WOUDA's Olid en Jong BuKenlandscli gemengd nleuws. KING Sport Stodssiieyws ©iT" wordt verkwikt door een fijne pepermunt, maar niemaud is ge- steld op een bitteren na- smaak. Koopt daarom uitslui- tend gefabriceerd uit de on- vervalschte echte peper- muntolie. KING pepermunt is lekker en toch krachtig. Voor H.H. Winkeliers bij Fa. J. F. LIESMOUT en G. KUIPER te Alkmaar. uur is men bezig geweest, met behulp van een zuurstofapparaait, het leven op te wek- ken, doch alles heiaas tevergeefs. Eigenaardig is het, dat ongeveer een jaar gdeden op dtezeldte plek eveneens een ongevai met een vrachtauto met doodelijk-en afloop gebeurd1 is. Daarbij werd toen de heer Dijke- raa gedod. N'aar de Tel. verneemt is't droevig ongevai vermoedclij'k te wij-t-en aan een defecte stuurinrichting van den auto. Het packet uit Groningen en dte politie waren spoedig ter plaatse oin een cnderzcek in te stellen. GemeM wordt nog, dat de vrachtauto gela- den was met drie koeien en een aantal scha- pen. Een van de schapen is meer dood dan ievcnd opgehaald. De overige dieren konden zich bevrijden doordat de hekken, waar bin nen zij in den wagen waren opgesloten, los gingen. De hec^ Den Boer had. zooals later nog gebleken is, ernstig inwendige kneuzin- gen bekomen. ELECTRICITEITSPRIJZEN IN AMSTERDAM. Hoewel het electricitcitsverbnuk in Am sterdam nog steeds tceneemt, zijn er toch minder gunstige fadoren, aldus deelen B. en W. aan den raad1 mode, die op de wenschelijk- hcid wijzen een dteel der tarieven nog beter te doen aanpassen aan 't gerief der verbrui hers dam reeds het geval is. De invoering van het vast reclit en later van het vrijte tarief, heeft het strcomverb.ruik voor huishoudelijke dceLiinden stcrk bevor- derd. De resulfcaten zijn aanvankelijk zeer gunstig geweest. In den iaatsicn tijd is ech- ter in de toeneming van dat verbruik .een nei- ging tot baling merkbaar. B. en W. stel'len zich voor, dat dcor verla- ging van het vast recht en het vrije tarief van 5 cent op 4 cent, het verbruik voor huishoude- liij'ke doeleinden aanmerkelijk zal toenemen. Nominated gerekend kan een vermindering ran inkomstn van vijif.ton per jaar hiervan het gcvolg zijn. Leidt, zooals B. en W. stel- li'g verwachten, de prijsverlaging tot vergroo- ting van het verbruik, dan zal deze verminde ring van in'komsten kkrincr zijn. Hoe dit ook zij, de vrij belangrijke Verlaging van den pro- duetieprijs van den stroom, die verkregen is als gevolg van een verbetering in de ketri- techniek, w-ettigt volgens B. en W. deze prijs- veri aging. De bedteling is, de tariefsverlaging op 1 Juli a.s. te d'oen ingaan. KORTE B FRIGHTEN. Met Paschen is ingebroken bij den heer B., eigenaar van de bioscoopzaal Flora te IJmuiden. Door verb-reking van een ruit in de achterkamer van het woonhuis zijn de in brekers binnengekom-en. Verschillende gou- den en zilveren voorwerpen, o.a. gouden hor- loges, zijn onvreemd. Maandagavond is H., te Smilde, bij het passeeren van een b-ocht te Kloosterveen (gem. Assen) met ziin motor-fiefs tegen een hek gereden. Met een beenbreuk en ernstige verwondingen aan hats en hoofd is hij in ern- stigen toestand naar het ziekenhuis e Assen vervoerd. -7- Te Lienden bij Tie! is Maandag" het 8- jarig zoontje van den heer Kleinloh, hoofd der school te Elst, die aldaar met zijn gezin de Paaschaagen doorbracht, onder een auto gcraakt en na enkele oogenblikten overle- den. Op last van de justitie te Leeuwardes is aangehouden de arbeider Th. M., te Draehten, verdacht van brandstichting in het hotel van Dijk aldaar, dat in den nacht van 14 op 15 Maart totaal is afgebrand. Sedert Donderdag j.l., wordt te Twijzel de 14-jari'ge Kloostra vermist. In de Dr. Kosterstraat te Enschede zijn J. L. en H. 8. aan het vechten geweest. iLaatstgenoemde bradlt den ander een ge- vaarlij'ken messteek in den rug toe. Het slachtoffer is in het ziekenhuis opgenomen. De dh'der, oud1 22 jaar, die onder den in- viced van sterken drank verkeerde, is ter be- schikking van de justitie gesteld. Maandag is iijdens de kermis in het volkspark te Enschede in de Tubantiastraat hevig met messen gevochten. Acht pereonen liepen1 min of meer ernstige steekwonden op. Enkelen zijn per brancard naar het zieken huis vervoerd; de overigen zijn ter plaatse verbonden. Gisteravond heeft eeni auto van den ge- meentdijken eerste-hulpdienst te "Leiden nabij bet stationsemplacement aldaar den 55-jari- gen slager Weyl overreden, toen deze de straat wilde oversteken. In zeer ennstigen toestand is hij naar het acadfemisch zieken huis overgebracht. Tegen dbn chauffeur zou proces-verbaal worden opgemaakt. Gisternacht is ingebroken in de juwe- lierszaak van de firma J. v. M. en Zoon aan de Hoogstraat te Rotterdam. Er is een groo- te partij gouden sieraden gestolen. De koningin-moieder heeft gister bezoek cntvangen van prins Victor von Wiecf den jongsten zoon van wijlen prinses Maria A=.r Niederlandeni en van prinses von Wied. De doorbiaak in de rechterkade der Boltebeek, waardoor de broeklanden van Markelo onderliepen, is hersteld. Zcndagmiddag is te Utrecht in de wijk Cndlwp sen jongetje van drie jaar, dat op de HET GEHEIM VAN EEN KOREAAN. Een Koreaansche heilige, Sajkinan, heeft het geheim ontdekt om 350 jaar oud te wor den. Dat geheim komt eenvoudig daarop neer, dat men niets anders nuttigt dan koek- jes van sparrebast en daarbij uitsluitend wa ter drinkt. Deze heilige man is zelf nog pas 60 jaar, maar hij hoopt nog 290 jaar te le- ven. Als hij in zijn jeugd niet vleesch had gegeten, alcohol gedronken en gerookt, dan .zou hij naar zijn meening nog langer leven te goed hebben, doch deze jeugdujtspattingen zullen er zeker toe bijdragen, zijn leven te verkorten. Sajkinan is zegt de „Berl. Bors. Cour.", die ons met het bestaan van dezen bijzonde- ren man op de hoogte stelt een kluize- naar. Hij woonde tot dusver in de heilige bergen van Kongosan in Korea en is thans te Tokio gearriveerd, om de leden van het Japansche hoogerhuis over de geheimen van een lang leven te informeeren. Hij heeft boe- ken gevonden, waaruit blijkt dat in vroeger eeuwen menschen die naar genoemd recept leefden 500 jaar oud zijn geworden. Sajkinan slaapt maar twee uur per et- maal, masseert zich en verricht gezonaheids- oefeningen overeenkomstig de gewijde Boeddhistische voorschriften. Zijn eten be- staat dagelijks uit eenige koeken van sparre bast en een of twee glazen water. Hij be- weert, zich bij deze levenswijze sterker en jonger te gevoelen dan toen hij dertig jaar was en speurt thans in de gewijde geschriften om het geheim tff ontdekken, hoe men zonder eenige voeding kan leven. MUSSOLINI ALS VIOL I ST. Men schrijft uit Rome aan de Msb.: Het is bekend, dat de Italiaansche duce niet alleen de eerste viool speelt in het be- stuur van zijn land, maar ook in niet-flguur- lij'ken zin heel aardig dit instrument be- speelt. Mussolini heeft een groote liefde voor muziek vooral voor vioolmuziek. Toen het vorig jaar in Bologna een aan- slag op hem gepleegd was en hij eenige da- gen rust ging nemen temidden zijner familie in de buurt van Milaan, nam hij tersfond na zijn familie begroet te1 hebben de viool In ere hand1 en musiceerde meerdere uren. in zijn particuliere kamers wordt de bezoeker aan- stonds op de vioolliefde van den duce op- merkzaam gemaakt door de hier en daar ver- spreid1 liggende muzikale ingredienten. Deze liefde is reedis van ouden datum. Im- mers de bekende violist en muziekmeesier Montanelli verhaalt, dat op 7 October 1907 's morgens een man, eenvoudig geklleed, zich bij hem aanmelddte en vroeg om vioollesscn te mogen nemen. De meester schrok op 't earste mom'ent, wijl juist in die dagen in de buurt rigeuners hadden huisgehouden en bij een zijner vrienden een viool gestolen had den. Van den eersten schrik bekomen, vroeg hij den bezoeker vanwaar hij kwam en 't ant- woord luidde: Ik ben Benito' Mussolini van Predappio en ik leid1 hier in Forli den klas- senstrijd. „En studeert gij viool", was de tweede vraag. „Op uwen leeftijd is het wel wat laat, indien gij tenminste niet reeds vorderingen gemaakt bebt in dte techniek". „Ik heb goeden wil en een beefje heb ik reeds te Trente gestudeerd", antwoordde de candidaat-leerling. „Daar leidde ik het blad1 „I1 Popolo", maar op een mooien dag hebben ze me er uit geworpen en ben ik naar Zwit- serland gegaan, daarna naar Forli. „Bravo Mussolini" zeide de meester. Meer- maien heb ik de Popolo gelezen, toen ik les gaf te Ala en ik verwonder er mij niet over, dai ze u er uit geworpen hebben. Indien gij nu het orgaan redigeert van de socialistische partij in de Romagna zult gij u we! weten in te toomen, opdat u niet hetzelfde overkome". „De eigeni id-een' meet men toch verkondi- gen" was het antwoord. Het instrument dat Mussolini toen bezat, zoo verhaalt Contanelli verder, was niet van d'e beste om te studeeren. De meester raadde hem aan, een ander te koopen, maar de leer- ling antwoordde, dat hij1 daaraan te gelege- ner tijd zou denken. 't Geld ontbrak hem voorloopig nog. De leerling volgde gecfuren- de een paar maanden geregeld de lessen, tot- dat hij zonder aankenaiging cpeens ongeveer 14' dagen wegbleef. Toen hij weer boven wa ter kwam, antwoordde hij op de vraag van den meester, waar h'ij al dien tijd gebleven was: „Heel eenvoudig' in de galeiert voor een persdelict". „Gij hebt dhs uw hoofd niet willen buigen om van uwe politieke tegenstandcrs kwijt- schelding van de gevangenisstraf te krij- gen". Mussolini schoot in den lach en zeide: „Wie den weg der politick bewandelt, moet "tr§^Affif~v&re€h gWeeHf^f^lI?®.' autof»uS" was gaan zitten, bij het rijden onder den autobus geraakt en overreden. Het kind was onmidddlijk dood. 1B. em W. van Dcetinchem heb be:: bij den raad dier gemeente een voorstel inge- diend tot het verleenen van pensioen aan wethouders em hun weduwen em weezen. Het maximum pensioen, zijnde 2/3 der wedde, wordt volgens dit voorstel na 8 jaar bereikt. Te Waal wijk is overleden de landbou- wer v. Tuyl, die de vorige week een trap van een paard tegen het ond'erlijf heeft geikre- gen.< Maandagavond is te Oudiepekela een door drie gezinnen bewoond huis van B. Pinkster afgebrand. Maandagmiddag is de motorfiets van iemand uit Oudenbosch op den oijbewaakten oyerweg te Zegge door een trein gegrepen. De motor werd geheel- vernield. De berijder werd een eind weggeslingerd, doch kreeg hoegenaamd geen letsel. Zondagmiiddag is te Vlijmen de boer- derij van A. van de Graaf afgebrand. Drie koeien, twee kalveren en ongeveer een dozijni kippen kwamen in de vlammen om; ook de inboedel ging geheel verloren. In den: nacht van Vrijdag op Zaterdag is ingebroken in den winkel der fitima v. W. aan de Vtlamingstraat in 'Den Haag. Er is 500 aan> bankpapier gestolen. Op 25 en 26 aezer zal te Ams remain de oprichtingsvergadering plants vinden van de Algemeene Nederlandsche Doopsgezlncre Predikanten Vereeniging. Blanke Boekweitgort Voor winkeliers bij Gross, v/h. M. DE HAAS,Alkmaar. op iedere gebeurtelijkheid voorbereid zijn. Z60 hebben de groote Italianen ook gedacht die leven en goed opofferdem voor het welzijm des vaderlands. Mussolini, zoo verhaalt Montanel'li, was gcen componist maar had goeden smaak en was een zeer gepassionneerd liefhebber van muiiek. Toen de oorlog uitgebroken was en Mus solini dienst genomen had als Bersagliere zond hij zijn leermeester te Forti zijn por- tret in uniform met een vriendelijk schrijven1. Thans berusten deze beide in het gemeente- archief van Forli. DE POPULAIRSTE DUITSCHER. (Het ,,8-Uhr AbendblatF' heeft aan verschil lende buitenlandsche bladen de vraag gesteld, welke Duitscher in het buitenland het popu- lairst is. Gisteravond publiceerde het blad 43 antwoorden. De meeste stemmen kreeg Hin- denburg, n.l. 17, dan voligen Stresemann met 10 stemmen, Einstein met verder Gerhardt Hauptmann, Thomas Mann, rijkskanselier dr. Marx en Wilhelm II, elk met een stem. Deze laatste is volgens een Lissabonsch blad in Portugal de populairste Duitscher, wat hij te danke'n heeft aan zijn „es ist erreichf'-knevel. Eveneens een stem kregen rijksdagpresident Lobe, Max Heinhardt, Breitscheid, Emil Jan- raings, Pola Negri en de componist Striegler. Deze heeft de Smyrnamarsen gecomponeerd. en geniet daarom groote vermaardheid in Turkije. De Turksche troepen zongen zijn marsch, toen zij: na de verdrijving der Grie- ken Smyrna binnenrukten. INBREKERS, DIE MET HYPNOSE WERKEN. Een ongewone wijze van „vcerken" hebben inbrekers te Lodz tbegepast. Deze individuen drongen in de woning van den daar woon- achtigen luit'enant Pajonte binnen, hypnoti- seerden de echtgenoote van den officier en plunderden daarna de woning leeg. Toen de luitenant thuiskwam, vond hij zijn vrouw in een hypnotischen slaaptoe stand, waaruit hij haar niet vermocht te wek- ken. De patiente werd naar het ziekenhuis ge- bracht, waar de geneesheeren na urenlange pogingen er nog niet in geslaagd waren, haar „bij" te brengen. Van dte dieven, die 5000 zloty konden be- machtigen, ontbreekt ieder spoor. HEROPENING VAN DE KATHEDRAAL VAN REIMS. De kathedraal van Reims is thans vol- doende hersteld om binnenkort weer in ge- bruik te kunnem worden genomen. Op Hemel- vaartsdag zal voor het eerst sinds den oor log de aartsbisschop, kardinaal Lucon er een plechtige Hoogmis opdragen. De Rock- feller-stichting en de Britsche»en Deensche comite's die aan dte restau.ratie hebben bijge- dragen, zullen. bij dien solemneelen dienst vertegenwoordigd zijn. JEUGDIGE MOORDENAAR. In het ziekenhuis te Suehtlen stal een 18- jarige jongen van een 71-jarigen ziekenop- passer een bedrag van 60 mark. Den volgen- den morgen, toen hij vreesde dat zijn daad ontdekt zou worden, overviel hij den oppasser en sneed hem de keel af. Vervolgens begaf hij zich naar Munchen-Gladbach, waar hij zich een pak kocht. Bij zijn tterugkeer te Suehtlen werd hij gearresteerd. DE OOIEVAARS AAN HET UITSTERVEN? Men heeft geconstateerd, dat in den Elzas (en ook elders) het aantal ooievaars, die in het voorjaar naar hun nesten terugkeeren, -steeds kleiner wordt. De oorzaak van den achteruifgang van deze vogelsoort zou het volgende zijn In Egypte, waar de vogels, gelijk men weet, hun wintervcrblijf vestigen, maakt men een hardnekkige jacht op alle mogelijke sprinkhanen, die een geliefkoosd.voedsel van enzen langbeenigen gevederden zomergast vormen. De insecten worden vervolgd door middel van arsenicum, dat men op den grond strooit, en de ooievaars zoudien den dood vinden, doordat zij met de sprinkhanen te- vens een groote dosis van het gif naar binnen zcuden werken. Men zoekt thans naar middelen om aan deze onvrijwillige uitmoording van een on- zer meestgeliefde vogels paal en perk te stellen. Zoo lang echter de sprinkhanenver- delging op dte aangegeven wijze wordt voort- gezet, zal er heiaas wel niet veel tegen de uitroeiing van den ooievaar te doen zijn. DE GVERWINNAAR VAN ERZEROEM. In een klein kamertje van een eenvoudig hotel te Parijs, ligt op het oogenblik een voormalig Russisdi generaal, die in de eerste maanden van den oorlog grooten naam maakte door de verovering van A.rgadan en Erzeroem op de Turken, generaal Kalitine, ernstig ziek. Na de revolutie kwam hij naar Parijs en arbeidde eeriigen tijd in een automobielfa- briek. Hij woonde in bij zijn dochter, wier echtgenoot, een voormalig kolonel. zijn brood verdiende als taxi-chauffeur, totdat hij, nu ze? maanden geleden, stierf. De doehter werkt thans zelf in een choco- ladefabriek en onderhoudt met haar maffer loon zichzelf, den generaal en haar dochter- tje. Aan iemand, die den generaal in zijn ar- moedige omstandigheden bezocht, toonde deze vol trots zijn deeoraties, de gouden sa- bel die hij van den tsaar ontving na zijn overwinning te Erzercem en dte Fransche mi- litaire medaille. „Dat is alles, wat' mij van mijn vroeger leven is overgebleven," zei de generaal„mijn tegenwoordig leven is dit," en met een me- lancholiek glimlachje liet hij zijn blikken door het armoedig vertrek gaan. KORTE BERICHTEN. Naar uit New-York wordt gemeld, zijn er e^i In den nTe'uwen' ond^roVdiaieji "KJfer, "NH./sIagerskmecht. Achterefraat spoorweg uitgebroken brand 15.000 teiefoon leidingen vernield. Bovendien zijn er ook 1000 leidingen van alarmsignalen, ter .waar- schuwing tegen inbrekers, vernield. Volgens een bericht uit Washington wordt door het staatsd-epartement bevestigd, dat uit de Amerikaansche ambassade te Mexico 300 geheime documenten zijn ge stolen. Deze documenten werden president Calles ter hand gesteld. Deze heeft ze echter aan den Amerikaanschen gezant doen teruggeven. Via New-York wordt uit Mexico-city ge- meld't, dat de chef van den Mexicaanschen generalen staf, Flarinzaina, in een open auto- mobiel op straat vermoord is gevonden. Naar een Reuter-telegram meldt, heeft te Centerville (Illinois) een tornado een school getroffen. De onderwijzer werd ge- dood en 25 leerlingen werdlen bedolven. Verdere bijzonderheden ontbreken, daar alle telegraafliijnen verbroken en de wegen versperdi zijn. VOETBAL. Men schrijft ons: Rotierdamsche Tourclub—N. A V. V. 0. 0-1. Den 2en Paaschdag, 's middags 2 uur speelde op het sportterrein aan den Wester- weg een combinatie van spelers der nieuwe Alkmaarsche voetbalvereeniging N. A. V. V een vriendschappdijken wedstrijd tegen een tour-elftal uit Rotterdam, bestaande uit spe lers 2e klasse N. V. B., le kl. reserves N- V. B. en le klasse Rotterdam. Bij den aftrap bleken de Rotterdammers al spoedig overesterke krachten te beschikken, want terstond werd het doel van N. A. V. V. bedreigd, hetwelk door buitenspel werd teniet gedaan. Hierna werd van beide kanten hard ge- werkt en verkeerden beide doelen beurtelings in gevaar. De zeer sterke achterhcede der gasten wist elken aanval te stuiten en meer- dtere malen moest zoowel de keeper der gasten als die van N. A. V. V. handelend optredeu Rust ging in met blanken stand1 0—0. Na de rust hadden we wederom hetzelfde over en weergaande spel met N. A. V. V. eenigszins in de meerderheid. Na ongeveer een kwartier slaagde N. A. V. V. er in het eenige doelpunt te maken, zoodat het einde van den wedstrijd een overwinning voor N A. V. V. was. Naar wij1 vememen heeft hedenavond de oprichtingsvergadering van de N. A. V. V. plaats. INGEKOMEN PERSONEN. A. J. ter Haar, R.K., winkelbediende, Oude- gradit 196 van Eindhoven. H. J. C. van Soest, R. K., dienstbode, Breedstraat 9 van de Rijp. C. A. Verkade, R.K., notaris Emma- straat 50 van Velsem C. J. van Spanje R.K. winkelbediepde Costerstraat 23 van Haarlem. H. Knijnsberg N.H. koopman Hekelstraat 19 van Anna Paulowna. W. Vrinds R-K. kellner, Paardenmarkt 6 van Rotterdam. W. Bood, E.L., musieus, Kre- lagestraat 8 van Bergen. A. Velthuis, R.K v. Leeuwenhoekstraat 9a van Zaandam. A Buning, D.G., Hypoth. Bewaarder, Nassau- plein 40 van Zwolle. C. Tesselaar, Tulp- straat 2a, chauffeur van Heerhugowaard. G. A. H. Vlutters, R.K., rijkskl. bel., Dahlia- straat 21a van Oldenzaai W. Keijsper, gepens. schoenm. der Marine, Tulpstraat 6a van Helder. W. van Baalen, R.K., coif feur, Koorstraat 41 van Koog aan de Zaan A. Smit, N.H., slager, Hoogstraat 16 van Harenkarspel. D. K. Pheifer, R.K., kap- persbediende, Verdronkenoord 89 van Leeu- warden. A. G. Tulp. ondei-wijzeres, Ver dronkenoord 38 van Hengelo. J. H. M Sohenke, N.H., kan-toorbediende, Zilverstraat 3a van Doetinchem. A. Visser, N.H./E.L., leeraar geschiedenis, Westerweg 112a van Amsterdam. A. M. C. van Hugten, R.K., winkeljuffrouw, Baansingel 7b van Amster dam. M. C. Rocs, R.K., winkeljuffrouw, Leeghwaterstraat 33 van Kro-mmenie. K. Bloamraad, N.H., reiziger, Leeghwaterstraat 33 van Wormerveer. J, Stolk, N.H., tim merman, Bloemstraat 48 van Schoorl. C. W. Fisscher, R.K., dienstbode. Magdalenen- straat 13 van Wadencytn. 'M. C. Fisscher, R K., dienstbode, Magdalenenstraat 17 van Wadenoyen. J. C. van Schuylenborg, N.H., winkeljuffrouw, Boterstraat 16 van Wagenin- gen. F. P. Langenberg, N.H., grondwer- ker, K. van't Veerstraat 40 van Warder D. Bijwaard, R.K., smid, Koningsweg 69 van Bergen. C. Bruin, N.H., Teylingen- straat 2, los werkman van Egmondbinnen. J. S. Korver, R.K., kantoorbediend-e, Water- schapstraat 16 van Oudorp. -J. P. A. Stroomer, R.K., slagersknecht-, Spoorstraat 63 van Zaandam. M. A. Idema, R.K hor- logemaker, St. Josephstraat 9 van Boven- karspel. C. J. Kager, R.K., veehouder, Westerweg 40 van Hoogwoud. ,N. J. Schimmri, R.K., slagersknecht, Spoorstraat 64 van Zaandam. A. Olij, N.H., Uiten- bosehstraat 9 van Vlaardiingen. H. J Micklinghoff, R.K., priester, Breedstraat 9 van Tiel. M. J. C. M. Koster. R.K., Laat 221 van Amsterdam. C. L. Kuster-Hilde- man, R.K.. Nassauplein 14 van Bergen. A. C. W. Erkarop-Appelman, R.KVarne- brcek 45 van Helder. R. Mammen timmer- man Perronsfraat 9 van Oterleek. K. Rol, N.H., metselaar, Oudorperdijkje 2 van Oudorp. A. A. N. Thomsen, N.H., Ritse voort 27 van Leiden. N. van Dam, N.H., dienstbode, Friescheweg 1 van Nieuwe Nie- dorp E. G. Baas, N.H., dienstbode, Ach- terstraat 51 van Vlagtwedde. G. Lodder, N.H., installeur, Boomkamostraat 38a van Schoten. C. Pieters, R.K., dienstbode, Nieu-wpoortssteeg 4 van Ursem. J. Mosoh, R.K., tirajnerman, Molenbuurt 2 van Z.-N. Schermer. M. Koper R.K., dienstbode, Verdronkenoord L03 van Heemskerk. N. Pater R.K., Waterschapstr. 22 van Oudorp E. T. N. Peters, R.K., winkelbediende, S"t Josephstraat 2 van Amsterdam. F. W. Vccking, R.K., winkelbediende, Tcsselschade- straat 5 van Zwolle. J. J. Hoogeboom, N.H., Nieuwlandersingel 4a van Haskerland. W. H. A. Riphagen, N.H., werkster, Oude- gracht 117 van Amsterdam. A. Boosman, N.H.', bankbediende, Turfmarkt la van Smal- lingerland. T. Ellerbrcek, N.fJ., dienstbo de, Ritsevoort 27 van Medenrblik. G. C. van Callantsoog. N. Boers, N.H., bank- werker, Walgienmakerstraat 3 van Spoordam. A. Hoogenhout-Slot, N.H., Laat 115 van Muiden. M. Stuurman, N.H., Ind. recht. arnbt., Oudegracht 247 vail Ned. O-Indie. - C. Balder, N.H., I<. Marxstraat 1 van Broek op Langendijk. - J. de Jong, N.H., Land- straat 19 van Helder A. C. Punt, N.H., timmerman, Dijkgraafstraat 33 van Rotter dam. S. Maasdam, N.H., koopman in ga- lanterieen, Oudegracht 117 van Haarlem. W. M. Ooms, N.H., bankwerker, Oudegracht 243 van Haarlem. K. Moolenaar N.H Luttik-Oudorp 31 van Helder. C. M Bra- keboer, R.K., dienstbode, Kennemerstraatweg 39 van Oproeer. A. G. H. Lansen, R.K., Laat 150 van Amsterdam. H. Stroet, R.K., dienstbode, Langestraat 5'5 van Wijk aan Zee. G. Wonder-Kesman, N.H., Zo- cherstraat 7 van Beemster. T. Schut-MuN der, N.H., Scharloo 5a van Bergen. D Hildering, N.H., Visscherslaan 1 van Z. en M Schermer. B. M. Bok, N.H., Oudegracht 161 van Zijpe. D. Pool, N.H., botermaker, Daihliastraat 17a van Sijbecarspel. J. G. Delfgauw, N.H., 2e Landdwarsstraat 24 van Bergen. A. Kloos, v. d. Meijstraat 14 van Warmenhuizen. M. P. A. Botter, N.H., coiffeur, Langestraat 64 van Arnhem. C. Kaaij, R.K., melfchandelaar, v. d. Wou- destraat 29 van de Rijp. A. Aaldersz H.L., smid, Luttik Oudorp 31 van Enkhui- zen. J. Lagas N.H., fabrieksarbeider, Baanpad 37 van Sneek. M. E. v. Diepen, R.K., winkeljuffrouw, Westerweg 280 van Hoorn. A. M. C. Wesseling-Spel, R.K., Achterdam 9 van Limmen. H. Itzig Heine. E.L., Lindelaan 123 van Amsterdam. W! Visser, N.H., telegraafbediende, Wagenma- kerstraat 20 van W.-Indie. K. Willemse, R.K., ass. Ned. Spoorwegen, Tulpstraat 14a van Eindhoven. H. Madderom, N.H schilder, woonschip van Grootebroek. B. Pranger, N.H., Gashouderstraat 7 van Oud- karspel. C. Beets, N.H., Laat 195a van Koedijk. A. Volkers-Groot, N.H., huish Stationsweg 16 van Koedijk. C. Vader, N.H., cafchcuder. Heerenstraat 1 van Heer hugowaard. C. E. Smit-Mulder, N.H., Groenelaantje 14a van Medemblik. M. J van Straten, winkelbediende, Spoorstraat 24 van Hoorn. A. Prins, N. Isr. adv. en proc., Bierkadc 11 van Amsterdam. L. A. C. v. Winsen-Pantekoek, z.b., Stations weg 33, Heiloo. N. B. .Blom, banketbak- ker, R.K., Fabrieksweg 4, Amsterdam. R. A. M. Grobben, R.K., winkeljuffrouw, Cos- terstraat 2, Amsterdam. M. C. Roskam, R.K.ass.» huish., Laat 25, Amsterdam. N. Wagenmaker, R.K., pia'nostemmer, Klein Nituwland 15, Ve'isen. J. A. Mettes, R.K., fruitkoopman, Lindegracht 33, Zaandam. S. P. Mettes, R.K., los workman, Lindegracht 33, Zaandam. J. Dirks, N.H., cafehouder, Lombardsteeg 3, Oudkarspel. P. Mus, N.H., kellner, Verdronkenoord 65a, Amster dam. P. Willig, N.H., kaashandelaar, Wes terweg 104. Oudendijk. W. K. Bahnsen- Knoppers, N.H., pensionhoudster, Spoorstraat 9, Eindhoven. J. Jansen Manescnijn, N.H Spoorstraat 35. Amsterdam. G. ViS6er, N.H., schippersknecht, Kaj-nemelksbuurt 21, Broek op Langendijk. D. Brander, N.H., z.b., Zocherstraat 11, Hoogkarspel. T, Keesman-Kaag, N.H., z.b., Zocherstraat 7, Oude Niedorp. A. E. Holzel, N.H., z.d., Groot Nieuwland 58, Tiel. J. Schagen, N.H., z.b., Kanaalkale 29, Utrecht. J. C. Bruin. N.H., bioemist, Ritsevoort 25, Am sterdam. A. C. J. van Willigen, N.H., kan- toorbediende, Stationsweg 33, Heiloo. B. Verhage, N.H., leerl. verpleegster, Pater- nosterstraat 16, Graft. J. Bijlo, D.G., z.b„ Varnebroek 1, Lisse. P. van Efferen, V.E., z.b., Paternostersti'aat 16, Dordrecht. J. Koeten, N.H., z.b., Veerstraat 1, Nieuwe Niedorp. A. Bakker-van der Meer, N.H., z.bVeerstraat 1, Heiloo. T. M. Kleingeld. N.H., kind-erjuffrouw, Nassaulaan 9, Rotter dam. J. Westinga, G.K., schilder, Laat 93. Coevorden. H. du Pau, R.K., slager, Heul 16, Uithoorn. J. Pancras, R.K., dienstbode, Baansingel 21a, Nieuwe Niedorp. A. Jii- dell, conservenfabrikant, Egmonderstraat 18, Castricum. M. J. C. Coenen-Helodingen, R.K., z.b., Parkstraat 18, Soest. C. van Mens, G.K../R.K., chocoladewei-ker, Oudor- perdijk 19, Rotterd'am. ~ALKMAARSCHE EXPORTVEILING.-" ALKMAAR, 19 April 1927. In de heden gehouden veilingen werd betaald voor: Bloemkool per 100 stuks 3—f 26; Roode Kool per 100 K.G. 4.50—/ 8.70; Gele Kool per 100 K.G. 4.70—/ 7.50; Wortelen per 100 bos 10.70—/ 11.80; Rabarber per 100 bos 5.50—/ 11.40; Uien per 100' K.G. 4.70—/ 5.40; Aardbeien per doosje 0.380.61; Brusselsch lof le s. per 100 K.G. 1723; Brusselsch lof 2e s. per 100 K.G. 1216; Kropsla per 100 stuks 3.80—/ 7.40; Pieterselie p. 100 bos f 3.20 4.80; Prei per 100 bos 3.70—f 8.30: Postelein per bakje 0.88—/ IRadijs pei 100 bos 4.108.20; Raapste'en per 1O0 bos 2.804.20; Spinazie per 100 K.G. 1.5011.40; Seld-erie per 100 bos 5.60-/ 7.30. PURMEREND, 19 April 1927. „Afslag- vereeniging Beemster, Purmerend en Om- streken." Bloemkool 621 per 100; Roode Kool 4.408.40 per 100; Savoye Kool 1.80—/ 4.20 per 100; Spinazie 19 58 cent per mand (5 K.G.); Sla 2.10 4.80 per 100 krop; Raapstelen 4—- 5.70 per 100 bos; Rabarber 7.30— 13.70 per 100 bos; Prei 4 5.50 per 100 bos. BROEK OP LANGENDIJK, 19 April- 1927. Langedijker Groentenveiling. Wortelen 3.303.40; Roode Kool le s. 6.6(W 8.50; Roode Kool 2e s. 3.20—/ 8.20; Gele Kool le s. 3.106; Deensche Witte Kool 2.10—/ 5.10; Uien 5.70—/ 5.80. alles per 100 K.G. Aanvoer: 4000 K.G. Wortelen; 14200 KG. Roode Kool; 15500 K.G. Gele Kool; 21000 K.G. Deensche Witte Kool; 925 K.G. Uien. BEVERWIJK, 19 April '27. R. K. Co6p. Tuindersveiling „Kennemerland." Aaa de markt besteedde men voor Spinazie 0.55— 1.45 per bak; Prei 3.50-/ 9 75; Rabar ber 8—/ 1.4; Radijs 7—/ 7.50; Rasp- a 11? 11

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 7