do 'anmynpyn vrnost! Aspirin LdRdmdP. dlQ LQQUWQrfkQf? V9t?d L...dQ Uj dan fLYs/AA met? beert z'uit iQdQrs rpncU-^. Zeefijdifigen Vaak Komf er ate helper een nagemaakfe JEngelschman of en dito Amerikaan bij te pas, beiden natuurlijk millionairs, die er zoo- genaamd speciaal voor naar Holland1 kwa- meii om hun collectie kunstschaiten uit te breiden, allias de goe-gemeente op-te lichten Onlangs heeft men elders zulk een span geknipt en heeft een onzer rechtbanken ge- 'iukkig termen kunnen vinden om dit tweetal [voor gcruimen tijd achter deuren grendel te zetten. Maar het is niet altijd gemakkelijk dit volkje te pakken, onidat bet argelooze pu- toliek het hun, helaas, nog maar steeds al te gemakkelijk maakt hun rooversbedrijf uit te oefenen en siachtofiers te vinden. Dus nog eens men late' geen vreemde lieden binnen. Wie antiquiteiten te gelde wil maken, kan daarvoor wel fatsoenlijke adres- sen vinden, vvaar men niet bedrogen wordt. Dus opegpast! HET VOTUM DER EERSTE KAMER EN DE VOORL1CH TING IN HET BUITENLAND. Men schrijft aan de N. Rott. Crt.: Met groote belangsteliing heb ik kennis enomen van het in uw Ocntendblad1 van he- en overgenomen stuk uit de Haagsche Cor- respondentie in de Zutphensche Courant be- treifende het votum der Eerste Kamer en de jvooriachting van het buiiteniand. Het is inder- jdaad te hopen, dat de nieuwe Minister van Buitenlandsche Zaken zijn departement en de daarvoor aangewezen afdeeling eens wakker gchudde. „Van Brussel uit is de actie in vol- len gang" lees ik in bovenbedoeld stukje, en op een andtere plaats in hetzelfde Ochtend biad deelt uw Brusselsche correspondent me- de, dat uit de katholiek-conservatieve „Iibre Belgique" te lezen valt, dat Frankrijk tegien- over Belgische concessit wel bereid zal zijn 'aan Belgie in d'e kwestie met Nedterland zijn sfeua te verieenen Belgie is bezig Neder- Jand doet niets. Is het anders te.verwachten m kan met redelij kheid anders verwaeht wor den van den tegenwoord'igen Minister ;van Buitenlandsche Zalcen? Maar er is niet een ongeschretefen gewoonte, dat de Minister, die dOor een votum van het parlement heen- gaat, o n m i d d e 11 ij k aftreedt en, totdat zijn opvolger zijn tank heeft aanvaard, door een Minister ad interim wordt vervangen? Minster van Karnebeek zit en de regeering, op wie de taak rust zoo spoed'ig mogelijk het Belgische voorbeeld te vofgen, is, zoolang de beer van Karnebeek wel zoo vrienbdijk wil zijn het bestuur van's lands buitenlandsche pangelegenhedcn, om anderen moeite te be- jparen, waar te nemen, tot actie uiteraard niet in staat. Waarom wordt in dleze van de gewoonte afgeweken? BEDROO. I De politic te Haarlem heeft aangehouden een Amsterdamschen koopman, die op de Bo- termarkt aldaar fleschjes met gekkurd water lis parfum verkocht. Er is procesi-verbaal te- gen hem opgemaakt. De politie nam 133 fleschjes in beslag. DE MOORD IN DEN HAAG. 1 De raadkamer dter Haagsche rechtbank heeft gister een beschikking genomen ten aan- zien van mej. G.-Z., die was gearresteerd in verband met den moord op mej. Wilk, aan het Bczuidenhout. De rechtbank achtte geen termen aanwezig om die gevangen'houdiing te gelasten; zij wet- gerdte derhalve die gevangenhouding, zoodat mej. G. in vrijheid moet worden gestelcL Zooals men zich zal herinneren, bewoont mej. G.-Z. het huis boven de manufacturen- zaak, waarin op 17 Januari jl. de moord is gepleegd. BEGRAFENIS t F. H. M. VAN DE GRIENDT. Gistermorgen heeft te Haarlem de plechti- |?e uitvaart plaats gehad van het stoffelijk overscoht van den heer F. H. M. van de Griendt, directeur der NLV. Drukkerij De Bpaaxnestad, uitgeefster o. a. van de Nieuwe Haarlemsche Courant. De belangsteliing voor deze plechtigheid was buitengewoon groat. In de kathedrale kerk' St. Bavo aan de Leid- echevaart werd de plechtige Requiem-mis op- igedragen door den weleerw. heer kapelaan L. W. van de Griendt, een breeder van den overledene. In de kerk warp o. a. aanwezig het personeel van de Nieuwe Haarlemsche pourant, de commissarissen der vennoot- schap, dte beer Tb. H. A. van Dam, deken en pastoor van 's-Gravenhage, Mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen en pastoor H. C. J. Son- daail (de heer J. W. A. Beynes, die ongesteld is, was vertegenwoordigd door zijn zoon, den heer J. Beynes); vertegenwoordigers uit het boekdrukkersbedrijfde heer P. J. M. van Te- tering, voorzitter dter r.-k. middenstandsver- eeniging, en eenige raadsleden. Op weg van de kerk naar het kerkhof St. Barbara hield de stoet even stil voor het ge- bouw der vennootschap aan de Nassaulaan. De heer J. H van Oosten, lid der redactie Van de Nieuwe Haarlemsche Courant, hecbtte hier uit naam van het geheele personeel een kraus aan dte baar. Er waxen een twintigtal bloemstukken, o. a. een palmtak van den Haaiiemschcn Journalistenkring. Ook op het kerkhof was de belangsteliing zeer groot. Daar waren o. a. de heeren A. C Van Berkel en Prof. Mr. Dr. P. J. Aalberse, respectievelijk directeur en hoofdredacteur van het Centrum; H. Kuypers, directeur van dte Maasbode; J. Bruysten, hoofdredacteur ,van de Residentiebodede directeur en de hoofdredacteur van het Noord-Holiandsch Dagblad te AlkmaarL v. d. Broeke, lid van de redactie van De Tijd1; J. C. Peereboom, di- recteur van Haarlem's Dagblad; M. J. En- ■schode als vertegenwoordiger dter firma J. Enschede Zonen te Haarlem. De chefs van aide afdeelingen der Nieuwe Haarlemsche Courant droegen de baar graf-, .waarts. In de kapel en aan het graf werd het ceremonieel verricht door kapelaan Van die Griendt. Een broeder van den overledlene d'ankte voor de betoonde beliangstelling. DE KIEZERS, DIE NTET GAAN STEMMEN. EN VERKLARINGEN f VAN DOKTERS. r Het bestuur der afdeeling Amsterdam van 'de Nedterl. Maatschappij tot bevordering van de Geneeskunst beveelt den ledten der afdee ling aan, geen verklaringen af te geven ten belioev van kiezers, die bij de a.s. Statenver- kiezing niet zullen hebben gestemd. Ter toelichting hiervan schrijft het: Bij de jongstc Kamerverkiezing hebben 35.000 kiezers hier ter stede hun kiesplicht niet vervuld. Een groot aantal daarvaa heeft als redfen ongesteldheid of ziekte opgtegeven. Aan deze personen werd die eisch gestdd, dat zij dit door een verkiaxing van hun genees- heer zouden staven. Ten opzicbte van hen, die op den stemdag in ziekenhuizen vertoef- den, was deze eisch overbodig, want de ad- ministratie van alle ziekenhuizen zou den dag zelven een volledige lijst der verpleegde kie zers kunnen hebben overgelegd'. Maar ten opzichte van de overigen stelde men zich ten stadhuize op het onjuiste stand- punt, dat wie door ongestelldbeid niet kan ukgaan, daarbij altijd den dokter noodig heeit. Zij nu, bij wie dit niet het geval is, zouden ter wille van de verkiezing den dokter onnoodig mo-eten laten komen, d. i. of on- noodige kosten maken of kosteloos onnoodige en onbetaalde moeite veroorzaken. Het werk der artsen zou, deed men dit, op dien dag een niet te overweldigen omvang aannemen. Nog afgezien van hen, die niet willen kiezen en ongesteldheid zouden willefl voorwenden. Met goed geweten kan de arts hier dus in vele gevallen noch bevestigen, noch ootken- nen.< Daarom past ontbouding over de ge heele lijn De bevoegde autoriteit dient te we- ten, dat het ontbreken van een doktersbriefje niet bewijst, dat iemand op den stemdag kon gaan stemmen. Overigens is op de hier verlangdte verkla ringen in hooge mate toepasselijk, wat tegen de ziekenbriefjes wordt ingebrachtgevaar voor ongepasten aandrang op slapheid jf onwaarheid, en voor benadeeling van hen, die zich daaraan niet schuldig willen maken. HEDENDAAGSCHE OPVOEDING VAN DE RIJPERE JEUGD. IJ. schrijft in een ingezonden stuk aan de N. Rott. Crt.: Een vrij voile tram. Mama met dochter (H.B.S.-meisje). Binnen komt scboolvriend'inbe greeting. Mama (goed versiaanbaar voor ten minste de halve tram): „Hebt u ook les van Juffrouw X (naam volui't Vriend'innetje: „Ja, Mevrouw". Mama: „Vindt u het ook zoo'n spook van een mensch, net als mijn dochter?" Vriendinnetje lacht gegeneerd. BRAND. Woensdagavond is brand uitgebroken in het gebouw Poseidon aan den Westzeedijk no. 52 te Rotterdam. De brand is ontstaan op de derde verdieping, op welke verdieping is gevestigd de naamlooze vennootschap ka- toen im- en exportmaatschappij. Het vuur is ontdekt in de aan de voorzijde gelegen mon- sterkamer, waarin een groote partij katoen lag opgeslagen. Een dikke rook baande zich langs het trappenhuis een uitweg. Achtereen- volgens zijn d9>spuiten 24, 26, 23, 25, stoo- mer II, 27 en de reservewagen verschenen Gasten van eerstgenoemde spuit hebben het vuur met een straal op ck waterleiding ge- bluscht. Spuit 26 werd in reserve gehouden. Een paar pakken katoen zijn op straat ge- worpen en daar gebluscht. De schade, welke betrekkelijk gering is, wordt door verzeke- ring gedekt. J. HOLWERDA. f Te Niijimegen is Dinsdag plotseling overle- den, 70 jaar oud, die heer J. Holwer'da, oud- directeur eener hoogere burgerschobl' met 5- jarigein cursus te Rotterdam, off icier in dte ordte van Oranje Nassau. DE MOORD TE IERSEKE Door de politie te Ierseke werd in deze zaak een nieuwe getuige gehoord, die ver- klaart, even voor bet plegen van den moord den tot nu toe hiervan verdachte A. R. in de nabijiheid te hebben gezien, een verklaring, waaraan door de justitie veel waarde wordt gehecht. Tegen Dinsdag a s. zijn in verband hiermede nog enkele getuigen gedagvaard voor den rechter van instruetie. HET DOFN ONTSPOREN VAN EEN TREIN. Op 14 Maart van het vorige jaar, tijdens het conflict bij de tram ZutphenEmmerik, is in de Haare door verkeeraen wisselstand een trein ontspoord. Voor het aanwijzen van den dader is destijds een premie van f 500 uitgeloofd. In verband met dit feit is thans gearres teerd de gewezen bankwerker bij de tramlijn ZutphenEmmerik J. v. H. Hij is naar Arn- hem overgebracht. FRAUDE? Volgens het N. v. h. N. is het bericht, als zou de haltechef te Ter Apel onregelmatighe- den hebben gepleegd met kaartjes, niet juist. DE NIEUWE MINISTER VAN BUITENLANDSCHE ZAKEN Naar het Corr. bureau te 's-Gravenhage verneemt, zal binnen enkele dagen in de Staatscourant verschijnen de benoeming van jhr. mr. F. Beelaerts van Blokland, buitenge woon gezant en gevolmachtigd minister te Brussel, tot minister van buitenlandsche za ken. DE GEMEENTE-BEGROOTING VAN NIJMEGEN. Gedeputeerde Staten van Gelderland heb ben de begrooting voor den d/ienst 1927 van deze gemeente niet goedgekeurd, wijl de ge- meenteraad besloten had een deel van de overschotten der bedrijfsreserve over te schrij- ven op het tekort van de begrooting, waar- door belastingverhooging voorkomen kan worden. Morgenmiddag zal de raad een aparte jit- ting wijden aan deze kwestie. KORTE BERICHTEN. Verschenen is de memorie van ant- woord op het voorloopig verslag van de Eer ste Kamer nopens dte begrooting van water- staat voor 1927. Een kind van dertien dagen van G. aan de Spoorstraat te Dieren heeft, doordat de wieg had vlam gevat tengevolge van het in brand raken van een spiritusstoomtoestel, emstige brandwonden gekregen, waaraan 't is overleden. Het 5-jari'ge dochtertje van den arbeider K. B. te Musselkanaal, dat onder een wipkar was geraakt, is gisteren aan de ge- volgen daarvan overleden. KORTE BERICHTEN. De 61-jarige arbeider P. G., uit dte Thorbeckestraat te Rotterdam, is in de mar- garinefabriek van de firma v. d. Bergh, aan de Nassaukade,bekneld geraakt tusschen een wagen en een pijler. Met zware inwendige kneuzingen is hij naar het ziekenhuis aan dten Ccolsingel vervoerd, waar hij aan dte gcvolgen is overleden. Dinsdagmiddag is op de scheepswerf van ere N.V. Schcepsbouwmaatschappij Nicu we Watei-weg de 21-jarige J. V. uit Schie dam van een hooge stelling, die was losge- raakt, in het ruim van een schip gevallen. Hij is onmiddellijk overjeden. M., uit de Charlotte dte Bourbonstraat in Den Haag, is gisterochtend 5 uur uit een raarn van dte 2de verdieping gevallen. De man werd in bewusteloozen toestand naar het ziekenhuis aan den Zuidlwal gegracht, waar hij gistermiddag nog niet tot bewustzijn was gekomen. De werkman bij de Haagsche gemeente- reiniging, Van D., uit de IJmuidenstraat te Rotterdam, die Dinsdagmiddag in de Nieuwe Parklaan bij het verrichten van zijn werk- zaamlicden was uitgegleden en door den rei- nigingsauto overreden, is 's avonds in het ziekenhuis overleden. Dr. A. C. S. van Heel, toegelaten als privaat-docent in de afdeeling der algemeene wetenschappen aan de Technische Hooge- school te Delft tot het geven van onderwijs in de Technische Optica, heeft gister zijn les sen aangevangen met een openbare les„Over het bepalen van de kwaliteit van optische steslels'*. Frovinciaal iiiauws. UIT WARMENHUIZEN. Maandagavond hield de afd. „Warmen- huizen" van het Centraal Genootschap van kinderherstellings- en vacantiekolonie's eene algemeene vergadering in de kolfbaan van den heer Slikker. De voorzitter, dr. van Hesteren, opende de vergadering met een woord van welkom aan de aanwezigen. Ofschoon de belangsteliing gering was, zegt spr. zullen wij toch voort- gaan de belangen van het zwakke kind te behartigen. De zeer uitvoerige notulen wer- den daarna goedgekeurd. Ingckomen een convocatie voor de feestver- gadering te Utrecht ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van het Genootschap. We- gens den benarden toestand van de kas zal geen afgevaardigde worden gezonden. De voorzitter heeft het medisch gedeelte van het jaarverslag voor zijne rekening genomen. Het afgeloopen jaar is vbor de vereeniging een vruchtbaar jaar geweest met gunstige medische resultaten. Dat 14 kinderen konden worden uitgezonden, komt, omdat gebruik is gemaakt van de winterverpleging, welke 0.50 per dag en per kind goedkooper is dan de zomerverpleging. De gemiddelde ver- pleegtijd was 56 dagen, in het geheel 797 verpleegdagen. De gemiddelde gewichtstoe- name was 7 pond, minimum 3 pond, maxi mum 22 pond. 7 kinderen zijn gezonden naar Egmond aan Zee (St. Antonius), 1 naar Nunspeet (Boschverpleging) en 6 naar Eg mond aan Zee (Koloniehuis). Bestreden is- en gestreden zal worden tegen de ergste volksziekte, de T. B. C. Namens de vergadering dankte de secre- t'aris, de heer P. Klant, den voorzitter voor diens keurig verslag. De rekening en verantwoording der pen- ningmeesterresse, Mej. Gutker, vermeldt in ontvangsten 639.75, in uitgaven 652.75, nadeelig saldo 13. De rekening werd door de commissie en de vergadering goedgekeurd en dankte de voorzitter de penningmeeste- resse voor het gehouden beheer. Verkiezing van 3 bestuursleden wegens periodieke aftreding van mej. Gutker, mevr. Rijs en den heer H. E. Dijken. Gekozen wer- den mej. Gutker, mevr. Rijs en den heer Donia. Goedgevonden werd om de contribu- tie voor het Centraal Genootschap vast te stellen op het minimum bedrag van 5. Bij den rondvraag werd de wenschelijk- heid uitgesproken, dat het rooken door kin deren krachtiger zal worden tegengegaan, vooral door ae gemeentelijke politie. Ook werd gevraagd of de winterverpleging nog niet meer kan worden uitgebreid. De voor zitter is ook voor winterverpleging, vooral voor het platfeland Want, waar hier de kin deren 's zomers veel in de buitenlucht verblij- ven, zijn zij's winters genoodzaakt veel in de dikwijls zeer slecht ingerichte woningen te verkeeren. Bovendien kunnen bij zomerverple ging, wegens de warmte, wandelingen e.d. voor sommige kinderen te zwaar zijn. Win terverpleging is dus tte verkiezen. Na de causerie over de slechte woningtoestanden werd besloten het bestuur van't Witte Kruis hierop te wijzen en door die vereeniging den toestand trachte® te verbeteren. Gevraagd werd of voor zwakke kinderen nog niet iets anders kon worden gedaan. De voorzitter oordeelde uitzending het meest gewenscht. door hem zijn de scholen bezocht en 36 bleek- neusjes opgeschreven. De ouders werden ge wezen op den gezondheidstoestand van hun Mad om hierju zooveel mogelijk verbeteriflg te brengen. De allerzwaksten zullen worden uitgezon den. De voorzitter sloot deze zeer geanimeer- de vergadering met den wensch, dat dit jaar weer van nut moge zijn van onze kinderen. Kiesvereeniging. Door de Vrijz. Kiesver- eeniging alhier zijn de navolgendte personen' candidaatgesteld voor de a.s. Gemeenteraads- verkiezing t.w.1. P. Slot; 2. J. Swan; 3. W. Gutker; 4. P. Klant; 5. P. J. Mink; 6. P. Sevenhijsen Gz.; 7. A. Kroon; 8. A. Hop- man; en 9. C. Mink. Tuinbouwvereeniging. Voor de te plaatsen druivenkas door de tuinbouwvereeniging „de Noord" waren 5 aanbiedingen ingekomen en door het bestuur is beslist, dat de kas ge- plaatst zal worden op een stuk grond van den heer Joh. Berkhout aan de Oudewal al hier. UIT MID WOOD. Bij de Ned. Herv. Kerk is beroepen te Wor- mer dls. C. J. F. Hopske te Midwoud1. UIT OUD'KARSPEL. De z.g.n. „wilde lijst" van candidaten voor den gemeenteraad zal er als volgt uitzien: 1. Jac. de Boer, 2. H. Stenneberg, 3. N. Kaan, 4. P. Wijn, 5. C. Borst Pz., 6. G. IJff, 7. H. de Geus. Door de afd. van de S. D. A. P. is na ge houden referendum de volgende candidaten- lijst voor den raad vastgesteld: 1. C. Paarlberg, 2. H. Bakker, 3. E. Zaag- man, 4. Jn. de Jong, 5. C. Bakker, 6. H. C. Bakhuijs. UIT EGMOND AAN ZEE. De kiezerslijst, zooals die ten gemeente- huize ligt, bevat de narnen van 1455 kiezers voor den gemeenteraad, 14492 voor de Prov. Staten en 1525 voor de Twcede Kamer. De candidatenlijsten voor den gemeente raad moeten ingeleverd worden op 12 April as., voor des namlddags 4 uurde stemming heeft plaats op 23 Mei. De candidatenlijsten moeten minstens 25 geldige handteekemingen dragen en niet meer dan 16 namen van candidaten bevatten. De nieuwe Gids voor Bad-Egmond der Vereeniging tot Bevordering van het Vreem- delingenverkeer informatie-adres Pomp- plein 5 voor het jaar 1927 is verschenen. Hij draagf op d3 voorzijde een niooie teeke- ning van den heer D. G. Neven en is van eenige aardige cliche's vo-orzien. Een gedeelte wordt ingenomen door Duitsche tekst. Het boekje bevat een groot aantal gegevens en draagt den stempel eener goede verzorging. UIT SCHERMERHORN. Woensdagmiddag is de ruim 80-jarige al- ken wonende B. dood in «zijn bed gevonden. Daar de buren hem den geheelen dag niet ge zien hadden en de deur van zijn woonhuis gesloten bleef, werd de gemeente-veldwachter gewaarschuwd, die de deur opende. Men vond den ouden man dood in zijn bed liggen. UIT HOORN. 1 Dinsdagavond heeft, naar de N. Rott. meidt, de gemeenteraad de planncn tot verbe- tering van den Koepoortsweg behandeld. Reeds een jaar geleden, bij de overfteming van de onderhoudakosien door de gemeente van de Zes Steden heeft de raad besloten een beteren verkeerstoestand te scheppen. In den loop van het .vorige jaar werden daartoe boomen gerooid en eenige slootm gedempt, welk werk in werkverschaffing was uitge- voerd. Naar schatting zou de verbetering, welke voor rekening van dte Zes Steden zou komen, 4900 bedragen. Bij nadere beschou- wing waren B. en W. van meening, dat men niet volstaan kon met een dergeiij'k bedrag, omdat de weg als een der voomaamste toe- gangswegen naar Hoorn, voldoende breed moest zijn voor het verkeer en een mooi as pect moest bieden, waarom zij met een plan kv/amen dat ongeveer 30.00u van uitvoe- ring zou kosten. Daarbij zouden vele tuintjes der eigenaars verkleind moeten woiden. Niet alleen van deze zijde hadden B. en W. ad res- sen met bezwaren bereikt, doch ook de vrij- zinnige fractie was met een goedkooper plan gekomen, waarbij de eigenaars hun tuintjes zouden kunnen behouden en de rijweg bree der zou worden. Ook de heer Stultiens (r.-k.) diende een plan in, waarbij een bezuiniging van 13 500 werd bereikt. Dan was er nog een voorstel van het soc.-dem. lid Zijp, dat verder wilde gaan dan B. en W., wat de tuin tjes betreft, die het geheel door een trottoir zou willen vervangen, terwijl de rijweg bree der en de kosten minder zouden zijn. De ver- schillende voorstellers bestreden de piamn»-n van B. en W. en motiveerden nader hun inge- diende voorstellen. De r.-k. wethouder Stumpel had de taak het plan van B. en W. te verdedigen, dat vol gens hem technisch door geen ander plan werd geevenaard en dat bovendien door en kele wijzigingen op 10.000 minder werd geraamd. Na breedvoerige besprekingen werd ten slotte eerst gestemd over het al of niet beslag leggen op een gedeelte der tuintjes. Waar de stemmen staakten, zal op de volgende verga dering opnieuw tot stemming moeten worden overgegaan. UIT LIMMEN. Bij referendum is de groslijst van de R.K. Kiesvereeniging vastgesteld als voigt: 1. J. Valkenng Tz., 2. C. Pepping, 3. N. Kuijs, 4."J. Adric'hem, 5. J. Bakkum, 6. J. Metzelaar, 7. J. All, 8. J. P. Knijs, 9. J. Noiijens Pz, 10. S. Wokke Wz. Door deze beslissing komt de heer J. Metzelaar niet meer in den raad terug. De heer N. Knijs, die zich niet herkies baar stelde, maar toch op dte lijst is geplaatst, heeft dte 3e plaats gekregen en heeft nu een candidatuur aanvaard. ^TOOMVAARTLIJNEN. aTV. Mlj. NEDERLAND. Bintang 30 Maart Batavia, l.v. Rott. te Amst. Enggano (thuisr.) 29 Maart v. Port Said Grotius (uitr.) 29 Maart te Sabang. Koningin Der Nederlanden (uitr.) 30 Maart te Southampton. Manoeran (uitr.) 28 Maart te Penang. Moera (thuisr.) 29 Maart v. Colombo. P. C. Hooft (uitr.) 30 Maart v. Suez. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Jacatra (uitr.) 29 Maart te Catania Medan (uitr.) 29 Maart te Belawan. Sitoebondo 30 Maart v. Hamb. n. Rott. Sagjarinda (uitr.) 29 Maart v. Singapore dank zij de uitmuntende werking der iabletten Nog steeds onovertroffen bij hoofd- pijn, kiespijn, jichl, rheumatiek, ze- nuwpijn enz. Slamat 30 Maart v. Bat. n. Rott. STV. MIJ. OCEAAN. Meriones, v. Japan n Rott., 29 Maart te Singapore. Adrastus, v. Japan n. Rott., 28 Maart v. Sia gapore. Peisander, v. Batavia, 1. v. Amst. n. Hamb* 29 Maart v. Gravesend. JAVA—BFNGALEN LIJN. Calcutta 28 Maart v. Rangoon te Bat. JAVA-NEW-YORK LIJN Garoet 3P Maart v. New-York n. Java. HOLLAND—AUSTRALIA LIJN. Abbekerk (thuisr.) 29 Maart v. Sydney. HOLLAND—BRITSCH-lNDIe LIJN. Hoogkerk (thuisr.) 29 Maart v. Algiers. HALCYON LIJN. Stad Amsterdam, Rosario n. Rott., 29 Maart te Las Palmas. Stad Amsterdam, v. Rosario n. Rott., 29 Maart v Las Palmas. Stad Arnhern 28 Maart v. Buenos-Ayres te Rosario. Stad Haarlem 29 Maart v. Hamb. te Buenos- Ayres. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Billiton (thuisr.) 30 Maart te Antwerpec. Mapia (thuisr.) 30 Maart v. Mombassa n. Port Soedan. Giekerk 29 Maart v. Port Amelia te Beira. Heemskerk (thuisr.) 29 Maart te Genua. Rietfontein 30 Maart v Oost-Afrika te Rott. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Albireo (uitr.) 29 Maart v. Las Palmas. EMZETCO LIJN. Jonge Anthony Gondia n. Rott., 29 Maart te Londen. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Eemdijk, Pacifickust n. Rott., 29 Maart v. St. Thomas Grootemdijk, Pacifickust n. Rott., 29 Maart te Hamburg. Maasdam 27 Maart v. Tampico n. New- Orleans. Moerdijk, Antwerpen n/d, Pacifickust, 28 Maart te Swansea. Montgomeryshire 26 Maart v. Los Angeles n. Rotterdam. Nieuw Amsterdam, v. Rott. n. New-York, 30 Maart v. Boulogne. Siris, v. Antw n/d. N. Pacifickust, 27 Maart v. Los Angeles. Veendam 26 Maart v Kingslan, J. n. Nassau. KON. NED. STMB. MIJ. Breda 29 Maart v. Curasao n. Europa. Erato 30 Maart v. Danzig te Amst. Fauna 29 Maart v Valencia n. Rott. Hermes 29 Maart v. Limni te Syra. Juno 29 Maart v. Barcelona n. Tarragona. Mars 30 Maart La Romana, l.v. Antw. te Amst. Strabo 29 Maart v. Holtenau n. Stettin. Ulysses 29 Maart v. Smyrna te Konstanti- nopel. Amsterdam (thuisr.) 27 Maart v Valparaiso. Jason (uitr.) 28 Maart v. Guyaquil. Nereus 30 Maart v. Amst. n. Hamb. Orpheus 30 Maart v. Barcelona te Tarra gona. Saturnus 30 Maart v. Amst. n. Hamb. Van Rensselaer 26 Maart v. Barbados n. Tr.» nidad. Vesta 29 Maart v. Palermo n. Burriana. KON. HOLL. LLOYD. Flandria (thuisr.) 29 Maart v. Lissabon. Maasland (thuisr.) 29 Maart v. Las Palmas. Zeelandia (thuisr.) 29 Maart v. Rio Janeiro. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alhena (thuisr.) 28, Maart v. Montevideo. GEVONDEN' VOO-RWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van politie, Langestraat en aldaar te-bevrageir <yn allf werkdagen tusschen 11 en 1 uur, de navoJ gende voorweripen als gevonden gedeponeerc op: 28, 29 en 30 Maart 1927, portem.; vul- pen; ledige portem., 7 sponsen; I gulden; hi a u we pet. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen-' de ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op: 28, 29 en 30 Maart 1927. Sleutel, W de Haas, Stuart- straat 41; tuinhekje, J. Gerritsen, Nachtvei- Hgheidsdienst; vulpenhouder, C. Hengst- man, Landstr. 39; goud medaillon, G. Hoek, Akerslaan 14; zweep, J. Weel, Or. Nieuw- land 12; zakdoek, W. Bronner, Houtweg 27; pr. voetbalschoenen, Jan Boom, Laat 219; ceintuur van een mantel, J. Zentveld, Nieuw- poortslaan 81doosje inh. vulpen, J. Mul- aer, Kennemerstraatweg; zilveren rozen- krans, S. van Bronkhorst, Nieuwpoortslaain 90; jongensbril, A. Volgers, Keegradht 6; autoplaat G. 10264, Carl W. Visser, Stati- onsweg 15; geneeskundig instrument, A. Schilder, Zeglis 38; belastingplaatje in ehn, G. W. Oudhof, Zevenhuizen Heiloo; sleutel melkbus, C. Swart, Achterwezel 30; zilveren armband, E. Velleman, Hofstraat 23; paar grijze dameshandschoenen, M. Admiraal, 2e Kabelstraat 15; rokvlinder, G. Bossert, Me- tiusgracht 1. wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hier van kennis te geven aan 't Br. van politie Slechts de origineele verpakklng met deh oranjen band en het Bayerkruis waarborgt echtheid en kwaliteit.' Prfjt 75 cts.

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 6