Aikmaarsche Courant pi 1 I 1 I II 11 IS Wie is Edmund Gray a FEU1LLET0N. Een zwaluw maakt nog geen zomer! Een advertentie geeft nog geen succes! Adverteert in de Alkmaarsche Courant! Muandag 11 April. ftadio-lioekje c=r_iir~>ic^ pasngsni Henderd negen en twintlgsti Jaargang, Dirtsdag 12 April. Hilversum, 1050 M. 12.— Polifefoeridhten. 3.4.Knipoursus. 5.-6.45 Concent dbor (het H. D. O.-orkest Suzie Minden, piano. 6.46—7.15 en 7.157.45 Engelsc'he les. 7.45 Politieberichten. 10.SO Persberiohten. 8.10 Uitzending uit die St. Dominicuskerk te Am sterdam. Mannenzangkoor van dte St. Dorai- picuskcnk, onder leiding van den heer Kimmy- per. Evert Haak, organist. 1. Jesu dulcis me- (jioria (4 st*), J. Haag'h C. SS. R. 2. Misere- (Ps. 50 1-4 Gloria"Patri), Gregoriaansoh S- Meditatie over het lijden des Heer en (le jged.)over: De groote Sabbath. Gehouden $oor pastoor Th. J. v. Noor^ 4. Miserere VPs. 50, overige verzen), Gregoriaansch. 5. •Meditatie over het lijden des Heeren (2e ged 6. Parce Dornine (4st.), Menegali. 7. O, {Sacrum conivivum, Loots. 8. Tenedrae fac- tae sunt, Haydn. 9. Ecce quonvodo moritur Justus, Handel. 10. Tantum ergo sacramen- |um, Volkszang. Pauze. 2e gedteelte. Evert f-faak, organist. Mej. Jo Imimink, mezzo-so- praan. Ed. Koopmans, bariton. 1. Kone he- spraak dioor dten voorziter van den K - O 2- Consolati, Scarlatti (mezzo-sopraan) 1. Cujus animam, Rossini (bariton). 4. Nicht "so traurig, nidi so sehr, Bach (mezzo-so praan). 5. Petrus Klage, Brandts Buys (ba- riton)6. In Paradlsum, Dubois (orgel). Daventry, 1600 M. 10.20 Het Daventry Jcwartet. M. Roebuck, contra-alt. G. Dams, tenor. R. Harding, cello. 11.05 K. Wilbur, imitaties. 12.15 Concert. 12.20-1.20 Borwn's Quintet en N. Royle, sopraan. 2.20 Daventry- kwartet en pianoduettisten. 3.20 Orkestcon- cert. 4.20 Lezing: How to choose your bees '4.35 Kinderuurtje. 5.20 Dansmuziek. 5.50 Tijdscin, weerbericht, nieuws. 6.05 Dansniu z-iek. 6.20 Lezing: Springtime and the camera. 6.35 De sonates van Mozart. 6.45 Lezing: The voice and personality tests. 7.05 „Polly", opera van Mr. Gay. 8.20 Tijd- sein, weerberiidht, nieuws. 8.40 Lezing: Con gratulations, My Boy. 8.55 Licht orkestcon- cert. S. Logan, bariton en orkest. 9.5011.20 Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 9.50— 10.20 Goncert. 11.501.10 Orkestconcert en zang. 4.054.55 Trioconcert (piano,' vioo1, cello). 8.0510.Concert. Y. Vasel, so praan. Orkest. Langertberg, 469 M. 10.2011.20 Con cert. 12.251.25 Orkestconcert. 4.205.20 'Kamermuziek. Tih. Sarata, viool. E. Grape, piano. 7.50—9.30 Lichte orkestmuziek. Kdnigswusterhausen, 1250 M. en Berlijn '484 en 566 M. 3.207.05 Lezingen en les sen. 8.209.50 Concert. Symphonic no. 101, Haydn. 2. Symphonic nr. 5 B-dur, Schubert. Hamburg, 394.7 M. 11.50—1.20 Orkest concert. 1.252,05 Kamermuzisk. 3.354.20 Orkestconcert. 5.206.10 Vrooilijk concert 6.50—11.10 „Die Macht des Schicksals", opera in 4 acten van Verdi. Daarna her-uit- zending van buitenland'sche stations. Brussel, 509 M. 4.20—5.20 Dansmuziek 6.50 Orkestconcert. 7.05 Gramofoonmuziek. 7.50 „La Navarraise", lyrisdhe episode. 8 35 Lezing. 8.509.50 Dansmuziek. Binnenland KWEEKELINGEN MET AKTE VOOR DE KLAS. Te Meppel is een regeling getroffen, dat op elke openbare school voor gewoon 1. o. twee kweekelingen-met-akte kunnen worden toegelaten; zij verwisselen om de twee maan- den van school. Daarbij heeft het gemeente- bestuur de voorwaarde gesteld, dat die kwee- kelingen, indien zij bij afwezigheid of on<t- stentenis van een leerkracht, d'iens klasse waarnemen, gedurende de eerste vier weken geen aanspraak op vergoeding kunnen ma- ken, Duurt de waarneming langer, dan wor den zij aangesteld tot tijdelijk onder- wijzer(es). De Bond van Nederl. Onderwijzers (afd. Meppel) heeft daartegen zijn bezwaren bij den raad ingebracht en vraagt belooning (dus aanstelling), ook indien de vervanging korter dan vier weken duurt, betoogende, dat het onbillijk is de onderwijzers (essen), die door de zeer ongunstige tijdsomstand'ighe- den dikwijls geruimen t'ijd zonder betrekking zijn, voor de gunst van toelating op de school vier weken zonder belooning een vol- ledige betrekking te laten waarnemen. Geautoriseerde vertaling naar het Engelsch van Walter Besant, door Mej. E. Hoogewerf. 83) „Vroeg in dit jaar," begon hij, „kwam ik tot het inzicht, dat voor mijn plan van het industrie-dorp, wilde het vrucht dragen, al het geld zou noodig zijn, waar ik over be- schikken kon. Ik bedacht, dat het goed zou zijn een bepaalde som bij mijn zaakwaarne- mer weg te nemen en die in mijn eigen bank te plaatsen, om ze altijd bij de hand te heb- ben. Ik begon toen in Maart met een som van zes-duizend pond, die Dering, in gevolge mijn opdrachten, aan mijn bank overmaakte in den vorm van aandeelen en effecten. Ik geloof, dat het overdrachten waren van effec ten, die op zijn eigen naam stonden, maar deel uitmaakten van mijn fortuin, mijn ruim particulier vermogen. De bank werd opgedra- ?en de dividenden te ontvangen van die som. Ingeveer een maand later kreeg ik van De- ring andere effecten, ter waarde van twaalf- duizend pond, waarvan de papieren ook aan mijn bank werden gegeven. En daarna kreeg ik papieren ter waarde van twintig-duizend pond, zoodat ik in handen had, dat wil zeg- gm in stukken, die onmiddellijk verkocht konden worden, niet minder dan <Jert'ig-dui- zend pond. Al dit geld wilde ik gebruiken voor mijn industrie-dorp. Steeds blijf ik het ftUste vertrouwen stellen in dit plan. Maar GENAME MEDEDEELING. Vrouw E. in de Watertorenstraat te Win- schoten heeft Zaterdagmorgen een ouden man, haar huurbaas Oosterveld, die zeide, dat de huishuur verhoogd moest worden, met een scherpe bijl een ernstige wonde toege- bracht. De vrouw is gearresteerd. HOOG WATER. Van Vrijdagmiddag 2 uur tot Zaterdag- middag 1 uur is de Maas voor Grave nog een halve meter gewassen, zoodat' nu ook de hooggelegen uiterwaarden zijn ondergeloo- pen. Ook van deze uiterwaarden heeft men het vee weer in der haast naar de stallen moeten brengen. De belanghebbende boeren zijn bezig met de bekisting van den pl.m. 500 M. langen Peeldam te Velp (N.-Br.) Nog geregeld wast het binnenwater, zoodat de Provinciate weg GraveVelp en de Rijksweg Grave 's-Bosch (Elfweg) reeds onder water staan. Daar de belanghebbende boeren nog steeds materialen aanvoeren om de kistingen op den Peeldam te kunnen ophoogen komen de groote verkeerswegen rondom Grave steeds dieper onder water te staan. Verwacht wordt, dat wanneer er geen nieu- we was uit Maastricht geseind wordt, de Veerstraat te Neder-Asselt ditmaal Jboven water zal blijven. In verband met den watertoestand is in opdracht van het gemeentebestuur van Grave een autobusdienst ingesteld op den Elftweg. Voor niet met den weg bekende automobilis- ten is het 's avonds gevaarlijk den provin cial en weg GraveVelp en Elftweg te pas- seeren. Men is druk bezig de loodsen op de Nieu- we Kadte te Tiel voor het sterk wassende wa ter te bergen. De uit#r\vaarden buiten de Zo- merkade zijn tot groote schadie van de pach- ters overstroomd. DE VRIJ HIE IDSBONID. Mr. D. Feck is ten huize van dsn secreta- ris, mr. G. A. Boon, gei'nstalleerd als voor- zitter van den Vrijlheidsbond. Mr. P. Rink heeft daarbij een korte rede gehouden. NA DE VERWERPING VAN HET N E DE R L ANIDSCH-B E LGISCH E VERDRAG. In verband m>: de verwerpinig van het verdlrag heeft de Nationale Unie Zaterdag- avond in Den Haag een aantal voor aan staand'e voorstanders van een constructieve politick ten opzichte van Belgie aan een maal- tijd vereenigd. Bij ontstentenis van jhr. mr. Boreel van Hogelanden, door oponthoud in het buitenland verhinderd, werd de tafel voor- gezeten door mr. Men no Rijke. Onder een dertigtal deelnemers zat, naast eenige poli- tieke persoonlijiklheden, generaal Snijders als eeregast aan. In een tafelrede heeft prof. Gerretson een overzidht van den door de verwerping ontsta- nen toestand gegeven. ONIDERLI'NIGE VROUWENBE- SCHERMING. Vrijdag is te Amsterdam de 30ste alge- rnieene vergadering van d'e vereeniginig On- derlinge Vrouwenbescherming gehouden, on der leidlinig van mevrouw C. van Sdhaik— Dobbelmann. In de vaeature van secretaresse, ontstaan door het vertrek van mevr. mr. M. L. GunningPeelen, werd gekozen mevr. mr. J. Frenkel-van Aalten. Uit het vehslag van de penningmeesteres bleek, dat de rekenimg sluit met een batig saldo van 274. De vergadering droeg het hoofdbestuur op, een commissie te vormen, die het onder- werp van dfe bescherming van geestelijk min- derwaardigen in studie*zal nemen en te dezer zake zich met voorstellen tot de regeering zal richten. In dte namiddagvergadering sprak de Am- sferdamsche kinderrechter, mr. C. T. J. de Jonigh, over het tehuis voor werkende meisjes te Amsterdam. DT EF ST AL LE'N OPGEHE'LDERD. Het vorige jaar werd bij een landbouwer in de Pi'ksen, getmeente Wierd'en, door inslui- ping een fcistje met ruim 200 gestolen. Een poosje later werd door inbraak bij de wed. H W. te Boekelo, gem. Lonneker, 300 ont- vreemd. Thans is gebleken, dat de dader van deze beide diefstallen is de landbouwers- knecht A. W. v. H., die een volledige bekenie- nis heeft afgelegd. Al het gestolen geld was ndg in zijn bezit. Hij is in hot 'huis van bewa ring te Almelo opgesloten. H>ET ONTSLAG VAN DS W. ONNEKES IN SUR'I'NAME. In een verslag in De West van die zitting ik heb het nog niet ten uitvoer kunnen bren gen, tengevolge van de moeilijkheid, om werklui, te vinden, die berekend zijn voor dien staat van zaken. Ze kunnen wel \verken voor degenen, die het geld hebben, maar niet voor degenen, die het niet hebben, dat wil zeggen: voor elkander en voor zichzelven. Tenminste, ik heb geen werklui van een ander type kun nen vinden. Misschien ben ik ook te veel een studie-mensch en beweeg ik mij niet genoeg in die kringen. Hoe dit ook zij, ik kan mijn dorp niet opbouwen en ik heb het geld dus niet gebruikt. De papieren heb ik dan ook weer uit de bank genomen en bij Dering in de safe gelegd." Elsie keek over zijn schouder en las ieder woord. De brieven, die mr. Dering schreef aan den makelaar, ingevolge uw opdrachten, wa ren die, v6or hem, misschien door u geschre- ven, al is dit nu ook wat ongewoon?" „Dat heb ik je immers al verteld? Waarom zou ik het nu tweemaal zeggen. Er zijn wel eens van die dinger, die een mensch niet hel- der zijn. Ik heb ze geschreven, of hijhij dan voor mij, of ik handelde voor mijzelven. Wat komt er dat nu ook op aan? Het eind is toch, zooals ik het voor je opgeschreven heb. Kan dit papier je nu van eenig nut zijn?" „Van het grootste nut. Wees zoo goed, het te onderteekenen geliefde meester." Hij gehoorzaamde en teekende: „Edmund Gray." „En nog iets. Elsie zag op zijn gelaat spo- ren van onrust en haastte zich met haar vraag: „Heeft u hier uw bankboek ook?" „Ja. De directeur zond het hier met de een andere ©abesehaamde vr«ff, maar dat uci ivoiwudic ptaien op Maart iczen wi] „Aan de orde is de motie, ingediend dooi den heer May, waarin betreurd wordt de wij- ze waarop het ontslag werd verleend aan ds. Onnekes. De heer May zegt, dat het lidmaatschap der Staten soms plichten medebrengt, waar- voor bove n menschelijke kracht wordt ver- eisdht. Het is editer na rijp beraad, dat spre- ker gemeend heeft voor deze zaak de aan- dadit te moeten vragen van de Koloniale Sta ten. Spreker zal sobef zijn in zijn toelichting, zoowel uit eerbied voor dit college als voor het gezag, dat in deze gefaald heeft. De ir. deze gevolgde procedure adht spreker niet juist. Hij moet daarom de houding afkeuren van den eerste in den lande, wiens daad een zekere beroering heeft gewekt. Spreker ge- looft, dat achteraf zelfs de gouverneur het verkeerde van zijn eigen daad heeft moeten inzien. Inzonderheid keurt spreker af, dat het bestuur uit het oog verloren heeft de band, die bestond met den kerkeraad, welke zeker had behooren te worden gehoonl. Spreker zal het hierbij laten. De motie spreekt overigens voor zichzelve en is zeer soepel gesteld." De heer Putscher wil zijn stem voor de mo tie motiveeren. Hij treedt niet in de kwestie van het ontslag, want de gouverneur heeft het volste recht van benoeming en ontslag van ambtenaren. H'ij wijst er echter op, dat het Wetboek van Strafrecht zekere waarbor- gen geeft, dat bij vervolging van leden der Staten, van den Raad van Bestuur, enz., de eerbied in het oog wordt gehouden, die aan zulke magisixaatpersonen verschuldigd is Het Statenlid Simons laat spreker als per- soon volkomen koud, maar als lid van het college meent spreker, dat de gouverneur met meer d'eferentie had behooren te handelen in zijn resolutie en dezen magistraat niet een besc'huldiging in die sehoenen had mogen ste- ken, die, indien waar, dit lid zou blootstellen aan de veraohtng der ingezetenen en zijn vrouw recht zou geven echtscheiding te vra gen. Dit is de voornaamste reden, waarom spreker voor de motie zal stemmen. De heer van Erpecum wenscht eveneens zijn stem te motiveeren. Hij legt daarbij den nadruk op de volgende drie punten: het niet hooren van den kerkeraad, het afgaan op losse geruchten, en de krenkende wijze waar op de resolutie zich uitlaat over derden. In de merites van het ontslag treedt spreker niet. Hier is thans alleen aan de orde de wijze waarop het ontslag werd verleend. De heer de Miranda onderschrijft wat de heer Putscher heeft gezegd, en voegt daar- aan toe, dat niet alleen Statenleden, maar elk burger onder de bescherming der wet be- hoort te staan. De heer O'Ferrall acht het voegzaam, dat de Koloniale Staten, in het huidig stadium waarin de zaak zich bevindt, zich onthouden van een oordeel en een afwachtende houding aannemen. Hij zal daarom tegen de motie stemmen, De motie wordt daarna in stemming ge- bracht en aangenomen met 6 tegen 5 stem- men. Voor stemmen dfe heerenMay, Put scher. Drakten, de Miranda, v. Erpecum en Bucaille. Tegen stemmen de heeren: Driels- ma, Cool, Snellen, Schuitemaker en O'Ferrall De vegadering gaat daarna uiteen. VRAGlE'N VAN KAMER LEDEN. De klassenindeeling van het personeel. Het Tweede Kamerlid Oud heeft den minis ter van waterstaat de volgende vragen ge steld: Is het den minister bekend, dat het spoor- wegpersoneel ernstig is teleurgesteld door het uitblijven van de verbeteringen in de klassen- indeelmg van zijn standplaatsen, terwiji die verbeteringen voor het rijkspersoneel reeds met ingang van 1 Januari 1925 zijn inge- voerd'? Acht de minister hat niet wenschelijk, dat ten aanzien van de klassenindeeling van de standplaatsen voor spoorweg- en rijksperso neel eenvonmigheid wordt bedacht, zulks in overeenstemiming met den gedragslijn, die tot de laatste herziening van de klassenindeeling door het rijlkspersoneel steeds is gevolgd? Indien laatstgemelde vraag bevestigend wordt beantwoord, is de minister dan bereid, zijn medewerking te verleenen tot een spoe- dige opheffing van de bestaande verschillen in de klassenindeeling voor spoorweg- en rijkspersoneel. Het gebeurde te Peking Het Tweede Kamerlid Alfoarda heeft den minister van buitenlandsohe zaken de volgen de vragen gesteld: 1. Is de minister bereid, medte te deeten, wat er waar is van de berichten, volgens welke de Nederlandsche gezant te Peking aan Chineesche militairen en gewapende po- schrijven heb ik doorgezonden naar Dering. Wat wil je met dit bankboek? Het ligt in een van die laden. Kijk, hier is het. '"Het cheque- boek ook." „Als ik u was, meester, dan zou ik niets meer te doen willen hebben met die geldza- ken. U heeft mr. Dering de overdrachten en de papieren gegeven, waarom geeft u hem niet net zoo goed het geld terug? Laat u niet meer kwellen met geldzaken Het is in alle deelen van belang, ddt u niet te doen zoudt hebjjen met geldzaken. Wie heeft er nu ooit gehoord van een Profeet, die zich met wissels ophield? U moet zich hier in uw sfu- dien kunnen verdiepen. U gaat naar het zaal- tje en predikt. Uw vrienden moeten zorg dra gen voor uw zaken. Als zij dit mogen doen. „Gewis. Niets zal mij aangenamer wezen!" „Hier heeft u dan uw cheque-boek en hier uw bankboek. Schrijft u nu een wissel, be- taalbaar aan de order van Edward Dering, voor al het geld, diat hier ligt. Ik zie, dat het' zeven-honderd-drie-en-twintig pond, vijf shil lings en drie stuivers is. Ik zal den wissel wel in ontvangst nemen. ZooO, u heeft geteekend„Edward Dering"! He, nu moet u toch een andere schrijven en teekenen: Edmund Gray. Zo6 is het goed. Schrijft u nu tegelijk ook ear brief aan de Bank, waar in u den directeur vraagt in het vervolg de dividenden te ontvangen, ten bate van mr. Dering. Ik zal den brief wel schrijven, als u hem dan maar onderteekent!" Neen, neen, neen, niet Edward Dering, maar Edmund Gray. Uw gedachten zijn dwalende! Z66. Kijk geliefde meester, nu k u bevrijd van al wat u soms mocht kwellen!" De meester school vol ongeduld het vloed- litie vergunnfng zou hebben verleend om net legatiekwartier te betreden en daar een on- dei'zoek in te stellen, van welke gelegenheid de Ohineesche gewapende macht gebruik zou hebben gemaaW voor handelingen, die de grenzen der vergunning te buiten gaan? 2. Heeft de gezant daarbij gehandeld over- eenkomstig zijn bevoegdheden en in overleg met het diplomatieke korps, en heeft hij ook, alvorens te handelen, dfe Nederlandsdhe re geering in kennis gesteld met de moeilijkhe- den, waarvoor hij zich geplaatst zag. 3. Welke maatregejen heeft de regeering genomen, ten einde zooveel mogelijk te voor- komen, dat ten gevolge van de gebeurtenissen te Peking, Nederland in verwikkelingen zou wordfen betrokken? VERSLAGGEVERS TOCH WEL GE WENSCHT. In de laatste raadsvergadering der ge- mieente Schijndel deed de voorzitter medecfee- ling van 'n brief van den secretaris, gericht tot de uitgevers van provinciate bladen, met het dOel de verslaggevers uit de raadszittingen te weren. Als grond daarvoor had hij opgege ven, dat sommige raadsleden in verband met de uiting van hun meeningen tegen de aan- wezigheid van de pers bezwaren hadden. De raad keurde dit eigenmachtige schrijven ten zeerste af. PR1NSES JULIANA EN PRINS HENDRIK IN UTRECHT. Men schrijft aan de N. Rott. Crt. Het plein voor den hoofdingang van den schouwburg was vanavond al geruimen tijd voor het in de bladen aangelcondigde tijdstip bczet door een groote menigte belangstelilen- den die prinses Juliana en prins Hendrik bij hun bezoek aan de bijeenkomst ter eere van de toonkunstenares Catlierine van Rennes wilden begrceten. Het was zoo vol, dat er nog genoeg ruimte was om de vele auto's, welke bezcekers kwamen brengen, door te laten. Er was echter bepaald dat de vorstelijke pcrsonen niet door den hoofdingang, doch door een zij-ingang aan den achterkant den schouwburg zouden binnengaan. De plitie had de pers hieromtrent niet in- gelicht, zoodat het publiek daarvan onkundig w.ric gelaten. De politie drong nu wel onop- houdelijk aan den voorkant de menschen te rug als zij een beetje naar voren kwamen, docli een duidelijke en luide mededeeling van ec-n der aanwezige poilitie-autoriteiten dat de Prinses aan aan den achterkant zou aanko- imn, bleef achterwege. De massa bleef nu daar nutteloos staan en hinderde onooodig het verkeer. Voorafgegaan dtoor politie per motorrijwiol zijn Prinses Juliana en Prins Hendrik om half acht per auto aan den achterkant van dfen schouwburg aangekomen en dezen door den zij-ingang binnengegaan. Het publiek aan den voorkant was toen het dit ten slotte gewaar werd, zeer ontstemd. Een beetje medewerking van de politie had wel onaangenaams in dezen voorkomen. Om half twaalf hebben prins Hendrik et prinses Juliana den schouwburg aan de voor zijde verlaten om de terugreis per auto naai het Loo te aanvaarden. De prinses was ver- gezeld door de eerste hofdame, barones Sloel van Marxveld, en de prins door zijn adju- dant, jhr. Laman Trip. Een groote menigte was van het veitrel getuige. Van de bovenzaal van het hotei Noord-Bra bant, vlak tegenover den schouw burg, werd hun een „Lang zullen zij leven" toegcroepen. ROODE-KRUIS-POSTZEGELS. Het Staatsblad bevat het Kon. besluit van dfen 25sten Maart, tot uitgifte van Roode Kruis-postzegels, ter gelegenheid van lvet 60- jarig bestaan van de vereeniging Het Neder landsche Roode Kruis. Deze zegels zijn gedu rende een door den minister van waterstaat te bepalen tijd verkrijgbaar, nevens de gewone postzegels, in de waarden 2, 3, 5, 10 en 15 cent. E>c zegels van 10 cent dragen de beeltenis van de Koningin, die van 2 cent de beeltenis van wijten Willem III en die van 3 cent de beeltenis van de koningin-moedcr en die van 5 cent de beeltenis van prins Hendrik. De ze gels van 15 cent vertooncn een decoratief ontwerp, gewijd aan het doel der vereeni- ging. De Roode-Kruis-postzegels worden ver kocht met een bijslag boven dfe frankeerwaar- de van 2 cent voor de zegels van 2 en 3 cent, van 3 cent voor dte zegels van 5 en 10 cent en van 5 cent voor het zegel van 15 cent. De opfcrengst dezer zegels wordt, na aftrek van de frankeerwaarde, de kosten van aanmaak administratiekosten en andere kosten uit dc uitgifte voortvloeiende, ter beschikking ge steld van dfe vereeniging Het Nederlandsche Rood1; Kruis. KORTE BERICHTEN. De politie te Maastricht heeft in ver band met een diefstal van ongeveer 2000 kilo steenkolen uit een opslagplaats ten nadeele van den kolenhandelaar D., behalve den voerman D. R. en den knecht P. wegens dief stal, ook de huisvrouw E. aangehouden ter zake van heling. Zaterdag is te Gieten de vijfde boom- plantdag gehouden. Het geplante bosch zal op verzoek van de kinderen Kinderbosch wor den genoemd. Er is ter plaatse een gedenk- steen onthuld. -Te Looveen (Dr.) heeft Vrijdag de ar- beider S. in een twist zijn oom met een schop een ernstige wonde aan den hals toegebrachl en hem tevens het rechteroor gespleten. Dt patient is in het ziekenhuis te Assen opgeno- men. De 66-jarige koopman J. J. v. V. uit de Hugo de Grootstraat te Rotterdam Zaterdag- avond door den bliksem getroffen en ge- dood. T BE DC^ZI blad weg en stond op van zijn stoel. Elsie nam bezit van de geteekende wissels, het cheque-boek, het bankboek en den brief. Ze had de verklaring, door Edmund Gray eigen- handig geschreven: al wat noodig was, om de zaak van het begin tot het eina op te hel- dferen. Ze stak alles bij elkaar in haar hand- taschje en ze keek naar den meester op en merkte, dat zijn gelaat betrokken stond. „Ik wou," zei hij gemelijk, „dat je mij niet gekweld had met die vragen betreffende het verleden. Daardoor word? mijn gedachten- gang onderbroken. Ik ben nu geheel vervuld van Dering en van zijn kantoor en zijn safe, en dit alles Elsie huiverde. Er viel verandering waar te nemen op zijn gelaat. Binnen een paar mi- nuten zou hij weer mr. Dering zijn en dan zou zij het hebben te verklaren. Meester," riep ze, hem de hand op dm arm leggend, „denk eens aan: Wij gaan nu naar uw zaaltje. Daar wachten de menschen op hun profeet. U moet ze toespreken. Nu vanavond moet u uzelven overtreffen, want er komen vreemden. Spreekt u dan weer van die wereld, waarin geen arme misdeelden meer bestaan, die door een wreede inrichting van de maatschappij gedoemd zijn tot lijden. Spreekt u van hen! Maakt uw plannen voor hen! Vervult u onze getnoederen met schaam- te en verontwaardiging. O meester!" want zijn gelaat stond altijd nog zoo weifelend of hij veTkeerde in den overgang van de eene persoonlijkheid in de andere, „niemand kan tot hen rpreken, gelijk n, niemand heeft die overrecHngskracfat, laat hen die nietrwe we reld voelen, laat ze hen rien, hen zien met I boa aawfedte oogea, ze faun vdelen in hua I harten!" „Kind," zuchtte hij, en zijn gelaat kwam weer tot rust, „je schenkt mij troost en beurt mij op. Ik verviel weer, en eer je 'tot mij kwam had ik dit zoo dikwijls, in een sombe" re bui, ik weet niet waarom. Er is iets, wa; mij hindert, mij onrustig maakt, iets, wat een gevoel in mij wekt of ik nog iets moest herinneren mij herinneren wat? Ik ben nu beter. Je stem, lieve, is mij op zoo'r oogenblik als de klank van David's harp vooi Saul. Als je nu nog een paar vragen wilt stellen, ga dan je gang. Wat die overdrach ten betreft, ze zijn prachtig in den vorm. Er mankeert niets aan. Ik begrijp niet, hoe Dering, die toch een man van de praktijk is „Denkt u nu niet meer aan Dering, ge liefde meester, of aan overdrachten. Denkt u enikel aan de wereld van de nieuwe mensch- heid! Laat u de overdrachten en de papieren maar aan mij. Ik hoop, dat u nooit zult uit- vinden waarvoor ze noodig waren, of hoeze gebruikt zouden worden. Maar laten we nu gaan. Dan zijn we uitstekend op tijd." Het zaaltje was half vol menschen, de gewone verzameling, die iederen Zondag- avond kwam en deel nam aan den gemeen- schappeliiken maaltijd. Toen ae meester zich vertoonde, werd de thee binnengebracht en gingen ze zitten. Ze hadden alien opgemerkt dat deze al sinds de ze jongedame tot hen toegetreden was, dt ge- sprekken vaa den leider iets vertrouwelijks hadden. -COC.oi'dt yeryoigd). I" De eerste zwaluw, die gezien wordt, is nog geeo bewijs da* de zomer er al is. Wel echter is het een aandniding dat er ver- andering ten goede indenatuur komt. Zoo is het ook met adverteerem Daarom moet ook ten stelligsie de meening weerlegd worden, die men zoo vele malen hoort: „lk heb al eens een advertentie geplaatst, het geeft toch niets, }k heb nooit succes gehad of vooruitgang bemerkt." Neen, nattiuriijk niet, door advertentie maakt gij aw zaak niet bekend, gij moet regel- matig adverteeren, wij geven u de verzekering, dat gij beslist en afdoend succes znlt hebben.

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 5