DE LANGE DE MORAAZ Gredieten - Deposito. - Effecten MIJWHARDTS Hoofdpijn- tabletten Sfadsnieuws LAHSESTBAAT 49 ALKMAAR Marktberichten Rechfszaken Ingezonden stukken Tijdschriften f HERBERGIERS-FILOSOHE. Op de dteur van ecu herberg aan de Itali- aansche Riviera Jioeft de eigenaar die navol- gendoe merkwaardige mededeelmg aange- oracht„Denkt er aan, dat hier voile glazen een liter maken. Twee liters leiden tot dron kenschap en dronkenschap tot discussies. Discussies veroorzaken ruzie en ruzie leidt tot vediten. Vediten leidt naar de vierschaar en dteze weer tot de gevangenis. Afgezien Jiiervan, komt gerust hier als gij matig wilt drinken, eerlijk betalen en in vriendischap vertrekken, om in alien vredte weer thuds te jcomen (i EEN JEUGDIG MOORDENAAR. De kindterreehtbank te Oranienburg heeft Vrijdag een van de vreeselijkste misd'adleu ran den laatsten tijd behandeld n.l. den tnoord op drie personen aldaar in October 1.1. door een 15-jarigen jongen, Ernst Miiller. De jongen kreeg tien jaar gevangenisstraf. ITij had het drietal, waarvan twee- heel nude menschen ware®, gedOod, omdat hij dacht, zoo verklaardte hij, dat zij hem wilden terugzendten naar een opvoedingsgesticht, waaruithij ontvlucht was. Het was „in een oogenblik gebeurd" hij had van te voren geen plan om hen te vermoorden gehad. De deskundige verklaarde het kind volko- me® toerekenbaar. j- VIJF-EN-TWINTIG UU.R GEDULD Bekend zijn de Londensche queues van menschen, die zich lang van te voren voor de schouwburgen opstellen teneinde zich te verzekeren van de goedkoope ..hooge" plaat- sen, welke niet besproken kunnen worden Gisteravond is in den Drury Lane-schouw- burg de eerste voorstelling van „The Desert Song" gegeven. Het stuk begon om kwart over achten, maar reeds den vorigen avond om 7 uur waren de eerste menschen zich ach- ter elkaar aan het opstellen. Vijf-en-twintig uur hebben zij dus gewacht, om het stuk te leunnen zien. Gisterocthend om 8 uur waren er al een vijftig menschen. De meesten hun- ner hadden den heelen nacht in den reren geduldig gewacht. Gewoonlijk wint een rrouw die er zich op kan beroemen dat zij al meer dan 30 jaar elke premiere te Lon don heeft gezien den slag om de eerste plants aan het hoofd van de queue. Ditmaal was echter een man eerste, zekere Triming- haim, een kleuriieg uit Zuid-Amerika, die zelf toonedspeler is. Hij was de eerste die zijn veldstoeltje uiteenMpate en ging zitten. De eigenlijlke hdoinnen van de queue wa ren twee vrouwen, die nog nooit een heelen nacht in een queue gewacht hadden. Zij kwatnen uit Plymouth en waren juist bij- tijds te Londen aangekomen, om zich onder dte eerste zes te kunnen sdiaren. 1 KORTE BERICHTEN. Volgens een bericht uit Boekarest heeft Roeunenie bij Italie om opheldering verzocht aangaande het doel der Hangaarsdi Itali- aansche overeenkomst. -wlDe Britsche algemeene staking en die mijftwerkersstaking van verleden jaar hebben d eschatkist 40 miilioen en het land 400 mil- lioen pd. str. gekost In Pieton (Belgie) zijn vier arbeiders in een 2»00 meter diepe nieuw-aangeboorde schacht van een steenkolenmijn gevallen en gedbod. Naar de „B. Z." meldt, is de fabrikant Har'kenbusch, die indertijd zijn zoon op het belastinglkantoor te Neuko'ln heeft doodge- ec'hoten, uit de voorloopige hechtenis ontsla- gen, daar hij volgens het rapport der genees- kuncligen de daad in een toestand van groote opgewondenheid heeft begaan. Volgens de bladen zijn te Graudenz (Polen) negen militairen en zes burgers on der verdenking van spionnage gearresteerd. Het Central-News-Agentschap meldt uit Buenos Aires, dat Ibanez den president van Chili heeft afgezet en zich zelf tot dic tator Jheeft uitgeroepen. Terwijl Georges Carpentier in den vroe- gen ochtend van Donderdag j.l. te Parijs op zijn motor naar huis reed, zag hij hoe nabij de Arc de Triomiphe drie automobi'listen door eenige apachen werden aangehouden. De bokser stopte omniddellijk en wierp zich op de bandieten, die het hazenpad kozen foen zij den Europeesehen kampioen her- kenden. Aan het Gare du Nord te Parijs zijn gisteren twaalf kisten arcotische middden, die bestemd waren om via Antwerpen naar Sjanghai te worden vervoerd, in beslag ge m-omen. Volgens een bericht uit Washington heeft president Coolidge den vroegeren mi nister van oorlog Stimsen naar Nicaragua gezonden met de opdracht om in overleg met de Amerikaansche autoreiten aldaar zoo Spoedig mogelijk een oplossing te zoeken voor het conflict, waarbij zulke groote economic sche belangen van Amerika betrokken zijn Naar uit Stuttgart wordt gemeld, Is te iBoblingen het fabrieksgebouw der fixma Adolf Reisser, waarin isoleerbuizen vervaar- digd werden, door een grooten brand geheel ivernield. Binnenkort zullen twee Fransche offi- cieren-aviateurs te Saint Raphael opstijgen, om een vlucht naar Buenos Aires te onnemo m-en. Officieel wordt gemeld, dat tusschen Franikrijk en Rusland- nog geen overeenkomst inzake ae sdhulden is geteekend Naar gemeld wordt s de President van Tsjedho-Slowafcije Masaryk uit Egypte in Palestina aangekomen, alwaar hij een acht- tal dagen zal vertoeven, De onderhandelingen tusschen Enge- land en Griekenland inzake de oorlogsschul- idiem zijn thans geeindigd. Op het Departe- ment van Financien is een overeenkomst ge teekend. In de staten Gklahama en Missouri heeft een hevige storm gewoed, die groote •dhade heeft aangerieht. Zaterdagnacht te 2 uur ging in Enge- id, Frankrilk en Bejgiii de isomer tijd in. Tand, - PALMPASOHEN. -De viering van Palmpaschen, zooals die door de vereeniging „Oud-Alkmaar" gister voor de eerste maal georganiseerd! was, betee- kende iets nieuws. En all wat nieuw is heeft gemeenlijk veel bekoorlijlcs Toen Zondagodhtend op het Hofplein a! meer kinidleren, grooten en kleinen, rijken en armen, zich verzameldentoen het daar een gewemel werd van jonge menschjes, die zich opmaakten om de ontwakende lente in te lui- den; toen daar honderden palmpaschen om- hoog gestoken werden, met roode, witte, blau we, met goudten en zilvereo wimpeltjes, met koeken en zwaantjes, met kipjes en eieren; toen over dat alles een blij muziekje van net carillon bu-itelde door de zoonige ludht, zie, toen werd er eensklaps een verheuging water in en om alles. Het was of op dat eene oogenblik alles lidhter, zonniger werd, of alle somberheid van de gezichten der mensdhen werd weggevaagd. Het was of in dlat eene oogenblik alle verdriet vergaten werd en er slechts p-laats was voor geluk. O, niet alle paasch-stokken waren even mooi. Er waren er die uit weinig meer bestonden dan een eenvoudig takje, bescheidenlijk opge smukt met wat groen, wat wimpeltjes en een enormcn peperkoekhomp. Er waren er waar- op de kleine wi't- en rose kipipetjes en eitjes een wel heel „verlogen" indrukje maakten En daarnaast zaigen wij er, waaraan moeite noch kosten gespaard waren, die pronlkstukjes genoemd mogen worden en trotech en par- mantig door de gelukkige bezitters of bezit- sters rondgedragen werden. Maar wat doet dat onderscheid er toe! En wat geeft het, dat ook hier, orider deze „groo<te-menstihen-in-den-dop"reeds eenza- men waren, die met zidhzelf en hun paasch- stok geen raad sdhen-en te weten en wat ver- drietiig afgezonderd stonden van de anderen Niets geeft bet en niets doet het er toe. Want no-gmaals, toen eenmaal de stoet zich in beweging zette en de honderdkoppige kin- derschaar, vooraf-gegaan door een muziek- korps, haar wandeling door Alkmaar's strate® aanving, toen op dat oogenblik dte tallooze paasch-stokken omhoog gingen, toen was er vareen in die dagen als het type van een on- rein dier beschouwde, dan wel dat men waarde toekende aan het praatje, dat het eten van varkensvleesch schurft en melaatsch- heid kan bezorgen, of zooals men thans nog wel hoort, dat men bij veelvuldig eten van varkensvleesch wormen krijgt, het is niet bekend. Bij deze verbodsbepalingen golden ver- moed-elijk in de eerste plaats religieuse en ethische overwegingen. In de middeleeuwen zien we de religieuse strekking meer naar den acbtergrond drin- gen en de sociale meer naar voren komen. Het geweldige vleeschgebruik in die tijden deed bepalingen in 't leven roepen een fce- perking beoogende. De voortschrijdende wetenschap is oor- zaak geweest van de toenemende bemoeiing van publiek en overhei-d met de vleesch- hygiene Vooral, toen de Duitsche professor Bollin ger kon aantoonen, dat in de zeventiger jaren bij een geval van massale vleeschvergiftiging, 1600 mensch ziek werden door het gebruik van schadelijk vleesch. nam de be- langstelling in de vleeschkeuring enorm toe. Het allermeest droeg hiertoe echter bij, de in 1882 gegeven verklaring van Prof. Koeh. dat tuberculose van mensdi en dier eenzelfde oorzaak hadden. De eersten, die zich met de vleesehkeurings- aangelegenheden hebben bezig gehouden en hun, wetenschap in geschriften publiceerden, waren de Duitschers. Wel wisten de Fran- schen er ook zoo het een en ander van, maar dezen publiceerden dit niet, zooals de Duitschers. In ons land waren reeds in het begin der 19e eeuw gemeenten, die verordeningen ten opzicht-e van de vleeschkeuringen hadden. Te Maastricht bestond in 1826 reeds een gemeentelijk slachthuis, bestaande uit twee slachtlokalen van elkaar gescheiden door het kantoortje van de keurmeesters. Venlo volgde in 1837, Den Bosch in 1853. Wel werd bij arrest van den Hoogen Raad van 15 Mei 1855 het gemeentebestuur van Maastricht onbevoegd verkkard tot het ne- men van dwingende bepalingen in dezen, maar deze Raad trok zich van dit arrest ver- moedelijk niet veel aan, want in 1856 werd daar het besluit genomen, dat zonder toestem- .ming van het hoofd der gemeente het vee geen versdiil in grootte en geen mindeje ^o[ meerdere versiering op te merken, toen waren er geen eenzamen meer, toen werd alles een. Die eendradht, zij was als een toekomst- symbool. En dte oudjes ondter dte vele kijkenden, met hun mummelende, tandtelooze mondien, zij lachten vergenoegd. Hen was deze paasch vreugde een herimnering aan eigen, lang-ver- Vlogen jeugd. Ze lachten stilletjes, heel stil- letjes om deze zonnige veiheugenis en hun oude, moee oogen lichtten op bij het zien der kleurige meiskes, die zingend langs hen voor- bij gingen. Voorbij Zij lachten Maar toen dte lantge stoet het Hofpldn had verlaten, zagen wij er een, een vrouwtje. Zij stond daar, wat triest, wat troosteloos. En tuudde naar wat in de verte verdween En langs haar dorre wangen gleed een zware traan. Palmpaschen. Nooit is de laatste jaren dte Palmpaasch hier zoo gevierd. Maar de lente.groet, door die honderden kinderen di-en ochtend uitgebracht, zal velen geleerd hebb-en, dat er in oude volksgebruiken meer mooi's besloten ligt dan menigeen ver- moedt. VRIJWILLIGE VERKEERSPOLITIE IN NOORD-HOLLAND. Door het optreden dezer Vereeniging, waarvan de werkende-leden hun personen- auto's drie keer per jaar beschikbaar stellen voor een controlerrt met een rijksveldwachter, werd gedurende 1926 in 334 gevallen een waarsdiuwing gegeven en in 455 gevallen proces-vertbaal opgemaakt. Secretaris is de heer P. M. dte Wolf, Nas- saulaan 42 te Alkmaar. AFD. NOORD-HOLLAND NOORD DER VER. VAN SOC.-DEM. LEDEN VAN GEMEENTERADEN EN PROV. STATEN IN NEDERLAND. In de Unie te Alkmaar hield Zondag bo- vengenoemde vereeniging haar tweeden centralen cursus in dit seizoen, waarin als spreker optrad, de heer W. Voorthuijsen, directeur van het Gemeente-slachthuis te Alkmaar over het onderwerp: „De Vleesch- k-euringswet". „Dat er niets nieuws onder de zon is, kan ook van de vleeschkeuringen gezegd worden", aldus ving de spreker zijn rede aan. Reeds in het oude Egypte mochten de koningen alleen door priesters gekeurd vleesch eten. Eerst werd gekeurd het levende dier, daarna het geslachte. Bij hen, zoowel als bij de Israelieten en Mohammedanen, mochten verschillende vleeschsoorten niet gegeten worden, o.a. yarkensvleesdi. Of dit nu kwam, dat men het niet anders mocht worden geslaeht dan in het Gemeentelijk Slachthuis. De Wet van 2 Juni 1875, de zoogenaamde Hindterwet, bracht echter de mogelijkheiid over te gaan tot de oprichting van slachthui- zen, aangezien hierin werd bepaald, dat on- dear inriciitingen welke schadte of hinder kun nen veroorzaken, ook vallen slachterijen, pen- serijen, vildterijen en zouterijen van» dierlijke stoffen, bewaarpiaatsien van huizen en vel- len. In art. 4 van dteze wet wordt bepaald, dat dte gemeenten bij plaatselijke verordendng in het belang der openbare ordte een bepaalde Elaats in dte gemeente kunnen aanwijzen voor et oprichten, hebben of gebruiken van een der hiervoren genoemde inrichtingen. Vanaf dien tijd konden aan het oprichten van slachhuizen geen belemmerimgen meer in den weg worden gelegd. Nu zien we successievelijk in verschillendie steden in on-s land dte openbare slachthudzen verrijzen. Rotterdam, Amsterdam, Utrecht, Groningen, 'sGravenhage, Haarlem, Alk maar etc. Legden de stedelijke overheden den sluik- handelaren in vleesch van vaak verdachte kwailteit allerlei moeilijkheden in den weg, ook dezen waren vindingrijk. Zij gingen zich vestigen in de dorpen aan den rand van de steden en voorzagen van daaruit dte stadsbe- woners met hunne lekkernijen. De gevaren hieruit voortvloeiendte deden van alle kanten roepen om voorziening in dezen misstand. Een koninklijke Boodschap van 22 Februari 1913 kondigde dan ook aan de indiening van een wetsontwerp regelende de keuring van vleesch voor het geheele rijk. De wereldoorlog was oorzaak van een be- langrijke vertraging in de behandeling van dit wetsontwerp. De vleieschkeuringswet van dten 25sten Juli 1919, zooals wij die thans kennen met de verschillende daarop betrekking liebbende Koninklijke Besluiten, dlraagt de uitvoering dezcr wet op aan de gemeenten, doch kent meteen groote bevoegdheden toe aan Gedepu- teerde Staten. In de desbetreffende stukken verkondigde de Minister de meening. dat een gemeente- lij-ke uitvoering verre verKiesbaar is boven een Rijksdienst, omdat deze soepeler en goedkoo- per zal werken. Worden de voorschriften in deze wet gege ven door dte een of andere gemeente onvol- doende of in het geheel niet nageleefd, dian kunnen Gedteputeerdte Staten wijziging of a^nvulling van bepaalde veordeningen of in- structies voorschrijven. Wil de gemeenteraad niets in dteze materie doen ooze Minister kende wellicht zijn Pappenheimers dan wordt in art. 23 van deze Wet aan dit Col lege dte bevoegdheid gegeven, gehoord de In- specteur, de verordeningen of instfuctics vast te stellen. Art. 19, hetwelk aanleiding heeft gegeven/ tot oprichting van slachthuizen, is voor zoo"- menige slager oorspronkelijk een nachtmer- rie geweest. Men hoore hoe een in doods- angst verkeerende slager ten opzichte van deze materie zijn gemoed luclit geeft O Rampe, die mij treffen gaat Nu 't voorschrift aan de deure staat, Dat al t geslaeht zal hebben keurc; O helpt, o helpt, die helpen kunnen, En mij alsnog den dood niet gunnen, O helpt, o helpt to-ch, dat deez' wet De nek gedraaid wordt: 'k ben gered. Toch zal men nu langzamerhc.nd wel tot de overtuiging zijn gekomen dat ingegrepen moest worden. Zoowel ten plattenlande als in steden, want er waren toch tot voor kort nog slachtplaatsen die aan de soberste cischen van hygiene niet voldeden. De thans geldende voorschriften zijn zeer bescheidten. Voorschriften omtrent luchtto«> treding, grootte, aangesloten zijn aan dte wa- terleiding, rioleering e. d. mogen en moeten in het belang der volksgezondheid ook door dte slagers als noodzakelijk erkend worden. Omdat zoowel in de steden als op het plat- teland een directe invoering von de verschil lende bepalingen van deze wet voor vele sla- pers een onmogelijkh'eid zou tijn, heeft de Regeering een aanpassingstijdperk van 5 ja ren toegestaan voor die inrichtingen, welke op 1 Januari 1922 bestonden. Velen hebben gedacht .an uits'tel komt af- stel en alles daarom maar blauw blauw ge- laten. Het is wel zeer duideliik gebleken, dat men in Dten Haag, nu ja die gemeenten welke een slachthuis wilden bouwen, of die slagers die met eniGlige voornemens rondliepen om nieu- we clachterijen te gaan bouwen, om in vak- termen te blijven, niet het mes op de keel wil- dte zetten, ja men verzocht zelfs aan Gedep. Staten om voor die uitzonderingen eenige soepelheid te betrachten, maar komen moeten zij er. Men heeft zich destijds dte zaak zoo ge dacht, dat meerdere grooterc en kleinere ge meenten zich zouden combineeren om of al leen of gezamenlijk een slachthuis te exploi- teeren. De bedoeling heeft zelfs voorgezeten om dergeli]l:e gemeenten financieel de behulpza- me hand1 te bieden, gdiijlk art. 24 uitwijst, maa-r bij Kon. Besluit is van deze mogelijk- heid niets meer overgebleven. De bevoegdheid om vleescli te keuren is thans alleen toegekend aan aie personen wel ke krachtens hunne opleddiag daartoe be- voegd zijn, waardoor keuringen door veld- wachters, commiezen-verificateurs, zooals we dat voorheen kenden, zijn buitengeslo- ten. Artikel 8 van deze wet geeft aan elken keu- ringsdienst de bevoegdheid te bepalen dat Vleesch, hetwelk de gemeente wordt binnen- gevoerd, ook al is het eldiers goedgekeurd, op- nieuw aan keuring worde ondterworpeo. Was deze uaatregel voorheen juist, torn alleen de steden slachthuizen en keuringsdiensten had den, thans kunnen deze bepalingen tot vreem- de clingen aanleiding geven, gelijk de practijk an onzen eigen dienst uitwijst. Dubbele keur- loonen e. d. Ver volgens geeft de spreker en nadtere ver- lkaring van de z.g.n. vrijbank, d-. noodslach- tingen, sterelisatie en dte vemietiging van het afgescbeurde vleesch. Om ten slotte te eindi- gen met een beschrijving van dte inrichting eesrt la t geleden te Midwoud i- werking ge- bracht, waar het vleesch van afgekeurde die- ren uit de heele omgeving vervoerd en ver- werkt wordt, volgens een bepaald proces tot vleeschmeel en het uitgekookte vet tot tech- nisch vet. Een inrichting zooals er in de toe komst meerdere zullen moeten komen. Aan de op de inleiding volgende gedach- tenwisseling namen een achttal personen deel, wier vragen door den inleider naar aller genoegen werden beantwoord. Met een woord van hartelijken dan-k aan den inleider voor zijn uitstekend gedocumen- teerd en op prettige wijze voorgedxagen be- toog sloot daarna de voorzitter, de heer W. v. d. Vail, van Heiloo, de vergadering, welke door een 29tal Raads- en Statenleden was bezocht. BROEK OP LANGENDIJK, 9 April 1927. Langedijker Groentenveiling. Wortelen 2.502.60; Roode Kool le s. 2.40 8.70; Roode Kool 2e s. 2.20—f 8; Gele Kool le s. 1.50—/ 4.80; Gele Kool 2e s. 1.30—/ 2.40; Witte Kool 1.50—/ 3.70; Deensche Witte Kool 1.302.60; Uien 3—/ 4; Drielingen 2.10—/ 2.30; alles per 100 K.G. Aanvoer: 3350 K.G. Wortelen; 100000 K.G. Roode Kool; 102500 K.G. Gele Kool; 120100 K.G. Deensche Witte Kool; 17000 K.G. Uien. NOORDSCHARWOUDE, 9 April >27. Uien 3.404.30; Drielingen 2.80— 3.10; Nep 1.40; Grove Uien 3.70 4.50; Peen 1.10—/ 2.20; Roode Kool 48.50; Doorschot 2.207.10; Gele Kool 1.803.80; Doorschot 0.20 2.60; Deensche Witte Kool 1.603.20; Doorschot 1.202.20; Kroten 1.10— 1.70, alles per 100 K.G. Aanvoer: 23200 KG. Uien; 4800 KG. Peen; 252400 Kg. Roode Kool; 71700 Kg Gele Kool; 188200 Kg. Deensche Witte Kool; 200 K.G. Kroten. WARMENHUIZEN, 9 April 1927. Roo de Kool le s. 4.70—/ 9.10; Roode Kool 2e s. 2.50—/ 5.50; Uitschot 1.30— 1.60;Gele Kool le s. 2.10—/ 3 90; Gele Kool 2e s. 2.40; Deensche Witte Kool le s. 2.403.40; Deensche Witte Kool 2e s. 1.60—/ 2.20; Bieten 3.10; Peen 1.80 1.90. Aanvoer: 42700 K.G. Roode Kool; 7500 K.G. Gele Kool; 23800 K.G Deensche Witte Kool; 500 K.G. Bieten; 600 K.G. Peen. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Mondelinge uitspraak van 8 April. H. Z. te Castricum, overtreding Kanaal- reglement, 5 boete of 3 dagen hecht. J. de G. te Egmond aan Zee; G. J. v. M. tc Hoogeveen, dronkenschap, ieder 2 boete of 1 dag hecht. A. C. te UitgeestW. H. te Alkmaar, over treding Melkbesluit, de le 10 boete of 5 da gen hecht., de 2e 8 boete of 4 dagen hecht. H. Z. te Castricum; W. B. te Zijpe; S. V. te Koedijk; D. G. te Groot-Schermer, overtre ding Binnen-Aahvaringsreglement, ieder 3 boete of 2 dagen hecht. N. de V. te Egmond aan Zee, overtneding art. 460 Wetboek van Strafrecht, teruggave aan de ouders. J. G. en P. B. R. te Krommenie, overtre ding Vogelwet, ieder 6 boete of 3 dagen hecht. G. S. te Heiloo; H. H. te Beverwijk; E. G. en H. P. te Egmond aan Zee; P. M. A. te Limmen J. K. te Zuid- en Noord'-Schermer, overtreding Motor- en Rijwielwet, dte le 15 boete of 10 dagen hecht., de 2e 6 boete of 3 dagen hecht., de 3e en 4e ieder 4 boete of 4 dagen hecht., de 5e 8 boete of 6 dagen hecht., de 6e 25 boete of 15 dagen hecht. J. C. D. te Castricum; H. P. L. v. L. en A. J. Z. te Haarlem; A. S. te Limmen; W. B. te Alkmaar; G. J. v. M. te Hoogeveen, over treding Politieverordening, dte le 2,50 boete of 2 dagen hecht., de 2e en 3e ieder 2 boete of 2 dagen hecht., dte 4e 7 boete of 5 dagen hecht., de 5e en 6e ieder 1 boete of 1 dag hecht. (Buuen ver aril wuot Jilijkheid van de Re~ dactie. De opname in deze rubriek bewiisi gtenszins dat de redactie er mede instemtj HET NEDERLANDSCH JE UGDLEIDERS-INSTITUUT, Zeer geachte Redactie, Gaarne zou ik met het volgende verzoek tot U willem komen. Het bestaaa der geluks telegrammen is U waarscbijnlijk bekend Voor 40 cent extra word/en aan aliSe telegraaf- kantoren deze telegrammen afgegeven, sier- lijik uitgevoerd op mooi oudi-Hollandscih pa pier. Indien men op zulk een wijze zijn ge- lukwenschen verstuurt bewijst men een groo terc attentie, dan met een gewoon telegram het geval is. e D extra opbrengst koml ten goedie aan het jeugdwerk van alle richtingen in ons land en aan de lichamelijke opvoeding. Zooveel mogdij'k wordt getracht aan deze te legrammen de noodige bekendlheid te geven, maar het blijkt ons telkenmale, dat genoenide telegrammen nog lang niet voldoende ver- spreid zijn. Nu wilden wij ons tot dte Pers 'venden met het vriendelijk verzoek ons te willen helpen het bestaan dter gelukstelegrammen telken male onder de aandacht van het pubdek te brengen en wel op die volgendle wi-ze: Iedere maand ontvangen wij van het Hoofd- bestuur der Posterijen en Telegrafie een op- gave, hoeveel gelukstelegraminen in die maand over t' geheele land verstuurd zijn en hoevoel in iedtere plaats afzonderlijk. Nu wil- dan wij vragen, of U zoo goed zoudt willen zijn iedere maand in uw blad een bericht op te willen nemen, vermeldende't aantal geliiks- telegrammen, dat in het geheele land ver stuurd io en in de plaats, waar u-y blad ver- schijnt. Deze maandclijksche bekendimaking kan dus telkens beschouwd worden als een actueel bericht. Zeer zoudten wij het op prijs stellen, indien U aan ons verzoek zoudt willen voldoen, cn wij dankeq U bij voorbaat voor Uw gewaar- deerde meaewerlang. Met dte meeste hoogaditing, De Secretaris van het Nederiandsch Jeugdleidters-Instituut. (Wij achtten het't beste het bovenstaandte ter algemeene kennis te brengen. Het is goed chit men weet dat het geld der gelukstele graminen voor een goed doel bestemd wordt, opdat er nog meer dan vroeger van dezen bijzondleren dienst gebruik gemaakt zal wor- den. Natuuriijk willen wij gaarne maandeliffcs de boven aangegeven pubficatie in onze oou- rant opnemen. Red. Alkm. Crt.) Panorama uitgave A. W. Sijthoff Uit- geversma atsohappij te Leiden geeft op haar frontpagina een groot en duidelijk portret van Jhr. mr. F. Beelaerts van Bloklanid, den nieuw benoemden minister van Buitenland' sche Zaken. Een medewerker vertelt over hef oude Woerden; Tom Schilperoort beschrijft verschillende auto-typen en bij de foto'g van Kind: Moes, wat doet tante efgenljjk? Moeder: Studeeren, lieveling. Kind: Waarom? Moeder: Nu, als ze dat niet deed zou ze niet kunnen dngen. IhACiisjes 6Q en 3Oct Kiespijntabletten Eveneens in buisjes van 60 en 30 cent BIJ APOTM. En DROCISTEN p go" daj grg m fnogsjej (Passintr

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 2