DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Ho'. 77 Honderd nesren en twintisrstc Jaarsrftnsr 1927 VRIJDAG 1 APRIL Dit nomtner bestaat nit 3 bladen. Deze Conrant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Peestflagen, nftgegeven. Ibonnementsprljs bfj vooruitbetaling per 3 maandeo voor Alkmaar /2.—franco door bet geheele Ri|k /2.50. Afzonderlljke en bewTjsnummers 5 cents. PRUS DER OEWONE ADVBRYENTlfiNi Per regel 0.25, bij groofe contracted rabat Qroote letters naar pfaatsrafmfe, Brleven franco aan de N. V. Boek- en HandelsdrnkkerQ r/b HERMl COSTKRd £0OH» Voordam C 9. Dlrectenrt O. tL KRA1C Telef.nr. Administrate 3. Telefoonnr. Redactle 33. Postgiro 37060. tmsssm, Moofdredacteuri TJ. N. ADEMA* Uit het Parlement Den Haag, 31 Maart 1927. De Eerste Kamer heeft heden de algemeene beschouwingen over de Staatsbegrooting yoortgezet. Achtereenvolgens hoorden wij die heeren Wibaut (S. D. A. P.), Colijn (A.-R.), Mendels (S. D. A. P.), De Vos van Steenwijk (Cbr.-Hist.) en Osesendorp (S. D. A. P.), en morgen komt minister De Geer aan't woord om de sprekers te beantwoorden. Er zijn natuurlijk heel wat onderwerpen aangeroerd, maar in het bijzonder heeft mij in de eerste plaats aangetrotkken het debat over de vraag, hoe er weer een parlementaire regeering zal kunnen optreden. De heeren Van Lanschot, die gister sprak, en de spre kers van heden, Colijn en die Vos van Steen wijk, koesteren een vast vertrouwen, dat de bieuk in die rechtsche coalitie wel weer ge- heeld zal worden. Doch de heer Mendels, die zich heden een bijzonder op dreef zijnden re- denaar -betconde, opperde de mogeiijkheid van een parlementaire meerderheid1, gevormd door de sociaal-democraten, vrijzinnig-demo- craiten en de radicalen vleugel der Katholie- ken. Die vleugel is talrijker en machtiger dan men in het algemeen wel dtenkt. Oak achtte hij de mcgelijikheid Met uitgeslotcn van een samengaan van den Vrijheidsbond met de Christelijk-Historische partij en die rechter- zijde der Katholieken, maar veel kracht zou er. van een dergelijke formatie, dacht hem, wel nipt uitgaan, Wat ik wel met hem eens durf tijn. Naar aanleiding van het protectionistisch betoog, den vorigen dag door prof. Diepen- horst gehouden, heeft heden de heer Wibaut een lans gebroken voor den vrijhandfel, onder betoog, dat als anderen, dat zijn de buiten- landsche mogendheden, verkeerd doen in hun handelspolitiek, wij hun voorbeeld toch niet behoeven na te volgen en we beter doen den kleinen man bij te staan in zijn strijd om het bestaan door de hooge invoerrechten en ac- cijnzen te verlagen. Daartegenover heeft de heer Colijn betoogd, dat wij zeer verstandig zouden doen door een differentieel tarief te maken, waardoor het ons mogelijk zou zijn den staat, die ons dwingit tot betaling van hooge invoerrechten, hetzelfde aan te doen. Volgens heiA was dat ook de bedoeling van prof. Diepenhorst. Ook heeft de heer Wibaut geklaagd over het lange uitblijven van een goede regeling van de financieele verhouding tusschen Rijk en gemeenten en aangedrongen op verrui- ming van de werkgelegenheid. Dc heer Mendels heeft onder de verschil- Jende punten welke hij ter sprake bracht, ook gewag gemaakt van het reeds zoolang gevoel- de gemis van een behobrlijke administratieve rechtspraak en aangedrongen dat het tegen- woordige kabinet die zaak zou ter hand ne- nemen en tot een op tossing brengen. De heer Ossendbrp heeft zich bepaald tot •de bespreking van enkele onderwijsbelangen, aangedrongen op de invoering van dfen leer- plicht voor het zevende leer jaar, gevraagd om verbetering van de salarisregeling voor de onderwijzers en opheffing van de onbillijk- heid, dat de ongehuwde onderwijzer en on- derv/ijzeres ntet dfeelen in die laatste perio- jdStee sal arisverh oogi ngenwelke aan het ge- bngde personeel zijn toegelegd. De Tweede Kamer ipeft zich heden den ge- heelen dag bezig gehouden met het voorstel tot herziening van d'e wet op de besmettelijke ziekten. Daar uit het ontwerp gelicht zijn alle bepalingen wel'ke betrekking hebben op dje moigelijkhei'd van vrijstelling van vaccina- tie, welke die vorige regeering in het Ieven wilde roepen, is de herziening goeddeels een kwestie van technische verbetering gewor- den, van betrekkelijk niet te groot gewiehf voor het publiek. Na athandeling van de herziening is er wellicht reden om er nader op terug te ko- pien. BinneinBand I JOHAN DE MEESTER. r De N. R. Crt. sdhrijlt: N Ons zeer gewrftrdeerd redactielid Johan de Meester zal Zaterdag a.s., na versdiijning kan het Avontdblaid zijn betrekking aan de N. R. C., die bij zoo vele jaren met talent h^eft vervuld, neerleggen. Het is ons voorne- tnen, dadelijk daarna jegens den heer De Meester binnen den kring der aan de N R. C. verbondenen getuigenis at te leggen van onze erkentelijk'heid, en dit officieele atsdieid van onzen medewerker een besloten karakter te laten behouden. Aangezien ons gebleken is, dat ook ver- sdieidenen buiten de medewerkers aan ons blad er prijs op stellen, diien dag den aftre- dtendie de hand te komen drukken, zal daartoe gelegenheid warden gegeven des naniiddags tusschen half 5 en half 6 in de vergaderzaal van ons gebouw, Witte de Withstraat. Nu Johan ds Meester zijne functie aan de K R. C., waaraan hij het grootste gedeelle van zijn Ieven met ongekende energie en on- /Yegflsawtf enthousiasme gegeven heeft, zal neerleggen, hebben velen gemeend, dat een feest om van den journalist De Meester af- sdheidl te nemen, in de rede ligt en een onge- zochte gelegenheid zou zijn om hem de sym- pathie van vele vrienden in en buiten Rotter dam opnieuw te doen gevoelen. Ditmaal dus geen gewone „huldiging", maar een feest- maal ter eere van De Meester en zijne Aldus schrijft, in een uitnoodiging tot bij- woning van een afscheidsdiner op Zaterdag 7 Mei a.s., het besituur van den Rotterdam- sdhen Kunstkring, welke als een van de oud- ste kunstvereeniginigen te Rotterdam en voor- al door zijn voartdurende vriendschappelijke relatie met Jolhan die Meester gemeend heeft tot dit plan het initiatief te mogen nemen. De maaltdjd zal worden gehouden in de zaal van den Kunstkring, waar alsdan de temtoonstelling van werken van mevrouw Annie Roland Holst-De Meester zal zijn aangericht. Met een vriendelijk schrijven van Dr. P C. Boutens, den voorzitter van die Stichting Het Willem Kloosfonds, modht de heer De Meester uit dii't fonds een gratificatie ontvan- gen „als een bescheiden hiulde bij het aan- vaarden zijner eervolle ambteloosheid en met de beste wenschen voor dien aanstaanden rust- of vxijen-werk-tijd". De directie van het Kunstnijveiheidshuis De Distel heeft, met een rijtje romans erbij1, in haar winkelraam vriendelijk plaats ver- leend aan een bronzen plaquette met't borst- beeld van onzen scheaenden redacteur, een werk van die Koninklijke Begeex te Voorscho- ten. LUITE NA NT-G'E NE R A AL J. VAN DELFT. Een commissie van drie personen, afge- vaardigd door de afdeelingen van het Neder- iandlsche Roode Kruis heeft gisterochtend aan luitenant-generaal J. van Delft, bij zijn aftre- dan als inspecteur der transportcolonnes van deze vereeniging, in het gebouw van het hoofdibestuur, in bijzijn van den voorzitter, Prins Hendrik, een gouden plaquette met op- schrift overhandigd, als erkenning voor de diensten, door hem aan- de afdeelingen van het Roode Kruis bewezen. HAVENMEESTER VAN ROTTERDAM De gemeenteraad van Rotterdam heeft gis- termiddag met 31 van de 32 uitgebrachte stemmen (1 bianco) benoemd tot havenmees- ter der gemieente den heer F. Versohoor van Nisse, thans adjunict-havenmeester. Aan hern blijift die tijdelijke waarneming opgedragen van het directeurschap van de-- gemeentelijke handelsinrichtingen. DE TE OVERSCHIE OEARRESTEERDE 1NBREKER. De oentrale recherche heeft bij twee banker van leaning te Rotterdam opgespoord en in beslag genomen partijen tafelzvlver, welke door den Dondexdagnacht te Overschie gear- resteerden beruchten inbreker F. M. zoudea zijn gestolen. Het zilver is door den eigenaar, den heer De G. uit de Tuintaan te Schiedam, herkend. NEDERLANDSCHE BIOSCOOPBOND. In de Woensdag te Amsterdam gehouden jaarlijksehe ledenvergadering van den Ne- derlandschen Bioscoop Bond is in behande- ling gekomen het jaarverslag van den admi nistrates, den heer A. de Hoop. In dit versiag wordt in de eerste plaats melding gemaakt van de totstandkoming van de Bioscoop wet (de wet van den 14en Mei 1926). De meening wci-dt uitgesproken, dat thans eigenlijk de aanleiding vervallen is tot het instellen van een wet, die op een in 1918 bestaand verlangen, om de „maatschappelijke en zedelijke gevaren van de bioscoop'' te be- strijden, gebaseerd is. Kan men op bet oogeniblik wezenlijk nog van „bioscoopgevaar" spreken? Een afdoend antwoora op deze vraag geeft ons, aldus het versiag, de statistiek der gemeentelijke bios- coopcommissie te Amsterdam, waaruit blijkt, dat in 1926 van de 1528 gekeurde films met een lengtemaat van in totaal 1,249,227 meters niet minder dan 1355 films (lengte 1,002.758 meters) voor vertooning aan ieder, ongeacht den leeftijd, 85 films (lengte 167.669 M.) voor vertooning aan personen boven 16 jaar en 88 films (lengte 169,800 M.) voor ver tooning aan personen boven 18 jaar zijn toe- gelaten, en dat geen enkele film verboden is. De vraag wordt alleszins gewettigd ge- acht, of het niet van verstandig regeerings- beleid zou getuigen, deze wet maar nooit in werking te laten treden. Hoe het zij, de uitvoering van de Bioscoop- wet zal vele en groote moeilijkheden met zich brengen en niemand zal het dan ook verwon- deren, dat tot heden toe, nu weer bijna een jaar is verstreken sedert de wet in het Staats- blad verscheen, de maatregelen van bestuur nog niet zijn afgekondigd. Het bestuur van den Nederlandschen Bioscoop-Bond heeft zich op het standpunt gesteld, dat het, als de eenige vertegenwoor- diger vaa het Nederlandsche fihs- qa bios- coopbedrijf, der regeering zijn voile mede- werking heeft aan te bieden ter verkrijging van de meest practische werking van deze wet, indien deze ten slotte toch tot uitvoering mocht word'en gebracht. Onmiddeliijk na de verschijning van de wet in het Staatsblad heeft een deputatie uit het hoofdbestuur een onderhoud gehad met den minister van bin- nenlandsche zaken. In deze audientie werden van de zijde van het hoofdbestuur, m groote jijnen althans, de gedachten omtrent de moge- ijke uitvoeringsmaatregelen ontwikkeld. Daarbij was de hoofdgedachte, dat een een- voudige uitvoering van de wet alleen moge lijk is, al® het bedrijf zoowel in het bureau der centrale commissie, als in de commissie zelve invlced zal kunnen uitoefenen. Op verzoek van minister Kan stelde het hoofdbestuur een schriftelijk advies met be trekking tot de algemeene maatregelen van bestuur samen, dat op verzoek van den mi nister ook toegezonden is aan de staatscom- missie, die naar de minister vertrouwde daarmede rekening zou houden bij het ont werp van de bestuursmaatregelen. Herinnerd wordt o.m. voorts aan de stap- pen, die gedaan zijn om te komen tot verla- ging van de personeele belasting en tot af- schaffing althans tot aanmerkelij'kc verla- ging van d'e vermakelijkheidsbelasting. Uit een door het secretariaat inffestelde enquete is gebleken, dat de Met te lande ge- vestigde bioscooptheaters in 1925 niet minder dan 1,937,567 gulden aan vermakelijkheids belasting hebben opgebracht. Het versiag noemi deze belasting ondraaglijk en onrecht- vaardig. Medegedeeld wordt, dat in 1926 de com missie van geschillen van den bond 104 ge- schillen heeft beslecht. Van tien beslissingen dezer commissie is hooger beroep aangetee- kend bij den raad van beroep. Het jaarverslag is, na bespreking, voor kennisgeving aangencmen. De rekening en verantwoording van het financieel beheer over 1926, sluitende in ont- vangsten en uitgaven met een bedrag van f 19,579,99 is daarna goedgekeurd. Het voor- deelige saldo over 1926, ad f 1,691,27 is overgeschreven op de rekening van de weer-\ standskas. Goedgekeurd is vervolgens de begrooting van ontvangsten en uitgaven over 1927; aan- genomen is het voorstel van het hoofdbe stuur, de verplichte bijdrage voor de weer- standskas voor 1927 te bepalen op 10 pCt. van de contributie. In de bestuursvergadering is tot voorzitter gekozen de heer D. Hamburger jr. te Utrecht, die in 1926 dit ambt, hetwelk hij gedurende vijf jaar had bekleed, tijdelijk heeft moeten neerleggen. De afgetreden voorzitter, de heer A. P. du Mee te Amsterdam, die zijn plaats had open- gesteld voor den heer Hamburger, is tot lid van het hoofdbestuur gekozen. Verder zijn herbenoemd de heer Ch. van Biene te Am sterdam tot vice-voorzitter en de heer S. Zondervan te Leeuwarden tot hoofdbestuurs- lid. De periodiiek-aftredende leden van de com missie van geschillen, de heeren L. Hoogen- straaten te Utrecht en H. Gerschtanowitz te Rotterdam zijn herkozen; in de plaats van den heer E. Viskoper Sz., te 's-Gravenhage, die ontslag had genomen, is tot lid van de commissie van geschillen benoemd de heer J. S. Croeze te Amsterdam. KORTE BERICHTEN. In de openbare terechtzitting van de Almelosehe rechtbank is Woensdag onder groote belangstelling afscheid genomen van dfen officier van justitie mr. W. R. Luycken Glashorst, die benoemd is tot advocaat-genr- ra'al aan het gerechtshof te Arnhem en mr. M. R. J. J. ter Kuile, griffier aan d'e recht bank, wien als zood'anig op zijn verzoek eer- vol ontslag is verleend. De Steenkolen-Handelsvereeniging te Rotterdam bestaat heden 25 jaar. De beer D. G. van Beuningen is 25 jaar directeur. Het comite ter behartiging van de alge meene beiangen van overheidspersoneel heelt in een adres aan die Eerste Kamer verzocht, zich over het gevoerde regeeringsbeleid in fzake dte bezoldiging van het rij ks pers on eel uit te spreken. Dinsdag is een v'ierjarig zoontje van den landbouwer C. H. te Glind, gemeente Barnevfeld, onder een mestwagen geraakt Gisteren is het knaapje aan de gevolgen daarvan overleden. Aan boord van het in de Maashaven te Rotterdam liggende stoomschip Ardgryfe heeft de 42-jarige havenarbeider C. D. "uit Beerj ansdam een vallende ijzeren plaat op het lichaam gekregen. Hij was op slag dood. De kantonrechter te Utrecht heeft een knedht van een melkboer, die melk moest r-ondbrengen, en om zijn weelkloon te venneer- dere, de melk vervalsohte met water uit het Merwedekanaal, veroordeeld tot 100 boete, Mj niet-betalfng te vervangen door 50 dagen hedtteai^ -1 Provinciaal nieuws UIT SCHOORL. Turnkring Alkmaar en Omstreken. Naar wij vernemen zal vermoedelijk half Juni alhier een adspiranten-turnersfeest ge- organiseerd1 worden voor welke pogingen dfe hulp zal worden ingeroepen van „Oiympia" alhier. Het ligt in de bedoeling dat genoem- de adspiranten (meisjes en jongens, ten ge- tale van een paar honderd) gemeenschappe- lijike oefeningen zullen uiitvoeren en het hou den van onderlinge wedstrijden (hardloo- pen, springen, enz.) Een en ander gaat uit van bovengenoemde Kring, terwijil binnenkort de dfefinitieve plan- nen zulllen worden gepubliceerd. Het secreta riaat is J. van Zoonen Lzn., R. Cobden- straat 7, Alkmaar. UIT SCHERMERHORN. De Vrijz. kiesvereeniging heeft voor dfe a s gemeeniteraadsverkiezingen de navolgende candidatenlijst opgesteld1: 1. P. Groenwoudt, 2. J. Los 3. C. Voorthui- zen, 4. W. Le Mair, 5. L. Slot, 6. J. Govers, 7. C. Plevier, 8. A. J. Barendregt, 9. T. Klerk- Bood, 10 Joh. Moerbeek, 11. W. de Boorder. UIT OUDKARSPEL. De heer J. Schrieken hoopt Vrijdag 8 April as. den dag te herdenken, waarop hij voor 25 jaren in dienst trad bij de Oudkars- pelsdne Brandwaarborgmaatschappijen. UIT OTERLEEK. Gister nam mej. E. de Boer onderwijzeres aan de openbare lagere school alhier, af scheid van haar leerlingen door haar benoe- ming te Alkmaar Mej. de Boer heeft hier bijna vier en een half jaar haar beste krachten gegeven aan de geestelijke ontwikkeling van de Oterleeker jeugd. Zij is ons inziens daarin goed ge- slaagd. Ook is zij er in geslaagd in dat tijd- perk de harteR. te veroveren van haar leerlin gen en ook van menige oudfere in en buiten de gemeente. Het scheidten viel haar moeilijk, maar haar gemoed was te vol om in woorden te uiten hoe prettig ze hier heeft mogen ar- beiden. Als een blijvende herinnering werd haar door de leerlingen een zilveren dessert- vorlc en lepel aangeboden. De oudste leerlin- ge, de jongejuffrouw A. Hoogvorst, overhan- digde haar het cadeau, zij was echter evenais vele andere leerlingen te zeer onder den in- druk om haar speetchie af te steken. De heer J. de Wit voerde ails hoofd dfer school het woord en mej. Govers als voorzit- stcr der oudereommissie. De kinderen werden onthaald op lekkernij en als aandenken kreeg ieder een mooie blad- wijzer mede naar huis. Met een warmen handdruk ging ieder zijns weegs. IJZERWAREN DE WILD B&giteniand RAMSAY MACDONALD AMBTSMOEDE? Het reeds zoo lang rondgaande gerucht, dat Ramsay MacDonald zich uit het open- bare leven zal terugtrekken of althans de lei- ding van de Arbeiderspartij uit handen zal geven, wordt thans, naar het Hbld. verneetnf, ook ernstig in gezaghebbende arbeiderskriu- gen besproken. Om onnaspeurlijke redfenen wordt Ramsay MacDonald verantwoordelijk gesteld voor de nederlagen der Arbeiderspartij in Noord- Southwark en Leith. ONTWAPENINGSCONFERENTIE. Gistermorgen is de bespreking begonnen van de kwestie van beperking van den dienst- tijd. De Belgische gedelegeerde constateerde, dat de beperking van den diensttijd voor som- mige staten uitbreiding van't contingent ten- gevolgc zou hebben, wat men wenscht te voorkomen. Hij pleitte daarom voor een wij- ziging, welke die mogeiijkheid voorkomt. Aan het debat namen deel: Nederland, Engeland en Tsjecho-Slowakije. Na een langdurige discussie nam de voor- bereidende commissie der ontwapeningseonfe- rcntie het volgende door De Brouckere en Marinis ingediende ontwerp-voorstel aan: Om te vermijden dat 't aantal officieren en onderofficieren de rechtmatige behoeften van een leger overschrijdt, zullen desbetreffende tabellen het maximum-aantal officieren en on derofficieren moeten vaststellen, hetwelk de staten zich verbinden niet te zullen over- schrijden. Om dezelfde redenen zullen ger noemde tabellen het maximum-cijfer van de andfere rangen moeten opgeven. FORD HEEFT EEN AUTO-ONGELUK GEHAD. Zaterdagmiddag heeft dte auto-koning Ford een klein auto-ongeluk gehad, waarvan volgens bericht uit New-York d.d. gister, een aanslag de oorzaak is. Volgens de bladen zou de auto van Ford, toen hij zich van de fabriek naar huis begaf, opzettelijk door een Stude- baker juist op ae smalle brug achterop ge- reden zijn. Over de brug werd zijn auto door den anderen auto van den weg gereden, ten gevolge waarvan Ford's auto vijftien voet naar btneden viel. De aanrijdende auto reed vlug weg. Ford was eerst bewusteloos en toen hij bijkwam, kon hij zich met moeite in veilig- heid brengen. Hij heeft later in het ziekenhuis een kleioe operatie ondergaan. De politie stelt. een onderzoek in. Het verluidt, dat de aanslag in verband zou staan met het Ford-proces. DE STRIJD IN MAROKKO HERLEEFT. In de streek van Larasj, in den sector van Loekkos, zou een belangrijke militaire actie zijn ingezet. Een Spaansch corps werd door dissidenten aangevallen. Er zouden veertig dooden zijn, terwijl een officier gevangen werd genomen. DE TOESTAND IN CHINA. Tien dollar voor een menschenleven. Getuigen voor een rechtbank te Sjanghai, waarvoor een Chinees terecht stond, die be schuldigd werd van moord op een arbeider, beschuldigen den Ieder van het arbeiderssyn- dicaat ervan, dat hij tien dollar beta aide voot elken gepleegden moord. Wordt ook Peking gevaarlijk? De autoriteiten van het medisch college te Peking, een Roekefellerinsiituut, hebben hun families gelast met hun kinderen China te verlaten, dte maatregel ooivat 52 kinderen. Geen geweld. maar langs diplo- matieken weg De correspondent te Sjanghai van de „Voss. Ztg." heeft een onderhoud gehad me' Tsjang Kai Sjek, die o.a. verklaarde, dat de plannen tot verovering der w-emde nederzet- tingen beladielijk zijn, omdat men niet over de daartoe noodige middielen besdhi'kt. Men zal de ccncessies langs diplomatieken weg moeten terugkrijgen. In binnenlandsch politiek opzicht heeft Tsjang Kai Sjek nog moeilijkheden met de communisitische groep, maar hij hoopte deze binnenkort te zullen ovenvinnen en dan met haar samen te werken. T si en en Tsjang Kai Sjek. Uit Sjanghai wordt aan de „Daily Ex press" gemeld: Tsjen, de Kantonneesche mi nister van buitenlandsche zaken, zal niet naar Sjanghai gaan wegens de oppositie var Tsjang Kai Sjek, die een break met de Zuide- lijiken te Hanlcau zou provoceeren en driehon- derd gewapende burgers deed fusilleeren. Een ultimatum. Uit Sjanghai wordt aan de Daily Chro nicle" geseind, dat de Chineesche comtnissa- ris te Woeihoe, zestig mijlen coven Nanking aan den Jangtse, die dezer dagen geeischt had dat de Britsche oorlogsschepen zich uit de haven zouden terugtrekken, Dinsdagavond een ulttmiafum aan den Britschen Consul heeft gesteld. Hij drong aan op een sehade- loosstelling voor de levens van 35 Chineezen, die, naar hij beweert, verdronken doordat hua boot door een Briisch schip werd overvaren. Indien dte 'geeistihte schadeloosstelling niet wordt betaald, verklaart de commissana, za' hij den kapitein van een Britsch stoomschip gevangen nemen en hem als gijzelaar vast- houden. Een overdreven bericht. De Fransche oonsul-generaal spreekt een Reuter-bericht tegen, volgens hetwelk een me- niigte Woensdag een aanval deed op de Fran sche concessie. Hij verklaart dat enkele Chi neezen te hoop liepen en steenen naar de barricades wierpen en verdwenen, toen een schildwacht in die lucht schoot. De consul- generaal adht het incident van geen beteeke- nis. Uittocht van Britten en Ameri' kanen, behalve uit Kanton. Een Amerikaansch torpedojager bradit te Sjanghai 47 Engelsche en Amerikaansch? uitgewekenen uit Nanking aan. Voor hun in- scheping werden zij met steenen bekogeld. De Britsche vrouwen en kinderen uit Han- kau zijn geevacueerd'. Berichten uit Tsjefoe melden, dat alle Ame- rikaansche zendelingen in het Oosten van Sjantoeng op weg zijn naar Tsjingtao. Reuter verneemt, dat het aantal Ameiika- nen te Kanton en in dte omgeving van Kanton meer dan honderd bedraagt, doch dat zij ©f- ficieel nog geen last hebben gekregen tot evacuatie. Telegrammenwisseling tusschen Sjanghai en Genlve Tsjoe, dte Chineesche gedelegeerdte bij den Volkenbond, deed aan de bladen med-edeeling van de ontvangst van het volgende telegram uit Sjanghai, onderteekend door de kamers van koophandel aldaar en te Tsjapei en door ca. 40 Chineesche organisaties en corpo- raties te Sjanghai „Wij: betreuren in hooge mate de iaddentep ALRMAARSCHE COBRANT. VTOUW". ALKMAAR, LA AT over de BOTERSfRAAT. Telefoon No. 34 en 35. Land-, Tuinbouw- en Bloembollen-Gereedschappen- Alleen kwaliteits-artikelen onder voile garantle en toch niet duur.

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 1