een preventief oogunt en bij simultaan- aairwending. Bij sporadisch optreden van de ziekte zal infecteeren van het vee op het erf met de natuurlijke smetstof en gelijktijdige inspuitingen van de dieren met serum moeten btprocfd worden. Daarbij aansluitend pre- venticve inspuiting van het jongvee en klein- vee, op eigen erf en al!e vee op om>'iiggend erf, waar contact waaxschijnlijk is. Ook hiervoor is verhc-oging van de serumproductie nood- zakelijk. Intusschten, intensieve bestudeering van de ziekte is noodig. Deze dient te ge- schieden in een speciaal daarvoor in te rich- ten kistituut, dat tevens het serum kan berei- den. De seruminspuitingen dienen samen te gaan met doclinatige veterinaire politiemaat- xegelen. Het eerste noodige is absolute medewer- tinig der betrokkenen en onmiddellijke aan- gifte van e'k ziek of verdacht geval. Het pasteuriseeren van de nevenproducten der zuiveltabrieken, voor zooveel die als voed- sel voor de dieren aanwendlng vinden is een cnafwijsbare eiscli, waaraan streng de hand dient te worden gehouden. Van de ervaringen van prof. Waldmann te Riems, welke bevestigd zijn door de onder- zoekingen aan de rijksserum-inrichting, ten aanzien van. een nieuw betrouwbaar ontsmet- tirgsmiddel, dient gebruik te worden ge- maakt. De minister bracht den inlciders warmen dank voor hun zeer intertssante voordraehten en gaf gelegenheid, indien zulks gewenscht mocht worden, vragen te stellen; hij meende cchter, dat deze bewaard konden blijven tot het gchoorde in den vorm van de toegezegde, meer uitvoerige verhandeling in de vakbla- dien nader door de organisatie zal zijn over wogen. Hierimee konden alien zich vereenigen. SCHEPEN GEZONICEN. Zaterdagmiddag heeft de motorboot Erna van de finna v. d. Hal ai'hier, welke boot de motorboot Dnsseldorf van dezelfde firms slcepte, ter hoogte Van de Oosterhaven te Schiedam de tros in den schroef gekregen. Tengevolge van den sterken wind zijn beide sehepen da a ma afgedreven, volgeslagen en gezonken. Persoonlijke ongclukken zijn niet voorgokomen. De Wit's bergmgsfeednjf alhier zal de sehepen lichten. Op den Kijn even boven Wezel is het Nederlandsche zeilschip Henrie, schipper Van Don uit Milling-en, welk sdiip was gela- den met 150 ton turf, omgezeild en gezon ken. Het sehip was van Duisburg op weg naar Millingen. De Wit's bergingsbedri hiei- zal het sdiip lichten. In het Prinses-Julianakanaal bij Weert is, tengevolge van den harden wind een sleepfcoot juist in den sluiskolk volgeslagen en gezonken. Persoonlijke ongelukken zijn niet gebeurd. Nadere bijzonderheden onlbre- ken nog. De soheepvaart door het kanaal is geiheel gestremd. trijf al- NEDERLANDSCHE PROTESTANTEN- BOND. De Nederlandsche Protestantenbond heeft Zaterdag te Utrecht een buitengewone ver- gadering gehouden onder voorzitterschap van ds. D. Drijver, Luthersch predikant te Haarlem. Het voorstel van de afdeeling Utrecht, om de bestuursverkiezing uit te stellen, werd verworpen met 42 tegen 37 stemmen. Bij de bestuursverkiezing werd het ge- heele aftredende bestuur, voor zoover de leden daarvan zich herkiesbaar hadden ge- steld, herkozen. Voorts werd in de vacature- de Graaf benoemd prof. Eerdmans en tot pennitigmeester werd gekozen de heer J. C. v. d. Moer te Hilverssum. Voor de vei'kiezing van een bestuurslid in de vacature-mej. Heineke was een vrije stemming noodig, waarbij mej dx N. Bruining te Schevenin- gen werd gekozen. Tot de aftredende bestuursleden richtte de voorzitter eenige woorden van dank voor hetgeen zij vooi den Bond hebben gedaan. Vervolgens was aan de orde het bestuurs- voorstel om over te gaan tot instelling van twaalf geografische kringen. Het ligt in de bedoeling zes leden van het hoofdbestuur aan te wijzen, die als gedekgeeraen den band tusschen die kringen en het hoofdbe stuur willen onderhouden. Over het ontwerp voor deze kringverdee- ling vonden eenige besprekingen plaats. Ten slotte werd op voorstel van den voorzitter besloten, de voorgestekte hideeling te pubii- ceeren in de Hervorming, daarna aan de af- deelingen gedurende een viertal _weken de gelegenheid te geven opmerkingen te maken en aan het hoofdbestuur dan de bevoegdheid te geven de regaling defir.itief vast te stellen. De voorzitter herdacht vervolgens het ver- scheiden van den penningmeester, den heer Brandt Corstius, die met grooten ijver en nauwgezetheid zijn functie waarnam. Hij was iemand, zeide spr., met veel ideaien. Verder was aan dc orde het rapport- Enschede, dat in de vorige vergaaiering reeds ten deeie was afgehandeld. Allereerst werd besloten de commissie go-dsdienstonderwijs en godsdienstprediking met twee leden uit te breiden en de nieuwe leden te benoemen uit de leden van groote kerkhouderide afdeelingen. Wat de voorgestelde wijziging der com missie van financieele voorlichting betreft, is het hoofdbestuur van oordeel, dat zij in den loop der jaren twee functies heeft gekregen, welke strikt genomen niet zijn te vereenig-en. n.l. commissie van advies en commissie van controie. Daar het hoofdbestuur de bestaan- de commissie in haar werk als commissie van advies niet gaarne zou missen, stelt het voor, aan dit bezwaar tegemo-et te komen door te bepaien, dat op iedere algemeene vergaderidg een commissie van twee per sonen uit en door de leden wordt benoemd tot het nazien van de rekening, welke het volgend jaar aan de goedkeuring van de al gemeene vergadering wordt onderworpen. Ook de icringen zouden deze keuze kunnen doen. De regeling hiervan zou echter nader kunnen worden vastgesteld. De vergaderinT vereer.igde zich met dit voorstel. De commissies zullen gewone bondscommissies worden en dus door het hoofdbestuur worden benoemd. Voorts ging de vergadering mede met een voorgestelde verduideiijking van artikel 30 van het algemeen reglement, waarbij de fi nancieele geste der commissie wordt ge- regeld. Eveneens hechtte de vergadering haar goedkeuring aan het voorstel tot instelling van een diageliijksch bestuur, bestaande uit voorzitter, secretaris en penningmeester van den bond. In zake het voorstel van de commissie- Enschede om den accountant af te schaffen, werd op voorstel van den voorzitter beslo ten, dit punt aan te houden itotdat de nieuwe penningmeester in functie is getreden. Aan de afdeeling Utrecht werd opgedra- gen dit jaar de commissie van controie tc be noemen. Bii de rondvraag bracht de heer Lem te Amsterdam .hulde aan den voorzitter voor zijn leiding, waama de vergadering werd gesloten FRAUDULEUS VERVOER VAN GEDISTFLLEERD. Rijksambtenaren hebbe onder de gemeente Rucphen een vrachtauto van de Handelsveree- niging Noord-Brabant te Breda in beslag genomen wegens het frauduleus vervoer van gedistilleerdl Er is proces-verbaal opgemaakt. EEN MERKWAARDIGE METEOOR- STEEN. Prof. A. A. Nijland te Utrecht schriift aan de N. R. Crt.: Den 28sten Augustus 1Q2'5 viel er midden op den dag met veel geraas een nagenoeg bolronde meteoorsteen in een weiland bij Elle- meet (edand Schouwen). De steen drong een halven meter diep in den grond en werd er in vijf stuikken uitgehaald, die samen bijna 1 K.G. wogen, *en die mij op mijn verzoek be- reidw.llig door den heer A. P. van der Weyde te Ellemeet werden afgestaan. Dit is een steenmeteoriet; er vallen ook „steenen" uit den hemel, en deze ,,siderieten" zijn het tal- rijkst in de verzamelingen onzer musea ver- tegenwoordigd. Het is altijd betrekkelijlk een zeldzaamheid, dat men een meteoriet ziet vallen en de stuk- ken kan terugvinden en oprapen. Na 1843, toen er in Blauwkapel een meteoriet viel, waarvan een stuk ter zwaarte van ruim 2 K.G. zich in het Utrechtsche Mineralogisch- Instituut bevindt, had zich in Nederland het geval niet weder voorgedaan. De thans op Schouwen gevaflen steen is doer den hem- Nieuwenkamp, geol. docts. te Utrecht, makro- en mikroskopisch onderzccht, terwiil op't Pharmaceutisch Laboratorium de diemische samervstelling werd bepaald. De meteoriet bestaat hoofdzakelijk uit een turf- achtige versp'interde massa van pyhoxeen (ijzer-magnesium-metasilicaat). Gedegen ijzer is niet aanwezig en, daav aiuminium niet kon worden aangetoond, veld- spaal evenmin en dat maakt dezen meteoo!- stcen, die voortaan als „de Ellemeet" in die litieratuur bekend zal staan, tot een dubbel merkwaardig object. CENTRALE WERKMEESTERSBOND. De Central e Werkmeestersbond heeft Za terdag te Utrecht een feestelijke samenkomst gehouden ter gelegenheid van zijn 10-jarig bestaan. De voorzitter, de heer J. Jeronimus, her dacht in zijn openingsredie het 10-jarig be staan van den Bond en verwelkomde in het bijzonder den heer L. Veenstra, voorzitter van de vereeniging van scheepswerktuigkundigen en vertegenwoordigers van het Verbond van hoofdarbeiders in Nederland. Hij bracht de zen namens den Werkmeestersbond grooten dank voor den verleenden steun in moeilijke dagen. Spr. wees er verder op, dat na een kleine inzinking de Bond nu weer kerngezond is. Sinds October wist men uit eigen kracht 175 nieuwe leden te werven. De heeren L. Veenstra te Rotterdam, J. F. van Muylwijk te Amsterdam en A. Hooft te Hengelo boden ondei-scheidenlijk namens het Verbond van hoofdarbeiders, namens de Ver eeniging van scheepswerktuigkundigen en na mens den Bond van bazen in de textielin- dustrie gelukwenschen aan. Van den Bond van ambtenaren in dienst der Nederlandsche Spoorwegen en van dten Oostenrijskchen Werkmeestersbond was een telegram van gelukwensch ingelcomen. Do heer K. Stoffels te Amsterdam bood na mens de afdeelingen van den Bond1 een boe- kenkast aan, aan den voorzitter, den heer J. Jeronimus, en den secretaris, den heer Joh. Lissenberg, ieder een gouden potlood met op- schrift, en aan de overige bestuursleden een zilveren potlood met opschrift. De voorzitter betuigde voor een en ander zijn dank. Tot hcofdbestuurslid werd gekozen de heer W. B. Quint te Zutfen, tot redacteur de heer J. Jeronimus te Utrecht, en tot van de com missie van bijstand de heer H. Putto te Apel- doorn. Vervolgens werd deelgenomen aan een ge- meenschappeiijken autotocht. KORTE BERICHTEN. Prof. dr#A. Noordzij, rector magificus der universiteit te Utrecht, heeft gistermid- dag tot viering van den gedenkdag van de stichting der hoogeschool in de groote ge- hoorzaal der universiteit een rede gehouden over Het probleem van het Oud'e Testa ment." De eerste steenleggrng heeft plaats ge- had voor het gebouw van de Amsterdamsche Mij. voor Jonge Mannen. Dochter: No, Paps, Ik ben geSngageerd. Vader: Je m66nt het niet! Dochter: Nee, natuurlijk niet, maar 't zal massa pret geven. toch een (Life) Kuikens 1—/ 2; Eenden 0.75—/ 2; Ko- nijnen 0.304; Eenden-eieren per 100 stuks 4.25; Kippen-eieren (grooth.) 5— 5.30; idem (kleinh.) per 100 stuks 4.50 5.50; Boter (les.) per 34 K.G. 0.90— 1.—, 2e soort 0.75—/ 0.85. BROEK OP LANGENDIJK, 26 Maart 1927. Langedijker Groentenveiling. Wortelen 1.10—/ 2.20; Roode Kool le s. 2 6; Roode Kool 2e s. 1.60—/ 5.40; Gele le s. 26.50; Gele Kool 2e s. 2.70— 3.80; Witte Kool 1.50—/ 3.30; Deensche Witte Kool 1.10—/ 1.20; Uien 4.30— 5; Drielingen 1.40—/ 2.60; Nep 1.30, alles per 100 K.G. Aanvoer: 2750 K.G. Wortelen; 78000 K.G. Roode Kool; 75500 K.G. Gele Kool; 59500 K.G. Deensche Witte Kool; 7500 K.G. Uien. BOVENKARSPEL, 26 Maart 1927. „De Tuinbouw." Heden besteedde men voor: Roo de Kool 2.60—/ 4.20; Witte Kool 1.20 1.86; Gele Kool 3.50—/ 4.60; Bieten 11.10. WARMENHUIZEN, 26 Maart 1927. Roode Kool le s. 2:10—/ 5.90; Roode Kool 2e s. 1.20—/ 3.80; Gele Kool 2.10; Deensche Witte Kool le s. 23.80; Deensche Witte Kool 2e s. 1 20—/ 1.80; Drielingen 2; Uien 4; Grove Uien 3.60; Peen 1.10—/ 1.40. Aanvoer: 85700 K.G. Roode Kool; 150 K.G. Gele Kool; 31300 K.G. Deensche Witte Kool; 2650 K.G. Uien; 2900 K.G. Peen. NOORDSCHARWOUDE, 26 Maart '27. Uien 4.305.30; Drielingen 2.90 3; Grove Uien 4.60—/ 4.90; Peen 1.40 1.80; Roode Kool 26.20; Doorschot 1.20—/ 5.20; Gele Kool 2,70—/ 5.40; Doorschot 1.40—/ 3.30; Deensche Witte Kool 1.503.10; Doorschot 1 2.30; Krcten 2.10, alles per 100 K.G. Aanvoer11800 K.G. Uien; 54G0 K.G. Peen; 202700 K.G. Roode Kool; 61000 K.G. Gele Kool; 128800 K.G. Deensche Witte Kool; 500 K.G. Kroten. Dorpssehoone: Maar hoe kan ik er nu zeker vaa zijn, dat het Je ernst is? Haar galant (de posibode): Ernst, kind? Waarvoor denk je dan dat ik tl die extra- wandelingen mask? (Humorist) ALKMAAR, 28 Maart 1927. Op de heden gehouden veemarkt waren aangevoerd: 29 Vette Koeien 150—/ 360; 13 Vette kalve- ren 60180; Vette kalveren p. ned. pond 1.301.50; 200 Nuchtere kalv. 6 18; 660 Vette varkens zware p. ned. pond 0.600.63; Zouters per ned. pond 63 65 cent. Opgave van de Directie der kleine markten te ALKMAAR, betreffende de hoogste en laagste prijzen van sommige artikelen. Markten van Maandag 21 Maart tot en met Zaterdag 26 Maart. Kippen 0.75—/ 2,50- DE TOESTAND IN CHINA. De speciale correspondent te Sjangthai van wySuvlg de „Westminster Gazette" meldlt, dat in de Internationale vestiging alle mogelij'ke voor- bereidintgen worden getroffen voor een even tueele aanval. De mobilisatie van alien, die ais burger diensten zullen kunnen bewijzen gaat voort. Ook tal van Russische uitgeweke nen mciden zidi aan, van wie wordt verwacht dat zij in een civiele kwaliteit een rol zullen spelen bij de verdiediging van de stad. De Fransdhen zijn van plan alle buiten landers uit de Fransohe concessie naar de in ternationale nedei'zettinig over te brengen. Een goedingelicht hooggeplaatst ambte- naar decide Renter het volgende mede: „Wij staan nog pas aan het begin van de moeilijk- heden in China". De stakers gaan weer aan den arbeid, doch voor het meerendeel gewapend. Zij trachten den spoorwegdienst te doen funotioneeren met arbeaderscomite's zonder de vreemdelingen. Pai Tsjoeng Hsi, de commandant der Zuide- lijiken, werd gedwongen de arbeidersbonden, die zuiver communistisdh zijn en hun „leger" van 3050 in burger geldeede mannen, die als een soort politiemadit dienst doen, te erken- nen. Bij de industrieele instellingen en de essen- tieele diensten is het werk volledig hervat, doch er wordt met een hervatting van de at gemeene werkstaking gedreigd, tenzij nieuwe eisdien worden ingewilligd, o.a. de verwijde- rfng van die barricades en een waarborg, dat dte arbeiders-agitators en posters niet worden gearresteerd. Eenige honderden buitenlanders te Sjang- hai, behoorende tot zestien naties, hebben een telegrafisdie danldjetuiiging gericht tot dc Britsche xegeering, waarin zij ddnk zeggen voor de nraatregelen tot verdediging van ge- noemde stad. Daardoor is voorkomen, dat zij in een zeer moeilijiken en gevaarlijiken toe- standi geraakten. Te Nanking Uit Nanking zij'in 140 vluchtelingen he Sjanghai aangekomen, voor het meeren deel vrouwen en kinderen; zij vertellen van hun vreeselijk wedlervaren. van ceo aan het schriikbewind der Zuidelij'ken ontko- men. De bewoners werden er uit gedreven en geslagen. hun eigendommen werden gestolen en de huizen vemield. Tal van buitenlanders gelooven dat, daar de aanval op de buiten landers zoo stelselmatig was, deze van te vo- ren moet zijn vocrfoereid. De tcestand te Nanking blijft gespannen hoewel alle Amerikanen en Britten, behalvt twee Britsch-Indische politiebeambten, in vei- ligfbeid' zijn. Gemeld wordt nog, dat de hoofdopzichter der haven van Nanking en een Amerikaan gedood zijn en dat er nog twee gewonden zijn. Vast is komen te staan, dat ook twee Fran sche paters zijn gedood. Volgens een draadloos bericht uit Hankau van Vrijdag had Eugene Tsjen een dringen- de m.'Cdedeeling gericht tot de nationalistische mifitaire autoriteiten nopens den toestamd te Nanking en er op aangedrongen al 't moge- lijke te doen om te helpen bij de evacuatie der vreemdelingen uit die stad. De opperbevelhebber Tsjang Kai Sjek is Vrijdagavond1 uit Woehoe te NanHdng aange komen. Samenwerking der mogertdheden Een geoombineerde ache tusschen de En- gelschen, Amerikanen en Japanners met het doel een herhaling van de gebeurtenissen te Nanking te voorkomen, wordt in uitzicht ge- steld in telegrammen uit Peking, die zeggen, dat de gezanten der betrokken mogendheden confereeren over herstelmaatregelen. Eischen van Washington en Tokit Volgens een draadloos bericht heeft he kabinet te Washington besloten tot het zen den van een protest-nota aan den aanvoerdet der Kantonneezen wegens de gebeurtenissen te Nanking en het eischen van schadeloosste!- ling voor de gedoode Amerikanen. De Japansche vertegenwoordigers te Sjanghai hebben opdracht gekregen, van den opperbevelhebber der Zuidelijken waar- borgen te eischen voor het leven en de bezit- tingen der Japanners en compensate veor de gewelddaden te Nanking. Versterking der vreemde troe pen. Na een eonferenhe tusschen Wilbur, den Ameriikaanschen minister van Marine en zijn raadslieden, werd bekend gemaakt, dat een nieuwe contingent van 1500 Amerikaan- sche matrozen order had gekregen om naar China te vertrekkea. Gemeld wordt dat 8 Japansche destroyers naar Sjanghai zijn gezondien en verscheidene andere naar Tsingtao. f De burgeroorlog. Uit Peking wordt gemdd, dat maarschalk Tsjang Tso-lin na de inneming van Nanking door het Kantonleger besloten heeft, den op- marsch van zijn leger in Honan stop te zet- ten en het naar de Hoangho terug te trekken. Tsjang Tso Lin wenscht met de gematigde Zuidelijken te onderhandeien over een wapen- stilstand, #gevolgd! door een vrede. Aan den boven-Yangtse. Draadlooze berichten bevestigen dat de toe- stand aan den boven-Yanise een verontrus- tend aanzien krijgt, zoodat een snelle evacua tie dei* nog achtergebleven buitenlanders noodzakelijik wordt. De plaatselijke bevelhebber der nationalis- ten te Kioakiahg heeft een oobevredigend' ant- woord gegeven op een vraag in zake de vd- ligheid der buiitenilanders; de buitenlandsiche autoriteiten hebben zich dientengevolge bun vrijibeid van handfelen voorbehouden. Intus- schen verlaten vrouwen, kinderen en zendelin- gen de stad. Te Tsjangtsja bestaat eveneens oneenigheid' tusschen de Chineesche en de buitenlandsche autoriteiten. DIAMANTHANDFLAARS OVER- VALLEN. In een kamer van het Grand-hotel „De Keizerlei" te Antwerpen werd gisternamid- dag een brutale bandietenstreek gepleegd. De Nederlander Polak, diamantmakelaar, en een vriend, beiden te Antwerpen wooii achtig, zouden een samenkomst hebben met een persoon, am een diamantzaak af te han- delen. Toen het drietal de kamer binnen trad, werd door een der diamantkooplieden lichi onistoken, daar het in het vertrek eenigszins duister was. Plotseling draaide de vreemde- ling het licht uit. Hij trok een revolver en rien den onthutsten kooplieden toe; „Handen or of ik schiet!" Terwiji! hij den een met zijn revolver in be- dwang hield, bond hij den tweede op een stoel vast, doch toen begonnen de kooplieden om hulp te roepen, waaiop de bandiet ijlings de vlucht nam, echter nagezeten door lieden van het hotelpersoneel. De man slaagde er even- iVel in te ontkomen. Eenigen tijd nadien werd hij door de politie der vijfde wijk aangehouden in een drankge- legenheid in de Damburgestraat. Hij werd dadelijk ter beschifeking gesteld van de justi- tie. De man is zekere C. K., van Nederland- sche nationaliteit. Hij beken-de dadelijk en verMaarde onomwondfen, de diamantkooplie den te hebben willen plunderen. In de hotelkamer heeft men een revolver ge laden met zes kogels en een touw, toebehoo- rende aan K., gevonden. Deze voorwerpen genomen. Alom verkrijgbaar als gevolg van slechte spijsvertering, zz] spoe- dig verdwijnen na ge- bruik van Foster's Maag- pillen. het laxcermiddel bij uitnemendheld. a f 0.65 per flacon. r e

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 7