BOEKHAMDEL ADTERTENTIE-BUREAD. DRUEHERIJ. Binnenland Sp ort - Mapkffeer'ScBiten geiegen-fieden «ijn, waar B. en W. en raad zich niet mee kunnen inlat-en. Nog wijst de heer D u i n op het vernielen iran pas opgeknapte wegbermen door een autobus. Het had die aandacht van B. en W. De heer Schermer ziet in tier a.s. sei- zoe« op het strand te Kamperd-uin een betere regeling der reddingsmiddelen gaarne tege- «oet. Zooals het voorgaand was, kan het •iet folijven, en is de gemeente niet verant- wowd1. Spr. dieeit mede, hoe het erwel •west zijn en raadt tevens aan, om bij men- schen te Kamp, welken zich ten zeerste voor verbetering der reddingsmiddelen interes- seeren, eens het licht op te gaan steken. De Voorzitter zegt toe, in de vol gende vergadering met voorstellen te komen, 3aar het de voile belangstelling heeft van B. en W. Spr. deelt nog mede, dat 1 Mei de termijn van werkverschaffing wordt gesloten en enkel de ouden van aagen nog bij de ge meente blijven. De heer Gutter vraagt hoe t d'an m-cest mei iemand, die absoluut geen werk kan vin- den en dus broodeloos staat. Afdoende was hierop het antwoord van den voorzitter niet, daar voor B. en W. ook de geldmiddelen een factor zijn. H-ierna sluit de Voorzitter de open- bare zitting en gaat de Raad in comite, ter vaststelling het kohier cp de hondenbelas- ting. 4 VOETBA<L. I 'ALcmaria Victrix—Hollandia 5—0. Schitterend voetbalweer begunstigde gis- peren den revanche-wecfetrijd tegen Hollandia voor den N. H. V. B. en het was San ook niet te verwonderen, dat er zooveel toeschou- twers aanwezig waren. Alcmaria had haar sterkste combinatie in 't veld bestaande uit: Erdsieck; Ooms en Hartland; Schuit, Pors- sius en Roozendaal; Elfring, Homan, Reits- ma, Mulders en Bos. De voorhoede was door iet medespelen van Rcitsma bes'list versterkt. JJoewel duchtig b-ewaakt, wist bij heel han- idig en snel door te broken en te plaatsen. Zijn aangeven was goed, al werden zijn be- doelin-gen nog niet altijd direct begrepen. Zijn eerste goal was een prachtschot, dat Alcma ria na zes minuten de leiding bezo-rgde. iToch was Hollandia, dat met een uitstekend elfta-1 was gekomen, in de eerste helft niet de zwakste partij. Zij beheerschte het midden- veld beter dan Alcmaria en de aanvallen op het doel van Erdsieck waren talrijker dan op dat van Schutte, maar het schieten was onzuiver. Paal en lat kwa-men tot tweemaal toe Alcmaria te h-ul-p. Hartland bleef in zijn duels met Freezen meestal overwinnaar en Ooms kwam er steeds beter in. Een doo-r- braak van Reitsina leverde ook het tweecie idoelpunt op. Schutte was uitge'loopen en een iterugkaatsendfe bal rolde langzaam in 'i lec- ge doel. Rust 20. Na de pauze was het Mulders, die cle:- stand op 30 -bracht. Een strafschop werd aiet benut. Langzamerhand nam Alcmaria in de tweede helft het spel meer in handen. Hollandia zakte wat af. H. de Jong, die zich speciaal1 met de bewaking van Elfring had belast, werd menigmaal tot s-nelle rennes gedwongen, want hij had aan den vl-uggen handigen internationaal veel werk. Een oi-_- verwacht schot van Homan bracht het vierde idoelpunt. En kort voor het einde slaagcre Bos na een Snellen doorbraak erin op handi- ge wijze de vijfde goal te maken. Zoo kwam het einde met den stand 50, een uitslag, die voor Alcmaria geflaiteerd is. Twee te- genpunten had Hollandia wel verdiend, De spefers trappen forsch en onbevreesd. In 't begin vlotte het combineeren aardig, d'och la ter werd het minder en trachtte men met in- dividueele pogingen succes te hebben. Beide partijen hebben zich onder leiding van scheidsrechter Meerman, die goed voi- dCcd, geheel gegeven. Erdsieck vormde met Hartland en Ooms sen goede achterhoede. Hij stelde zich voort- durend uitstekend op. De middenlinie van Alcmaria was nog lang niet de gewenschte steun voor de voorhoede, en van sipel openen Haar de vleugels kwam van uit de miduen- liaie weinig terecht. De voorhoede zal, wan- neer zij in deze opstelling even meer is inge- Spedfd, voor elke tegenpartij gevaarlijk zijn. De prijs, die voor de twee wedstrijden Alc mariaHollandia beschikbaar was gestelc js door beter doelgemiddelde (7—3) gewon- een door Alcmaria. En nu flink getraind voor den wedstrijd op den Tweeden Paaschdag. Doordat Elfring dan in Amsterdam voor het Ned. Elftal moet spelen, zal een wijzi- •g'mg in de voorfioede noodig zijn. Bos gaat dan rechtsbuiten en vermoedelijfc zal v. d. Berg van H. F. C. de linksbuitenplaats be- (jetten. De Al emaria-aefspiranten A namen gis- heren met succes deel aan het Corinth ians- fte-unnooi te Haarlem. Na twee overwinnin- gm behaald te hebben, leden zij' in een der- vedstrijd de nederlaag met 20 en ver- wierven ten slotte den derden prijs. Zij toon- den zich een der sterkste combinaties die aan het tournooi deelnamen en maakten in Haar lem onder leiding van het Alcuiariabestuur een zeer goeden indruk. School wedstrijden. De Zaterdag gespeelde wedstrijden in afd. B. hadden de volgende resultaten: 6e G. S.Chr. School 20 3e G. S.—2e G. S. 15—0 le G. S.—5e G. S. 4—1 In de volgende ronde spelen nu 6e G S. 3e G. S. le G. S.4e G. S. Van de gisteren gespeelde wedstrijden ver- vermelden wij nog de volgende resultaten: Kampioenswedstr. Feijenoord—N. A. C. 3—1, AjaxHeracles 2—2 Promotie. HaarlemD. E. C. 22 H. R. C.—Schoten 5—2 ConcordiaGouda 3—2 LongoV. V. V. 31 Bekerwedstriiden. K. F. C.- Z. F. C. Z. A. C.West Frisia StormvogelsV. V. A. VoorwaartsH. B. S. VeloxR. C. H. AlphenWil'lem II H. D. V. S.—S. V. V. D. F. C.Wageningen Vitesse1Watergraafsmeer R.O.D.A.Enschede Eindhoven^Excelsior WilhelminaVelocitas LeeuwardenAlcides 0—4 2—1 53 1—9 1—2 2—5 2—2 2—3 9—2 2—3 1—1 4—2 1—3 ERNSTIGE VECHTPARTIJ. In een dansgelegenheid aan de Groote Markt te Den Bosch o.itstond ZondagaYond tusschen eenige bezoekers oneenigheid, die weldra zoo hoog liep, dat men besloot het buiten uit te vechten. Op straat ontstond een v-echipartij, waarbij van riiessen gebruik werd gemaaki, met het gevolg, dat de 20- jarige H. G. K. en de 21-jarige J. A. diepe steekwonden aan rug en armen bekwamen. De politie voerde een charge uit, doch slaag- de er aanvankeiijk niet in de daders te urres- teeren. Later in den avond werden zij van hun bed gelicht en naar het politiebureau overgebracht. Het zijn de 17-jarige tweelin- gen A. H. H. en A. W. H., beiden arbeider van oeroep. De beide gewonden zijn in bewusteloozen toestand naar het ziekenhuis vervoerd1; hun toestand is ernstig. FOKKERSDAGEN. De eerste Fokkersdag op 26 Maart 1.1. te Amersfoort gehouden, heeft zooveel succes gehad, dat het bestuur der A. N. P. V. be- sloten heeft, dergelijke dagen ook te houden in die gewesten van ons land, waar de pluim- veeteelt bloeit (te Purmerend op 26 April). Deze fokkersdag is een vereenvoudigde en verbeterde vorm van congres. De inleider, de heer D. J. Holsteijn, uit Apeldoorn, vader van het denfcbeeld, zal dan spreken over: Enkele Grepen uit de Broed- en Opfckperiode in de Pluimveeteelt, waar hij o.a. zal behandelen: de groote beteekenis, welke aan een juiste samenstelling der fok- toomen moet worden gesteld; hoe de kuiken- sterfte voorkomen; verschillende oorzaken van bet niet-uitkomen der broedeieren; be- smettelijke kuikenziekten; de opfok der kui- kens, enz., enz. De inleider zal a He en persoonlijke ervarin- gen meedeelen, om daarmee uitwisseling van gedachten te krijgen, die vruchtbaar* zal zijn voor de aanwezigen, omdat er van- en door elkaar geleerd wordt. Daarna kunnen vra- gen gesteld worden en mededeelingen ge- daan, om daarover van gedachten te wisse- len. KEES VAN DO'NGEN. Zaterdagmiddag werd door een aantal kunstschilders, beeldhouwers en litteratoren aan Kees van Dorfgen een dejeumer aange- boden in „Bagatelle" te Amsterdam. Onder de aanwezigen waren: Is. Querido, Hildo Krop, Schaaf, voorzitter van St. Lu cas, dr. Knuttel uit den Haag, Mevr. Toorop, mr. Merkelbaoh, directeur van den Stads- schouwburg en Monnickendam, kunstschil- der. Daarna vond de opening plaats van de tentoonstelling van Kees van Dongen's'wer- ken in het Stedelijk Museum. BRAND TE ZAANDIJK. Gisteravond heeft een felle brand gewoed in de perceelen Lage Dijk 134 en 136. Het eerste perceel van den sigarenhandelaar Jeronimus, waar de brand uitbrak, brandde voor het grootste deel uit. Belangrijker was de schade in de cacao- en chocoladefabriek „Ariba" van de firma Francken, die aan het eerste perceel grenst. Doordat in de fabriek een hoogspanningskabel aanwezig was van 10.000 volt, moest deze eerst uitgeschakeld 1 worden, waarvoor de medewerking van am- sterdam noodig was. Als gevolg van het hierdoor ontstane tijdverlies had het vuur ge- legenheid zich snel uit te breiden. De fabriek ging zoo goed als geheel verloren. Omtrent oorzaak en schade valt nog niets te zeggen, aangezien de winkelhouder en de firmanten afwezig waren-. NED. VER. VAN FIUISVROUWEN. Vrijdag werd te Nijmegen de algemeene vergadering gehouden van de Ned. Vereen. van Huisvrouwen. Het openingswoord werd gesproken door de presidente van het hoofd- bestuur, mevr. M. J. BraunsSchagen. De vereeniging telt thans 24.000 leden (v. j. 22.000), verdeeld over 62 afdeelingen; de verschillende vexslagen en rekeningen wer den goedgekeurd. D rekening geeft aan in- komsten 47.207, aan uitgaven 34.591; voor 1927 werd de begrooting vastgesteld op 37.750. De volgende conclusies werden genomen: I. Het is gewenscht, dat' het door de Ned. Vereen. van Huisvrouwen gesticht Instituut tot voorlichfing bij huishoudelijken arbeid bij voortduring zijn aandacht richte op alles wat (door practischen weningbouw, doel ma- tiger gereedschap, betere werkindeeling) de behoeft'e aan huishoudelijke hulp doet afne- men. II. Men dringe er bij de betrokken autori- teiten op aan, dat bevorderd worde: a. Zooveel als het financieel mogelijk is gelegenheid te verschaffen het volkskind bo- ven de 13 jaar onderwijs in huishoudkunde te doen ontvangen. b. Dat op middelbare meisjesscholen huis- houdonderwijs worde gegeven. c. Dat in de universiteitssteden avondcur- sussen in koken enz. worden gegeven, opdat aan de vrouwelijke studenten gelegenheid worde geboden zich hierin te bekwamen. d. Dat de opleiding voor wijkhuishoudster in goede ban en worde geleid. e. Dat door hen die aangewezen zijn tot het geven van raad in zake beroepskeuze voor meisjes, de aandacht worde gevestigd op de huishoudelijke beroepen. De commissie tot het nazien der boeken over 1926 heeft deze goedlgekeurd. Benoemd werden tot leden dezer commissie voor 1927 mevr. Reijnvaan-Wrede uit Alkmaar, mevr. Ricchards-Schilthuis uit Rotterdam en mevr. Vas Visser-Kikkeri uit Baarn. In de Zaterdag voortgezette algemeene vergadering zijn verschillende voorstellen van de afdeelingen behandeld. Daarna werd besloten, de afdracht voor 1928 vast te stellen op 1 per lid, evenals het vorige jaar. De volgende algemeene vergadering zal te Leeuwarden worden gehouden. De beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering van den Nationalen Vrouwen- raad is vastgestedl zooals hij door het hoofd- bestuur is voorgesteld. INGETROKKEN STRAFFEN. VOORONTWERP ZIEKTE VET. Omtrent het door den Hoogen Raad van Arbeid aan den minister van Arbeid uit te brengen advies over het voorontwerp-Ziek- tewet verneemt de Tel., dat in overweging wordt gegeven het maximum-aantal arbei ders dat bij een kas kan zijn aangesloten (in het voorontwerp op 200 bepaald) aan- zienlijk te verhoogen, voorts het in het le- ven roepen van een meer stclselmatige controle op de bijzondere ziektegeld-uit keerende instellingen. Verder wordt de wenschelijkheid betoogd in de ziekteverze- kering ook op te nemen de losse arbeiders. terwijl er eveneens aandrang wordt uitge- oefend tot hpt toekennen van meer mede- zeggenschap aan de verzekerde arbeiders. INGETROKKEN STRAFFEN. In den nacht van 30 November op 1 Dec- van het vorige jaar ontspoorde te Haarlem, gelijk men zich herinnert, een zandtrein. Uit het ingestelde onderzoek kwam toen vast te staan dat de spanning in de trekdraden, waarmede de wissels werden bediend onvol- doende was. Een tweetal seinwachters werd daardoor aansprakelijk gesteld en gestraft resp. met twee en een dag inhouding van be zoldiging. Beiden stelden een beroep in bij het Scheidsgerecht. Na behandeling der zaak heeft thans dit college beide straffen geheel ingetrokken. Er bleek nl. dat het personeel van den aannemer van de electrificatiewerken op deze lijn een aantal jukken had verplaatst waarover bedoelde trekdraden liepen, zonder dat de seinwerkers daarin gekend waren. De ze handeling konden de electriciens verrich ten, wijl er van de zijde van de spoorwegen geen voldoende toezicht was gehouden op de ze niet tot het spoorwegpersoneel behooremde arbeiders. Het scheidsgerecht meende nu dat de betrokken seinwachters niet verant woordelijk konden gesteld worden voor de gevolgen van deze leemte in het toezicht. VOORONTWERP-ZIEKTEWET. Omtrent het door den Hoogen Raad van Arbeid aan den minister van Arbeid uit te brengen advies over het voorontwerp- Ziekte- wet verneemt de Tel., dat in overweging wordt gegeven het maximum-aantal arbeiders dat bij een kans kan zijn aangesloten (in het voorontwerp op 200 bepaald) aanzienlijk te verhoogen, voorts het in het leven roepen van een meer stelselmatige controle op de bijzon dere ziektegeld-uitkeerende instellingen. Ver der wordt de wenschelijkheid betoogd in de ziekteverzekering ook op te nemen de losse arbeiders, terwijl er "eveneens aandrang wordt uitgeoefend tot het uitgeoefend tot het toekennen van meer medezeggenschap aan de verzekerde arbeiders. HOOG WATER OOK IN N.-BRABANT. Door de vele regenbuien van de laatste dagen zijn de rivieren de Aa en de Dommel dermate gezwollen, dat zij op verschillende plaatsen buiten hare oevers getreden zijn. In de omgeving van Eindhoven en Boxtel heeft men hierdoor veel last van het water en staan vele landerijen en verschillende binnenwegen blank. TER VERMINDERING VAN BRANDGEVAAR. De burgemeester van Heerlen heeft nieu- we bepalingen vastgesteld ten einde het brandgevaar in voor publiek toegankelijke lokaliteiten te verminderen. Zoo is den ex- ploitanten van de beide cinema's aange- zegd binnen bepaalden tijd veranderingen aan hunne theaters aan te brengen. Aan de exploitante van den nieuw ge- bouwden schouwburg, de Vereeniging „St. Pancrtius", is het geheel verboden den schouwburg te laten bespelen, voorcfat een verbouwing heeft plaats gevonden, waar mede geruimen tijd gemoeid zal zijn. DE INDISCHE ONLUSTEN. In een der zalen van het gebouw „Belle- vue" hadden gistermorgen de S. D. A. P. en het N. V. V. een vergadering belegd ter be- spreking van de Indische onlusten. De op- komst was zeer groot. De. eerste spreker was de heer J. L. Fleming. Deze vergadering zoo zeide hi] als- mede die te !s-Gravenhage en te Rotterdam, wordt gehouden om te protesteeren teger het wanbeleid, dat in 't bijzonder tijdens hei bewind van gouverneur-generaal Fock it Nederlandsch-Indie is gevoerd en om te ma nifesteeren voor bepaalde eischen, die dooi Partij en Vakverbond gesteld zijn. Wij als sociaal-democraten aldus spr. hebben een belangrijke taak te vervullen: de bevordering van land en volk op zoodanigt wijze, dat Nederlandsch-Indie zoo spoedig mogelijk kan worden opgenomen in de rij der zelfstandige staten in de wereld, in goede verstandhouding met alle landen en met Ne- derland in het bijzonder. Het bewind van gouverneur-generaal Fock en dat van minister de Graaff deze beidr mannen moeten nu eenmaal naast elkaar ge- noernd worden is een bewind geweest van ernstige reactie over de geheele linie. De groot-ondernemers bij den Onciernemersraad hebben zich onder leiding van mr. Treub op hechte wijze georganLeerd, welke organisa- tie tijdens het bewind van Fock-de Graaff een machtspositie heeft kunnen innemen, welke ten hemel schreiend is. Het extremisme van rechts heeft meer kwaad gedaan dan dat van links. Treub en de zijnen hebben zich niet ontzien, leugenachtige adressen naar de Karner te zenden om nog meer voor de groot- kapitalisten te verkrijgen. Dat is het extremis me van rechts en daartegen gaat ons protest. Ook de economische strijd der Indische ar beiders zoo vervolgde spr. werd door de regeering-Fock op de meest partijdige wijze tegengewerkt. Spr. herinnerde aan de metaalbewerkersstaking, die in 1925 te Soe- rabaja is uitgebroken. Twee regeeringsamb- tenaren werden uitgezonden met de speciale opdracht, deze staking te breken. Het nieuw ingelaschte artikel 161 bis van het Indische Wetboek van Strafrecht werd toegepas. en 85 personen werden gevangen genomen, al- leen omdat zij verdacht werden aan de sta king leiding te hebben gegeven of daartoe in staat waren. Tenslotte werden deze menschen vrijge- sproken, maar ondertusschen had een dec! van hen 10 of 11 maanden in voorarrest ge- zeten. Toen dan ook noodzakelijkerwijze de onlusteq uitbraken, zijn de Indonesiers door de hand-landers van Moskou op de ergerlijk- ste wijze uitgebuit. De ware schuldigen van rechts en links zijn echter buiten schot geble- ven. Wij keu-ren zeide spr. het optreden der communisten in Nederlandsch-Indie in hooge mate af. En thans zullen degenen, die verdacht worden, leiding te hebben gegeven aan de opstandige bewieging, die door de re- geering verantwoordelijk gesteld worden voor het uitbreken der onlusten, verbannen worden naar het meest lugubere oord, dat Indie kent. Ook hiertegen gaat ons krachtig protest. De volgende spreker, d-e h-eer W. H. Vlie- gen, s-chet-ste in d-en breede d-e tegenstelling, welke er bestaat tusschen de koloniale poli- tiek van communisten en socialisten in Ne derlandsch-Indie. Hij wees er op, dat het com- munisme zoow-el in China als in Indie zonder naar doel of uitzicht te vragen het nationalism-e oppooki. De communisten spelen valsch spel, omdat zij het nationalisme exploiteeren. Spr. zette daarna de grondslagen van de sociaal-demo- cratische politiek in de kolonien (het rijp ma ken van de bevolking voor zelfbestuur) uit- een. De laatste spreker, de heer R. Sten-huis, trachtte uitvoerig aan te toonen, dat aan cle regeering de schuld toekomt voor de onlus ten in Indie. Hij bepleitte met kracht arbeidsgemeen- schap met het Oosten, om gezamenlij-k front te maken tegen den gemeenschappelijken vij- an-d: het kapitalisme. KORTE BERICHTEN. Zaterdagmiddag heeft de koningin- moed-er vanuit den Haag per auto een De- zoek gebracht aan het Dia-conessenhuis te Leiden van welke inrichting H. M. Be- schermvrouwe is. De hooge bezoekster werd aan den ingang door het bestuur ontvangen en onderhield zich m-et verschillende patien- ten. Te Wijdenes is het driejarig zoontje van den heer R. Vriencf te water geraakt en verdronken. Zaterd-agmorgen is op een bouwwerk aan den Heemraadsingel te Rotterdam door het breken van een lat een stelling in elikaar gestort, waardoor de 36-jarige metselaars- baas E. A. Westerhout ernstig gewond werd. Een wegens dronkenschap gearresteer- de Duits-cher verklagrde op het politiebureau in de Pieter Aertszstraat te Amsterdam, dat hij in een cafe op den Amsteldijk was be- roofd van een biljet van 1000. De kaste» iein, diens vrouw en e-en werkster verklaar- den er niets van te weten. ALKMAAR, 11 April 1927. Op de heden gehouden veemarkt waren aangevoerd 2 Paarden47 Vette koeien 200—/ 350; 22 Vette kalveren 70—/ 150; Vette kalve- V. V. H. I van Hciloo speelde gister een uitwedstrijd tegen Zeevogels I van Egmond. V. V. H. verloor met 01. In den nacht van 30 November op 1 De cember van het vorige jaar ontspoorde te Haarlem, gelijk men zich herinnert, een zandtrein. Uit het ingestelde onderzoek kwam toen vast te staan dat de spanning in de trekdraden, waarmede de wissels werden bediend, opvoldoende was. Een tweetal seinwachteTs werd daarvoor aan- sprakelijk gesteld en gestraft resp. met twee en een dag inhouding van bezoldiging. Beiden stelden een beroep in bij het Scheidsgerecht. Na behandeling der zaak heeft thans dit college beide straffen geheel ingetrokken. Er bleek n.l. dat het personeel van den aannemer van de electrificatiewer- ken op deze lijn een aantal jukken had ver- plaatst, waarover bedoelde trekdraden lie- pen, zonder dat de seinwerkers daarin ge- kend waren. Deze handeling konden de electriciens verrichten, wijl er van de zijde van de spoorwegen geen voldoende toe- zicht was gehouden op deze niet tot het spoorwegpersoneel behoorende arbeiders. Het scheidsgerecht meende nu dat de be trokken s'einwachters niet verantwoordelijk konden gesteld worden voor de gevolgen van deze leemte in het toezicht. COLLECTIEF CONTRACT BIJ DE ZUIDERZEEWERKEN. Tusschen de directie van de Maatschap- pij tot uitvoering van Zuiderzeewerken en den Centralen Bond van Transportarbei- ders is een aantal conferences gehouden ten einde te komen tot afsluiting van een collectief contract. Dit werd te meer wenschelijk geacht, meent de Crt., zoowel wegens de belang- rijkheid der Zuiderzeewerken als op grond van het feit, dat er bij deze werken verschillende regelingen van loon en ar- beidsvoorwaarden worden toegepast. Zoo bestaat te Medemblik, waar de firma's Volker Az, en A. Bos werken, een andere en gunstiger rege'ing dan te Harlingen, waar de firma H. A. M. en Van Hattem en Blankevoort het werk uitvoeren. De directie der M, U. Z. stelde .ten slotte een regeling voor, waarvan de belangrijkste punten de volgende zijn: De loonen worden vastgesteld op resp. 30 en 25.25 per week bij een workweek van 55 uren. De arbeidsvoorwaarden te Medemblik en Harlingen worden met elkaar in overeenstemming gebracht. Voorts wordt een regeling getroffen *en aanzien van het overwer^, terwijl bij ziekte 80 van het weekloon wordt uitbetaald gedurende ten hoogste zes weken. In de verschillende vergaderingen te Har lingen, Medemblik, Hardinxveld, Wieringen en Sliedrecht is deze regeling aan de leden van den Centralen Bond voorgclegd. Het hoofdbestuur kreeg machtiging met de di rectie het collectief contract af te sluiten. De loonsverhooging varieert van 1.25 tot 4.70 per week, bij handhaving van de thans bestaande regeling van den werktijd, terwijl een belangrijke verbetering is, dat een uniforme regeling geldt voor het gehee- le bedrijf. N.V. Boek- en Handelsdrukkerij voorh. HERMs. COSTER ZOON

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 7