Dat s KWATTA DE LANGE DE MORAAZ Gredieton Deposito Effecfen VOLLEMELK REEPEN Sgspoefen komen vroeg nr het voorjaar, koop tijdig een pot Sprut©!. Bij aile Drogisten. Tijdschriften Stadsnisuws Slechts eennwrk kan aan de spits staan DE TOE STAND IN' CHINA. Naar uit- ToMo wordt gemeld, heeft Japan besloteni om teamen met Amerika en Groot- Brittannie sta-ppen te ondernemen bij de iKantonneezen, in verband met bet voorge- va-llene te Nanking. i Op 24 Maart bezetten ongeveer 160 sol- daten, behoorende tot bet nationaiistische le- Iger, bet Japapsehe consulaat ged'urende vier ten een half uur. Zij waren in uniform, droe- 'gen militaire petten en waren met geweren gewapend. Zij begonnen dadelijk te pluude ren. Eien groep deed een aauval op de kanto- iren en de woningen van bet personee!' en a-n- deren vielen d'e wooing van den consul aan, die ziek te bed lag en schoten op hem en al ien, die zich in het consulaat bevonden en jdreigden ben met bajonetten. Het gepeupel nam alles weg wat aan d'e leden van het con sulaat en de burgers beboorde. Een Jaipan- eche school, een hotel! en twee particuliere ziekenhuiizen werden leeggeplunderd en tot militair boofdkwartier ingericht. i. Chamberlain deelde medfe, dat de maatre gelen, die de Britsche en de andere regeerin- gen, wier onderdianen op deze wijze werden behandcld en wier Vlag was beleedigd, het oirbaar zouden achten te nemen, in overwe- giing zijn. i Te Sjanghai. In Sjanghai blijift het rustig, maar de bui- tenlandsche autodteiten Mij-ven paraat. De voorloopige regeering wordt geheel door de communisten overheerscht. De .politieke medewerker van de „Eveniing Standard" zegt, dat de Framsche concessie bet zwakke punt in het verdedigingsplan is. 'De FransChe regeering, daartoe aangezocht door dte vertegenwoordigers der andere lan- den, neemt thans maatregden own dit te ver- helpen. Het werk is in de Fransche concessie vol- ledlig bervat. Een nieuw bataljon Britsche infanterie en twee brigades artiTlerie zijn naar Sjanghai vertrokken. Naar uit Londen wordt gemeld, worden de Britsche troepen in d'e politie-'kazemes op Singapore, in verband met de voortduren-de demonstrates van de Chineezen en de daar- mee gepaard gaapde ongeregeldheden, in ge- needbeid gehouden teneinde aan alle eventu al! tei ten bet hoofd te kunnen bieden. 'De Britsche en Amerikaansc'he inwoners en consuls, benevens de kanonneerbooten ver- laten Tsjoengking, Itsjang en Tsjangsja aan en bij den boven-Jangtse. j Te Hankau Alles is thans rustig te Hankau en de stemming onder de Chineezen is beter, maar verwacht wordt, dat een kritieke tijd zal aan broken op 1 Mei, wanneer het vierde arbei- derscongres voor heel China er bijeenkomt. De kouding van J apart. Een Reuter-telegram meldde uit Totoio, dat de Japansche regeering besloten heeft, af te zien van het bezigen van militaire macht in China, teneinde langs diplomatieken weg tot een vreedzaam accoord te k-ornen. it GEEN DE JURE ERKENNING DER f SOVJET-REGEERING DOOR BELGIe. 'De Belgische Kamer heeft met op vier na algemeene stemmen de communistische mo- tie verworpen, waarin de jure erkenning van de Sovjet-regeering door Belgie verlangd werd. i OEVECHTEN IN NICARAGUA. De liberate van Nicaragua hebben Jinon- tega, een stad van 7000 inwoners, in de nabij- heid van Matagalpa, zonder slag of stoot be- zet; de eonservatieve troepen trokken zich voor hun komst terug. De Amerikaansche militaire attache, die naar Managua terugkeerde, deelde mede, dat d'e bilerate thans Muymuy en Tierra Azul bezet hebben, doch dat de conservatie- ven den opmarsch der liberate bij Matigua hebben gestuit. Er bevinden zich daar 1600 ■liberate, terwijl de conservatieven over 3400 man besdiikken en 700 man versterkingen nadteren. Hoe de liberate den toestand beschouwen, wordt geffiustreerd door de verklaring van Sacasa's vertegenwoordiger te Mexico-City, dat slechts de hulp van Amerikaansche ma- trozen en financien een nederlaag der con servatieven heeft voorkomen. Hij heeft telegrammen ontvangen, waarin ;Wordit medegedeeld, dat generaal Moncada de conservatieven bij Esquipulas heeft versla- gen en darbij 27 machinegweren, ruim 6000 en en 6000 patronen heeft buitgemaakt. ?Bij de gevechten in de omgeving van Tierra ;Azul veroverden de liberalen 23 machinege- ,weren, 600 geweren, 700.000 patronen, als- mede eenige wagens met levensmiddelen. De 8000 man van Sacasa zijn thans goed pitgerust en hebben nog voldoehde munitie yvoor een canrpagne van een geheel jaar. TEGE'N TEKUGKEER VAN DEN f EX-KEIZER. K Naar in parlementaire Berlijnsche kringen rverluidt, heeft het rijkskabinet besloten de op G1 Juli afloopende wet tot bescheraning der republiek te verlengen, waardoor dus een te- rugkeer van den vnoegeren keizer voorloopig onmogelijk wordt. Het staat nog ndet vast met hoeveefl jaren iite wet zal worden verlengd. De rij ksregee- ring zal nog v66r het zomerreces een desbe- trenend wetsontwerp hijl den rijiksdag indie- nen, meenf het Hbl. Naar verluidt zouden die Duitsch-Nationa- ministers zich ook bij dit beslnit van het ■fcabinet hebben aangesloten, ofschoon de 'Duitsch- Nationale partiji, toen zij nog in de oppositie was, bij herhaling een opheffing wan de wet tot beschermimg der republiek heeft gehischt. 5, urrsLurrrNG in de duitsche IV SIGAREN'INDUSTRIE. 'De rijlksbond van Duitsche sigarenfabri- ■feanten heeft die arbitrale uitspraak verwor pen en met algemeene stemmen besloten op 2 AffPil a.s. alii arbCKtes io de sigarenindus- trie met mgang van 16 April usit te sluiten. Door dezen maatregel zulte ongeveer" 130.000 arbeiders op straat komen EEN VLUG BERICH'T. Even over vieren Greenwicfatijd) Dinsdag mid'dag had! majoor Segrave, d'e Enigelsdhe automobilist, van wiens recondVeibetering wij melding hebben gemaakt, zijn rit volbracht en precies om. 4 uur 24 had hij de Evening News te Londen opgebdd om net felt mee te dieelen. Hoewel Daytona Beach 4500 mijl van Londen aifligt, was Segrave's stem duide- lijik hoorbaar. In 5 minuten tijds had hij ver- slag van zijn verriChtingen uitgebracht en om kwart over vijf waren er op straat al hon- derden extra-edities van het Mad1 met zijn ver sing verkocht. HET BELEE1DIGINGSPROCES- STRESEMANN. In het beleedigingsproces van minister Stresemann tegen den advocaat Muller werd de politie-offider Wol'ter gehoord, die in No vember 1020 rapport heeft uitgebracht over twinidg wagons granaten, die de Evaporator- maatschappij naar Tsjecho-Slowakije wilde exporteeren. Als dteskundige was hij van meaning, dat het wel mogelijk zou zijn geweest, ze bruik- baar te maken voor de bediening der Tsjecho- slowaaksche en PoOlsche kanonnen. Het wa ren granaten, die in de eerste jaren van den oorlpg waren vervaaidigd en- zeer deugdelijk waren gebleken. De verded'iger van beklaagde verzoch1 daarop voorlezing van het rapport van het ministerie van Financien van September 1020'. In dit rapport wordt gezegd', dat ten tijdte van den" opstand in Opper-*Silezie opval lend veel zendingen van Duitsche artillerie- minutie valsch zijn gededareerd. Van deze valsche declaraties werd" de firma Sohweizer Oppler verdacht, waarmede de Evapora-tor- maatschappij in nauwe relatie stond. Wij willen bewijzen, aldus de verdediger, dat de Evaporator-maatsch-appij landverraad heeft gepleegd en dat deson-danlcs minister Stresemann zijn relaties met de maatschappij niet heeft verbroken. EEN EIGENAARDIG MILITAIR VRAAGSTUK. Twee maanden gel-eden, toen de 1-ichtin-g 1926 in Limoges werd opgeroepen, sloot zich de 26-jarige Louis Lautrette er bij aan, of schoon hij reeds vroeger zijn militairen dienst op volkomen regelmatige wijze had verricht. Hij was echt-er werkioos en vond dit geschikten arbeid, temeer daar hij dan met twee kameraden tezamen blijven kon. Bij zijn aanmelding in de kazerne verklaarde hij zijn oproepingspapier te hebben verloren; bij liet zich als een jong soldaat inschrijven en v-ertrok met zijn regiment naar het Rijn- land. Na anderhalve maand dienst, vol toewij- ding en nauwgez-etheid, ging hij met tien da gen verlof naar Limoges. Aan het einde van het verlof voeld-e hij er echter niets voor, de grap nog v-erder voort te zetten, en keerde niet meer terug. Als deserteur gearresteerd, bemerkte men dat Lautrette feitelijk een reservist was, die al sedert twee jaren vrij was. Toch zal hij voor den krijgsraad moeten verschijn-en we gens desertie.en oplichting, daar hi] geduren de andqrfialve maand soldij heeft genoten ofschoon hij er geen recht op had. Of had bij er wel recht op, nu bij er voor gewerkt heeft? VALSCHE BEUR5BERICHTEN. De heer Denais, lid van den gemeente- raad van bet arr. Batignolles (Parijs) heeft zich tot den prefect van politie gewend met de meded-eeling dat de eommissaris, belast met het toezicht ter Bfeurze, bij den aan-vang van de beurs op 7 Maart heeft geweten dat er twee valsche berichten waren rondge- strooid: de inneming van Sjang;hai en de uitgifte van een leening van vijf millioen. DeZe berichten hebben de markt zeer nad-ee- lig b-einvloed. Vandaar dat de heer Denais thans wil weten of de beurscommissaris naar de juist- heid dezer berichten aan het departemen-t van buitenlandsche zaken en financien heeft gei'nformeerd. Of men hem heeft gean-t- woord en welk antwoord men hem heeft ge geven, en welke maatregelen hij heeft geno- men om de verspreiders dezer berichten op te speuren De prefect van politie deelde hem mede, dat de beurscommissaris. inderdaad de beide ministeries had opgebeld. Daar de berichten niet werden bevestigd, heeft hij ze tegenge- sproken. Het was toen echter te laat, de koersen waren er. reeds door be'invloed. EEN GESTOLEN KINDJE. EEN VORSTELIJ HANDELSMAN. De groote Deensche handelsonderncming, Ostasiatisk Handelskompaniet, koos tot .id van' hare drievoudige directie prins Axel van Denemarken. Het geldJt hier volstre'kt geen eerebaantje. Pri-ns Axel is reeds eenige jaren werkzaam aan deze maatschappij, op wdlker bureaux hij dagevijks arbeidde als elk ander hoofdambtenaar. Een paar maal reeds maafc- te hij reizen met een der schepen van de maatschappij naar den Oost, waar hij hare kantoren inspecteerde en de uitgestrekte bos- schen en plantages, welke zij, vooral in Siam, bezit, bezocht. TEGEN EEN NIEUWE MODE. In koeiiicuie scmjnt men met not te zijn op de wijae-pantalonmode. jongeiieden, due met „charicstun-oxtord"-broeken aan door de straten van Boekarest flaneeren, zijn niet ail- leen't mikpunt van den spot der menigte, maar naar verluidt soms zeifs slacirtollers van aanslagen, Bij herhaling zijn zuike pan- taisns „aermer an" met boosaardige scharen kapotgekmpt. De pa.me heeft reeds maatregelen moeten nemen vo-or de vrijheid van costuum der Boe- karescer jeunesse doree, maar wordt inmid- deis bestornrd met verzoeken om „deze weer- zinwekkende dracht" te verbieden. EEN SOVJET-KEIZERSCHAP. Een der pretendenten naar den Tsaren- troon, grootvorst Cyril, heeft in de ^Kreuz- zeitung" een merkwaaxdigen oproep aan het Russische volk gepubliceerd!, waarin hij o. a. het volgende zegt: „De volgende Russische staatsvorm zal een Sovjet-keizerschap zijn. Het parlementair moesten zn ijop een krachtig bewind, jammer- lij'k gefaald- Dit politieke lij-k, waarvoor. de Russische intelligentia een halve eeuw lang op de knieen heett gelegen, kan het Russische volk evenmin een vrij menschwaardig. be- staan verschaffen als de dictatuur der com munisten of een plotseling rijk geworden bourgeoisie, die b.v. uit die vroegere Nep- winstmakers is voortgebomen. Ruslamd smacht thans nog onder de wille- keur van onbevoegde, oneerlijke machtheb- bers, die vreemd staan tegenover het wezen va:. het Russische volk. Met het Sovjet-stelsel als zcodanig is dit volk echter niet alleen ver- trouwd, maar ook bevriend geraaktdaarom kan en mag het niet afgeschaft wordien. Al leen moeten partijlooze pJaatselijke politici, vertegenwordigers van vakorganisaties en vaklieden lid zijn van de Sovjets, menschen, die in staat zijn het staatsleven door hun ken- nis en ervaring te bevorderen. Dorps-, ge- meente, distritcs-, gouvernements- en lande- lijike Sovjets moeten van tijd tot tijd bijeen- komen en periodiek worden aangevuld dbor Alrussische Sovjet-congressen. Zulk een organisatie zou den Russischen tsaar nader kunnen brengen tot zijn volk en zou het opkomen van cen almachtige bureau- cratie of en andere bevoorrechte volkslaag kunnen verhinderen. De regeering van een Russischen tsaar, die in de piaafs zou ireaeu -Van een vccinooJdig, voortdurend twisted1 commundstisch partij- bureau, zou het hoogste slechts uit een per- soon bestaande orgaan vormen, dat in staat zou zijn, de Sovjet-constitutie een werkelijke maehtspositie te verleenen en de tegenstrijdi- ge belangen der klassen, partijen en nationa iiteiten met el'kander te verzoenen". KO'RTE BERICHTEN. De directeur van een mijnbedrijf bij Pielz (Duitschland), die een groote som aan loongeld'en had afgehaald, is vermoord ge vonden. Bijzonderheden ontbreken nog. Te Grimmen in Pommeren is gistermor- gen, onder hooi verstopt, een wapendepot ontaekt, dat in besla-g is genomen. Er zijn 30 geweren, 60 sluitstukken en een machinege- weer gevonden. De moordenaar Otto Wolff, die in den nacht van 30 op 31 Augustus 1926 te Leuba bij Neustadt twee vrouwen vermoord heeft, is door die rechtba-nk te Neisse tweemaal ter dood \teoordeeld, met verlies van burgerrcch- ten voor den duur van zijn leven. Uit Bochem wordt gemeld, dat de m-ijn- werkers-organisaties in het Ruhrgebied de loonregeling voor den Rijnsch-Westfaalschen steenkolenmijnbouw met 30 April hebben op- g'ezegd Het is nog niet bekend hoeveel loonsv^l'hooging die mijnwerkers zullen ei- schen. - Panorama Uitgave A. W. Sythoff te Leiden laat op haar frontpagina in enkele zeei" fraaie foto's zien welke belangstelling er buitem het Eerste Kamergebouw voor den uit- slag d'er stemming over het Ned'erlandSch- Belgisdh Traotaat bestaan heeft. Bij de kieken van heind'e en verre valt een fraaie foto op van de aardige groep der talrij- ke standhoudsters bij d'e fancy-fair van den Intemntionate Vrouwen ra ad te's Gravenha- ge. Deze af levering geeft fraaie natuuropna- mieni, Lentestemming uit het Hemelsche Rijk, Lente in de bergen en Lente en jeugd1. In-te- ressante sport- en jubileumkieken brengen veel van't nieuws der laatste dlagen in beeld. In den overvloed van novel'len>, diames-lec- tu-ur, raadsels, puzzle's enz. valt een interes- sante gei'llustreerde bijdrage op over Voyagie ofte sdiipvaert na Oost Indien in de zeven- tiende en in de twi-ntigsfe eeuw. BURGERLIJKE STAND OETROUWD: Cornelis Hoogland en Marijtje Kooiman Hendrik van den Beld en Minna Gruns- OVERLEDEN: Jacobus Waagmeester, 78 jaar. Geertje Caitharina Jelgersma, 71 jaar. DE OPTOCHT DER SOCIAAL-DEMOCRATEN. Wat niemand gistermiddag had durven voorspellen, is bewaarheid geworden: het heeft n-iet geregend, geduremde heel den tijd, dat de stoet dex Sociaal-Democrat-en gister- ■avond door de straten t-rok. De opstelling had plaats op d-e Paarden- markt, waar zich de besturen der afdeeling S. D. A. P. en van de Sociaal-Democratische Vro-uwenclub (elk dezer organisaties droeg het vaandel mee) aan het hoofd van den stoet plaatsten. All-ereerst trok de optocht in de richting van de Ambachtsschool, in welker omgeving de in de laatste paar jaar aangelegde nieuwe straten werden doorgetrokken. Daarna ging het via Westeerweg en Lindelaan naar den. Nieuwland-ersingel, tot het brengen van een bezoek aan de Landstraten, enz., tot aan het Kanaal to?. Langs de Voormeer ging het terug naar het Waagplein, waar de stoet ont- bonden werd door den voorzitter der afd. S. D. A. P., den heer P Dekker, die dringend uitnoodigde-. bij de -komende verkiezingen rood te stemmen. Op het Waagplein bleek de stoet heel wat talrijk-er te zijn dan bij h-et vertrek van de Paardenmarkt. Velen hadden zich onder het trekken er bij aangesloten. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- gen te 7.05 uur licht op. Voor rij-' en andere voertuigen een half uur later. GELEGENHEID TOT HET jfi KOSTELOOS AFHALEN VAN h CORRESPONDENTIE OP ZON- EN FEESTDAGEN. In de vorige maand werd reeds erop ge- wezen, dat het Hoofdbestuur der Posterijen overwoog het bestaande afhaaluur tusschen 121 te vervroegen op 8.30 tot 9.30 v. m. Tevens werd door ons uitvoerig melding ge maakt van het pro-test, hetwelk deze maatre gel uitlokte bij de belanghebbenden en van de actie, welke tot behoud van het oud-e uur, werd gevoerd door het Gemeentebestuur de Kamer van Koophandel en de plaatselijke Middenstandsvereenigingen, als gevolg waarvan de plannen tot wijziging voorloopig werden opgeschort. Tot onze niet geringe verwondering hoo- ren wij thans, dat er nog steeds de vrees be- staat bij het publiek, dat trots de ontradiing dezer besturen, de vervroeging zal worden doorgevoerd. Wij kunnen ons niet voorstellen, dat diit inderdaad zal geschi-ed-en, daar, zoo ver ons bekend, bij de opheffing van den besteldienst op Zon- en Feestdagen door het Hoofdbe stuur der Posterijen in uitzicht werd gesteld, dat het tijdstip van afhalen in overleg met het Gemeentebestuur en na verkregen advies van de Kamer van Koophandd zou worden geregel-d, die zich beiden voor het behoud van het oude uur hebben uitgesproken. Het vaststellen van een uur, dat eenzijdig eij onpractisch gekozen is, zal er toe bijdra- gen, dat van de uit circa 2000 stuks bestaan de correspondentie op Zon- en Feestdagen slcehts een zeer gering deel zal kunnen wor den afgehaald. Overigens zal om 8.30—9.30 minder cor respondentie beschikbaar zijn dan tusschen 121, wijl onder het late uur nog valt de correspondentie, welke in den loop van den Zondagochtend is aangekomen. Doordat vele Alkmaarsche zakenlieden zich des Maandagsochtends om 8.26 v.m. voor het beursbezoek naar Amsterdam bege- ven en de eerste bestelling te Alkmaar ggrst plaats vindt circa half negen, zouden deze personen ernstig benadeeld worden, indien zij des Zondags geen geschikte gelegenheid hebben de correspondentie af te halen. Het Gemeentebestuur van Alkmaar wees er terecht op, dat ook het vervroegen van het afhaaluur met het oog op het kerkbezoek be- zwaren oplevert. Daar het publiek door het vervroegen van het afhaaluur niet slechts last zal ondervin- den, doch zonder twijfel ook schade zaLlij- den, kunnen wij niet aannemen dat het Hoofdbestuur der Posterijen inderdaad tot deze wijziging zou kunnen overgaan. GESLAAGD. Onze vroegere stadgenoot, de heer G. B. Val'k, slaagde voor het diploma 3e stuurman Groote Vaart. A. N. G. O. B. De afd. Alkmaar van bovengenoemden Bond hield Woensdag 30 Maart haar huis- houdelijke vergadering, die tamelijk goed was bezocht. De beschrijvingsbrief N. H. P. C. is behandeld. Tot afgevaardigde naar de voorjaarsvergadering N. H. P. C., die gehou- dten wordt Zondag 3 April in „de Post- hoorn", werd benoemde de heer W. Beunder. Ook werd de beschrijvingsbrief behandeld voor- het a.s. congres van den Bond, dat .zal plaats hebben op 21 -en 22 Mei te Utrecht. Tot afgevaardigde werd benoemd d'e Heer W. v. d. Wal. In de plaats van den heer C. Slop, die bedaokt heeft, werd door de af deeling tot candidaat voor lid van het Hoofd bestuur benoemd d'e heer W. Kijsdorp van Baarn. Er werden weer 50 pak Inciters met propagandia-etiket besteld, alsmede 500 sluit- zegels. Er worden thans 325 exemplaren van ons orgaan betrokken, zijnde al 200 exemplaren meer als in October van het vo- rig jaar. NED. VER. VAN HUISVROUWEN AFD. ALKMAAR. Het bestuur van de afd. Alkmaar van de Nederl. Ver. v. H-uisvrouwen verbeugt zich er zeer op, dat het haar gelukt is, dat -a s. Dinsdagavond, 5 April, voor haar komt spre- cen professor Casimir uit. Den Haag over het zoo belangrijke onderwerp: de aard en beteekenis der huiselijke opvoeding. Prof. Casimir geeft gaarne gelegenheid tot het stellen van vragen en een weder- zijdsche wisseldng van gedachten zal heel vruchtbaar kunnen zijn. Het bestuur hoopt, dat velen hiervan gebruik zullen maken. paar het ledental zoo toeneemt en ook niet-leden van dtze lezing mogen profiteeren, zal het aan belangstelling niet ontbreken. Voor verdere bijzonderheden leze men die advertenitie in dit nummer. s. s. s. De Krachtsportvereeniging „Sport Staal' Spieren" houdt a.s. Zaterdagavond een groote demonstratie in worsteien en ge- wichtsheffen. Hiertoe in de gelegenheid ge steld door het beschikbaar stelte vaneen zilveren wisselbeker door een sportvriend tiier ter stede, is besloten tot het houden van een stedenwedstrijd tusschen Wormerveer en Al'km-aar. Medewerkenden zijn de heerea C. Punt (zwaargewicht), J. Zwanenbrg (middengewicht), P. Koreman (Uch-t gewicht) en A. Kranenburg (vedtergewicht) en 8 twee- delclassers. Ook zal er gedemonstreerd wor den in gewichtsheffen, hetgeen iets nieuws is voor Alkmaar. De avond zal besloten worden met een bah Men zie de adVertentie in ons nummer van hedenavond. VOOR DEN PAARDENSTAL OP. HET WOONWAGENPARK. Wij ontvingen door bemiddeling van den inspecteur der afd. Al'kmaar van de Ned Ver. tot bescherming van dieren 2.50 van Mevr. N. N. alhier, ten behoeve van een paard'enstal op het woonwagenpark. EEN JUBILEUM. Zaiterda-g 2 April a.s. herdenkt de Alkmaar sche Bestuurdersbond zijn 25-jarig jubileum Dinsd'ag, des namiddags 3 uur, zal in die foyer van de Harmonie een receptie worden gehouden. BEETHOVEN-HERDENKING. De beroemde pianist Paul Schramm, di^ zooals men in een in dit blad geplaatste an nonce kan lezen, een Beethoven-programmi zal geven, heeft op zijn toumee door Neder«. land schitterende persbeoordeelingen verkre gen, waarvan wij er hieronder enkele laten volgen „Nieuwe Rott Crt.": Bij zoo een volko- menheid in het muzi'kaal weergeven van he/ kunstwerk, bij zulk een etapeerend meester- schap zwijgt de critiekTen top gestdi g:n bijval voor zijn phenomaal pianoepel'j en-iaial gigantesk pianospel. Eenvoudig ven bluffend. Zondagskmd onder de pianislen. gs e iffend. Zondagsklnd onder de pi: „Maasbod'e": Wat een geiwddig pianist Wat een ontzaglijk groote persoonlijkheid. „Rott. Dagblad": Overtrof (Inturbi) waf niet te overtreffen scheen. Een der allergroot- ste pianisten. „Handelsbad" (Rutters): Wonderbaarliik, Tot een d'uizelingwekkendie hoogte ontwik- keld. ,,Tel": Bewonderenswaardig, groote pies- tatie. „Berlin": Grossmeister. Universeller Spie ler. Darf sich mit Gieseking messen. Liebhng des Publikums. Er spielt mit dem Feuer dfci Begeisterung. ,,u DE VOORJAARSBLOEMEN- TENTOONSTELLING. '-T'f Men schrijft ons: Het bezoek dat de Alkmaarsdhe bevolking aian de voorjaars-bloemententoonstelling brengt is te gering in verbouding tot het werk dat het uitvo-erend coomite reeds heeft gedlaan en nog moet doen. Dit is wel jammer^ omdat deze tentoonstelling voor Alkmaat toch iets bijzonders geeft, zoo'n, zeer zeka grootsdie, onderneming zal niet gemakkdiil meer tot stand kunnen komen, tenzij de Alk maarsche bevolking in de komende dago door meerdere bezoeken blijken van instem ming geeft. Toen j.l. Zondag tal van bezoe kers aanwezig waren, werden maar weinfj stadgenooten opgemerkt. De toegangsprijzen kunnen toch geen be'letsel zijn en toch is he aantal doorloopende toegangskaartea di( steel in de hand Het briefje deelde vender mee, dat het kind gezond en vroolijk was en na onH-angst van het geld teruggegeven zou worden. De angstige vader vOlgde de aanwijzinigen van het briefje op en den volgen-den dag werd het kin-dje, naakt, gevoniden voor de deur van een predikant, die het onniiddellijk aan de ouders teruggaf. EEN MERKWAARDIGE UITSPRAAK. Zooals men zich herinnert werden in 1925 de leiders der Australische zeeliedenstaking, Ja« cob Johnson en Thomas Walsh, gearresiteerd om bij het einde der staking te worden gede» porteerd, doch na drie weken op last van het Hooggerechtshof op vrije voetien ^esteld. Johnson nu stelde tegen den Australischen premier en den ..police superintendent" van Australie een aotie in, wegens onrechtmatige gevangenneming; hij eitete 20.000 pond schas devergoeding. Maandag is in dit proees de uits spraak gevallen. De verdediging erkende de on< rechtmatige gevangenneming, doch de jury deed uitspraak ten gunste van do gedaagden, Toen de rechter echter wees op de erkentenis van de verdediging, veranderde de jury haar uitspraak ten gunste van Johnson doch zonder schadevergoeding. Tenslotte gelastte de recta ter de jury dat zij schadevergoeding moest toekennen. Zij stelde de schadevergoeding op 20 pond vast. AVONTUURLIJKE KNAPEN. Twee jongens van 13 jaar hadden zich dozer dagen voor den politierechter te Lowestoft te veran-twoorden, omdat zij op een avond om elf uur uitvoering ha-d'den gegeven aan een lang gekoesterd plan en een gamalenschuit hadden losgemaakt, waarmee zij naar Nederland wib den varen. Zij hadden twee flesohjos water, wat biscuits en een kompas bij zich. Het vaar* tuig werd den volgenden morgen vermist. Een sleepboot ging er op uit en trof op acht nrijlen ten N. van Lowestoft de schuit aan, die lang» zaam voer met beide zeilen op. Een der bedde jongens zat aan het roer, de ander was zi^k en lag onder in het scheepje te huilen. Zij worden thans onder toezicht geplaatst; gctrach-t zal worden hen naar zee te krijgen. Verleden week Don-derdag werd het twee» jarig dochtertje van het echtpaar Brazier te Chattanooga (Tennessee) u-it haar wiegje ge» stolen. De politie kon geen spoor van het kinds je ontdekken, doch Zaterdag kreeg de heer Brazier een pakje met het nachtponnetje en een lok van zijn kind. Daarop volgde een briefs je met een andere lok. Dat briefje gelastte den vader op een bepaal-de plaa-ts in de stad 3333 dollar en 33 cent te overhandigen aan een nes aer, die hij daar zou aantreffen met een bezeams

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 2