moT botrJdb/b^ gekecbt van pqqj zifr? J is do Jakor5cbbord Vdn ClysmaI eyncurroQioi?. die flan (•van cfe aanwezigheid van de leden. Wbruifc kan maken om de door hem gewilde voor- itoopige Commissie te construeeren. Het Be stuur zal overigens gaarne op de hoogfe Wo ven van de werkzaamheden van die Commis sie en is bereid, die Commissie hulp te ver- leenen, als die wordt inger-oepen. De beer V erb e e c k oordeelde, dht er met veel leiding noodig- was voor ihetgeen Mr. Judell had voorgesteld. Men kon z.i. volstaan met de vraag, wie of zich besch ik- baar Sited als lid van die voorloopige Com missie. Spr. verklaarde zich bereid, daarvan deel uit te ma-ken. De heer Elders vroeg, of een particu- fiere Commissie naast de bestaande advies- Gommissie werd beoogd.Spr. betwijfelde, of dit z'n nut kan hebben. De heer Z e i 1 e r oordeelde dit eveneens een vraag. Een groot deel van de leden wenscht dat blijkbaar en het bestuur verzet er zich niet tegen, omdat het graag wil steunen degenen, die in dezen denken iets te kunnen bereiken. De heer Elders vreesde, dat men nog rcrder van huis geraakte. Z.i. wordt de kunst daarmee niet gediend. De bouwkunsi eordcrt een groote studie om zich een oordeel fce kunnen vormen. En de Prov. Adviescom- tnissie bestaat uit deskundige menschen, die een teekening kunnen lezen. De heer Beijneveld wees er op, dat het bij de in te stellen Commissie niet enkel over bouwen gaat. Hoofdzaak is het bestudeeren van maatregelen, die genomen kunnen war den in het belang van het behoudi der schoon- heid van de gemeente. Op verzoek van den heer Zeiler noemde de beer Verbeeck de men schen, die z.i. deel behoorden uit te maken van de commissie. In de eerste plaats waren bet z.i. alle in Bergen wonende kunstschil- dters, waarvan alleen hij zelf aanwezig was. Voorts noemde spr. den heer Roggeveen, die verklaarde, deel te willen uitmaken van de Commissie, mits het bestuur van de V. V. V. het belang van de commissie inziet en bij de leden de schoonheidszin wil aankweeken. En mits oolc het Gemcentebestuur ingenomen is met die Commissie, aaogezien spr. ook amb- tenaar was. Persoonlijk meende spr., dat een commissie in Bergen, zelfs buiten het bouwen am, veel nuttig werk kan doen. Hierna noemde de heer Verbeeck den heer 'Kamerling Onnes (niet aanwezig), Prof. Korteweg, die zich voorwaardelijk bereid verklaarde, den heer Elders, altfvoren, den heer J. Leyen, alsvoren, den heer Top (niet aanwezig), Mr. Judell, die verklaarde, dat hij vreesde, het daarvoor te druk te hebben en zich op kunstgebied zoo weinig ontwik- keld achtte, dat hij oordeelde voor deze functie te moeten bedanken. De heer Verbeeck noemde hierop den heer Beijneveld, die het voorloopig aannam, den heer den Das, die bedankte, den heer Exter (niet aanwezig), mevr. Taetsvan Amerongen (niet aanwezig), mevr. Bosch van 's Gravemaer (niet aanwezig), mevr. Selleger (niet aanwezig) en den heer Wielen- ga (die voorloopig aannam). De heer Zeiler, hierop de leiding van de vergadering weer overnemende, wenschte de Commissie alle mogeliike succes en ver- zekerde, dat het bestuur als dit noodig wordt geoordeeld, gaarne de commissie steun zal verleenen. De heer Verbeeck vroeg of het Bestuur ermee accoord ging, dat de V. V. V. voor de noodige onkosten van de commissie een klein financieel offer wilde brengen. De voorzitter zegde toe, dat de voor loopige onkosten van de commissie op het budget van de V. V. V. kon drukken. Hierop werd de vergadering met een woord van dank gesloten. yiT HARENKARSPEL. De raad vergaderde Vrijdagim-iddlag vol- De voorzitter heette in het bijzondier wel- kom den heer Duij'ves, die Tangen tijd onge- steld geweest was. Naar aanleiding van een vraag van den heer Francis in de vorige vergadering deelde de voorzitter mee, dat in het melkbesluit met me Ik vole melk bed-oeld wordt. Ingekomen stukken en mededteefingen. Verslagen van die Comimissien tot wering van schoolverzudm. ■Hieruit Week, dat te Kerkbuurt 11 en te Waarland 13 rnaal vergaderd moest worden, terwijl dit voor Dirkshorn slechts 1 rnaal noo dig was. Het aantal omgeoorloofde veraiimen was fe Kerkbuurt 167 tegen 690' het vorig jaar. Uit het verslag van de Volksihuis vesting Week, dat het aantal weningen met 20 is toe- gencinen en 76 andere gebouwen zijn bijge- bouwd. Verslag schoolarts, waaruit bleek, dat 165 afwijikinigen zijn geconstateerd, waarvan 96 van hoofdluis. De medeweriking van de coders is goed te noemen. De vloer .van de school te Waarland liet aan zindelijkheid veel te wenschen over, voor- al omdat steeds stukjes sigaar, lucifers enz gevonden worden, vermcedelijk door de leer lingen van den tuinbouweursas achtergelaten Ook de gangvloer is verre van zindelij-k. -De voorzitter noemde het rapport gunstig, idodh er Week wel uit, dat een schoolarts in elke gemeen te noodig 'is. De gedane opmeiikingen zullen onder de oogen worden gezien. Bescbikking van Ged. Staten, waarbij on- gegrond wordt verklaard het beroep, in-ge- steld door het R. K. Schoolfcestuur te Waar land1 tegen het besluit van den Raad tot af- wijzende beschiikking op het verzoek tot ver grooting van de speelplaats. Rekenipg van den gemeenschappelij-ken vJeesch-keuringsd'iensf voor 1926. Balans met verlies- en winsti'ekening van den keoirin-gsdienst vcor 1926. Balans met ver lies- en winstrekening van den keurinigsdienst voor waren in het gebied Alkmaar. over 1925 Bericht van den Inspecteur der Dir. Bel. in de 2e Inspectie te Alkmaar, dat de lewade posten op de gemeentelijke inkomstonbelas- hng over 1926 bedragen 2005.12. Mededeeling kasverificatie bij den gemeen te-ontvan»ger op 25 Febr. 1927, in kas 1407.736. Goed'keuring Ged. Staten op besluit tot aankoop van land en wijziging der begroo- ting voor 1927. Mededeeling dat het gasverbruik over 1926 beeft bedragen 142582 M3. Mededeelinn dat de stemming voor den Gemeenteraad is bAaald op Dinsdag 17 Mei 1927. Med'edreling omtrent het resultaat van het voorloopig onderzeek inzake electrificatie van Slootgaard. Dit is ihans zoover gevorderd, dat het waichten is op een rapport, irizake veriieliting van geheel Slootgaard met een klein gedeelte van dte Woudmeer. Bijna alle, ongevecr 40, bewoners hebben vcor mediewerkinig geteekend. Daar het niet voildoende rendafcel zal zijn, zal vmrtoed'elijk het voorstel ged'aan woriden can zelfde regeling te maken als met de Sdha- ger waard. Goed'keuring van de verordenlng tot feef- fing cener beiasting van de ingezetenen van Schagerwaard aamgesloten aan het electrisch net. MededieeMn-geh in verband met de noodza- kelijkheid tot uitbreiding van de bdjzonderc school te Waarland. De voorzitter memoreerdb wat tot heden oyer deze zaak te doen was geweest. Het ve rge jaar werd niet tot bijbouwen van een lo- caal1 besloien. oandat het aantal leerlin-gen gieten redlit -n vijfde leerkracht geeft. 'Er is Pri>i" r -"iards een Mas met 60 leerlin- ,gdn, wa®rv- - iuet langer totesfemminig zo-u worden gev*-- a, 'Een o£3»i'!v.-v.; met dlen insoectenr en met den Pa- toor siert't plaats gehad, om te fcespre- ken dat het gecn zin heeft een- vijfde locaal bij te bouwen als ea* geen vijfde leerkracht kornt Het aantal leerlingen zal op 1 Mei 1'89 zijn en moet voor vijf Iderkraditen 193 wezen. Nu gaan steedis 20 leerlingen uit deze ge meente naar de partlculiere school te Heei - Iiugowaard. De beide pastoors hebben op voorstel van den inspecteur een bespreking gehad. Een daarna gebouden bespreking met en kele ouders heeft den pastoor van Waarland doen sdirij ven, dat deze zich garant stelde zaak geentameerd ingevoige de bespreking in de eerste vergadering. Spr. stelt, met hot oog op het standipunt van het Bestuur voor, om een oogentolik de leiding van de vergade- voor 193 leerlingen op 1 Mei. Zoo zal dan 'het aantal leerlingen voldoen- d)e worden en, een ongewenschte ioestand uit den> weg kunnen worden gerui-md. 'Een vereen\"Oudigd plan van den heer Zaal 'is door den inspecteur in ernstiige over- weging genomen, zocdat vrij zeker den raad spoedig voorstel!'on zullen bereiken. Goedgevonden werd met de voorbereidi no- door tegaan. Vaststellsng stroamleveiingscontract met het P. E. N, Het bestaande stroomleveringscontract met de gemeente eischte berzien'ing. In het rrieuwe contract, zijn en'kele wijzigin gen van onder gesdhiikt belang aangebracht. Voorstel tot uitbetaling aan dte R. K Schoolbesturen van 80i pet. van het voorechot over 1927, ingevoige art. 101 der L. O.-wet 1920. De kosten van het O. L. onderwijs hebben over 1926 bedragen 8.32 per kind. Voorge steld werd aan dc bijz. Schoolbesturen uit te betalen 80 pet., en wel aan Waarland naar 189 leerlingen 12156 en aan Kerkbuurt 136 leerlingen f 906. Door B. en W. werd voorgesteld' het hoofd- stembureau en de sterrftmreaux aldus samen te stellen: Hoofdistombureau Voorzitter: J. Burger Jzn.. Leden: J. de Groot, P. Borst, C. Fran cis en S. J. de Vries, plaatsvervangers de hee- ren A. Dekker, A. Groen en A. Duijves. Stembureaux. Stemdlstrict I. Voorzitter J. Burger Jzn. Leden: C. Francis, S. J. de Vries, plaatsver vangers J. Dam en J. Smit. Stemdistrict II. Voorzitter A. Dekker. Leden: A. Groen en H. van der Hoist, plaatsverv. P. de Jong en P. Nieuwboer. Stemdistrict III. Voorzitter: J de Groot, Leden: P. Borst en A. Duijves. Plaatsvervangers C. G. M. Im- mens en P. Hof. De leden van de schaittitngsoomrmiissie tre- den op 30 April a.s. periodiek af. De aftredendien, J. Burger Jan., P. Borst, A. Dekker en L. Doekes zijn herkiesbaar. Alle aftredenden werden herkozen. Daarna glutting. UIT NGORDSCHARWOUDE. De raad dezer gemeente vergaderde Vrij- dagavond volta-llig. Medegedeeld werd, dat de sluis opnieuw gepacht is door den heer P. de Mod voor 2010. De bestaande pachtsom is 2000. De verhuring van gemeenteland heeit 343 opgebracht tegen 348.55 de vorige keer. De verhuring van landerijen voor het Bur- gerlijk Armbestuur bracht 230.65 op tegen 228 25 de vorige keer. De heer Duijves vroeg wie de huurders waren, daar een er van het land zeer sleclit gebruikt heeft. De Voorzitter kon hierop geen antwoord geven, ddch vermoedde, dat deze niet op nieuw huurder was. Mededeeling werd gedaan dat zoowel on der- als bovenbeuw van d)e Mosselenbrug zich in slechten toestand bevinden, waaroni het maximum draagvermogen a'aarvoor be- paald is op 3000 K.G. Binnenkort zal een voorstel komen De kas van den gemeente-ontvanger gaf bij de laatste o-pname aan een ontvangst van 148.309.38, een uitgaaf van f 147.632.8514, alzoo een kasgeld van 676.5214. Onder de uitgaven is een bedrag van 23.200, welke bij de boerenteenbaok ge- plaatst is. Met enkele dankbetuigingen en jaarversla- gen werd een en an der voor kennisgeving aangenomcn. Van den heer Langhorst was een schrijven ingekomen, dat hij de benoeming tot onder- wijzer aanneemt. In een tweede schrijven vraagt de zelfde eer- vol ontslag, liefst met 1 Mei, wegens benoe ming te Alkmaar. Het ontslag werd eervol verleend op een door B. en W. te bepalen datum. Een verzoek van C. La-ngedijk cm de rooi- lijn andcrs te bepalen dan door B. en W. is aangegeven, werd voor kennisgeving aange- nomen, omdat geen beroep bij den raad open staat. Ingekomen waren verdict de rekeningen van de beide Keurin^di<*ne±e;;> Naar aanleiding van het schrijven van het gemecntebcstuur van Alkmaar inzake het nieuwe ziekenhuis meenden B. en W. het vroegere raadsbesiuit niet zonder ineer te kunnen aanvaarden. Het besluit was geba- seerd op het groote plan en met het kleinere plan zullen de financieele uitkomsten weI an il ers zijn. Alkmaar zal eerst met nadcre me- dedeelingen dienen te koinen. De voorzitter was lichtelijk verbaasd', dat Alkmaar thans niet vraagt het vroegere be sluit te handhaven. Het voorschot vor het bij zonder onderwijs werd bepaald voor de Chr. Nat. school op 483.50, voor de R. K. jongensschool op 1628.88 en voor de R. K. meisjesschool op 1696.10. Htet openbare lager onderwijs kostte per leerling 12.92. Tot leden van de sChatterseommissie wer den herkozen de heeren A. Barten, J. Ootjers, P. Zut en C. Keeman, tot leden van de plaat- selijke schooloommisie de heeren J. Kuiper en M. Wagenaar en tot lid van het Burgerlijk Armbestuur de heer H. Swager. Tot- leden van het hoofdsiembureau wer den gekozen de heeren J. Ootjers, A. Barteu, G. Duijves en A. de Geus, piaatsvervangers de heeren Kooij, Jas en Zut. Voor stemdistrict I: Leden de heeren N Kooij en G. Duijves, plaatsvervangende le den de heeren P. Zut en C. Keeman Tz. Stemdistrict II: Leden c" heeren A. de Geus en A. Barten, plaatsvervangers de hee ren J. Jes en K. G. Reinders. Goedgevonden werd het vetgehatte der voile melk op 2.75 te bepalen en daarvoor toe- stemming aan de Kroon te vragen. Adhaesie zal worden betuigd op het adres dat Broek op Langendijk aan de Kroon zal zer.den, met verzoek geen toes tern ming te ge ven voor het plaatsen van een tol op den Twuijwnveg. In een toelkhting zullen de bezwaren aan de Kroon en aan Ged. Staten worden medegedeeld. Daarna slutting. We vernemen, dat nu de Mosselenbrug in desolaten toestand verkeert, waardocr reeds borden voor maximum draagvermogen zijn geplaatst, dat er plannen zijn om zoowel de onder- als de bovenbreedte belangrijk te verbeteren. Als de geruchten op waarheia be- rusten, tracht men overeenstemming te berei ken tussehen gemeentebestuur, Ncorder- marktbestuur en banne, om een finke ver- breede dooi-vaart te krijgen in verband met het marktverkeer en een breeder wegdek ten bate van het verkeer langs de Dorpsstraat, terwijl men met een breedere doorvaart he-opt te bereiken een minder sterke stroom onder de brug, veroorzaakt door het stoomgemaal. D e M a r k t. Het wordt met de opbrengst der prod-uc- ten steeds minder. Verschillende bouwers, die nog steeds de hoop hadden, dat het beter zou worden, zijn er slecht aa-n toe. Alle kans op betere opbrengst is nu ver- keken, daar, al zou het nu nog iets beter worden, thans zooveei als waardeloos naar de mest en de koeien gaat, dat het niet meer goed te maken is. Het zachte weer heeft een zeer slechte in- vloed op de kwaliteit. De aanvoer was deze week weer iets min der dan de vorige week, maar de mesthoop is een groot koopman, die evengoed zorgt, dat de voorraad1 flink verminderd. De roode kool, waarvan ruim 10 wagons minder werd aangevoerd dan de vorige week, is ook deze week nog weer ongeveer 50 cent in prijs afger.omen. Veel van de goede kwaliteit werd de laatste dagen verkocht voor 2 k f 2 50, terwijl enkele van de mooiste partijtjes ruim 6 opbracllten. Daartegenover staat, dat er veel aanvoer is van doorschot, die veel-al flink -beneden de twee gulden opbracht. De beste gele kool is, vergeleken bij de vorige week, weinig teruggeloopen, maar d-e doorschot, waarvan ook hier belangrijke hoe- veelheden werden aangevoerd, brachten van 0.50 1 minder op, zoodat ook hiervan veel beneden de twee gulden verkocht werd. De m-eest droevige cijfers blijven de Deensche witte geven, die ook nu nog weer minder opbrachfen dan de lage prijs van de vorige week. Meermalen weid niet meer dan een gulden gemaakt, terwijl de hoogste prijs de beide laatste dagen de drie gulden niet te boven ging. Zoowel van roode als van witte werden enkele partijtjes aangevoerd, die beneden 60 ct. opbrachten en dus voor vernietiging bestemd Werden. De uien, waarvan de aanvoer nuivW ging even in pritt gmhoog, waardoor de hoogste noteerin*;*> 50 werd. De drielingen en n-ep werden echter lager in prijs. Verder werden nog enkele partijtjes kro- ten aangevoerd, die hoogstens 2.50 op brachten. De afd. Langendijk van Volksonderwijs hield haar jaarvergadering in „Concordia", die slechts door een tiental leden bezocht was. Van den heer Heertjes te Oudkarspel was bericht ingekomen, dat hij de benoeming tot bestuurslid nief aanneemt. Het bestuur heeft de kringyorming bespro- ken, doch waar dit het vorig jaar te Alkmaar op een fiasco is uitgeloopen, werd er niets voor gevoeld weer pogingen te doen. Ook het houden van een collecte werd1 be- sproken, doch daaromtrent werd geen besluit gen-omen. De vergadering was van oordeel, dat het beter is, dit nu niet te doen. Er is pas het vorig jaar een collecte gehouden, die uir- stekend geslaa-gd is en de economische toe stand is ver van best. Het vorig jaar is 169 aan het hoofdbestuur afgedragen en pl.m. 60 kwam in de kas der afdeeling. Het hcuden van een provincialen landdag werd verder onder de oogen gezien, doch d-e vergadering, die er wel voor gevoelde, was van oordeel. dat de voorbereiding daarvan van het hoofdbestuur moest uitgaan. Als deze de afdieelin-gen aanschrijft, kunnen de toestem- mende afdeelingen de verdere regeling op zich nemen. In dien geest zal aan het hoofd bestuur geschreven worden. De heer Gorter bracht daarna een kort verslag uit van de gehoud'en bondsvergade- ring, waaruit o. m. bleek, dat de actie leven- dig zal blijven voor de getallen in de Wet-de Visser en voor het 7e leeriaar. Als bestuursleden werden herkozen de heeren H. Jansonius, A. Kist en L. Mallekote. In de plaats van den heer T. Kliffen, die bedankte, werd gekozen de heer lb. Dirkmaat en in de vacature-Posthumus d-e heer A. B. Janscn. De rekening, die over drie jaar liep, werd goedg'ekeurd met een ontvangst tot cen be drag van 5UA51/% een uitgaaf van f 388.1014, alzoo een saldo van 123.05. Echter moet nog ongeveer 25 betaald wor den. Bij de rondvraag kwam het geschiedenis- onderwijs ter sprake, waarvan een aaneena- me gedachtenwisseling het gevo-lg was. Nog werd meedegedeeld, dat de vergade ring met Lobstein goed geslaagd is. Daarna sluiting. Vergadering van de Cooperatieve Boeren- leenbank in het lokaal van den heer Jansen o-p Vrijdag 25 Maart. De Voorzitter opende d'e vergaderirtg met cen woord van welkom en uitte den wensch dat de agenda tot aller genoegen zal worden afgewerkt. Het 16e boekjaar is met deze ver gadering voltooid. De omzet bedroeg in 1925 millioen en 4 ton, en in 1926 1 mi'li-oett en 6 ton, alzoo een flinke vooruitgang. Spr. herionerde er aan dat de heer Borst en hij de 16 jaren in de vereen-iging hebben medege- maakt. Uit het jaarverslag van den seer, bleek, dat, hoewel de toestand verre van roos- kleurig is, de vereenigin-g zich in steeds groo- ter bloei mag verheugen. O'p 1 Jan. 1926 waren er aan spaargelden op de Bank 272.000 en mo-menteel f 290.0'00. Wanneer de winst van dit jaar bij het re- servefonds gevoegd wordt, zal dit bedragen 8838.64. Het Bestuur heeft bijgewoond 2 vergaderingen in Utrecht, terwiji er gehou den zijn: 1 Algemeene, 11 Bestuurs-, 4 Raad van Toezicht en 10 gecomtoineerde vergade ringen. Spr eindigde zijn verslag met den wensch dat 1927, niet alleen voor de vereeni- ging maar ook voor de leden, gunstig mag zijn. Voorz. dankte den seer, voor zijn ke-u- rig verslag. De rekening over het afgelo-opcn jaar wordt in orde bevonden, terwijl de winst bij bet reservefonds gevoegd wordt. De heeren Heertjes en C. Borst werden be- noemd voor het nazien van de volgende re kening. Mededeelin-gen. Ingckomien- is een ver zoek om de zitdag van Maandag op Vrijdag te stellen. Het voorstel door het Bestuur overgenomen, wordt aangenomen. Art. 4 wordt in verband hiermede gewijzigd. Door den heei* Timmerman wordt voorgelezen het verslag van de Centrale Bank waaruit o.m. blijikt dat het ledental is toegenomen van 188 op 203 en het aantal boekposttn 1460 was. De rente voor 1927 zullen wel weer be paald worden op 4 pet. voor de deposito's en'5 pet. voor de voorschotten. De heer Kalverdijk werd herkozen als Be stuurslid en de heer P. Wijn als lid van den R.aad van Toezicht. Bij de bespreking voor toekening van vocatiegclden voor Be stuur en R. v. T. werd1 het Bestuursvoorstel om voor de R. v. T. 40 en de Bestuursle den 60 uit te keeren aangenomen. Hierna sloot de voorzitter onder dankzeg- ging voor de prettige samenwerldng de ver gadering. UIT HENSBROEK In het lokaal van den heer L. Mantel alhier vergaderde de Coop. Boerenleenbank Hens- broekObdam met 35 leden en 9 bestuursle den en Raad1 van Toezicht. De voorzitter, de heer J. Blaauw, opende met een kort woord deze lOde algemeene vergadering. Bij monde van den beer A. Gunder werd melding gemaakt van 't rapport van den in specteur, waarbij hulde werd gebracht aan het accurate beheer der bank, welke mede deeling met applaus door d-e vergadering werd on tv an gen. Voorts werd medegedeeld, dat die 25 vergoeding aan den kassier aan diens salaris werd toegevoegd en dat de vergoeding voor dc zitdagen 2 a 3 per lid zal bedragen. Uit't jaarverslag bleek wederom den bloei der bank, dat de verschillende rente-stan- daards gelijk als het vorige jaar zijn geble- ven en ook zullen blijven. Het aantal leden is van 123 op 124 gekomen. Uit de rekening en verantwoording, waar- aan de heer de Haan een korte uiteenzetting over het ingewikkelde economische leven liet vooraf gaan, putfcen wij die volgende cijfers. Ontvangen spaargelden 99.624.71,, terug- betaald f 96.057.24, gegeven voorschotten 41.810, terugbetaald 25.105, ontvangen in rekening-courant f 92.110.0214, uitgegeven in rekening-courant 80.543 14. ontvangen ren te van voorschotten 5194.8114, rente aan speergelden bijgeschreven ot betaald een be drag van 5515.50. De rekening sloot met een bedrag van 228.736.83^, totale winst J 6307214 tegen 450.04)4 over 1925. Na een woord van danfa,egging voor de betoonde medewerking sloot de kassier hier mede zijn jaarrekening, waarna de voorzitter hem namens de vergadering een woord' van hulde bracht. Namens de commissie voor het nazien der boeken bracht die heer P. Admiraal een zeer gunstig verslag uit. Besloten werd wederom de winst bij het reservefonds te voegen, hetwelk thans 4421.93 bedraagt. Herkozen werden na periodieke aftreding de heeren K. Kamp en T. de Boer, respectie- velijk met 39 en 37 stemmen. Als lid van den raad van toezicht werd herkozen de heer A. Gunder met 42 stem- men. De leden der financieele commissie voor dSi jaar zijn de heeren P. Admiraal, A. Volkere en Jac. v. d. Molen. Als afgevaardigden naar de vergadering naar de Centrale Kassiersbank en de Kring- vergadering werden benoemd de heeretl J. Blaauw en A. Gunder en als plaatsvervan gers de heeren K. Kamp en D. Leegwater. Daar de rondvraag niets bijzonders op- leverde, sloot dte voorzitter deze vlot verloo- pen vergadering. UIT GROOTSCHERMER. Zondagavond gaf ons fanfarecorps „Ghns- iiaan de Wet" zijn laatste uitvoering in dit seizoen. De kolfbaan was flink faezet, waarvoor de Voorzitter, die eerst l'aat het openings woord uitsprak, zeer tevreden was. Als reden van de flinke cpkomst van 't publiek meende hij op te moeten gevenhet gevarieerd program- ma. ■Nu, het publiek heeft volop genoten. Jam mer dat de pauzes tussehen de nummers zoo yerbazend iang duurden, zoodat eerst bij half een de voorzitter het officieele gedeelte van den avond kon sluiten. „Christiaan de Wet" zelf had een groot dee! van't programma, maar toch niet het leeuwende. De muziek klon-k, zooals we dat van eerste prijswinnaars gewoon zijn. De di- recteur, cj heer A. Vink heeft eer van zijn werk, zoodat de Radiomarsch en't beroemde Rouget de l'Isle voor de pauze, als New Life en Colonel Bogey, na de pauze werden uit- muntend gespeeld. De heer D. Verbeek liet zich van zijn goe de zijde kennen in de voord-rachten: „Als de zee weer rustig is" en „Toch heb je een har- tje van goud" Hij oogstte er veel applaus mee in cn toonde er mee, best de concurrentie mot „de eerste ra-ngs ariisten" aan te durven en te kunnen. Gaarne zullen we hem weer op de planken zien verschijnen. Zijn stem heeft door de rust niet geleden De jongedames, die het nummer Geloof, Hoop en Li-efd-e gaven, hebben't publiek doen schateren van't lachen. Vooral de jongedame, die de Hoop voor moest stellen, toonde goed op de planken thuis te zijn. De „Liefde" was de aardigste verschijning! Mej. G. Kreb zong onder begeleiding van den heer A. Vink 't mooie liedje: „De stoel met de bloemen van blauw". Haar stem klonk helder; haar voordracht was goed. 't Glanspunt van den avond was't aardi- ge schetsje ,,Meester Jeroen en zijn kweekeling" een episode uit het schoolmeestcrsleven van pirn. 80 jaar geleden. Wat is er geschaterd om de kweekeling D a ni e 1, die uitstekend in zijn rol was en bleef, toen hij een stuk worst uit de erwtens-oep. die op de kachel in de school te koken stond, verdonlceremaande. Mcester Jeroen "zelf speelde uitstekend, maar werd wat al te luid gesouffleerd. De leerlingen verwekten groote hilariteit door hun antwoorden op de verschillende vragen hun door meester Jeroen gesteld. Ook de schoolcpzicner met zijn zoon, die op schoolbezoek kwa-m, speelde goed. Wat was hij verontwaardigd, dat zijn zoon de pot met ,.snert" op't straatje gezelschap mocht hou den! Een aardig summer was ,,Cither-Ouvertu- re." De heer „Labeille begeieidde een tweetal meisjes, die drie vers jes zongen, waarvan't eerste „Kei-stsouvenir" getiteld't meest bij't publiek insloeg. Onder ademlooze stilte werd dit nummer aangehoord. Ook de voordracht „Pierrot en Pierette" werd aardig vertoikt. 't Was een Chris!" mooie avond voor „Ouw» UIT HEE RHUGOW A A R'D. Zaterdagavond werd de laatste les gege ven van den tweejarigen tuinbouweursus, ge houden door „Nieuwleven" en de afd. Heer Hugowaard Noord van den L. T. B. Met dec heer Hazeloop waren hierbij aanwezig be stuursleden der beide genoemde vereenigin- gen. Na de repetitie, gehouden door de cur- susleiders, de heeren: Van Schaidk en Band, werd den cursisten medtegedeeld, dat h-un het diploma zou worden uitgereikt, hetgeen even- wel dezen avond niet kon gesdiieden, door- dien de bestelde diploma's nog niet warm ontvangen. Door den heer Hazeloop werden de jongdui toegesproken, waarbij hun werd gewezen op het nut der kenmis, welke ze op een cursus konden opdoen, doch hun tevens ten zeerete op't hart gedrufct bij de uitoefe- ning van het bedrijf good de oogen te gebrui- ken en tevens hun kennis te vermeerdere* door goede lectuur op land- en tuinbouwge- b'ied. Spr. betreurde net ten zeerste, dat van het aanvankelijik aantal cursisten een groot dfeel was af-gevallen. Ten slotte richtte spr. een woord van dank tot den heer Van Schaick en Band voor het gegeven onderwijs, waarna door den voorzit ter van „N'ieuwleven" nog een kort woord tot die leerlingen werd gericht en een woord van dank aan den heer Hazeloop voor diens mede werking. Hierna werd de cursus gesloten. Zondag speelde de korfbalvereeniging „Houvast" te Heerhugowaard een wedstrijd op eigen terrein tegen „B. E. P. 3" van Puf- merend. Uitslag 1—0 voor ,Jfouvast". UIT VEENHUIZEN. Zaterdag werd het tooneelclubje alhier 3e- finitief omgezet in een rederijkerskamer. Do* werd gedoopt met den naam „Kunst naar Kracht". Een reglement werd1 behandeld vastgesteld. Het besttitir bestaat than* uit de

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 6