DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. IJc. 92 iionde/d negton en twmllerste Jaargang 1927 WOENSDAG Dsg©l5jkscii ovepzichf. 20 APRIL Bit Dimmer besfaaf oft 2 waden. Deze Coaranf wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feestdagennftgegeven. AbonnemealsprJjs bij vooruitbetaling per 3 maandcn voor Alkmaar /,2.—franco door \et geheele Rijk f2JSQ. Afzonderlijke en bewTjsnummers 5 cents. PRUS DER OEWONE ADVERiENTlfiN. Per rege! 0.25, bij groote contracteo rabat Qroote letters oaar plaatsrafmfe Brieveo franco aan de N.V, Boek* en HandelsdrokkerQ r/b HERM& COSTSR A Voordam C9. Olrecteuri O. H. KRAK. Telef.nr. Administrate 3. Telefoonnr. Redacfle 33. Hoofdredacteuri Tj. N, ADfiMA* Postgiro 37060. De Hongaarsche Kordngskwestie. Rome en Belgrado. Rusland en de Rest der Wtreld. Zen geamputeerd koninkrijkje zonder koning Zoo betitelde dezer dagen een der groote bladen Hongarije. En die betiteling is van een hijna schrijnende juistheid. In bijna geen land ter wereld! kan de band tusschen volk en koningshuis zoo liecht en sterk geweest zijn, ais juist in Hongarije. De „heilige" koning! Wat is er schooners denk- baar voor een echt Hongaar? Koning Karel, de laatste, had het moeilijk. Als opvolger van de zoozeer beminde Frans ijozef, die onder de meest critieke omstandig- heden stierf, zou een krachtiger persoonlijk- heid noodig geweest dan Karel was. Och, hijt meende het zoo goed. Een stil en goed-willend mensch was hij, die nooit an gers dan het welzijn van zijn land beoogde. Doch hij was niet sterk genoeg Toen de revolutiestorm woedde boven Europa, toen tal van tronen wankelden, ineen stortten, brak ook de eeuwenoude, roemruclite Habsburg monarchic aan scherven. En Karel verliet Oostenrijk, verliet Hon garije, om in ballingschap zijn verdere dagen te slijten. Tweemaal heeft hij getracht den verloren troon te berwinnen. En deze beide zoo tragi- sche pogingen stempelen hem tot een held. Immers, hij' beoogde geen eigenbelong. Hij meende, dat zijn volk naar hem verlangde hij kwam doch men had hem misleid. En als een gebroken en onigoocheld mensch moest hij weg, opnieuw in balling schap, ver vait zijn land Nadien zijn de Hongaarsche loyalisten 1 stil geworden. En zij zijn dat gebleven, lan- gen tijd. Ook toen Karel stierf. Thans echter, nu het Italiaansch-Hon- gaansch verdrag het overwdnnen Hongarije weer tot gelijkgerechtigde heeft ..gemaakt van den overwinnaar Italic en Bethlen er in ge-/ slaagd is, zijn land uit zijn isolement te ver- lossen, steken de koningsgezinden opnieuv/ het hoofd omhoog en er schijnen thans inderdaad spijkers met, koppen te worden geslagen. In kringen, zoo meldt al thans de corres pondent van de „Voss. Z." te Boedapest, in taingen, welkie gewooniijk op de hoogte zijn ran de politieke voormemens van graaf Bethlen, wordt beweerd, dat in Rome tusschen dezen en Mussolini ook gesproken is over het vraagstuk van de bezetting van den Hon- gaarschen koningstroon. Beweerd wordt zelfs, dat Mussolini de verheffing van aarts- Jiertog Albrecht zou willen ondersteunen. Ook is de koningskwestie het ondierwerp ge weest van opvallend lange conferenties op het Vatikaan. Ook Engeland' zou met dien gang van zaken willen meegaan, zoodat men rekenen kan, zegt de correspondent, op een spoedige koningskeuze in Hongarije. Reeds in het najaar '26, teen Bethlen het parlement voor de koningskeuze vormde, regelde Albrecht de zaken" te Rome. Het Vatikaan, zoo meent de correspondent te weten, heeft de Itaiiaansche regeering ge wonnen voor Albrecht; de paus toch heeft er ibelang bij zoo spoedig mogelijk een goed en ibetrouwbaar katho'iek op den Hongaarschen troon te weten. Blijtobaar koestert ook het Vatikaan geen hooge verwachtingen van de kanseri van den „erfkoning" Otto. Thans is er geen hinderpaal van beteeke- nis meer te zien, constateert de correspon dent, waardoor Albrecht's verheffing tot ko- 'ning zou kunnen mislukken. De rijksbestuur- der Horthy, die in deze kwestie ook een woordje heeft mee te spieken, geldt reeds' sinds jaren als voorstandier van Albrecht's aaospraken, terwijl het verder heel, dat hij [het regeeren moede is en slechts zoo latug .wil aanblijven, tot hij het land zonder troebe- Jen kan overgeyen aan de nieuwe dynastie; de steun van admiraal Horthy zal, zoo meent de correspondent, ongetwijfeld alle wegen voor -Albrecht effenen. Zoodat Hongarije, zoo besluit hij zijn voo:spelling, spoedig zal weergalmen van den kreet: Eljen Albrecht Kiraly! Speelt alzoo Italde een belangrijke rol in Hongarije's interne aangelegenheden, niet minder belangrijk is zijn houding inzake het Albanieesch conflict, waarin Italde zooveel mogelijk st-elling schijnt te willen nemen tegenover Joego-Slavie. Opnieuw worden ten minste geruchten ge- lanceerd over Zuid-Slavisch militaire toebe- reidselen, terwijl een Itaiiaansche officieele mededeeling te verstaan geeft, dat nog geen contact is verkregen tusschen Mussolini en den Zuid-Slavischen gezar.t en dat de aange-- kondigde rechtstreeksche onderhandelingen niet over het pact van Tirana (de kern van de kwestie) zullen loopen, maar dat slechts ge sproken zal worden over de algemeene be- trekkiogen tusschen beide. staten. Na'tuurlijk kan de beteekenis hiervan slechts een tacti- sche zet zijn van de Itaiiaansche politiek en /een s-onri «mr.iitla£re van de werkeliike bedoe- ling; maar met het eigenaardige karakter van de Itaiiaansche strijdmethode verkeert men altijd in het onzekere en de strijd om de Adria blijft nu eenmaal een gevaarlijke kwes tie, of het oude Italie hem nu voert met het vroegere Oostenrijk of het fascistische en door de vredesveixiragen teleurgestelde Italie tegen het tegenwoordige Zuidslavie. Blijkens berichten uit Belgrado zdet men daar reeds in die officieele Itaiiaansche ver- klaring een mislukking van de voorziene rechtstreeksche onderhandelingen. En die zienswijze heeft groote kans de juiste te zullen blijken. Want met Benito valt niet te spotten. Dat weet Europa nu zoo langzamerhand wel! Op het radencongres, dat te Moskou wordt gehouden, heeft Rykoff het officieele verslag der regeering omtrent den stand der inter- nationale betrekkingen udtgebracht. Hij heeft daarbij gesproken over China, den volkenbond, de betrekkingen tot Enge land, het ontwapeningsvraagstuk en de In ternationale verwikkelingen. Rykoff verklaar- de, dat sovjet-Rusland voor de bolsjewisti- sche propaganda in China alleen aan het Chineesche volk en aan geen andere mogend- heid verantwoording schuldig is.f Tusschen het Chineesche volk en de imperialisten be- staat in zekeren zin een oorlogstoestand. Rykoff was van oordeel, dat er tusschen de intergeallieerde imperialisten een overeen- komst tot stand is gekomen omtrent de voor- naamste punten van een gemeenschappelijk program met betrekking tot China. Hij kon niet verzekeren, dat de ontvyikke- ling der gebeurtenissen in China geefi in- vloed zal hebben op de politiek van sovjet- Rusland. De ontwikkeling van den toestand in' China is van dien aard, dat niemand kan zeggen, dat een botsing tusschen het sovjet- stelsel en de oppositie van de imperialisten onmogelijk ts. De imperialisten zijn bevreesd voor een militaire actie van sovjet-Rusland in China. Met voldoening gewaagde Rykoff van de bijlegging van het conflict met Zwitserland. Voorts verklaarde hij niet te kunnen inzien, op welke wijze de betrekkingen tusschen Rus land. en Engeiand bevordfird zouden kunnen worden door een eventueel toetreden van Rusland tot den Volkenbond. De pogingen, welke de volkenbond met betrekking tot de ontwapening doet, kunnen door sovjet- Rusland niet worden goedgekeurd, aange- zien deze pogingen niet zoozeer de alge meene ontwapening beoogen. doch het stre- ven veeleer. is, de mogendheden aan een be- paalden status te binden. Vooral deze laatste verklaring is van be- Iang. Men verwachtte immers juist ten op- zichte van de ontwapeningskwestie zooveel goedls van de bijlegging van het Zwitsersch- Russisch verschil CMitenlaiid CHINA. DE TOESTAND. Een bloedbad onder soldaten Negenduizend soldaten, behoorende tot de tweede d'ivisie van het leger van Tsjang Tso Lm, zouden na hun terugtocht op 17 Maart uit Kaifeng, de hoofdstad van Honan, waarbij zij alle wapens en munitie in den steek lieten, door gewapende boeren en burgers zijn ver- moord. Men vreest thans voor wreede wraak- maa'tregelen tegen de burgers. De strijd tegen de Koeomintang. Uit Nanking wordt gemeld, dat in de daar ter stede gehouden conference der Koeomin tang Tsjang Kai Sjek heeft medegedeeld, dat hij definitief met de nationalisten te Hankau heeft gebroken en de vorming heeft bekend ge maakt van een onafhankelijke nationailistische regeering met Nanking als hoofdstad. Hij ver klaarde dat het zijn bedoeling is, terug te kee- ren tot de oorspronkelijike leei'stellingen der Koeomintang en den commamistischen in- vloed uiit te schakelen. Tsjan Kai Sjek afgezet. Uit Chineesche bron wordt gemeld, dat de regeering te Hankau drie bestuiten heeft ge- publiceerd. Volgens bet eerste wordt Tsjang Kai Sjek ontheven van zijn post van opper- bevelhehber van het nationalistische leger en wordt zijn aanhouding en besiiTaffiing ge- eischt. Bij het tweede wordt de zoogenaamde Christen-generaal Feng Joe Hsiang tot op- perbevelhebber benoemd met Feng Seng Tsji als militair gouverneur van Honan. De adjudant van Feng Seng Tsji ontving bevel naar Nanking op te rufcken en Tsjang Kai Sjek aan1 te vallen. In het ddrde besluit wordt een verbreking van alle betrekkingen tusschen Nanking en Sjanghai aangekondigd. De jorten in actie. Volgens de jongste berichten uit China wordt van beid.e oevers van den Jangtse tot zeven mijl boven Nanking nog steeds met ge- weren op schepen geschoten. Er heerscht een algeincane bedriivighcid bii de fovten bene- den Tsjinkiang. Een Chineesche kruiser wls- sellde geschutvunr met die forten van het eiland Siloa en het Chineesche vlaggesehip raakte in gevecht met een batterij op den uoordelijfceni oever. Het vlaggesehip werd ernstig beschadigd. Aanhangers der Koeomintang ter dood gibraeht. Veertien studenten, waarschijnlijk behoo rende tot de koeomintang, in November ge- arresteerd in de Britsche concessie te Tien tsin en overgeleverd aan de Chineessche auto- riteiten door de Britsche politic zijn gisteren op last van de militaire autoriteiten geexecu- teerd. Zij hadden bekend, een afdeeling van de Koeomintang in de concessie te willen stichten. Oeheel Kiangsi in extremisten. banden der De geheele provincie Kiangsi is in de macht van de extremisten. De ,/ooden" ple- gen gewelddaden te Kioekiang en te Nant- sjang (de hoofdstad dezer provincie) en pij- nigen der gematigden. Zij publiceexen foto's van wreedheden, teneinde cte bevolking te terroriseeren. De vereeniging van Chineesche banken heeft besloten de betrekkingen. met de te Han kau gevestigde filialen te verbreken en te weigeree biljetten van de cenitrale bank in be- taling aan te nemen. teneinde aldus verzet aan te teekenen tegen het besluit der extre misten, waardoor d'en banken belet wordt specie uit te voeren. VOLKENBOND. BO'NOOUR RESUMEERT. In een interview met het jjournal" heeft Paul Boncour de punten opgesomd, waar- over de voorbereidende commissie der ont- wapeningsconferentie het eens geworden is en die, waarover't meeningsverschl nog voort- bestaait. Boncour gelooft niet aan de mogelijfcheid die bewapening te beperken zonder waarboir- gen voor de veiligheid. Hij begrijpt niet dat die naties, welke tot den Volkenbond zijn toe- getredien, er de verplichtingen niet van aan- vaarden. Locarno bad het begin kunnen zijn van een stelsel van gewestelijke overeenkom- sten, doch Locarno blijft op zieh staan; dien- tengevolge bestaat er geen anidere waarborg vooi; de veiligheid dan een voorzichtige, doch ernstige controle op de bewapening. Hij sprak tegen dat die conference tever geefs arbeidde en legde er den nadruik op, d'at het on'twapeningsprobleem voor het eer-t van de wereld der fantasie naar die der wer- kelij'ldieid is overgegaan. DUITSCHLAND. TEGEN DE POLITIEKE STRAAT- GEVECHTEN. Zooals men weet is de hoofdstad van de Duitsche republiek den laatsten tijd maar al te vaak het tooneel van kloppartijen, dan hier, dan daar, tusschen rechts- en linksradicale elementen. De Beriijnsche magistraat heeft thans, in verband met dien onhoudbaren toestand, een scbrijven gericht aan den „Polizeiprasident'. Daarin wordt verklaard, dat er dringend ver- betering in den toestand noodig is. Het gaat niiet langer aan, zoo wordt gezegd, dat de rustige burger onbeschermd is overgeleverd aan die politieke avonturiers. Derhalve moet op afdoende wijze een einde gemaakt worden aan deze botsingen tusschen politieke pat- tijenmaar al te dikwijls loopen ook buiten- staanders daarbij klappen op. Het gevoel van enzekerheid wordt verhooga door 't feit dat het de politie in vele gevallen niet gelukt de schulldigen in handen te krijigeo. In het be- lang van de burgerij zoowei als in dat van de stad zelf en haar goeden naam behoort derhalve de politie krachtiger preventieve en repressieve maatregelen te nemen. Het officieele schrijven eindigt mot een herhaald dringend verzoek om aan den on houdbaren toestand spoedig een einde te ma- ken. BRAUN EN DE DUITSCH-NATIONALEN. De Duitsch-nationale fracti-e uit den Prui- sischen landdag heeft eenigen tijd geleden ge- protesteerd tegen een rede, die de Pruisische ministerpresident Braun op 24 Febr. j.l. in de Beriijnsche universiteit had gehouden. Braun verklaarde daarop voor de centrale commissie uit den' landdiag, dat hij daar niet in zijn kwaliteit van minister-president, maar als sociaal-democratisch politicus voor soci- aal-democratische studenten had gesproken. In een interpellatie heeft de Duitsch- nationale fractie thans herinnerd aan een beschikking van den Praisischen minister van eeredienst van 14 Febr. j.l. omtrent het recht op de vrije meeniingsuiting van ambte naren. Daarin wordt duidelijk gezegd, diat een ambtenaar nooit alleen particulier per- soon is, maar dat hij er zich in al zijn hande- lingen, ook buiten den dienst, van bewust be hoort te zijn, dat_ hij door zijn ambt is ge- bonden. De fractie" stelt thans de vraag, of de aldus omschreven plichten van den amb tenaar alleen geJden voor de subalterne be- ambten en onderwijzers, dan wel ook voor ministers en mi'nister-presddenten. FRANKRIJK. HET SOCIALISTISCH CONGRES. De Fransche socialisten vergaderden vaak. De beide Paaschdagen is de S(ection) F(ran- yaise) de l'lnternationale) O(uvriere) weder- om te Lyon bijeen gekomen om nogmaals te spreken over het mandaat van Paul Boncour als gedelegeerde der Fransche regeering bij den Volkenbond, hetgeen velen in de partij niet in overeenstemming achten met de sociaal-democratische beginseren Er hing een matte stemming over het congres, waar de kopstukken der partij niet waren versche- nen. Zelfs Leon Blum en Renaudel zouden aanvankelijk niet komen; hadden zich echter door hun vrienden la ten overhalen en waren toch verschenen. Paul Boncour evenwel was thuis gebleven, niet omdat hij zich aan het debat wild'e onttrekken, maar omdat hij na zijn drukke werkzaarnheden in de voorberei dende commissie der ontwapeningsconferen- tie te Geneve wat rust wilde nemen. Onmiddellijk na opening van het congres, hernieuwdie Zyzomski zijn critiek op den Vol kenbond, „het consortium der groote imperia listische staten." En Bracke voegde er aan toe, dat een volmaaljt socialist steeds de so cialistisehe partij en geen burgerlijke regee ring moet vertegenwoordigen. Intusschen was de Duitsche socialist Breitscheid, lid van den Rijksd'ag, ter verga- dering vei-schenen, met luid gejuich begroet. Den tweeden' Paaschdag werd de politiek der partij besproken in verband met het \yets- ontwerp, in zake de militaire reorganisatie, waarvan Boncour rapporteur is. TEGEN DE POIR'NOGR AF IE Zooals men weet, is abbe Bethleem, de strijder tegen het verkoopen en tentoonstellen van pornografische gesdiriften, onlangs tot 11 francs boete veroordeeld wegens het ver- scheuren van zinneprikkelendfe tijd'schriften, die in Parijsche kiosken ten verkoop waren uitgestald. Daar de rechter in deze zaak had te kpn- nen gegeven, dat de burgers, die zich door het publiek te koop aanbieden van dergelijke geschriften geergerd voelen, zich tot het par- ket dienen te wenden, heeft abbe Bethleem aan den prooureur der republiek een scbrij ven gericht, waarin hij d'ezen magistraat ver- zoe'kt, vervolgingen te willen instellen tegen de verantwoordelijke auteurs en vetkoopers van een 20-tal zinneprikloelende bladten, waarvan hij een lijst bijvoegt. Het pariket heeft het schrijven, dat een op gave bevat van de als potnografisch aange- merkte bladen, in ontvangst genomen, tegen welke bladen Herriot, burgemeester van Ly on indertijd een verkoopsverbod voof deze stad heeft uitgevaardigd. De procureur der republiek heeft nog geen antwoord op het schrijven van abbe Bethleem gezonden. JAPAN. DE RIE GEE'R'I NGSCR IS I S De regeeringscrisis zal waarschijnlijk worden opgelost door een algemeene verkie- zing, voor de eerste maal volgens het stelsel van algemeen kiesrecht te houden. De partij der nieuwe regeering, Sei Joe Kai, bezit slechts 160 zetels in het lagerbuis, terwijl Kenseikai eh Seijoehonto te zamen 250 zetels tellen. Men acht het onwaarschijnlij'k, dat Seijoe honto de regeering zal steunen. ITALIe. HET Z AMI BON I-P ROC E'S In het Zanrb'oni-proces dte be'kcnde zaak van de poging tot moord op Mussolini heeft de vertrouweling van Zaniboni, Chu- aglia, verklaringen afgelegd die bizonder be- zwarend zijn voor generaal Capello, die ae aanslagpoging steunde omdat hij er den val van het fascistisch regiem van verhoopte. Generaal Capello moet ook als tusschen- persoon van de wrij'metselarij gediend hebben, welker grootmeester Torrigiani op het laatste oogenblik iederen verderen financieelen steun weigerde met de bewering dat de aanslag was uiitgelekt en Zaniboni ieder oogenblik in bechtenis kon warden genomen. Generaal Capello zou Zaniboni voorzichtig, in het ge- heirn hebben gesteund, omdat hij hoopte 'dat op den gelukten aanslag een militarie dicta- tuur zou volgen. Chuaglia ontkende, dat hij een agent pro vocateur van dte politie zou zijn geweest en verklaarde dat hij slechts de uitvoering van den aanslag wilde beletten; em daarom daags te voren, op 3 November de politie van de zaak op de hoogte had gebracht, zoodat deze op het laatste oogenblik kon ingrijpen en Zaniboni kon arresteeren. Daar Zaniboni on- beperkt vertrouwen had in zijn vriend, had hij nooit voor verraad gevreesd. Het kwam tot een dramatiseh incident, toen Zaniboni onder eede verklaarde, dat Chuaglia hem meermalen om de eer verzocht hadi zelf op dejj regeeringschei te mogen schieten. Daarentegen betuigde Chuaglia, eveneens onder eede, dat hij er nooit aan had gedacht, Mussolini naar het leven te staan. Op nadere verklaringen van Chuaglia, dat Zaniboni te Cividale 10.000 lire voor de uitvoering van zijn plan had ontvangen, werd aldaar gra'af della Torre, de vroegere voorzitter der plaatselijke frontstrijders-af- deeling in hechtenis genomen. GRIEKENLAND. DE PRESIDENT AMBTSMOEDE. De bladen melden, dat de president der republiek opnieuw den wensch heeft te ken- nen gegeven om wegens gezondheidsredenen af te treden, maar dat hij zijn besluit heeft uitgesteld en er in heeft toegestemd dat de kwestie van zijn opvolger door de regeering in overeenstemming met de Kamer zal wor den geregeld. POLEN, DREIGENDE STAKING IN DE MIJNEN. Bij de onderhandelingen over de loonen in de mijnindustrie in het Dombrova-gebied ver- langden de werkgevers een loonsverlaging van 7.7 pCt. met ingang van 1 Mei a.s.; de arbeiders daarentegen eischen een loonsver- hooging van 15 pCt. De arbeiders zullen eerstdaags te War- schau een vergadering beleggen, om te be- raadelagen over de vraag, of tot een alge meene staking zal worden overgegaan. DE MOORD OP DEN BURGEMEESTER VAN LODZ. Te Warschau zijn twee werkloozen gearres- teerd, die verdacht worden den burgemeester van Lodz Cynarski te hebben vermoord. Zij hebben zich willen wreken, omdat zij niet werden aangenomen bij de werken, welke de stad ter.bestrijding van de werkloosheid laa' uftvoeren. HONGARIJE. D E KINDERZORG. Nlaar uit Boedapest wordt gemeld, heeft de' Hongaarsche minister Vass in de alge meene vergadering van de kinderbeseh«r- mings-liga verklaard, dat het naar het bui- ienland zendea der Hongaarsche vacantie- kindertransporten geheel zal worden stopge- zet, daar de regeering van meening is, dat na het tot stand komen van het evenwicht van de staatshuishonding geen aanspraak meer gemaakt mag worden op de offervaardigheid van buitenlandsche burgers. De regeering is bereid als comptnsatie in een boschrijke streek een herstellingsoorffi voor kinderen op te richten. AUSTRALIe. NOODWEER. Uit Sydney wordt nog gemeld, dat Nieuw- Zuid-Wales sinds dagen door zware regen- stormen wordt geteisterd, zooals ze in tien tallen jaren niet zijn voorgekomen. ..De oogst in de kuststreken is, voor zoover zij nog niet was binnengehaald, totaal ver- nield. Alle spoorweg- en te 1 e gr a af ver b i n di nget met het achterland zijn verboken. De veerdienst in de haven van Sydney moest wegens de zware stormen gestaakt worden. De rivieren zijn alle tot hoogwaterpeil ge stagen en op verscheidene plaatsen zijn de bruggen weggeslagen. AFRIKA. KABINETSCRISIS IN EGYPTE. Uit Cairo wordt gemeld, dat het Egypt'i- sche kabinet tengevolge van een stemming in de kamer over een overigens vrij onbelangrij- ke economische kwestie is afgetreden. De uitslag der stemming werd door de regeering opgevat als een motie van wan- trouwen. Adly Pacha, de minister-president, verklaarde, dat de Zaghloelistische meerder- heid in de kamer de regeering om principi- eele redenen bestrijdt en hij vandaag den ko ning officieel het ontslag van het kabipet za! aanbieden. LITAUEN. De Litausche-minister-presidtent Woldema- ras heeft in een interview verklaardl, dat de regeering voJstrekt niet voornemens is zonder een vclksvertegenwoord'iging te regeeren. Zij onderschat de beteekenis van het parlemeni geenszins, doch dit lichaam is h. i. veel te groot, jiet dient ten minste tot op de helft te worden ingekrompen. Hetzelfde" geldt voor het kiezerscorps, weshalve de regeering dien leefiijd waarop de kiezers stemgerechtigd worden. hooger wil stellen. Voorts gaf Woldemaras te kennen, dlat die regeering op den tot dusver gevolgden weg onmogelijk verder kan gaan. Zij kan niet dul- den, dat de nationale mindcrheden in de Sejui den boventoon voeren. Gezien den tegen- woo.'di'gen toestand acht zij verkiezingen mo-" menteel onmogdijk, diaar zij een verkiezings- campagne zonder welke zij verlnezingen ondeakbaar acht niet kan toestaan. ALRMAARSC CODRANT. ii—ini.Mil i 1

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 1