Alkmaarsciis Oourant Wie is Edmund Gray FEU1LLET0N. Dondcrdag 14 April. No. 88 1927 Kondeid negen an twlntigst! Jaargang, DE DIRECTEUR DER GEMEENTE- WERKEN VAN ALKMAAR MAAKT BE- KEND, DAT VANAF HEDEN AAN DEN LIMMERHOEK, TEN OOSTEN VAN DE TRAMREMISE, DUINWATEP VOOR DE SCHIPPERIJ WORDT VERSTREKT, TE GEN EEN ALDAAR AANGEGEVEN TA- RIEF. Radio-hoekje Vrijdag 15 April. Hilversum, 1050 M. 12.— Politieberichten. 5.-6.45 Concert door het H. D. O.-kwartet. Annie Lveman, sopraan. 6.457.16 Engel- sche les voor beginners. 7.157.45 Enigel- wche les voor iets gevorderden. 7.45 Politie- beridhten. 8.10 Concert door het H. D. O- orkest. Goede Vrijdag progranvma9.30 Ge- wijde m-uziek in de Zendingskapel te Amster dam. To van der Shiys, sopraan. N'-co Treep, viool. Willem Hespe's a capella-koor. Wouter Westerhoudt, orgel. 10.30 Persberidhten. Daventry, 1600 M 3.504.20 Kinder- kerkdienst. 4.25 Evensong van de Christ. Kerk Oxford. 5.20 Kamermuziek door de 'Aeolian Players. 6.357.20 Kerkdienst. 7.35 „The Dream of Gerontius". Het Symphonie orkest. Koor. O. Haley, mezzo-sopraan. S. Wilson, tenor. H. Williams, ban-ton. 8 20 Tijdsein, weerbericht, nieuws. 8.359 50 The Dream of Gerontius", vervolg. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 9.50 10.20 Concert. 11.501.10 Orkestconcert. 4.05—4.55 Concert. Vocale solisten en piano- en viootmuziek. 7.5010.Fragmenten van „La Samaritaine", Edm. Rostand. „Les sept paroles du Christ". Solisten, koor en orkest. Langenberg, 469 M. 8.209.20 Morgen- wijding. P. Mania, orgel. A. Holz, sopraan. 10.2011.20 Goede Vrijdag declamaties. Dr. Weller. 6.359.30 „Jephta", oratorium voor 60li, gem. koor en orkest van Handel. Konigswusterhausen, 1250 M. en Berlijn 484 en 566 M. 8.20 Morgenwijding. Koor. I Blank, sopraan. L. Lehmann, alt. 3.20—5.20, 5.507.20, 7.509.20 „Parsifal", opera in 3 acten van Rich. Wagner. Hamburg, 394.7 M. 8.3510.15 Morgen wijding. 4.206.20 Rathje-kwartet. 7.29 Pianoconcert. 8.2011.10 „Die Bordeshol- mer Marienklage", Relig. tooneelspel. Brussel, 509 M. 4.205.20 Orgelconcert. 7.209.20 Galaconcert. Orkest. S-ladsBiieuws GENTRALE STIERENKEURING IN NOORD-HOLLAND. Men schrijft ons: Op verzoek van verschillende belangheb- benden heeft de Provinciale Commissie tot Bevordering van de Rundveefokkerij in Noord-Holland besloten de Centrale Stieren- keuring dit jaar met op den laatsten Vrijdag in de Aprilmaand te doen houden, maar op de voorlaatste en wel op Vrijdag 22 April des morgens 9 uur in den Bergerhout te Alk- maar. Adressanten verzochten de Centrale Keu- ring vddr de groote voorjaarsmarkten te hou den en de Commissie heeft gemeend, hiennee em proef te moeten nemen. Evenals het voorgaande jaar, kwam het de Commissie ook nu wensdheiijk voor, ter ver- gemakkelijking voor eventueele bezoekers in een kort stukje iets te zeggen omtrent het te verwachten aanbod van de stieren. Op de vdorkercrinigen in de provinrie wer den aangeboden, 240 eenjarige, 71 tweeja rige, 11 driejarige en 3 oudere stieren. Hierna werden waardig gekeurd om ter Centrale Keurinig te worden opgeroepen, 92 etenjarige- en 32 tweejarige stieren. Voor de driejarige- en oudere stieren die werden goedgdkeurd, komen uit vol gens eigen aangifte 5 driejarige en 2 oudere stieren. Inzake de te verwachten stieren moet echter worden vermeld dat reeds zijn verkocht voor het buitenland en afgeleverd vodr de keuring 5 eenjarige 1 tweejarige stier. 1 teenjange- en 1 tweejarige stier worden wegens onwii van den eigcnaar niet gepresenteerd. zooaat ten slotte vervadhf mcgeii worden 85 Eenja rige, 30* tweejarige stieren, met het bovenge- noemde aantal ouderen. Geautoriseerde vertaling naar het Engelsch van Walter Besant door Mej. E. Hoogewerf. 861 „Ongeveer dric weken geleden ontmoette ik hem in Holborn. Ik vroeg hem mee naar de Salutation". „H«eft u mr. Checkley hier ook iets ver- teld van zijn ma-pi.- van leven?" „Ik herinner mij, dat ik, sc.hertsende, zei. hoe hij er haasi te goed uitzag voor iemand die uit Amerika zoo ziju gekomen; hoe ik meende, dat hij al dim tijd misschien in Cam- berwell was geweest". „Niets van „minderwaardig gezekjchap"? „Niets". „Niets van .^rmoedig gekleed zijn?" „Zeker niet. In werkelij-kheid wist ik niets van Atheletan's leven gedurende de acht jaar, dat hij weg was geweest." ,.Heb je iets te zeggen, Gheokley? Blijf je nog vasthouden aan dse g»schied.enis van dat pakje? Goed. En 6<5£: aa* de geschiedenis van Camberwell er. van het minder waard ig gtzetechap?" Checkley antwoordde niet. „Nu dan blijf t er nog een ami ere vsaag. Je maalrte erg vce! ophet van enkele naboot- aingen v*n het han<W.hirft van mr. Dering, die gnwnden werden in een lade van de tafel van AthelsOm?" «Juist. Die lagen daar, met de band van tvenais voofgaahd jaar worden in de ca- talogus vermeld, zooveel mogelijk alle uit- komsten der melkldjsten van de moeders en van; de grootmoeders, die, welke op het af- stammingsbewijs staan vermeld. Dan wordt t»ij ieder dier vermeld, het oor- deel van de Jury hiervoor over den stam- boom/uitgedrukt in letters. Voor in de cata- logus komt een toeliditing, welke de kwalifi- catie der toegekende letters aanduiden. De volgorde in den catalogus is weer zoo veel mogelijk gemaakt volgens de stamboo- men der dieren. In alle gevallen zijn in iedere leeftijdsrubriek de zoons van elk vaderdier naast elkander geplaatst. En daarna is nog getracht rekening met de verwan-techap te houden door de dieren volgens de bloedlijnen te groepeeren. In de jaarverslageo der Provinciale Com missie wordt regelmatig iets gezegd omtrent de bloedlijnen en de verwantschap. Daarbij is er steeds op gewezen dat de ge- registreerde Noordhollandsch rundveestape! tegenwoordig is opgebouwd v.n.l. uit enkele stamvaders en daarnaar te groepeeren in drie hoofdgroepen, n.l. afstammelingen van Jonge Max N.H. 5%, NRS 3166S; Constantijn NH 521 MRS 3212S en Meine NH. 688 NRS. 3803S. Daarnaast moeten nog als kleinere groepen worden genoemd Wodau NIH. 469 NRS. 3053S en de Janlijn, afstam- mend uit Jan 4617 FRS. Maar tevens wordt er de laatste jaren ook telkens op gewezen, dat de afstammelingen van de groote bloedlijnen Constantijn en Jon ge Max door elkander worden gekruist, zoo- dat aparte groepeerimg niet zuiver meer is te maken en dat hierom ook alleen de vade'rlijn hiervoor wordt gebruikt. Dat deze manier van doen niet juist meer is, blijkt b.v. uit No. 71 van de catalogus, Max Constantijn 68, die door zijn vader Max-Constantijn bij de Con- stantiin-groep is geplaatst, terwijl zijn moe- der Maartje 31, een doc'hter is van Jonge Max. Ook met een ander voorbeeld willen wij dit nog aantoon-en. No. 50 van de catalogus is Frans 121, welke door ziin vader Max-Albert, die een kleinizoon is van Jonge Max, bij de Jonge Max-groep is geplaatst, terwijl de moeder van Frans een doahter is van Meine. Derhalve is net dier door de moeder nader vemvant aan Meine, dan door den vader aau Jonge Max en zooals gezegd is hij toch ge- rangsohikt bij de Jonge Max-groep. Daarora is het te verwachten, dat deze groe- peering in de toekomst gewijzigd moet wor den, maar voor dit jaar is zij nog gehand- haafd. Maar zooals is gezegd, door het on- derling kruisen der bloedlijnen wordt het apart groepeeren der afstammelingen moeilijk uitvoerbaar, zoo niet ondoenlij'k. Tevens is het ncodxakelij-k gevolg van dit oniderlioig paren der afstammelingen dat de karakteristieke of persoonlijke eigenschappen van de stamvaders verdoezelen en zich niet meer zoo zuilen voordoen als in de eerste ge nera ties. ,Waar men echter in den veestapel zooveel mogelijk verbetering tracht te brengen, daar ligt het voor de hand dat men de deugden der stamvaders tracht vast te houden en de fou- ten te elimineeren. Wij moeten dus aannemen dat de moeilijk- heid van de groepeering tevens een bewijs is dat de kwaliteit vooruit gaat. Behalve de dieren gegroepeerd volgens vaderdieren zijn er echter ook nog die hier voor niet in aanmerking kwamen en slecbts als de eer.ige zoon van een vaderdier op de Centrale keuring mogen komen. Hun ver wantschap tot de genoemde bloedlijnen be- staat niet of is te ver om in aanmerking te V/orden genomen. Zij zijn in de catalogus ge plaatst onder het hoofd diverse vadterdieren. Met res trie tie dus van verwantschap over de rooederlijn is dte indCeiling aldus Eenjarige stieren: diverse vaderdieren catalogus-numm. 1 13. Groep afstamm. v. Meine cataiogus-num- mer 1419. Groep afstamm. v. d. Janlijn catalogus-numm. 2021. Groep afstamm v. d. Jonge Max stain catalogusnumm. 22- 61 en groep afstamm. v. d. Conatantijnstam catalogusnumm. 6292. Tweejarige stieren diverse vaderdieren catalogusnumm. 93 59. Groep afstamm. v. d. Jonge Max stam catalogusnumm 100107. Groep afstamm. catalog! v. d. Co onstantijn stam catalogusnumm. 108- 115 en groep afsiamm. v. d. Wodan stam catalogusnumm. 116123. Het aantal van de oudere stieren is te ge- ring om hiervoor een indeeling als boven- staand V* maken. Betrefiende de keuringen op dte Centrale Stierenkeurin-g zij vermeld, dat hiervoor bet volgende proef plaats vinden. De eenjarige stieren worden alleen ge- klassificeerd, waarbij aan dte dieren die in de 1e kiasse worden geplaatst een bronzen mo uw broer." George, je hebt hieromtrent wat te zeg gen?" „Enkel dit: Ik was nog maar pas hier. De tafel was weggenomen uit de kamer waar ik zat en hier neergezet voor het een of ander focciaal werk. De nabootsingen van het handschrift van mr. Dering werden door mij en een anderen klerk voor de aardigheid ge maakt. Ik herinner het mij heel goed. Ze war den geschreven op den achterkant van een brief aan mij." Mr. Dering ging naar de safe en haalde den bund-el, die alle papieren bevatte betref- fende de zaak. Hij maaicte den bundel los en spieidde den inhoud -op tafel uit. Iedereen was nu nieuwsgierig. Lady De- ring keek niet langer uit het venster, mrs Arundel had haar stoel aan tafel ges-choven. Elsie haalde er het papier uit, waar de na bootsingen op stonden. „Zeg mij eens", vroeg ze, „of je je ook ber- innert, (een ieder gelieve wel te bedenken, dat George den bundel n-ooit heeft gezien), den naam van dengeen, die je den brief «Lreef?" „Leonatrd Henryson." Ze gaf bet papier aan mr. Dering. ,;U ziet?" zei ze. I procu-reur reikte bet aan zijn broer, die het doorgaf »an zijn vrouw, en die weer aan moed»r. Mrs. Arundel legde het op ta fel f* sloeg haar voile J1'' volgende punt" zei Elsie, „betreft /.^elstan's verblijf. gedurrrJ? de laatste adit jaai, Een brief werd door u ontvangen, mr. Deiing. vier jaar geleden. U be«ft mij dien al laten xien. Mag ik <m brief h«i>iop yopr- dallle wordt toegekenc.1 Voor dte tweejarige stieren zijn uifgeloofd, 15 aanhoudin-gspremien elk groot 50 gulden. Voor de rubrieken dter driejarige en oude re stieren worden geldprijzen uitgeloofd, voor elke rubriek tot een maximum v-an 150.—. Tenslotte is er nog een keuring voor groe pen van zoons van een vaderdier. Hiervoor zijn uitgeloofd een gouden en een zilveren medaille respectievelijlk van het gem-eentebe- stuur van Alkmaar en de Afdeeling der Hol- landsche Maatsc'happij van Landbo-uw al- daar. Elke groep moet bestaan uit minsteus 4 dieren. Hiervoor kunnen 7 groepen m-ee- dingen, n.l. de zoons van Jonge Meine 4; Abraham; Max Albert 2; Constantijn Jakob 69; Siemon; Constantijn Jacob 49 en Em ma's Wodan. Wij zijn van meaning dat nit bovenstaand gegeven dte cooclusie kan word-en getrokken, dat 22 April voor. dte Noordhollands-che fok- kers weer een belangrij-k-e dag kan worden. CURSUS VOOR OPENBAAR VERVOLGONDERWIJS Men schrijft ons: Dinsdagavond werden de lessen aan den cursus voor Openbaar Vervolgonderv/ijs, ge- vestigd in dte 5e Gam-eentes-chool aan de N-ieuwesloot, beeindigd. Te 8 uur, nadat het laatste lesuur was ge geven, had in een dter lokalen de uitrdfcing der getuig-schriften en rap-porten plaats in een officieele bijeenkomst van ondierwijzeres- sen en onderwijzers en leerlingen, waarbij aanwezig waren de heeren J. Westerhof, Wet- houder van Onderwijs, als vertegenwoordiger van't College van B. en W., en de leden dter Commissie van Toezicht op h-et Lager Onder wijs, de heeren H. C. Stoutjesdlijk, voorzitter, C. Daalder, secretaris en C. Kerdtel. Toen dte leerlingen der 2e kiasse, aan wien het getuigschrift ten bewijze dat zij den twee- jarigen cursus met vruch-t hadden gevolgd, Icon woi'den uitgereiikt, hadden plaats geno men, opende het hoofd van den cursus, de h-eer J. J. T. Kooij, de bijeenkomst met een en- kel woord, waarin hij den leerlingen wees op de beteekenis, die deze avond voor hen moest hebben, nu zij den cursus gingen verlaten en zij het bewijs zouden erlangen, dat zij gedu rende twee jaar de lessen met vrucht hadden gevolgd-. Hij ho-opte, dat de jomgelui niet al leen van de lessen wa-t hadden geleerd( doch v>oral o-ok dat de on-derwijzers en ondieiwij- zcressen er in geslaagd waren, om den lust tot verdere ontwikkeling bij hen op te wek- ken en hun den weg te wij-zen om tot verdere ontwikkeling te komen, om in de toekomst als menschen klaar te zijn voor dte taak, die ze eenma-al in het leven zouden moeten ver- vullen. Vo-orts heette hij den Wetho-udter van On derwijs en den leden dter Commissie van Toezieli-t welkom, hun dlank zeggendte voor hunne Jogenwoordigheid. Drnrna werden de leerlingen toegesproken door den Weth-ouder van Ondterwij-s. Spreker vond het een aangename taak, hier, waar het betrof een inrichting van onderwijs voor het arbeidterskin-d, h-et Gem-eentebestuur te verte- genwoo-rdiige-n. Waar de 1-aigere school hoezeer oo-k bij vroeger ver'beterd niet voldo-ende kennis kan bijbrengen voor het leven, v-erheugde het hem, dat deze groepleerlingen zoo ijverig ge- bruik hadden gemaakt van de gelegenheid, het vervolgondterwijs te gen-ieten. Kennis is echter niet alles, wat de maatschappij vraagt, vooral o-ok vraagt zij menschen met karakter Aan die karaktervo-rming heeft ook het hier gegeven onderwijs willen medewerken en spr. hoopte, dat dit ook door de leerlingen zelf, misschien niet direct; d'och in de toekomst, zou wordten begrepen. Gij ontvangt, zei spr n-u dit getuigschrift, zorgt er voor, dat het leven jelui wel niet in letterlij-ken, doch in figu-urlijken zin ook no-g men-ig getuigschrift voor goedte d'aden zal mogen uitreiken. Gij verlaat nu dezen cursus, maar het zou ver- keerd zijn, te meenen, dat ge nu genoeg hebt gekerd. Bedenkt, dat ge u nog verder moet ontwikkelen en daarvoor wijs ik jelui o. a. op het Instituut voor Arbeidersontwikkeling en die Volksuniversiteit, waar ge no-g veel kunt leeren van wat ge noodig hebt, om eens de taak van ons ouderen over te nemen en mede werken om dte maatschappij beter tn mooier te maken, wat toch het doel is, dat we alien, al zij het langs verschillende wegen, trachten te bereiken. Daarna reikte het hoofd van den cursus met een toepasselijk woord dte getuigschrif- ten uit aan dte vo-lgendte leerlingen der 2de kiasse C. Bo-od, J. Buurs, T. Heinis, H. D. Her mes. A. C. Jonker, C. Sch-addtenlhorst, P. Schot, S. Tump, Adriana Ambagtsheer, Marie C. Besteman, Okje van Drunen, Marie Hermes, Ca-tharina dte Koning, Marie de Leeuw, Marijtje Nierop, Rebecca- Slooten, lezen?" Hij knikte en zij nam den brief ook uit den bun-del en las: „Twaalf-duizend pond!" riep sir Samuel. „Twaalf-duizend pond! Al wat hij bezat! Goede Hemel!" „A1 wat hij op de wereld bezat", zei Elsie. En d-at alles voor een kind, dat niet kon aan nemen, hoe haar broer een schurk zou wezenl Al, wat hij ter wereld bezat!" Haar oogen schoten vol tranen, maar ze drong ze terug en ging voort: „Hij was vier jaar geleden in de Vereenig- de Staten. Dit zal, hoop ik, niet langer ont- fcend worden. De volgende vraag is: wann-eer keerde hij weer naar zijn land1?" George verliet and-ermaal het vertrek en keerde terug naar een jongen man. „Deze heer", ging Elsie voort, „komt van de firma Chenery en Zonen, bankiers te New- York en Londen. Hij heeft een brief bij zich Wilt u zoo goed zijn, mij dien te laten zien, sir? Het is een crediet-brief, dien mijn broer meegebracht heeft uit Califoraie: U zi-et den datum: 20 Juiri van dit jaar?" Mr. Dering las den brief, gaf hem aan zijn broer, en zoo voort. „Hierin word gezegd, diat mr. Athelstan Arundel, vebbonden aan den staf van een Californisch dagblad, New-York verlaten zal op den 21sten Juni, en dat hij gerechtigd is, om zus en zooveel bij de firma te inmen. Dank u." De jonge man trok rich terug. „Nu, mr. Dering, is u <fit voldoende, dat Athelstan in Amerika was, vier jaar geleden; dat hij twee maanden geleden daar wegging ea dan hij er aan een Californisch dagblad Hendrika stoop en Marie de Waara. J. Buurs, H. D. Hermes, A. C. Jonker en C. Scliaddenhorst ontvingen een geiuig- sclirifit met aa-nteekening voor Engelsch en Wiskunde, P. Schot een met aanteekening voor Engelsch. Aan T. Heinis en Rebecca Siooten werd bovendien wegens betoonden ijver en getrouw bezoek een bock toegekend, dat door de Af deeling Alkmaar van Volksonderwijs was uitgeloofd. Aan 4 leerlingen kon het getuigschrift niet worden uitgereikt. Vervolgens kwamen de leerlingen dter lste kiasse in het lokaal b-ijeen. Ook tot dezen ricbtte't hoofd van den cur sus het woord, om hen aan te sjx>ren de les sen te blijven volgen en hun best te blijven doen, om ook het getuigschrift te verkrijgen, terwijl de Wethouder in aansluiiing daarme- dle hen er op wees van hoe groot belang het voor hen was, om steeds naar meerdere ont wikkeling te streven, en op den cursus voor vervolgonderwijs het op de lagere school ge- laerde uit te breiden. Bij dte urtreiking der rapporten werd medte- gedeeld, dat van de lste naar de 2dte kiasse waren bevorderd J. Akkerman, J. M. Bak-ker, A. van Bronk- ho-rst, H. van Hulst, P. Krijgsman, G. Kou- wenberg, K. A. Kuijper, J. Pool, A. Prins, J. Ranzij-n, H. Snijdters, D. Stolker, N. Duine- veld (v-oorw.), H. Koeleman (voorw.), Geer- truida Blauw, Sophie van Bronkhors-t, Tine Bruin, Klaasje Engelsman, Jo de Grand, An na de Groot, Coba dte Heer, Johanna Hoorn, Ali van der Helm, Geertruida Kerkhoven, Atje MoH-envanger, Nelly de Moor, Marie Pieneman, Jannie Poeze en Marie van Weel- dteren. H -t boek, d-at ook voor deze kla^-se door de afdeeling van Volks-onderwijs was uitgeloofd, werd toegekend aan H. Snijders en Atje Mol- lenvangcr. 6 Leerlingen konden niet worden bevor derd. Deze officeele bijeenkomst was een waardig slot van den cursus, die zich blijkbaar de laatste jaren in meerdere belangstel-ling mag verhcugcn, doch desniettemin nog veel meer leerlingen zou kunnen tellen. Gaarne vestigen we daarom nog eens in het b-ijzondter dte aandacht op deze inrichting van onderwijs en wekken wij de ouders op in September a-.s. hun-ne kinderen, na het ver laten dter lagere school, nog van dit avond- ondierwrjs te doen n-rofiteeren. Provincial! nieuws UIT VEEN-HUIZEN. Ter aanvulling van het verslag van de gymnastiekvereeniglng „T.A.V.E.N.U"' van Heerhugowaard, die hier ter plaatse een uit- voerin-g heeft gegeven, meldt men ons nog het volgende De revue was getiteld „Hallo, Dat moet het zijn". Bij de eenzij-dige ontwikkeling werden hal- terdrukken, voetbal, racs enz. genoemd. Het zwemm-en kwam naar voren als deel der lichameijkel opvoeding en n-iet als eenzijdjge sport. UIT KOEDIJK. De 2 Mei is voof de gemeenteveldwa-ch-ter K Slooten een heugelijke dag, daar hij op dien datum zijn zilveren ju-bileum als veldwachter in d-eze gemeente hoopt te herdenken, Veld wachter Slooten die vanaf April 1892 tot op hede-n steeds met ijver zijn plicht als politie- man heeft vervuld, heeft resp. ged'iend bij het wa-pen d-er Kon. Marechauss-ee te paard, als agent van politie te N'ijmegen en nu d;e laat ste 25 jaren als veldwachter in onze gemeen te. Zeer zeker zal het dien dag den j-ubilaris ni-et aan belangstel-ling o-ntbreken. UIT DIRKSHORN. Ten raadhuize alhier zijn voor de gemeente- Harenkarspel de volgende candidatenlijsten in-gediend: R. K. partij: 1. A. Dekker, 2. J. de Groot, 3. C. Bakker, 4. A. Duijves, 5 D. Doodeman, 6. G. Boekel, 7. J. Zutt Sr., 8. W. Strooper, 9. J. L. Morsink, 10. N. Boon, 11. J. Hoebe. Vrijzinnig Democraten: 1. C. Francis, 2. S. J. de Vries, 3. P. Borst Az., 4. P. de Jong, 5. J. Rens, 6. R Vader, 7. L. M. Groenhart- van TThiel. S. D. A. P.: 1. C. de Vries, 2. K. v. d1 Sluis, 3. M. Visser. Anti-Revolutionnairen: 1. L. Doekes 2 W. Kok, 3. G. Elzinga. UIT CASTRICUM. De heer C. Bellekom, die voor eenige maan den een aanvrage richtte aan Ged. Staten tot vergunnin-g om een autobusdienst in te stellen tussohen Ba-kku-mBeverwijk heeft aan dat college bericht gezon-den, genoemd verzoek in te trekiken. was verbonden?" „Er schijnt geen reden, om deze feiten in twijfel te trekken. Maar," en hij wees op -den wissel, betaalbaar aan den order van Ed mund Gray, „zijn wij eenigszins nader tot de ontdekking van den vervalscher van die cheque? „Dit punt komt -dadelijk in behandeling, Ik ga u alien nu toonen, zoo, dat er geenerlei twijfel meer over kan zijn, wie de vervalscher is, de eenige, die de hand had in heel de zaak. Wacht even." Vreemd genoeg viel aller oog op Checkley, die nu rilde van schrik en angst. „Ga ritten, Checkley," zei de chef. Elsie, hebben wij dezen heer nog langer noodig? Ik heb niet het gen-oegen, zijn naam te we- ten ,yKom, kom," zei mr. Carstone. „Mijn naam is u zeer zeker bekend." George waarschuwde hem met een blik, en hij verviel weer in stilzwijgen. „Ik denk wel, dat ik u nog zal noodig heb ben, mr. Carstone," antwoordde Elsie; „wilt u maar zoo goed zfjn, een stoel te nemen en te wacliten? Nu sir Samuel, me dunkt, dat ik toch gelijk had, toen ik zei, dat uw ge- loof in de schuld van George enkel berustte op een veronderstelde medeplichtigheid van Athelstan? En nu die uit den weg geruimd is, wat wordt er nu van uw beschuldiging? Ook be- staat er, mijns inziens, geen twijfel meer, dat van een hand de heele serie bneven en ver- val6cbi-ngen zijn. Als dus Athelstan de twee- de zaak niet kan uitgevoerd hebben, hoe zou hij dan -de eerste hebben bedreven? Maar iik heb meer dan argumenten voor u."^ EEN ENKEL iA/OORD! ADVERTEERT IN DE ALKMAARSCHE COURANT UIT HEEMSKERK. Als een gevolg van de vele regens, verge- zeld van hagelbuien treedi op verschillende akkers het vuur op. Bij deze weersgesteld-heid breidt zich dit kwaad snel uit, waardoor de groei der boiler ernstig belemmerd wordt. Ook het schoon der bloem lijdt hieronder UIT SCHOORL. Voor de gemeenteraadsverkiezingen zijn gister onderstaande candidatenlijsten inge- diend en heden, Donderdag, door het Hoofd- stembureav. in volgorde vastgesteld: Lijst I (Vrijheidsbond)1. A. van Lienen Sr., 2. D. Duin Wzn., 3. C. Ch. Winder, 4. R. Wognum, 5. Job. Kriller, 6. J. N. Kroon. Lijst II (S. D. A. P.): 1. A. Gutter, 2. H. Selhorst, 3. C. Jonker, 4. Jb. Bouv/en Jr., 5. J. Pool Kzn., 6. J. Vricndjes. Lijst III (Vrijz. Democraten): 1. Fl. Scher- mer, 2. J. S-tam Mzn., 3. Th. E. Jansen, 4 T. T. Medendorp, 5. A. Ruis Jr., 6. W. Dehe, 7. D. Swaan, 8. P. Kos. Lijst IV (R.-K.): 1. N. Kaag, 2. A. Bijl, 3. J. Ch. Dapper, 4. J. Wijnker, 5. C Lou- we, 6. 0. L outer. Mevrouw Herenga-Sdiuiling, thans raads- lid, wenschte geen nieuwe candidatuur te aan- vaarden. UIT BERGEN. Woensdagmorgen gebeurde bij den tiam- ovcrga-ng aan den Natteweg alhier een onge- luk, dat zeer ernstige gevo-lgen had kunnen hebben. Een zoon van den sleeper Wokkc, komendte uit de richting Zanegeest, naderde met een wageu zand dezen overweg. Plotse- ling zag hij zich op zeer korten afstand voor de naderende stoo-mtram geplaatst. Hij had nog zooveel tegenwoordi-gheid van geest, dai hij het paard door een zwecpslag tot gro-o-tere spoed tTachtte aan te zetten, hetgeen hem ongetwijfeld het leven heeft gered. Niettegen- staande die grootere spoed kon niet worden voorkomen dat de wagen door de locomotief gegrepen werd en een veertig Meter werd meegesleurd. De bestuurder werd van den wagen geslingerd, doch bleef wonder boven wonder, evenals het paard, dat zich los wist te rukken, ongedeerd. De wagen daarentegen werd vrijwel geheel vesplinterd. Hoe een aanrijding op deze plaats mogelijk is, is wel wat onbegrijpelijk, daar ter plaatse voldoende uitzicht is. Door den heer C. Bellekom is aan Ged. Staten dezer provincie concessie gevraagd voor het in werking houden van een autobus dienst op het traject BergenEgm-ond aau Zee v.v. UIT KOEDIJK. Ingekomen en Vertrokken personen. Ingekomen: J. Bloem van St. Pancras. W. J. Twis, van Akmaar. A. Kolijn. van Oterleek. S. Molenaar, van Oudorp. C. Leek, van Oudorp. C. J F. Huting, van s-Gravenhage. M. Duinmeijer, van Eg- mond-Binnen. M. Groot, van Heer hug o- waard. A. v. d. Gragt, van Heiloo J. IJfs, van Oudkarspel. A. Ka-rsten, van Spanbroek. J. van Zeim, van Sijbecarspei. M. J. Mulder, van Heiloo. W. C. D. ter Plegt, van WarmenhiuzenT. Kerkmeer, van Bergen. G. Groen, van Wognum. J Beers, van Alkmaar. P. S. Hink, van Gbdam. J. Kuijs, van Zijpe. H. P. A Graat, van Bergen. L. A. Schorsij, van Amstej^am. Vertrokken: A. van Tiel, naar Beemster. J. F. Kaptijn, naar Hoorn. p. Vrouwe, Sir Samuel hoestte. Mis. Arundel zuchtte. „Wat betreft de beschuldiging van George, het eenige verdachte is, dat hij tcegang kan gehad hebben tot de open safe. Nu,* Checkley kan ook wel toegang hebben gehad. Wees maar niet bang Checkley, we zuilen je in het geheel niet van de zaak besehuldigen. Je bent de vervalscher niet. Er was een derde. die toegang had tot de safe." Ze deed haar taschje open en nam er een pak papieren uit. Toen ging ze zitten, met deze in de hand, en wat over tafel buigend, keek ze mr. Dering recht en strak in de oogen en begon langzaam, en op zachtcn prevelen-den toon te spreken. En nu begreep ieder, dat er iets heel ernstigs zou gezegd worden. Op het laatste oogenblik was Elsie een manier van doen ingevallen. Ze wilde hun alien zelven laten zien wat er gebeurd was en ze zou haar voogd de bittere schande en ellende besparen, van ineens „ontdekt" te zijn, in tegenwoordigheid van heel dit gezel- schap. „Mr. Dering," begon ze, „u heeft, vreemd genoeg, vergeten dat u mr. Edmund Gray kenU Hoe kon u daartoe komen? Het is op z'n minst nu al tien jaar geleden, dat u ken nis met hem maakte. Hij beweert niet, dat hij u-vergeten is. U if zijn zaakwaarnemer U U heeft de behandeling van zijn eigendom. van zijn groot, particulier fortuih, in handeri. U is zijn intiemste vriend. Het is niet moo!, om oude vrien-den te vergeten, is het wel? U moet niet zeggen, dat u Edmund Gray ver geten is." (W.ordf jrer* (J BEHOORT I'OCH ZEKEK TOT ONZE KEGElMATIGE ADVER. TEERDERS? ZOO NIET, PROBEERT HET OAN EENS MET EEN PAAR PLAATSINGEN. O ZULT SUCCES HEBBEN. EN ONZE LEUS WORDT OOK DE UWEf annnuiuoiuiuimiimninmiamiimuunnntniuuinuiiiuuuuiimniuuuiim ■nillini;»iunnmniiiiiiinniniiTmiiiiiiinrnniin!nnmiiiiiffT;iimiiiiiiinHi]niiiiniiiiiimTiniri:;nin!nmirt.

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 5