^ssal^met? verLolL,/^n7ddr/i w 15 do Vaardooriro did uitSluitobd goidfX. Zeefijdingen PfOvinciaaB nieuws [I'Fczeem, ultslwg cn alle jeufcencPe huiuziek- ten behooren af emend 'behandeld te worden, 'antlers komen zij telkens terug. Hoe langer de huidlcwaal verwaariioosd wordt, des to moeilijker wordt het om haar te genezen. iWend onmid'dellij'k Foster's Zalf aan; deze geeft d'adelijk verlichting en voortgezet ge- 1 inrui'k doet cite Icwaal geheel verdwijnen. Foster's Zalf is alom. verkrijgbaar a /1.75 per doos, 1 per tube, FEN LADING WILDE DIEREN. Gistermorgen is in de haven te Rotterdam aangekoraen het stoomschip Franken, van den Nord Deutschen Lloyd. Dat schip heeft in Djibonti een lading wilde dieren aan boord .genomen, welke bestemd is voor den dieren- diandelaar L. Ruhe te Alfeld aan den Leine. Bovendien zijn met dit schip meegekornen jtwee zebra's welke een geschenk zijn van den prins-regent van Albessinie, Ras-Tafari, jyoor rijkspresident von Hindenburg. Deze dieren zullen worden ondergebracht in den 'Berlijnschen dierentuin. De geheele levende lading is vandaag aan de Jobskade gelost en op spoorwagens geplaatst. De laadboomen hebben uit het ruim opgehaald: kisten met giraffen, struisvogels, antilopen, luipaarden, hyena's, jakhalzen, apen, wilde zwijnen, paarlhoenders, ganzen, leguanen, tal van vreemde vogels en schildpadden, benevens die beide zebra's. In het geheel zijn niet minder dan 544 dieren op den wal geplaatst. Met electrische tome's werden de kratten aan twee spoorwagens vervoerd een dichte en een open, platte wagen waar zij met be- ,'hulp van -een electrischen kraan weer werden ingeladen. 'De wagons zijn daarna zoo spoe- dig mogelijk naar Duitschland vertrokken. AUTOBUSDIENSTEN. b Ged. Staten van Noord-Holland hebben vergunning verleend aan W. Prims in Den Fielder voor een autobusdienst van Den Hel- cter naar Den Oever op Wieringen en terug. M. J. Koppenol te Nieuwer Amstel werd vergunning geweigerd voor een autobus dienst van Amsterdam naar Wilnis en terug. Ten aanzien van den laatsten dienst overwo- gen Ged. Staten, dat het door den aanvrager in de provincie Noord-Holland te berijiden tra- ject gelegen is tusschen de gemeenten Am sterdam en Uithoorn en dat de Nederland- sche Spoorwegen en andere autobusdienst- andernemingen tezamen voldoende in het verkeer tusschen die gemeenten voorzien, zoodat aan een nieuwen autobusdienst tus schen de genoemd-e plaatsen geen behoefte bestaat. BELASTINGPERSONEEL. In verband met de door de regeering bij de bijzondere commissie van overleg aanhan- gig gemaakte voorstellen tot herziening van de organlsatiebesluiten voor bet personeel der directe belastingen, invoerrechten en ac- cijnzen en van de registratie, zal vanwege den Centralen Nederl. Ambtenaarsbond voor de in dien bond georganiseerde (2400) belas- tingambtenaren op 12 en 13 Mei een vak- groepscongres worden gehouden. HOOG WATER. Het water in Rijm en Lek is de laaiste da- gen enorm gewassen. De aanlegplaats van stoombooten te Wijk bij Duurstede is reeds afgebroken. Ofschoon de Maas voor Grave een paar c.M. gevallen is, is er toch meer water ge komen op de Veerstraat te Neder-Asselt. De toestand op den rijksweg (Elftweg) en pro- vincialen weg (Grave-Velp) is thans zoo, dat er nog maar enkele c.M. was behoeven bij te komen, en het geheele verkeer per auto ligt stop. Dan zal over den rijksweg een veer- dienst voor voetgangers en iietsers worden ingesteld. De belanghebbende boeren betreden den Peeldam te Velp en maken de bekistingen steeds hooger en steviger door middel van rakken met zand. Gemiddeld staat het Peelwater pl.m. 60 :.M. tegen den Peeldam, en op den rijksweg Grave^^Den Bosch staat reeds pl.m. 38 c.M. water. Doordat het Peelwater steeds wast, heeft men de afdamming met bekistingen ianger moeten maken, nu over een lengte van 800 M. AMBTEN'AREN BIJ 's RTJK'S •BELASTINGEN. De bond van Ambtenaren bij 's Rijks Be lastingen in Nederland houdt zijn jaarlijksch congres te Arn'hem,. Bij de opening waren alle afdeelingen ver- itegenwoordigd. Na een welkomstrede van den voorzitter van de aid. Arnhem, hield de bondsvoorzit- ter, de heer de Boer, een openingsrede, waar- ;n gewezen werd op de op va'kvereenigings- ge'bied in Nederland heerschende verdeeld- heid, op de middelen die worden aangewend om ten bate van eigen standje deze verdeeld- heid1 in stand te houd'en. Spreker wees op de ontwikkeiingsmogelijkheden die voor de neu- trale, dit is de van el'ke partij onafhankelijke vak'beweging, zijn weggelegd. Het ledental van den bond bedraagt thans 680. Het bondsorgaan De Belastingsamibte- naar ve'rschijnt sedert 1 Januari eenmaal per week. Het jaarverslag en het beleid van het be- stuur werden goedgekeurd, evenals het be leid van de redactie en het financieel beheer. Behandeld werd het voorstel tot het toe- kennen van een vergoeding aan sommige groepen van ambtenaren die uit hoofde van hun werkkring zich bijzondere uitgaven heb ben moeten getroosten. Het rapport van een daarvoor ingestelde commissie werd met eenige aanvullingen aanvaard. Vervolgens kwam een lange reeks voorstel len in bthandeling, door de afdeelingen inge- diend. Een aantai van deze voorstellen werd ingetrokken, andere door de vergadering aanvaard. Aan het bestuur werd o.a. opge- dragen een onderzoek in te stellen naar de ■werking van het stelsel van toelagen en ver- goedingen. Een commissie werd benoemd om voor het voigend congres prae-advies uit te brengen over de voorstellen tot vorming van een weerstandskas en een fonds tot uitkeering 5ij overlijden. Bes'loten werd te iiveren voor foekenning van vergoeding krachtens rijks- fcesluit of op andere wijze aan ambtenaren, die buiten hun stand'plaats dienst moeten verrichten in andere gevallen dan waarvoor reeds vergoeding wordt verleend. Verder zal worden geijverd voor inperking der classi- ficatie van de gemeenten. in het bijzonder voor beperking van den aftrek tot 4 pet. voor de ambtenaren van den actieven dienst der belastingen. Besloten weia tot aausluumg bij de vtr- eeniging ot ondersteunrag van ambtenaren. Aan het bestuur werd opgedragen om te ijveren voor vervanging van het gratificatie- stelsel door bet verleenen van een rec'ht op tegemoetkoming van rijkswege in de geval len, waarin de kosten van geneeskundige hulp enz. 'n te stellen normaal percentage van het salaris in eenig kalenderjaar te boven gaat. Verder zal propaganda worden gemaakt voor cursussen van rijkswege voor ontwikke- ling op algemeen en vakkundig terreln. Het bestuur en de bondsraad werden met algemeene stemmcn herkozen. Verder fcwam in behandeling een voor-ontwerp tot herzie ning van een organisatie-besluit voor het be- lastingpersoneel. VALSCHE RIJW1ELBELASTING- Een Nederlander kwam de vorige week in den winkel van een stempelfabriek te Aken tot de ontdekking, dat men daar een 200 valsche rijwielbelastingplaatjes in voorraad had. De winkelier vertelde, dat zij besteld waren door een Nederlander, die had meege- deeld, dat zij bestemd waren voor een jubi- leum van den Nederlandschen Rij'ks Werk- lieden Bond. Er zouden er nog 5000 nabe- steld worden. De Nederlander deed van zijn bevindingen meedeeliog aan de Heerlensche poiitie, die onmiddeilijk een onderzoek in- stelde. Dit leidde tot de arrestatie van twee neven, beiden D. genaarad, de een woonach- tig te Eckelrade bij Maastricht, de andere in in A ken j de laatste had de plaatjes besteld. Hij is uitgeleverd. Beiden zijn naar Maas tricht overgebracht. RIJKSWEGENPLAN. Op vragen van het lid van de Tweede Kamer, den heer Kortenhorst betreffend-e vaststelling van het rijkswegenplan en het inwinnen van advies van de organisaties der weggebruikers voor de vaststelling van dat plan, heeft de minister van waterstaat ge- antwoord: Vertrouwd wordt, dat de vaststelling van het rijkswegenplan zal kunnen geschieden on- geveer gelijfctiidig met de inwerkingtreding van de wet op de begrooting van bet Rijks- wegenfonds voor 1927. Aangezien de vaststelling van het rijks wegenplan spoedig behoorde te geschieden, opdat ten behoove van de verbetering en van het onderhoud der op dat plan voorkomende wegen een zooveel mogelijk. nuttig gebruik zal kunnen worden gemaakt van de geiden van het wegenfends, zoodra de begrooting voor dat fonds voor dit dienstjaar zal zijn aangenomen, was het niet wel mogelijk, voor de vaststelling van het wegenplan alsnog het advies van de organisaties der weggebrui- kers, evenmin als van andere particuliere bclanghebbenden, in te winnen. Bezwaar zal dit, naar gemeend .wordt, niet geven, omdat vermoedelijk binnen niet lan- gen tijd tot herziening van het rijkswegen plan zal moeten worden overgegaan en be- langhebbenden dan alle gelegenheid zullen hebben hun oordeel kenbaar te maken. ZUIDERZEEWERKEN. Op vragen van het lid van de Tweede Ka mer, den heer Hiemstra, betreffende tewerk- stelling uit'sluitend van ongehuwde arbeiders bij de Zuiderzeewerken te den Oever, heeft de minister van waterstaat geatnwoord De onderstellinig, dat thans aan de Zuider zeewerken te den Oever uitsluitend onge huwde arbeiders te werk worden gesteld, is onjuist. Bij de bedoelde werken zijn op dit oogenblik '38 uit Wieringen afkomstige ar beiders werkzaam, waaiwan 27 gehuwd zijn en 32 van elders afkomstige werklieden, waarvan 19 gehuwd zijn. Voor de arbeiders, in dienst te stellen bij de Maatschappij tot uitvoering van Zuider zeewerken, voor de uitvoering van overeen- lccmst no. 2 (bouw van uitwateringssluizen c.a. becosten Wieringen) is een achttal barak- ken besteld, die geplaatst zullen worden, zoo dra het daarvoor bestemde terrein gereed is In afwachting daarvan zijn de thans reeds bij de voorbereiding van dit werk in dienst zijnde werklieden, welke weinig in getal zijn en door tusscheokomst van onderbazen zijn aangenomen, tijdelijk ondergebracht in keten. Van opzettelijke achterstelling van gehuw- den bij ongehuwden kan blijkens het boven- staande geen sprake zijn, zoodat er voor de regeering geen aanleiding is ter zake in te grijpen. KORTE BERICHTEN. D rechtbank te's Gravenhage heeft J. B. v. d. S. aldaar, gedet'ineerd, wegens po- ging tot diefstal onder verzwarende omstan- digheden in het Flora-Theater aan de Wa- genstraat, waarbii getracht werd een brand- kast te'forceeren, tot 2 jaar gevangenisstraf veroordeeld. Vrijgesproken werd H. P. R., die wegens hetzelfde feit heeft terecht gestaan. Te Son is de 44-jarige landbouwer J. Meyer, gehuwd en vader van een groot ge- zin, die onlangs door een kar werd overreden, overleden. Te Enkhuizen heeft een haringvisscher een zaim van 4 pond aangebracht. De visch was vastgeraakt in e'en haringfuil;. B. J. G., hoofdredaeteuT-directeur van de Visscherij-courant, is terzake van beleedi- ging veroordeeld tot een boete van 5, subs. 10 dagen hechtenis. Het O. M. had 50 boete of 50 dagen hechtenis geeischt. Gisterochtend heeft te Amersfoort, aan de Utrechtscheweg 69, brand gewoed in een perceel, is gevestigd een zaak in verlichtings- en electrische artikelen van de firma Van Brussel, D brand was cntstaan doordat een van de knechts bij het vullen van een benzinebout op onvoorzichtige wijze te werk is gegaan, waardoor het vuur in aanraking is gekomen met een menigte houtkrullen. De rechtbank te Amsterdam heeft een 27-jarigen kantoorbediende, die terecht heeft gestaan terzake van oplichting van een be- drag van 32000, veroordeeld tot een gevan genisstraf van 1 jaar en 3 maanden met af trek van 3 maanden voorloopige hechtenis. De eisch was 2 jaar gevangenisstraf geeischt, met aftrek van 3 maanden voorloopige hech tenis. De poiitie te Utrecht heeft den man, die verleden week in de wachtkamer derde klasse van't Centraal Station aldaar een tas,ch met f 250, welke een reiziger even onbeheerd had laten liggen, heeft weggenomen, aangehou- den. Behalve de tasch, werd nog f 10 van het ontvreemc} in zijn bzeit gevenden. De Amsterdaraschc poiitie heeft te Schiedam aangebracht den slagersknccht J. H. v. d. W., die er eenige weken geleden met 145 van zijn patroon, den slager v. d. V., vandoor was gegaan. Het geld heeft hij -ge heel opgemaakt. Prins Hendrik heeft gisterochtend een bezoek gebracht aan de strafgevangenis te Den Haag en aan de bijzondere strafgevan genis aan den Pompstationsweg onder Sche- veningen. Op de mijn Julia" bij Eyghelhoven is de ingenieur Roland in de mac'hinekamer van schacht 2 in aanraking gekomen met de hoogspanningsdraden der electrische gelei- ding, geladen met 3000 Volt. De dood wis het gevolg. Naar de Tel. mededeelt, zijn de plan- nen voor het inric'hten van een kunstijshaan te Amsterdam geheel uitgewerkt. De baan zal zoo groot wirden als het Koningspleln en zal in den zomer van het vljlgende jaar gereed1 zijn. Ganymedes vertr. it Apui v. Voio n. Sa- lonica. Irene, vertr. 11 April v. Barcelona n. Tarra gona. Iris arr. 4 April v. Amst te Barcelona. Jason (uitr.) vertr. 9 April v. Arica. Notos vertr. 11 April v. Fiume n. Bari. Venezuela (thuisr.) vertr. il April v. Ply mouth Havre. KON. HOLL. LLOYD. Gelria (uitr.) vertr, 11 April v. Santos. Kennemerland arr. 10 April v. Amst. te Bremen. Montferland vertr. 12 April v. Rott. n. B. Aires. Orania (thuisdr.) vertr. 11 April v. Santos. ROTTERDAM—ZUID AM ERIK A LIJN. Alcyone arr. 12 April v. Rott. te B. Ayres. Alhena (thuisr.) arr. 9 Ajbril te Bahia. 1 bracht mecrmaKn nog een gulden minder op Do uienprijzen zijn deze week niet gedaald maar cok de noodzakelijke stijging is uitge bleven De boogste noteering was de laatdte daget 4.30 en de laagste,/3.40. De drielingen brachten ten hoogste drie guWen cp, de nep 1.40. De peen heeft het niet hooger kunnen bren gen dan 2.20 en mcermalen bleven ze bene den de twee gulden. Kroten brachten gemiddeld I SO op. Et was deze week een enorme aanvoer. 110 wa gons roode, 38 gele en 93 witte kool7U wa gon uien en 1 'A wagon peen en 2600 K.G kroten, totaal 251 wagons. In Broek werden 160 wagons aangevoerd en in Warmen'huizen 72. De radio-avond, waaraan alle plaatselijke muziekvereenigingen zullen medewerken, is nu vastgesteld op Maandag 23 Mei. Het ligt in de bedoding tevens een spreker te laten optreden om het leven in onze tuin- bouwstreek u-iteen te zetten. Voor de komende algemeene vergade ring van den Noordermarktbond, welte is vastgesteld op 27 April, komen enkele voor stellen aan de orde, om de overlapping verder door te trekfeen, om meer ruimte voor berging van geladen vaartuigen beschi'kbaar te lcrij- gen. Het bestuur zal echter voorstellen om hier- aan geen gevolg te geven, daar het met het oog op bet groote plan, waarvoor de tijd a1' nadcr komt, geen detailplannen meer uit te voeren. Het plan bestaat n.l. om eertijds tot alge- hcele verbouwing over te gaan. UIT WARMEN'HUIZEN. De voorgeno-men fancy-fair ten bate van de t b. c.-besitrijdimg van het Witte Kruis zal in deze gameente niet plaats vinden. Wij vernemen, dat de geestelijkheid haar veto er over heeft uitgesproken. De verschil- lende commissies zijn nu weer ontbonden Jammer voor die patienten, die van deze oneenigheid de dupe zullen worden. UIT OUDORP. Voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing zijn gister drie iijsten ingediend, waarvan twee door de Katho-lieken. Op de eerste lijst der Katholieken komen voor de volgende candida- ten: 1J. Bleeker (aftr.), 2. P. Zuurbier (aftr 3. A. de Boer (aftr.), 4. P. N. Leering (aftr.), 5. A. Tamis, 6. J. Kuust, 7. N. Venneker, 8. E. J Kuijper, 9. P. Tromp, 10. N. Blom, 11. H. v. Wonderen. De tweede lijst der Katho-lieken bevat d' volgende namen: 1. N. A. Gerritsma, 2. P. de Vries. De candidatenlijst der Protestanten bestaai uit: 1. G. J. Schardam (aftr.), 2. J. Bruin (aftr.), 3. J. Helder, 4. Jac. Blom, 5. E. K. Smidts-ten Hoor, 6. C. Klerk, 7. W. v. d, Wal. UIT CASTR1CUM. Gister zijn bij den voorzitter van het hbofdstembureau alhier de candidatenlijsten voor de op 18 Mei a.s. te houden verkiezing van leden voor den gemeenteraad ingeleverd bevattende de navolgende namen: Van de R. K. Staatspartij1. H. Hemmer, 2. P. Twisk, 3. B. Res Wzn., 4. G. Louter, 5. P. de Vries, 6. G. F. Res, 7. A. Lieft-ing, 8. J. de Nijs, 9. J. Tromp, 10. G. Kuijs 11. P. Beent-es, 12. G. Kuijs-Piepers, 13. C. J, Theissling, *4. D. C. Twisk, 15. Jb. Wee!, 16. W. Groot Tz. Van de S. D. A. P.: 1. H. Schipper, 2. T, Hellinga, 3. .J. H. Westerman, 4. G. Casteele, 5. ntq. van Keulen. Van de Christelijke partij: 1. W. Hellinga, 2. A. Eikelenboom, 3. A. Kuperus, 4. H. Wou- denberg, 5. S. de Vries Sr. Van de V.-D. partij: 1. F. J. Aukes, 2. C. P. Brouwer, 3. D. Hogenstijn, 4. J. F. Rom mel. VAN TEXEL. Gistermorgen heeft ter reede van Texel eer ongeluk plaats gehad. Bij het houden van oefeningen door Hr. Ms. Hadda geraakte vermoedelijk de tros, waaraan een sloep werd gesleept, in de schroef van de Hadda, met het gevolg, dat de sloep onderstboven werd getrokken en de inLttenden te water geraak- ten. Een van hen, de 24-jarige gehuwde ma- troos lste klas J. Tieken is daarbij om het leven gekomen. UIT BEVERWIJK. De eerste tusschendaagsche groentenvei- ing was een strop voor de tuinders. De hoofrf- inbreng spinazie werd meest opgehouden. Enkele partijen gingen nog voor 2 tot 2.20 per kist. Er ontstond al spoedig een gering tumult tusschen inbrengers en koopers en daarna werd het veilen gestaakt. Wel wa ren er Amsterdamsche kooplfeden overgeko- men, maar die kochten niet. De drang van dagelijks veilen gaat uit van de tuinders, maar niet van de zijde der kooplieden, daar dezen soms restanten groenten hebben van d< vorige rna-rkt. UIT WINKEL. Bij d't op 12 April gehouden candidaatstel- ling voor leden van den gemeenteraad zijn candidaat gesteld: Voor den Vrijheidsbond: De heer-'-.n J. Spaans (aftr.), C. Meurs, J. de Veer, K. Over, J. Th. Broersma en w. Amels. Voor de afd. der Vrijz. Dem.De heerec D. Brugman Jz. (aftr.), G. Kamp (aftr.), P. Bart, J. Vethman-, G. Stuij, C. Amels, K. Bakker, P. Krapman en P. Kaashoek. Voor de afd. der S. D. A. P.: De heercn S. Kriek (aftr.), L. van Wijk (aftr.), Th. de Pre, A. Ek-ukman-Faber, P. Kort cn J. Peet- oom Jz. Voor een groep vrije kiezers: De hieeren P. Dekker (aftr.), P. Honingh en C. Koorn Jz. UIT ZU1DSCHARWOUDE. De Vooruitstrevende kiesvereenigin-g stela-; in haar vergadering de volgende candidaten voor de a.s, gemeenteraadsverkiezing: 1. J. d-u Burck (aftr.), 2. K. Dijkhuiz-en (aftr.), 3. W. Muller, 4. M. Wonder-KHngeler, 5. J de Ruiter, 6. A. Kout, 7 P. Glas. 8. D. Zee- man, 9. F. Kulper. 10. P. Keizer, 11. J. Schoorl, 12. P. de Ruiter Cz. UIT WIERINGERWAARD. De Vrijz.-Dem, kiesvereeniging, die aan- vankelijk een candidaten!ijst had opgemaakt voor de a s gemeenteraadsverkiezing, heeft deze lijst niet ingeleverd en heeft nu, in sa- menwerkun? met de nieuw oogerichte Volks- STOOMVAARTLIJNEN. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Bali (uitr.) vertr. 8 April v. Belawan. Enggano arr. 11 April v. Port Said te New castle. Jan Pietersz. Coen (thuisr.) arr. 11 April te Sabang. Johan de Witt vertr. 12 April v. Amst. n. Batavia. Moena (thuisr.) arr. 12 April te Suez. Simaloer vertr. 10 April v. Batavia n. Amst Vondel (thuisr.) vertr. 11 April van Port Said. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Mad-ioen (thuisr.) vertr. 12 April v. Port Said. Medan (uitr.) arr. 11 April te Soerabaya. Menado (uitr.) arr. 11 April te Colombo. Modjokerto vertr. 12 April v. Rott. naar Batavia, via Antwerpen. Djember (uitr.) vertr. 12 April v. Port Said Palembang arr. 12 April v. Batavia, 1. v. Londen, te Rotterdam. STOOMVAART-MIJ. OCEAAN. Rhexenor, v. Japan, n. Rotterdam, arr. 12 April te Shanghae. Euryades, vertr. 9 April v. Gravesend n. Batavia, via Hull. EMZETCO LIJN. Jonge Antony vertr. 12 April v. Rott. naar Alicante. HOLLAND—BRITSCH-INDIe Llje. Bandoeng (thuisr.) vertr. 11 April v. Co*- lombo. Bovenkerk (uitr.) arr. 11 April te Rangoon. Hoogkerk arr. 12 April v. Br.-Indie te Rott. Kieldrecht (thuisr.) arr. 10 April te Madras. St. Andrew (uitr.) vertr. 12 April v. Suez. HOLLAND—OOST-AZIe LIJN. Gemma arr. 11 April v. Hamb. te Antw. Zosma (thuisr.) arr. 13 April te Rott. JAVA—NEW YORK LIJN. Veendijk, Java n. New Yofk, arr. 11 April te Boston. HALCYON LIJN. Stad Zaltbommel vertr. 11 April v. Oran n. Rotterdam. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Gilkerk arr. 11 April v. Lorenzo Marquez Durban. Klopfontein arr. 12 April v. East London te Durban. Grijpskerk vertr. 12 Arpil v. Amsterdam n. Rotterdam. Nias arr. 11 April v. Lorenzo Marquez te Beira. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Djocja vertr. 12 April v. Amst. n. Hamb. Minerva (thuisr.) arr. 12 April te Bonny. Reggestroom vertr. 12 April v. Amst. n. Hamburg. Rijnland (uitr.) arr. 10 April te Dakar. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Grootendijk. Rott. n. d. Pacifickust, arr. 11 April te Londen. Leerdam, Rott. n. New-Orleans, vertr. 12 April v. Vera Cruz. Maasdam, New-Orleans, n. Rott., arr. 11 April te Havana. Montgomeryshire, v. d. N.-Pacifie n. Glas gow en Rott., arr. 11 April te Panama. Narenta arr. 11 April v. d. Pacifickust te Hamburg. Rijndam arr. 10 Maart v. Oslo te Leith. Siris arr. 9 April v. Vancouver te Seattle. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Amazone vertr. 11 April v. Curacao naar Havre. Copenhagen (uitr.) arr. 9 Apri te Curasao. Deucalion arr. 10 April v. Tanger te Gibral tar. Bacchus vertr. 11 April n. Bremen n. Amst. Bennekom (uitr.) arr. 8 April te Talcuhuano. Clio vertr. It April v. Malaga n. Genua. £rato arr. 12 April v. Danzig te Arafst. U!T BERGEN. Behalve de reeds gemelde vier Iijsten van candidaten voor de op 24 Mei a.s. plaais hebbende stemming ter verkiezing van de le den van den gemeenteraad, is nog ingeleverd een lijst van de Christelijke partijen, waarop vcorkomen: 1. W. Colijn, 2. L. de Liefde, 3. J. Nederveen, 4. J. van der Woud-e, 5. J. Gorter. Totaal zijn dus ingekomen 5 Iijsten, en wel de R. Kath. Staatspartij met 10 candidaten; de groe-p Zeiler-Jhr. Barnaart gecombineerd met de vereeniging „Bergens' Belang" met 16 candidaten; de S. D. A. P. met 7 candidaten; de Christelijke partijen met 5 candidaten; de groep Dirkson (Kermispartij) met 1 candi daat, totaal 39 candidaten voor dc 11 te ver- vullen plaatsm. UIT HEILOO1. - Op Maandag 18 April (2en Paaschd'ag) geeft onze rederijkerskamer haar laatste uit voering in dit seizoen. Daar er voor de uitvoeringen van deze ka mer altijd v^el belangstelling is, zal ook met Paasch-Maandag de „Rustendie Jager" wel weer vol zijn. Gezien de bezel ting van het st uk, zal het ongeiwijfeld vooi' de bezoekers een genotvolle avond word-en. Er is tot besluit een groot slot-bal na. Men zie verder de adverteutie in dit nummer. UIT EGMON'D AAN ZEE. Voor de verkiezing van leden van den ge meenteraad zijn zes Iijsten ingediend. Behalve de reeds vermelde Iijsten der Oud-Katholieken, Roomsch-Katholieken, Protestanten cn S. D. A. P., werden nog ingediend een lijst van de Anti-Rev. partij, luidende: 1. A. Zwaan, 2. T. Halff, 3. Alb. "Wijker, en verder een lijst met de namen: 1. E. Medik, 2. C. Wijker, 3. P. Wijker. Een zevende lijst met als eenige candidaat de heer P. de Graaff en voorzien van 39 handteekeningen, werd des middags inge- bracht bij den h-eer Bosschaart, die daarop ingevoFge het besluit der vergadering dezen candidaat plaatste onderaan de Protestantsche lijst. Zoo-als bekend is hieraan van beide zij- den niet de minste verplkhting verbonden. UIT WARMENHU1ZEN. Voor de verkiezing van dfe leden van den raad dezer gemeente zijn ingeleverd de navol gende candidatenlijsten, t. w.: Anti-Rev. kiesvereeniging: 1. W. Dijkstra, 2. J. Biersteker Gz., 3. G. J. Jonker. R. K. kiesvereeniging: 1. J. de Groot, 2. K. Molenaar, 3. C. Nannes, 4. P. Tesselaar, 5. J. Ligthart, 6. W. Dekker, 7. J. Hof, 8. W. Molenaar Jz., 9. F. A. Legdeur, 10. B. van Duin. Vrijzinnijge kiesvereeniging1. P. Slot, 2. J. Swan Hz., 3. W. Gutker, 4. P. Klant, 5. P. J Mink, 6. P. Sevenhuijsen G-z., 7. A. Kroon, 8. A. H-opman, 9. C. Mink. Door de kiesvereeniging te Schoorldam: 1. P. J. van der Meijden, 2. N. Kuijper. 3. J. van Rijn, 4 J. de Boer. Da stemming zal plaats hebben op 18 Mei. Naar wij vernemen heeft de heer K. Bar- singerhorn onfslag aangevraagd als voorzit ter en lid van het algemeen burgerlijk armbe- stuur, welke functie hij 40 jaar lang heeft vervuld. De voorloopig vastgesteldte kiezerslijsl, welke op 15 Mei a.s. definitief wordt vastge steld, bevat 1046 kiezers voor de Tweede Kamer, 1044 voor de Provinciate Staten en 1011 voor dfcn Gemeenteraad. In stemdis- trict I is het aantal kiezers voor den Gemeen teraad 785, in stemdistrict II (Schoorldam) 148 en in stemdistrict III (Krabbendam) 78. Voor de betrekking van verloskundige in deze gemeente hebben zich thans alle solii- citanten teruggetrokken. Door den groenten'iandelaar L. Kalver- dijk alhier werd gister aan de laadplaats de 250ste wagon kool geladen in dit seizoen. De wagon werd door de transportarbeiders ver- sierd UIT NOORDSCHARWOUDE. De markt. Was er voor de roode kool de beide laatste daigen een flinke opteving waar te Aemeri, over het geheel genomen was de week weer zeer slecht te noemen. De gele en Deensche witte kool, die even- eens steeds een te lage opbrengst gehad heb ben zijn deze week nog weer belangrijk ge daald. De roode kool, die Maandag ten hoogste 6 gulden oobracht, was Domderdag tot op 7.60 gekomen. Zeer onverwacht was er Vrij- dag een zoodanige stijging dat enkele partij tjes voor 10 verkoeht konden worden. Zaterd'ag was het weer minder en was do hoogste noteering 8.50 De groote kool, die Maandag /2.10/2.50 cpbracht, werd Za- terdag voor 4.—/ 5.verkoeht, zoodat de prijizen van deze koolsoort bevredigend om hoog gingen. Al helpt het dan ook voor velen weinig meer, tocih is het wel aardig, toch ook nog eens een ktein opgewekt woord te kunnen neerschrijven. De gele kool daalde van 3.30—/ 5 60 op Maandag op 1.80/3.80 op Zaterdag, zoodat het hiermee ook nu weer allerminst guns tig gesteld is. Er is zelfs voor 1 gulden per 100 K.G., j;a zelfs eenmaal voor 20 cts. verkoeht. Deze laatsten zijn d'oor vernietiging aan dien handel onttrokken. Ook de Deensche witte ondergingen een sterke claling. f 2.404.1,0 op Maandag tot 1.60—/ 3.201 op Zaterdaig. Dc doorschot

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 6