f Boter-Jodenkoeken. s- Carrier-werksn. Victoria-TheatBi. Tel. 45, MtNNNN Fa, Willem van Vuure, Hoilandsch Rundvleesch. Firma HERMs. DE RAAT, T. O modems Ovsrhemden, Firma Wed. Jac. van Besk, Vraagt VREUGDENHIL's Rijwielhandel „de Burg". J. BROUWER, ^S^ivie&a slappe en stijye Heerenhoeden, Brefels, Sokken, ZeStbinders. MIENT 15, u 4e HEEREN RIJGBOTTINES PrUzen vanaf f 5,75. Keizerstraat 8, SdiGutenstraat 18. Wij foeisbera de besfe films. ^S. StoKvTs Z2 PRSSC1LLA DEAN. Wij hebben de beste films ReeMszaken Markfbenchfen ALLEEN Steenen Brug- Haas en Biefstmk iRoastbeaf en Lenden ■Roliade en Rib Osseniappen Gehakt en Poulet De 5 ons. 90 70 60 50-55 50 in 5 verschillende breedfematen. Hoogstraat 6-8. Telef. 491. FIJNB Ook in bussen verkrijgbaar. Banketbakkerjj MIENT 4. TELEF. 514. VET EN' SPEK. 5 pcmd d'ik Rookspek 2.00 5 pond -genial en Spek 1.75 5 pond rauw Koevet 2.50 5 pond eigen gesmoltcn Vet 2.00 B>ij iedere 5 pond eon LEVER- WO'R'ST cadeau. 1STE KWALITEIT KALFS- VLEESCH. De 5 ons Biefstuk en Oesters 90 Fricandeau of Roliade 80 Gehakt en Poulet 70 "NUCHTE'R KALFSVLEESCH. La-ppen 60 Gehakt 40 f SPOORSTRAAT 22. Spocialiteit op het gebied van deze werken is de Verschillende modellen zijn uit voorraad leverbaar voor H.H. Bak- kers, Melkventers, Kruideniers etc. Bezoekt ouzo Monsterkamer. Aanbevelend, XX. Het gebruik van kruiden als ge- neesmiddel is lang niet altijdl onaan- genaam. Somniige kruiden behou- den na het drogen een groot gedeel- te van den heeriijken geur dien de natu-ur en aan gegeven heeft en die zieken verfrischt en verkwikt als een verblij-f in de vrije natuur. DE echte geneeskruiden koopt it hij den kruidenspecialist Gedipl. Drogist, Koorstraat 25, Alkmaar. BABY-WEEGSCHAAL te huur. V'/,: v" WIJ BRENGEN U voor het Voorjaar de NIEUWSTE Z1E ETALAGE. LAGE PRIJZEN. Vanaf heden een schitterend programma. Lu i VA 6 acten. In de hoofdrol: Verschenen.- ZONNEBLOEM Nieuwe lotgevallen van Prijs de „KnaIclub van 3 A", slechts f 0,75 door D. H a n s. Verkrijgbaar bij alle Agenten der Nederlandsche Kroon Rijwielen. fCwVELiGg 'RqtterQmC. ybCsTERQtrt. He Roode Wreekster zij is overal en nergens. De apachen van Weenen zijn haar vrienden en de armen verleenen haar een schuilplaats. De Roode Wreekster steelt van de rijken om de gebrek- kigeri voedsel te verschaffen. De Roode Wreek ster is een film met spannenden inhoud. Pris- eiila Dean's werk is nagnetiseerend. Zij sleept u mede in de duistere kelders der apachen, in de schoone zalen van de keizerlijke kasteelen. PrisciSb Dean met haar moed en fiere durf. krijgcn, atsmede tegen matige contributie mccrdere begunstigers te winnen. Deze speeltuinen hebben echter hier niet die le- vensvatbaarheid, gezien de omgevin-g van Alkmaar. Toch zullen meerdere tuinen wor- den ingericht, tenvijl voor den komenden winter cursussen worden georganiseerd. De heer B. Hoek vroeg nog naar de contri- butiehetfing, die hij een machtige factor in het speeltuinwerk achtte. Na" dank aan den spreker en aanwezigen werd de vergadering gesloten. AMBACHTSSCHOOL. De leerlingen van de le en 2e klassen van de Ambachtsschool waren gisterenmorgen met hun directeur en leeraren vereenigd in de groote teekenzaal van het schoolgebouw teneinde de jaarlijksche bevordering naar een hoogere klasse te vernemen. Met een woord van lof waar dit verdiend en een vermaning waar dit wenschelijk was werd hun door den Directeur, den heer Fledderus, de al- of niet bevordering tot een hoogere klasse medegedeeld. Bevorderd zijn van de le naar de 2e klasse Timmerlieden: C. Bakker; C. H. v. Erke- lens; J. J-v. Gaalen; G. J. Geel; W. A. v. Hartingsveldt; P. Heinis; S. Jaspers; J. Ka- per; H. H. Koel; J. Opdam; J. Pilkes; C. Roozing; Th. Scharlewi; J. C. Schotvanger; H. C. Snijdters; P. Swager; T. R. Teitsma; C. J. Tromp; P. N. de Vries; J. B. v. Wes- ten; J. Zoon; D. A. M. Bakker; D. de Bak ker; B. Dam; J. Docter; P. A. Fransen; J. van dter Haar; J. G. Klomp; K. A. Kuij-per, J Molenaar- N. P. Peperkamp; G. Rosing; A C. Smit; D. Tjeerds; J. de Vries; R. de Vries: M. H. van Westerop; P. Zwart; C. G. Zijp; S. Schaaf en P. A. Veer. 3 leerlin gen niet bevorderd, Meiselaars: J Hartland; F. Landsman; R. Reek. J. H. Tiebie; W. J. Wiering. Schilders: S. de Graaff; R. A. Jongens; L. Jongmans A. Koning; P. M. A. de Munk; H. Schenk. MeubelmakersW. B. Bruin; J. L. Denne man; C. J. van Eijk; L. J. Hofman; T. de Moel; J. Ger'er; A. a.< M. Maas, 1 leerling nio* bevorderd Smelt5 en bankwerkers: j. Boeder; C. van Diepen. s. van Ginkel; G. van der Haagen; N. C. Fi'IIeman; J. A. Hendrikse; J. C. Hoed' M. H. Holtslag; T. Hijman; J. Nieu- wenhuis 5. Middelburg; G. Overpelt; J. Peetoom; R. P. Rab; S. Rentenaar; P Schenk; A. Schrv-man; J. Slikker; G. Vis- ser; E. P. M. Wentink; A. M. Zwaan; E. Zwart; A. E)ekker en H. A. Schipper. 12 leerlingen werden niet bevorderd. Eledriciens: j. W. EteiboomJ. Jellema; D. Pool en G. Visser. Motor en rijwielherstellers: H. Besteman; C. A. Blaauboer; P. Bood; J. de Does; F. Edse; H. Geuzebroek; T. Hart'og; W. J. Honig; D. Hop; J. Houtkooper; H. A. .Jon- lcer; C. J. Min; N. J. Schuijt; S. Visser; C. Vollenga; G. J. Zentveldt en J. M. Assies. 3 leerlingen niet bevorderd. Kleermakers: A. Beeldman; L. Buter; J. Hollenberg; J. C. Hoogland; A. v. d. Ka- mer; G. Salomon en A. Vis. 3 leerlingen niet bevorderd. Van de 2e naar de 3e klasse. Timmerlieden: M. Akkerman; N. C. Ak- kerman; G. J. Belleman; J. Berkhout; J. Blaauw; R. Bot; A. G. M. Bottemanne; A. J. Bruin; G. Bruijn; W. J. Butter: J. Buurs; S. Damiaans; W. Fehres; J. H. Fernee; K. de Geus; P. Gorter; J. H. Hazes; M. Hol- man; G. Hulst; D. de Jongh. Cz.; H. de Joode; J. J. Kaldenbach; G. P. Kersens; J. P. Klanker; L. C. Kroon; N. Kuiper; S. C. Kunst; T. van der Meijden; P. Molenaar; W. Melenkamp; N. H. Oudejans; N. Th. Pater; C. Pronk; C. Romeijn; T. J. Schuit; N. Schuit; Th. G. van Son: G Strooker; H. Ulrich; J. N. Zantvoort eg P. Zwart. Metselaars: H. P. Bek; D. Duin; L. J. Richardson; K. Sander; C. Tervoort en J. W. Wiering. Schildtrs: K. Brak; P. de Goede; P. Hoog land; R. Koster; G. de Looper en P. Meurs. Meubelmakers: D. Anderson; Th. Haring; S. J. Plukkar; C. Roos; H. J. Vermeulen; N. Smeden en Bankwerkers: F. F. M. Barkeij; G. C. Bedfeke; W. Beets; J. J. Bouwen; H. Brouwer; S. H. v. Drunen; D. v. Ginkel; J. Th. J. M. Groefsema; P. Groen; Th. J. M. Grootihuizen; L. M. Hoebe; R. A. R. Homg; i. JansenA. C. Jonker; J. Kaaij1; J. P. Kuiper; J. C. Molenaar; P. Oud; H. v, d. Ploeg; J. W. Rol; S. J. Ursam; J. v. Velzen; P. N. de Vries Szn.; S. G. Wittebrood; G. Wolzak; M. v. Zwanenburg; 1 leerling niet bevorderd. Eledriciens: G. J. de Groot; W. Metier; C. J. Peetoom; D. Pool; L. Sdhipperijn. 2 leerlingen niet bevorderd Motor- en rijwielherstellers: M. F. W Beu- deker; N. J. Boon; P. J. v. Diepen; J. Frede rite; W. Groen; W. de Haan; P. C. Klaver; K. MannevddA. Moeijes; J. Molenaar; C. A. Mul; W. Mul; D.' Overeiem; N. G. Ra ven; R. Spaarman; J. G. Spijker; D. Vink; L. Visser; S. J. Waagmeester; A. Wittebol; J. Wittebrood. Kleermakers: J. ApeldOom; E. v.d. Goes; I. Mantel; T. Mol; H. Roode; J. A. Zoon. Avondcursussen Van de le naar de le klasse: Kleer- en mantelmakers: M. S. Fransen; J. A. de Leeuw; C. J. H. Siewers; F. C SRierdijk; C. A. A. D. v. Stralen. 3 leerlin gen niet bevorderd. Behangers en stojfeerders: J. A. Massing C. van't Hof; G. J. Nderop-Groot; C. Roos; S Sdhotten. Schoenmakers: M. Delis; Th. I mining; F. J. R. Pesser; C. H. op de Weegh. Volwassen schilders: G. Bakker. 3 leer lingen niet bevorderd. Van de 2e naar de 3e klasse: Kleermakers: A. Greenland. - Behangers en stojfeerders: H. A. W. Feijen; Th. C. Haring; J. N. Mooij. 2 leer lingen niet bevorderd. Schoenmakers: F. J. Feijen-; J. E. Pluister; P. Vroegop. Van de 3e naar de 4e klasse: Kleermakers: A. C. Bakker en E. C. Zwart. 1 leering niet bevorderd. Behangers en stojfeerders: L. A. P. de Groot. Gezellen-Cursussen. Kleer- en mantelmakers: Van de le naar de 2e klasse: C. Bierman; G. Knegt; M. Overeem; J. Scheltens; J. A. Schmidt; A. Steik. 2 leerlingen niet bevorderd. Behangers en stof eerders: F. Bijtjes. Ajdeelit Stucadoors: Bevordeid naar een hoogere klasse: B. A Boll; P. Buijs; W. H. Dames; F. Eppinga; P. J. Hoorn; G. H. S. Swart en J. de Wilde. Stucadoors-gezellen: Bevorderd van de le naar de 2e klasse: A. van Diepen; J. L. Folmer; C. v. Hoaits; V. KaandorpJ. S. W. v. d. Meulen; J. Paaij, G. Terstall. Des namiddags te 3 uur vond1 wederom een samen-komst plaats, thans van de leer lingen der 3e klassen aan rvie, in tegen- woordigheid van het Bestuur der school, het einddiploma werd. uitgereikt. De bijeenkomst werd geopend door den voorzitter, Mr. D. van Houweninge, die het woord verleende aan den directeur, teneinde tot de uitreik-ing van de diploma's en prijzen over te gaan. De heer Fledderus begon met er op te wij zen, dat op drie leerlingen na aan alien het diploma kon worden verleend, wat zeer zeker een bewijs is, dat er intens en met ambitie is gewerkt. Van twee der niet gediplomeerde leerlingen is langdurige ongesteld-heid de oorzaak, ter wijl een feeding door onvoldoende vorderin- gen gelegenheid zal verkrij-gen, het 3e leer- jaar nog eens over te doen. Vervolgens zeide spreker, dat evenals vori- ge jaren aan de beste leerlingen van elke dasse weer enkele prijzen konden worden uitgereikt en- hij dee-lde medie, diat het niet al tijd gemakkelijk was geweest, om vast te stel- len aan wven -deze prijzen behoorden te wor den toegekend. Hierna werden de diploma's en prijzen met een toepasselijk woord aan de volgende leer lingen overhandigd: Ajdeeling Timmeren: M. Bart; A. Beste man; E. van Bronkhorst; G. Brugman; P. Dekker; L. de Groot; J. Hartog; H. L. de Koekkoek; P. H. J. Koorn; A. Korver; Th de Lange; H. Meijer; J. F. de Moor; J. Op- dam; F. H. Preijer; W. E. Sander; J. Sterk; N. H. Vasbinder; P. Wallaart; A. Wijker; C. Wijker en F. F. Zoomer. De leerlingen A. Wijker en F. F. Zoomer behaalden beiden een len prijs. Ajdeeling Metseten: Th. H. Geels; A. Hassing; P. R. Nierop en H. N. Ranzijn. De leerling A. Hassing ontvin-g een len prijs. Ajdeeling Schilderen: J. P. Brouwer; P. Kalis; H. Kruidenberg; C. H. J Paul en J. W. P. Zonderhuis. De leerlingen C. H. J. Paul en H. Krui denberg behaalden resp. den len en 2en prijs. Ajdeeling Meubelmaken: B. Bergman; N. L. J. Boots; Joh. van Meurs; G. J. Nierop Groot en J. B. Sliggers. Ajdeeling Smeden en bankwerken. C. Adolf; A. J. van Beek; C. van der Berg; Ch. F. BlankendaalA. Blokker; J. Eeltink; A. de Geus; W. J. Habiecht; D. A. C. den Hengst; H. Hes; J. Hoogvorst; W. van Hulst; C. J. de Jong; G. de Jong; G. J. v. d. Kamp; J. W. Kommer; J. Kramer; D. Schaddenhorst; S Visser; N. F. Vrasdonk; L. H. Winkel. 1 leerling werd niet ged'iplo- in 6C' rd De leerlingen C. Adolf; W. J. Habiecht; A. de Geus en C. J. de Jong pntvingen resp. een len, len, 2en en 2en prijs. Ajdeeling Eledriciens: B. Kroes; A. J. Mantel en P. Ruiter. De leerlingen A. J. Mantel en P. Ruiter omtvingen beidten een len prijs. Ajdeeling Auto-, Motor- en Rifwieltechniek. Ph. v. Bcdegraven; J. Bok; C. Breg; A- F. Gomes; N. de Graaff; H. Heldoom; C. J. v. d. HilstF. Keesen; J v. d. Kommer; W LakemanC. J. Nuijens; P. Smit; J. Visser. De leerlingen Ph. v. Bodeg-raven en A. F. Gomes behaalden resp. een len en 2en prijs. Ajdeeling Kleermaken: N. Langenberg; A. C. N. O-ostenrijk; J. G. Razing; P. Schoe maker; E. Teitsma; C. A. Timmerman; B. v.d. Wal. 1 leerling niet gediplomeerd. De leerlingen J. G. Rozing, B. v. d en E. Teitsma ontvingen resp. een len, len en 2en prijs, Avondcursussen. Ajdeeling Kleer- en Mantelmaken: Th. de Boer en E.'de Jonge. Beide leerlingen ontvin gen een prijs. Ajdeeling Behangen en Stojjeeren: G Sdtohaus en A. Smit. Beide leerlingen ont vingen een prijs. Ajdeeling Schoehmaken: J. N. Al en R. Stam. Beide leerlingen ontvingen een- prijs. Ajdeeling volwassen schilders: Chr. Fried! N. H. Oudejans en H. Vleugel. 2 leerlingen werden niet gediplomeerd. Ajdeeling volwassen Eledriciens: C. Kaaij en D. Westerh-O'f. Gezellen-cursus. Kleer- en Mantelmaken: G. Blokd-ijk; S Dingerdis; J. Kaal; Tib. G. Kreijermaat; G. NSjim'eijer; J. Pceze; E. G. v.d. Post; J. Twisk en J. Visser. De leerlingen Th. G. Kreijermaat en S. Dingerdis belhaa-ldien resp. den len en 2er. prijs. Gezellen-cursus. Behangen en Stojjeeren: A. C. Bruin en L. Stokman. Mr. D. van Houweninge, hierop het woord nemende, feliciteerde de leerlingen met het behaalde succes, maar meende toch goed te doen, hen te wijzen op het oude .,preekwoord, dat het leven zelf de beste leerschool is, waarom hij hen opwekte steeds voort te gaan met zich te bekwamen en voortduren-d op de hoogte te blijven van den vooruitgang in hun vak. Verder constateerde spreker met genoegen, dat het aantal leerlingen dat met een diplo ma de school verlaat, elk jaar grooter wordt. Toen ongeveer 14 jaar geleden het nieuwe schoolgebouw werd geopend, meende menig- een, dat een dergelijke groote school voor een gemeente als Alkmaar te ruim en te groot van opzet was. Het tegendeel bleek waar te zijn, daar voor enkele jaren een flinke uitbreiding heeft plaats gevonden door den aanbouw van een 3-tal nieuwe werkplaatsen voor de metaal- afdeeling, terwijl thans op het nog beschik- bare terrein weer de fundeering wordt ge- legd vcor een nieuwe werkplaats voor de timmerafdeeling, teneinde het groote aantal leerlingen wat hierin plaatsing verzocht, niet teleur te moeten stellen. In deze nieuwe werkplaats zal tevens.een complete installati^ van de nieuwste hout- bewerkingsmachines worden ondergebracht, om de leerlingen ook hiermede vertrouwd te maken. Uit dit alios blij'kt, hoe steeds getraeht wordt, in alle opzichten met den tijd med-e te*gaan en den leerlingen datg-ene t-ij te bren- gen, wat zij met het oog op hunne aanstaan- den werkkring in de practijk het meeste noo- dig hebben. De groote bloei der school is ongetwijfeld te danken aan den ijver en de toewijding van directeur en leeraren en het is voor spreker 'n genoegen, namens het Bestuur aan hen alien dank te brengen, terwijl hij gaarne den wensch hilraan wil toevoegen, dat zij steeds mogen voortgaan op den ingeslagen weg, opdat de Alkmaarsche Ambachtsschool mag blijven wat zij steeds geweest is, namelijk „een modelambachtsschool". Een hartelijk applaus bedankte den spreker voor zijn waardeerende wocrdeii, waarna deze voor leerlingen en leeraren- zoo belang- rij-ke bijeenkomst werd gesloten. (Ptaatsgebrek dwin-gt ons het vers-lag van het u-itreiken der diploma's en de bevordering aan de gem. avo-ndsdicol voor nijverheidson- derwijs tot, o-ns volgend1 nummer te b-ewaren). DE ZWOLSCHE COMEDIE. Gisterochtend heeft de arrondissements- rechtbank te Zwolle de bekende zaak naar aanleiding van den wedstrijd, Z. A. C.—Go- Ahead behandeld. President was mr. M. de Muinck. Beklaagde was de heer J. Sten-fert te Deventer. Als g-etuigen a charge waren ge- dagvaard P. Bakker en J. Vos, wachtmeester der marechaussee's. Als getuigen a decharge de heeren Rijk de Vries, sc' eidsrechter t-e Enschede, j. M. Koopman, voorzitter van Go-Ahead, A. Dikkers, secretaris van Go- Ahead, de Weert, hoofdagent van politie te Deventer en J. Hulsebos te Z\Volle. Er was zeer veel belangstell-ing. Reeds een half uur voor de opening stond het publiek in de rij. Ais verdediger trad op mr. Welcker, advo- caat te Schiedam. De bewuste wedstrijd werd gehouden 2 Januari. De rechter-commissaris mr. Mercier woonde de zitting bij. J. Stenfert, reiziger, 32 jaar oud, staat te- reclit verdacht van mishandel-ing van Petrus Bakker, dien hij gestornpt zou hebben. Het meerendeel der getuigen verklaarde, dat er niets brzonders is voorgevallen. i Het requisitoir. De officier; Het schijnt zeer veel gem-oe- deren in beweging gebracht te hebben. Een rnishandeling op bet voetbalveld is even goed een misdrijf als overal elders. Als een voetbal- ler een ander met een mes steekt, is dat rnis handeling. Een principieele kwestie is hier niet mee gemoeid. Het gaat om de feitelijke kwestie. Vos en Altena hebben gezien, dat de stomp is toegebracht. Wachimeester Vos, die zelf voetballer is, zou, wanneer Stenfert aldus met den vuist voor den borst tegen Bakker opgeloopen is, dit niet als rnishande ling kwaliiiceeren. Verdaehte is nocit zoo n buitengewoon kalm speler. Dat heeft men van de Vries gehoord. Wan neer d-e vuisten ziin vooruitgebracht. is er meer gebeurd dan" een overtreding der voet- balregels. Het is geen ernstig misdrijf. Loch moet men het niet te licht steilen. Het kan tij- dens de wedstrijden meermalen plaats vinden. Gevraagd wordt f 10 boete of 10 dagen hechtenis. Het pie i do or van nr. Welcker. Mr. Welcker zegt: De officier heeft het geen principieele zaak genoemd, maar in d-en voetbalwereld wordt het wel aldus be- schouwd. Zelfs couranter. in het buitepland- schreven erover. Wachtmeester Vos is ge- worden een Europeesche vermaardheid, of liever beruchtheid. Het feit, dat hier de voile rechtbank zit voor deze zaak, is mij een be wijs, dat ook u het -belang inziet. Alle sporten- hebben belang bij iiw uitspraak. Het gaat er cm of de sport baas kan blijven in eigen liuis. Ik ben geen sportmaniak. Zij is voor mij ge?n levenskwestk. Zooals de oogen ecnt-er op het Binnenhof waren gevesiigd bij het Belgisch verdrag, zoo zijn ze nu op deze zaak gericht. De sportwereld ziet de rechter- lijke beslissing met spanning tegemoet. Bij een landenwedstrijd te Amsterdam zijn 35,000 toeschouwers. Het verslag woidt radi- ografisch verspreid. In de sportwereld)- heerscht maar een opinie. De inmen-ging van de politie in een wedstrijd, die een normaal beloop heeft is ongewenscht en afkeurens- waardig. De omvang van de voetbalsport' blii-kt hieruit. Bij den N. V. B., in 1S89 opge- richt, zijn aan gesloten 241 afdeelingen met; 32,450 led en. Deze zaak is kalm afgeloopen, maar van het publiek. dat meent onrechtvaar- dig behandeld te ziin, kan men niet weten, wat het doet. Men krij-gt vechtpartijen, moord en doodsiag. Stenfert dred een vol- komen gewettigde en geoorloofde daad door Bakker aan te vallen. Dat hij hem in den rug aanvi-el was een toevalligheid. Pleiter ver- wijst naar een aantal arresten van den Hoo- gen Raad. Bakker heeft niet den indruk, dat hij mishandeld werd. De Vries, Hulsebos, Koopman en Bakker hebben niets gezien van vooruitgebrachte vuisten. De uitspraak is vastg-esteld op Wcenodag 13 April. ZWAAG, 30 Maart 1927. Veiling Ban- gert en Omstreken. Witlof 1017; Wor- telen f 0.80—/ 1; Spinazie 3.10—/ 5.90; Postelein 4; Roode Kool 3.606.70; Gele Kool 5—/ 7.60; Prei 2.60—/ 5.10; Radijs 1.80-/ 2.70; Sla 5.80—/ 9 30. NOORDSCHARWOUDE, 31 Maart '27. Uien 4.30—/ 4.80; Drielingen 2.40— 3.40; Nep 1.10; Grove Uien 4.80; Peen 2.70; Roode Kool 1.90—/ 5.40; Doorschot 0.50—/ 3.80; Gele Kool f 1.805; Doorschot 0.802.80; Deensche Witte Kool 1.60—/ 3.70; Door schot 1—/ 2.90, alles per 100 K.G. Aanvoer3600 K.G. Uien; 300 K.G. Peen- 1328C0 K.G. Roode Kool; 41500 K.G. Gele Kool; 112600 K.G. Deensche Witte Kool. N y: V De Roode Wreekster

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 7