|$F ItltlES BESCHU11 Stadsnieiiws ■m 1^55 o zefels 3355 0 zetels; Lijst 13 R. K. Volkspartij 3427 0 zetels 3427 0 zetels; Lijst 14 Chr. Hist. Unie 56879 7 zetels 4001 8 zetels; Lijst 15 Arb. Com. Synd. Vakbew. 1635 0 zetels 1635 0 zetels; Lijst 15 R. >K. Staatspartij 78243 10 zetels 2703"^ 11 zetels; Lijst 16 V. D. Plattelandilrs "lgJfbO 1 zetel 5496 2 zetels; Lijst 17* Staatk. Ger. Partij 3123 0 zetels 3126 zetels; Lijst 18 R. K. Staatspartij 45634 6 ze tels 310 6 zetels; Totaal 77 zetels. Bij de eerste verdeeling konden slechts 68 zetels toegewezen worden. Er bleven dus noo- 9 zetels te verdfeelen en dit maakte het noo dag het stelsel-D'Hondt toe te passen. De S. D. A.. P. kreeg daarbij oip haar oversell ot van 2871 stemimeiii nog 3 zetels toegewezen, waardoor haar gemfTOelde per zetel hedroeg 5729. 6 Vervolgens kregen We Vrijheidsbond, de A. R. Partij, de V. D. Bond, De Chr. Hist. Unie, de R. K. Sta; ..partij en de Vrijz. Dem Plattelanders ieder tin zetel toegewezen. Het gemiddelde per zetej voor deze partijen be- droeg voor A. R. 7133, R.K. 7113, Chr. Hist. 7110, Vrijheidsbond 7074, Vrijz. Dem. 7001, Vrijz. Dem. Platteil. 6525. DIE TOEWIJZINO DDR ZETELS IN 1 NOORD-HOLL AND BiMe toewijzimg van de zetels in fNoofd-Holland doet zich een mcrkwaar- dig verschijnsel voor. Bij de herziening van de kieswet Jn 1923 is aan artikd 100 een dferde M toegeyoegd, waarvan de streaking is de partijen a! te schrikken van pogin- gen om door niet-verbinding van haar lijsten een of meer zetels extra te winnen. Door het niet-verbinden van lijsten daalt natuurlijik het aantal zetels, dat onimidldieMijik voor voile kiesdeelers aan de lijsten kan wordeni toege wezen. ■Het derde ltd van art. 100 bepaalt nu, dat, wanneer het aantal zetels, dat direct toegewe zen kan worden, beneden een bepaald mini mum daalt, de nog overblijvende zetels met aan de grootste resten, maar aan de grootste gemiddelden (stelsel-d'Hondt, ook wel ge- noemd stelsel-Hagenbach-Bischoff),zullen worden toegewezen. Het is bekend, dat bij toepassing van het stelsel-d'Hondt de groote partijen in het voordeel en de Heine partijen (dus ook de groote partijen, die zich zelf door splitsing tot Heine partijen hebben gemaakt), zeer in het nadeel zijn. M. a.w. indieni een partij, ten- einde niet verdiende extra-zetels te bfehalen, haar lijsten niet alle verbindlt, loopt zij het groote risico, dat het aantal direct-toegewe zen zetels beneden de fata'le grens daalt en ■de toepassing van het stelsel-d'Hondt, welke dan plants heeft, haar niet al'leen van de verwachte winst berooft, maar ook nog op het verlies van een zetel komt te staan. Het dercje -lid van art. LOO, de bedreiging inet ihet stelsel-d'Hondt, oefent dus een ster- ke preventieve werking uit tegen de pogingen tot speeulatie op zetelwinst door lijst-split- sing. In het algemeen worden dan ook tegen- woordig alle lijsten van dezelfde partij tot een groep verbonden. In Noord-Holland hebben echter en R. K. en V B. en V. D. zich aan de splitsing hun- ner lijsten gewaagd1. Het gevolg daarvan is dan ook geweest, dat bij- de eerste verdeeling der zetels het aantal direct-toe te wijizeti zetels is gedaald tot 68, een beneden de fatale grens. Het stel- sel-d'Hondt trad nu in werking met het ge volg, dat vooral de S. D. A. P., die al haar lijsten heeft verbonden een zeer groot voor deel heeft gehad. Deze partij heeft m.l., ter wijl haar overschot, na de eerste verdeeling, slechts 2871 bedraagt, 3 zetels toegewezen gekregen. Het boven omschreven geval is ook hierorn teteressant omdat het de eerste maal is, dat het stelsel-d'Hondt in Neder'land toepassinig vindt. In het buitenland wordt dit stelsel zeer veel toegepast en er zijn er velen hier te lande, die het ook hier bij alle verkiezingen gaarne toegepast zouden willen zien Zij kun nen thans een toepassing in de praktijk aan- schouwen en daarbij1 de voor- en nadeelen kan het stelsel tegenover dat van de grootste resten, nog eens nagaan. In de Staten van Noord Holland keeren de volgende jeden niet terug. Van de Vrijzinnig-democraten: A. C. v d. Bergh, J. Best Nzn., H. van Leeuwen, P. Trapman. Van dc Vrijheidsbonders: Mr W. C. Bos nian, M. van Creveld, P. Otto, C. Rees geb. Van Ingen. Van de Plattelanders: W. Balk. Van de Rcomsch Katholieken: W. Boon, int. A. J. F M. N. Dorbeck, J. F. Luijcx, C. Rood Dzn., C. F. J. Verbeek, Mr. Dr. P. J. Witteman Van de Socia.nl Democraten: B. W. Bin- nendijk, C- L. A. Wagenfeld. Van de Communistische partij: H. van Z'em, geb. v. d. Berg. Van de Christelljk Hlstorischen: C. Th. Idcnburg geb. Hoedemaker, A.J Lafeber, C. Maarschalk, A. R. Ophorst, J.' H. van iRiemens. Van de Anti-Revoluilonnairen: W. J. Bos- senbroek. Van de Christen-democratenJ. H. Staal- tij 690 st., Midldenst. Partij! 431 st., Vrijlz. Dem. Bond 6394 .st., Roomsch Kath. Volks partij 489 st., Christ. Hist. Unie 2'083 st., R. K. Staatspartij 13365 st., Vrijz. Dem. Plattelanders 588 ot., Staatk. Ger. Partij 234 st, totaal 51207 geldige stemmen. Kieskrlng Den fielder. De uitslag in den kiesikring Den Helder is ate volgt: totaal uitgebracht 39841 stem- men. Daarvan verkregen de sociaal-demo craten 9800, de Vrijheidsbond 4756, de Communisten (Wijnkoop) 283, de Christen- deuiocraten 743, de Anti-revolutionnaireii 2661, de Anti-Stemdwangpartij 399, de Mid- denstandspartij 161, de Christ. Hist, partij 1998, de R. K. Staatspartij 8443, de V.- Dem. plattelanderspartij L0450, de Staatk. Ocref. partij 147. Kieskring Velsen. Uitgebracht zijn 45868 geldige stemimen, waai-van verkregen de Soc. Dem. Arb. Par tij 7424, de Comm. groep Wijnkoop 689, de Vrijheidsbond 4210, de Christen Democraten 418, de Comm. groep Holland 293, de Anti- revolutionnairen 6204, de Anti-Stemdwang partij 638, de Middenstandspartij 164, de Vrijz. Dem. bond 2791, de R. K. Volkspartij 277, de Christ. Hist. Unie 7730, de R. K. Staatspartij 14207, die V. D. plattelandspar tij 244, de Staatk. Ger. partiji 579 stemmen Fries land. Uitgebracht zijn 170.172 geldige stemmen, waarvan op: Vrijz.-dem. Bond 16327, R.K. Volksparij 422, Saatk. Geref. Partij 702, Comm. Partij-Holland 551, Plattelanders- bond Braat 6461, Vrijheidsbond 17293, Anti- Stemdwangpartij 513, S. D. A. P. 40566, Chr. Hist. Unie 32665, Anti-rev. Partij 38493, Comm. groep Wijnkoop 2660, Herv. Geref. Staatspartij 1282, R.K. Staatspartij 11179. De zetels zijn als volgt verdeeld: Vrijz. dem. 5; Plattelandersbond Braat 2; Vrij heidsbond 5; S. D. A. P. 12; Chr.-Hist. Unie 10; Ant.rev. Partij 11; Groep Wijnkoop 1; R. K. Staatspartij 4. De Christ. Hist. Unie wint 1 zetel, de V.- D. Bond 2 en de communisten (Wijnkoop) 1 zeteldaarentegen verliezen de A.-R. evenals de Vrijheidsb. 1 zetel, terwijl er nog 2 zetels zijn vrijgevalkn van de Prot. Volksp., en den Plattelandersb. rechts. Z u i d-H o 11 a n d. Uitgebracht 720166 geldige stemmen, waarvan op: S. D. A. P. 180638, R.K. Staatspartij 138121, A. R. Partij 112383, Chr. Hist. Unie 87452, Vrijheidsbond 83845, Staatk. Geref. Partij 30626, Vrijz.-dem. Bond 24719, Herv. Geref. Staatspartij 19978, Plattelandersbond Braat 7755, Communis tische groep Holland 12199, communistische groep Wijnkoop 10439. De zetels worden als volgt verdWd: S.D.A. P. 21, R.K. Saatspartij 16, A.R. Partij 13, Chr. Hist. Unie 10, Vrijheidsbond 10, Staatk. Geref. Partij 4, Vrijz.-Dem. Bond 3, Herv. Geref. Staatspartij 2, Plattelandersbond Braat 1, Communistische groep Holland 1, Groep Wijnkoop 1. De Staatk. Geref. Partij wint 2 zetels, de S. D. A. P., Vrijheidsbond en Herv. Geref. Staatspartij winnen ieder 1 zetel, terwijl de A. R. 3 en de Christ. Hist. Unie er 2 zetels verliezen. De drie rechtsche partijen hebben thans 39 zetels, zijn dus niet meer in de meerder- heid. U trecht. Uitgebracht werden 149179 geldige stem- men, waarvan op: Geref. Staatspartij 5560, Vrijheidsbond 15420, Comm. Partij 1154, Herv. Geref. Partij 2044, R.-K. Volkspartij 1908, S. D. A. P. 27393, Plattelandersbond 900, A.-R. Partij 25248, R.-K. Staatspartij 39435, Chr. Hist. Unie 22104, Vrijz. Dem. Bcfcid 6900, Onafhankel'ijken 739, Dem. Partij 374. De verdeeling der zetels te als volgt: Geref. Staatspartij 2, Vrijheidsbond 5, S. D. A. P. 8, A.-R. Partij 7, R.-K. Staatspartij 11, Chr.- Hist. Unie 6, V.-D. Bond 2. rakter te geven. De firma d/oet dit allereerst door hei uitge- ven van een keurig gedtnkboek, waarin de geschiedlenis van de zaak wordt ixschreven en waarin vooral opvalt een kleurendruk naar een schilderij van St. Maartensbrug uit 1 op welke scnilderii volgens overlevering grondlegger van ae firma, de heer Hermann Marten Meijer, die zich 8 April 1817 te St. Maartensbrug vestigde, als „de man met den zak op den rug" voorkomt Het is intertssant in dit boek te lezen hoe tot 1886 de zaak dbor dlen stichter alleen werd gedreven, daarna door hem en zijn broeder en later door hem en zijn beide zo- nen Hermann en J. Gerhard Meijer, die in 1858 de zaak overnamen tot 1867, waarna tot 1880 de heer J. Gerard Meijer als naar optrad, die in 1880 zijn zwager, den heer I. G. M. Buning, als deelgenoot in zijn zaak opnam. In 1883, na het overlijden van den heer J. G. Meijer, trad de heer B. W Wilbcrs als compagnon toe. Dank zij de koopmansgeest van dten heer Buning werd er in 1890 in die Houhtii een Miami geopend, welk filiaal spoedig te klein bleelk en in 1894 naar het perceel Langestraat 3 werd1 overgebracht. De zaak bleef groeien en in 1907 werd het gebruik genomen. In 1909 overleed de heer I. G. H. Buning, die zich als een stoere werker had doen ken- nen en als zoodanig in het boek wordt gehul- digd'. 6 man. Nieuw gekozien zijn Van de Vrijzinnig-democraten: Mej. Mr. Ada Ooudsmit.' Van de Vrijz. dem.-plattelanders: P. Kos- teliik, J. Kosher. Van de Vrijheidsbonders: W. Boissevain, Mr. C. H. Guepin, R. Kaan, P. Stapel Czn Mr. A. S. Miedema. Van de Roomsch Katholieken: H. A. Vu- Jik, J Valkering Tzn,, J. J. de Vries, J. J. Klaarenbeek. Van de Sotiaal-democraten: J. F. Anker- smit, P. Hoogland, S. de Wolff, E. Kupers, P. Zeeman K. Prins, W. Fr. Visser Van de Communistische partij (Wijnkoop- groep): D. Wijnkoop. Van de Christelijk Hlstorischen: Mevr. A. L. A. Ringeling geb Verhoeff, Mr. Dr. A. A. van Rhijn, benevens een nog aa-n te wij- zen candidaat daar Jhr. van Lennep twee- maal gekozen is. Kieskring Zaandam. De "uitslag van den kieskring Zaandam Is: S. D. A. P. 16470 st., Vrijh. Bond 4262 st, Comm. groep Wijnkoop 710 st., Christ. Dem. Partij 641 st., Comm. Partij Holland 1074 st. Anti-Rev. 3786 st., Anti Stemdwang-Par- EINDSTAND STATENVERKfEZINGEN OVER HET HEELE LAND. Blijkens de niet-officieele cpgaven is de stand der verschillende partijen in alle pro- vincies nu als volgt: R.-K. Staatspartij 862171 stemmen, 180 ze tels, verlies 4 zetels. R.-K. Volkspartij 20570 stemmen, 2 zetels, onveranderd. A.-R. Partij 360176 stemmen, 78 zetels, ver lies 9 zetels. Chr. Hist. Unie 342761 stemmen, 73 zetels, verlies 2 zeteis. Staatkundig Geref. Partij 58329 stemmen, 11 zetels, winst 3 zetels. Herv. Geref. Partij 33723 stemmen, 2 zetels, winst 1 zetel. Vrijheidsbond 296903 stemmen, 63 zetels, winst 1 zetel. Dem. Partij 7827 stemmen, 1 zetel, winst 1 zetel. Middenstandspartij 12926 stemmen, 1 zetel, winst 1 zetel. S. D. A. P. 609010 stemmen, 119 zetels, winst 12 zetels. Communisten (groep Wijnkoop) 38020 stemmen, 5 zetels.. Communistische Partij Holland 22029 st., 2 zetels. (De beide communistische partijen hebben dus samen 7 zetels, d. i. evenveel als de com munisten tot dusver bezaten). Vrijz. Dem. Bond 169962 stemmen, 42 ze tels, winst 2 zetels. Plattelandersbornden 35883 stemmen, 10 zetels, verlies 5 zetels. De Neutrale Partij in Gelderland krijgt vervolgens 1 zetel. De Chr.-Dem. en de Protest. Volkspartij verliezen elk hun eenigen zetel. 110-JARIG BEST AAN FIRMA M. MEIJER ZOON. De bekendte Noord-Hollandsche zaak in' dia- mes-confectie, manufacture^ stoffen, beddenr lingerieen, tapljfen enz., van de firma M. Meijer en Zoon te Alkmaar en St. Maartens brug, bestaat heden 110 jaar. De tijdsomstand.igheden waren oorzaak, dat het 100-jarig bestaan onopgemerkt moest voorbijgaan, waarom de firma besloot aan het heden te vieren jubiieum een feestelijk ka- heer J. Buning, gesteund door zijn eeht- genoote, kocht toen een pand aan de Kraan- buurt en liet volgens plannen van den heer P. N. Leguit een modern wmkelpand bouwen dat toen het grootste was van Alkmaar en November 1913 in gebruik werd genomen 1 Januariy 1914 trad de heer H. G. Meijer, een kleinzoon van den stichter, als deelgenoot m de zaak toe, die in 1917 orngezet Werd in een cominanditaire vennootschap. Tot beheerend'e vennooten werden benoemd de heeren H. G. Meijer en P. Termaat, terwijl de heer H. G. Withers, sindls vele jaren ae letder van de filiaal geworden zaak te Sint Maartensbrug, daar tot vennoot werd be noemd en de heer J. Buning tot president- commiS'sari®. Voorts lezen wij nog in het gedenkboek roe de steeds grootere omzet in bedden, de- kens, matrassen, slaapkamermeubelen enz een nieuwe uitbrading noodzakelijk maakte" die Verkregen werd door den aankoop van het Warenhui® Langestraat 9—11. Het boek eindigt met de verzekering, dat ook voor de toekomst het devies van de firma zijn zal: „voor onze clientele is het beste jurst goed genoeg". Ook om de afbeeldingen van de verschiMen- .dc pandten, waarin de zaken in den loop der jaren werden gedreven, is het boek in teres- sant. Deze firma heeft waarlijk reden om het M- J>ileum feestelijk te vieren. Het moge de tegenwoordige beheerders zeker tot yoldoenmg stemmen, dat ook zij den bJoei in de zaak wisten te doen bestendigen en den naam van de firma den goeden klank te doen houden, die hij reeds in Noord-Hol- land heeft. De firma heeft de herdenking van het jubi ieum verbonden aan dfe opening van het voor aarsseizien en er naar gestreefd om in al haar afdeelingen het beste in de grootste ver- scheidenheid te brengen. De stoffen, mantels, costumes, vitrages en ligeriegctderen, smaakvol geetaleerd, doen frm'r^sA ^€in Van cle vele bl'0cmstukken (ruim 80 stuks prachtnge bloemstukken kwa- men in) bijzonder goed. Men heeft in de zaken vrijen toegang ter wijl aan iederen bezoeker het mooie gedenk boek ten geschenke wordt gegeven. De belangstelling, die de firma mocht on- aervinden, was buitengewoon groot en een bewijs van het vriendschappelijk contact, dat ei tusschen de ondernemers en de clientele van deze oude zaak is ontstaan. De heer en mevrouw Buning recipieerden mode en waren ten zeerste getroffen door de verrassingen waarvoor zij werden gesteld. Het personeel (in deze zaak zijn ruim 40 pcrsonen werkzaam) verraste de firma met een mooie marmeren gedenkplaat, die in het wud rf 10 het traPPcnlluis geplaatst zal Deze mooie gedenkplaat is een ontwerp van den heer L. Groen en vervaardli-gd door den heer Simons. De onthulling geschiedde door den heer H. Haasbroek, die namens het personeel een woord van gelukwensch sprak Mde firmanten met het jubiieum. De heer Meijer aanvaardde de gedenkplaat nam ns de firma met een toepasselijk woord van dank. 1 familie droeg zorg voor een fraai glas- ln-lood-raam, met de beeltenissen van de grondleggers der zaken, die ook in het se Gunkbock een plaatsje vond'en, benevens re- productics van het schilderij van St. Maar tensbrug; en de verschillende winkelpanden. lvit glas-in-lood-raam is in den voorgevol van de Iste eta go geplaatet. Ecu bezock aan de beddenzaak, d'ie thans rs uitgebreid met een afdteeling vloerzeilen en taprjten benevens een stoffeerdlerij schenkt de overtuiging, dat het de firma gelukte ook deze zaak tot een zaak van beteekenis te ma- ken. De chef van deze zaak, db heer Pijninie streeft er naar in deze afdeelimg de clienten de uitgebreidste keuze te bieden en wie zich voor d'e keuze in dekens, wiegen, ledikanten en tapijten geplaatst zi-et. wordt overtuigd, dat net absoluu't onnood'ig is om zich voor deze artikelen naar Amsferdlam te begeven. De Alkmaarsche middenstand heeft red'en om trotsch te zijn op de energieke leiders van deze zaak. Voor dfe firmanten is het bij het bereiken van dezen mijlpaal zeker een stuik levensvo'- doening de groote belangstelling te ondervin- den die zij heden deelachtig werden. Wij bren gen hen ook gaarne onze gelukwenscfhen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- gen te 7.25 uur licht op. Voor rij- en andere voertuigen een half uur later. TE WATER. Vanmorgen om 12 uur geraalcte de 6-jarige G. Willers, wonende aan het Luttik-Ondorp, te water aan den Zijdam, naar zijn vriendjes ons vertelden, doordiat een ander jongetje hem een duw gar. Twee mannen bracbten het kereltje op net droge. Het vmtje. kwam met een nat pak thuis. KADER-OEFENINGEN IN HET TERREIN TE ALKMAAR. Op 6 en 7 Mei a.s. zullen in dfe omgeving van Alkmaar kader-oefeningen in het terrein worden gehouden met de verlofs-officieren uit Alkmaar en omgeving ondbr leiding van dlen kapitein W. H. Warnsinck, van het 21ste Re giment Infanterie. RUIT INGEGOOID. GistermidUag had die 12-jarrge J. H., die op dfe Paardenimarkt aan het steenengooien was het onigeluk een groote ruit te raleen van de Maatschappij De Autoniaat. Dat er van de ruit niet veef heel gebleven is, vallit te begrijpen. IDE VOOR JAAR S-BLOEM EN- IE NTOON'STE L LI NG. De Voorjaars-BloemententoonsteTling, die van 18 Maart tot 211 Mei op dfe terreinen en in een deel van het gebouw dfer voorinalige Calettenschool wordt gehouden, is een bezoek overwaard. Een wandeling langs de vollegrondsten- tconstelling doet dfen bezoeker verstomd staan hoe het mogelijk is geweest, van het ongel'ijke terrein een zoo grootschen en niooien bloemen- tuiin te scheppen. Het is hier thans, ma dfe Aprilregen, een wordendte kleurenpracht. De gewassen staan zeker zoo goed als op de boi'envelden, waarover vooral de kenners ten zeerste verwonderd zijn. De hyacinthen staan reeds schitterend in bloei, terwijl de tulpen reeds beginnen te kleuren. Schitterend is dfe kleurencomfoinatie van blauwe Druifjes en gele narrissen. Het schit terend1 rood van dfe aneimonen trekt niet min- dfer de aandaoht. In het gebouw kan men de verschillende nieuwe soorten narcissen, tulpen, hortensia's, seneraria's en azalea's en andere bloemsoor- ten in hun kleurenpracht bewonderen. Heden werd dfe tentoonstelling bezocht door een gezelschap Amerikaansche kwee kers, dat onder leiding van een reisbureau ons land bezoekt. Over hetgeen op deze bloe- mententoonstelling geboden wordt, waren ook zij vol lof. Verschillende reisbureaux organi- seeren excursie's naar de tentoonstelling. Voor deze excursie's bestaat reeds groote belang- stellling. Voor Zondag wordt er, als het weer mede- werkt, groote belangstelling verwacht. Na 12 uur ontvangt Zondag iedere bezoe ker een gratis stembiljet voor het toekenner, van een peblieksprijs, een kunstvoorwerp, door mevrouw Bosnian-Leopold besclhikbaar ;jesteld voor het mooiste bed hyacinthen. De reuze is groot, zoodat de uitslag verrassend kan zijn. De tweede tijdfelijke tentoonstellinig, die van 14 tot en met 18 April zal duren, bmvat niet minder dan 30 rubrieken en belooft eveneens bijzonder interessant te worden. Het tentoonstellingscomite stelt de scholen in de gelegenheid cum ook deze tentoonstel ling coillectiel te bezoeken en verzond daar- voor het volgende schrijven aan de hoofden van sdholen: „Gedurende de 2e tijdelijke tentoonstellino-, te houden op 14, 15, 16, 17 en 18 April, ge ven wij aan Uwe leerlingen gelegenheid on der geleide van onderwijzend personeel, de verschillende inzendingen te kunnen bezichti- gen en wel op de navolgende tijdstippen: Donderdag 14 April''s middags tusschen 2 en, 6 uur; Vrijdag 15 April van 9—12 en van 2^-6 uur; Zaterdag 16 April van 9—12 en van 2uur. De toegangsprijs is 10 ct. per leerlmg, met- dien verstande, dat leerlin'gen die niet kunnen betalen dit geiheel ter Uwer beoordeeling gratis kunnen gaan. Geleiders vrij. Wanneer geleiden Uwerzijds moeilijk zou zijn of om een of andere reden niet mogelijk, zouden zich groepjes kinderen voor den in- ganig kunnen vormen, die een onzer Commis- sieleden dan zou kunnen rondleidfen". Vanaf de Laat tot de Heilooerbrug is de nieuwe bestrating van de Koorstrhat en het Ritsevoort, na woken afsluiting thans in zooverre gereed gekomen, dat deze straten weer voor het autoverkeer zijn opengesteld, zoodat het tentoonstellingsterrein weer wat gemakkeiijker te bereiken" is. In de Hard draverslaan is vol op gelegen heid om auto's te plaatsen, zoodat men per auto of autobus vlak voor het tentoonstel lingsterrein kan uitstappen. waarneemt, waardoor de kleine steemjesoe- stratingen zich kenmerken, en betreurt dub- bel, dat de raad in kortzichtigheid niet kon besluiten daar een moderne beharding aan te brengen, berekend op het moderne verkeer. Men vraagt zich af of dit droevig resul- taat de financieele offers en de wekenlange afsluiting van deze straat waard is geweest. Binnen enkele jareii za/1 een asfalteering van deze straat niet kunnen uitblijven en zullen de winkeliers aldaar tengevoJge van de dan noodige werkzaamh eden weer maan- den lang hinder in hun zaken ondervind^i. Ons stadsbestuur schijnt zich daarover cra ter niet te bekommeren en de winkeliers moe- ten zich maar troosten met het feii, dat in ieder geval de trottoirs verbetering hfebben gebracht. re.- AMSTERDAMSCHE AARDAP- PELPRIJZEN. AMSTERDAM, 8 April. Heden geen aan- vocr. Prijzen onveranderd. HISTORISCHE ANECDOTEN. BURGERL1IKE STAND. ONDERTROUWD Jacob Geerligs en Trijntje Koster. Pieter Zentveld en Geerruida Bakker. Thomas Ruiter en Helena Maria Bourgonje. Gerai- dus Cornelis Lampe en Johanna Wilhdmina Palland. Cornelis Fredericus Rabeling en Jantje Jonker. Levinus Johannes Sellouten en Margaretha Pieters. Salomon van de; Kop en Roza Glaser. RITSEVOORT EN KOORSTRAAT. Wie de nieuwe bestrating van het Ritse voort en Koorstraat heeft bereden, weet, dat men daar reeds thans den korten golfslag op RADIOFONISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 8 April. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteoro'logisch Instituut te De Bildt. Hougste barometerstand 762.6 te Akureyri. Laagste barometerstand 736.5 te Kopenha- gen. Verwachting (geldig tot den avond van 3 April) Matige zuidwestelijke, later noordwestelijke of noordelijken wind, betrokken tot zwaar be- wolkt, met regenbuien, iets kouder. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind aan alle posten, hedenmorgen te 9 uur 5 min.,Weest op uw hoede". Landiooper: Is er ook bout te kloven? Mevrouw: Nee, dank je. Landiooper: Kleejen te kloppel Mevrouw: Nee, dank je. Landiooper: Wat in den tuin te doen of een ander karweitje? Mevrouw: Nee, dank je; ik beb geen enkel werkje voor je. Landiooper: (Met een zucht van verlichting) Zou nwe me dan ook een stukke ete wille geven en een slokkie te drinke? v (Humocirtk Toen keizer Frans Joseph I van Oostenrijlc onverwachts de rfiilitaire academie te Weeneo bezocht, trad hij juist een der lokalen binnen tijdens het onderricht in de geschiedends. De keizer verzocht den leeraar rustig voort te gaan en hoorde, met den rug naar de cadetten gekeerd, de voordracht van den leeraar aan. Zich onopgemerkt denkende tro-k een der leer» lingen een veer uit den helm van den keizer, nog een, weer een, totdat de meeste leerlingen er een hadden. Plotseling viel de helm tegen den arm* van den keizer aan, die de bedoeling begreep. Wat wilt ge met die veeren doen, vroeg hij. Bewaren tot een aandenken. Dan blijft mij niets over dan ieder uwer een veer te geven. Toen hij geen veeren meer had vroeg hij den professor zijn hoed te willen leenen, daar hij toch niet blootshoofds naar het paleis kon gaan. Een diplomaat, vertelt Ney, die lang te Parijs gewoomd had, dineerde met minister Dufaure. Er was dicn dag een stormachtige kamerzit* ting geweest en dc vreemde diplomaat betuigde zijn leedwezen er over, dat de Franschen zich niet verstandiger toonden, hij beweerde de natie niet te kennen. Excellence, merkte Dufaure kalm op, meent ge Fiankrijk te kennen? Zekqr, ik wo.on hier al 20 jaar. En hoeveel Fransche families, die 'op de' vierde verdiepmg woncn, ker.t gij? vroeg Dufaure. Verrast antwoordde de diplomaat dat hij daar geen kenmssen had. Dan kent ge Frankrijk niet, zei Dufaure, want het Fransche volk dat werkt en verstan» dig is, woont op de vierde ve^dieping. x»- l

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 10