DAOBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Honderd noareo en fwfnfijysfe Jaars-TTnar 1927 h WOENSPAG llSt het PanBemesit Buitenland 30 MAART Binnenland 10775 Dif nommer oestaaf n?f 2 blades Deze Coarant wordl ELKEN AVOND, behalve Zou- en Peestoagen, nftgegeven. Ibonnementsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden voor Alkmaax /2.—franco door fet geheele Rijk /2.50. Afzonderliike en bewqsnnmmers 5 cents. PRUS DER OEWONE ADVERtENTlfiNi Per regel 0.25, bij groote contracted rabai Groote letters oaat ptaafarafntfe Brieven franco aan de N.V. Boek- en HandelgdrakkerQ r/b HBRMi. COSI ER ft JflNRfc Voordam C9. Directeuri a H. KRAK. Den Haag, 29 Maart 1927. Het grootste deel van de heden gehouden Vergadenng van de Twcede Kamer is besteed geweest aan de behandeling van de interpei latie van den heer L. de Visser (Comm.) over liet zenden van den kruiser „Sumatra" naar Sjanghai. Het is wel jammer geweest van den natio- nalen tijd, welke aan die interpeilatie besteed is geworden, want als de heer De Visser zich de moeite getroost had om den Minister van Oorlog of een der andere bewindslicden te vragen, hoe het toch zat met de verschijning van de ^Sumatra" in dte Chineesche wateren en of wij van plan waren deel te nemen aan een mogelijk aetief optreden van West- Europa tegenover een der partijen in China, die elkander thans in het haar zitten, dan zou hij ail gauw de overtuiging hebben gekregen, dat de houding van onze regeering volkomen correct is en steeds blijven zal. Maar de po litick stelt haar eigenaardige eischen en de heer De Visser vo-nd het gewenscht om door interpeilatie gelegenheid te hebben lucht te geven aan zijn antipathie tegen al wat anti- communistisch is en d'aar nu dte Kamer hem dat plezier niet heeft widen onthouden, heeft hij een rede van stavast gehouden, waarin hij zijn tegenstanders duchtig te lijf ging en de Nederlandsehe regeering niet spaarde in zijn kritiek over wat hij meende een ongeoorloofde iumenging in de zaken van China. Wij moe- ten onze hamden van China afhouden en dus, was zijn conclusie, moet ons oorlogsschip zoo spoediu mogelijk weer verdwijnen uit de wa- teren van Sjanghai. De minister van Oorlog, de heer Lambooy, is een strijdvaardig man en met een frissche kordaatheid heeft hij den heer De Visser dui- delij'k gemaakt, dat hij absoluut niet op dte hoogte van de zaak was. Onze „Sumatra" is niet naar Sjanghai gevaren om er dteel le ne men aan eenige actie. Dat de kruiser daar- heen stoomde, vindt enkel zijn oorzaak in de omstandigheid, dat reeds lang te voren in overleg met den Minister van Buitenlandsche zaken en met de regeering te Peking besloten was, dat onze oorlogsbodem een beleefd'heids- bezoek aan Sjanghai zou afleggen en er geen rden was om dat plan te wijzigen, toen de burgeroorlog in China uitbrak. Eerst toen de „Sumatra" in de haven van Sjanghai lag, is er een ernstige keer in den tocstand geko- men en toen was het gewenscht, dat het vaartuig er bleef ten einde eventueel leven en goed van onze landgenooten te beschermen. De „Sumatra" heeft zich echter stipt onthou den van elke deelneming aan -eenige actie van andere mogendheden, hoewel er wel po- gingen gtdaa n zijn om ons b.v. te doen dteel- nemen aan de vorming van een verdedigings- leger voor die Westerlingen. Wij hebben oris tot een zuiver afwachtende houding Bepaald en we zijn niet voornemens een andere tac- tiek te aanvaarden. Ik geef hier slechts den quihtessens van a! wat er is gezegd, niet meer dan de hoofdzaak, waarom de interpeilatie draaide. Het ant- wocrd van Minister Lambooy was zeer af- doendc, zoozeer, dat de repliek van den heer De Visser nogal poover leek. Maar van alle kanten waren dian ook hulptroepen voor den Minister komen opdagen en er mocht al eens een enkel woord van kritiek tusschen door loopen, over het algemeen scliaarden alle partijen zich aan de zijde van den Minister en wcrd het een dwaasheid geheeten het denkbeeld van den heer De Vissor, dat de ^Sumatra" nu last zou ontvangen om dade- Mjik de haven van Sjanghai te verlaten, te verwezenlijken, voorail op dit oogenblik. Na- tuurlijk kreeg hij van verschillende zijden onvriend'elijkheden te hooren, ,verd hij er o a. op gewezen, dat zijn woord, dat men met zijn handien van China moest afblijven, in de eerste plants tot de Bolsjewisten moest ge- richt worden en het slot van de interpeilatie is geweest, dat de motie ten gunste van een terugroeping van de „Sumatra" werd verwor- pen met 53 tegen 1 stem. Van wie die eene stem was, btehoef ik wel niet te vermelden. Daarna ging de Kamer over tot behande ling van een paar kleine voordracliten. Telef.nr. Administrate 3. Telefoonnr. Red actie 33b Postgiro 37060. Hoofdredacteuri TJ. Ai. ADEMA. DE TOESTAND IN CHINA. Gevecht tusschen Chineesche i oorlogsschepen. Het Britsche oorlogsschip „Argus", dat bij Woesoeng, ten N. van Sjanghai ligt, is Zondag getuige geweest van een gevecht tusschen Chineesche oorlogsschepen, het eene van de noordelijken en het andere van de Kantonneezen, waarbij een dezer schepen de „Argus" als scherm bezigde, zoo meldt Reuter aan de Engelsche bladen. De schepen verdwenen zeewaarts in een wolk van rook; er is niets meer van vernomen. Volgens- een bericht van de„British United Press" werden de forten van Woesoeng door Noordelijke oorlogsschepen gebombardeerd. Er zijn geen bijzonderheden over de aange- richte schade. Ook voorzorgsmaatregelen in de verdragshavens. Ook in de verdragshavens in de omgeving van Hongkong worden voorzorgsmaatrege len genomen ter bescherming der buitenlan- ders. In Sjamien, de buitenlandsche wijk in Kanton worden maatregelen getroffen en oorlogsschepen zijn gereed. Een torpedojager en twee duiicbooten zijn naar Atnoy vertrok- ken en andere hebben bevel gekregen tot op- stoomen. De positie van Tsjang Kai Sjek. De plotselinge verschijning van Tsjang Kai Sjek, den opperbevelhebber der Kanton neezen, te Sjanghai, trekt sterk de aandacht. Men vraagt zich af, welke zending de gene- raal, die naar het heet de orde komt herstel- len, te Sjanghai precies komt vervullen. Het gerucht gaat, dat er tusschen hem en verte- genwoordigers va-i maarschalk Tsjang Tso Lin een overeenkomst is geteekend ten be- hoeve van een gemeenschappelijke actie tegen die extremisten, met wie Tsjang Kai Sjek overhoop ligt en die dreigen de overhand te krijgen onder de Zuidelijken. Volgens den Sjanghaischen correspondent van de „Daily Telegraph" zouden de jongste gebeurtenissen op de juistheid van dit gerucht wijzen. In werkelijkheid zou Tsjang Kai Sjek dan ook naar Sjanghai zijn gekomen om een poging te doen, de stad voor den rechtervleugel der Kwomintang te winnen voordat de commu- nisten er aankomen. Of hij daarin zal slagen, is aan twijfel onderhevig. Alles hangt daar van af en van de vraag, of hij zal kunnen vertrouwen op het gros der troepen, dat te Nanking is achtergeble- ven en binnenkort te Sjanghai wordt ver- wacht. Bovengenoemde correspondent voorspelt, dat indien het Tsjang gelukt Sjanghai te houden, dit een nieuwe burgeroorlog betee- kent in het dal van den Jangtse met de com munistische troepen. Een comrnunistische oproep. Uit Moskou wordt gemeld, dat de Comrnu nistische Internationale een oproep heeft ge- richt tot het wereldproletariaat en alle onder- drukte volken, waarin er tegen gewaar- schuwd wordt door het transport en het ver- vaardigen van munitie den Chineeschen vrij- heidsstrijd in den rug aan te vallen. De comrnunistische Jeugdintemationale roept de militairen van alle landen, die in China strijden op, zich met de Chineesche nationa- listische revolutionnairen solidair te verkla- ren. „Verdert onderhandelingen on- mogelijk." De „Times" zegt in een bespreking van den toestand in China, dat verdere onderhan delingen met de nationalisten betreffende de tbekomstige positie der buitenlanders onmo- gelijk zijn. De onmiddellijke noodzakelijkheid is louter een physieke verdediging. Wanneer het echte Chineesche nationalisme weer in een georganiseerden vorm te voorschijn komt, dan is het tijd de politieken besprekingen te hervatten. Te Sjanghai. Volgens de herichten is dte toestand te Sjanghai op het oogenblik kalm ofschoon de agitators groote bedrijvigheid toonen. Aan den Jangtst De toestand aan den bovenloop van den Jangtse is onzeker en dreigend. De Britsche autoriteiten hebben besloten tot het evacueeren van alle Britten te Itsjang 165 mijl ten W. van Hankau, te Tsjangsja, 100 mijl ten Z.O. van Itsjang en te Tsjoeng- king 830 mijlcn boven Hankau. De vrouwen en kinderen zijn reeds uit die steden verwij- derd en de laatste dagen zijn de mannen bij- eengebracht in gebouwen aan den rivierkant. De plaatselijke Chineesche autoriteiten zul- len verantwoordelijk worden gesteld voor de veiligheid der Britsche eigendommen. Te Tsjoengking heerschte een toenemende extremistische bedrijvigheid in weerwil van de officieele Chineesche aanwijzingen om deze te onderdrukken. Te Hankau, waar de rivier wast, is de staking nog niet bijgelegd en zijn de buiten landsche banken gesloten. Te Woehoe, waar, zooals reeds gemeld, de vrouwen en kinderen geevacueerd zijn, zijn de mannen geconcentreerd in vaartuigen op de rivier. Er dreigt een boycot en de toestand is onzeker. Te Kioekiang zijn, daar schadeloosstelling wordt betaald voor het opvorderen van het Britsche s.s. „Kiangwo", de aan boord ge- laten wapens en munitie teruggegeven aan den commissaris voor buitenlandsche zaken. Te Nanking wordt zoo nu en dan nog ge schoten in de wijk Hsaikwan, maar de sche pen zijn niet onder geweervuur geweest en de toestand verbetert. Het schieten met geweren op buitenland sche schepen beneden Nanking neemt toe, vooral te Kiangying, Toengtsjau en Vine- point, Bevestigd wordt dat 150 nationalisten in uniform het Japansch consulaat te Nanking hebben geplunderd. De houding van Japan. De Japanscbe regeering heeft besloten af te zien van het bezigen van de militaire macht in China ten einde langs diplomatie- ken weg een vreedzaam accoord te shiiten. VALSCHE DIPLOM ATI E KE NOTA'S. Uit Washington wordt aan het „Berliner Taigeblatt" gemtftd, dat de Amerikaansche autoriteiten er in geslaagd zijn, een intrige op het spoor te Lomen, welke het afbreken van dte betrekkingen tusschen de Vereenigde Staten en Mexico ten doel had. Eenige tot- nogtoe niet genoemdte personen hadden een poging gedaam, door het vrzenden van val- sehe nota's met de eveneens valsche onder- teekening van minister Kellogg, verbittering in Mexico te wek'ken. Officieei is het noodige gedaan om de vercorzaakte moeilijkheden weg te nemen. ONDERHANDELINGEN TUSSCHEN ITALIe EN JOEGOSLAVIe? Tengevolge van den tegenzin van Italie om toe te stemmen in de uitzending van een com- missie van onderzoek naar de grens, is het mogelijk, dat de heele geschiedenis wordt gelikwideerd in rechtstreeksche bespreldngs. tusschen Rome en Belgradio. In beginsd werd in zulke besprekingen door Belgrade toegestemd. ZUID-SLAVIe EN ITALIe. Volgens dte „Voss. Ztg." heeft Zuid-Slavie dten grooten mogendhedten medegedeeld, dat het zich bedreigd gevoelt door de met Itali- aansche hulp uitgevoerde algemeene mobili- saiie in Albanie. DE CONTRoLF. IN HONGARIJE. De Raad van Ambassadteurs besloot tegen 31 Maart een einde te maken ana de functie der controle-commissie uit Hongarije, maar de leden der commissie zullen tot 15 Mei in Hongarije blijven om toezicht te houden op sommige nog uit te voeren werkzaamhedten en om de ops telling van het eindverslag te voltooien. VROUWENKIE SRECHT IN ENGELAND. Hoewel enkele ministers zich er tegen blij ven verzetten, wordt algemeen aangenomen, dat de regeering besluiten zal ten gunste van een voorstel, om het kiesrecht te verleenen aan de vrouwen, op dezelfde vo'orwaarden als de mannen, dus op 21-jarigen leeftijd. DE EX-KEIZER WIL MET NAAR DUITSCHLAND. De „Hamburger Neueste Nachrichten" be5 vat een mededeeling van den Berlijnschen chef van de international News Service", die van een bezoek aan huize Doom terugge- keerd is. Hij verklaart, dat de keizer, nocb zijn gemalin, noch zijn kanselarij officieele of oificieuze stappen hebben gedaan voor een terugkeer naar Duitschland. Ook bestaat op huize Doom niet het voornemen dergelijke stappen te doen. Integendeel wordt ver- klaard, dat de keizer het voor zich onmogelijk acht bij den tegenwoordigen staatsvorm in Duitschland, daarheen terug te keeren of daartoe toestemming te vragen. Wat het in orde brengen van een deel van het keizerlijk paleis te Berlijn voor prinses Hermine betreft, deelt hij mede, dat de echt- genoofe van den ex-keizer niet voornemens is zich langen tijd te Berlijn op te houden. Het paleis zal slechts dienen voor oponthoud ge- durende enkele dagen bij haar reizen van Doom naar Berlijn. DE MOORD TE CULEMBORG. De rechtbank te Tiel heeft Dinsdag de be- klaagden in de Culemborgsche moordzaak, J. V. en C. S., naar de openbare terechtzit- ting verwezen, met uitvaapdiging van een bevel tot gevangenhouding. ERNSTIGE BRAND IN ALBANIe? Naar verluidt, zou de Joegoslavische regee ring aan de ministers van buitenlandsche za ken der groote mogendheden hebben mede- gedeeld, dat volgens uit Albanie ontvangen inlichtingen de toestand daar ernstig zou zijn. De mobilisatie van het Albaneesche le- ger wordt krachtig voortgezet onder leiding van Italiaansche officieren. caat hebben opgedragen, dte klacht in te trek ken. Chaplin's advocaat, die op Long Island vertoeft, bevestigde deze tijding en verklaar dte, dat hij naar New York zou gaan om het overige met Chaplin te bespreken. Chaplin zelf weigert iedere verklaring. EEN MILLIONNAIRSZOON ALS VR ACHTAUTO-CH AUFFEUR. Aan de zijdeuren van de voomame huizec in de Lcndensche wijk Mayfair worden thans pakjes afgegeven door den chauffeur van een vrach tauto, die tot een maand gelecten nog als gast de hoofddcur van diezelfde huizen binnen placht te gaan. Deze chauffeur is de zoon van een schatrijk edelman, dte genatura liseerde Oostenrijksche baron de Forest, die ouddid is van het Lagerhuis en tot de rijlcsten van Europa gerekend wordt. De 19-jarige zoon heeft een maand geledCn oneeni gheden gekregen met zijin vader en is van huis weg- geloopen. Hij woont nu op een kamertje in een aclhterbuurt en gebruikt zijn maaltijden aan de koffiestalletjes op straat. Nadat hij tevergeefs getracht had pakjesdrager en sandwichman te worden, is hij er in geslaagd een baantje te vinden als chauffeur op een vrahctauto voor 3 (ongeveer 36) per week. Eto jomgen zegt, dat het hem best ba- valt zijn eigen brood te verdienen en dat het vooruitzidht, dat zijn vader hem onterven zal hem geen zier kan schelen. ZONDERLINGE DOCUMENTEN- HISTOR1E. Het te Agram verschijnende blad, de „Ob- zer", publiceert een bericht van zijn Ween- schen correspondent, dat, indien het op waar- heid blijkt te berusten, een waardigen tegen- hanger zou vormen voor de affaire-Garibaldi. Volgens dit bericht bereidt de Italiaansche regeering met betrekking tot het conflict met Joegoslavie een nieuwen stap vooi", die slechts het begin eener door Mussolini ondernomen campagne zou zijn. Mussolini moet name- lijk over documenten beschikken, die bewijzea dat de Joegoslavische gezant te Rome met A1-. baneesche cmigranten in verbinding stond. Deze emigranten werden dan met Joegosla vische passen naar Joegoslavie gezonden, waar zij te Mostor en Monastir komitadsii- organisaties vormden met het oog op een in Albanie uit te breken opstand. In verband met deze aangelegenheid moest de Joegoslavische gezant Rome verlaten. Uit Albaneesche bron werd genoemden correspondent echter medegedeeld, dat het Mussolini zelf was die de Albaneesche emi granten naar den Joegoslavischen gezant stuurde. De gesprekken, die zij met den ge zant voerden, werden dan door de Albanee- zen aan de Italiaansche autoriteiten overge- bracht, die er proces-verbaal van opmaakten. Aldus kwamen de documenten ter were Id, waarover Mussolini beschikt. Bovendien wer den de passen, -die de gezant aan de emigran ten verstrekte, dor de Italiaansche autoriteiten gefotografeerd. De emigranten, die op deze wijze naar Joegoslavie werden gezonden, kereden meerendCels via Albanie naar Italie terug. EEN NIEUWE VINDING OP FOTOGRAFIE-GEBIED. Een zekere Anatol Josepho, die drie jaar gekden berooid uit Siberie in Amerika aan- kwam, is de vorige week plotseling een rijk man geworden door den voordeeligen ver- koop van een uitvinding, n.l. de automatische camera. Een maand geleden perkctionneerde hij zijn vinding en stelde vijf camera's (photo- maton-machin-e, noemt Josepho zijn vinding) op Broadway te New-York op, die een gewel- digen toeloop hadden. Wanneer men een muntstuk in de machine werpt, rnaakt zij au- tomatisch acht fotografieen, gelijk of ver- schillend, al naar gelang degeen, die zich doet fotografeeren, stilzit of zich beweegt Een syndicaat heeft de vinding gekocht voor de som van 2.400.000: EEN VERZOENING IN MET GEZIN CHAPLIN? Te New York verluidt in goedinigelichte kringen, dat er een accoord verwacht kan werden tusschen Charlie Chaplin en zijn vrouw. Mevrouw Chaplin moet "haar advp- KORTE BERICHTEN. De Zwitsersche Staatsraad heeft een wetsontwerp aangenomen, waarbij de duur van den werktijd in de traosportondememin gen met een half uur per dag wordt ver lengd. Het ministerie van Onderwijs in Tsje dho-Slowaikije heeft een verbod voor leerplich tige meisjes uitgevaardiigd om zich te poede ren en te verven. Van een expeditie, die uitgezonden was voor de afschaffing van de slavemij zijn in het Noorden van Burma drie militairen van wie een officier, gedood en drie gewond terwijil een militair ver mist wordt. De douane te Gritosby heeft de vangst van een Nederlandschen trawler in beslag genomen, zulte in verband met een overtre ding van de visscherijwetten. Bij het Edward-meer, gelegen aan de Oostelijke zijde van den Belgischen Congo, is petroleum ontdiekt. Reedls heeft de regeering een onderzoek doen instellen. Vermoed wordt, dat aan den anderen oever, welk gd)ied in Britsch bezit is, ook petroleum aanwezig is. Met medewerking der Duitsche politic is op het eiland Sicilie een zekere Reim ge- arresteerd, die er van wordt verdacht in het jaar 1923 een veemmoord te hebben' ge- pleegd, en wel op den onderof "icier Legner° Het aantal typhusgevallen te Montreal is in een enkelen dag met 167 toegenomen en bedraagf thans 1438. Duizendcn personen laten zich inenten. Te Bern zetelt de gemengde Hon- gaarsch-Zuid-Slavische rechtbank onder lei ding van mr. G. van Slooten, lid van het ge- rechtshof te 's-Gravenhage. De rechtbank is ingesteld krachtens de vredesverdragen en heeft tot taak de b'eoordeeling van uitspraken in civiele gesphillen. P6. arbitragecommissie, ingesteld na dc beemdiging van de staking in de textielnijver- I heid te Lodz, heeft loonsverhooging toege- De onderhandelingen over de oorlogs- schulden tusschen het Britsche departement van financien en den Griekschen gezant te Louden en den gouverneur der Grieksche Nationale Bank zijn hervat. Te Weenen is onder grooten toeloop een sensationeel proces begonnen tegen een zg. ,Jngenieur", Emil Marek, beschuldigd zich met een bijl een stuk van zijn been te heb ben afgekapt, teneinde een groat bedrag van een verzekering uitbetaald te krijgen. Zondagochtend zijn een twintigtal ler- sche soldaten, even buiten Dublin, in een hin- derlaag gevallen. Er ontwikkelde zich een ge vecht, dat met de vlucht der gtemaskerden, van wie er ten minste een gewond moet zijn. eindigde. Volgens een bericht uit Moskou zijn bij het overzetten over de Donetz in de Oekraine veertig arbeiders om het leven gekomen. Dr. Bougat, die beschuldigd werd van moord op den kaslooper Rumebe, is door de rechtbank te Aix (Provence) tot levenslangen dwangarbeid veroordeeld. Het lijk van den man was in een kast in dies dokters kamer gevonden. Na zijn echtscheiding was de eer- tijds bekwame dokter meer en meer aan lager wal geraakt. Het aantal werkloozen in Engeland1 be- droeg op 21 Maart 1.078.500, zijnde 40.236 minder dan de week tevoren, maar 38.146 meer dan verleden jaar. Teneinde de da l ing in dte prijzen tegen te gaan zullen de katoenspinnerijen te Man chester gedurende een week, nil. van 11 tot 18 April, voor een groot gedeelte n.l. 75 pet worden gesloten. Volgens het New-Yorksche „Radio- News" zijn in Indiana proeven genomen met draadlooze telefonische signalen aan de be- stuurders van locomotieven op de rangeerter- reinen. Op het dak dter locomotieven'is een antenne aangebracht. Te Laeken (Belgie) is een fabriek uitge- brand. Schade 3 millioen francs. Bij de auto-rennen in Florida heeft Se- grave het bestaande record gestagen met het berciken van een gemiddelde uursnelheid van 207 mijl (ruim 333 K.M.) In het Britsche Lagerhuis verklaarde Churchill, d'at Groot-Brittannie ongeveer 10 millioen pond sterling omtving van de geal- lieerde regeeringen uit hoofde van de oor- logsschulden en ongeveer 135.500.000 pond aanjle Vereenigde Staten betaaide. BOND VAN MOBILISATIE-SLACHTOFFERS, Bij kon. besluit van 5 Maart j.l., is onge- grond verklaard het bero-ep ingesteld door den raad der gemeente Franeker tegen't be sluit van Ged. Staten van Friesland van 28 October 1925, waarbij goedkeuring is ont houden aan zijn besluit van 10 Sept 1925 tot wijziging van de gemeente-begrooting voor het dienstjaar 1925 in dien zin, dat on der de uitgaven wordt opgenomen een post vyegens subsidie aan den bond van mobilisa- tie-slachtoffers, terwiji daartegenover de post ouvoorziene uitgaven met eenzelfde bedrag wordt verlaagd. In het kon. besluit wordt overwogen: dat blijkens de s(ukkcn dte bestreden be- grootingspost ten doel heeft de actie van den Bond van mobilisatie-slachtoffers, om lotsver- betering voor de in's Rijks dienst invalide ge worden gemobiliseerden te verkrijgen, finan- cieel te steunen; dat echter bij deze actie geen belang van de gemeente Franeker betrokken is, zoodat er voor steun daarvoor uit de gemeentekas geen voldoende aanleiding bestond dat nu wel namens het gemeentebestuur is aangevoerd, dat zich onder de bedoelde mobi lisatie-slachtoffers, wier belangen door den voormelden bond ook direct zouden worden gediend, een of meer ingezetenen zijner ge meente zouden bevinden, doch dat het belan» van enkele bijzondere personen in de gemeen te deze zaak nog niet stempelt tot een ge- meentebclang, zelfs niet al zou directe steun van een bond het achterwege blijven van aan- vragen door den betrokken persoon bij het burger lijk armbestuur ten gevolge hebben, omtrent welk laatste punt trouwens geenerlei zekerheid bestaat; dat mitsdien Ged. Staten terecht aan de begrootingswijziging hunne goedkeuring heb- gen onthoudten. Ten aanzien van een dtergelijk besluit van den raad der gemeente Opsterland is een zelf- de beslissing genomen. KORTE BERICHTEN. Naar het Vad. verneemt rijpen er plaii- nen om in Den Haag een IJspaleis te stich- ten op een complex grond tusschen het cen trum van de stad en Scheveningen. Mej. A. Bosma, te Schildwolde overie- den, heeft 1000 gelegateerd aan dte Ned. rierv. kerk aldaar. Onder voorzitterschap van mr. S. J. L'. van Aalten is Maandagavond in een van de zalen van het Verguld Spinnewiel te Rotter dam de jaarlij-ksche vergadering gehoudtai van de vereeniging Zorg voor het achterlijke ALRMAARSCHE GOURANT. tmmi

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 1