DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. £o. 91 Honaerfl negen en twintigste Jaargang 1927 DINSDAG 19 APRIL Dagelijksch overzicht. Buitenlanc! bn nammer Destaat uii 2 bladen. Deze Conrant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feestdagennilgegeven. Abonaementsprijs bij voqruitbetaling per 3 maanden voor AitmnaT /2.—franco door bet geheele Rijk /2.50. Afzonderlljke en bewnjsnummera 5 cent*. PRfJS OER OEWONB ADVERtENTlfiNi Per regel /0.25, bij groote contracten rabat Groote letten naar plaaterafmfe Brieven franco aan de N.V. Boek* en HaadeladrakkerQ r/b HERMs, GOSTBRft X0OR Voordam C9. Directeuri Q. H. KRAK. Telef.nr. Administrate 3. Telefoonnr. Redactte 33. Postgiro 37060. Hoofdredacteuri Tj, N. adpjwa. Italie en Hongarije. Oqji Zwit- serland zoekt vriendschap. C/u- neeziam! Een paar dagen geleden hebben men zal fiet zich herinneren Italie en Hongarije in bet Palazzo Chigi voor eeuwig bloedsbroe- derschap gedronken. Vele sceptici zullen over dit ,,eeuwig" wel teen weindg glimlachen. Nauwelijks een maand geleden, toen Italie de Bessarabische overeen- komst ratificeerde, juichte heel Roemenie. In Boekarest werden feestelijke demonstraties voor Italie en Roemenie gehouden. In het parlement werd het voorstel gedaan, voor den genialen leider der „Latijnsche zus- ternatie", Benito Mussolini, te Boekarest een standbeeld op te richten. Ja, de heeren afge- vaardigden deden zelfs afetand van hun va- cantiegelden voor vijf dagen, opdat het stand beeld voor Mussolini toch maar zoo spoedig mogeiijk zou kunnen word en opgericht!! De arme zieke koning Ferdinand zou zijn doodzieke lichaam naar Rome sleepen, om deze verbroedering ook te documenteeren en thans, nu de toasten van Bethlen en Mussolini te Boekarest bekend zijn gewor den, richten afgevaardiigden een interpellate tot den minister van buitenlandsche zaken in de kamer, en verklaren daarbij, dat Roemenie na d.e rede van Mussolini slechts de kleane entente en het bondgenootschap met Frank- rijk als grondslag voor zijn politick kan be- schouwen Wij hebben er hier een klassiek voorbeeld van, welke waarde in onze dagen vriend schapsverdragen" hebben. Zulke vriendschapsverdragen bestaan er thans bij dozijnen in Europa. Vele staten weten niet eens meer, met welke staten zij vriendschapsverdragen gesloten hebben. 't Italiaansch-Hongaarsch verdrag vormt ech- ter een gunstige uitzondering en zal dat ook blijven. Immers tusscinn de beide staten heerscht een traditioneele intieme vriendschap. Tus schen Italie en Hongarije bestonden en be staan geen tegenstellingen. Daarentegen zijn de gemeenschappelijke belangen door de nieuwe orde in Europa vail bijzondere be- teekenis. De Balkanpolitiek van Italie hier te schetsen, zou ons echter te ver voeren. Laten wij volstaan met er op te wijzen, dat Italie zonder agressieve doeleinden na te streven Hongarije noodig heeft en ook tijdens den oorlog en daarna slechts door omstan- diigheden werd gedwongen stelling te nemen tegenover dit land. Steeds, ook na den oorlog, heeft Italie het welzijn van Hongarije beoogd. En dat was natuurlijk: een Joego Slawie dat den weg vrij heeft, had voor Italie gevaarlijk kunnen worden En al zal dit verdrag zeer zeker geen aan leiding geven tot ernstige conflicten, vast schijnt wel te staan, cfat het tot gevolg zal hebben een grootere politieke zekerheid van Italie en daarnaast: dat het voor Hon garije de mogelijkheid opent op herziening van het verdrag van Trianon. Van welk laatste gevolg dan Tsjecho- Slowakije de dupe worden zou Na Frankrijk, Italie en Finland zoekt thans ook Zwitserland de vriendschap der zooveel gesmade Sovjets. Zooals men weet, was de Zwitsersch-Rus- sische verhouding nu niet precies, zooals zij wezen moest en voornamelijk was dit te danken aan het ernstige meeningsverschil over de kwestie, welke genoegdoening Zwit serland aan Rusland zou moeten toekennen voor den moord op den afgevaardigde Wo- rowski, eenige jaren geleden te Geneve ge- pleegd tijdens -een Volkenibondsconferenfie en welke schadevergoeding Rusland daar tegen over zou moeten stellen voor de plundering van het Zwitsersche gezantschap in Rusland Thans is men het over deze voorwaarden eens geworden. De Zwitsersche en Russische gezanten te Berlijn hebben bij de thans met succes be- kroonde onderhandelingen als grondslag ge- nomen het ontwerp-veiklaring, waarover ver- leden jaar reeds bijna overeenstemmdng was verkregen. De beroemde strijdvraag, of d'e Zwitsersche regeering slechts „leedwezen" zal uitspreken over den moord op Worowski, dan wel „oprecht leedwezen': is opgelost doordat de Zwitsersche regeering „groot leedwezen" uitspreekt. Vermoed&lijk' zal Motta van de heftig anti-Russische kringen nogal wat te hooren krijgen, omdat hij in deze concessie heeft toegestemd, doch men mag verwachten, dat de meerderheid van het Zwitsersche volk hem prijzen.zal, dat hij op woordenkwesties niet heeft laten afstuiten de mogelijkheid van die deel- neming vanSovjet-Rusland aan de Volkenbondsconferenties. Want dat is feitelijik d>e helangrijkste zijde van de oplossing van dit conflict. Dat maakt de bijleggiing van dit verschil voor de inter- nationale verhoudingen veel en veel belang- rijker dan voor de Zwitsersch-Russische be- trekkingen zelve. ''^ers: Men mag verwachten, dat Sovjet- Rusland thans aan de Volkenbondsconferen ties zal deelnemen, waarschijnlijk reeds aan de economische conferentie in Mei, later aan de Ontwapeningsconferentie. En dan zal blijken, of Sovjet-Rusland hier slechts de moeilijkheden vermeerderen wil, dan wel werkelijk medewerken aan het opbouwen van de wereld, Natuurlijk kan het groote nieuws ook grooten invloed hebben op de Geneefsche Ontwapeningsbesprekingen, waar het vooruitzicht van Ruslands afwezigheid ..wellicht de grootste domper op het uitzicht van den goeden afloop der besprekingen was en de kwestie-Ru>iand voortdurend door de debatten heengluurde. Zal deze Paasch-surprise inderdaad een stap in de goede richting zijn? Wij hopen het! In China is de toestand voor de zooveelste maal bezig zich te wijzigen. In de eerste plaats doordat de mogendheden het ant- woord van Tsjen op hun nota's nopens Nan king zeer onvoldoende vinden. Zoo onvol- doende, dat zij zelfs nieuwe maatregelen overwegen; in de twee;de plaats, doordat Tsjang Kai Sjek zich thans definitief tegen de communisten heeft gekeerd en zelfs bereic: zou zijn tot besprekingen met zijn Noorde- lijken tegenstander Tsjang Tso Lin. Immers: Tsjang Tso Lin heeft zich even nationalistisch betuigd als het Zuiden en is bereid met de Kantonneezen samen te wer- ken, onder beding dat laatstgenoemden zich zouden losmaken van de communisten en een zuiver nationalistische politiek zouden voe ren. Het heeft er thans alien schijn van, dat Tsjang Kai Sjek aan Tsjang Tso Lins eisch voldoet, zoodat een overeenkomst tusschen beide niet tot de onmogelijkheden behoort. In verband hiermede is van belang het be- richt dat op het oogenblik een vertegenwoor- diger van Tsjang Kai Sjek te Tientsin ver- toeft, waar hij besprekingen voert met twee van Tsjang Tso Lins vertrouwde raadslieden. Intusschen wordt in het Noorden van China de vorming van een nieuwe militaire regeering overwogen. Vernomen wordt dat Tsjang Tso Lin bereid zou zijn, daarvan de leiding te nemen, mits zij den steun krijgt van de nationalisten zoowel in het Noorden als in het Zuiden, evenals van de belangheb- bende mogendheden. De steun van de Noor- delijke nationalisten mag als vaststaande worden beschouwd, terwijl Tsjang Kai Sjek de neiging toont, om er zich bij aan te sluiten. Men ziet, het blijft er in China Chineesch toegaan CHINA. DE TOESTAND. De toestand te Kanton. Volgens draadlooze berichten uit Kanton zijn ingevolge de bevelen van de Kantonnee- sche regeering posters en gewapemde commu- nisten in Kanton en omgeving omsingeld. Er volgde een hevig gevecht; er werden een aan- tal aanlhoudiragen verricht en men meent te weten dat een honderdtaal communisten- ge- dbod werden. Alle voorzorgen werden gencmen om te verhoeden, dat de onlueten^ zich tot de vreem- delingenwijk Sjamien uitbreidden. Het is thans rustig te Kanton. Vrouwen en kinderen als schild. De correspondent van de „Westminster Ga zette" te Sjanghai maakt melding van een gruwelijk voorval bij het optreden tegen de communisten in Tsjapei. Een aanfal commu nisten, die Dinsdag den' dans ontsprongen ware, trachtten d-e geweren en de ammunitie terug te 'krijgen, door de troepen van Tsjang Kai Sjek aan de gevangen communisten ont- nomen. Ze besloten hun vrouwen en kinderen als schild te gebruiken bij een bestorming van het hoofdkwartier van generaal Tsjau Feng Tsji, in de meening, dat de soldaten dan zou den weigeren te schieten. Ze hadden zich evenwel d'eerlijk vergist, want toen zij vlak bij het hoofdkwartier waren, werd' er bevel gege- ven om te schieten. E'r Monk een salvo en twintig der aanvallers, meest vrouwen en kin deren' die vcoraan liepen, vielen dood of ster- vend neer. Dit eene salvo was voldoende. De menigte verspreidde zich. De aanval was het werk van de „bij!belbrigade", die, van haar vuurwapens beroofd, zicih met bijlen en koe- voeten gewapend had. De toestand te Sjanghai. De algemeene staking, dezer dagen door het algemeen vakverbond afgekondigd om te protesteeren tegen. ]jet optreden der troepen van generaal Tsjang Kai Sjek tegen de com- miunisfi&ch vakvereenigingen, is geleidelijk aan het verloopen; 35.000 stakers hebben he den het werk her vat. Het Sovjetgezantschap. _Dertig leden van het Sovjetgezantschap zijn uit Peking vcrtrokken. De Chineesche gezant te Tokio Uit Tokio wordt gemeld, dat de Chineesche gezant naar China is vertrokken. De reden voor zijn vertrek schijnt te zijn, dat hij in lan- gen tijd geen salaris heeft ontvangen De beschieting van oorlogsschepen. De Chineezen gaan lustiglijk voort met het beschieten van oorlogsschepen der mogend heden. Thans wordt weer gemeld, dat de Amerikaansche destroyers John Ford en de Preble en de Britsche kanonneeriboot „Wood- stock" krachtig onder vuur genomen zijn. DE ANTWOO'RDE'N VAN TSJEN'. Router verneemt, dat die vijf gezanten der mogendheden te Peking hun regeeringen er van in kennis hebben gesteld, dat Tsjen's antwoorden volkomen onbevrediigend worden geaeht. De beschuldigingen in de nota's der mogendheden worden er niet in beantwoord en de antwoorden zijn er op berekend om tweespalt te brengen onder de mogendheden. Het wordt mogeiijk geacht dat er een nieuwe mededeeling tot Tsjen wordt gericht met het doel een bepaald antwoord te krijgen of) pun- ten in de eerste nota. Verwacht wordt diatt de nieuwe nota in krachtiger toon zal wqrdun gesteld en mogeiijk een tijdgrens zal tx rat- ten waarbinnen er aan vold'aan moet wor d'en. VOLKENBOND. HET INTERN. ARBEIDSBUREAU. Volgen een bericht uit Geneve aan de Fransche bladen is het zeer waarschijnlijk, dlait Italie zich genoodzaakt zal zien, zich uit het internati'onaal arbeidsbureau, bij gelegen- heid van de in Mei a.s.. tie houden algemeene vergadering terug te trek'ken. De jongste rede van Grandi, Italiaansch onderstaiatssecretaris van buitenlandsche za ken, heeft groote opwinding veroorzaakt bij die arbeidtersvertegenwoordigers van het ar- bteidlsbureau en, naar verluidt, zullen dtezen openlijlk bij d'e a.s. beraadslagingen dte kwe<> tie der syndicate vrljheid1 stelleni Anderzijdls is gemeld, dat Brazilie, dial, zooals men weet, zich destijds uit den VoCken- bond terugtrok, zijn plaats weer zal innemen in het internationaal arbeidisbureau. DUITSCHLAND. WILHELMSH6HE. De correspondent van de „Frankf. Ztg." te Kassel meldt, dat bij den gemeenteraad een verzoek van verschillende politieke partijen is ingekomen om het daar heen te sturen, dat het slot „Wilhelmshohe" als vast zomerver- blijf van den rijkspresident wordt aangewe- zen. Zooals men weet, was het slot voor dlen oorlog die zomerresidentie van dlen keizer. DE ZAAK-IH5LZ. Men herinnert zich, dat indertijd in die zaa'k-Hblz zich een getuige, Friebe geheeten, ■had aangemeld, die verklaarde, dat hij den groot-grondbezitter Hess had vermoord, zoo dat Max Holz onschuldig veroord'eeld zou zijn. Totdusver hebben de recHterlijke autori- teiten niet de minste moeite gediaan om dezen getuige te hooren:. Nadiat hierover in de 'linksche bladen alarm was geslagen, heeft thans naar de „Montagmorgen" meldt, de rechter van instructie besloten Friebe te laten arresteeren en te ondervragen. Het staat natuurldjk nog te bezien of na een eventueele veroordeeling van Friebe het Reichsgericht bereid zal zijn tot revisie van het proces-Holz. FRANKRIJK. HET PROCES-DAUDET. Toen in het proces, hetwelk die chauffeur Bajot, die de auto bestuurde, welke destijds den stervenden Philippe Daudet vervoerde, Leon Daudet wegens faster had aangedaan, Daudet tot vijf maanden gevangenisstraf en 25.000 francs schadeverkoeding was veroor- dedld, ging hij in hooger beroep. Thans echter heeft Daudet zijn verzoek om hooger beroep ingetrokken en een nieuwe in structie gevraagd'. Deze instructie zou dan gebaseerd worden op nieuwe feiten en getui- genissen, door Daudet aangevoerdl DE COMMUNISTISCHE SPIONNAGE. De „Mafin" vern:eemt uit St. Nazaire, dat d'e huiszoekingen, die bij verschillende com munisten zijn verricht, tot die inbeslagneming van verschillende documenten hebben geleid, welke het bestaan eener spionnage-organisa- tie ten voordeelle der Sovjets bevestigen. ROCHETTE WEE'Rt VRIJ De financier" Henri R'ochette, die van oplichting wordt beschuldigd en tegen een borgtocht van 200.000 francs in vrijheid Is gesteld (hiji zat in de Sante-gevangenls In voorloopige hechtenis), heeft zich over de te genover hem aangenomen houding bekiaags. Zijn twee medeplichtigen, Maiixandeau en Thorel, konden zoo spoedig de ISO.'OOO en 20.000 frs. niet vinden en moesten dus nog wat 1 anger wachten. Thans zijn ze ook vrij. Groote vreugde heerschte er in d'e Rue de Assumption toeg R'ochette weer thuis was. 1 Tot een verslaggever van het „Journal" zei- de Rochette aanstonds dat hem thans hetzelf- de is overkomen als in 1908, toen hij echter ook zijn onschiuldi kon. bewijzen. Met groote zelfbewustheid verzekerde Ro chette dat hij wel zou kunnen bewijzen on schuldig te zijn! Trouwens, wat is een op- l'ichter? Een verkwister of een gierigaard. Hij schreef in vier financieele bladen zijn fl- nancieele kronieken. Er zijn 250 van die bla den in Frankrijk. Zou men nu denken dat hij met zijn zwalkke middelen zijn lezers kon mis leiden en overtuigen? „Plaisanterie, tout ce- la, plaisanterie". Dat Rochette intusschen een handige ke- rel is, blij'kt uit het feit dat de „Kamer van inbeschuldigingstelling" eerst 600.000 frs. borgtocht had gevraagd. Rochette had het bedrag tot 200.000 francs weten te veria- gen,'! ENGELAND. DE LABOUR-PARTIJ EN MACDONALD. Op de te Leicester gehouden conferentie dler labour-partij werd een advies van den nationalen raad om Ramsay MacDonald niet tot penningmeester der nationale labourpartij te benoemen, noch hem te benoemen tot een der gedelegerden van de onafhankeijlke la bourpartij niaar de conferentie der Labour partiji. na een in besloten vergadlering gehou den debat aangehouden, Een resolutie, door de aanhangers van Mac Donald ingedlend ten gunste van die herzie ning van het ad'vies van den nationalen raid met betrekking tot het penningmeesterchap, werd met 312 tegen 112 stemmen verworpen. Het voorstel van den nationalen raad was een gevolg van Mac Donald's houding inzake het loonvoorstel der onafhankelijke labour partij op het congres te Margate. HONGARIJE. DE K ON INGS'KWE STIE Naar de „Voss. Ztg." uit Boedapest meldt, wordt daar in kringen, die in nauwe relatie staan met graaf Bethlen, gedurendle zijn ver- blij'f te Rome met Mussolini ook de Hongaar- sche koningskwestie heeft besproken. Men zou zijn overeengekomen, dat aartshertog Al- brecht tot koning van Hongarije zou wor den geproclameerd. De candidatuur-Albrecht zou ook door Engeland worden ges'teund. De opvallend langdurige conferentie, die Bethlen in het Vaticaan heeft gehad, zou ook met de ze kwestie in verband staan. Griekenland. EEN NIEUWE CRISIS. De minister van buitenlandsche zaken' Mi chalacopoelos, heeft bij den premier Zaimis zijn ontslag ingediend, daar hij zich niet ver' eenigten kan met de publicatie van vertrou- welijke stukken met betrekking tot de herzie ning van het Grieksch-Russische handeis- verdrag. OOSTENRIJK. HET PROCE'S-MARE'K De lotgevallen vin het Weensche echtpaar Mare'k'blijven het onderwerp van den dhg: de naderende verkiezingen en de geheele in verband daarmede gevoerde strijd tusschen burgerbloc en socialisten val'len er eenvoudig bij weg! Met een slag zijn Marek en zijn vrouw beroemd of berucht geworden, al naar men wil. Het blijft van alle kanten ge- lukwenschen en geschenken stroomen na hun ,vrijspraa'k en talrijk zijn degenen, die zich be- ijveren het tweetal hun sympathie te betuigen. De heer en mevrouw begeven zich thans in een sanatorium, waarvan de directie zich belangloos 'bereid verklaard heeft, hen op te nemen; Marek moet een nieuwe been-operatte ondergaan, terwijl zijn vrouw een kuur moet doen om haar geschokt zenuwgestel weer tot rust te laten komen. De chirurg, die Marek zal behandelen, doet dit eveneens kosteloos. Tijdens haar ver- blijf in de inrichting zal mevrouw Marek haar memories schrijven en daarin nog eens 'n gedetailleercL relaas geven van het geheele proces. Een schouwburg-directie heeft haar een honorarium van 2000 Sell, aangebbden, wanneer zij in dfe Paaschd'agen wilde optre den; maar haar gezondheidstoestand heeft haar belet het aanbod te aanvaarden. Toch heeft zij met de directie eeni contact gesloten', waarbij zij zich verbindt bij haar te zullen optreden, ind'ien haar toestand dit binnen niet al te langen tijd veroorlooft. Een andere schouwburg-d'irectie heeft mevrouw Marek een contract aangeboden, waarbij zij ged'u- rende acht maanden een maandelijiksch sala ris krijgt van 1800 Sell., waarvoor zij niets anders behoefde te doen als voor den aan- vang van. de vertooning dagelijks een cause- rie te houdten over hetgeen vertoond zou wor den. Haar ech'tgenoot heeft haar echter ver- boden het contract te teekenen. En zoo blijft de familie Marek in de Oos- tenrijksche pers de top'ie of the day. Dr. SEIPEL NIET „AMBTSMOEDE". Den laatsten tijd hebben zekere Opstenriik- schie bladen zich beijverd, berichten te lan- ceeren, volgens wel'ke bondskanselier Seipel „ambtsmoede" zou zijn. De wijze, waarop de berichten die wereld in bestuurd werden en de broh, waaruit zij voortkwamen, deed wel eenigszins vermoeden, dat men met een ver- kiezimgsmanoeuvre te doen had. In een rede, voor de christelijk-sociale dis- tricts-organisatie Brigittenau gehouden, heeft dr. Seipel nu zelf deze manoeuvre ontmas- kerd als een poging om den schijn te wekken, alsof de bondskanselier zelf zou twijfelen aan het succes der verkiezingen of dat hij na de verkiezingen niet meer zou ten uitvoer bren gen, wat hij zich had voorgenomen. „Leveren de verkiezingen", aldus verklaar de de bondskanselier, „een resultaat op en ik twijfel niet aan dit resultaat op grond waarvan men kan verwachten, dat in Oosten- rijk voor alle laigen der bevolking de voor waarden voor een levenswaard'ig leven ge- schapen kunnen worden, dan zult u mij niet moede zien'. (Geweldige toejuichingen). SPANJE. DE ORIKAAN AAN D'E MIDDELLAND- SCHE ZEE. Uit Almeria wordt gemeld dat een orkaan ontzaglijike schade heeft aangericht. Duizen- den landbouwfamilies zijn in de diepste el- lende geraakt. Tweehonderd visscherssche- pen zijn vemield. ESTLAND. EEN TERRORIST. - Naar uit Reval wordt gemeld!, heeft rfaaf groot opzien gewekt de onverwachte ontdek- king van een bolschewistischen leider, die destijds giedurende de korte, maar bloedlige roode terreur in Estland een rol gespeeld heeft. De man, zekere Luggenfaerg, commu nist is thans in hechtenis genomen en zal voor den krijgsraad terechtstaan. Tijdens het bolsjewistisch bewind in Est land was hij commdssaris in heit kleine Est- laudsche stadje Wesenberg. Toen hij;, bij de ineenstorting van het roode regime, vluchten nxoest, gaf hij zijn getrouwen order dien ge- dlwoiigen „troonafstand' te wreken met een moordpartij. Een groot aantal burgers van Wesenberg werden bij die gelegenheid ge- dood. Gebleken, is dat Luggenberg, die na zijn vlucht in sovjet-Rusland de wijk nam, korten tijd later weer heimelijk naar Estland is te- ruggekeerd. Hij vestigde zich in Reval, waar hij jaren lang geleefd heeft, zonder herkend te worden. MAROKKO. DE STRIJD IN MAROKKO: De colonne van Mela heeft de Oearga overschreden. Aanzienlijke versterkingen en ravitaillee- ringsconvooien, welke voor de op de hoogten der Oearga genestelde colonne van Solana wen besitemd, zijn eveneens de Oearga overge- trokken na hevige gevechten, waarin de re- bellen 200 dooden achterlieten. POLEN. DREIG'ENDE STAKING. De Poolsche regeering heeft de looneisdiefi van het post- en telegraafpersoned afgewe- zen. Het hoofdbestuur der vereeniging van het post- en telegraafpersoned is daarop door de vertrouwensmannen van het .perso- neel verzoch-t, om een staking af te kondigen. Het is niet omnogelijk, dat deze staking ook op andere staatsbedrijven zal overslaan. AMERKA. DE VLOOT. De leden van het congres, die voor eei groote vloot zijn, steken reeds de hoofder bijeen om hun met succes bekroonden strijd van de jongste zi'tting voor meer kruistrs voor de Amerikansche vloot voort te zetten. De voorzitter dter vlootcommissie uit den Se- naat, Hale, heeft verklaard, dat hij zal aan- dringen op machtiging tot het bouwen van nog zeven kruisers in afwachting van het re sultaat der conferentie van Geneve. DIEFSTAL VAN REGEERINGS- STUKKEN. Naar aanleid'ing van de vele berichten om- trent diefstal op groote schaal van regee- ringsstukken uit de Amerikaansche ambassa- de te Mexico Jieeft het departement van bui tenlandsche zaken bevestigd, dat er een on- derzoek was ingestdd en d'at om die reden overste Edward C. Davis, de militaire attache der ambassade, naar Washington was ontbo- den. ITALIC. D'E VERHOUDING TOT ZUIDSLAVIe. Uit Rome wordt gemeld, <M de afgevaar digde Dudan tot den minister van buitenland sche zaken de vraag heeft gericht of „met het oog op de voortdurende, stelmatige en ern stige schend'ingen van de internationale ver- dragen door ZuidLSlavie ten nadeele van Italie thans het oogenblik niet gekomen i« om alle met Zuid-Slavie gesloten verdraget op te zeggen, in het bijzonder het verdrag van Rapallo, dat den grondslag van alle la ter met Zuid-Slavie gesloten verdrag en yormt. ALRMAARSCUB COURANT.

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 1