DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. iro. 71 Honderd negen en twinfiarste Jaargang' 1927 DINSDAG 29 MAART Buifenlavtd Dit tnimmer besfaai off 2 blades. Deze Conrant word! ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feestdagennitgegeven. Ibonoementsprljs bfj voorultbetaling per 3 wnanden voor /2,—franco door kef geheele Rljk /2.50. AfzonderlQke en bewqenammerB 5 cents. PRfJS DER GEWONE AOVERi ENTlfiNi Per regel #.25, bij groote contracten rabai Groote letters oaar plaatsrnfmte. Brleveo franco aan de N. V. Boek- en HandelsdnikkerQ r/b HERM& COSTER ft Voordam CD. Dlrectcuri Q. tL KRAK. Telef.nr. Admlnistratie 3. Teiefoonnr. Redactle 33. Postgiro 37060. Hoofdredacteuri Tj. N. ADEMA* DE TOESTAND IN CHINA. Aan den boven-Y angtse. Te Tsjinkiang is de houding van het ge- peupel in de concessie zoo onheilspellend, dat alle buitenlanders des nachts verblijf houden in de* Britsche en Amerikaansche destroyers en gebouwen, terwijl reeds zoo- veel mogelijk buitenlanders zijn geevacu- eerd. Te Tsjang-Sja hebben, de Kantonneesche autoriteiten verschillende buitensporige eischen gesteld aan den Britschen consul in verband met een incident tusschen twee Engelsche matrozen en een Chineeschen landbouwer. Er wordt schadevergoeding geeischt voor den landbouwer, doch tevens wordt geeischt, dat de beide matrozen zullen worden uitge- leverd aan de Chineesche autoriteiten om door dezen ten strengste gestraft te worden. Verklaard wordt voorts, dat de Engelsche consul op grond van het internationaal recht gewoon vreemdeling zonder meer is en dat het recht van onderzoek en arrestatie in de consulaire gebouwen zal worden uitge- oefend, terwijl de Britsche kanonneerbooten zullen worden besohouwd als ge- wone koopvaardijschepen, die als zoodanig onderhevig zijn aan het recht van onderzoek, aanhouding en uitwijzing. De marine-autoriteiten stellen een onder zoek in naar het incident tusschen de Engel sche matrozen en den Chinees, en Teich- man, de Britsche vertegenwoordiger te Han- kau, heeft een krachtig protest gericht tot Tsjen, den Kantonneeschen minister van bui tenlandsche zaken, in verband met de zon- derlinge foekendmaking van diens vertegen- woordiging te Tsjang-Sja. Te Sjanghai. Het jongste telegram, dat het Amerikaan sche departement van Marine van admiraal Williams heeft ontvangen, noemt den toe- stand te Shanghai „zeer gespannen". Opnieuw zijn Amerikaansche strijd'krach- ten aan land gebracht, om bij de verdedi- ging van de nederzetting te helpen tegen dreigende uitbarstingen van het gepeupel. De aan de vreemdelingen vijandige gevoe- lens worden sterker in de Chineezenwijken, waar nationalistische soldaten redevoerin- gert houden tegen de vreemdelingen, in het bijzonder de Britten. Wat het bombardement van Nanking betreft, daarvoor stelt men voortdurend Groot-Brittannie verantwoorde- lijik en noemt niet de Ainerikanen. Generaal Duncan, de commandant der ver- dedigingsmacht te Sjanghai, en de Ameri kaansche admiraal Butler inspecteerden te- zamen de verdedigingswerken. Er heerscht volmaakte overeenstemming tusschen de Britten en de Franschen. Tsjang Tso Lin verklaard e in een inter view, dat de beweging te Nanking is ver- oorzaa-kt door agitators. Hij vreest dat een soortgelijke beweging binnenkort te Sjang hai onvermijdelijk is. De slachtojfers te Nanking. Een draadloos telegram uit Londen meldt, dat bij de plundering en schietpartij te Nan king vijf buitenlandsche inwoners, van wie twee zend'elingen, en een E'ngelsch matroos en Japansch stoker werden gedood. Voorts werden zes buitenlanders gewond, waarbij twee Japansche consulaire ambtenaren. Vier Japanners worden nog vermis! Na de verwoesting van het zee 's rooversnest. De Britsche vloot-expeditie tegen de zee- schuimers in de Biasbaai op 21 en 22 Maart, waar een aantal huizen en jonken werd ver- nietigd, heeft de woede der Kantonneezen op- gewekt, die deze expeditie bescbouwen als een aanslag op vreedzame dorpen. De natio nalistische regeering heeft de bevolking ver- zekerd, dat zij maatregelen neemt om het Britsche geweld" tegen te gaan. De Japansche vlootmacht. De sterkte van die Japansche vloot, welke voor de Chineesche .ku-st nabij de monding van den Jangtse zal kruisen, zal zijn vier slagschepen, zeventien kruisers, negentien itorpedojageiB en zeven onderzeeers. Te Sjanghai. De staking is geeindigd; er werden groote demonstraties voor de Fransche concessie gehouden, die ecbter ordelijk verliepen. Het postkantoor is weer geopend en er is een beweging gaande om een Europeeschen vrij- willigersdienst te organiseeren, om de mail te behandelen ingeval weer moeilijikheden mochten komen. Een Lloyds tekgram meldt, dat de kust- vaart is bervat en dat alle werven weer ge- regeld werken. De Chineezen binnen de nederzetting wor den dagelij'ks brutaler. De vakvereenigingen hebben voor elken dag massavergaderingen belegd en er worden pamfletten tegen de vreemdelingen buiten1 de muxen van de con cessie agngeplakt De witte Russen hebben ge- plunderd. Generaal Tsjang Kai Sjek heeft aan den correspondent van het „Berl. Tag." te Sjang hai verklaard, dat de bericbten volgens welke Nanking door nationalistische troepen zon zijn geplunderd, gelogen zijn. Voor deze pltindering zijn witte Russische troepen ver antwoordelijik. De generaal zegt te kunnen bewijzen, dat op het oogenblik van de plun dering nog geen;enkele soldaat van het Kan tonneesche leger in de stad aanwezig was. De correspondent van de .Times" te Tokio wijst er op, dat de Japanners te Nanking van de Nationalisten zoo goed als geen last hebben gehad. Een Mongoolscke invasie. De gouverneur der provincie Tsjinkiang in het western van China, tusschen Tibet en Mongolie, heeft zich bij de regeering van Peking beklaagd over de eischen der Mon- goolsche troepen, die zijn gebied zijn binnen- gedrongen. Hij vraagt de terugroeping der Russische militaire raadgevers in Mongolie, die de Mongolen aanmoedigen om China aan te vallen. Geen onderhandelingen. Volgens Reuter zeide Chamberlain gister in het Britsche Lagerhuis o.m., dat er gee- nerlei onderhandelingen gaande zijn omtrent Sjanghai. Het is bij de buidige anarchisti- sche toestanden niet mogelijk met succes te onderhandelen. Men moet er zeker van zijn, dat de Chineesche autoriteiten de orde kun nen handhaven alvorens nog meer Britsche rechten prijs te geven. Engehmd zal gem versterking sturen. Het Britsche kabinet hield gister een bui- tengewone zitting ter besprekmg van den toestand in China. Er werd geenerlei communique gepubl- ceerd. Renter meent te weten, dai; het kabinet geen besluit nam om versterkingen naar Chi na te zenden en ook geen wijzigiing bracht in de regeeringspoliitiek ten aanzien der Chinee sche aangelegenheden. Tsjang Tso Lin en de Sovjets. Blijlkens berichten uit Peking aan de ./Ti mes" heeft Tsjang Tso Lin verklaard, dat naar zijn meening de gcbeurtenissen te Nan king van den kant der Sovjets zijn beraamd. Hij achtte de vreemde mogendheden groo- teddeels verantwoordelijk voor den bestaan- den staat van zaken in verband met hun wei- felende politick tegenover China in het alge- m-een. Tsjang Tso Lin had overwogen, de betrek- kingen met de Sovjets te verbreken en bij was voornemens de zaak met de buitenland sche gezanten te bespreken, daar de mogend heden dienden samen te werken in zijn, strijd tegen degenen, die verantwoordeliijk waren voor zulk een vernieling van vreemde levens en bezittingen als te Nanking en in andere havens had plaats gehad. HET FRANS-DUrrSCHE HANDELSVERDRAG. Tusschen de Fransche en Duitsche gedele- geerden is overeengekomen, dat het voorloo- pige handelsverdrag, dat op 31 Maart zou afloopen, nog met een maand zal worden verlengd en belangrijke amendementen daar- aan toe te voegen. De regeling behoeft nog de toestemming van de regeering. De nieuwe regeling voorziet in voordfeel'en voor den Franschen wijnhandel en de Duit sche chemicalien-industrie. Het feit, dat een overeenkomst nog steeds beperkt zal blijven tot een voorloopig ver- drag van korten duur toont evenwel aan, dat er nog moeilijkheden aan een permanent handelsverdrag in den weg staan. Een d'ier moeilijkheden is het feit, dat het verdrag ge- baseerd zal worden op het herziene Fransche tarief, dat nog niet tot wet verheven is. DE KWESTIE OVER ALBANIe. Vermoiedelijk op een wenk van den Joego- slavischen minister yan buitenlandsche zaken melden alle bladen te Belgrado, dat Italie het militaire onderzoek aan beide zijden van de grens defintief yan de hand heeft gewezen, en wel omdat dit onderzoek naar alle waar- schijnlijkhcid de oorlogsvoorbereidingen van Italie in Albanie aan het licht zou brengen. De Joegoslavische regeering heeft, zoo melden de bladen voorts, aan de regeeringen van Parijs, Londen en Berlijn een mededee- linig gezonden, waarin zij de onvoorwaarde- lijke noodzakelijkheid van een onderzoek aan beide zijden van de grens uiteenzet. De Alba- neesche kwestie, aldus de pers, en hoofdza- kelijk het verdrag van Tirana, (dat de kern van de moeilijkheden vormt), moet door on derhanelingen tusschen de groote mogendhe den, eventueel in het kadter van den Vol ken- bond geregeld worden, want alleen langs dezen weg kan de vrede op den Balkan wor den gehandhaafd. Joegoslavie kan echter niet het verdrag van Tirana als een basis voor een dergelijk onderzoek aanvaarden, daar dit verdrag Je beslissing der gezanten van 1921 te niet doet. Wanneer een onderzoek op dit verdrag wordt gebaseerd, zou Joegoslavie daardoor ge- noenid verdrag erkennen. „Politi'ka" meldt, dat die gezanten van Ita lie en Albanie te Belgrado reeds geruimen tijd getracht hebben, met minister Peritsj rechtstreeksche onderhandelingen aan te knoopen over de oplossing van de Albanee- sche kwestie. De Joegoslavische regeering weigert evenwel dergelijke onderhandelingen en gelooft, dat de desbetreffendie besprekin- gen met deelneming van Engeland, Frankrijk en Duitscbland moeten worden gevoerd. De geheele pers in Belgrado maakt mel ding van verdere mobilisatie van Albaneesche reserves en de positie van Achmed Zogoe wordt uiterst wankel geacht. Het is onmoge- l'ijk, de waarheid van deze berichten te contro- leeren, doch zij hebben nieuwe onrust veroor- zaakL De Albaneesche minister van buitenland sche zaken Vrioni erklaarde tot een bijzonde- ren corresponent van de „Eleftheor Vima" tc Tirana: „Albanie heeft gebrek aan geld; het heeft niet de geringste bedoeling Joego slavie aan te vallen. De mobilisatie van eeni- ge lichtingen heeft slechts ten doel, de gen darmerie te vervangen, die om bezuinigings- redenen afgeschaft is". Men heeft te Belgrado nog geen enkele be vestiging ontvangen van het bericht, dat er in Tirana een revolutie zou zijn uitgebro- kea VERVOLGING VAN COM MUNISTEN IN HONGARIJE. Men herinnert zich de ontdekking onlangs te Boedapest van een communistische sa- menzwering onder Zoltan Szanto, bij welke gelegenheid een aantal commuuisten werd gevangen genomen. Aan de „Voss. Ztg." wordt thans uit lei- dende juridische kringen geschreven, dat in den loop van dezen week de communist Zol tan Szanto met 52 kameraden wegens oproer voor een standgerecht zal komen, ondier be- schuldiging een communistische partij geor- ganiseerd, partijscholen opgericht, een be- tooging voor den verjaardag van de Hon- gaarshe radenrepubliek te hebben voorbereid en een drukkerij voor vlugschriften te hebben ingericht. Het standgerecht kent slechts doodstraf, vrijspraak of ontoerekenbaarver- klaring. De behandeling duurt drie dagen, het vonnis wordt binnen 48 uur voltrokken. De schrijver in de „Voss. Ztg." doet een beroep op de openbare meening in Europa, om te voorkomen, dat krachtens het stand- recht deze politieke aangeklaagden mogelij- kerwijs zullen worden terechtgesteld. GEEN VROUWENKIESRECHT IN FRANKRIJK. De commissie van den Senaat voor het vrouwenkiesrecht heeft zich met 7 tegen 5 stemmen en een outhouding verklaard tegen't voorstel om aan de vrouwen actief en passi f kiesrecht te geve;n. Een amendement om de vrouwen boven de dertig stemrecht te geven en ze verkiesbaar te stellen voor den ge- meenteraad, in de verhouding van een kwart der te bezetten zetels, werd met een stem meeraerheid verworpen. TITELS IN DUITSCHE AND. De centruimfractie van den Pruisischen lainddag heeft een voorstel ingediend, waarin de Pruisische regeering wordt verzocht in den rijfcsraad het herstel van de mogelijkheid te bepleiten om bijzondere verd'iensten op het gebied van kunst en wetenschap of trouwe pliditsvervulling in het ambtelijlk of bedrijfs- leven te beloonen door het verleenen van een titel. PRINSES LOEBOMIRSKA TOCH VERMOORD? Eenigen tijd geleden verwekte het in Polen groot opzien, dat door den officier van justi- tie te Warschau de cpgraving was gelast van het lijk der in 1923 overleden prinses Maria Loebomirska. Het gerucht ging n.i., dat de zeer rijke en ongehuwde prinses geen natuurlijken dcod zou zijn gestorven, doch uit den weg was geruimd door personen, die bij liaar nalatenschap belang hadden. Het gebalsemde lijk is intusschen aan een nauwgezet onderzoek onderworpen, waarbij thans is gebleken, dat zich in de maag der gestorven prinses gemalen glas bevond. Men neemt thans aan, dat de prinses inderdaad om het leven is gebracht. DE ACHTSTE VERfAARDAG VAN HET ITALIAANSCHE FASCISME. Zondag is te Rome met de gebruikelijke fecsten de achtste jaardag van het fascistisch rcgiem gevierd. Tachtigduizend recruten wer den ingeschreven. Mussolini heeft wederom tot d'e zwarthem- den een Boodschap gericht, welke in de bc- kende hoogdravendte bewcordingen is vervat. Acht jaren zijn verlcopen, zoo zegt de Duce o. a., sedert den dag, waarop de Itali- aansche fascisiische strijdgrcepen, onder hun symbolischen naam werden geformeerd. In -Maart 1919 keerde een kleine groep rnannvn zich tegen de vijandigheid der regeering en die der bedrogen massa. In October 1922 was het een veelvuldige overwinning langs bloedige offers; thans is het een oneindig leger, dat met de geheele natie is samengesmolten. De idee heeft de noodlge bajonetten gevonden en is het door ihet gansche Italiaansche volk aanvaarde en gesteunde regime geworden. Op dezen glorieuzen jaardag bij deze in dnikwekkende en plechtige viering, schenk ik u een kaart en een geweer. De eersfe is hef symbool van ons vertrouwen, het tweede werktuig onzer kracht. Beschouwt het als de grootste eer om het zwarte hemd te dragen als het grootste voorrecht om in de gelede •ren der militie te treden. DE AMERIKAANSCHE LUCHTVLOOT IN NICARAGUA. In verband met het feit, d'at op een Ameri- kaansch vliegtuig gevuurd is, zullen de vlieg- tuigen der Amerikaansche marine, die in Ni caragua gestationneerd zijn, worden uitge- rust met bommen en machinegeweren. Den bestuurders zal instructies worden gegeven, in dergelijke gevallen terug te vuren. DE HUIZENNOOD IN PARIJS. De „Figaro" vertelt het volgende ter illu- stratie van den in Parijs nog steeds nijpenden woningnood. In een der Parijsche hospitalen vervoegde zich een vrouw onr naar een patient te infor- meeren, welke zij dacht dat overledlen was. Met verheugde stem deelde de zuster, haar voor een familielid houdend, mede, dat de zieke goed vooruit ging. Het gezicht der vrouw betrok eenskaps; zij scheen diep te- leurgesteld. Op een vraag der zuster antwoordde zij, dat de concierge van de woning van den pa tient haar het huis had beloofd als deze kwam te sterven. EEN DRAMA IN DE GARE DU NORD. Zaterdagmiddag omstreeks vier uur, toen de express naar Boulogne op het punt stond uit de Gare du Nord te Parijs te vertreklcen, kionken eensklaps twee schoten. Een jonge Engelschman, die voor het raam stond in het gangetje van een der eerste-kla§ compartimen- ten, stortte gewond neer; op het perron lag ene jonge vrouw, ernstig gekwetst. De trein, die zich juist in beweging had gezet, werd onmiddellijk tot stilstand ge bracht; de gewone reiziger en de vrouw werden naar de wachtkamer getranspor teerd. Spoedig bleek, dat men met de slacht offers van een liefdesdxama had te doen. De jonge vrouw was een 28-jarige Ameri kaansche, Alice Silverthorne, die op jeugdigen leeftijd een zeer gefortuneerden Franschman, De Janze, had gehuwd, wien zij twee kinde- ren had geschonken. Twee jaar geleden nam de beer De Janze zijn echtgenoote mee op reis naar Oost-Afnka, o a. naar de Britsche ko- lonie Kenya. Zij leerden daar Vincent Traf- ford kennen, een jonge Engelschman uit de Londensche society, derde zoon van Sir Hum phrey irafford, die spoedig verliefd werd op de bekoorlijke Amerikaansche. En op een avond, toen de heer De Janze van de jacht thius kwam, was zijn vrouwtje met den En gelschman vertrokken. Hij keerde naar Parijs terug, waar zijn kinderen waren aehtergeble- ven, en deed verder geen moeite om de trou- welooze voor zich terug te winnen. Na eenige jaren van onbezorgd geluk, be- gon de verhouding met Alice den minnaar zwaar te drukken. Mede op aanraden van zijn familie te Londen, die de onregelmatige betrekingen der beide gelieven hoogst onge- wenscht achtte, besloot Vinent Trafford met zijn minnares te breken. Hij deelde haar dit mede en gaf tevens zijn voornemen te kennen zich in Londen te vestigen. Het vrouwtje hoorde haar vonnis gelaten aan, stemde er zelfs in toe Vincent naar den trein te brengen, om op het allerlaatste oogenblik het fatale schot te lessen en daarna haar wapen op zich zelf te richten. De beide gewonden verkeeren in levensge- vaar. „BER.OEPSMOORDENAAR DER MENSCHHEID". De rechtbank te Meissen zal binnenkort wegens beleediging van de weermacht een proces behandelen tegen den redacteur Adolf Domick, tegen wien rijksweerminister Gessler een aanklacht heeft ingediend, daar hij een artikel heeft gepubliceerd in den „Kinderfreund" onder den titel „Hebt uw naasten lief", waarin hij de weermacht belee- digd zou hebben. In dit blad, dat de kinder- bijlage is van een socialistisch bilad, heeft hij geschreven, dat „soldaat zijn" beteekent „be- roepsmoordenaar der menschheid zijn". SCHOOLJONGENSDRAMA. De Berlijnsche bladen maken weer eens melding van een schooljongensdrama. Een 17-jarig „Obersekundauer" heeft zich op zijn kamer dcodgeschoien. De jongen, die bij docenten en kameraden zeer geliefd was, vreesde reeds geruimen tijd, dat hij het met Paschen niet „halen" zou; hij bleef hard doorwerken, maar hoorde Donderdag dat het toch ,,mis" was. Hij liet thuis niets merken, zette's avonds de portretten van vader en moeder voor zich op tafel en schoot zich dood. Een nieuw drama bij de vele, die zich in het na-oortegsche Duitschland afspelen al behoorde het verschijnsel ook in het vroe- gere Duitschland niet tot de zeldzaamheden. DE SPANNING TUSSCHEN DE VER EE NIG DE STATEN EN MEXICO. Naar uit Washinigton wordt gemeld, zou de spanning welke momenteel bestaat tus schen de Vereenigde Staten en Mexico ten deele zijn toe te schrijven aan het feit, dat er nota;s zijn verspreid, welke niet van de Ver Staten afkomstig en valschelijk met Kellogg's naam zijn onderteekend. DE BECROOTING VAN DE DUITSCHE RIJKSWEER. Gistermiddag werd de begrooting van de Rijksweer in de tweede lezing in den Rijka- dag behandeld. Ten behoeve van het leger wordt een crediet gevraagd van 455 millioen en voor de vloot een bedrag van 223 milioen mark. Bij het begin van de beraadslagingen verklaarde de rapporteur Stiicklen (soc.) daf op den duur een beroepsleger voor Duitsch land een ondragelijke last zal gaan beteeke- nen. Voorts zeide hij, dat men klaarblijirerijk reeds van den beginne af het Duitsche legeT onbrui'kbaar heeft willen doen zijn, door het toe te laten, dat het contingent cavalerie on- evenredig groot mag zijn, waar de infanterk lanig niet tegen opweegt. Zoowel door de com- muniisten als door d'e socialisten werd eer. motie van wantrouwen ingediend tegen den minister van de Rijksweer. OPGEWONDEN rERSCHE BOER'EN. In het Iensche graafschap Tipperary roe- ren zich de boeren. Onlangs verdeelde de z.g. Landccrnmissie van den IerSchen Vrijstaat 3000 acres land tusschen Roscrea en Temple- more tusschen hen, die geen land bezaten waarvoor een half dozijn families in aanmer- king kwamen uit andere deelen van het graaf schap. De plaatselijke bevolking kwam d'aar- tegen edhter in verzet en eischte, dat zij alleen voor de verdeelimg in aanmeriring zou komen Toen dfe nieuwe landbezitters aankwamen om hun grond in ontvangst te nemen, organiseer- de het volk een groote d'emonstratie. Alle be- sclhiikbare jongemannen marcheerden met mu- ziek voorop naar het verdeelde land, waar zij de z.g. „usurpators" mishandelden en hen tee slotte verjoegen. Politic maakte echter een einde aan de betoogingen, arresteerden zes- tien betoogers, die rich voor den rechter zul len hebben te verantwoorden. KORTE BERICHTEN. Een Lloyds bericht meldt, dat volgens of-ficieele schatting de jongste cycloon te Ta- matave op Madagascar een schade van 225 miil-lioen francs heeft aangericht. Te Berlijn is het bestaan ontdekt vac een firma, die op bestelling inbraken lever- de". Reeds verschillende inbraken met dSef- stal had zij op verzoek doen uitvoeren bdj zwak staande zaken. Eenige verzekerings- maatschappijen zijn daardoor voor belang rijke be dragen opgelicht. In een ontwapemrigsvoorstel der Deen- s-che radicalen wordt een volksstemming ver- langd omtrent de vermindering der militaire uitgaven met 40 millioen per jaar. De laatste dagen herhaald-en zich in de Polen gevallen van alcoholvergiftiging door het gebruik van houtspiritus. In een dorp in het district Jaworow is nagenoeg de geheele bevolking vergiftigd. Drie personen zijn over leden, maar dan twintig liggen er in hope- loozen toestand in een ziekenhuis. Te Geneve is met steun van de stich- ting-Rockefeller een hoogeschool ingesteld voor bestudeering van internationale aange legenheden. De Grieksche regeering heeft besloten een Engelsche speciale mdssie uit te noodi- gen de Grieksche gendarmerie te reorganisec- ren. De politic in verschillende Grieksche ste- den is reeds in den loop der laatste vijf jaar door een andere Engelsche missie gereorgani- seerd. Naar gemeld1 wordt, heeft de nieuwe Joego-Slavische gezant te Rome, Pakitsclg zijn geloofsbrieven an den koning overhan- digd. Naar uit Rome gemeld wordt, zullen de beste leerlingen "Van de Italiaansche midldel- bare scholen dit jaar op kosten van den staat een studiereis naar Duitschland maken. Naar uit Rio de Janeiro wordt gemeld, zal de natuuronderzoeker Alfredo Enrique Moris een poging doen om de verblijfplaat? op te sporen van den Engelschen natuuron derzoeker Fawcett, die sedert twee jaar spoor- loos is verdwenen bij zijn tocht naar Cen- traal-Brazilie. Naar de bladen melden. is in den nacht van Zaferdag op Zondag getracht het Bon- gaarsche Casino te Neusatz door een booiaan- slag in de lucht te doen vliegen. ALRMAARSCH RANT.

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 1