Ds, N. J. G. SCHERMERHORN Uit het PanSemersl Binnenland Provfiiciaai wseuws Telegnammeii Stadsgiieaaws MT ANJELIERGN Bioscopen IWarktberichten jldbt soMaten van fiet ZuMelijle Ieger gefu- eilleerd. In een belangrijke conference van 'Zuidelijke generaals werden anti communisti- sche besluiten genomen, die naar men meen- de moesten worden geheim gehouden. De inval in de Sovjet-legatie. Geen blijvende bezetting van de gezantschapswijk. i Het corps diplomatique ite Peking heeft ver- fclaard, dat de mogenritheden in geen geval jjullen toestaan, dat eenig dteel van het lega- ftekwartier blijvend door de Ohineesohe auto riteiten zal worden gezet. De deken van het corps heeft ecibter de termijn verlemgd, na af- loop waarvan de Pekinigsdhe politic de wijk ••zal moeten verlaten. Zij is daar sinds den in- f.vat gebleven en heef t den Russen niet toege- Ntaaji naar hum womingen terug te keeren. Het protest van het diplomatieke corps. Renter verneamt, dat het diplomatieke icorps te Peking het aangekondigoe formeel protest naar aanilekiing van den" inval der Chineesche pollitie in de- ghbouwen der Sov- |et-deiegatie tot de Chineesche autoriteiten heeft gericht. Het corps is van oordeel, dat de jphineesdhe politic, die gemac'htigd werd de ♦Dahlbank te doorzocken, met haar optreden haar rechten heeft oversdvreden. Wellington Koo blijft aan. Naar aanleiding van de huiszoeking in de fbouwen van het Sovjetgezantsdhap heeft ellington Koo, de demissionnaire miinister- president, besloten voor het oogenblik zijn fumcties te hervatten. Hij had hedenmiddag een onderhoud met Tsjang Tso Lin, wien hi] ;'adviseerde de tijdens de huiszoeking gemaak- «e gevangeraen door de gewone reditban'ken te doen beretibten, hetgeen Tsjanig Tsio Lin, die voornemens is ze voor de militaire recht- banken te bren^en, weigerde. Het gebearde te Nanking. Aan de „Times" ontleenen wij het bericht. <dat de drie identielce nota's van Groot- Brit- tannie, de Vereenigde Staten en Japan inzake (het gebeurde te Nanking nog niet aan de tKantonneescihe autoriteiten zijn overhandigd. UDeze vertraging is, naar wordt vernomen, niet het gevolg van een belamgrijk versdhil in eienswijze, doch van de noodzakelijikheid om te overwegen of bepaaldte zaken tibans dienen te worden geregeld of voor latere beapreking bepaald. Volgens bericht hat Washington is nog al- tijd geen overeenstemminig tusschen de drie mogendheden verkregen inzake de te nemen saneties. De opmarsch der Zuidelijken. De nationalistiscihe opmarsch naar het Noorden ondervindt ernstigen tegenstand in noordelijik Kiangsjoe, waar de nationalisten herhaaldelijk moesten wij'ken na gevechten met de Sjantoengtroepem, die vliegmachines gebruiken om de nationalisten met bommen te bestoken. Op verschillende puniten moet zwaar zijn gevechten. Nieuwe strijdkrachten. Een Britsch luchteskadter met verkennings- en bombardementsviiegtuigen zal naar Cliina vertrekken. Terwijl Japan voorloopig geen versterkin- gen naar China zal sturen, heeft Ainerika echter tot het zenden van 1500 fusiliers be sloten. RUSLAND. IN DE HOOFDSTAD DER SOVIETS. Leningrad, de hoofdstad van •sovje't- Rusland, heeft blijkbaar alle Russische en buitenlandsche records geslagen, wat dron- kenschap en moorden betreft. Gedurende een enkele week werden 5124 personen gearresteerd wegens dron- kenschap. Het mag een rustige dag heeten, als er minder dan drie moorden plaats hebben, Het zijn vaak jeugdige lieden, die deze moorden bedrijven. Het motief is dan zich van het geld der slachtbfferi meester te maken. BELGIL, EEN CYC LOON. Het geimeentehuis van Nimy, bij Bergen, is D onderd ag namiddag door een hevigen cy- clodn grootendeels verwosst. De sc'hade be draagt ongeveer een millioen. Er werden geen personen getroffen. Het monument voor de gesneuvelden uit den oorlog werd1 onder het neervallend puin vemield. DEN HAAG, 8 April 1927. De Eerste Kamer heeft nu ook Paasch- vacantie genomen. Maar voor niet meer dan anderhalve week. Op Dinsdag na Paschen komt zij aiweer bijeen om haar taak: de behandeling der Staatsb-grooting af te doen. Hard opgeschoten is zij van- daag niet. De begrooting van Onderwijs is achter den rilg, maar met de begrooting van Arbeid is zij pas begonnen. Er zijn weer heel wat wenschen te berde gebracht. Nadat de heer Ossendorp (S. D. A. P.) zijn gisteravond begonnen philippica ;tegen de assistenten bij het onderwijs had ten einde gebracht, heeft mevrouw Pot- huisSmit (S. D. A. P.) eep woord laten hooren ten gunste van het landbouwhuis- ^boudonderwijs, dat zij praktischer wensch- ;te ingericht te zien. Daarna heeft de heer De Jong (R. K.) een protest laten hooren tegen de bewering, dat de stijging der uit- gaven voor onderwijs hoofdzakelijk toe te schrijven zou zijn aan het bijzonder onder wijs. Wijders heeft hij meer steun voor het Wuitengewoon onderwijs gevraagd en aan- gedrongen op eeq herziening van de classi- ficatie van de onderwijzers en op verplich- te invoering van het zevende leerjaar, door voorbereidend lager onderwijs in de eerste klasse te doen geven, zoodat de zevende klasse dan gelijk zou komen met de tegen- woordige zesde klasse. De heer Polak (S. D. A. P.) vroeg, hoe het nu stond met de reeds lang beloofde Monu- mentenwet, en drong aan op meer bes Ter ming van onze moleris en hoogere subsidie aan het Amsterdamsche Conservatorium, ook klaigde hij weer over de vernieling van den Pietersberg bij Maastricht. De heer Smeenge (V. B.) waarschuwde tegen te groote zuinigheid bij het nijverheidsonder- ivijs en kwam op tegen het plan om het ar- chief van Drente bii hat riik over te bran- lnomt. REV. SQC. MEICOMITE. gen. De heer Slingenberg (V. D.) eindelijk drong aan op een betere wettelijke regeling van het Midd. Onderwijs. De minister van Onderwijs, de heer Waszink, heeft geweigerd de nervormings- voorstellen van den heer Ossendorp in overweging te nemen, omdat dit aan het land 23 millioen zou kosten. Maar van het instituut van assistenten is hij ook geen vriend en als de misbruiken niet te keeren zijn, zal hij opheffing er van bij de wetswij- ziging in 1930 overwegen. Aan mevr. Pot- huis-Smit beloofde de minister verbetering van het landbouwhuishoudonderwijs. Den heer de Jong zegde hij overweging van zijn denkheelden toe. Den heer Polak deelde hij o.a. mede, dat er wel een ontwerp-monu- mentenwet gereed is, maar dat hij er wij- ziging in gebracht wil zien omdat het ont- werp hem te draconisch voorkomt. De zaak van den Pietersberg hij Maastricht, welke ook door den heer Po lak was aahgeroerd, heeft 's ministers voile aandacht, maar hij wilde er niet van weten de nijverheid te bemoeielijken ter wille van het natuurschoon. Intusschen wordt de Pietersberg niet zoo deerlijk vernield als van sommige kanten wordt beweerd. Omtrent ruimer steun aan het Ams ter dams ch Conservatorium kon hij niets beloven. Aan den heer Smeenge ver- zekerde de minister, dat het Drentsche ar- chief niet aan het rijk zal overgaan. Nadat de begrooting van Onderwijs zon- der stemming was goedgekeurd, kwam de Begrooting van arbeid, handel en nijver heid aan de orde. Een der jongere sociaal- democratische leden, de heer Dans, heeft toen een rede van zulk een omvang gehou den „misdadig lang" hoorde ik haar noemen dat zelfs zijn partijgenooten het geduld gemist hebben om hem aan te hoo ren en er ten slotte geen vier leden onder 1 zijn rede aanwezig waren. Zij werd ge- vormd door een reeks van beschuldigingen aan den minister van Arbeid en klachten over de niet-uitvoering van verschillende sociale wetten met name de Arbeidswet en het niet-uitvoeren van de Conventie van Washington. Toen hij eindelijk was uitge- sproken, was -de voorzitter zoo vriendelijk de vergadering te sluiten. Vermoedijk was ook zijn laatste restje geduld uitgeput. WEGENBEL AST I'NIG. Met ingang van 1 Mei 1927 treedt die wet op de Wegenbelasting in wedring. In de aangifteformulieren moeten veel ge- gevens voor de indentiteif der auto's of mo- torrijwielen worden vemield. Daarom is het in't belang der autohouders dat zij reeds nu ten kantore van den Rijksontvanger aangif teformulieren aanvragen of aldaar aangifte doen HET MOTORONGELUK BIJ EPE. De motorrijder, die. bij een motorbngeval bij Epe ernstig gewond word, is gistermorgeu in het ziekenlhuis overleden. f ALGEMEENE BOND VAN FORENSEN. Ongeveer tachtig personen, in yersdiillen-. de geineenten van ons land gevestigd, hebben kortgeleden te Amsterdam opgericht den al- gemieenen bond van forensen, welke zich ten doel sfeit de bdhartiging van de belamgen, in den meest uitgebreiden zin, die de leden als forensen raken. In het bijzonder zal de bond zijn aandacht wijdCn aan het vragstuk der fo- rensenbelasting, opdat door een krachtige ac- tie een weg aangegeven wordt om uit de thans bestaande moeilijfiheden en onbillijkheden te geraken. Het is de bedoelinig, zoo spoedig mogelijk in de geineenten, waar een eenigszins uitge- breid aantal forensen gevestigd is, over te gaantot oprichting van plaatselijke afdee- lingen. GEVAARLIJKE KWAKZALVERS- PRAKTIJKEN. Van betrouwbare zijde dmlt men het D. v. N.-B." mede, dat een inwoner der gemeen- te Zundert het slachtoffer is gev/drden van kwakza 1 versprakt ijken. Bedoelde persoon was lijdende aan een lich- te huidaandoening en ste'de zich onder be handeling van een zekere Mie Broos, wonen- de te Vorsselaer (Belgie), wel'ke vrouw, naar het schijnt, nogal eenige „beroemd- he:d" bezit op het gebied van kwakzalverij. Hij ontving, te-gen betaling, van haar een potje 'zalf als geneesmiddel. met de verzeke ring dat hij na hot gebruik daarvan genezen zou zijn. De onvoorzichtig'heid van den pa tient bleek at spoedig, want na gebruik van het z.g. smeerniidde', verergerde de kwaal zoodaii^g, dat directe opneming in het St. Ignatiusgesticht te Breda gebeden werd, waar de patient thans reeds eenige dagen in levensgevaar verkeeri. Eeti lmidspecialiteit te Breda constkteerde hoogst ernstige loodvergiftiging met alge- meen huidversterf. Het onderzoek naar de samenstelling derzalf bracht aan het licht, dat deze grootendeels bestond uit loodwit, met wat menie rose gekleurd. Zooals men weet, is loodwit een der zwaar- ste vergiften, en men begrijpt, dat het be- smeren van het heele lichaam daarmede, zooals in het onderhavige geval geschiedde, noodlottig moest worden. De marechaussee stelt een ernstig onder zoek in, en is het blad goed ingelicht, dan heeft ook de Belgische politie de zaak reeds ter hand genomen. KINO TE VONDELING GELEGD. Tusochen het jonge echtpaar T. te Leiden was dc verhouding reeds lang niet zoo als zij wezen moest. Donderdag liep een twist zoo hoog, dat de vrou-v het huis verliet met de mededeeling, inet weder te zullen terug- keeren. Het tweeiarig kind liet zij bij den manachter. De vader scheen echter geen prijs te slellen op zijn kind en ging er des avonds mee naar buiten en legde de klieine te vonde- ling voor het huis van een schoonzsuter aan den Hooge-Rijndijk, waar, naar zijn meening, de vrouw wel zou vertoeven. Een vo-orbijganger vond er het al zeer ver- kleumde kindje. Hij belde bij de bewoonster aan, die de kleine v/vjrloooie onnam De do Iific werd met bet geval in kennfs gesteld, die T. opspoorde en pi-oces-verbaal opmaakte. De kleine blijft voorloopig bij tante. HOOG WATER. De Maas vooc Grave is zoodanig ge- wassen dat de laag gelegen uiterwaarden on der water staan. Men vreest dlat spoedig ook de hooggdegene onder water zullen komen. De boeren zijn drunk bezig de koeien, welke reedis ingieschaaid waren, weer naar de stal- len te brengen. Ook alle loswallen zijn overstroomd. Binnedijks is de watertoestand rondora Grave op het oogenblik zeer ellendig. Gistermiddag 2 uur begon die provinciale weg reeds onder te komen. PROCES-VERBAAI. WEGENS DIERENMISHANDELING. Dc politie van het bureau Witte de With- straat te Rotterdam heeft wegens dierennus- haideling proces-verbaal opgemaakt tegen een gementewerkman, die bij den grooten vijver van het park bezig was zwanen uit het water te trekken. Hij gebruikte daar toe een stok, waaraan zich een lus van ijzerdraad bevond. Deze lus werd1 om den half der die- ren geslagen, die daarna meegetrokken wer den. Jarenliang is dit op dezelfde wijze ge- schied. Met dit proces-verbaal wil men nu trachten een beeslissing uit te lokken, waar- door aan deze wreede methode een einde kan worden gemaakt. MATROOS VERDRONKEN. De matroos der le kl. J. Stins, a. b. van Hr. Ms. torpedoboot Z.6, kwam Donder- dagavond te laat voor de poort van de Ma rin ewerf te Helder om nog tot zijn schip te worden toegelaten. De torpedoboot lag aan den overkant van het N. H. Kanaal. Stins trachtte nu, door het kanaal over te zwem- men nog aan boord te komen. Bij deze po- ging is hij echter verdronken. Vrijdagmid- dag om 2 uur is het lijk opgehaald en naar het marine-hospitaal overgebracht. Stins was 22 jaar oud en ongehuwd. EEN VERKIEZINGSDRAMA. In de vergadering van het hoofdstem- bureau van den Kieskring Deventer kwam in behandeling het protest ingediend door J. H. Peters, die door den Raad Was aange- wezen om zitting te nemen in het stembu- reau van. district 17, terwijl door een abuis ter secretarie de oproep was gezonden aan zekeren H. J. Peters, die ook zitting had genomen. De voorzitter, burgemeester jhr. mr. T, A. M. A. van Humalda van Eysinga, verklaarde, dat J. H. Peters dm 8 uur 's morgens, toen het bureau geopepd was, nog niet aanwezig was en dat H. J. Peters dus geacht kon worden te hebben zitting genomen als door den voorzitter op grond der Kieswet aai^gewezen kiezer. Toen later J. H. Peters verscheen.,- wilde deze geen zit ting nemen, zoodat H, J. Peters bleef. Er is dus geheel volgens de wet gehandeld. Het door J. H. Peters ingediende verzoek om wegens zijn te laat komen proces-verbaal tegen hem op te maken, wegens plichtsver- zuim, achtte de voorzjtter gezien het ver- loop der zaak, qiet voor inwilliging vat- baar. Hierop werd door hethoofdstembureau het procqs-verbaal van de verkiezing in den kieskring Deventer vastgesteld. De zaak zal bij heCvaststellen van den einduitslag voor de geheele provincie Overijssel door het centraal stembureau te Zwolle behandeld moeten worden. ROOFMOORD. Het vorige najaar werden uit de weide van het landgoed Nolderhoeve te Zuidwolde in Drente eenige koeien gestolen. Het is later gebleken, dat de landbouwer R. R., oud 32 jaar, de koeien gestolen had. In verband daarmee werd hij gister gevankelijk naar Assen overgebracht. Achter de hoerderij van R. woonde op een kleine boerderij een zekere De Wit. In het begin van dit jaar bratidde de boerderij van de W. totaal af. De W. ontving van een ver- zekeringmaatschappij het verzekerde bedrag van 2000 en giflg bij R. inwonen. Op 11 Februari bleek de W. plotseling verdwenen en er werd niets meer van hem vernomen. Daar de W. uit Noord-Hollan 1 afkomstig was, dacht men dat bij daarheen was vertrok- ken. Toen R. gister naar Assen was overge bracht, werd zijn vrouw'thuis aan cen ver- hoor onderworpen. Dze deed toen de beken- tenis, dat haar man op 11 Februari de Wti heeft doodgeslagen en dat hij het lijk op zijn erf heeft begraven. In verband bier mee zal de just'itie vandaag op het erf van R. opgravingen doen. KORTE BERICHTEN. Dezer dagen is in de Ringvaart tus schen Ombilinstraat en Molukkenstraat te Amsterdam drijvende gevonden een kinder- lijkje van het vrouwelijk geslacht, gewik- keld in een gonje rokje en een zwarten da- mes-gummi-regenmantel, iGstermorgen isy een tram Zutphen— Deventer, van Deventer komende, op een overweg tegen een vrachtauto geloopen, waarvan de chauffeur niet tijdig kon stoppen. De vrachtauto werd vernield, doch de tram kon haar weg nog vervolgen. Te Schottershuizen (Zuidwolde, Dr.) wordt sedert eenigen tijd Dirk W. vermist.' De krandrijver Reynhoudt, werkzaam op de werf De Schelde te Vlissingen, heeft |>ij proefnemingen met pen nieuwe kraan een gedeelte daarvan op zijn lichaam gekre- gen. Gisternacht is hij aan de bekomen ver- wondingen overleden. Te Diever (Dr.) wordt sedert Zaterdag j.l. zekere A. vermist. Ongecorrh,feerd) UIT BERGEN Een vergelijking van den uitslag der stem ming in deze gemeent-e yoor de Provinciale Staten op 6 April 1.1. met dien van de in 1923 gehouden stemming gepft het volgend resul- taat. De tusschen haakjes geplaatste getallen zijn de uitslagen in 1923: R.'K. Staatspartij 768 (742); Christ. Hist. Partij 106 (71); Anti-Rev. Partij 47 (24); S. D. A. P. 416 (238); Vrijheidsbond 168 (136); Vrijz.-Dem. 417 (311); Com m u nis ten 32 (15); andere partijen 29 (63); van on- waardie v^^faarde stembilietten 08 Totaal aantal personen, dat aan de stem ming heeft deelgenomen 2081 (1636). Het aantal stemgerechtigde kiezers bedroeg 2402 (2019). Alzoo is niet aan de stemming deelgenomen door 321 (383) personen of 13,36 pCt. (18,97 pCt UIT WINKEL'. Door de afd. Winikel van d'en Vrijheids bond is bij referendum de candidatenlijst voor die Raadsverkiezing vastgesteld als volgt: 1 J. Spaans (aftr.) 2. C. Meurs. 3. J. de Veer. 4. K. Over. 5. J. Th. Broersma en 6. W Amels. UIT SENT PA-NCR AS. Vrijdagmiddag reed hier een boerenwagen, waarachter een driiewielde kar met zand. Op den eersten wagen waren eenige kinderen ge- klommen, welke er, terwijl de wagen reed, af- sprongen. Het 7-jarig jongetje van den heer Wognum geraakte onder die zandkar. Met gekneusd been en gebroken arm werd't knaapje 'n wo- ninsg binnengedragen, waar dr. Diestree een noodlverband legde. Vervolgens bradht deze de kleine met zijn auto naar Alfomaar, waar het geval verdter werd' behandeld. Door een groep kiezers uit d'it gedeelte zal nog een lijst voor den- gemeenteraad te Koed'ijk wordten ingediend. Om eenigszins succes te bahalen zullen al le niet-R. K. partijen meewerken, naar aan leiding yan het feit, dat een candidaat van hier op een lijst van een kiesvereeniging te Koedijk .pas no. 8 staat. Op deze in te dienen lijst zijn geplaatste 1. K. Madderom, 2. J. v. d. 'Ham, 3. D. Leijen, Jr. 4. J. Zwart. UIT NOORDSCHARWOUDE1. Door de Vrijz. Dem. kiesvereeniginig alhier is voor de raadsveiikiezing de volgende can didatenlijst samengesteld: 1. J. Ootjers (aftr), 2. N. Kooiji (aftr.), 3 A. de Geus (aftr.), 4. J. Kliffen, 5. C. Kee- miah Cz. Jr., 6. D. Hansen, 7. J. Kuiper, S. P. B'lokker. UIT OUDKARSPE'L. De heer Jn. Schrieken alhier herdacht giste- ren het feest, dat hiji gedurende 25 jaar amb- telijk verbonden is aan de Oudkarspelsche brandwaarborgimaatscliappijenDoor perso- neel en direotie werd hem een huiskamer- ameublemcnt aangeboden en door een der di- recteuren nog een enveloppe met inhoud. UIT ZUID'SOHARWOUDE Onize vroegere plaatsgenoot de heer F. W. Bbttger slaagde deze week te Utrecht voor het ddctoraal examen, tweede gedeelte. AKERSLOOT. (Maart). G e b o r e n Adrianus, z. van A. A. Buur en M. Rietveld. Geertruidia Cathari- na, d. van C. Th. Graas en G. M. Borst. Clasina Dorothea, d. van G. Groen en M. Ad- miraal. Helena Theresia, d. van H. J. van Tol en D. de Greef. Nicola Catharina, d van F. Dekker en A. Tamis. Theodoru9 Josephus, z. van J. A. Verduijn en H. Wie- bes. Johannes Petrus, z. van J. Kerssens en M. C. Vrouwe. Jacob, z. van W. Schram en A. van Leijen. Overleden Klaas Betjes, wecfuw- naar van Maartje Verduin. 71 jaar. H<ui- bertje Keijzer, weduwe van K. van Duin, 77 jaar. Gedeeltelijk gecorrigeerd.) HET HOOGE MAASWATER. GRAVE,.9 April. Tengevolge van het hboge Peelwater, waard'oor de lager gele gen wei'land'en in het stroomgebied van de Bergsohe Maas gevaar loopen onder water te loopen, zijn de landbouwers van Beek, Velp en Herpen bezig met het ophoogen van den Peeldam onder Velp en Grave. Ten gevolge daarvan is een gedeelte van den prov. verkeersweg NijmegenDen Bosch hedensmorgen overstroomd! BRAND. ERNST, 9 April. Alhier brak brand uit in een boerenhoistede, toefcehoorende aan de Dullens-stichting te Arnihem en be- woond door dn landbouwer A. De inboedel en voor een geldswaarde van 1300 ver- brandd'en. Het vee kon worden gered op 4 varkens na. INLIJVING. Op 2 Mei a.s. zal een inlijving van dienst- plichtigen der lichting 1927 plaats hebben voor de infanterie en de wiehijders en voor het korps rijdende artilferie. DE BLOEMENTENTOONSTELLING IN DE CADETTENSCHOOL. •Men schrijft ons: Morgen staan de hyacinten op het buiten- terrein in v.ollen bloementooi. Schitterende kleuren in rood, paars, wit, blauw, roze enz. De bezoekejrs mogen dien dag uitma- ken, welke soort zij 't mooiste vinden. Bij den ingang zal elken bezoeker een stem- biljet worden uitgereikt, waarop men het nummer van het perk dat men het mooiste vindt kan invullen. Het ingevulde biljet kan in een bus staan- de in de lunchroom, waar een gezellig strijkje is, gedaan worden of wel in de bus hangende aan het ijzeren hek bij den in gang. De eigenaar van bet perk dat de meeste stemmen oqtvangt, krijgt een kunstvoor- werp, beschikbaar gesteld door Mevrouw BosmanLeopold te Alkmaar. Het ligt in de bedoeling, dat bet Tu- schinski-theater van dit onderwerp en van de tentoonstelling een film maakt. PAARD DOODGEVALLEN. Op den Rijksstraatweg voor het buiten „Nyenburgh" viel heden morgen ong. 10 uur het paard1, gespannen voor den wagen van den brandstoffenhandelaar Spaan, wonende te Heiloo, plotseling dood neer. Het dier was verzekerd. TE WATER GELATEN, Van <Je scheepswerf en machinefabriek ,,'t Hondsbosch", directeur de heer H. J. Bos man te Alkmaar, werd met gunstig gevolg te uiaiar -<sLaten de soeclaal voor -ware sieepcnensten vervaardlgde stalen directfe- motarsleepboot No. 632. Deze boot, welke uitgerust wordt met eer 50 P.K. „Kromliout" ruwoliemotor, is ge bopwd voor Rotterdamsche rekening. BAZAR-EXCELSiOR. Hedenmorgen hebben wij een bezoek ge bracht op de bazar, die door de muziekver eeniging „ExcelsioF' op Zaterdag, Zondag en Maandag in het versierde gebouw der Har- monie gehouden wordt, ter stijving van haar kas. De verschillende stands maakten een keu1 rig-verzorgden indruk: de kunstvoorwerpeni die voor zeer billijken prijs ter verkoop wa ren aangeboden, zijn werkelijk het koopen overwaard Vooral de afdeeling handwer ken trekt echter de aandacht: de dames heb ben zich ook ditmaal van haar beste zijde laten kennen! Verder bevinden zich op de bazar talrijki attracties, waarvan we o.a. vermelden willen een werptent, touwtrekken, vrootijke keuken, spijkersport, rad van avontuur, een theetent van de firma Van Nelie, enz. Een verloting, waarvoor zeer fraaie prij- zen zijn beschikbaar gesteld, zal evemnii nalaten, groote belangstelling. tot zich te trekken, terwijl voor de jongejui de aantret- kingskracht wel grootendeels zal bestaan in de „dancing" Ten slotte vestigen wij de aandacht op he' feit, dat de benoodigde kunstvoorwerpen en verdere artikelen geheel en al verkregen zijn door schenkingen van zaken, zustervereeni- gingen en particulieren van elke richting. Een mooi bewijs van samenwerking dus weer! Hedenmiddag zal de tentoonstelling dooi wethouder Westerhof geopend worden in zijn kwaliteit van voorzitter van het eere- comite. Maandagavond heeft de verloting plaats, terwijl tevens dien avond als attractie een ultraphoon-coneert gegeven wordt. In one blad van Maandag komen wij op de opening en de verdere gebeurlijkheden uit- voeriger terug. P AL MP A SCH EN-OPT0CHT. De Vereeniging „Oud-Alkmaar" heeft het initiatief genomen, een Palmpaschen-optocht te houden, hiermede het voorbeeld volgend van Hengelo, Ensdhede en andere gemeenten, waar op dien dag de kinderen in optodht door de straten trekken, bun Palrmpaaschstok dra- gend en Palmpaaschlied'jes zingend. Morgen (Zondag) kunnen alle kinderen, die in het gelukkig bezit van een Palm- paaschstok zijn, om 2 uur op het Hofplein samenkomen, waar de padvinders als gelei- ders aanwezig zijn. De stoet trekt van het Hofplein af langs d'e Nieuwesloot, Hoogstraat, Langestraat, Huigbrouwerstraat, Laat, Keetgracht, Oude- gracht (bezoek aan het Wildemanshofje), Klein Nieuwland, Nieuwlandersingel, Emma- straat, Steijnstraat (bezoek aan het hofje Pa ling en van Foreest), Costerstraat, Emma- straat, Zilverstraat, Ridderstraat, Laat. Sdhoutenstraat, Hoogstraat, Nieuwesloot, Hofplein. Bij de onfbindinig van den stoet zal aan elk der cteelmemendte kinderen een versnapering worden uitgereikt. Heden. buitengewone collectie ZIE ETALAGE'S. Eerst Alkmaarsch Bloemenmagazijn, ANTON HAAKMAN. Alkmaarsch Bioscoop Theater, Waarorn mag ik niet vechten? Dat vraagt Hall Mason in het nieuwe hoofdnuuimer van het A. B. T. programma meermalen. Hij de flinke goedgebouwde ke- rel, kranig athleet en gymnast en sterk bok- ser, komt gaarne de verdrukten te hulp. Maar als hij candidaat wordt voor districtsburge- meester, moet hij' zich een beetje intoomen en wordt hem bij contract het vechten verboden. Dat gaat echter net zoolang goed tot hij zijn meisje Patsy in gevaar weet. Dan stoort hijl zich nergens meer aan en trekt er op lbs. Dat zijn politieke tegenstanders, die het meisje ontvoerd hebben, er dan aan moeten gelooven, spreekt vanzelf. In mooi gymnastiekwerk aan de ringen toont de hoofdvertolker, de bekemde Frank Merrill, dat hij zijn sportieve naam tne( eere verdient. Eva Novak speelt de rol van Patsy, en als Frank haar te hulp komt, vallen er gevoelige klappen, want hij strijdt en vecnt onbe- vreesd en niet zonder gevaar voor zijn te genstanders. Ook Oom Piet speelt zijn rol aardig. Het bijprogramma geeft een natuuropname en een komische tweeacter van Fridolin, die weer in voorhistorisch costuum, de meest dwaze grappen uithaalt en onbedaarlijk doet lachen. RADIOFONISCH WEERBERICHT, naar waamemingen, verricht in den morget van 9 April. Medegedeeld door het Kon'. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 764.7 te Vestma- noer. Laagote barometerstand 747.1 te Stock holm. Verwachting (geldig tot den avond van 10 April) Aanvankelijk zwakke, veranderlijke wind, later uit Noordelijke richtingcn', betrokken tot zwaar bewolkt, met kans op regen, later opklarend, aanvankelijk weinig verandering in teniperatuur, later kouder. ALKMAAR, 9 April 1927. Op de heden gehouden Botermarkt werd betaald voor le s. Boter 0901Boter 2e s. 0.80 0.85; Eieren (groothandel) f 4.35 5.35; Eieren (kleinhandd)'4.505.50; Eendeieren 4.30. ALKMAAR, 9 April 19-27. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd: 26 Paarden 150—/ 350; 69 Melkkoeien 200—/ 360; 268 Nuchtere kalveren 10 20; 152 Vette Schapen 30—/ 40; Overhouders 2835 45 Schrammen 24—/ 38; 154 Biggen (10 weken) f 14— 21; 6 Bokken en geiten 4—/ 13- -r>

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 2