Aikmaarsche Courant Wie is Edmnnd Gray FEU1LLET0N. tsndsrd nogen en fwlntigsti Jaargang, Radio-hoekje Bannenianci No. 91 1927 GROOTE VOOR1 J A ARSVEE M ARKT. De Directeur van het Marktwezen te Alk- tnaar brengt ter algemeene kennis, dat ter gelegenheid van de Groote Voorjaarsvee- unarkt op WOENSDAG 20 APRIL a.s. het vce, hehve'k men niet .per vaaiiuig near de markt brengt, alleen aangevoerd mag worden langs den HEI.DERSCHEN' WEG, over de HEILOOcRBRUG of over de FRTESOHE iB'RUG. Aanvoer van vee over de Bergerpoort, de Emmabrug, de Popmansbrug (Nieuwlan- dersingelfcrug) of de bade rustieke voetbrug- gen is verboden. Het vee over de Boombrug bij het Z-sglis naar de markt gebracht, moet den weg vofgen fangs de Voormeer en de Bierkad'e, over de Schermervlotbr ug en langs den K&naaldlj-k naar de Friesche brug. Vaarluigen met voor de markt besrtemd vee imogen gelost worden aan de Hande'skade; de Havenmeester zal de ligplaats aanwijzen. Het vee langs den Heldcraclien weg en per vaartuig aangevoerd aan de Handelskade mag alleen n*ar de markt worden gebracht over de KOR'TE N'l EUWESLOOT van de Handelskad'e af. Bij de FRIESCHE BRUG, de HFILOO- lERiBR'UG en aan de KORTE NI EUWE SLOOT zal het aan te voeren vee door des- kundigen worden onderzocht, en za'l het ver- schu'ldigde mrrktgeld1 moete-n worden vol- daan. In het algemeen mag men geem vee ter imarkt brengen zonder voorafgaand desikun- dig ond-erzvek en bctaling van het markt- geld. De toegangen tot de markt sullen worden opengesteld op WOENSDAG 20 APRIL d« voormiddags 7 uur. Na 10 uur "wordt geen vee meer ter markt toegelaten. De Directeur voornoemdi, D. SCBENK Alkmaar, 16 April 1927. v Woensdag 19 April. Hilversum, 1050 M. 12.Politieberichten 12.352.Lunchmuziek door het Trianon- Trio. 2.3.Enigelsche les voor kinderen. 3.4.— Knipcursus. 4.5.Vrouwenuurtje door Mevr. Rhemonda. 5.306.16 Concert door het H. D. O.-orkest. Sepha Jansen, viool. 6.166.46 Lezing door den heer B. J. Kerkhof, over: De Nederlandsche wegen, huh gebreken en de middelen tot verbetering. 6.45 7.45 Concert vervolg). 7.45 Politieberich ten. 10.30 Persberichten. 8.10 Ohr. Omroep Mew. Annie Cleuver-Long, piano. De beer W. Heukerbth, cello. Mej. Euwe, zang. De beer F. N. v. Sdiouwenburg, begeleiding. De heer G. Grettani, voordraChtkunstenaar 1 Selig, wer an Jesus denkt, Bach. 2. Ini Afcendroth, Schubert. 3a. An die Nachtigall. b. Sommerabend. c. Wir wandelten, Brahms (zang). 4. In der Nacht, Schumann (piano) 5. Das Hexenlied, Wildenbruch (v-oordracht- piano). 6. le ged. rede van Dr. J. v. d. Spek, over: Cultuur en Ontaarding. 7. Kimderscc- men, Schumann (piano). 8. Romance ck Marguerite, Berlioz. 9. Serenade Florentine, Duparc (zang). 10. Kol Nidrei, Bruch. 11. Arlequin, Dopper cello). 12. 2e ged. rede 13. Etude in C-rnoll, Chopin (Hano). 14. Die Wallfahrt nach Kevelaer, Heine. 15. Am Springibrunnen, Davidoff (cello) 16. Pasto rale et capriccioso, Scarlatti (piano). 17a De Nachtegaal, Zagwijn. b. Sommer, Wierts (zanig). Daventry, 1600 M. 10.20 Het Daventrv- kwartet en solisten sopraan, bariton, cellos piano). 12.2011.20 Orkestconcert. 2.20 British Imperial Military Band en solisten (contra-alt, tenor, viool). 4.20 lezing: The happy hunting grounds. 4.36 Kinderuurtje. 5 20 Orgelbespeling, om 5.50 onderbroken door Tijdsein, weerberidht, nieuws. 6.20 Le zing: Grassland in two hemispheres. 6.35 Liederen van Hugo Wolf. R. Uayson, tenor. 6.46 Lezing met muziekdemons^-aties van de Bosun's Pipe". 7.06 Murray As'hfoid's con- cert-party. 7.45 „The Spell", 1-acter van B 'Duffy. 8.20 Weerbericht, nieuws. 8.40 Le zing: Our summer talks programme. 8.56 10.20 My Programme, door A. J. Alan 10.2011.20 Dansmuziek. 89) Geautoriseerde vertaling naar het Engelsch van Walter Besant, door Mej. E. Hoogewerf. Nadat hij dezen brief gelezen had, stond mr. Dering op en keek in de safe, waar hij de bewuste papieren vond. Hij belde. „Checkley, wie is in mijn safe geweest?" „Niemand anders dan u zelve." „Geen leugens! Wie heeft die papieren in de safe gelegd?" „Ze moeten er gisteren ingelegd zijn; u was in de kamers. „Gisteren? Wat is er gisteren ge- beurd?" Checkley was stil. „Wie was hier gisteren? Ga voort, Checkley. Wees niet bang." „Sir Samuel was hier, en lady Dering, en mrs. Arundel, en-miss Elsie, en uw deelge- noot, en mr. Athelstan. Er zijn er nog twee of drie even binnen geweest maar die gingen weer weg." „Genoeg. Je hoeft mij niet meer te vertel- ten. Bijzonderheden verlang ik niet te weten, Checkley, mijn werk is afgeloopen. Al' :enigen tijd heb ik er zoo over gedacht. Maar nu ben ik er zeker van. Ik ga mij terugteek- ken." „Neen, neen!" riep Checkley, terwijl de tra- nen hem langs het gezicht liepen„U niet terugtrekken, na al die jaren, u niet terug- trekken!" „Ik weet nu, wat die buien van vergeet- Parijs KRddio-Parls", 1750 M 9.50— 11.20 Concert. 11.50—1.10 Orkestconcert 4.054.55 Orkestconcert. 8.059.30 Gala- concert. Groct orkest en vocale en instrument solisten. Langenberg, 469 M. 10.20—11.20 Orkes' concert. 12.50—1.50 Populair orkestconcert 4.205.20 Orkestconcert. 7.509.50 iwchte muzek door het groote Werag-orkest. onder leiding van J. Kiihn. 10.0511.20 I>ansmu- ziek. Konigswusterhausen, 1250 M. 11.20 7.05 Lezingen en lessen. 7.36 Sympbooiecon- cert uit Leipzig. F. Neander, viool. Symp'ho- nie C-moll op. 11. 9.3511.20 Dansmuziek. Hamburg, 394.7 M. 11.50—1.20 Orkest concert 1.262.06 Kamermuziek. 3.505.15 Dansmuziek. 5.206.10 Dansmuziek. 7.20 11.10 „Tartiiff", klucht van Moliere Dans muziek. Brusvl, 509 M. 4.20'5.20 Kamermuziek. 7.208.20 Orkestconcert. 8.209.50 Dans muziek. HCM3G WATER IN TWENTE. De Bolksbeek heeft weer honderden hecta res brocklanden overstroomd. Bij Markelo langs de Reggcstaan ook groote uifgestrekt- heden land b.ank. Bij Borne en Zenderen eveneens. Te Hengelo staan verscheidene tui- nen onder water. HET CONGRES VAN HET I. V. V. De besturen vergadering van het Nederl. Verbond van Vakvereenigingen heeft beraad- slaagd over de voorstellen voor het' congres van het Intern. Verbond van Vakvereenigin gen, dat dit jaar te Parijs zal worden gehou- den. Aangenomen werd het volgende voorstel van den Ned. S c h i 1 cfcrsgeze lien bond inzake een internationaal stakingsfonds. „Het congres draagt het bestuur van het I. V. V. op een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid, een internationaal steun- foods voor .takingen en uitsluitingen op te ri«"b«en en besluit, dat' het eerstvolgend con- gr«* van het I. V. V. zich hieromtrent zal L'ttspccken. Vender maakte de financieele positie van het I. V. V. een punt van bespreking uit. Het is in die laatste jaren herhaaldeiijk voorgekomen, dat het I. V. V. werkzaamhe- den, tot zijn taak behoorend, niet kon uitvoe- ren, wijl de financien ontbraken. En zelfs na deze beperkingen viel het het I. V. V. moei- lijk, de gewone huishouding te voeren, zoodat allerlei bizondere maatregelen moesten war den beraamd. Daarom stelde het Verbonds- bestuur van het N. V. V. voor en die be- sturenvergadering was het daarmee eens aan het congres voor te stellen, de contribu te voor het I. V. V. van 12 per 1000 leden te verhoogen tot 18. Op initiatief van den C. N. A. B. zal wor den voorgesteld te pogen, verbetering te bren gen in de vreemde-talen-misere op internatio- nale congressen, doordat het I. V. V. onder- zoeke de mogelijkheid van het aannemen van een bepaalde taal of hulptaal als voer- taal vcor de I. V. V.-congressen, en wat eventueel door het I. V. V. kan worden ge- daan om het tijdrcovende en verwarring bren- gende verlaten op de internationale congres sen der arbeidersbeweging overbodig te ma- ken. De Nederl. Vereeniging van Fabrieksarbei- ders zag haar boorstel inzake de arbeiders- sportinternationale aangenomen: Het I. V. V. erkent principieel de Zuricher Internationale van Arbei ders-S por tbon den als de sport-organisatie voor de op het stand- punt van de Amsterdamsche internationale vakbeweging staande arbeiders. Het I. V. V. verklaart zich tot moreelen steun aan de Zuricher Internationale van Arbeiders-Sportbonden bereid, en het ver klaart zich tot samenwerking bereid, waar zulks gewenseht geacht wordt. Het voorstel inzake de samenstelling van het bureau, ingediend, dioor den Alg. Ned. handels- en kantoorbediendenbond en strek- kende tot aanvulling van het bureau met een door het I. V. V.-congres gekozen lidbeambte, werd aangenomen. Tenslotte nam de hoofdbesturenvergade ring een voorsfel van den Landarbeidersbond aan in verband met den arbeidlsduur in den landbouw. Dit vraagstuk stond in 1921 ter behande- ling op de agenda van de conference van bet Internationaal Arbeidsbureau te Geneve. Het is er toen afgevoerd en is er tot dusverre niet op teruggekomen. De Landarbeidersbond stelt daarom vwr: achtigheid beteekerr-.;. 'A heb het al eenigen tijd geweesd. Terw* :t voor mijzelven ver- loren ben, ga ik de wereld -ond en doe ik weet niet wat! Et. ik wil met viagen. Ik kan wel die Edmund Gray zijn, die socialisme prdeikt en mij zijn kostbare verhandelingen geeft. Ik kan ook we' iemand anders zijn. Ik betuig je, Checkley, dat ik nu weet, wat mij overkomen is. Ontken het eens, als ie kunt!" Checkley ontkende het niet. Hij liet het hoofd hangen. „Dit was de bedoeling van Elsie's vreemde zinspelingen. De helft van den tijd ben ik gek, regelrecht gek! Checkley, verzoek mr. Austin, om dadelijk te komen. Mijn taak is afgeloopen." H.ij sloot het open vloei-boek, schoof zijn stoel weg den stoel, waarin hij meer dan vijftig jaar gezeten had: „Mijn taak is afgedaan, afgedaan!" HOOFDSTUK XXXV. Slot. Mr. Dering verliet zijn kanfoor, ging te- rug naar Gray's Inn en zat dan weer voor de ivoren poort Die hier eens gezeten heb- ben, keeren er steeds weer. Vooreerst is het de mooiste poort, die ooit werd gebouwd. Het menschelijk verstpnd kon nooit net plan voor de poort bedacht hebben. Ze is van ivoor, in gelegd met bloemen, die nergens bloeien. A lie droomers liggen hier, piet slapende, maar droomende. Ze hebben de oogen open, maar ze zien elkaar niet: ze zien die droo- men. De jongeren, die edelmoedig zijn van aanleg, komen hier, en droomen er tot ze ou- der worden, en aan hun werk geketend zijn en niet meer kunnen droomen. Mensehen van allerlei stand komen hier, zelfs het loopjon- Het I. V. V. b'evordere, dat het vraagstuk van do. ^r^idsduur in den landbouw weer op te ltd" wordt geplaatst van een der e.v. Co-. D-raC is van het Intern. Arbeidsbureau te Geneve. I>ezt voorstellen van de hoofdbesturen- vergadering zullen thans aan het I. V. V. worden toegezonden ter plaatsing op de agen da van het congres, dat van 1 tot 6 Augustus te Parijs zal worden gehouden. VEREENIGING VAN HOOFDEN VAN SCHOLEN IN NEDERLAND. Onder voorzitterscbap van den heer A. J. van Goethem heeft de Vereeniging van Hoof- den van Scholen in Nederland Zaterdag haar jaarlijksche vergadering gehouden in Maison de Bruyn te Arnhem. Nadat de voorzitter van de afd. Arnhem, de heer Hoytink, de aanwezigen welkom bad geheeten, hield de voorzitter de heer van Goethem een openingsrede. Het jaarverslag van den secretaris, den heer E. J. Blekkink, werd goedgekeurd, even- als de rekening en verantwoording van den penningmeester. De volgende algemeene vergadering zal in Apeldoorn gehouden worden. Hierna kwam in behandeling -het voorstel van de afdeeling Amsterdam, dat in de vorige vergadering was aangehouden, luidende: „Het hoofdbestuur wordt uitgenoodigd zoo spoed'ig mogelijk een krachtige actie te voeren voor een wijziging van de examen- eischen voor de akte van onderwijzer, in dien zin, dat in het programma wordt opgeno- men een onderzoek naar de practische bedre- venheid van den candidaat." Het hoofdbestuur adviseerde tot aanne- ming van het voorstel. Daaraan zou het gaarne deze uitspraak zien toegevoegd: Het is wenschelijik, dat de invoering der oplei- ding voor de verkrijgiing van de bevoegd'heid, bedoeld in art. 134 der wet (volledige oplei- ding) zooveel mogelijk worde bespoedigd. In stemming gebracht werd het voorstel na eenig debat met 37 tegen 12 stemmen aangenomen. Daarna kwam aan de orde het eveneens in de vorige jaarvergadering aangehouden voorstel van Leiden, luidende: Het hoofdbe stuur wordt uitgenoodigd zoo spoedig mo gelijk een krachtige actie te voeren, in dien zin, dat eenzelfde stel opgaven voor het schriftelijk deel van bet onderwijzers-examen voor het gansche land verplicht wordt ge- steldzoowel voor het school-examen aan kweekscholen als voor bet Staatsexamen. Het hoofdbestuur had geadviseerd djt voorstel aan te nemen. De heer Bigot, directeur van de Kweek- school voor Meisjes te Arnhem gaf het hoofd bestuur in overweging de geheele kwestie van de opleiding en ook die van het eind- examen tot een onderwerp van ernstige stu- die te maken en adviseerde de afd. Leiden, om voorloopig haar voorstel terug te nemen. Dit voorstel werd tenslotte met algemeene stemmen aangenomen. Het volgende punt dat aan de orde kwam, was behandeling van bet door het hoofdbe stuur aan de orde gestelde onderwerp: Schoolvergaderingen. Het hoofdbestuur hac de volgende conclusies voorgesteld: I. De wettelijke voorgeschreven school vergaderingen van thans hebben een fiasco geleverd en behooren te verdwijnen. II. Waar zich een streven openbaart naar het houden van niet-verplichte schoolver gaderingen, dient dit in de hand te worden gewerkt. Verschillende sprekers willen de eerste con- clusie wijzigen, en ten slotte werd deze vast- gesteld als volgt: „De wettelijke voorgeschreven schoolver gaderingen van thans hebben ndet gebracht wat men er van verwachtte." De tweede con- clusie werd ongewijzigd goedgekeurd. Hierna kwam aan de orde: „zes- of zeven jarige grondschool?" Het hoofdbestuur had de volgende conclusies voorgesteld: I. Deze vraag staat in geen enkel verband met de herinvoering van de zevenjarige leer- verplichting vpor het lager eindonderwijs, een zaak die urgent blijft. II. Tegen den overgang voor het U. L. O. en N'ijverheidsonderwijs na het doorloopen van zes leerjaren bestaat geen bezwaar. II. Ten aanzien van H. B. S. enz. dient de bestaande toestand (overgang na 6 jaar mo gelijk) te worden gehandhaafd. Na uitvoerige besprekingen m verband met bet vergevorderde uur de verdere be spreking van deze kwestie aangehouden tot de volgende jaarvergadering. Ook de andere agenda-punten werden aangehouden. Aangenomen werd nog bij acclamatie de volgende motie: getje, zelfs het meisje, dat messen slijpt en laarzen poetst. Ook is er de jeugdige prins, de jonge man, wiens eerzuchtig streven uit- gaat naar het verkrijgen van redenaarsta- lent. De dichter is er en de schi'der en soms de romanschrijver en de tooneelschrijver. De musicus komt er de zielsverheffing zoeken, die enkel maar muziek kan geven; en de tooneelspeler, opdat hij in zijn droomen ge- dachten zou krijgen die hij in zijn spel zou kunnen uitdrukken die zelfs de schrijver nooit in zijn werk heeft gelegd. Groot is de nacht en groot zijn de gaven van dit edele Ivoren Hek! Daarvoor zittend, krijgt zulk een droomer, als Edmund Gray, vreemde visioe- nen. Hij ziet duidlelijk en van nabij toestan- den die misschien komen zullen, maar die er 'toch nog niet zijn en nooit komen kunnen zoolang de mensch zijn zelfzuchtigheid niet aflegt. Voor zulk een droomer is het Koninkrijk der Hemelen werkel.jk aanstaande als wij er maar willen binnentreden. Hij spoort zijn ka- meraden aan toch mee binnen te gaan. En ze zouden wel willen volgen, maar ze kunnen niet, teruggehouden als ze zich voelen door gewoonte en noodzaak. Ze moeten de wetten van de menigte gehoorzamen, dus blijven ze, wie ze zijn. En als de droomer weggeno- men wordt is de herinnering aan hem ook weldra verloren en het licht, dat hij, tijdelijk, onder hen verspreidde Dan komen er veer nieuwe droomers iederen dag staat er een Edmund Gray op Het huwelijk werd dus voltrokken, zooals Elsie het wel had voorspeld; in alle plech- tigheid en bevrijd van het sombere, dat er zoo lang, als een dreigende wolk, boven had gehangen. Athelstan, de banneling, Athel stan de Deugniet, Athelstan, de Bezoedelde, De algemeene vergaaering, enz. geeft haar diepe teleurstelling te kennen over de uitspraak van den Hoogen Raad in zake art. 40 van het Bezoldigingsbesluit; wijst er met nadruk op, dat deze uitspraak niets afdoet aan den moreelen plicht der re- geering haar eens gegeven woord gestand te doen; besluit alle pogingen in't werk te stellen, die de regeering zouden kunnen no- pen in dezen haar plicht te vervullen en ver- der de in gang zijnde salaris-actie naar ver- mogen te steunen. Hierna werd een bezoek gebracht aan bet Museum der Ned. Heide Maatschappij, waar- na een gemeenschappelijke maaltijd plaats had. ZE HEB'B'E'N HET GOED GED A AN. De zittende raadsleden van Goedereede zijn bij enkele caudidaatstelling herkozen. Zij hebben blijfcbaar hun taak in de afgeloo pen periode naar tevredenheid der inwoners verricht. AU TO B USD IE NS TE N Ged. Staten van Noord-Holland hebb n weer verschillende concessies voor autobus- diensten verleend. Daaronder zijn de volgende: J. B. Post voor een d'ienst Hoorn1 IoogkarspelEnk- huizen; C. I<ok voor een dienst op hetzri'fde traject; J. A. Schweitzer voor een dienst HaarlemBeverwijk; H. van Diggelen, voor hetzelfde traject; A. Waterdrinker voor een dienst Beverwijk-Wijik-aan-Zee. Geweigerd is de aanvrage der Haarlem- sche B rock way - Bus - Ma a tsc'happij om ver- gunning voor een autobusdienst van Haar lem over Schoten en Velsen naar I Jmuiden en terug. Ged. Staten bebben overwogen, dat naar het oordeel van hun College door de Ne derlandsche. Spoorwegen en de bestaande autobusdiensten te zamen voldoende in het reizigersvervoer tusschen Haarlem en I Jmui den wordt voorzien, zoodat aan het In wer- king brengen van een nieuwe autobusverbin- ding tusschen beide plaatsen geen behoefte bestaat, terwijl hun College evenmin aanlei- ding vind voor de exploitatie van het traject Haarlem-—Velsen aan de Haarlemsche Brockway-Bus-Maatsehappij boven een der bestaande ondernemingen de voorkeur te ge ven. Eveneens is geweigerd de aanvraag van de Alg. Transportonderneming te Utrecht voor autobusdiensten EnkhuizenHoogkar- spelHoorn en EnkhuizenSchellinkhout Hoorn. Ged. Staten meenen, dat de bestaan de autobusdiensten in de be'hoeften van het vervoer vUdoende voorzien. Ten slotte is ook afgewezen de aanvraag van de Brockway-Maatschappij te Hoorn voor een dienst» Hoorn-HoogkarspelEnk huizen, omdat de bestaande s-poorwegen en autobusdiensten in de behoeften vo-orzien. DE 100.000STE IS E'R. Vrijdag is te Groningen aangifte gedaan dat Woensdag gebore-n is Frederik Johannes zoon van J. Gram-berger en S. M. Wieringa De lOO.'OCOste. De burgemeester en de ge- meentestcretaris hebben het gezin bezocht en daar het spaarbankboekje met 200 ach tergelaten, dat het gemeentebestuur voor het heugelij'k feit had uitgeloofd. E'EN ME'R'KENGESCHTL De president der rechtbank te Den Haag heeft d-ezer dag-en een beslissing gegeven in e-en merkengeschil De Oliefabrieken Calve-Delft te D-elft heb ben voor-de redhtbank een procedure aanban- gig gemaakt tegen de -maatschappij Holac te 's-Gravenhage. In die procedure vordert zij, dat aan die maatschappij verbo-den zal worden het handelsmerk, door haar aange -bracht op de door haar in den handei ge- bra-chte flesschen sla-olie, verder te gebrui- ken, o-mdat dat merk zoozeer gelijkt op het etiket, hetwelk Calve-Delft op haar flesschen sla-olie aanbrengt, dat het publiek daardoor in verwarring wordt gebracht. Calve-Delft heeft nu den president der rechtbank verzoeht, hangende dat geding al vast aan Holac bet gebruiik van het bedoelde merk te verbieden. De president besliste, dat naar zijn aan- vankelijk oordeel het merk van Holac in vorm en kleur en door de plaatsing van o'e daarop voorkomende woordten en letters, zoo- mede do-or de overeenstem-mlng van die woorden en letters, zoo groote overeenxomst vertoon-t met het etiket van Calve-Delft, dat verwarring tusschen beide en omtrent de wa- ren van partijen door het niet altijd nauwlet- tend toeziende publiek met groote waar- schijnlijkheid is te voorzien, te meer omdat was er bij tegemwoordig en niemand die zich in het minst over hem schaamde. Er was geen zweem van schandaal meer te bekennen. 'Hier was hij van zijn reizen te rug, een flinke, knappe man, deftig-gekleed en, in alle deelen, zeer welhebbend uitziend. De blik van zijn moeder bleef op hem ge- vestigd, als zij eerder naar de bruid of in haar gebedenboek moest hebben gekeken. Haar oogen waren rood, maar een moeder mag dan ook wel een paar tran-en schreien als haar dochter het ouderlijk huis verlaat. En, degenen, die gepraat hadden van fami- lie-oneenigheid, of vervreemding, zwegen nu als het graf. Alle rijkers leden van Huize Arundel, de City-Arundels, waren tegenwoordig. Even eens de Austins, die niet wanhopend arm waren wat helaas met enkele takken van de familie het geval was. En na den dienst ging het gezelschap naar Pembridge Square, bewonderde daar de hu- welijks-cadeaux, dronk er op de gezondheid van bruid en bruidego-m en schaarde zich met broederlijke nieuwsgierigheid, om den verlo ren zoon. Maar ze wisten niets let wel van zijn betrekking met Camfoerwell! En niets van zijn veronderstelde medeplichtig- heid in de zaak. Edmund Gray. Gelukkig was er geen schandaal geweest. Onder het gezelschap in de kerk was ook mr. Dering. Hij stond daar, in kaarsrechte hooding, die jas toegeknoopt, zijn gelaat seherp en hard de man van de wet van nature, zoowel als door langdurige han dei ing. Maar, zoowat halverwege den dienst kwam er een verandering over hem. Zijn ge laat ontspande zich; de trekken werden min der scherp, die uitdrukking over het geheel, veel minder streng; zijn oogen stondeg hel- ook op de flesschen, die de olie van Holac be- vatten, met dezelfde klaarblijkelijke strek- king tot nabootsing van hetgeen Calve-Delft doet, geliiksoortige sluitstrooken zijn aauge- bracht als op de flesschen van Calve-Delft. De president beval daarom Holac, tot voren- bedoeld geding bij gewijsde zou zijn besiist, zich te onthouden van het in den handei bren gen, verkoopen, te koop aanbieden, afleveren en ten verkoop in voorraad hebben van ta- felolie, voorzien van een etiket als zij tot dus verre gebruikte. Hij verklaarde zijn vonnis o-p dat punt u-itvoerbaar met huip van den sterken arm. Bovendien veroordeelde hij Ho lac, aan Calve-Delft 150 per dag te beta- len, voor el'ken dag, waarop deze in strijd met het in de eerste plaats gegeven verbod mocht handelen. VERDUISTERING VAN EEN AUTO EN 1100. Donderdag heeft de garageh-ouder van de garage Pompenb-urg, aan de Gedempte Karne- melkshaven te Rotterdam, den 28-jarigen chauffeur C. de M., de opdracht gegeven, een bedrag van 1100 te gaan betalen. Aange- zien er nogal haast bij de boods-ehap was, liet hij den chauffeur gaan met een vracht- auto, welke het dichtst bij de hand stond. De chauffeur is sedert diem niet teruggezien. Eenigen tijd geleden heeft De M. een man, die een soortgelijk misdrijf probcerde te ple- gen, met een auto achtervolgd en aan de po litic aangewezen. EEN NIEUWE TRUC. Bij den horlogemaker P. G., aan den Vis- schersdijk te Rotterdam, vervoegden zich twee mannen, die een zilveren horloge ter repara- tie aanboden. Een hunner maakte het horloge open en liet er de veer uitvallen. Toen de winkelier zich bukte om die veer op te rapen, griste een van de mannen een goudfen horlo ge van de toonbank, waarna beiden er van door gingen. EEN GESCHENK VOOR PRIN'SES JULIANA. De leerlingen van het St. Gcrtrudislyceum en Pensionaat der Franriscanesseo te Roosen- daal, 115 in getal, hebben te zamen een Smyrna tapijtje vervaard'igd, dat aan Prinses Juliana ter gelegenhcid van haar 18den vtr- jaardag wordt aangeboden. Het tapijt, dat geheel uit de hand is vervaardigd, is naar een ontwerp van den heer Joh. J. Werz, leeraar aan het lyceum. Als h-oofdmotief is genomen het wapen vau de Baronic van Breda drie zilveren kruizen in een rood veld. Het muis- grijze fond is omrigd door een Oranjeband en gestyleerde oranje motieven, afgezet door paarse, groene en luchtblauwe tinten. Een oorkonde, welke het wapen van Prin ses Juliana, geflan-keerd door twee kroondra- gende engelen vertoont scMderwerk van Jo Bijvoet vergezelt het geschenk. WERKLOOSHEIDSSTEUN. Naar de Volkskrant meldt, heeft de Ver eeniging van Nedbrlandsche Gemeenten aar d-en Nederlandschen Werkloosheidsraad vooi zijn vergadering, welke op Zaterdag 23 April in het depaftement van arbeid gehouden wordt, het volgende voorstel, voorzien van een uitvoerige memorie, ter behandblinj? inw- zonden en aan dien minister van arbeid1 te verzoe- ken, zoodanige maatregelen te willen bevor- deren, dat de uitkeerin-gstermijn der wcridoo- zenkassen zoo-danig worde verlengd, dat al- thans bij normale werkloos-heid de tegen werkloosheid verzekerde arbeiders slechts bi; uitzondering op steun uit anderen ho-ofde zul len zijn aangewezen; 2e. zich te richten tot den Ra-ad van Minis- tors, met het verzoek, de werkverruiming in ici algemeen en in het bijzonder in die stre- ken en gemeenten, waar buitengewone werk loosheid heerscht, te willen bevorderen, o a door het steunen van de uitvoering van open- bare werken. 1 DE VERGIFTIGING IN DEN HAAG. Omtrent de vergiftiging van kapitein Oueck wordt nog gem-eld J; C. G. is 44 jaar oud en maakt sinds 1909 deel uit van het officierenkorps van den genees-kundigen dienst, het laatste jaar in den rang van majoor. De verdediger van den aangehoudene, mr Bourher, heeft een onderho-ud met den majoor geiiad. Deze deeldte toen mede, da-t hij kapitein Qucck opzettelijk van het leven had beroofd boor hem een cyaan-kali-injectie te geven. Hq wist, dat de dood onmiddellijk zou intre De motieven, welke majoor G. tot de daari gebracht hebben, zijn n-og niet geheel to! klaarheid gebracht. derder Ongemerkt deed hij zijn handschoe- nen uit en knooptc jas wat los. Hij was Ed mund Gray. In die hoedanigheid dronk hij toter op de bruid en wenschte haar geluk En hij hep heel den weg van Pembridge Square, naar Sou hi, Square, Gray's Inn. Ik zie in de toekomst een ouden man, die hoe langer hoe zwakker wordt. Hij leunt op den arm van een jong vrouwtje, dat hij zijn leerlinge zijn diseipel, zijn kind noemt. Zijn gelaat is blijmoedig, hij is volkcmen geluk kig, de vooravond van het Koninkrijk, waar- van hij de glorie predikt is voor hem aan staande. Hij woont in het huis van zijn dis eipel. Hij heeft zelfs het bestaan vergeten van zijn zaakwaarnemer. Hij gaat niet meei naar Lincoln's Inn. Altijd dag en nacht ligt hij voor dat wonder werk van gesne- den Ivoor. Daar slaat hij gade dit is zijn visioen de lange processie van hen, die werken en zingen bij hun werk en gelukkig zijn al werken ze nu ook nog zoo hard; want ze werken, ieder voor alien en alien voor ieder. En er is geen verdriet of kwelling of pijn meer. Wat kan de Hoornen Poort, waardoor niets dan waarheid mag gaan, de bittere, koude, naakte waarheid, nu te zien geven, in vergelijk hiermee? Een rrf?nigte die elkaar verdringt, mensehen die elkaar be- stelen en bedriegen, mannen en vrouwen, die gebrek en die pijn lijden Laten wij vluchten broed'ers, en ijlingi vluchten naar de Ivoren Poort! In het droo-mhuis zijn twee poorten: de ivoren poort, waardoor die onware, en de roort van hoorn, waardoor de ware vizioenen komen. EINDE.

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 5