Kunst T eEegpammen Siadsnieuws Ppoviticiaal nieuws Kliapkfberichten TSjcSschi*i£ten Ingezasnden stukken mgen 9Bn penea aan de Ohtfe waaT re^ffigfSftSltf^TWn dit'wSr"de deriref definit!e% partHuur, In het gasthuis is het kind aan de brand- wonden overleden. 'De politic te IJmuiden heeft tweemaal proces-yerbaal opgemaaikt tegen mevrouw A: fi. H. uit Haarlem, wegens het onbevoegd uit- oefenen der geneeskunde. Bij de werken voor de Maas'kanalisatie fle Benfeld is gistermiddag scbipper J. de Oraaf uit Sliedredht uit een kiezelaak over- ioord gevallen en verdronken. H'ijl laat een ireduwe en twee kinderen achter. DE WATERS'NOOD-LEN'IGING. Prins Hendirik brengt hedenmiddag een bezoe'k aan Dreumel, teneinde tegenwaorcfig te zijn bij de overdracht van de door het' Bel- gische Roode Kruis aan de slachtoffers van den watersnood geschonken woningen. Bij de overdracht van de Bdgische R'oode Kruishuizen aan de gemeentebesturen van Alp'hen, Dreumel, "Druten en Wamel, heeft de prins a!!s voorzitter van het Nederland sche Roode Kruis"-*en rede gehouden, waar in hij herinnerde aan den watersnood, die begin 1926 ons vaderland heeft geteisterd, kort na den stormramp van 1925. Niet al- leen, dat de Nederlanders hunne getroffen landgenooten toen ter hulp sneldten, doch oo'k i n het but ten ia nd maa'kten velen zich op om- gelden te verzamelen ten bate van de bewo- ners van den zoo getroffen, bevrienden staat In Belgie b'leef men niet achter. Reed® spoedig na d'e stormramp ontving het Ned1. Roode Kruis van het Belgische R'oode Kruis aanzienlij'ke gektelijke bedragen, meest uit Antwerpien afkomstig, welke middelen wer- ;den aangewend voor den wederopbouw van door storm met den grond gelij'k gemaakte huizen. Aangezien van dte door Belgi6 be- schikbaar gestelde gelden nog een bed'rag werd overgeho-uden, is dit bestemd voor op- bouw van woningen, die door den waters nood verwoest waren. Met dat denkbeeld be- tuigde het Belgische Roode Kruis zijn in- stemming. In Dreumel bevindt zich een dezer huizen. Spr. deed uitkomen, dat d'e than® te unt il ullen gedenksteen van Belgie's edelmoedig- heid getuigt. Mogen zoo zeide de prins de aldus te Dreumel, Wemeft. Alphen en Druten ge- houwde huizen b'ijt voortduring bewijls afleg- 'gen van de hecbte banden van vriendschap, die de Roode Kruizen van Belgie en Neder land verbinden. i BESTRIJDING DER TUBERCULOSE. Het jaarverslag over 1926 der Vereeniging voor Personeel in dienst dere Nederlandsche Spoorwegen tot Bestrijding der Tuberculose. maakt melding van zeer bevredigende"resul- taten over het afgeloopen jaar eenerzijds, doordat aan alle aanvragen om steun icon worden voldaan, anderzijds doordat de jaar- iekening met slechts een klein nadeelig saldo sluit. Van het consultatie-bureau, dat 3 maal per v/tek geopend was, werd door 484 personen gebruik gemaakt; 338 bezoekers konden ech ter, als niet lijdende aan tuberculose, worden afgeschreven. Door de overigen, werd doo:- gaans een vruchtbaar gebruik van de door het Bureau gegeven adviezen gemaakt. Ook door huisbezoek en woningverbetering konden uitstekende resultaten worden bereikt. MILHAUD EN CLAUDEL. In het tij'dsehrift „De Muziek" vonden wij met een artikel, waarin de bekende Fransche componist Darius Milhaud vertelt van zijn samenwerking met en dichter Paul Claudel, een samenwerking, die reeds vijftien jaar duurt en zeer vruchtbaar geweest is Milhaud hoorde het eerst over Claudel spreken door Francis Jammes, die hem af- schilderd half als een soort heilige, half als een vervaarlijk origineel, die niet tegen den reuk van vanilla kon, een Chineescji gewaad aan had en een steek van consul-generaal op het hoofd droeg. De lezing van „Connais- sance de l'Est" bracht Milhaud toen voor het eerst in contact met den geest van Clau del en hi} voelde zich dadelijk gedrongen een aantal gedichten uit dezen bundel op muziek te zetten. Dichter en componist ontmoetten elkaar in 1911 te Parijs. Van toen af dateert de samen werking, die Milhaud het kostbaarste tjezit van zijn-artistieke loopbaan noemt. Claudel sprak over de Oresteia van Aisehylos, hij had te Fou-tcheon den Agamemnon vertaald en werkte in die dagen aan de Offerpleng- sters. Claudel stelde Milhaud voor er muziek bij te componeeren. De partituur voor den Agamemnon schreef Milhaud in September 1913 te Hellerau. Claudel en hij waren daarheen gereisd om i de opvoeringen van ,,1'Annonce faite a Marie" bij te wonen, geregisseerd door Claudel's v vrienden Wolf Dorn en Alexander Salzmann. In die dagen had Claudel zijn satiriek drama „Protee" voltooid en Milhaud begon dadelijk met de compositie van de koren en sympho- nische fragmenten. Er bestaan drie lezingen is uit 1919, voor koren met groot orkest. Dnder dit alle door vorderde het werk aan de Orestia. In 1915 schreef Milhaud de Of- ferplengsters volgens dezelfde principes die hij in den Agamemnon gevolgd had, een jaar later zond Claudel uit Rome de vertaling van de Sumeridpn. Milhaud maakte er een opera in drie aeten van. Hij begon de partituur in 1917 te Rio de Janeiro. Claudel was tot Fransch gezant in Brabilie benoemd en Milhaud -volgde hem daarheen als secretaris. Twee jaar Eleven zij in dat heerlijke land, in de onmiddellijke na- bijheid van de oerwouden. In die jaren maak- tij zijt hun ballet „PHomme et on Desir". Dc Ballets Russes gaven een serie voorstellingen te Rio de Janeiro dat waren de laatste op voeringen waarbij Mjinsky danste en aan hem daeht Claudel, toen hiji zijn „poeme plastique" ontwierp. „Weinig werken hebben ons meer vreugde gegeven dan dit. In deze groote eenzaamheid de post vap Europa deed er een maand over hadden wij alien tijd om onze gedach- ten te laten rijpen; het werd bijna een stuk sipeelgoed voor ons, dit ballet. Terwijl ik mijn partituur zat te schrijven, zocht Claudel de kleinste details van zijn. choreographic uit bij onze Vriendin, Mrs. Audrey Parr, die op aanwijzingen von Claudel het decor ontwierp. Zij woonde op een verrutokelij-k landgoed te Petropolis waar wij vaak kwamen week-enden, om de hitte der tropische zomers te ontvluch- ten. Zij had een miniatuurtheatertje laten ma- ken dat wij op tafel konden zetten en dat in vier verdiepingen verdeeld was, zoodat de vierdubbele handeling van dit batlet zich ge- lijktijdig kon afspelen: Bovenaan de Uren; daaronder de Maan en de Wolken; xniddenin het Drama, het drama van den mensch en het woud, van .den nacht, den droom, de herinne- ring en de liefde; en onderaan de Weerspie- gelingen van de maan en de wolken. Wij knipten popeptjes uit gekleurd papier, 15 c.M. groot en met behulp hiervan hebben wij ons geheele ballet in scene j-ebracht. Het werk werd in 1921 te Parijs opge- voerd door het Zweed'sche ballet en, nader- hand door de school van Hellerau te Weenen en Dresden. In 1919 keerddn wij naar Frankrijk terug e nop een schip dat onderweg averij kreeg, midden op de AtBantische Oceaan, op 200 K.M. van die kust van Guyana. Wij direven voort op den golfstroom met een snelheid van twee knoopen per uur, tot aan Martini que, waar wij aan land konden gaan en een andere boot nemen. Wij haddedn 53 dagen noodiig gehad1 om van Rio de Janeiro naar New-York te komen, via de Antillen. Deze eindelooze reis, op de prachtige zee, gal ons nogmaals gelegenheid tot samenwerking. Claudicl vertaaldle psalmen. Ik componeerde e rtwee van, voor bariton en orkest (deze bei- d!e zuJlen binnenkort verschijnen bij die Uni versal Edition te Weenen), en later be werkte ik er nog een voor mannenkoor a capella. De som van vijftien jaren samenwerking met Paul Claudel is: zeven gedichten uit La Connaissance de l'Est, vier uit die Corona, drie psalmen, Protee, l'Homme et son Desir, Agamemnon, de Offerplengsters en de Eume- niiden Ik hoop, dlat de volgend'e vijftien jaren niet minder op mogen leveren Gedeeltelijk pecorrigeerd. LIJK AANGE'SPOELD. EGMO'ND AAN ZEE, 1-5 Anil, Heden- morgen is alhier aan het strand een lij'k aangespoeld. Het lijk zelf is niet meer te herkennien, Alleen was te constateeren dat het het lijk was van een zeer zwaar ge- bouwd persoon van naar schatting 45 jaar. Het lijk had hooge zwarfe schoenen aan met gummihakken gemerkt R R een brqine machinaal gebreide onderbroek, blauwe sok- kenhouders, een zwarten stropdas met with sp-ikkels, een geel-wollen ba'sdoek en een blauw kamgaren vest met g°el-koperen uai- foimknoopen, waarop eeu vouw en een an ker. In het vest bevonden zich nog tien En- gelsche munt^n. ^POORWEGONGEVAL. GOOR, 15 April. Gisteravond om- streeks 10 uur is de D-trein no. 37 Amster dam-Berlijn, welke voor het station moest stoppen, door een onveilig signaal was ge- reden. Trein no. 1722, die hier om 9.52 uit de richting Hengelo kwam en hier met D-trein wisselt, was voor het signaal op enkel spoor en tot stilstand gebracht. Door - dat vermoedelijk op het laatste moment het gevaar dat de D-irein op den stilstaanden trein zou loopen, is bemerkt, werd uit alle macht geremd, waardoor ernstiger onge- lukken werden vcorkomen. D'e D-trein was naar schatting 100 a 150 Meter van trein 1722 verwijderd, toqn hij tot stilstand kwam. De locomotief en twee wagons van den D-trein waren den wiss.el gepasseerd, terwijl de derde wagen met het volgende gedeelte uit de rails geraakten. De machinist had het onveilig signaal Als we getrouwd zijn, zal ik op z'n minst twee dienst- boden moeten hebben, liefste. Dertig zul je er hebben, schat, maar niet allemaal Vuzelijjc, ■-* (Passing Show.) wbl gezien, dobh "dobr degfadhdrtrxiCTrlins was de trein doorgegleden De trein is tot stilstand gekomen, doordat een der be- ambten aan den noodrem had getrokken. Het verkeer, dat door het ongeval was gestremd, ondervond eenigen tijd vertra- ging. De reizigers uit den trein, komende van de richting Hengelo, moesten over- stappen en hebben de reis voortgezet met een trein, welke later uit de richting Zutfen is gekomen en daama terug gereden isdie uit den D-trein moesten oVerstappen in den trein, welke uit de richting Hengelo was gekomen. Nadat assistentie was verleend vanuit Zutfen is men er hedenmorgen in geslaagd de baan weder vrij te maken, zoodat het verkeer heden weer normaal kan verloo- pen. VEERTIG JAAR MENSCHE'N'R'ED'DER HOEK VA'N HOLLAND, 15 April. Maandag a.s. hoopt Jan van Kan te 'Noordwij'k den d'ag te herdenken, waarop hij voor 40 jaar in de hemanning der red- d'ingsboot werd opgenopen. Tevens zal hij dien dag 25 jaar de functie van secretaris- penningmeeS'ter van het plaatsclij'k Comite der N1. en Z.-Holland'sche Reddingmaat- schappij hebben waargenomen. Dinsdag a.s. zal te zijner eere op het strand te Noordwij'k een reddingsdemon- S'tratie worden gehouden. Van Kan, die ve- le binnen- en buitenlandsche decoraties ont ving, is in 1924 tot ridder van. Oranje- Nassau 'benoemd. MOSKOU E'N DE OHI NiE'ESCHE' .1! REVOLULIE. MOSKOU, 15 April. In vooraanstaan- de Communistische 'kringen, waar velen een „couip" van Chang Kai Shek tegen den lin'kervleugei van de Kwomintang haddten verwacht, wordt het laatste nieuws uiit Shanghai dlat de vakvereenigings- raad is gearresteerd en de arbeiders te Shanghai zajm ontwapend beschouwd als een bevestiging van de va\s, dat de geheele naar links gerichte nationalistische beweging in China, achteruit gezet is. Zij zijn er van overtuigd', dlat deze maatrege- len zijn uiigegaan van Chang Kai Shek. Er zijn ze'ifs communisten, die geloov n dat d'e plaatselij'ke commandant der Kan- tonneezen te Shanghai Bei Sun Shu ge- meene zaak maakt met de Noordelijken. De gehedle comimunistische beweging in Chi na wordt hier nauwkeurig gadegeslagen. In het begin van de week is nog een tele gram naar de Chineesche communisten ge- zonden, waarin er wordt op aangedtrongen, in het belang van de geheele anti-imperia- listische beweging ervoor te zorgen dat er geen breuk ontstaat in de Kwomintang. PRIMO DE RIVERA NAAR MAROKKO. MADRID, 15 April. Generaal Primo de Rivera zal heden naar Marokko vertrek- ken, om de troepen te inspecteeren. De tele- fomsche ver'bindingen, die door den storm gestoord waren, zijn hersteld. H'ET DAWES-PLAN. BERLIJN, 15 April. De bladen melden, dat de Minister van Buitenlandsche Zaken Stresemann tegenspreekt, dat hij onderhan- delingen heeft gevoerd met den bankier Otto Kahn over wijziging van de uitvoe- ring van het Dawes-plan en met name over de instelling van een tabaks- en suiker- monopolie. PREDIKBEURTEN. Te ALKMAAR op 17 April (le Paaschdag). Groote Kerk, 10 uur, ds. Hak, schoolcol- lecte restauratiefonds. Kapelkerk, half elf, ds. Baar, schoolcoj- lecte restauratiefonds. 6 uur n.m., ds. Verwaal. Evangelisch-Luthersche Kerk, vm. \0fA uur, ds. Makkink. Paschen. Collectie pred. tract. Doopsgezinde Kerk, vm. 10% uur, ds. Westra. Remonstrantsch-Gerejormeerd.e kerk, n.m. 7 uur, ds. v. d. Kieboom, Nd. Herv. pred. te Bergen. Gereformeerdd Kerk, v.m. 10 uur, ds. Meijer. p N.m. 5.30, ds. Meijer, collecte schulddel- ging. Hersteld Apostolische Gemeente, Tous- saintstraat. V.m. 10 uur eh nam. 5 uur en Wcensdagavond 8 uur dienst. Tuinzaal Harmonie Maandag (2e Paasch dag nam. 6 uur, ds. Bieshaar van den Haag. AKERSLOOT, 10 uur, ds. de Vos. BERGEN, 10 uur, ds. v. d. Kieboom. Kapd „Looit den Heer", Kare! de Groote- laan 9, lste en 2de Paaschdag 10 uur, ds. Stavinga. Gereformeerde kerk, v.m. 10 uur en nam. 6 uur, Leesdienst. 2e Paaschdag, geen dienst. Gebouw Maramatha, Zondag 17 Aril, 10 uur vm., de heer Dun, van Alkmaar. 2en Paaschdag. 18 April, 10 uur vm., den heer Ds. Verwaal, van Alkmaar Beide dagen een extra collect'e. EGMONDBINNfiN, 10 uur, ds. Spelberg. GROOTSCHERMER, geen dienst. HEILOO, 10 uur, ds. Eilerts de Haan. le Paaschdag. Evangelisatielokaal, 10 uur, ds. A. Ver waal van Alkmaar. 2e Paaschdag. 10 uur de heer G. Dun, van Alkmaar. Zondag 17 April (len Paaschdag) voorm. 10 uur en nam. 6 uur Leesdienst. KOEDIJK, 10 uur, dr. Haumersen (on derw. Paschen). OBDAM, 10 uur, Ds. Kruizinga (coll. noodl. K. en P..) HENSBROEK, avond 7 uur, Ds. Homan. OUDORP, 10 uur, Ds. Groot. SCHERMERHORN, 10 uur, ds. Boeren- donk. STOMPETOREN, 10 uur, Ds. Heep. WARMENHUIZEN, 10 uur, Ds. Horn- stra. 2e PAASCHDAG 18 APRIL. Groote Kerk, vm. 10.30 uur, Ds. Deetman. Kapel vm. 10 uur, Ds. Hak. Gereformeerde Kerk, vm. 10 uur, Ds. Meijer. BERGEN, Maandag 18 Arpil, 2en Paaschdag, geen dienst. Kapel „Looft den liter", Kai'el de*CB*05fe- laan 9, 10 uur, ds. Stavinga. BERGEN AAN ZEE, 18 April, 11 uur, Ds. F. W. J. van den Kieboom, van Bergen, Liturgische dienst. EGMOND AAN DEN HOEF, 10 uur, Ds. Spelberg. GROOTSCHERMER, 9.30 uur, Ds. Zol linger Molenaar. SCHERMERHORN, geen dienst. URSEM, 10 uur, Ds. Spaargaren (coH. noodl. K. en P.) OTERLEEK, 10 uur, Ds. Loysen. UIT BERGEN. Wij ontvingen een keurig uitgevoerd pros pectus van de Berger Schoolvereeniging, met lcieken van de mooi gelegen en ardhitectonisch goed geslaagde school en kieken van de schoollokalen, waarvan vooral die van het leslocaal voor handenarbeid en van de les in de open luclht bijzonder opvallen. In de prospectus wordlt in't licht gesteld, dat het ideale onderwijs aan deze school, i door de kleine klassen mogelijik is, aangezien daardoor individueele zorg aan de leerlinger. besteed kan worden. Desondanks varieert de bijdrage voor Ihet schoolfonds voor het le kind uit een gez'in (voor meerdere kinderen behoeft niet betaald te worden) van slechts 4.tot 192.boven het schoolgeld dat men ook aan de andere seholen verschuldigd is. Paasch-Zondag 17 April van 1 tot 5 uur wordt er in de sdhool een tentoonstelling ge- organiseerd van het werk der leerlingen, ge maakt op de lessen in handenarbeid, hand- werken en teekenen. Deze tentoonstelling is gratis toegankelijk. Er is dus een mooie gele genheid om met de school kennis te maken. UIT ZUIDSCHARWOUDE. Men schrijft ons: De oudercommissie der openbare lagere school vergaderde gisteravond. Wij verne- men het volgende: In eene vorige vergade- ring werd eene lezing, te houdten door den voorzitter der commissie uit dte ouders, de heer J. du Burck, uitgesteld tot de volgende vergadering. Deze lezing zou de taak der oudercommissie meer belichten. De vergadc- ring van gisteravond was een samenkomst welke tweemaal des jaars moet plaats heb ben on waarbij B. en W. tegenwoordig kun- nen zijn. Een artikel in het reglement laat echter niet toe, dat ouders, wier kindieren de sdhool hebben verlaten, lid der commissie kunnen zijn. En zoo gebeurd'e het gisteravond dat de voorzitter der commissie uit de ou ders, bij monde van het hoofd der school, den heer Menaud, verzocbt werd, de vergadiering te wi'llen verlaten. De heer du Burck meende zijn aan'blijven op een ander artikel te kun nen bcroepen, doch door den burgemeester werd dlii weeriegd'. Hferop verliet de heer du Bmck met nog 2 andere leden de vergade- rink. Wij vememen vordfer, dat.de burgemeester die taak van de oudercommissie heeft getracht te verduidelijken. De commissie uit de ouders bestaat nu uit de heeren S. dte- Boer Kz., Jasper Glas en P. van Exter. ALKMAAR, 15 April 1927. Op de heden gehouden Graanmarkt waren in totaal aan- gevoerd 385 H. L. als: 102 H.L, Tarwe 13.50—/ 15.50; 15 H.L. Gerst f 11.25— 13.50; 237 H.L. Haver 11.52—/ 11.60; 17 H.L. boonen, w.o. bruineboonen 16 17; Citroenboonen 815; Duivenboo- nen 15; Witteboonen 2225; 14 H.L. erwten: groene erwten (kleine) 2026; groene erwten (groote) 50; grauwe erwten 37.5050; vale erwten 20, per 100 K.G. Noord-Holland in woord en beeld ver- schijnt met een in frissche kleuren afgedrukt Paaschnummer. Het geeft'ons een lentestem- ming, doordat op de voor foto-pagina is af gedrukt een bloemenfee met narcissen, die het kleur en geurige voorjaar symboliseert. Prachtige kiekjes om- en nabij Apeldoorn Volgen. Minder vreugdevol stemmen ons de opnamen van verbranden bcerenplaatsen uit de naaste omgeving. Alkmaar is vertegen- woordigd met kiekjes op ae „ExceIsior-bazar" een cpname van de Palmpaaschoptocht, eeni- ge fraaie foto's van het zaken-jubileum van den heer Meyer-en een kiekje van de tentoon stelling voor handenarbeid, alhier gehouden. De rubriek ,,Over heel de wereld" bevat ook schitteren.de opnamen. Een reek sfoto's brengen de Paaschveeten- toonstelling te Schagen in beeld terwijl eeni- ge kiekjes van een fancy fair te Nieuwe Nie- dorp en een van een geopend kindertehuis te Haarlem ens lal.enzien, wat er voor het ver- eenigings- en gemeenschapsleven wordt ge- daan. Ook de bloemententoonstelling te Alkmaar heeft met eenige zeer fraaie opnamen in het nummer een plaatsje gekregen, terwijl de fotoreeks wordt besloten met een zeer ge- slaagde reproductie van een schilderij van Peter van Slingerland, voorstellende „Moe- ^er en Kind". (Ongecorrigeerd). Het Aprilnummer van Zonneschijn, tijd- schrift van de jeugd uitgave W. de Haan Utrecht heeft W. van. Bemmelen een fraai geillustreerd verhaal geschreven, getiteld De Bron. David Tcmkins vervolgt zijn verhaal uit het land der koper-Indianen, een geschi?- denis die menige jeugdige lezer in spanning houdt, waarna N. van Ljichtum op prettige wijze van Paul's geheim vertelt. Goede too- neelstukjes voor kinderen zijn er niet veel. David Tom'kins heeft er in deze aflevering een.geschreven, getiteld: Alle verandering is geen verbetering. Netty Heyligers houdt de jonge meisjes bezig met Riki's verjaardag en A. M. H. Bawer geeft in Nichtjes een pakken- de kindervertelling. Na een melodieus schemerliedje van Hans de Re'gf en Eddy Noordi'jk vertelt Alexander Koeprien de interessante geschiedenis van De Mussdhenkoning. N. van Hichtum heeft een oud negersprookje vertaald en de heer Van Tien'hoven zorgde, als gewoonfijk, voor een keur van raadsels, puzzle's, kunstjes en knutselwerkjes. (Buiten verantwoordeUjkheid van cU Redac- tie. De opname in deze rubriek bewijst geens- zins dat de redactie er mede instemt.) JULIANA-COLLECTE. Op 14 April was bericht ingekomen van 201 gemeenten, waar op of omstreeks 30 April die Juliana-collecte voor het Drentsche Veenkind zal worden gehouden. De burgemeester van Amsterdam zal eer- diaags een comite installeeren. Tot heden werden in de huizen der ver- schillende neutra'le, R.-Kath. en Prot. Chr. vereenigngen reeds 547 kinderen verpleegd, terwijl bovendien nog 420 in verpleging zijn. Nog pl.m. 3500 kinderen wachten op'plaat- sing, die eerst gegeven kan worden als er geld is. Van de reeds verpleegd'e kinderen heb ben waarsdiijnlijk vele genoeg aan de 6-week- sche kuur, doch een bediuidend aantal zal la ter nog den- of tweemaal uitgezonden moeten worden om volledig op krachten te komen. Er zulen sommen gelds noodig zijn. De in- zet is echter ook groot. 't Gaat om de gene- zing van een zieke Nederlandsche provincie. Slechts als in alle gemeenten een spontane, beweging ontstaat voor het behoud der lriu- dierbevolking in de noodlijdende, uitgestrekte veenstreken, zal dte Juliana-collecte kunnen slagen. Inlichtingen geeft gaarne de secretffris der Propoganda-Commissie, de heer A. C. Boa *te Egmond aan Zee. Egmond aan Zee, 14 April 1927. Propaganda-Commissie voor het Drentsche Veenikind. STOOMVAARTLIJNEN. Stv. Mij. Nederland. P. C. Hooft (uitr.) 13 April v. Belawan. Simaloer (thuisr.) 12 April te Singapore. Bali 14 April v. Amst. te Bat. Rembrandt (uitr.) 14 April v. Suez. Soernba 14 April v. Amst. te Bat. Kambangan (thuisr.) 13 April v. Port Said. Koningin Der Nederlanden (uitr.) 13 April v, Suez. Rotterdamsche Lloyd. Ternate (uitr.) 14 April v. Suez. Tabanan (thuisr.) 14 April v. Cowes. Kertosono (thuisr.) 14 April te Marseille, Stv. Mij. Oceaan. Eurymedon 14 April v. A'dam n. Londen. Patroclus, v. Japan n. Rott., 14 April te Londen. Holland—Britsch-Indie Lijn. Sommelsdijk (thuisr.) 13 April v. Karachi IJsselkerk 14 April v. Calcutta te Rott. Holland—Australie Lijn. Almkerk (uitr.) 14 April te Fremantle. JavaChinaJapan Lijn. Tjisaroea 12 April v. Bat. te Hongkong. Tjipondok 11 April te Yokohama. Batoe 14 April v. New-York te Bat. Java—Bengalen Lijn. Ceylon 14 April v. Calcutta n. Java. Holland—Afrika Lijn. Grijpskerk 14 April v. Rott. n. Kaapstaa HollandWest-Afrika Lijn. Djocja 14 April v. A'dam te Hamb. Helder 14 April v. Duala n. Sapele. Jaarstroom (thuisr.) 14 April v. Nantes n. Havrt. Minerva (thoisr.) 15 April te Liberia verw. Reggestroom 14 April v. A'dam te Hamb. HollandAmerika Lijn. Iris, v. Vancouver n. Rott., 12 April te Tacoma. Drechtdijk, v. Vancouver n. Rott., 14 April te Southampton. Maasdam, v. New-Orleans n. Rott.,' 14 April v. Havana. Rijndam (toeristenvaart) 14 April te Londen Veendam, v. New-York n. Rott., 14 April v Plymouth. Noorderdij'k 12 April v. Rott. te Vancouver. Rotterdam, Rott. n. New-York, 13 April v Southampton. Kon. Ned. Stb. Mij. Haarlem 14 April v. Hamb. te Amst. Adonis 14 April v. A'dam n. Oran. Berenice 14 April v. Pasages te Bilbao. Deucalion 14 April v. Gibraltar te Oran. Fauna 14 April v. Amst. n. Malta. Ganymedes 13 April v. Salonica te Smyrna. Prins Der Nederlanden (thuisr.) 14 April te Havre. Agamemnon 12 .April v. Patras n. Calamata. Commewyne 12 April v. Curasao n. Pto Cabello. Doros 13 April v. Vigo n. Amst. Hans Arp 12 April v. Trinidad n. Havre. Irene 13 April v. Tarragona te Valencia. Mars 13 April v. Musel n. Carthagena. Notos 13 April v. Bari n. Tarragona. Odysseus 13 April v. Kopenh. n. Amst. Orpheus 14 April v. Valencia te Amst. Jason (uitr.) 13 April te Valencia. Prins Fred. Hendrik 13 April v. West-Indi te New-York. Ulysses 13 April v. Cantanza n. Kftnstan tinopel. Venezuela (thuisr.) 14 April v. Havre n. Amsterdam. Saturnus 14 April v. Amst. n. Algiers. Theseus 14 April v. Amst. n. Bremen. Vliestroom 14 April v. Amst. n. Hamb. Zeus 14 April v. Amst. n. Barcelona. Kon. Holl. Lloyd. Flandria (uitr.) 14 April v. Southampton. Zeelandia (thuisr.) 14 April v. Vigo. Drechterland (thuisr.) 12 April v. Montevideo Gaasterland (uitr.) 11 April te Rio Janeiro Orania (thuisr.) 12 April v. Rio Janeiro. Zaanland 13 April v. Amst. te Hamb. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Poeldijk (thuisr.) 13 April v. Las Palmas. CONTROLEEREN VAN AD1 INISTRATIES Achter de Waag. Het accountantskantoor van S. J. A. KEBSOM Tel. 152 en 814. Leeraar M. 0. Boekhonden.

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 10