DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. De voorjaars-bloemententoonstelling. No. 88 Uonderd negen en twintigste Jaargaiig 1927. Hbonnemcntsprljs bij vooruitbetaling per 3 maanden f2.—fr. per post f2.50. Bewijsn. 5 ct Advertenticpr. 25 ct p. regel, grootere letters naar Brieyen franco N.V. Boek- en flandelsdr. vJl Herms. Coster Zoon, Yoordam C9, TeL Adminlstr. No. 3. Bedactle No. 33. DONDEKBAG 14 APRIL. Dagelijlcsch overzscSit. BuifenEand Stadsnieuws OW ntimtner bestaat ait 2 bladen. Directeur: G. H. KRAK. Hoofdredacteur Tj. N. ADEMA. De Warboel in China. —Tsjen is koppig! Japan en China. Meer dan Amerika wordt China het land der onbegrensde mogelij'kheden. Immers: nooit kan men den eenen dag met zekerheid zeggen, waar den volgenden de tal'looze Tsjangs, Tsjens, Tsjoe's, Poe's, Woe's en Pi's zullen uithangen, of wat zij zic'h op bun kerfstok zullen hebben gehaald. Zoo is daar Soen Tsjoean Fang, de man die indertijd door het verraad van generaal Pi, Sjanghai verloor. Wekenilang was bij ab- soluut van het oorlogstooneel verdwenen en reeds begon zijn naam in 't beruehte ver- geetiboek te raken. Doch zie: eensklaps dui'kt hij weer op. En als surprise bereidt hij den Zuideiijken met zijn geheel gereorga- niseerde leger dat naar het schijint zelfs versterkt is met eenigeZuidelijke troepen, die onder hun generaals, volgens dd in den' Chineeschen oorlog bestaande traditie, naar hem zijn overgeloopen, een dusdanige ne- derlaag, dat het succesvolle offensief der Kantonneezen, dat aardig op een zegetoeht naar Peking begon te lijken voodoopig wel als mislukt mag worden aaugemerlkt. Maar er zijn nog meer verrassingen. En daartoe behoort dan verder de plotsdllnge wederverschijning van Woe Pei Foe, die zich lang op den achtergrond heeft ge'houden, maar, naar het heet, nu weer aan het hoofd van de Noordelijke troepen in Honan tegen het Zuid'en zou oprukken en wien men het voornemen toesc'hrijft van een opmarseh naar Hankau. Zoo wel aan het Nbordel'ijk, als het Zuide- liik front keeren dus de kansen. Natuurlijk alleen maar om over een paar dagen weer om te slaan. De verwarring wordt echter nog grooter, wanneer men zieh afvraagt hoe Tsjang Kai Sjek, de opperbevdhebber der Zuideilijke le- gers er vooir staat. Volgens berichten van Britsche zijde, zou deze zich t'hans in openlijken strijd bevinden met den linkschen vleugel van de Koeomm- tang en zou tusschen de legermac'ht der Zui deiijken en de communistische aanhangers van de Volkspartij een telle kamp zijn be- - gonnen. Zekerheid heeft men hieromtrent. echter" absoluut niet. En om ten sllotte den wairboel nog wat grooter te maken, komen de verschillende persbureaux thans met alierlei verontrustem de berichten over Japanse'he en Russische troepeneoncentratie's en mobilisatieplannem in verband met d'e bedireigde beiangen dier land'en in Mantsjoerije en Mongolie. Het verstandigste zai zijn de Chineesche berichten maar niet als al te waarhcidsge- ■trouw te beschouwen. Afwachten blijft de boodsdiap! Intusschen kan het met de eischen der mo gendheden om schadevergoeding nopens Nanking ook nog wel eens raar loopen. Tsjen, de bevelhebber der Zuideiijken 5s namelijk een goed'e Chinees' en goede Chinee- zen zijn, naar men weet koppig. Nadat hij dezer dagen met een licbteiijk dwaas gebaar geweigerd had de vij'f consuls die de protest- nota's overhandigden gezamenlijk te onfvan- gen, schijnt hij thans er zich ook wat het antwoord betreft op Chineesche manier van af te willlen maken. Hij heeft ten rninste voorzichtig laten doorschemer§n dat de mogendhed'en, wier oorlogssdhepen genoopt waren Nanking te bombardeeren een antwoord zu'llen ontvan- gen waaibij de quaestie der moorden en aan- slagen door de nationalistische troepen zai worden ontwe'ken en deze mogendheden zul len worden besehuldigd van het bombarde- memt waardoor zonder aanleiding huizen der burger!ij'ke bevolking werden vernield en bur gers gedood. Verder zullen alleen Frankrijk en Italie volgens zijn plannen schadevergoeding ont- vangen, Amieirika's en Engeland's eischen zullen kort en bondig geweigerd1 worden en de gde broeder Japan zai door een gema- ti-gd antwoord aan 't 'lijntje worden geliou- den. De vijlf mogendheden- dienden dte nota's ge- lljiktijdig in om door hun solidariteit indruk te maken. Veel ontzag schijnt deze eensgezindheid den Chineezen echter niet te hebben ingeboe- zemd! Dat men tegenover Japan een slag om den am wenscht te houden is begrijpelijk. Want Japan's bonding inzake de Chineesche troebelen is op zijn zachtst uitgedru'kt zon- derling. Het heeft Louden zoowel als Moskou ver- hinderd, eigenmachtig op te treden en wacht het gunstige oogenfblik af, om zelf op te tre den. Japan heeft. in Noord'elijlk China ail'Ie mili- taire aanvoerders op zijin zijde. Het be- sch6uwt China als zijn natuurlijk afzetge- bied en heeft de laatste 10 jaar in China uit- gebreid'e bezittingen verworven, mijnen, wou- den, enz. ondfer zijn leiding staan ook he ar senal en, de post, en dC telegraaf. Van politick bezit in China heeft Japan afgezien maar het steunt de nationale bewe- ging in China waaraan ten slotte de groote Europeesche mogendheden ten offer zuiien va'ilen. Immers: Sovjet-Rusland kan militate niet ingpijjpgk-^gar het van zulk een s^ap. ult- breiding van de antiijbolschewistische bewe- ging moet vreezen en overigens is R us land op militate ge'bied1 ook niet voldoende toege- rust. Engeland wordt door de negatieve poll- tiek van Amerika belemmerd en de avenge mogendheden hebben er geen belang bij, 'haar militaire bemoeiingen verder nit te strekken dan tot de bescherming van haar coneessies. Men ziet: Japan kijkt de kat uit den boom. Ooganschijnilijk staat het aan den kant van de mogendheden. Maar in waarheid. CHINA. Nieuwe plundering. De correspondent van de „Times" te Pe king bericht, dat ook het Britsche consulaat te Koekiang, het eenige gebouw in buiten- landsch bezit, dat tot dusver nog was geeer- biedigd, thans geplunderd is. De pen soonlijke bezittingen van den consul, die in gepakt gereed stonden om te worden verzon den, werden gestolen. Het gebouw zou door een Chineesch generaal als woning worden betrokken. Het optrtden tegen de eotnnut- nisten. De correspondent van de „Times" te Sjanghai meldt nog omtrent bet optreden te gen de communisten, dat er sedert de komst van Tsjang Kai Sjek een hevige ondergrond- sche strijd was gevoerd. Op order van Han kau hadden de communisten hun eigen poli- tieke bureau georganiseerd tte Tsjapei, dat onophoudelijk bezig was met het stichten van vakbonden teneinde wanorde te zaaien, waar- voor de noodige fondsen verstrekt werden. Uit weerwraak had Tsjang Kai Sjek alierlei kleine maatregelen van onderdrukking geno- men, zooals het onderscheppen van brieven en telegrammen en het arresteeren van de minder op den voorgrond tredende communis tische leiders. Toen dit niet hielp werd tot gestrenger maatregelen besloten. En tot de uitvoering daarvan werd overgegaan, toen ontdekt werd, dat de groote bijeenkomst, be- legd bij de Westelijke poort van de Chinee sche stad, naar het heette om Wang Tsjing Hoei, den voorzitter van den Koeomintang, te verwelkomen, bestemd was om te worden besloten met een aanval op de barieres van de internationale vestiging, om Tsjang Kai Sjek in discrediet te brengen bij de buiten- landsche autoriteiten. Pei Tsjoeng Hsi nam daarom maatregelen en de buitenlandsche autoriteiten werden ge- waarschuwd om alle barrieres te sluiten. Pei's troepen werden versterkt met 1000 ge- wapende arbeiders van de Koeomintang, die in het geheim waren opgesteld in verschil lende deelen van Tsjaepi en Nantao en in de westelijke buitenwijk Jessfield. Bij het aanbreken van den dag begonnen de gelijktij- dige invallen ip alle communistische bureaux. De communisten boden hevigen tegenstand en het vechten duurde tot 10 uur's morgens. Ten slotte gaven zij zich voor de bedreiging met veldgeschut over. Weer een schietpartij te Tsjapei. Een afdeeling posters van den algemeenen bend van arbeiders trok gistermorgen door de voorstad Tsjapei. Toen zij langs het hoofdkwartier der troepen van Tsjang Kai Sjek kwamen trachtten de posters de lokalen aan te vallen uit verbittering, veroorzaakt door de huiszoeking, gisteren tegen de com munisten ondernomen. De troepen schoten echter en joegen de posters terug, van wie er twintig werden gedood. Een wapenstilstand gevraagd? Een draadloos N. T. A. bericht uit New Ycrk meldt, dat volgens berichten uit Sjang hai de Kantonneezen een afgezant hebben afgevaardigd naar de Noordelijken om over een wapenstilstand te onderhandelen. In ver band met den tegenslag der zuideiijken win- nen de gerucht enveld, dat Tsjang Kai Sjek, die het eenigen tijd oneens is met de politick der burgerlijke regeering te Hankau, binnen- kort van zijn bevel zai worden ontheven. Stakingen en ongeregeldheden. Partieele stakingen zijn uitgebroken in de Chineesche stad en de concessies. De stakers trokken in optocht naar gene raal Pei om te protesteeren tegen den anti- communistischen maatregel, die den vorigen nacht was genomen. 40.000 manifestanten sttuitten op een haag van geregelde troepen, die hen uiteendreven. De stakers wierpen met steenen naar de Fransche wachtpost'en, die zich verdedigden met brandspuiten. In de Fransche concessie werden verschil lende maatregelen genomen tegen de com munisten. Zoo werd o.a. het radiostation op- geheven, dat de verbinding onderHield met Hpnkau terwijl gewapende agitators, die zich in de stopgezette fabrieken hadden genesteld, werden gearresteerd. VOLKENBOND. D E ONTWAPE NINO SCO N F E RE NTIE In de voorbereidingscommissie der ontwa- peningsconferentie zijn gisteren bij de be- siprekingen van de kwestie der controle, nieu we onoverkotnelijlke moeilijkheden opgedoemd, vooral door de houding van Italie en de Ver- eenigde Staten. Paul Boneour ontving na afloop de inter nationale pers en verklaarde, geen heil te zien in het bij eenkomen van de voorbereidingscom missie der Ontwapeningsconferentie voor de tweede lezing van het ontwerp-conventie, zoo- lang geen1 overeenstemjning is verkregen tus schen de regeeringen zelf over de methode van vlootbeperking en de controlekwestie. De voorbereidingscocnimissie nioet zijns inziens maar voor gansdh onbepaalden tijd uiteen- gaan na de behandeling van de eerste lezing DUITSCHLAND. DE EX-KEIZER. Naar het Hbl. verneemt, heeft de Duitsch- nationale rijksminister van justite dr. Hergt in den rijksraad medegedeeld, dat de belang rijkste bepalingen van de op 30 April afloo- pende wet ter bescherming der republiek waaronder in de eerste plants het verbod van terugkeer van den ex-keizer voor den tijd van twee jaar, dus tot 30! Aipril 1029, zullen worden verlengd. ENGELAND. CHURCHILL'S BEGRDOTING. Lloyd George, die in het Lagenhuis de be- grooting van Churchill, den kanselier van de Schatkist, besprak, leverde critiek op het feit, dat zij geen gelden uittrekt voor de militaire uitgaven in China, die moeten voortduren totdat daar te lande een stevige regeering is gevormd, die het leven en eigendom der bui- tenlanders kan waarborgen. Lloyd George verklaarde dat werkelij'ke bezuinigingen niet zouden kunnen worden verkregen behalve op de bewapeningen. DE KiESRECHTHERVORMINGEN IN GROOT-BRITTANNTE. Baldwin heeft in het Lagerhuis meege- deeld, dat in de herfstzitting een wetsontwerp zai worden ingediend, daartoe strekkende, dat aan alle mannen en vrouwen, nadat zij den leeftijd van 21 jaar hebben bereikt, hst kiesrecht zai worden verleend. Daar tot dus- verre slechts die vrouwen, die in economisch opzicht zelfstandig waren, kiesrecht bezaten, zai het Idezerscorps, bij1 eventueele aanneming van dit wetsontwerp, met 5 millioen personen worden uitgebreid. ALBANIA. EEN ONRUSTBAREND BERICHT. Volgens het te Belgrado verschijnende blad „Vreme", zoo meldt de Duitsche radiodienst, zouden er aan de Zaidslavische grens in Al- banie plotseling sterke benden (het bericht spreekt van 12 compagnieen) zijn opgedoken en zou men vreezen v<&>r invallen in Zuid- Slavie. ITALIe. DE WET TEGEN PORNOGRAFISCHE PRODUCTEN. Het Italiaansch wetsontwerp tegen porno- grafische producten, zooals het in de „Osser- vatore Romano" wordt gepubliceerd voorziet in dertien artikelen: voorafgaande censuur voor alle tooneelstukken en films, streng toe- zicht over de verspreiding van populaire ge- schriften, verbod van dagbladberichten aan- gaande misdaden tegen de zedelijkheid, aan- gaande processen die niet in het openbaar worden gevoerd en processen wegens porno- grafische literatuur, ten slotte rechtstreek- sche en stelselmatige samenwerking van de justitie met de „opera Nazionale per l'in- fanzia." De straffen voor het voortbrengen en ver- spreiden van pornografische producten gaan van zes maanden tot drie jaar gevangenis en van 5 tot 50.000 lire boete. Als obsceen in den zin van het strafwet- boek gelden alle drukwerken, teekeningen en andere voorwerpen die het openbaar schaam- tegevoel en de algeaneene moraliteit kwetsen. Hierbij zijn inbegrepen alle voorwerpen die, om het even onder welken vorm, leiden tot afdrijving of tot verhindering der geboorte, of die daartoe aansporen. Ter uitoefening van de censuur en ter be- oordeeling van de voorwerpen die onder toe- passing van de wet vallen, zai bij het het ml- n'isterie van binnenlandsche zaken een bijzon- dere commissie worden aangesteld. HET PROCES ZANIBONI. De openlijke bekentenis van Zaniboni dat hij inderdaad voornemens was Mussolini den 4den November 1926 van zijn kamer in het Dragoni Hotel uit dood te schieten en dat hij dit had gedaan als de politic hen niet had ge arresteerd voor dat Mussolini op het balcon van het Palazzo Chigi was verschenen, heeft het proces vooi- de speciale militaire, recht- bank te Rome ten ^eerste vereenvoudigd!. Zaniboni betuigde zijn leedwezen, aan- vaardde de voile verantwoordeliikheid voor zijn daad en verzekerde dat zijn medebe- klaagden geen schuld hadden. Twee wegen stonden voor hem open em een actie tegen het bestaande bewind te voeren: hetzij de grens te overschrijden en in het buitenland te ageeren, hetzij den vijand rechtstreeks te- gemoet te treden. Toen bleek dat een gewa pende opstand geen kans van slagen had, be- sloot hij om alleen te handelen. Hij schafte zich een machinegeweer aan, dat hij eerst op het platteland ging inschieten. Zijn plan was door het vermoorden van den Duce de fas- cistische dictatuur omver te werpen en het bewind opnieuw in handen des konings te leggen door middiel van een militaire dictai tuur. Hij verklaarde nog een bedirag van 70.000 lire voor zijn anti-fascistische propa ganda te hebben verzameld. Zaniboni's waardige houding en ruiterlij- ke bekentenis maakte diepen indruk op het Hof. MISS VIOLET GIBSON. Volgens bericht uit Rome zai miss Violet Gibson, die eenige maanden geleden een aan- sjag op Mussolini pleegde eerlang aan de zorgen harer familie in Engeland worden toevertrouwd. Miss Gibson moet den laatsten tijd ge- tracht hebben een hongerstaking te beginnen men heeft haar echter gedwongen eenig voed- sel te nemen. POLEN. EEN POLITIESCHANDAAL. De correspondent te Warschau van het „Berl. Tag." herinnert eraan, dat twee jaar voor den wereldoorlog te Warschau de 17-ja- rige zoon van den Poolschen magnaat Chrzanowski vermoord werd gevonden. Als vermoedelijke dader werd de zwager van den vermoorde, graaf Roniker, gearresteerd en tot langdurige tuchthuisstraf veroordeeld. Toen de Duitsche troepen Warschau zouden bezetten, werd hij door de Russen vrijgelaten, doch later werd de man weer door de Duit- schers in het tuchthuis gezet. Enkele maanden geleden werd hij door den staatspresident begenadigd. Thans beschul- digt graaf Roniker den, onlangs wegens mis- bruik van macht uit zijn ambt ontzetten plaatsvervangenden chef der recherche te Warschau Kurnatowski, dat deze indertijd een groot materieel belang zou hebben gehad bij een veroordeeling van" graaf Romikier. De vader van den veroordeelde, had 25.000 roebel beschikbaar gesteld als het bewijs werd geleverd, dat Romikier de dader was geweest. Dit geld had Kurnatowski in elk geval willen verdienen en daarom had hij tegen Romikier een zeer eenzijdig en tenden- tieus vooonderzoek ingesteld. Bij de veroordeeling van graaf Ronikier speelde nog de bevorderingskwestie van e'en Russisch ambtenaar van het O. M., die thans in Dantzig woont, een goede rol, zoodat het proces ook een politiek tintje heeft. De zuster van den vermoorde, gravin Roni kier, heeft altijd de onschuld van haar man betuigd en heeft alle moeite gedaan voor diens vrijlating, tot zij twee jaar geleden in wanhoop zelfmoord pleegde. Graaf Ronikier heeft den commissaris Kurnatowski altijd aangewezen als de man, die zijn ondergang had bewerkt. Thans stuurt hij aan op een nieuw onder- zoek in de geheimzinnige moordzaak. Voor al in de aristocratische kringen van Polen ziet men een herziening van het proces met groote spanning te gemoet. DE POOLSCH-DUITSCHE WRIJVING. De schoolcommissie van de Duitsche min- derheidsschool in Brzezie (Poolsdh Opper- Silezie) had voor de schoolkinderen een sproofcjesavond met liohtbeelden georgani seerd. In plaats van de door de autoriteiten toege- zegde politie, die toezicht zou houden, ver schenen een aantal insurgenten, die zoodanig leven maakt en zoo brutaal tegen de aan- wezigen te keer gingen, dat de leiders zich geoodzaakt zagen, de vertooning af te breken. Gebleken is, dat de herriemakers expresse lijk voor dit werk besteld en betaald werden. Wat 'n kleinigeestigheid! LITAJJEN. WOLDEMARAS AFGETREDEN. Volgens 'berichten uit Poolsehe bron zou de Litausche minister-president Woldemaras ommiddellijk na de ontbinding van de Sejm zijn afgetreden. Het verluidt, dat hij zai wor den opgevolgd door den minister van oorlog, kolonel Merkis, die een zuiver nationalisti sche regeering zou vormen. Het nieuwe kabi- net, waarin Woldemaras de portefeuille van buitenlandsche zaken zai krijgen, heet voor nemens te zijn vcorloopig zonder parlement te regeeren. SPANJE. HET PROCES TEGEN DE REBELLEN - VAN 1926. De Journal" verneemt uit Madrid dat het vonnis tegen de leiders van het complot van 24 Juni 1926 is geveld, doch nog niet is ge publiceerd. Het blad weet echter te melden, dat de 70- jarige generaal Weyler werd vrijgesproken. Generaal Aguilera is tot zes maanden gevan- genisst'raf veroordeeld. De andere beschul- digden, militairen en burgers, zijn tot straf fen van 2 a 5 maanden gevangenissti'af ver oordeeld. HONGARIJE. BOETE VOOR OP STRAAT SPUWEN. Te Boedapest is een politie-verordening uitgevaardigd, waarbij het spuwen op straat ten strengste wordt verboden. Men zai voort- aan sleehts in de openingen der riolen mogen stpuwen. Wie op straat spuwt, wordt op de „locus delicti" zelf beboet en heeft 5 pengo" te beta- len. De politie-agenten zullen van kwitantie- boekjes worden voorzien, zoodat de boete on- onmiddellijk ge'ind kan worden. HET COMMUNISTENP ROCE S De standrechtbank te Boedapest, waarvoor Szanto en 39 medebeklaagden tereclhtstaan, heeft zich na een langdurige beraadslaging niet competent verklaard om het proces voort te zetten, daar het ten laste gelegde misdrijf niet door een standrechtbank behoort te worden berecht. De verdediging heeft n.l. overtuigend aangetoond, dat er geen sprake is geweest van het voorbereiden van een op- stand, doch dat er slechts een onderlinge ge- dachtenwisseling tusschen de beklaagden heeft plaats gehad. De zaak werd daaro-p naar de gewone reqhtbank verwezen. - TEGEN HET DUEL. Onder voorzitterschap van den afgevaar- digde Mesko heeft zich in het parlement een liga tot bestrijding van het duel gevormd, waarbij zich reeds verschillende democrati- sdhe afgevaardigden en geestelijken van de eenheidspartij hebben aangesloten. De liga is voornemens een wet tot bestrijding- van het duel uit te werken en de regeering uit te noo- digen dit ontwerp aan het parlement voor te leggen. De tweede tijdelijke tentoonstelling, die van 14 tot en met 18 April in het gebouw van de voormalige Cadettenschool en op de terrei- nen van dit gebouw wordt gehouden, omvat in hoofdzaak de Aalsmeersche cultures, be staande uit hortensia's, primula's, azalea's, seneraria's, seringen, rozen, enz. Van tal van kweekers, w o. ook velen uit onze omgeving, zijn inzendingen binnengeko- men en hedenmorgen waren nog zeer veel rappe handen bezig om de laatste hand aan de opstel'ling te leggen. Vooral een inzending van Gentsche kwee kers, welke inzend'ing naar Alkmaar geadres- seerd, doch in Amsterdam door de douane zoolang opgehouden, dat de planten, die reeds Dinsdagmorgen te Amsterdam waren, pas hedenomrgen arriveerden, vereischte nog de noodige zorg. Deze inzending, die uit een groote verschei- denheid bestaat, mag zeker interessant ge- noemd worden. Een buitengewone inzendjng is die van den beer D. Boerse Dz. te Aalsmeer, be staande uit Hortensia Nieuwigheden. Men staat hier versteld over die volheid van de bloem en de prachtige kleur. Een groot aantal jaren van zorgvuld'igi cultuur was noodig om te bereiken wat hier bereikt werd. Alleen de groote liefde voor het vak en een uitgebreide kennis van de mutatie- leer maakte het mogelijk om tot zulke won- derlijke resultaten te komen. Dit zelfde valt op te merken in de expositie van nieuwigheden op het gebied van Nar- cissen, ondergebracht in het openingslokaal. Men staat versteld over de zeer bijzondere vormen en kleuren die de verschillende fir- ma's wisten te verkrijgen. Bijzondere aandacht verdienen hier de in zendingen van de firma Warnaar Co. te Sassenheim en die van wijlen Herman de Graaf te Lisse, die respectieveijk met 73 en 75 soorten uitkomen, waaronder exemplaren, waarvan 1 bolletje ruim 50 kost De inzending Winterharde Muurbloemen en Helmblcemen van den heer Tubergen te Haarlem vraagt zeker ook de aandacht van de plantenkenners. De kleurenpracht in de serre door de deco- ratieve groepen bestaande uit planten en afge- sneden bloemen, is schitterend. De bloemisten Teerink, Doggenaar en van Kes-U toonen wait zij op't gebied van bloein- stukken, bouquetten en kransen weten te presteeren. Wij zagen prachtige bloemstukken, bruids- garnituren en kransen, waaruit het doel moest blijken. De jury was reeds druk in de weer om de prijzen toe te kennen. De tuinversiering van de firma J. Onder- water en Co. te Breezand, bestaande uit afge- sneden seringen, viel bijzonder op door de versoheidenheid van soorten. Een groote bloeiende palm trekt evenzeer de aandacht. Van den commissaris der Koningin was be richt ingekomen, dat hij morgenimiddag met zijn familie de tentoonstelling komt bezoeken. De vollegrondstentoonstelling bestaat reeds uit een kleurenpracht. De narcissen, hyacinthen en tulpen staan volgens de kweekers zeker zoo mooi als op de velden. £en wandeling in den eenige H.A. grooten tuin met honderdduizenden bolgewassen en de prachtige waterpartijen is een lust voor het oog. Vanaf hedenavond is de tentoonstelling tot 8 uur geopend en kan men voorts des avonds in het ruime en gezellige cafe-restaurant, dat op uitstekende wijze door de heeren Loudon en Kerssens in de voormalige cantine geex- ploiteerd wordt, van een gezell'ig strijkje ge- nieten. Het genootschap „Kunst zif ons Doel" houdt in deze zalen tevens een tentoonstel ling van door leden vervaardigde bloemstuk ken en bloemstillevens, w.o. er zijn die door compositie en kleur de voile belangstelling verdienen van de sclrilderijenliefhebbers. Het Stedelijk Muziekcorps concerteert Zon- dagmiddag le Paaschdag belangeloos op de tentoonstelling. Bij slecht weer heeft het con cert in het nieuwe restaurant plaats. Verschillende reisbureaux organiseerec voorts excursies naar deze tentoonstelling, die 21 Mei a.s. wordt gesloten. VOORZICHTIG MET VONKEN. Gisfermiddag geraakten op de Heldersche weg de kleeren van een fietsenden slager in brand, door dat vonken uit zijn pijp op zijn jas waren gevalien. Voor de man het wist was er een groot gat in zijn mouw gebrand. Nog juist op tijd om brandownden te voorkomen, kon het vuur ge- dopfd warden.h ALRMAARSCHE CODRANT.

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 1