DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN V «I4 Hondera negen en twmtlgste Jaargang 927 YRIJDAG 22 APRIL Uif het Parlewienf Dagelijksch overziclit. Biaifenland Dlt nammer oesraat ait z Dlaaen. Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feestdagenaitgegeven. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden voof Alkmaar /2.—franco door bet gebeele Rijk /2.50. AfzonderlUke en bewijsnummers 5 cents. PR1JS DER QEWONE ADVCRTENTlENt Per regel /0.25, bij groote contracten rabat Qroote letters naar plaatsrafntte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en HandelsdmkkerQ v/b HERMs C0ST8R Voordam C9. Dlrecteur; O. H. KRAK* Telef.nr. Adminlstrafie 3. Telcfoonnr. Redactie 33. urn Hoofdredacteurt Tj. N. ADEMA» Postgiro 37060. Den Haag, 21 April 1927. In vroeger jaren kon men er op rekenen, lat de Eerste Kamer, als zij de Staatsbcgroo- iing behandelde, gemiddeld twee hootfdstuk- Icen per dag afdeed. Kom daar nu eens om! Men doet nu twee dagen over een hoofdstuk! Dit ligt natuurlijik in de eerste plaats aan de grootere breedsiprakigheid der leden en vooral onze sociaal-democratische senatoren hebben een gemakkelijkheid van spreken, dat zij van geen ophouden weten. Zoo heeft heden bij de voortzetting van de behandeling der Water- staatsbegrooting de heer Lindeyer, die gister was begonnen met een reeks van klachten ooitrent den toestand van het lagere water- staatspersoneel, de Kamer tot de pauze bezig gehouden met een d'ergelijke reeks van klach ten betreffende het mijnwezen, wefe hij be- sloot met ?an te dringen op een enquete naar de toestanden in den mijnbouw. Nla de pauze heeft zijn partijgenoot H. Po- lak een uitvoerige rede gehouden, waarin hij in hoofdzaak de wegenpolitiek van de huidi- ge regeering aan kritiek ondterwierp en er on- der meer op aandrong, dat men een leening zou sluiten om met het aldus verkregen geld de verbetering onzer wegen in snel tempo tor jtand te brengen. Ook hij betrachtte geen be- knoptheid, daar hij1 daarbij heel wat andere onderwerpen ter sprake bracht, maar zijn wijze van spreken is in ieder geval van zoo- danigen aard, dat hij het oor van de Kamer veet te houden. Een miodel van b-eknoptheid was hierna de heer Koster (V.-B.), die op overtuigende wijize uiteenzette, dat.de regeering zeer ver- standig zou doen geen gelden uit te trekken voor den aanleg van een spoorweg van Schaesberg naar Simpelveld, in Limburg, daar men de daarvoor bestemde 1.7 millioen nuttiger zou kunnen bested en, terwijl een be- hoorlijke autobusdienst de gewenschte verbin- ding veel beter zou kunnen onderhouden. Maar toen kwam de heer Moltmaker (S D.A.P.) aan het woord en deze heeft de Ka mer gedurende twee voile uren bezig ge houden met een eindelooze reeks van klachten betreffende de behandeling van het spoorweg- personeel, waarbij hij het vooral opnam voor het personeel van de stoomtram van Zutfen naar Emmerik. Als hij dit in de Tweede Ka mer had gedaan, zou de Voorzitter hem om de onvriendelijike woorden, welke hij ten aan- zien van de bestuurders van die onderneming gebruikte, zeker tot de orde hebben geroepen, maar die van de Eerste Kamer had er zoo gauw geen erg in, dat hij dte parlementaire vormen uit het oog verloor en liet hem rustig zijn gang gaan. Maar om den inhoud be- hoorde de rede van den heer Moltmaker zeker eer in de Tweed'e dan in de Eerste 'Kamer thuis, doch dat kon niemand hem duidelijk maken. Opwekkend was in ieder geval zijr. rede niet en sledits een luttel aantal kamer- leden had den moed om hem aan te blijven hooren. Het meerendeel zocht zijn heil in de koffiekamer. Het slot van den middag werd gevormd door een in onberispelijken vorm uitgespro- ken rede van den heer Van Lanschot (R.-K die zijn reeds zoo vaak bereden stokpaardje, de verbetering van de bedding van de Maas )n Noord-Oostelijk Noord-Brabant, zoodat het land van de Beersche Maas niet periodiek door hoog water wordt geteisterd, voor den dag haalde. Hij bereed het keurig, maar liet het wel wat veel kapriolen maken. Minister Van der Vegte zal er een heelen dobber aan hebben om in een behoorlijk kort tijdhestek de sprekers te beantwoorden An ders loopt morgen de begrooting van Water- staat nog niet af! Duitsche T cekcmstplannen. Om der wille van de smeer. Het leelijke jonge eendje. Duitschland begint hoe langer hoe meer tich ervan bewust te worden, dat het feite'ijk overbodig is langer de rol van overwonnen staat te spelen tegenover landen, die er zelf in geen enkel opzicht beter voor staan, dan bet „verslagen" Duitsche R'ij'k. In hoeverre de Duitschers het bij het rech- te eind hebben?Wij zullen ons niet in de ze kwestie verdiepen, doch slechts constatee- ren dat men in het rijk van Wilhelm thans toekomstpiaunen maakt, die vijif of zes jaren geleden nauwelij'ks mogelijk zouden zijn geacht. Ieder zal zich herinneren hoe vcrheugd' men te Berlijn was, toen door het Dawes- plan de situatie voor Duitschland vrij wat gunstiger gemaakt werd. Ieder herinnert zich verder, hoe de Franschen bij de ontrui- ming der bezette gebieden zoo welwillend mogelijk waren. Doch tevreden blijkt der dic- ke Michel niet! Rcvisie van het Dawes-plan en ontruiming van het Rijnland, dat zijn tenminste de beide voornaamste doeleinden der Duitsche poli tick. Op de quaestie der ontruiming is dezer da gen weer de aandachi gevestigd door een „Paaschboodschap" van Stresemann, die in een artikel o.a. betoogd heeft, dat het zeer in het belang van de verbetering der Internatio nale betrekkingen zou zijn, indien thans Frankrijk het initiatief nam om in deze aan- gelegenheid een afdoende oplossing te bren gen. Een uiting, welke in dte Fransche pers over het algemeen een afwijzende ontvangst heeft gevonden eni die door sommigen als een Melding wordt besohouwd tot een Duit sche actie om de quaestie dezen zomer offi- cieel ter sprake te brengen, hetgeen echter door de „Voss. Z." wordt ontkend. Ook de quaestie van een wijziging van het plan-Dawes wordt de laatste dagen weer eens besproken en wel in verband met dte aan- wezigheid van dten Amerikaansdien bankier Otto Kahn te Berlijn. In de rechtsehe pers verschenen n.l. allerlei opzienbarende geruch- ten over een eventueele wijziging van het plan-Dawes. Kahn zou in zijn besprekingen met leidendte fiiguren voorstellen hebben ge daan over een nieuwe verdeeling van dte las- ten uit het program-Dawes voortvloeiend, o.a. betreffende de instelling van monopolies voor tahak, suiker, alcohol, orozetting van dte rij'kspost in een maatschappij enz. De rechtsehe pers komt op tegen zulk een uitbreiding van de Duitsche „schuldslaver- niji' door dergeiijke plannen en heeft een ol- ficieele verklaring verlangd inzake de pla-n- nen-Kahn. Een officieus demepti kwam: het- welk echter dte rechtsehe pers niet heeft tevre den gesteld, zoodat dte stemmen, die roepen om revisie van het ondraaglijke plan-Dawes niet van de lucht zijn. Om der wille van de smeer likt dte kat de kandeleer. Moskou, dat leeft ondter de voortdurende obcessie van een onder Engeland's leiding staand eenheidfefront en een Britsche inslui- tingspolitiek tegen de unie van Sovj'etrepu- blieken, ziet ten voile d'e waarde in van Duitschland's houding ten opzichte van Rus- land. Herhaaldelijk is den laatsten tijd in Duitschland van verschillendte zijden met" klem betoogd, dat die verhouding vriend- schappelijk is en blijft en dat Duitschland's buit'enlandsche politick berust op b e i d e ver- dragen, n.l. op Locarno en op het Berlijnsche verdrag met Rusland, hetwelk dat van Rap- pallo uitwerkt. Dit laatste verdrag is thans juist vijf jaar oud. Dit feit heeft de Russische regeering aangegrepen om een allervriendehjkst tele gram te zenden aan Stresemann, waarin de vaste overtuiging wordt uitgesproken, dat de verstterking en uitbreiding van de vrlend- sc'happelijke samenwerking tusschen beide landen volkomen in overeenstemming zijn met de belangen van Rusland en Duitsch land en van den wereldvrede. Waarop Stresemann in een niet minder beminnelijk gesteld telegram de verzekering heeft gegeven, dat hij en de geheele Duitsche regeering ten voile in die meening dteelen, zoodat hij de hoop koestert, dat de in de ver- dragen van Rapallo en Berlijn vastgeiegde beginselen ook in de toekomst van kracht zul len blijven. Nogmaals: Om der wille. enz. enz. Zelfs in de politick kan men merken, dat het iente geworden is: ook daar stroomt het bloed onrustbarend snel in deze dagen. Het is dus begrijipelijik, dat al is het nog geen Mei de vogeltjes reeds heel wat eie- ren met leelijke jonge eendjes hebben gelegd. En al mag men gerust aannemen, dat ook hier in negen van de tien gevallen uit het af- zichtelijke kuiken een schoone zwaan groeit... in Litauen, in Polen, in Joego-Slavie, in Egyipte, in Japan en in Griekenland zitkn de wangedrochten (in dit geval kabinetscri- ses) danig in den weg! Vooral in Griekenland! Daar vreest men weer eens een nieuwe omwenteling. nadat pas in December een nationale regeering was gevormd onder bet minister-presidentsichap van Zaimis. Van zijn gevangenis uit schijnt de gewezen dictator Pangalos getracht te hebben onder d'e mili- tairen weer een beweging te ontketenen, ter wijl van andere zijde mededteelingen komen over pogingen van Venizeflistische officieren om het coalitiekabinet ten val te brengen. Er schijnt dus in Griekenland wel wat te broeien Immers: het is wel opmerkelijk, dat gelijK- tijdig met het aftreden van president Kon- doeriotis een der leden van het drieman- schap van Saloniki, dat tegen 't konings po litick ageerdte tijdens den wereldoorlog Venezlios, de specialist in het GriekscTie re- volutionnaire of als dat noodig is antl-revo- lutionnaire leven het oord zijner zoete bal- lingschap verlaten heeft en zich naar Kreta, zijn geboorte-eiland begeven. Niet natuurlijik om weer aan de politick te gaan doen. O neen: alleen maar om zijn laatste levensjaren rustig te slijten. Maar tooh: die wel zeer toevallige gelijik- tijdigheid van dit heengaan en komen zij kon wel eens minder toevallig blijken, dan men wel meent. En dit leelijke jonge eendje kan dan wel eens geeu tnooie zwaan worden. CHINA. DE TOESTAND. Tsjeng de Verrader, de Arbei- dersvijartd, de Imperialist. Te Moskou is men zeer gebeten op Tsjang Kai Sjek. De Komintern publiceert een mani fest, waarin hij een verrader der Chiineesche revolutie, een vijand der arbeidersbeweging en der Komintern en een bondgenoot der in- perialisten wordt genoemd. Earopa op de bres voor Rusland. Gewapende wachten der mogendheden hebben postgevat op den westelijken muur van de Sovjetwijk, hetgeen noodig was om dte legatiewijk der Sowjets te beschermen. De Chineesche aiitoriteiten gaven hun toestem- ming tot dezen maatregel. Toen de deuren van het consulaat gesloten waren, vatten Amerikaansche matrozen post op den muur, waarna ook wachten van de andere mogend heden zich posteerden. Feng als stroopop. De correspondent van de „Chieago Tribu ne" te Peking meldit, dat men in militaire kringen in Noordelijk-China evenals in di- plomatieke kringen te Peking sceptisch staat tegenover de berichten omtrent een scheuring in de Koeomintang. De benoeming van generaal Feng tot op- volger van Tsjang Kai Shek is er slechts op berekend om indruk tegenover het buitenland te maken. Men wijst er echter op, dat Feng slechts met een betrekkelijk klein leger in de provincie Shansi staat en door de aanwezig- heid der Noordelijke troepen in de provincie Homan verhdnderd wordt om de Yangtse te bereiken. Volgens een bericht uit Shanghai zet Tsjang Kai Shek zijn pogingen om een anti -bolschewistisfch kabinet te vormen voort Hij wordt niet alleen door de politici en sol- daten, dbch ook door de kooplieden uit het Zuiden gesteund. Zijn streven moet er op ge- richt zijn tot een overeenkomst met Tsjang Tso Lin te geraken. Het bewind van Tsjang. Generaal Tsjang Kai Sjek heeft in allerijl 10.000 man naar Kiangsoe gezonden om ge neraal Tsjang Tsjoen Tsjang aan te vallen. Het zware geschut is reeds bezig dte stellin- gen a'an de overzijde vara den Jangtse te be- schieten. De nieuwe regeering van Tsjang Kai Sjek te Nanking heeft zich volledig in de plaats gesteld van dte regeering van Hankau. Tsjang heeft Borodin en al zijn helpers be- nevens dlrie communistische ministers ontsla- gen. Tsjang's onmiddeKijlk oogmerk is dte mogendheden verzoenend te stemmen, de comrounisten uit te schakelen en het hoofd te biedten aan de bedreiging van den opmarsch van Tsjang Tso Lin. De troepen van laatst- genoemde hebben dte grens tusschen Honan en Hoepeh bereikt, waar de hoofdmacht van het zuiaclijke leger tegenover hem staat. De nationalisten verklaren, dat Tsjang Tso Lin erg om geld verlegen is en .dat zijn leger door verdeeldheid verscheurd wordt. VOLKENBOND. DE ONTWAPENINGSCONFERENTIE. Een slechte hervatting Gistermiddag bij de hervatting van de zit- ting der voorbereidingscommissie voor de ontwapeningsconferentie bleken zoowel Cecil als Boncour afwezig. Cecil was door een lichte ongesteldheid verhinderd en hoopt heden weder aanwezig te zijn, maar Bon cour komt waarschijnlijk in hef geheei niei meer terug, aldus voortgaande zijn onistem- mirag over een normale voortzett:ng der dis cuss: es, niettegenstaande de Britsche af- wijzing van het Fransche compromistfoor- stel inzake de vlootbeperking, te toonen. Boncour's houding, in strijd met het com- niissie-besluit tot voortzetting der ernstige besprekingen van het laatste hoofdstuk van het ontwerp-conventie, werd terecht in meni- gen kring gelaakt. Een Nederlandsch voorste] betreffende de publiciteit inzake het oorlogsmatariaai werd door Claudel namens Frankrijk en Sato namens Japan zoo heftig bestreden, dat aan- neming buitengesioten lij'kt. DUITSCHLAND. DRAMA. Uit Keulen wordt d.d. gisteren gem-eld: Vanmorgen vroeg heeft men bij den in- gang van de renbaan te Merheim de lijken gevonden van een jongeman en zijn ver- toofde. Tot n-u toe heeft men niet kunnen na- gaan, wat hen in dten dood heeft gedreven. AUTO-GNOELUK TE WIESBADEN. Een Nederlandsche dame gedood. Een Wolff-telegram uit Wiesbaden meldt, dat gisteren een auto, die voor een anderen wagen uitweek, daarbij te ver uithaaide en op bet trottoir een 26-jarige Nederlandsche dame de dochter van een hoo-gen, Neder- landschen regeeringsambtenaar die in Wlesbadep logwoe, tegen een woonhuis drukte. De dame werd zoo ernstig gewond, dat zij eenige oogenblikken daarna overleed. DE ONTRUIMING VAN HET SAARGEBIED. De Demokr Zeitungsdienst verneemt, dat eind April het Fransche regiment, dat nog steeds te Saarlouis ligt, naar Frankrijk zal terugkeeren. Naar verluidt worden reeds toe- bereidselen gemaakt voor het vertrek. HET DAWES PLAN. Geen wijziging. Volgens dte bladen hebben -die Amerikaan sche bankiers Otto Kahn en dte direeteur der Darmstadter und Nationalbank geen bespre kingen gevoerd omtrent een eventueele wijzi ging van het Dawes-plan. De eerstgenoemde stelt er prijs op te verklaren, dat hij een der- gelijfc voornemen niet koestert en dat berich ten, welke zul'ks zouden willen doen gelooven volkomen uit dte lucht zijn gegrepen. FRANKRIJK. NATIONAAL STUDENTENCONGRES. Een belangrijke rede van Poincare. In Straatsburg is onder groote belang- stelling het Nationaal Studentencongres ge- opemd. Poincare betoogde in een daarbij gehou den redevoering, dat sommige lieden met op- zet de malaise in den E-lzas, welke tot elken prijs moet worden overwonnen, overdrijven. Men deed den Elzassers gelooven dat de re geering der republiek ondanks h-aar beloften voornemens was aan den Elzas wetgevende maatregelen op te 1-eggen, die de meerder- heid der Elzasser b-evolking niet wil aan- vaarde-n, het tweetalig o-nderwijs botweg af te schaffen, het Elzasser dialect te doen ver- dwijnen, evenals het godsdiienstonderwijs in het Duitsch. Dit all es is onwaar. De kinderen in den Elzas dienen het Duitsch te spreken en te schrijven, daar dat la-ng voor 1870 al gjsproken en geschreven werd, doch zij die nen ook bet Fransch te kennen, de nationale taal, die alleen de infellectueele, industrieele en com-mercieele betrekkingen met het overige lan-d vergemaikkeliijken kan. ENGELAND. DE GEZONDHEIDSTOESTAND VAN BALDWIN. Naar gemeld wordt, is d-e premier Bald win, die eenige dagen op Chequers heeft doorgebracht, ten einde ee-n-igszins weer op verhaal te k-omen na den inspannenden ar- bei-d van den laatsten tijd, thans weer uitge rust en zal bij Maandag naar Londen ver- tr-ekken om deel te nemen aan de zitting van het parlement, hetwelk Dinsdag weer bijeen komt. ITALIe. FEEST IN ROME. Ter gelegenheid van de stichti-ng van Rome en het nationale feest van den arbeii zijn all e fabrieken, werkplaatsen, scholen en bureaux van openbare dienst-en over geheei Italie gesloten. Rome is met vlaggen ge- tooi-d, zelfs in d-e volkswijken, en levert een 1-evendigen aanblik op. OOSTENRIJK. DE A.S. VERKIEZINGEN. Ingevolge een besluii van den Nationalen Raad is dit lichaam voor den afloo-p van zijn normale vierjarige wetgevende period-e ont- bonden en zijn voor geheei Oostenrijk nieuwe verkiezing-en uitg-eschreven tegen 24 April a s Tevens hebben in enkele der negen Bo-ndslanden landdagverkiezingen plaats, LITAUEN. DE TOESTAND. De aansprak-er. van Lit-auen op het gebied van Wilna, welk-e in 1920 d-e oorzaak war-en van d-en niet-officieelen oorlogstoestan-d met Polen, een toestand, die reeds z-even jaren du-urt, hebben ook voor Litauen nadeelige g-evolgen. Uit cijfers van het Litausche mi- n-ist-erie van buiten-lan-dsche zaken blijkt, dat de emigratie uit Litauen steeds toeneemt Reeds hebben ongeveer 7000 boere-n het land verlat-en en het ministerie v-erwacht, dat dit aantal dit jaar tot 30.000 zal st-ijgen. Litauen is een der armste landen van Euro- pa, en de troebelen der laatste jaren, waar- voor het noodig was een vrij groot leger op d-e been te houden, hebben tot gevoig gehad, dat de schatkist geh-eel b-erooid is. Verwa-cbt wordt, dat voordat er nieuwe verkiezing-en zullen plaats hebben, drastische maatregelen zullen worden genomen om den toestand in het land te verbeteren. RUSLAND. WEER 'N NIEUWE VRIEND DER SOVJETS. Uit Moskou wordt aan d'e „Voss. Ztg." ge meld, dat te Kaboel een vriendschaps- en neutraliteitsverdrag tusschen Rusland en Afghanistan is gesloten. De Russische pers noemt dit verdrag de belangrijkste politieke gebeurtenis, die de laatste jaren in Centraal-Azie heeft plaats gehad. In 1907 erkende de tsaristische regee ring, dat Afg"hanistan behoorde tot de be- langensfeer van Engeland. De Sowjetregee- ring heeft thans de souvereinit'eit van het land gegarandeerd. Men beschouwt dit ver drag als mede te zijn gericht tegen de Engel- sche politiek. DE SOWJETS EN DE ONTWAPE- NING. In zijn rede bij de opening van het raden- congres heeft de president van den raad van volkscommissarissen o. m. verklaard, dat de Sowjetregeering weliswaar niet zal deelne- men aan de besprekingen van den Volken- bond, maar haar Berlijnschen ambassadeur Krestinski als waarnemer naar Geneve zal zenden. Izwestja meldt, dat Rykow het Radencon- gres een seherp omlijnd voorstel nopens de uitvoering eener werkelijke controle der ont- wapening door de volksvertegenwoordigers heeft v-oorgelegd, hetwelk alleen de no-odige garantie kan bieden voor de veiligheid. Rijkow bevestigt de bereidwilligheid der Sowjetregeering om deel te nemen aan elken concreten arbeid, welke ten minste gericht is op een beperking der overblijfselen van het militairisme en noodigde alle staten daartoe uit. De door hen ten opzichte van deze uitnoo- di-ging aan te nemen houding zal een to-ets- steen zijn bij het vas-tstellen der werkelijk ge- koesterde geda-chfen bij het Geneefsche g-e- praat over den vrede. DE PETROLEUMRIJKDOMMEN BIJ DE KASPISCHE ZEE. Naar uit Balcoe wordt gem-eld, blij'kt thans, dat de petroleumvel'd-en van Transkaspie, he-t gebied van Russisch-Azie ten Oosten van de Kaspische Zee, zoo groote olievoorraden bevatten, dat Siberie binnenkort geheei on- afhankelijk zal zijn van d-e opbrengst der oli-evelden bij Bakoe, zoodat d-eze geheei voor d-en afzet in Europa bes-chikbaar zal zijn. Er ligt een hul-p-pijpleiding tusschen Batoem en Bakoe. ALBANIe, GEEN MOB I LIS ATI E? De Albanees-che legatie publiceert een te- genspraak van de tendentieuze berichten uit Boekarest, met name het bericht over het op- hangen van den oud-minister van oorlog, ko- lonel Gjilardi, thans inspecteur-generaal van de Albaneesehe s-trijdkrachten. De Albaneesch-e regeering heeft slechts drie reservisten-klassen onder de wapenen geroepen, zulks uits'iuitend voor politie-dien- sten. De situatie in het binnenland is zeer rus tig. AMERIKA. DE DOCUMENTEN-DIEFSTAL TE MEXICO. Het Mexicaansche blad „Universal" meldt volgens een bericht uit New-York, dat zich onder de documen-ten, die uit het Amerikaan sche gezantschap t-e Mexico ontvr-eemd zijn, ook een plan voor een opmarsch tegen Mexico bevond. Daarbij was een kaart gevoegd met nauw- keu-rige aanwijzi-ng-en van de spoor- en straatwege-n, ev-enais een plan voor een blok- kade. De stad Mexico z-ou volgens dit plan door een Snellen opmarsch moeten worden bez-et. Hierbij wordt opgemerkt, dat de docu ment-en volgens d-e Amerikaansche voorstel- li-n-g vervalscht zij-n, alvorens zij president Calles werd-en ter h-a-nd gesteld DE AFSCHUWELI JI< E TR El N A AN SI. AG IN MEXICO. Monsterachtige beschuldiging van Calles Omtrent dten aanva! op den trei-n in dt buurt van Limon, meldt een telegram uit Mexico nog, dat zich onder de slachtoffers v-el-e vrouwen en kinderen bevinden. De trein was zeer dicht bezet met reizigers die dte Paasch-dagen elders hadden doorge- bracht. Van vele reizigers is het lot nog onbe kend. Tot nu toe zijn 50 lijken herkend. De regeering van president Calles lanceert dte monsterachtige beschuldiging, dat de aan- slag is ui'tgegaa-n van enkele geestelijken, die op dez-e wijze stemming trachtten te maken tegen dte regeering. Calles zel'f heeft dit te kennen gegeven en beweert, dat 3 priesters, die het sein tot den aanval zouden hebben gegeven, leden van de liga tot verded'iging van het geloof en de vrij- h-eid zijn. Zij zouden hun instructies van het episcoipaat in de stad Mexico hebben ontvan- gen. NOORD AFRIKA. EEN BRIEF VAN ABD EL KRIM? De Fransche bladen mellden dat het hoofd van den Temsamans-stam een brief heeft ont- vangen, welke door Abd el Krim geschreven zou zijn. De vroegere leider van de opstan dige Riffijnen spoort zijn oude krijigslieder. aan zich bij de Temsamane's aan te sluiten en den strijd tegen de Franschen en Spanjaar- den voort te zetten. Het lijkt niet onwaarschijn-l-ijk, dat Abd el Krim, die op het eiland Reunion is gelnter- neerd, buiten medeweten der Fransche autori« teiten zulk een brief zou hebben opgesteld. AARSCH

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 1