DAOBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Bloementcntoonstelling Mr. W, G. Bosnian. Voor hot leutrale Geniraie Ziekenhuis. No. 78 Aonaerd negen en twmtigste Jaargang 1927. JUbonnementsprljs bIJ vooruitbetaling per 3 maanden f2.~, fr. per post f2.50. Bewijsn. 5 ct Adrertenticpr. 25 ct p. regel, grootere letters naar plAA&mfifife Brieves franco N.V. Boek- en Handelsdr. rAu Horms. Coster Zoon, Voor dam C9, TeL Admlnistr. No. 3. Bodactle No. 33. ZATERDAG 2 APRIL. Uit het Parlement Buitesiiaiid Ifrijheidsbond LUST 3, Sfadsnieuws Dit nnwffler bestaat uif 3 bladea. Direct ear: G. H. KRAK. Hoofdredacteur Tj. N. ADEMA. Wij ontvingen deze wc>J de volgende bij- dragea voor de 3e en lactate inzameling, ten bate van bet Neutrale Centrale Ziekenhuis: Penningske van een oude vrijster 1.— Van haar vriendin10. Wed. W. S. 2.— Totaal 13.— Bij den penningmeester van het hoofd- ;omite, Mr. Moens, is niets ingekomen. De vorige week was bijeen /.1894.60 Bijgevcegd van beide inzamelingen13.— In totaal dus thans 1907.60 sju hebben wij de vorige week expres eens niet gezegd, dat het toen ingekomen bedrag veel te klein was, in de hoop, dat men het jell wel zou opmerken. Het resultaal daarvan is geweest, dat er deze week nog veel minder ingekomen is, DUS moeten we maar weer als van ouas aan het touw van de groote klok trekken en in heel Alkmaar en omgeving zoo luid mogelijk verkondigen, dat deze laatste actie alles be- halve naar wensch gaat. 't Lijkt wel, of ei een zekere onverschillig- heid over de voorstanders van het ziekenhuis is gekomen. jarenlar.g hebben ze schouder aan schou- Jer met ons voor dit groote en mooie doel gestreden en nu de laatste loodjes gewogen moeten worden en die wegen altijd het zwaarste nu laat men het comste en onze courant vrijwel alleen staan. Men denkt: „Het ziekenhuis komt er wel" en niemand breekt er zich verder het hoofd over HOE het er zal komen. Natuuriijk komt het er we!, als we maar !ijd van leven hebben. In verloop van tijd worden f 140.000 van- celf 150.000, maar dat is de bedoeling niet. Al degenen, die deze tot dusver zoo prach- tig verloopen actie van het begin af met een medelijdend lachje hebben aangekeken, al die genen, die voorspeld hebben, dat men er toch niet in zou slagen, het groote bedrag bij el kaar te krijgen, zij alien triompheeren thanS. De laatste 10.000 heeft men niet meer bijeen kunnen brengen en reeds gaan hier en daar stemmen van tegenstanders van het zie kenhuis op, die openlijk verkondigen, dat het er niet mag komen, omdat aan de voor- waarde, dat particulieren 150.C00 zouden schenken, niet voldaan is. Daar zijn we nou met ons scheepje zoo mooi uitgevaren, daar hebben we in alle op- zichten een prathtige en voorspoedige reis gehad en vlak voor den ingang; van de veilige havenbom, daar lcopt net vast op een zandplaat. Het komt er wel weer af, natuuriijk wel. Met hoog water zal het scheepje wel weer vlot raken. Maar de heele kwestie is, dat we daar niet op wilien wachien. We moeten zoo spoedig mogelijk met eigen kracht vrij komen en ons doel bereiken. Dan alleen kan er reden tot tevredenheid zijn. Nu hebben we de vorige maal toen de groote bedragen uitbleven het spreek- woord naar voren gebracht, dat vele kleintjes een groote maken en laten uitkomen, dat wij ook gaarne het „penningske der weduwe" in ontvangst zcuden nemen. En wat is het resultaat? Een weduwe, een oude vrijster en een vriendin hebben ons een bijdrage gezonden. Het „penningske der weduwe" is gewoon- lijk heel klein en daarom valt het thans ge- schonkene aanmerkelijk mee. Hoe groot het „penningske van een oude vrijster" moet zijn, is moeilijk te schatten.. We gelooven niet, dat daarvoor een bepaalde taks bestaat, want er zijn natuuriijk oude vrijsters van zeer verschillend financieel gehalte. De vriendin komt ditmaal als „Dritte im Bunde" royaal uit den hoek. Tenminste, wan- neer de heele ontvangst f 13 zegge en schrijve dertien gulden is, dan mag f 10 daarvan zeker wel het leeuwendeel genoemd worden. Voor wat vriendinnen van oude vrijsters bij opepbare inzamelingen behooren te geven, bestaat natuuriijk heelemaal geen voorschrift, noch zelfs eenige taxatie. Dat moet maar af- gewacht worden en we wilien hier wel mede- deelen, dat wij over deze eerste bijdrage bij- ronder voldaan zijn. Mogen er in onze stad nog vele oude neen, dat zou niet vriendelijk zijn. Laten we liever hopen, dat er nog heel veel jonge vrijsters zijn, die allemaal even enthousiast over het ziekenhuis denken, als zij ook wel eens over iets anders gedacht hebben. Een beroep op „het penningske der we duwe" heeft niet gebaat. Laten wij deze week dan eens 'n beroep doen op het „penningske" van alle niet-weduwen, groot en klein, oud ten jong, die dankbaar zijn, "dat zij gelukkig ge- trcuwd zij ivof dat zij gelukkig niet ge- trouwd zijn al naar mate haar min of meer moderne opvattingen en staatkundige inzich- ten. Dertien gulden is een ongeluksgetal en dat mag bij de iftzamelmg van het ziekenhuis niet meer voorkomen. Laat ons nu de vclgende week eens min- stens tien mas! zoo veel kunnen veraatwoor- den. BEZOEKT voor m.Cadettenschool. Entree 30 ct. Nieuwe bloemen in de serre. Restaurant. Zondag matine 2—6. DEN HAAG, 1 April 1927. De Tweede Kamer is heden begonnen met hare goedkeuring te hechten aan het wets- ontwerp op de naamlooze vennootschappen. Her is aangenomen met 62 tegen 13 stem- men. Er tegen stemden onder meer alle Vrijheidsbonders. Daama is voortgezet de behandeling van het wetsontwerp op de besmetteliike ziek- ten. Aan het einde der vorige vergadering was de heer Bijleveld (A. R.) met een amendement gekomen om gewetensbe- zwaarden vrij te stellen van den vaccinatie- plicht. Dat was een verrassing, des te on- aangenamer voor de regeering, omdat zij uit het wetsontwerp verwijderd had al wat be- trekking had op vrijstelling van vaccine- dwang, als vallende buiten het neutrale ka- rakter van het werk van deze extra-parle- mentaire regeering. De minister van Ar- beid, de heer Slotemaker de Bruine, had zich dan ook tegen dit amendement uitge- sproken, het wel niet onaannemelijk gehee- ten, maar toch gedreigcl met terugneming van het wetsvoorstel, indien het amende ment mocht worden aangenomen. Daar had zich een politieke discussie uit ontwikkeld, welke heden nog een tijdje is voortgezet, maar waaraan een einde kwam, toen de Kamer zich met een zeer groote meerder- heid tegen het amendement verklaarde. Daarop is zij met de behandeling van het ontwerp voortgegaan, doch ten slotte weer blijven steken in de bepalingen betrefiende de maatregelen te nemen ten opzichte van bacillendragers. Donderdag a.s. zal de be- raadslaging daarover worden voortgezet, doch dan komt later nog aan de orde een voorstel van den heer Kersten (Herv, Ger. Staatsp.) om alle bepalingen betreffende de vaccinatie uit het wetsvoorstel te schrap- pen. Kans op aanneming hiervan bestaat er niet, maar er bestaat wel kans op een lang- durige discussie. In de Eerste Kamer heeft heden de mi nister-president de verschillende sprekers bij de algemeene beraadslagingen over de Staatsbegrooting beantwoord. Hij deed dit kort en zakelijk en legde daarbij den nadruk op het extra-parlementaire karakter van dit ministerie, dat het vrij Het tegenover beslis- singen van het parlement, waarmee het zich niet zou kunnen vereenigen. Intusschen ver klaarde hij uitdrukkelijk dat de zaak van het Belgisch tractaat geen kabinetszaak was geweest. Bij zijn optreden had h|t kabinet het tractaat gevonden en had de verdedi- ging daarvan overgelaten aan den man die er het best van op de hoogte was, minister van Karnebeek. Maar toen de Eerste Kamer het verwierp, was dat een zaak die enkel dien man aan- ging en behoefde het kabinet zich daarvan niets aan te trekken. Maar wanneer er nu door dit kabinet een nieuw tractaat aa de goedkeuring van. het parlement mocht wor den onderworpen, dan zou het zich daar voor wel in zijn geheel aansprakelijk moeten stellen, Wanneer ik verder vermeld, dat de mi nister zich niet zoo volstrekt afkeerig be- toonde van differentieele rechten en andere maatregelen om een in nood verkeerende Industrie te helpen, maar overigens niet wil weten van een verhooging van onze invoer- rechten over de geheele linie, dan heb ik de hoofdpunten uit "zijn rede vermeld. De begrootittg van Financien is na een paar opmerkingen goedgekeurd. In de Be- grooting van Justitie is de Kamer daarop blijven steken, nadat de heer Mendels (S. D. A. P.) had geklaagd over het misbruik van vuurwapenen door de politie en de averechtsche toepassing van de Vreemde- Hngenwet, en de heer Hermans (S. D. A. P.) geprotesteerd had tegen de ongeregelde rechtspositie van de gemeentepolitie en te gen het uitblijven van een hervorming van ons strafstelsel. De behandeling der begrooting zal Woer.sdagavond a.s. worden voortgezet. DE O NTWAPENINGSCONF E RE NTIE voorbereidende eommissie voor de ont- wapeningsccrferentie heeft gistermiddag de debatten over die beperking van den diensttijo der iroepei. te land' voortgezet. Zij bcs'c-ct op wensch van verschillende dt- legaties niet, zooals was bepaald, eerst de be perking der zeestrijdkrachten te behandelen, dorii wel de beperking der todhtstrijdkrach ten. ITALIE EN ZU ID-SLAV IE. Het beridht uit Londen, dat Chamberlain zoowel te Rome als te Belgrade stappen heeft gedaan om een verzoening tussdhen Italie en Zuid-Slavie te bewerkstelbgen, woi'dt uit Rome semi-officieel tegengesproken. Niettegenstaande wordt van bevcegde zijde verklaard, dat Italie bereid is te onderhande- len over een verzoening met Zuid-Slavie. Italic stel't evenwel twee voorwaarden sine qua non voor het tot onderhandden overgaat. Deze zijn 1. de ratificatie door Zuidi-Slavie van het verdrag van Nettuno betreffende den status van Fiuroe en 2. een duidelijlke erken- ninig van dte Italiaansche belangen in Albanie De vervulling van deze twee voorwaarden v«ordt abeduut noodizaikelijlk geacht als een bewijs van dten goeden wil van Zuid-Slavie voordat het mogelijik is over verzoening te spreken. De bladen wijzen erop-, dat de beweringen In de buitenlandlsdhe pers, dat Italie op zich genomen heeft in Albanie Ahmed Zogoe in zij'n madht te handhaven, zelfs tegen den wil der Albaneesehe bevolking in, absurd zijn. Het verdrag van Tirana spredkt alleen van den „territoriailen, polit.eken en juridischen status quo" van Albanie. TEGEN DE COMMUNISTE'NVERVOL- GING IN HONGARIJE. Ontgeveer vijftig kunstenaars en publids- ten hebben een telegram gezonden aan den Hongaarsehen ministerpresident, graaf Bet'hlen, waarin zij verklaren in naam van de menisdhelij'kheid en de democratische gerechtigheid vol verontwaardiginig te pro- testeeren tegen dte standrechtelijke terdood- veroordeeling van eenige Hongaarsche com- mnnisfen, alieen omdat zij een partij hebben georganiseerd, wefke in iederen beschaafden staat vertegenwoordigers in het parlement heeft. Het telegram is o.a. ondtertee'kend door Alex, Moissi, Paul Wegener, Asta Nielsen., Max Harden, Walter Hasenclever, Thomas Mann, George Kaiser Ernst Toller, Kathe Kollwitz, Max Bechstein, enz. BELASTINGSABOTAGE IN DUITSCHLAND. De Duitscihe minister van financien, Kotoler, heeft in den Rijksdag spoedig inning beloofd van de aditerstallige belastingen, welker bedrag hij op meer dan een half mil liard schatte. Hij is voomemens het aantal belastinigkantoren te verminderen en eten on- derzoek in te stellen naar aanleiding van d, tegen deze kantoren geuite beschuldigingen. In het geheele Huis ontstond groote bewe- ging, toen dte minister mededeelde, dat hij de laatste dagen ettelijke strafvervolgingen had moeten doen instellen wgens belasbngsabo- tage VOORBEREIDENDE O'NWAPENINGS- CONFERENTIE. In de ontwapenlngscommissie is gistermor- gen een comprcwnis tot stand gekomen, met betrekking tot de kwestie van den diensttijd. Kraditens dit ccmpromis mag voor de sta- ten ihet verplichten militairen dienst, de tota- le diensttijd van het. jaarlijiksch contingent het cijfer niet overschrijden, dat voor ieder- een staat in de ontwapeningsconventie zal worden vastgesteld. Het staat dien verdrag- sluitenden mogendheden natuuriijk vrij, on der het vastgeqtelde cijfer te blijven. Onmiddellijk daarop maafct de commi'Ssie een aanvang met die beraadslagingen over de beperking der lucbtstrijdkraehten, waarbij direct weder de Engelsch-Fransche tegenstle- ling in alle scherpte aan den dag trad. Enge- land^ wensdht namelijk uitsluitend bet aantal der militaire vliegtuigen en luchtsdhepen te beperken, daarbij evemtueel rekening houdend met die civiele ludhtvaart. De gezant der Vereenigdte Staten te Bern, Gibson, en dte Zweedsche gezant te Bern, Hennings, verdedigden het in de subeommis- sie ook door Duitschland ingenomen stand- punt, dat alleen de militaire luchtvaart^.onder de beperkingsbepalingen mag vallen en wel zoowel ten aanzien van het p^ersoneel als met betrekfcinig tot het materiaal. Over het algemeen acht men in welingc lichite ki"ingen"de mogelijkheid, dat het de voorbereidende omtwapeninigsiconferentie zal mogen gelukken om regelingen te treffen. strekkende tot een verm'indering van de Euro- peesche bewapening, slechts uiterst gering. HET INTERN. ARBEIDSBUREAU. De intemationiale beheersraad van het in- ternationaal arbeidsbureau te Geneve be- eindlgde gister de voorjaarszitting. Met vij-ftien tegen zes stemmen is besloten de zeelieden-coniferentie voor de behandeling van den arbeidstijd voor zeeliedten aan boord van sc'hepen bijeen te roepen in 1929. De werkgeversgroep stemde tegen en dte regee- rings-gedefegeerden van Engeland, Canada en Britsdi-Indie onthielden zich. De ontwerp-begrooting voor 1928 is vast gesteld op 7.880.000 goudfrancs, dit is 180.000 meer dan de begrooting van 1927, dlcch 200.000 minder dan Thomas aange- vraagd had. De werkgeversgroep onthielri zich van stemmen als pretest tegen de verhoo ging- KORTE BERICHTEN Op het exercitieterrein bij Wlodzimierz in Polen zijn tengevolge van het uit elkaar springen van een kanon twee vaandrigs ge- dood. Te Lissabon zijn vier arbeiders, die be- zig waren een spoorwegtunnel te herstellen, vermorzeld door een trein, dien zij niet hoor- den naderen. Bij een betooging, welke door Cubaan- sche studenten gehouden werd door het pre- sidentieel paleis te Havana als protest tegen het aannemen van een grondwetswijziging door het Cubaansche Huis van Afgevaardig- dea, kwam het tot een vechtpartij t'usschen de studenten en de politie. Twintig studenten werden gewond. Het huis van afgevaardigden in Tsje- cho-'Slowakye heeft een wetsontwerp aange nomen, waarbij het aantal recruten op 270.000 per jaar wordt vastgeste'd. De ove- rige voor den dienst goedgekeurden zullen een opleiding van 12 weken krijgen. Te Thiels (Belgie) zijn vijf in aanbouw zijnde arbeiderswoningen ingestort, vermoe- delijk doordat het gebruikte materiaal niet van de beste hoedanigheid was. Doordat het ongeval geschiedde bij den schafttijd, werd er niemand gewond. Bij de behandeling van de begrooting van buitenlandsche zaken in de Kamer ver klaarde staatssecretaris Grandi, dat er geen grond is voor de meening dat de Rhodes en ae overige eilanden, die Italie in de nabijheid van de kust van Klein Azie bezit (de Dode- kaneses) ooit weer aan het Italie zullen wor den onttrokken. DE WILD - ALKMAAR Officieel wordt medegedeeld, dat de Engelsche begrootingsontvangsten geduren- de het Donderdag geeindigde fiscale jaar 805.701.233 pond sterling hebben bedragen. De uitgaven beliepen 842.395.027 pond, zoo- dat er een deficit is van 36.693 794 pond sterling. De overeenkomst voor de loontarieven in het geheele bouw-bedrijf in Duitschland die na langdurige onderhandelingen werd opgesteld, is thans door alle betrokken par- tijen aangenomen. Op een bijeenkomgt van leiders der op- standelingen in Syrie is oneenigheid ontstaan tusschen Drusen en Damascenen. Er zijn thans twee partijen gevormd. De nationalis- ten, die door deze splitsing verontrust zijn, trachten de partijen weer tot elkaar te bren gen. In Poolsche regeeringskriTigen wordt het plan overwogen d!e douaneposten aan de Poolsche Westgrens door afdeelingen der militaire grenswacht te vervangen en de sterkte daarvan te verdubbelen. Doodterdagmiddag drongen twee voor- malige Russisdie officieren het redactiebu- reau binmen van het te Berlijn verschijnende Russisch-democratische blad „Rul" en sloe- gen met ei'ken stokken den chef-redacteur dr. Hessen. De indringers ontkwamen. De over- vat moet verband houden met de tweespalt in de Russische emigranten-kolonie te Berlijn. Uit Riga wordt gemeld, dat de Litau sche politie een aantal socialisten heeft gear- resteerd, die btschuldigd worden van het on- derhouden van betrekkingen met de commu- nisten. De Duitsche rijksraad heeft dte noodwet inizake den arbeidstijd goedgekeurd. Officieel geeft Joegoslavie thans te kennen tot directe onderhandelingen met Ita lie bereid te zijn. Stemt bij de Sfatenverkiezing op WOENSDAG 6 APRIL a.s. op een der candidaten van en bij gebreke aan persoonlijke voorkeur op no. I van Lijst 3 op DE BLOEMENTENTOONSTELLING. Een expositie, waar iedere Alkmaarder kennis van behoort te nemen, is de bloe- mententoonstelling op de terreinen van de voormalige Cadettenschool. Men ga ze zien, de voorjaarsboden, zooals ze daar nu reeds prijken in den vollen grond. Daar bloeien hyacinthen met hare verschillende kleuren, paars, blauw, geel en rood, prachtige frisch groene planten, wier bloemen zoo mooi af- steken bij het groen in den tuin; daar bloei en voorts de scilla met hare aardige kleine bloempjes, de blauwe en witte druifjss die als kleine hyacinthen gelijken en voorts de poeta's (een narcis die met een tros bloeit), andere narcissen, anemonen, violen, ranon- kels en nog meerdere van de vertegenwoor- digsters van Kennemerland's roem. Wij zijn overtuigd dat in geen enkele kweekerij op het oogenblik me.r en mooier bloemen zijn te vinden. Is het wonder dat het tentoonstellings- comite voor de eerstvolgende weken een grooten toeloop van publiek verwacht? Want nu juist begint het zoo mooi te worden en elken dag wordt het mooier. Men over- tuige zich hiervan door meerdere malen een kijkje te nemen (een doorloopende kaart kost slechts drie gulden, belasting inbegre- pen, zoodat voor elken dag dien de exposi tie nog duurt een bezoek slechts zes centen kost). Nu de entreeprijs zoo laag is gesteld, mag het verwondering baren, dat uit onze stad zoo betrekkelijk weinig belangstelling wordt getoond. De meeste bezoekers kwamen tot dusver nog van buiten. In Amsterdam vooral wordt veel over de tentoonstelling gesproken, dank zij de gra- tis-reclame die door het Tuschinski-theater en b.v. het groote restaurant Winkels wordt gemaakt. Het gevolg is gew^.st, dat reeds tal van Amsterdammers kwamen kijken, gis- termorgen zelfs eenige Amerikanen, en al ien waren enthousiast over wat ze te zien kregen. Ook voor kenners van het bollen- vak valt er wel wat op te doen, omdat er verschillende nieuwigheden zijn, b.v. de nar cissen van den heer van Til uit Limmen. Gerust durven wij dan ook ieder op te wekken om zijn schreden te richter naar de tuinen van de Cadettenschool. Men zal het zich niet beklagen, temeer omdat ook in het gebouw zelf veel moois te zien is. Daar wordt thans door prachtige voorbeelden aangetoond, dat van een kleinen smailen tuin nog wel een aardig hoekje is te maken door middel van groen en bloemen. En 't behoeft heusch niet altijd duur te zijn! Men ga zien en overtuige zich, dat met wei nig geld en r, >eite elke tuin mooi gemaakt kan worden. Gezellig zal men er zitten in de gemakkelijke stoelen, die den bezoeker nooden de heer Kerssens is gaarne be reid den dorstige te laven. Een prijzenswaardig idee van het ten- toonstellingscomite is het geweest om de weeskinderen onder geleide gelegen- heid te geven gratis de expositie te gaan zien. De schoolkinderen uit de omgeving wor den binnenkort verwacht. Aan de burge- meesters is medegedeeld, dat alle binderen op een door de scholen te bepalen tijd te gen het luttele bedrag van tien centen een kijkje zullen kunnen nemen. Een mooi idee, om in wijden omtrek propaganda voor de bloembollenteelt te maken. Voor het te houden bloemencorso zijn de plannen nog niet vastgesteld, er worden nog besprekingen gevoerd met de V. V. V. Vast staat wel reeds, dat alle deelnemers gratis zooveel snijbloemen zullen kunnen krijgen als zij wilien. Wij hopen binnenkort in staat te zijn meerdere mededeelingen te kunnen publiceeren, JUBILEUM. Maandag, 4 April hocpt de heer A. Dijkers den dag te her denken, waarop hij voor 25 jaar als hoofd der Christelijke school alhier in functie trad. BENOEMD. Onze stad'genoot, de heer J. Rutsen Jr., is bij besluit van Z. E. den Minister van Justitie d.d. 30 Maart 1927 benoemd tot kierk aan de strafgevangenis, alhier. TE WATER GELATEN. Door de Scheepswerf Machinefabriek ,,'t Hondsbosch", dir. dte hr. H. J. Bosnian te Alkmaar werd met goed gevolg te water ge- laten dte stalen directie-motor-sleepboot No. 654 in dte afmetingen 40' lang, breed 9' en hoi 4' 9" voorzien van een geheel met teak- hout betimmerdte voorkajuit en cockpit. De boot,wordt uitgerust met een 30 P. K. „Kromhout" ruwoliemotor en is gebouwd voor Rotterdamsche rekening. GE5LAAGD. Bij de examens in Stenografie en Machine- schrijven, gehouden op 31 Maart te Amster dam, onder Riding van den Ontwerper den heer A. W. Groote, slaagdeo voor Stenogra- 'fie Reporter 200 lettergr. per minuut Mej. J. M. Kolles, te Alkmaar. Voor Kantoorstenograaf 165 lettergr. per minuut, Mej. D. Metz, te Alkmaar. Voor Machineschrijven slaagden: De heer H. A. Hazeloop, te Alkmaar, met een smelheid van 107 lettergr. per min. font- vrij, (met lof). De heer P. Haneghem, te Alkmaar, met een snelheid van 84 lettergr. per min. fout- vrij, (met lof). De heer S. C. B. Dekker te Obdam, met een snelheid van 75 lettergr. per min. fout- vrij (met lof). Jhr. J. de la Paissieres, te Alkmaar, met een snelhdd van 60 lettergr. per min. fout- vrij. Mej. M. Dingemans, Bergen, met een snel heid van 59 lettergr. per min. foutvrij. Allen werden opgeleid door het Instituut „The Typewriter", Langestraat 83, alhier. SPREEKUUR WETHOUDER VAN PUBLIEKE WERKEN. De Wethouder van Publieke Werken fa Maandag, 4 April, verhinderd spreekuur te houden. GEMEENTELIJKE DIENST DER WERKLOOSHEIDSVERZEKERING EN ARBEIDSBEMIDDELING. DISTRICTS-ARBEIDSBEURS. Kostelooze bemiddeling voor werkge- vers(geefsters) en werknemers(neemsters). Voor vrouwelijk personeel ingang deur admi nistrate. Geopend van 91 en van 25 uur Voor werknemers uitsluitend van 912 uur. Des Zaterdags geopend van 91 uur en I Maandag- en Donaerdagavond van 78 uur. Qe ambtenaar van bovengenoemden dienst maakt bekend, dat heden de navolgende werkzoekenden zijn ingeschreven 1 banketbakker, 1 bankwerker, 1 bedrijfs- leider, 1 betonwerker, 1 bcekbinder, 2 boe- renarbeiders, 2 (1) bakkers, 2 chauffeurs, 1 electricien, 1 fundeeringwerker, 8 grondWer- ALKMAARSGHE GOURANT. - i LAAT over de BOTERSfRAAT. Telefoon No. 34 en 35. Vlechtwerk, Harmoniecagaas, Puntdraad, Rasterpaaltjes. Groote voorraad I Alleen kwaliteitsartikelen maar goedkoop!

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 1