^rzsbi deYsbopr, Y daf is de Yver waarrwpp ifpu fLYSMA (^oopl dip lb Bpf d^rdpf? m/ Buitenlandsch gernengd nieuws. ■di CT'P's Sprookjes-pudding lichaam door het voedsel moet wor ien ge- leverd. Wij kunnen dus de samenstelling van cer- bosch en oerbodem met die onzer we;! and en gaan vergelijken; 00k de bestanddeelen, ver- yat in ons gras, lijnmeel, oliekoekerakoeken oi wat dan 00k, met de samenstelling van de planter! afkomstig van oerbosch of alpen- wtide, waarbij de onderzoekingen onzer iandbouwproefstations een scnat van kennis hebben opgeleverd. En dan kunnen wij ons afvragen, welke de bestanddeelen zijn waaruit het koeienlichaam is opgebouwd en of die alien in voldoende hoeveelheid in het gegeven voer aanwezig zijnl ledereen weet, welke prachtige resul- taten bereikt zijn met wat kalkvoedering in de weilanden van Maas en Waal en an deze richting moet de verbetering worden gezocht. Naast de kunstmest moet kunstveevoer een groote rol gaan spelen. Aan het gewone voer moeten chemikalien worden toegevoegd, die in ons gras en lijnmeel enz. ontbreken of niet in voldoende hoeveelheid aanwezig zijn in zoodra wij dit doen, begint het vee er beter uit te zien. De houding is beter, de dieren ziijn tiieriger, de huid verkrijgt of her- krijgt den mooien glans, dien de boer zoo graag ziet, omdat het een bewijs is van den goeden gezondheidstoestand van zijn vee. Ook is overal daar, waar de stoffen waaraan blijkbaar het meest behoefte bestaat, zijn ge- vorderd, het gevreesde mond- en klauwzeer tot nit 1 foe weggebleven, niettegenstaande rondom de proefdieren heen menig weiland het bekende bordje met opschrift droeg. Dr. van der Sleen is zoo vertelde hij verder nu met zijn onderzoekingen zoo- ver, dat hij meent met het in den handel brengen van zijn voederzoutenmengsel niet lang-er te mogen wachten. Eerst moet in de grove fouten van onze tegenwoordige voe- dermethoden worden voorzien. Dan zullen wij ons nog verder moeten gaan aanpassen aan de plaatselijke toestanden en zal voor elke landstreek apart moeten worden nage- faan wat in bepaalde gevallen nog ontbre- en kan. Maar als de grove fouten zijn weg- genomen, zullen groote epidemien, zooals mond- en klauwzeerjaren, niet meer voor- komen, evenmin als wij tegenwoordig nog weten van scheurbuik, van pokken, van pest, althans in ons gezegende Holland, waarvan- uit al menige belangrijke verbetering op landbouw- en veeteeltgebied haar zegetocht door de wereld is begonnen. Een belangrijk ding is nog, dat de chemi kalien, die moeten worden toegevoegd, zoo- wel door maismeel als door lijnkoeken of lijn meel vermengd in den handel zullen worden gebracht en, en dat is oolc zeer belangrijk, dat- de prijis der zoo bereide voedermiddelen slechts weinig hooger zal zijn dan de markt- prijs dezer waren zonder toevoeging. Met een of twee gulden per honderd kilo "zal hier al v-eel te bereiken zijn. KORTE BERICHTEN. Bij de candidaatstelling voor den ge meenteraad te Wesson (L.) werd slechts een lijst ingediend, met de namen der zitiende raadsleden. De landbouwer C. v. D. te Baardwijk kreeg bij't schatten van paarden van een der dieren tweemaal een trap tegen het onderlijf Hij werd levensgevaarlijk gewond en moest in het ziekenhuis te's Hertogenbosch worden opgenomen. Met het oog op de voor Breda aanhan- gige annexatieplannen werden bij de candi daatstelling voor den gemeenteraad aldaar ingevolge afspraak door geen enkele parti] candidatenlijsten ingediend. De politierechter te Zutphen heeft uit- .spraak gedaan in de zaak tegen A. Y. T., on- derwijzer en correspondent van het Volk te Deventer, tegen wien 2'5 boete subs. 25 da- gen hechtenis was geeischt wegens beleedi- ging van T. de Boer, directeur' der Coopera- tieve Zuivelfabriek te Terwolde, door het doen opnemen in genoemd blad van een bericht on- der het opschrift „Knceierijen aan een zuivel fabriek". Verdachte werd veroordeeld over"- eenkomstig den eisch. De politierechter te Middelburg heeft J. C., koopman te Cysoing (Belgie) wegens srrokkelen van spiritus in een auto, veroor deeld tot een boete van 10.000 en tot een boete van 100 wegens het weigereo van visitatie, resp. te vervangen door 8 maanden en een maand hechtenis. D.e Haarlemsche rechtbank heeft den 19-jarigen chauffeur J. v. T., die verleden jaar November op den Catharijnesingel te Haarlem met zijn vrachtauto iemand heeft aangereden en gedood, veroordeeld tot 4 maanden gevangenisstraf voorwaardelijk. Te Grootebroek is het huis van den metselaar P. Botman tot den grond afgebro- ken. De oorzaak van den brand is onbekend. De vierde kamer der Amsterdamsche rechtbank heeft vonnis gewezen in de zaak tegen den 30-jarigen G. L. H., die door postwissels te vervalschen zich kleine gelds- Jbedragen zich kleine geldsbedragen heeft toe- geeigena. Hij is overeenkomstig den eisch van het O. M. veroordeeld tot 3 jaar gevan genisstraf. Het O. M. bij de Haarlemsche recht bank heeft tegen den raelkslijter W. O. te Oostzaan wegens onjuiste belastingaangifte 1000-boete of 1 maand hechtenis geeischt. In de Tuindcrstraat te IJmuiden is een 2-jarig dochtertje van M. door een vracht auto overreden en gedood. De gemeente Leeuwen heeft van het watersnoodcomite nog een bedrag van 10.570 ontvangen. Voor het gerechtshof te Leeuv/arden is gister een jaar en negen maanden gevange nisstraf geeischt tegen K. de V., 27 jaar, ko- renhandelaar te Finsterwolde, wegens het uitlokken van meineed in een civiele procedu re. De rechtbank te Winschoten had hem tot negen maanden veroordeeld. Gistemacht reden vier moforrijders met groote snelheid over den Westzeedijk te Rot terdam. Een agent van politic wilde hen aan- houden. Twee van hen reden door, de derde stopte en de vierde, de 27-jarige J. G., zon der beroep, uit de Hudsonstraat, slipte en viel. Met verwondingen aan handen en ge- zicht en een hersensschudding is hij in het ziekenhuis aan den Coolsingel ter verpleging opgenomen. Insgezondesi stiskken (Buiten verantwoordetijkheid van de Re- dactit. De opname in deze rubriek bewijst geenszins dat de 'edactie er mede instemt.) RADIO EN R A DIODISTRI BUT IE GeaChte Redactie. Het is U, zoowel als Uwe lezers bekend, dat tegenwoordig door zeer velen geluisterd wordt naar wat de verschillende zendstations ons bieden. De eene mensch doet dat met het door hem zelf dikwijls met veel moeite en kosten ge- maakte toestel, terwijl de ander zich de weei- de kan veroorloven met een gekocht toestel te luisteren. Maar tegenwoordig is naast deze oudste groep van luisteraars een nieuwe groep ontstaan „de menschen, die hun radio van de distributie betrekken en ook die wen- sohen wij van harte gaarne hun plaatsje on- der de zon en gunnen hun het genoegeu volkomen. Maar daarnaast meenen wij toch redht te hebben van de overheid te mogen eischen, dat zij de centrales belet, om het ons, oudste groep van luisteraars, onmogelijk te maken te luisteren naar die stations die wij wenschen. In' de buurt waar ik woon (Blee- keslaan) is de toestand zoo geworden, dat, wanneer men bijv. naar Daventry luistert en de Radio centrale distribueert de muziek van Hilversum, men deze onmogelijk meer weg kan stemmen. Zelfs al neemt men de antenne- spoel geheel uit het toestel, dan nog komt hetgeen de distributie verstrekt uit den luid- spreker naar yoren. Zie, dat is het zoo absolute bewijs dlat wij hier met inductie vah de Radio-distributie te doen hebben, dat redeneeren daartegen niet helpt. Middelen daartegen Wij luisteraars kunnen er zoo goed als niets tegen doen in plaats van scTie-paral- ld schakelen geeft iets maar heeft soms andere bezwaren, het blijft prutsen. Neen, de eenige weg die ik op het opgenblik zie, is: dat men de distributie verplicht met twee draden te gaan werken, die zoo dicht moge- lijk bij en parallel met elkaar gespannen be- hooren te worden In de hoop, dat dit schrijven er ids toe mag bijdragen om dit euvel uit de wereld te hei- pen, verblijf ik, hoogachtend, met dank voor de plaatsing, Uw d w G. DUIF. Aan der; WelEd. heer Redacteur der Alk- maarsche Courant. Mijnheer Gaarng zou ik naar aanleiding van een U gezonden bericht betrekking hebbende op de Alkmaarsche Exportveiling, waarin voor- korat dat de eerste spinazie voor export ge veild is, 't volgende in uw blad zien opgeno men. Bij voojrbaat mijn dank. Nu als bewijs van den toenemenden bloei der veiling deze zaak naar voren wordt ge bracht, ben ik als geregeld aanvoerder ervan overtuigd, dat dit in hoofdzaak komt door Ce nieuv/e regeling welke het bestuur opjde Alk maarsche veiling heeft ingevoerd. Het ver- wondert mij dan ook dat in helzelfde bericht wordt gesproken van een bijzonder grooten aanvoer. Dit nu is in geen geval waar, want de geheele aanvoer was dien dag 64? kisten. Meermaien -heeft de veiling in vorige jaren dagen gehad dat de aanvoer ver boven de 1500 kisten is geweest, wel een bewijs dat de aanvoer in deze geen reden is, maar dat de nieuwe regeling zoo is ingericht, dat heden de mogeiijkheid bestaat dat een exporteur ook zijn inkoo-pen hier kan doen. Voorheen was dat bijna geheel uitgesloten/wat ons dan ook de-practijk geleerd heeft. Vandaag is weer, dank zij de nieuwe regeling kropsla voor expert verkocht geworden, wat ook voorhe-n niet mogelij'k bleek. Ieder deskundige op het gebied van veilingswezen, die op de hoogte is van de nieuwe regeling op de veiling, zal u verkla-ren dat dit voor den handel en ae tuind-ers en veiling een uitkomst in de toe- ikomst zal zijn. Van enkele tuinders, die nun eigen belang niet begrijpen zal men nog wel tegenwerking kunnen ver- wachten, maar als deze regeling eenmaal goed loopt, dan zullen dergelijke tuinders wel stil worden, als ze zien dat deze rege ling toch goed is. Veel gewag wordt er ge- maatkt van de kosten dezer regeling. Ook dat zal in de toekomst een maatregel blijken die in de eerste plaats noodzakelijk is en ten iweede de rente dubfcel zal terug brengen. Immers nu wordt de mogeiijkheid geschapen, dat de aanvoer nooit te groot wordt en dat, al is er nog zooveel, de exporteur het kan verwerken. Daar ligt toch de bloei der vea- il-ing in de toekomst. Wij als aanvoerders Brengen hulde aan het bestuur dat op weg is om voor de veiling deze maatregelen te ne- men, zoodat wij eindciijk op den duur al on ze artikelen hier op de veiling kunnen bren gen en rdet meer genoodzaakt zijn andere uit wegen voor onze artikelen te zoeken. Ook de aandeelhouders zullen er nu wel van over tuigd zijn, dat door deze maatregelen de eenige kans geschapen is om op den duur nog iets van de aandeelen terug te krijgen. Nogmaals mijn dank voor de plaatsing EEN AANVOERDER. Mijnheer de Redacieur, Beleefd verzoek ik opsame van het volgen de. Eenige weken terug heeft de hr. Kootstra al geschreven, dat er in de Eikelenbergstraat en cmgeving veel last werd ondervonden van iemand die er pleizier in heeft, cm het radio- genot van velen te bederven. Donderdag- avond werd er door den H. D. O. een avond uit den Briel gegeven en het was nog maar pas begonnen of er werd hevig geplaagd, zoo erg, dat ondergeteekende naar buiten is geloopen om te onderzoeken wie er zoo aardig was en het is mij dnderdaad mogen gelukken den dader te vinden, Toen ik verzocht dit na te laten werd mij' geantwoordWat heb ik met jou noodig? Wel erg beleefd nietwaar? Op- merkelijik was het, dat wij den verderen avond bijna geen last meer hebben gehad. Ik hoop hiermee te bereiken dat deze persoon zich in 't vervolg ontziet om zijn medeluisteraars te plagen en zoo niet, dan zal ik er toe overgaan zijn naam bekend te maken. "Met beleefden dank voor de plaatsing. F. MOOIJ, Tulpstraat 1!. Proiyinciaal wieaiws UIT KENNEMERLAND. Nergens kan men eenigen staat op maken als het handel in groenten betreft. De vorige week gedrukte handel en matige tot zeer lage prijzen voor 3e soort bijna of geheel on- verkoopbaar en deze week een bijzonder vlugge handel met op-gaandte prijzen. De aanvoer is dermate vermcerderd, dat er op de markten een vlugge fusschenhandel vitl waar te nemen, terwijl de veilingsbesturen hebben besloten 3 maal per week te veilen Een groote aanvoer en opgaande prijzen en bijgevolg een hoopvolle stemming. De aan voer van spinazie was al bijzonder groot en hoewel dte prijzen uiteen liepen het ver- schil tusschen le en 2e soort was wat al te groot was men goed tevreden en dit is ver- klaarbaar met prijzen van 2 a 3.30. per kist, enkele uitzonderingen nog iets hooger. De aanvoer van sla begint ook grooter te worden, doch de kwalitdt laat nog veel te wenschen over. In dit licht bezien is de prijs van 1 a 1.50 per 50 stuks niet laag. Raapstelen en radijs werden thans vlug geruimd en vcor prijzen van de helft en 2/3 hooger dan de vorige week. De schitterend mooie bloemkool, welke een lust is voor het oog, komt bij kleine kwan- tums, dte prijs is hoog en diaarom is er weinig handel in, we noteerden hiervoor 0.22 a 0.32 per stuk. Rabarber wordt in steeds grooter wordtende kwaniums aangevoerd en hoewel dte prijs geenszins laag kan genoemd worden, is het met de fancy-p-rijzen gedaan, we noteerden heden voor le soort f 14 a 20 en voor 2e soort /8a/ 13 per 100 bos; bij het afgaan van de veiling*was er echter een vlugger handel te bespeuren. De aanvoer van wi'tlof staat wel op het hoogste punt en als er geen aanvoer van el ders komt, dan zal het binnen korten tijd af- geloopen zijn, daar door een grooten regenval lof los wordt en spoedig geruimd moet wor- het lof los wordt en spoedig geruimd moet wordenechter was er in tegenstelling met del en hooger prijzen, welke varieerden van 15 a 21 voor le soort en 9 a 12 50 voor 2e soort, alles per 100 Kg. De aanvoer van prei waarvan duizende bossen wordten aangevoerd schijnt wel het hoogtepun-t te hebben bereikt, (altlians de aanvoer was over de geheele linie minder), en ook dte prijs begint beden-kel ijk te vermlnde- ren en de noteering van hedlen was 5 h 10 per 100 bos, enkele partijtjes tot 0 12 per bos, en deze prijs is, voor de zware bos sen, te laag. De handel in oude groente begint steedls te verminderen en alleen in roode kool is nog eenige handel; vooxts staan dte prijzen op het doode punt. Aardappelen, dit geldt voor alle soorten, een vlugge hantitel en constante prijzen. Bij de Woensdag gehouden veiling te Be- verwijtk kwam het tusschen dte kooplieden en dte tuinders tot een minder aangename daad, n.l. dat de eersten weigerden te 1:oopen, als protest tegen het veiliingsbestuur van dte K. M. B., die het veilen driemaal per week heeft ingevoerd dit op aandrang van de !e- den, die anders niet zoo vlug kunnen ruimen als gewenscht is. Dit conflict leiddte tot stagnatie in de prij zen, waardoor de aanvoerders de partijen op- hieldlen en de dupe werden van dten onwil der Amsterdamsche handtelaren. UIT EOMOND AAN ZEE. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben het protest van de r.k. raadsleden Snoeks en Ruigewaard inzake de gemeente- begrooting dienst 1927 van de hand gewezen Genoemde heeren verzcchten Gedeputeerde Staten de begrocting niet gced te keuren, aangezien daarop als uitgave voorkwam het met i Jan. 1926 verhoogde salaris van den directeur der gemeente-bedrijven, waar tegen zij bezwaar liadden en als inkomsten de op- brengst van den tol, dien zij afgeschafi wenschten. De tol is intusschen reeds bij I<- B. van 30 December 1926 goedgekeurd en daar Gedeputeerde Staten ook het andere be zwaar der r.k. raadsleden niet deelden, heb ben zij' de begrooting goedgekeurd. Vrijdagmorgen is onder deze gemeente aangespoeld het lijfk van een zeeman, vermoe- delijk van Engelsche nationaliteit, dat reeds lang moet hebben rondgedreven. ,UIT HOORN. De raad dezer gemeente heeft vergaderd cm ten tweeden male te stemmen over het aanhangige voorstel om den Koepoortsweg te vernieuwen tot een bedrag van ruim -30.000. Dit plan gaat gepaard met de ver- vreemding van de voortuiyen der bewoners ter Oostzijde van dien weg. In de vorige ver- gadering hadden de stemmen ge^aakt bij af- wezigheid van mevr. Keyser; deze stemde thans tegen het voorstel, waarop B. en W. - hun verdere voorstellen terzake introkken en praeadvies zullen geven over de drie voor- i stellen, door de raadsleden ingediend. UIT BERGEN. Door het Jemeentebestuur is het vervoer i van 150000 straatklinkers van de losplaats aan den Kanaaldijk naar den Bergerweg en den Duinweg opgedragen aan I. Min en het vervcer van 350 Meter riooluizen aan j. Wok- Ice en J. Alderlieste. UIT AKERSLOOT. De ingeleverde candidatenlijsten den 12er. April j.l. ten raadhuize ingeleverd bevatten de namen der navolgende candidatenR K. Staatspartij1. R. Mul, 2. Th. Schut, 3. J Berkhout, 4. M. Groot Jnzn. alien aftr., P. Schouten, J. Boon, J. P. Kraakman, S. Leijen en P. Rietveld- Jr., Kiesver. 'Plaatselijk belang: 1. J. van 't Hof Sr. (aftr.), 2. W. Schermerhorn, 3 S H el der (aftr.), W. Blolcker, Jb. Wilbrink en G. Kuiper Cz. UIT WESTWOUD. In een open,bare vergadering van Ged. Sta ten van Noord-Holland werd gisteren behan- deld een beroepschrift van den heer J. Scha- gen tegen het gemeentebestuur van West- woud, wegens het niet continueeren zijner tij- delijke aanstelling als gemeente-ontvanger en administrateur van het gemeentelijk electrici- teitsbedrijf aldaar. De voorzitter, jhr. mr. dr. A. Roell, Com- missaris der Koningin, las de desbetreffende stukken voor, waaruit bleek, dat de heer Scha- gen uif een voardracht van twee personen tot gemeente-ontvanger en "tot administrateur van het gemeentelijk electriciteitsbedrijf be- noemd was voor den tijd van een jaar. Na ge- bleken gesdhiktheid zou een vaste aanstelling als zoodarig volgen. B. en W. hadden hem wel willen handha- ven, als hij ook maar geschikt geweest was voor ambtenaar ter secretarie. De heer Schagen merkte in zijn beroep- scihrift o.a. op, dat B. en W. hem nooit had den laten blijken, dat hij ongeschikt was. Hij achtte z-ijn ontslag niet in het belang van de gemeente en verzocht aan Ged. Staten, dit ontslag te willen vernietigen. Mr. A. J. M. Leesberg uit Alkmaar, voerde als gemachtigde voor den requestrant het woord. Hij merkte op, dat de burgemeester den heer Schagen blijkbaar niet goed gezin-d is geweest, hoewel de ontvanger te Westwoud uitstekend bekend staat. Ged. Staten zullen later uitspraak doen. BOND VAN OP COOPER AT I EVEN GRONDSLAG WERKENDE ZUIVEL- FABRIEKEN IN NOORD-HOLLAND. De cursus voor Botermakers, in den winter 19251926 en 19261927 door den leeraar- tedhnicus, den heer J. F. B. Swart, van den Bond te Alkmaar gegeven, eindlgde voor en kele dagen, met het gevol-g, dat een diploma werd uitgereikt aan de heeren: (in alphabeti- sche volgorde) W. Bron te Wieringerwaard, D. de Graaf te Assendelft, F. Makkinga te Ursem, P. Midaelkoop te Middelie, J. Mook te Sint Maartensbrug, A. v. d. Plaat te Pur- merend, J. Schuring te Stompetoren, L. Strijder te Hoogkarspel en IJ. v. d. Veer te Wognum. De cursus voor Kaasmakers, gedurende het zelfde tijdperk te Alkmaar, eveneens door den heer Swart gegeven, werd ook beeindigd. Alhoewel voor dezen cursus geen diploma werd uitgereikt, mag worden aangenomen dat de volgende leerlingen goed voor hun taak al kaamaker zijn berekend: (in alphabetische volgorde) P. W. Bas te Warnienhuizen, G. P Boerlage te Haringhuizen, C. Geusebroek te Beemster, A. de Haan te Sint Maartensbrug, R. Holtrop te Middelie, M. Hiemstra te Op- meer, C. Koning te't Zand, K. Kossen re Breezand en C. de Vries te Sint Maarten. GROOTE HOTELBRAND TE NEW YORK. In het hotel Nederland te New York is in een nieuw gedeelte op een hoogte van 500 voet, brand uitgebroken. De brand woedde tusschen de 30stte en 83ste verdieping, zoo dat de slangen van de brandweer niet hoog genoeg konden komen. Gelukkig waren er in dit gedeelte geen gas ten, zoodat personen niet gedeerd werden. De bovenste verdiepingen van het hotel, dat aan de Fifth Avenue is gelegen, zijn ge heel uitgebrand. De brand in dit elegante gedeelte van New York trok vele toeschouwers. Het hooge ge- bouw geleek een ontzaglijke brandfakkel. DE RUG VAN JUFFROUW SPINELLY. Mejuffrouw Spinelly, de groote variete-ar- tiste, had zicfh in 1925 laten fotografeeren. Dat komt vaker voor, maar ditmaal waren het heel bijzondere foto's, voor eigen gebruik en studie bestemd en daarvoor alleen. Het waren dan ook heel vertrouwelij-ke foto's. Op drie ervan was de artiste alleen in een bont- sjerp gehuld, op de vierde 1-iet zij haar rug zien, geheel en geheel onbedekt. Om te zor- gen, dat de foto's niet in verkeerde handen kwamen, had de artiste afgesproken. dat' zij de platen en proeven in bezit zou krijgen. Niettemin verscheen er verleden maand in het Ocstenrijksch inaandblad Die Buhne een af- druk van de foto van haar rug. Mej. Spinelly was hiercver hcogeli/k entstemd en diende een eisch in tot lOO.CC'O francs schadeloos- stelling, zoowel tegen mevrouw Dora, die de foto gemaakt had, als tegen het Oostenrijk* sdie tijdsdhrift. Tevens verzocht zij de reclit- bank in kort geding beslag te leggen op de platen, cliche's enz. Toen deze zaak Dinsdag diende was mevrouw Dora niet verschenen. Wel had zij de bewuste plaat gezonden met een briefje, dat zij alleen maar een extra kunstfoto had gemaakt, die zoo mooi was, dat zij het onmogelijk gedacht had, dat haar mo del er boos over zou worden. De rechtbank benoemde een sekwester. BANDIETEN AAN DE RIVIERA. Politie-agenten, die surveilleerden op den grooten weg van Monte Carlo naar Menton, kwamen Dinsdag juist bijtijds om een Engel sche dame en haar chauffeur te ontzetten, die door roovers waren aangevallen. Toen di auto met een kalm vaartje over den weg reed, was er plotseling een man met een knuppel van den kant van den \yeg op de auto toege- sprongen en had den chauffeur (ook een En- gelschman) zoo'n klap toegediend, dat hij moest stoppen. Terwijl hij het met zijn aan- valler aan den stok had, kwamen er nog twee bandieten te voorschijn. De Engelsche dame, een vrouw van 50 jaar, stond haar dhauffeur flink ter zijde en zij hielden zich samen de aanvallers nog van het lijf toen plotseling de agenten verschenen. De aanvallers namen dadelijk de vlucht, doch de man met den knuppel viel in handen der politie. Hij was een bekend bandiet; De chauffeur bleek niet ernstig gekwetst te zijn. DROEVIG EINDE EENER CARRIERE. Graaf Lusignani, een van Italie's bekendste geleerden, maar tevens gevaarlijkste avontu- riers, heeft zich in de gevan^ems te Parma van het leven beroofd. Jaren geleden was Lusignani hoogleeraar in het Romeinsch recht aan de universiteit te Parma. Hi- gebruikte zijn groote kennis van het recht echter om tal van duistere financiee- le ondernemingen te lanceeren, waaruit hij persoonlijk voordeel trok. Zijn handelwijze was jarenlang in flagranten strijd met de wet, maar hij deed het op zulk een geslepen ma- nier en met zulk een rechtskundige spitsvon- digheid, dat de justitie geen vat op hem had. Zelfs de regeering vroeg om zijn advies, waardoor zijn persoonlijkheid een groote be- teekenis kreeg. Een van zijn groote wapenen was zijn „zwarte lijst" met namen van fir- ma's, die iets te verzwijgen hadden. Keerden zij zich tegen hem, dan publiceerde hij een- voudig een compromitteerend document. Toen het fascisme echter een machtspositie verwierf, was het met Lusignani, die van Gio- letti den titel van graaf had gekregen, uit dankbaarheid voor verkiezingsdiensten ge daan. Hij poogde zich eerst bij de fascisten aan te sluiten, doch men wilde daar niet van hem weten en begon een campagne tegen hem. Flij werd gearresteerd en in de gevange- nis geworpen, kort na het failliet van de Landbouwbank te Parma, waarbij hij betrok* ken was. BR1LJANTEN ALS KINDERSPEELGOED. Dinssdag speelden eenige kinderen nabij het station te Hanau met een lucifersdoosje. Een toevallig voorbijkomend agent merkte op, dat op het doosje wat stond geschreven. Onwillekeurig nam hij het in de hand en las de woorden: „Aan de recherche te Hanau". In het doosje bleken briljanten te zitten, waarmede de kinderen, die de sieraden voor stukjes glas hadden aangezien, hadden ge- speeld. Dien zelfden dag was op het station een juweelendief gearresteerd, een jonge arbei- der in 'n bvou cgriefabriek. Nu vermoedt men, dat beide gebeurtenissen op een of andere manier met elkaar in verband staan. DE HUISSLEUTEL INGESLIKT. In de Berlijnsche voorstad Lichtenberg heeft zich een echtelijke scene afgespeeld, met een eenigszins zonderldng en verrassend slot. Het begin was niet zoo heel ongewoon: de man kwam dronken thuis, kreeg ruzie met zijn vrouw, kreeg daarop van deze en zijn schoonmoeder klop, hetgeen zoo hoog Hep, dat de dronkaard eenige bijlslagen op zijn hoofd kreeg. Het volgende tooneel speelde op het bureau van politie, waar het heele gezelschap was heengebracht. Tijdens het verhoor vroeg de vrouw haar man om de huissleutel, daar hij de deur in het slot had gedaan. Dat verzoek wekte blijkbaar zoo zeer de woede van den beschonkene, dat hij, voordat iemand1 het beletten kon, den sleutel in den mond stak en doorslikte. De man ligt in het ziekenhuis, vrouw en moeder zijn naar huis gesttiurd, daar de politie aannam dat zij uit noodweer ge- handeld hadden. KORTE BERICHTEN. Uit Nice wordt aan de Petit Parisien" ge- meid, dat Venizelos, die de laatste jaren bui ten zijn vaderland doorbracht, gisteren naar Griekenland is vertrokken. In een gracht in de buurt van de Kaiser Wilheknstrasse bij Grunewald is gisteren het lijk van een onbekende vrouw aangespoeld, dat reeds in verregaanden staat van ontbin- ding verkeerde, zoodat de doodsoorzaak niei nauwkeurig kan worden vastgesteld. Waarschijnlijk houdt de vondst van dit lijk verband met die van een kinderlijk, aan gezien beidfe lijken eenzelfde rood koord om den hals hadden. Door brand in een mijn bij. Bam'lsey zijn drie mijnwerkers gedood en werden er negen bedWelmd. Bij de groote Hindoefeesten te Hard- war (Britsch-Indie) ontstond er in de enorme menigte zulk een geweldig gedrang om het eerst de heilige wateren van den Ganges te bereiken, dat 21 vrouwen en 15 mannen wer den dood'gedrukt. Uit Tokio word! gemeld: In de Chinkai- bocht (Korea), is een veerpont, waarop zich 200 perstnen bevonden, omgeslagen Tot nu toe zijn reeds 25 lijken geborgen. De politieke gevangenen te Mitrowiza zijn tot hongerstaking overgegaan. Zij ver- langen een betere behandbling, afschaffing van den gedwotigen arbeid en grootere vrlj- heid in het verkeer met de buitenwereld. y*t\!r::yT's daft jQmandeltjespudding met gratis Grenadines aus Een heerlijke d6licatesse! Een voortdurendf attractie (sf da/: met Sprookjes-boekjes. in Sprookjes-bnsjes, met die heerlijke Sprookjes-$aus. Een succes op Uw tatel 13. daf: jl iJ'P-S T{omapudding smaakt als room) dot: «ij jeer fraaie kanst-gravares beschikbaar stellert. Puddingfabrlek A. J. POLAK, Groningen. i tg!/' oo

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 6