us mm Ills Clysma flaarr? diQ ever do prfjkt ¥©©r Wronwei, C735 m :m"wi wm il mJHfit mL JR JitfSt.H! StadsniesLfiws ingezGiiden stukken g mwi i/ul i IQ5(jP vdar mraaas r?aar Hechtszaken Proifinciaal itieuws Vrouwen vooral, hebben mi en dan. be- hbefte aan de hulip van Foster's Rugpijn Nie ren P i Tien Vanaf de vormiwg to t voorbij den middclbaren leeftijd treden in het vrouwel ijk organ isme voortdurend veraraderingen op, die veel: inspanning van de nierenvorderen. Eveneens in het kritieke tijdperk en in de maanden voor en> na de gebcorte van kin'de- ren, krijgen de nieren veel extra weric te doen. Het is daarom geen wonder, dat vrouwen zoo vaak lijden aan rugpijn, afmattende pij- jien, water zuchtige zwellingen, hoofdpiju, duizeligheid, zenuwachtigheid en "Urmestoor- nissen. Vrouwen behooren te, weten, d'at d'e nieren de gewidhtige levenstaak hebben ran de on- zuivere stoffen uit bet bloed te filtreerea. Als de nieren verzwakt of overspannen zijn, .wordt de bloedsomloop geinfecteerd en het feheeie gestel aangedaan, waardoor spit, laasontsteking, rheumatiek, lendezwakte enz. kunnen ontstaan. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zullen voor vrouwen in tijd van nood een zegen blij- fjken. Zij warden aanbevolen door vele dan-k- rhare, verstandige vrouwen, die haar herstel en welzijn aan het tij dig gebruik van dit ver- sterkend niermiddel te danken hebben. j Ver'krijgbaar (in glasverpaMang met geel etiket let hier vooral op) bij apofheken en drogisten a 1.75 -per flaeon. Ter oplossing voor deze week: PROBLEEM 958 van M. Volpp. (Fr.) mrymm wi We' '1 w: n„ lit Hfc- Wb wan Pp' PIT Zw. 12 sch. op: 2, 8, 10, 11, 13, 14, 17, IS, 19 27, 30, 31. W. 11 s'ch. op: 22, 28, 29, 33, 38, 39, 41, 42, 46, 47, 48. In onze volgende rubriek geven wij de oplossing. GEMEENTELIJKE AVONDSCHOOL V VOOR NIJVERHEIDSONDERWIJS. In tegenwoordigheid van den heer Thom- ten als Wethouder en den heer Koelima als Secretaris der Gemeente Alkmaar, de heeren Bcsscher, de Lange en Pels als voorzitter en leden van de Commissie van Toezicht op het Nijverheidsonderwijs, werd ^gisteravond 8 uur in de groote teekenzaal van de Ambaehts- scliool met directeur en ieeraren vergaderd, met het doel den leerlingen van de hoogste klassen der gementelijke Avondschool voor Nijverheidsonderwijs het eindddiploma uit te reiken. Door den heer Bosscher werd als voorzit ter van de commissie van toezicht de bijeen- kornst geopend, waarna het woord verleend werd aan den directeur. De heer Flcdderus begon met de beide heeren vertegenwoordigers van het gemeente- oestuur en de heeren van de commissie van toezicht dank te zeggen voor hunne tegen woordigheid bij deze voor de leerlingen zoo belangrijke gebeurtenis en verzekerde dat dit blijik van belangstelling in het onderwijs door hem en door de Ieeraren ten zeerste wordt op prijs gesteld. Vervolgens decide spreker mede, dat de af- geloopen cursus veel reden tot tevrcdenhete heeft gegeven, ofschoon niet verzwegen mag worden dat meerdere leerlingen zich schut dig maakten an veelvuldig voorkomend ver- zuim, waarvan werkzaamheden of ongesteld- hcid niet altijd als reden kon worden vermeld. Een streng doorgevoerde controle heeft hierin veel verbetering gebracht, maar spre ker is overtuigd, dat enkele teleurstellingen niet hadden behoeven te geschieden als alle JeerCingen de verschillende lessen trouw en regelmatig hadden gevolgd. Intusschen toonde het groote aantal leer lingen wat thans bijeen was, dat toch het overgroote deel htm eigen belang wel had- begrepen en het deed spreker dan ook een genoegen hen alien met het behaalde succes te kunnen feliciteeren. Deze leerlingen hadden het diploma „ver diend" en spreker wekte de leerlingen die daarvoor in aanmerking kwamen op om zich toch vooral ook nog de lessen in de zooge- naamde voortgezette klassen te blijven vol gen. Met een bijzonder woord van waardeering aan de leerlingen Bierman, Anderson en Wa- gcndrever, die op hun diploma het praedicait „met lof" veriwerven, werd hierna aan de volgende leerlingen het einddiploma overhan- digd: Gemeentelijke Avo'ndschool voor Nijver heidsonderwijs. Afdeeling „A". S. Blok, J. A. Dekker, N. P. Dekker, R. van Essen, J. J. Feijen, S. Grondsma, P. Kaandorp, J. Kroon, N C. (de Munk, J. Olders, J. Orij, J. N. Rootlief, B. A. Visser, G. Waal. Niet gediplomeerd 2 leerlingen. Afdeeling „B". J. Bierman (met lof), G. Burkunk, G. Geus, J. A. Huitema, H. P. Kuijper, P. Modder, J. Spanjaart, E. J. J. van .Stralen, B. J. Telleman, J. P. C. Torenvlied, M. van Veen, J. J. Zevenhek, C. H. J. Schnei ders. Niet gediplomeerd 3 leerlingen. Afdeeling „C". M. Alberts, P. C. Alfrink, •J. Bakker, H. C. Beliis, J. Broek, W. H. Da mes, A. Dekker, B. Duin, J. Koortens, W. J. Volkers. S. Westra, A. de Wit. Niet gediplo meerd 3 leerlingen. Voortgezette klassen. N. Bolweg, L. Mo- lenkamp, L. Schuit, H. J. Anderson (met lof), •J. R. Moelaert, A. J. Wagendrever (met lof), C. P. J. de Nijs en A. J. Dekker. Ten slotte werden de leerlingen door den heer Bosscher namens de commissie van toe- zicth cn de vertegenwoora:^- van hei ge- meeiiienestuur becomplimenteerd, terwijl hi] er op wr.es, dat ongetwijfeld de thans afgt- sioten studieperiode veel opofferingen van de leerlingen had gevergd, waar zij, na vol- biachtcn dagtaak in werkplaats of fabrick nog 3 uur per avond aan de lessen moesten deelnemen. Toch is het een oude waarheid, dat zij:, die de beste opleiding hebben genoten en de meeste vakkennis bezitten, het't verst zullen brengen. Daarnaast moet evenwel ook de vorming van het karjkter niet worden vergeten, traclit mannen te worden op wie men kan vertrou- wen en wier ja ook ja is, want ook dit is noodiig om in het leven te kunnen slagen. Met een woord van dank aan directeur en Ieeraren voor de ijver en toewijding gedturen- de de afgeloopen periode betoond, werd hier na de bijeenkomst gesloten. Naar een hoogere klasse zijn bevorderd: Van de le naar de 2e klasse: Afdeeling ,,A". J. Bak, j. Beeldman, P. Blankendaal, P. Dalenberg, C. Helderman, J. L. Jimmink C. Kaaii, J. Kroon, A. v. d. Kuijt, S. W. Lou- ter, J. Opdam, B. Overpelt, L. S. Schwarzer, H. J. Stavenuiter, H. C. Swart, L. B. Velle- man, J. de Vries, P. Stam. Niet bevorderd 3 leerlingen. Afdeeling „B". J. v. d. Akker, K. H. Boot, L. J. Buijs, H. L. Evers, P. A. Idema, S. Jan- sen van Jorksveld, H. Koelewijn, C. v. d. Ma de, A. Naberman, F. ten Pas, J. Pioeger, E. van Roekel, J. W. v. d. Tooren, J. P. M. v. d. Ven, D. A. van Weelderen. Niet bevor derd 2 leerlingen. Afdeeling „C". H. Blumink, A. Helder man,^ J. A. Ho^ed, J. Kaandorp, G. J. Kabel, A. Kallansee, F. Landsman, Th. J. Liefting, H. J. Meedendorp, J. Opdam, H. Schram, P. J. Ursem. Niet bevorderd 3 leerlingen. Van de 2e naar de 3e klasse: Afdeeling „A". H. H. Brugman, S. C. Duijnmejjer, D. F. Hoekmeijer, L. Karsen, J. C. Kooij, N. Pioeger, G. Roozendaal, D. v. Veen, A. C. Verstraeten, T. Visser, J. de Boor- der. Niet bevorderd 2 leerlingen. Afdeeling „B". K. H. Fankvoorb, C. J. Gaarthuis, W. E. de Haas, P. M. Hoebe, J. M. L. v. d. Horst, G. P. Kreijger, G. H. v. d. Laan, J. Leijen, J. C. de Roos, C. Stolk, R. Tippersmia, J. J. Ursem, P. C. Vriesman, G. Wortel. Niet bevorderd 1 leerling. Afdueling „C". W. Burgert, C. de Groot, C. v. d. Post, H. Wijker. Niet bevorderd 2 leerlingen. Van de 3e naar de 4e klasse: Afdeeling „A". H. P. Bakker, S. Kleijmeer, C. J. Kooij, A. Michels, C. Moerbeek, D. Of- fenberg, M. Rentenaar, P. J. C. Waiboer, A. Woestenburg, K. Koger, W. de Leeuw. Niet. bevorderd 4 leerlingen Afdeeling „B". P. J. Feld, J. Stam, D. Steensma, P. Stoop, A. N. Tuinman, K. Visser, H. de Wit, R. P. J. Wortel, J. Th. Kuis. Niet bevorderd 3 leerlingen. Afdeeling „C". J. Buishand, J. J. de Haas, w. Kleverlaan, D. Koeman, J. N. Langereis, C. Madder, C. Schotten, W. Weel. Niet bevor- derd 3 lberlingen. Van de 4e naar de 5e klasse: Afdeeling „A". N. Bijl, J. Bruijn. W. Kla- ver, P. J. Kops, J. Kuijper, A. Oukes, A. J. Roos, H. Sneek. Niet bevorderd 5 leerlingen Afdeeling „B". D. C. Broks, W. Gelder, A. Geus, H. H. Jacobi, J. W. C. de Jong W. Joosten, Chr. Luitjos, P. Luitjes, J. H. M. de Haan. Niet bevorderd 1 leerling Afdeeling „C". J. Balder, C. Kager, G. J. Krimp, G. P. Vriesman. Niet bevorderd I leerling. Voortgezette klassen. Van de le naar de 2e kasse. Afdeeling „A". IJ. C. Bourgonje, Dingerdis, P. J. de Haan, J. Leijen, Scholten, Th. J. Schotvanger. Niet derd 1 leerling. Afdeeling „B". N. L. Besse, J. Boerwinfce1!, C. Dekker, S. de Jong, C. Kok, J. H. Meijer, J. Romp. Afdeeling „C". J. Dekker, F. H. C. Din gerdis Az., W. Koeten, J. Kuitwaard, B. A. P Sanders, J. H. Snel, H. J. Be Weel. Niet be vorderd 2 leerlingen. Afdeeling typografen. Van de le naar de 2e klasse. G. B. van Vliet. Van 4e 3e naar de 4e klasoe. A. Alberts, G. Keppel, A. P. Martens, J. Veen. Niet be vorderd 4 leerlingen. juist was, want nadat de bus ruim 2(.) maand ongemoeid de Egmondsche achodneri had vervoerd, werd door den agent Wijnberg proccsverbaal opgemaakt. De heer K. was zoo verstandig rfiaar geen spijkers op laag water te zoeken, maar liet de bus onmiddel- I ij'k volgens de regelen der kunst en der wet keuren, zoodat hij heden flink beslagen ten ijs kwam. Hij werd dan ook op voorstel van den ambtenaar. wel veroordeeld, doch niet ge- straft. Artikol 398 sub 9 Wetboek van Straf- vordering heeft aan den rechter deze faciliteit toegestaan. DE RUWE ZOETWATERMATROOS. De bestuurder en plaatsvervangend gezag- voerd'er van een mo tor boot, te de Rijp woon- achtig, een z.g. transporteur, had op een d!ag in November 1926 een roeibootje aangevaren zonder behoorlijk te stoppen of achteruit te slaan, waardoor het onheii voorkomen had kunnen worden. Aan het roeibootje, dat toe- behcorde in eigendom aan den tuinder Veen- man, werd een materieele schade toegebracbt van 5.60, wellc bedrag de waarnemenJe motorschipper Admiraal niet beliefde te be- talen. Met het voor zijn financien nog veel grooter ongunstiger resultaat, dat lvij heden werd veroordeeld tot 6 boete of 3 dagen hechtenis, plus betaling der toegebrachte schade ad 5.60. DOE WEL EN ZIE NIET OM. Een te Castricum wensnd en werkend tim- merman stend terecht op grondl, dat hij op II Januari j.l. een 13jarigen knaap arbeidhad dioen verrichten, bestaande in het voortduwen van een met hout en steenen beladen hand- kar. De verdachte erkende zutks, maar voegde er tot zijn ontlasting bij, dat hij den jongen in dienst had genomen op aringencl verzoek van den vader, aangezien de jongen niet an- ders deed dan straatslijpen. Jammer echter voor dezen bewaarengel voor toekomstige leeglopers was hij al eens meer gewaarschuwd door de Arbeidsinspec- tic en werd hem thans 8 boete of 4 diagen hechtenis opgelegd. baar naderde, aan een wissen dood onfrukf, omdat de machinist het gespan tijdig opmerk- te en door duchtig remnien een botsing kon voorkomen. Daar het felt plaats greep ge- heel door ondachtzaamheid van den voer- man, stond deze heden terecht en wad hij tot 8 boete subsidair 4 dagen hechtenis veroordeeld. GEVAARLIJKE BAGAGE. Een 41-jarige slager uit Egmond aan den Hoef maakte op 14 Februari ter afwisseling in zijn bloederige werkzaamheden een wan- deling door het dorp en flaneerde alzoo op den Heerenweg. Nu had in normals omstan- digheden niemand daarin aanstoo-t kunnen nemen, ware het niet, dat de slager zich op zijn wan deling had voorzien van een geladen jachtgeweer. Hij kon aan een jachtopziener die hem aanhield geen jachtacte of vergun- ning tot het dragen van vuurwapenen toonen, weshalve hij in conflict kwam met de wapen- wet en hij heden werd veroordeeld tot 8 boete of 4 dagen hechtenis, terwijl, wat nog t ergste was, het geweer werd verbeurd ven klaard. (Buiien verant<ioo:deU]kheid van de Re dactie. De opnarrte in deze rubnek bewijst eeenszins dat ae •edactie er mede instemt.) J. W. L. H. bevor- VOOR DEN KANTONRECHTER. Zitting van Vrijdag 1 Apri'l. DE ZAAK NIET COMPLEET. Het moet gezegd worden, dat op deze zit ting, hoewel gehouden op een bistorischen dag ,ab'Soluut geen April-moppen werden ge- tapt. Alhoewei de eerste zaak al direct moest worden aangehouden, omdat den getuige, ae rijksveldtvachter Zijlstra, door een misver- stand geen dagvaarding was uitgereikt, zoo dat hij niet anwezig was. En zijn tegen woordigheid was toch wel noodzakelijk, aan gezien de verdachte, een binnenvisscher uit de Schermer, aan wien was ten laste gelegd het in bezit hebben van 2 schakels, op een plaats waar dit niet was geoorloofd stijf en strak vdbield, dat deze bekeuring onrechtma- tig was. /Over 8 dagen zal hij zijn belangen verder kunnen bepieiten in tegenwoordigheid1 van den verbalisant. VERKEERDE POLITIE-VOORLICH- TING. De heer S. K., industrieel en directeur van een waschfabriek te Alkmaar, was er, kenne- lijk geheel buiten zijn schuld, ingeloopen ter zake hrt in dienst stellen van en niet behoor lijk gekeurdc autobus. De heer K. voor- noemd had deze bus gekocht door bemidde- ling van den heer Klaas Baas en de bus moest dienst doen om eenige meisjes van het ptTsoneel, te Egmond aan Zee woonachtig, van de fabriek naar haar wconplaats te ver- voeren De heer Baas had vooraf aan het po- litiebureau geiiiformeerd of er nog eenige formaliteiten waren te vervullen met betrek- king tot de indienststeiling van die bus, waarop hem was geantwoord, dat de heer K. niet anders had te doen dan op duidelijke wijze zijn naam op het voertuig te laten zet- ten, met de mededeeling, d'at,het voertuig be- stemd was voor het vervoer van dienstperso- neel. Het bleek echter, dat die voorlichting niet HET NUT VAN GOEDE REMMEN Een 19-jarige chauffeur van de firma A. D. Co. te Alkmaar reed met een taxi op 1 Fe bruari op de Laat, ter hoogte van de scho- len, toen eensklaps een seholiertje, diat door zijn grootvader schoolwaarts was gebracht, na het afscheid nemen van opa eensklaps de straat overstak en door den auto werd aan- gereden. Gelukkig kon de jonge chauffeur door krachtig remmen voorkomen, dat de knaap onder den wagen raakte, zoodat hij er nu met eenige lichte kwetsuren afkwam. De chauffeur stond nu terecht wegens roekeloos en snel rijden, dcch daar niet de overtuiging werd gevestigd van zijn schuld, werd vrij- spraak gevraagd en verleend. RIJDT NIET MET EEN BESLAGEN VOORRUIT. Een 24-jarige bestuurder van een autobus op Schoorl, die met zijn bunsingkraagje een deftigen indiruk maakte, compareerde als ver dachte wegens overtreding van de Motor- en Rijwielwet, omdat hij op 8 Januari op den Bergerweg een wielrijdende slagersknecht door te weinig uitwijken had aangereden. De slager had daardoor enige kwetsuren beko- men. De verdachte erkende het feit. Hij had een voile bus, waardoor de voorruit door de uitstralende dampen was beslagen, terwijl bovendien de zon in zijn gelaat scheen. Hem werd opgemerkt door den ambtenaar, dat het rijden met een beslagen ruit altijd hoogst ge- vaarlijk is. De chauffeur stond overigens goed bekepd en de burgemeester van Bergen had een mooien brief over hem geschreven, zoodat hij er ditmaal zeer genadig afkwam met 6 boete of 3 dagen hechtenis. HET WAS OOK WEL VRAGEN WAARD. De tuinbouwer J. J. Rijpe te Zuidschar- woude is wellicht geen tegenstander van de leus „Sluit Schiedam", maar hij is er in ieder geval beslist niet opgesteld, dat er zon der zijn toestemming aanplakbiljetten, hou- dende opwekking tot het bijwonen van een door den geheelont'houders jeugdbond geor- ganiseerden feestavond, op de deur van zijn rijtuigboet worden geplakt. De twee ijverige propagandisten, die zich aan de vrijpostig- heid hadden schuldig gemaakt, moesten zich heden dan ook wegens overtreding der politieverordening der gemeente Zuidschar- woude terecht staan en werden dan ook ieder tot 4 boete subs. 2 dagen hechtenis ver oordeeld. OP T KANTJE AF DOOD Op 5 Februari werd een voerman uft St. Pancras, die zich met een aangespannen wa gen bij een onbewaakten overweg op de spoorbaan had begeven, zonder zich behoor lijk te vergewissen dat geen trein waarneem- VAN EEN SCHILDKNAAP, DIE EEN WAAGHALS IS. In het blad van gisteravond maakt een ze- kere A. de Vries eenige dikke opmerkingen over mijn schrijven inzake Wethouder Rin gers. Hij begint met te vertellen, dat zijne ach- ting verre van hoegstaand is. Waar hij dit zelf zegt, moet ik het wel aannemen, hoewel het de eerste maal is, dat ik van een dergelijke achting hoor. Verder breelct hij, als gepasseerde, een lans voor ir. Ringers. Ik meen uit zijn schrijven te moeten lezen, dat hij bedoelt, als aannemer te zijn gepas- seerd. Nu heb ik wel meegemaakt, dat een bond, die van zijn baas slaag krijgt, de hand welke hem kastijdt, nog likt bovendien.. Dat er ook menschen worden gevonden, in siaat hetzelfde te doen, vind ik triest. De Vries maakt verder nog een opmerking over scheppen van werken, waartoe anderen niet in staat bleken. Misschien wil hij zich hferomtrent duidelij- ker verklaren. Ik zou daar gaarne meer van vernemen. Zoodra ik dan mijn schrijven over de Zui- derzeewerken opzet, kan ik ook die zaak be- handelen. Ik heb zoo'n vermoeden, dat dit wel in dat opstel past. J. BROERSMA. VAN EEN MOTIE. De afdeeling Alkmaar van den Nederl. Aann. Bond heeft dan een motie aangeno- men, naar wordt beweerd in verband met mijne artikels over het Wethouderschap van den heer Ringers. De afdeeling spreekt het vertrouwen uit in haren voorzitter. Te zeggen, een dtel van de aanwezige leden, waaronder de door mij ge- signaleerde viermanschap. En hoe is dit succes (sic!) bereikt? Toen ik twee jaren geleden den Wethouder aanviel, had ik mijn functie van voorzitter der afdeeling twee dagen te voren vrijwillig neergelegd, dit uitsluitend om niemand in moeilijkheden te brengen. Tijdens mijne actie schreef op mijn verzoek de secretaris een vergadering uit, op welke ik mijn bezwaren mondeling en meer in fines- sgs heb uiteengezet. Het lid, de heer J. Ringers, schitterde door afwezigheid. Nu ik met ingang van 1927 mijn bedanken als lid heb ingezonden en dus niet op een vergadering kon verschijnen, wordt deze om- standigheid benut om een schijnsuccesje te behalen. Want het is mij niet duidelijk, wat deze motie met mijn schrijven te maken heeft. Ik kan mij niet herinneren, ooit het beleid van den heer Ringers als voorzitter te hebben aan, geval len. Wel is door mij onomwonden verklaard, dat de functie's bouwondernemer en wet houder, alsmede wethouder en voorzitter van een aannemersorganisatie ter plaatse, onver- eenigbaar zijn. En nog niet de geheele Nederl. Aanne- mersbord kan aantoonen, dat dit wel moge- lijk is. Deze zal er ook geen behoefte toe ge- vcelen. En verder heb ik teg en den persoon van den Wethouder een ernstige beschuldiging uitgesproken. die niet weerlegd is. In mijn schrijven van Woensdagavond heb ik er reeds on gewezen, dat de zaak vermoe- delijk gesteld zou worden, als is gedaan. Ik heb dit betiteld als „miet onhandig". Maar dat ge en an der antwoor 1 is gegeven, dan deze motie, teekent den toestand. Het is een volledige erkenning van de juistheid van mijn standpunt. J. BROERSMA. UIT KOEDIJK. De bij referendum samengestelde groslijst der Vrijzinnige Kiesvereeniging l-uidf als volgt: 1. W. Visser. 2. S. Smit, 3. H. Lani- meschaag, 4 K. Stam Mz., 5. P. Zwetsman, 6. P. Stam Mz., 7. K. Slotemaker, 8. Jn. v d. H'am, 9. P. IJ'fs, IB. Jn. Joman. UIT GROOTSCHERMER. Wo-ensdagavond vergaderde de Cooperatie- ve Boerenleenbank te Grootschermer in het lokaal van den heer v. Truijen. Even voor de officieele opening decide de voorzitter, de heer-F. Posch, mede, dat dit jaar de Boerenleenbank 25 jaar bestaat. Eerst tegen half 9 (de vergadering was te- gen 7 uur uitgeschreven) sorak de voorzitter het openingswoord. Bij zijn mededeeling, dat de bank 25 jaar bestond1, gaf hij eenige toe- lichting, waaruit bleek, d'at 26 jaar geleden de afd. Grootschermer van de Ho 11. Mij. van Landbouw bestoot een zgn. Raffeisenbank op te riohten, zooals die in Duitsohland bestond Utrecht werd de bakermat der Boerenleen- bamken en is *t centrum gelbleven van de te- genwoordige Boerenleenbanken, een 700-tal. Begonoen werd in 1902 met"15 leden. Men was toen vreeselijk bang om z\& aan te slui- ten. Na verloop van een paar jaar begon de regeeriag nieuw op te ricliten Banken te steu- nen, eersf met t 175 en bleef toezicht mtoefe- nan op het beheer. Dit heeft maar lcort ge- duurd cn de banken staan nu op eigen bee- nen. Van de 15 oprichters zijn er nog 7 in de gemeente. Vervolgens deed de voorzitter de mededee ling, dat de kassier dit jaar eveneens jubileer- de. Al die 25 jaar heeft hij keurig werk ce- leverd. De rapporten van de inspectie stonden. steeds vol loftuitingen over zijn werk. Na mens het bestuur en den Raad van Toezicht wenschte hij den kassier een geschenk aan te bieden en vroeg de goedkeuring van de ver gadering. hiervoor f 25 uit te trekken (Inst Door den heer W. Schermerhorn werd het jaarverslag voorgelezen, waaruit het volgen de bleek: Er is een vermindering van spaargelden te constateeren alsmede een gebrckkige voldoe- nlng van de overeengelcomen aflossing en', minder vlotte rentebetaling. Door die verlaging van den rentevoet voor spaargeld met pet. is spaargeld wegge- vloeid. Pl.m. 8000 is de spaargeldrekening terugeloopen. De Bank heeft thans een crediet bij dev centrale, groot 80.000. Ondanks de verlaging van de rente too; spaargeld was er totih een behoorlijike winst gemaakt. De alg. verg. te Utrecht was bezocht. De totale onkosten waren 39, waarvan 34- voor auto en chauffeur. Het nut woog niet op tegen de hooge kosten. Op 1 Januari waren in omloop 339 spaar- boekjes met 'n totaal tegoed van 198392 22, waren verstrekt 103 voorschotten tot een to taal bedrag van /82478.64s bovendien nog 4 voorschotten aan corporaties tot een be drag van 44350; 48 voorschotten werden afgelost; 45 verstrekt en 9 geweigerd; 38 leden stonden in Rekening-Coirrant met de leenbank; als alle jaren zijn er ook nu enke- len, waar te weinig wisselwerking is. Van de zijde van de inspectie noemt men dit „bevro- ren credieten" en werd er tegen gewaar schuwd. Het aantal dagboekposten bedroeg voor de spaarbank 1104 en voor de leenbank 1051, terwijl 759 in- en uitgaande stukken geboekt ijn en't ontvangstcijfer 493607.37 is. De voorzitter bracht den kassier bulde voor zijn keurig verslag De verschitlende verkiezingen hadden het resultaat: Verkiezing van een besfuurlid, aftredend de heer F. Bosch. De aftredende werd 77 van de 98 uit te brengen stemmen herkozen. Verkiezing van een lid van den Raad van Toezicht, aftredend de heer W Schermerhorn Dzm. De aftredende werd eveneens met 77 stemmen herkozen. Verkiezing van een bestuurslid voor Drie- huizen c.a. vac. de Heer I. Honing, die niet voor een herbenoeming in> aanmerking wenschte te komen. Gekozen de Heer Jb Boe- kel met 49 stemmen, tegen 15 on den Heer K. Veldlhuis en 27 op den Heer E. Vis. Verkiezing van 2 plaatsvangende bertuurs- leden. Gekozen werden de H.H. C. Kriek (aftr.) met 75 en de Heer A. Koster met 54 stemmen. Alle benoemden namen hun benoeming. aan. De voorzitter sprak enkele hartelijke woor- den tot den Heer I. Honing, het scheideade bestuurelid voor Drlehuizen. Tegen de bestu u rs vo orstel 1 en a. om d'e winst van 1926, zijnde' 684.301 aan reservefbnds 5154.94 toe te voegen b. om wederom 10 spaarboekjes met gratis in!age van 2.bescnikbaar fe stelleri; c. om enkele vertrokken led'en, die geen za- ken meer met de bank doen, te schrappen, bestond geen enkel bezwaar, zoodat ze bij acclamatie aangenomen werden Bij de rondvraag bepleitte de Heer J. Wa- terdrinker weder invoering van het betalen- van 5.— bij uittreding van leden, welk be- sluit de vorige vergadering op zijn voorstel- gebomen was. Besloten werd op de volgende algem. vergadering dit voorstel aanihangig te" maken. De Heer W. Schermerhorn prees daarna in kemachtige be,voordingen het beleid van den kassier en den voorzitter, die beiden reeds 25 jaar de belangen der bank behartigd hebben Hij bracht vooral hulde aan den voorzitter en hoopte dat deze nog vele jaren zijn beste krachten mag wij den aan de belangen der- bank. De Heer IJ. Molenaar voelde zich ook nog" gedrongen het bestuur hartelijk dank te zeg gen vooral wat het gedaan heeft en voor de manier, waarop het 25-jarig bestaan der bank gevierd is. De Heer Pascha gaf in overweging in het vervolg op de corivocatiebiljetten te later drukken, dat de verafwonenden per auto ge- haald zullen worden, om de vergadering te" komen bezoeken. De voorzitter kan zich hiermede vereenigen Daama sluiting. VAN TF.XEL Bij den heer P. L. Kilhout te Waalenburg werd een kalf geboren met het zeldzame ge- wicht van ruim 150 pond. UIT SCH AGE N. Tot directeur van den Middenstandsbank alhier is benoemd mr. J. A. E. Buiskool, thans advocaat te Schagen. De Handelswintercursus vanwege den Handeldrijvenden en Industrieelen Midden- stand werd Woensdagavond door den voor zitter, den heer M. H. Th. Schmalz, met een toepasselljlk woord gesloten. Diploma's wer den toegekend aan: T. Blokland van Callants- oog, H. Fijnleer van Schagen, P Frans van St. Maarten, H. Grin van Barsingerhorn, M. Molenaar van Schagen, P. Paarlberg van Oudesluis, L. Rar.ke van Schagen, T. Schaafs- ma van Schagen; J. Stammes van Nieuwe Niedorp; J. Stug van Winkel, J. Veltman van Winkel, F. Wester van Schagen en J. Waiboer van Schagen. UIT WINKEL. De heer K. Breebaart alhier heeft ontslag gevraagd als Diikgraaf van den polder Waard en Groet. De heer K. Breebaart is de derde uit het geslacht Breebaart, dat aan de zen mooien polder drie achtereenvolgeHde d'ijkgraven schonk en van alle drie kan zon der eenige overdrijving gezegd worden, dat zij hun piicht met nauwgezefheid, toewijding en tot vooruifgang en voordeel van het water- schap hebben vervuld.

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 6