HILIE'S BESCHUI HINDER WET, B'URGEME ESTER en WETHQUdERS van AUK MAAR' brengen ter algemeene ten nis, dat zij hunne beslissing op het verzoek van den heer C. SC'HILDER ald'aar, om ver- gunning tot het oprichten van een BROOD-, KOE'K- en BANKETBAKKERIJ in het ceel STAT IONS W'E'G nr. 6, hebben VER- DAAGD. Alfcmaar, 22 April 1927. Burgemeester en Wethouders voorr oemd, A. F. THOMSEN, lo. Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. Binnenlanci SCHEEPS BRAND. - Aan boord Yan het stoomschip Prins der i'Nederlanden van de Stoonivaartmaatsdiap- pij Nederland, hetwetk aan de Javakade ie 'Amsterdam ligt, heeft gistermid'd'ag een j.lbrandi gewoed, die zsrth ,*n den beginne .eenigszins emstig liet aanzien. Uit een" der reservebunkers voorscheeps, waarin matten en pakken l-uciters gel a den waren, steeg een yrij zware rookwolk op. -N'a eenigen tijd stegen zulke zware rook- wolken op, dat de brand'weex het geraden aehtte, gaten in het dek te hakken teneinde den vum-haard gemakkelijlker te kunnen be- reifcen. Dit bleek echter oak daarna nog niet mogelijk en toen is het ruim waarin dfe brand woedde, met tien straiten geheel volgespoten. De brand was hiermee afgeloopen, maar het /schip kreeg zware slagzij, w^aruit het later bij het leegpompen van den olider water ge- zetten bunker weer overeind kwam. Een brandimeester en een der spuitgasten waren tijdens het blusschingswerk onwel ge- iworden door de rook, zoodat zij niet langer aan dat werk konden deelnemen. De oorzaak van den1 brand is nog niet vastgtesteld. LEEAREN EN LEERARESS EN BIJ r HET Nt J VERHEID80ND ERWIJS Gisteren is te Utrecht begonnem de alge meene vergadering van den Bond van leer- aren en lteeraressen bij het nijverheidsonder- wijs. Voorzitter was de heer C. Mente te Utrecht, die in zijm openingswoord o.a. becri- tiseerde de door den Hoogen Raadl genomen beslissing inzake art. 40. Bij herdacht verder in gevoelvolle woorden de overledten begun- stigers en led'en van den bond. In 1920 zijin 148 nieuwe leden toegetre- den. Dte aftredende leden van het hoofdbestuur werden alien herkozen. Aangenomen werd een voorstel van het hoofdbestuur, om een ondterzoek in te stellen naar de mogelijkheid van het vormien in den bond van groepen, die aan soortgelijke scho- len1 les gevem. Aan de ordte was vervolgens een voorstel van die afdeeling Arnhem, om aan1 het hooic* bestuur op te diragen, en bij de regeering op aan te dringen, dat de leeftijdsgirens voor de leeraren in de practische vakken bij het bepa l«n van hun salaris verwijderd worden en vervangen door een bepaling, dat die leerarc-n in de praktijk, die een vaste aanstelltng ont- .va-ngen als bevoegd leerkrachten, doch nog niet in het bezit zij;n van de vereischte wette- lijjke bevotegdheid, ook van 11 Juli 1921 als vblledig bevoegd worden gesalarieerd. Het hoofdbestuur ineende, dat dit denk- beeld warme aanbeveling verdient, daarbij mag echter het bondsstandlpunt niet worden verzwakt. Tegelijk met dit voorstel kwam aan de ore* een voorstel-Amsterdam, strtekkende tot voortzetting van de actie voor algeheele ge- lijfcstelling van theorie- en praktijik-leeraren. Van uit de vergadering werd dit voorstel gesteund met het daarbij behoorend praee- advies van het hoofdbestuur. Zonder hoofde- il'ijke stemming vereenigde de vergadering zich met dit prae-advies. Voorts werd a an het hoofdbestuur opge- dragen bij de regeering te bespreken de sa- larieering der leeraressen met acte handwer- ken en de toekenning van een vergoeding voor eventueel tijdverlies door reizen en der- gelijke. Van de federatie Zeeland kwam vervoi gens in behandeling een voorstel strekkendte dat het hoof dbestuur krachtige en onvermoes- de actie voere teneinde de ministers te bewe- gen de salarissen van het personeel der avondnijverheidsscholen te verhoogen met 60 pd. en voor het personeel dier scholen een uitgesteld pensioen op 55-jarigen leeftijd mogelijk te maken. In zijn praeadvies zeide het hoofdbestuur het hiermede volkomen eens te zijn, dat deze salarisregeling beneden peil is. Wat de pensioenkwestie betreft, zijn in die richting reeds stappen gedaan, maai" niien moet wachten op dte herziening van de pensioenwet. Het praeadvies van het hoofd bestuur werd tenslotte aangenomen. DOODSLAG TE WEERT. Wegens doodslag, gepleegd op den 34- farigen koperslager H. M. Meyers te Weert is gisteravond naar het Huis van Bewaring te Roermond overgebracht de 34-jarige kas- telein H. J. A. J., eveneens uit Weert. De verdacnte heeft bekr?id. Uit net onderzoek is Komen vast te sfaan, dat verdachte bonder een'ge aamciding den verslagene in een uafc^net een stoel een slag op het hoofd heeft gegevu.. vetslagene is toen nog perifiets liaar neT polTTiebnreJPU kun nen gaan, waar hij een vmedigfrelaas van het gebeurde heeft kuunSi geven. Zijn toe- stand verergerde echter mef het uur, zoodat hij in den loop van den" nacht, ten gevolge van hersensverbloeding, is overleden. SCHUTTEVAER. De Schippersvereeniging „Schuttevaer" heeft Donderdagniiddag te Delft haar 64sie algcmeene vergadering gehouden. De beer mr. H. Snieenge, voorzitter, sprak de hoop uit dat op 17 November a.s., op wel- ken datum het 100-jarig bestaan van het Ka- naal Gent—Terneuzen zal worden gevierd, de Belgen tnede zullen doen, en vergeten zijn wat gepasscerd is. Spreker bracht hulde aan den Rijkswater- statt voor den aanleg van het MaasWaal- kanaal, dat weldra gereed zal komen, bepleit- te het tot standkomen van een kanalenplan voor WeS't-Fnesland, in verband met de plan- nen tot droogmaking van de Zuiderzee en een kanaalverbinding van Twente met den Rijn. Ook vroeg hij aandacht voor dte vaart-. verbetering in het Westland. Hoewel inzake het onderwijs voor schip- perskinderen nog met veel is bereikt en a lies skepende wordt gehouden, drong hij er bij de schippers op aan niet bij de pakken te blij- ven neerzitten en met kracht aan te dringen op een beboorlijke regeling. Nog deelde M] mede, dat binnenkort voor wijlen den hetr Vlieger, vroeger secretaris van „Schuitevaer", een. monument zal worden opgericht. Hierna werd aangevangen met de behan deling der agenda. Na langer of korter discus- sie werden de voorstel!en van het hoofdbe stuur aangenomen. Te half yijf had op het stadhuis de officieele ontvangst plaats door het gemeentebestuur. Vervolgens werd, onder leiding van Delfia, de Nieuwe Kerk bezichtigd, waar een krans werd gelegd op de graftombe van Prins Wii- lem I en de Oude Kerk, waar kransen werden gelegd op de graven van Tromp en Piet Hein. Na een bezoek aan het gemeentemuseum en het Huis Lambert van Meerten vereenigdea alien zich aan een maaltijd. Met een feestavond in het gebouw „De Tent", afgestaan door de directie van de Ne- derlandsche Gist- en Spiritusfabriek, werd de dag besloten. CHR1STELIJKE BOUWKU'NDIGE TECHNTCI. De NederlandSche Vereeniging van Christe- lijke bouwkundige technici heeft, blijkens een mededeeling in liaar jaarverslag, van het bestuur van den Bond van Nederlandsclie Architecten een uitnoodiging ontvangen om opnieuw over het ontwerp-colkctieve arbeids- overcenkomst in onderhandeling te treden en d'aarvoor een vertegenwoordiger aan te wij- zen. Het ontwerp-contract, dat reeds in 1921 een punt van bespreking heeft uitgemaakt tus- schen de beid'e bonden, werd toen in verband met de voorgestelde verlaging der loonmini- ma door de werknemers-organisaties niet aan- vaard. 4 ONVOORZICHTIG OVER'STEKEN. Doordat de 13-jarige jongen D. de J. gis teravond op onvoorzichtige wijze den Haag- weg te Leiden wilde oversteken, kwam hij on der een auto, bestuurd door den heer L„ uit Leiden, terecht. Hij kreeg een schedelfractuur en is in zorgelijken tcestand naar het Acade- misch ziekenhuis overgebracht VERGEET DE WE GBNBE'L A ST ING NIET. De wegcnbelasting-wet treedt 1 Mei a.s. in werlcing. Op de automobilisten, de vracht- autohouders, de ziispanrijders en de solo motorrijders is van toepassing „Sijmen be- taalt", zegt de Tel. De automobilisten en zij, die met motori- sohe voertuigen zich langs den weg bewegen, moeten betalen, en biiitengewoon vlug. 1 Mei 1927 treedt de wet in werking eh voor 15 Mei 1927 moeten de gelden in de Staatskas zijn gevloeid en wel voor het ge- heele bedrag. De wegenbelasting kent geen termijnbetalingen. De houders van motorrij- tuigen doen dus goed nu reeds te gaan naar den ontvanger der rijksbelastingen in hun district en daar het formulier te vragen, het- welk noodig is voor een juiste ihvulling. Wacht niet op toezending van het formulier door de belasting-autoriteiten, want dan komt gij bedrogen uit. Dit formulier vult gij voile- dig in, brengt dit terug aan het belasting- kantoor, brengt het offer op het wegenaltaar en gij krijgt bet bewijs van uwe betaling. Reeds op 16 Mei a.s. dient gij te stoppen op het bevel van een belastingamlbtenaar. die zich mag overtuigen of gij uw belasting- kaart in uw bezit hebt. Zonder deze kaart kan de wagen in beslag worden genomen, met al de vervelende gevolgen van dien. De belasting bedraagt: ill" Berste forens: Mffn doperwtjes waren al vijf centi meter boven den gTond, sag lk vanochtend. Tweede forens: De myne al tlen centimeter. Eerste forens: Ja, maar ik ben vroeger uit huis gegaan dan iji- iBumodst) Voor motorrijtuigen op vier wielen zes gul den per 100 K.G. of gedeelte van 100 K G. met een minimum van 48. Voor motorrijtuigen op vier wielen met cushionbandietn 7.80 per 100 K.G. of ge deelte van 100 K.G. Voor motorrijtuigen op vier wielen met massieve rubberbanden f 9.60 per 100 K.G. of gedeeite van 100 K.G. Voor motorrijtuigen op vier wielen met metalen widbanden 12 per 100 K.G. of ge deelte van 100 K.G. Als minimum-gewichtsgrens wordt voor de vrachtauto's op cushion-, massieve en me talen banden 800 K.G. gesteld. Het vertrouwen mag worden uitgesproken, dat de belasting-autoriteiten het formaat van de belastingkaart dhsdanig hebben vastge- stdid, dat evenals dat in Engeland het geval is, dit betalingsbewijs tegen de voorruit kan worden bevestigd met een luehtdruk-mecha nisme, opdat ieder opsporingsambtenaar di rect kan zien, dat de belasting voor het voer- tuig is betaald. De motorrijders hebben dit betalingsbewijs, in Engeland althans, beves tigd op het stuur of aan de voorvork van hun motorrijwiel. Ieder jaar is de liniatuur van deze betalingsbewijzen in een andere kleur en zoo heeft men daar practisch opgelost, de moeilij'kheden en vooral onaangenaamheden, die gepaard gaan aan het op bevel stoppen door cen belastingambtenaar, dien men in ons land niet kent, aan een of andere fraaie uitmonstering of uniform^ HET VERGIFTIGINGSGEVAL IN DEN HAAG. Omtrent het vergiftigingsgeval van kapi- tein Queck deelt het Nederl. Correspondentie- bureau in Den Haag het volgendte mee In bepaalde kringen wordt weinig gelooi gehecht aan de verklaring, wellke mevrouw' Queck van het voorgevallene gaf en waarbij zij jnededeelde, dat het slechts in de bed'oeling van majoor G. had gelegen, Queck te be- diwelmen en hem dan een vooraf opgemaakte verklaring te doen teekenen, zooais G. haar later zou hebben bekend. Deze verklaring zou dan bevatten de toe- stemming van het slachtoffer om bij de a.s. echtscheiding afstand te doen van het kind. De hierbeaodde verklaring is echter door niemand gezien, behalve dan door de betrok- kenen. Waar het papier gebleven is, weet mm tot op heden niet. Ook heeft men niet na kunnen gaan of de toegediendte scopolamine vloeibaar was of in poedervorm. Dit wordt van beilang geacht, om te kunnen vaststeilen, op welk tijdstiip het vergif in de chocolade gedaan is. Op den bewusten Zondagavond werden door de dienstbode van kapitein Queck dirie koppen chocolade binnengebracht. Majoor G. nam ze van dte dienstbode aan en reikte er een van aan kapitein Queck over. Geciurende dit korte oogenblik moet G. kans gezien heb ben de scopolamine in den kop te doen, welke hij voor den kapitein bestemd! had. Hoewel uit den aard der zaak het rapport der deskundigen geheim is, schijnt toch wel vast te staan, dat de hoevelheid scopolamine, welke in het lichaam van kapitein Queck word aangetroffen, absoluut doodelijlk is ge- weest. Een eigenaardig feit wordt voorts geoor- deeld, dat bij den majoor niet de gedachte is opgekomen aan een tegengif, indien zoo ais liij voorgaf de bedoefling slechts was, den kapitein te bedwelmen. Weliswaar be- stan er geen afdoende tegengiften tegen sco polamine, maar er zijn stoffen, welke mits men niet te lang wacht de door scopola mine veroorzaakte reactie kunnen vertragen, zocoat het proces een ander verloop heeft. Indien majoor G. zich werkelijik in de hoe- veelheid zou hebben vergist, zou hij ongetwij- feld gebacht hebben door middel van een te gengif zijn vergissing zoovele mogelijk te her- stellen. In plaats hiervan ging hij echter naar zijn woning, den kapitein in waanzinni- gen toestand achterlatende, om de cyaan-kali te halen. Het cyaan-kali of blauwzuur is zooais met weet een der zwaarste vergiften, dat zelfs in de kleinste hoevelheden binnen enkele secondten den dood tengevolge heeft, doordat het een verlammende werking op het hart oefent. Deze feiten worden van belang geacht in verband met de vraag of majoor G. ten aan zien van de scopolamine-vergiftiging moord dan wel doodslag ten laste gelegd zal worden. Voorts moet nog door de justitie nagegaan worden of de majoor dte scopolamine eerst on- langs had aangeschaft, of dat hij deze reeds geruimen tijd in zijn bezit had. Ook gaat de justitie na in hoeverre dit de eerste maal was dat getracht werd kapitein Queck te vergif- tigen. Woensdag na den bovenbedoelden Zondag is de justitie tot aanhoudiing van G. overge- gaan. Commissaris Kramer arresteerdte den majoor in diens spreekkamer, juist toen hij een patient bezig was te helpen. Majoor G. werd per auto naar het Huis van Bewaring overgebracht, waar hij dtenzelfden avond bij een verhoor een volledige bekentenis heeft afgelegdi. WEENSCH HOTELPERSO'NEEE NAAR NEDERLAND? Het Kamerlid Kuiper heeft aan den1 minis ter van Arbeid de volgende vragen gesteld: Is het den minister bekend1, dat honderden mannelijke en vrouwelijke hotel- en restau- rant-ge&nployeerden uit Weenen naar Ne derland1 zijn vetrrokken, waar zij reeds be- trekkingen gevondten hebben? Kan de minister mededeelen, door witen en op wdke wijze deze blijkbaar georganiseerde verplaatsing van arbeidskrachten heeft plaats gehad en in hoeverre de Rijksdienst der Ar- beidsbemiddeling daarin betrokken of ge- raadplecgd is? Acht de minster het toelaatbaar, dat hon derden buitenlandsche hotel- en restaurant- geemployeerden in ons land worden te werk gesteld, terwijl volgens de opgaven van den Rijksdienst der Werldoosheidsverzekering en Arbeidsbemiddeling op 26 Februari 1.1. 1300 werkzoekende Nedcrlandsche hotel- en restau- rant-geempCoyeerden bij de arbeidsbeurzen stonden ingesehreven Zoo ja, op welke gronden? Zoo neen, welke maatregelen zal de minis ter dan nemen, om onze NederlandSche arbei- ders tegen deze en andere tewerkstelling van overbocfige buitenlandsche arbeidskrachten te beschermen? T@©neel0 „Om 10.000 dollar", Anierikaansch blij- spel in 3 bedrijven van James Montgomery, door de Kon. Rederijkerskamer Bilderdijk. Bilderdijk heeft hare leden met de opvoe- ring van dit blijspel een paar heel genoeglijke avonden bezorgd.' Het stuk geeft weer "eens een nieuw thema op het gebied der blijspelen en de toeschouwers bleken dit wel te waardee- ren. De weddenschap vond men eenig leuk en vol spanning leefde men tot den anderen mid- dag vier uur mee, heel nieuwsgierig of Bob ten slotte toch nog de weddenschap zou win- nen. Telkenmaal als hij zich weer handig uit een moeilijke situatie redde, brak er een Tuid applaus los. Laten wij even in't kort trachten het geva! te vertellen. E. M. Ralston, een effectenmakelaar, heeft zijn zaak met twee compagnons Dick en Bob in het centrum van de stad. Zijn dochter Gwen is penningmeesteres van het comite tot inzamelen van gelden voor t' nieuwe kinder- tehuis. Zij heeft ook haar vader om een bij- drage gevraagd, dooh deze heeft zich er zijns inziens handig weten uit te redden door te zeggen, dat hij, ingeval zij voor het einde der maand 20.000 dollar of meer bij elkaar heeft; dit bed'rag zal verdubbelen. Hij geloofl echter dat Gwen niet zal slagen. Maar de dotehter is een handig meisje. 10.000 doilar is er bij elkaar vijf dagen voor het einde der maand. Zij gaat er mee .naar compagnon Bob, die heel veel van haar houdt. Bob moet op de een of andere wijze in den kortst moge- lijlken tijd' deze som voor haar trachten te ver dubbelen. Uit liefde voor't meisje neemt Bob die taak op zich, maar hoe het hem moet ge lukken weet hij zelf nog niet. Plotseling komt er echter een kans. De compagnons met den huisvriend van Dusen krijgen bet over het spreken van de waarheid en over leugentjes om bestwil, waar niemand buiten kan. Bob zegt heel eigenwijs, dat het z.i. niet zoo moeilijk is om onder alle omstandighe- den de waarheid te zeggen. Om kort te gaan er wordt gewed (en Boh doet dit natuurlijk cm 10.000 dollar(, dat Bob 24 uur achtereen de absolute waarheid zal zeggen tegen ieder- een. Mocht er soms iemand zijn geweest, die meende dat ook we! te kunnen, dan zullen de angstige en moeilijke situaties, waarin Bob komt hem wel genezen. Meer dan pijnlijk wordt het soms voor den armen Bob, maar wat men ook proheert om hepi een leugen te laten zeggen, het gelukt niet. Bob overwint en wat het papa Ralston kost, zullen wij maar niet vertellen. Men begrijpt dat van dit aardige gegeven met tal van leuke situaties daarnaast, heel wat is te maken en de leden van Bilderdijk hebben dan ook met opgewektheid gespeeld. Direct dient opgemerkt, dat dit blijspel zeer moeilijk is. De eiscben die het steit aan vlot samenspel, rolkennis, tempo, enz., zijn zoo zwaar, dat met voldoening de resultaten mo- gen geconstateerd worden, die Bilderdijk heeft verkregen. Natuurlijk ontbrak aan ver- sc'hillende onderdeelen ook wat, doch dat zou alleen bij meer spelen en langdurige studie te verbeteren zijn. Er zijn in het stuk heel wat moeilijke en toch zoo ondankbare rolten, die de vertolkers weinig houvast geven en slechts uit kleine zinnetjes bestaan. in het eerste be- drijf moet met stijging naar de weddenschap aan het slot worden toegespeeld. Het tweede bedrijf is bijzonder aardig en werd ook besiist van de drie het beste gespeeld. In het derde gaat het absoluut om het opvoeren van de spanning tot het slaan van dte klok om vier uur. De heer D. Verzijden'had ditmaal de moei lijke hoofdrol van Bob Bennett. Direct mag geconstateerd dat hij zich lcranig van zijn taak heeft gekweten. Hij kende zijn rol uit- stekend, hield het eenmaal aangenomen type zeer goed vol en droeg zeer veel tot het suc- ces bij. Zijn kranig volhouden aan de waar heid bezorgde hem eenige malen applaus bij open doek. De heeren L. C. Koster (Mr. Ral ston), H. Lind (Dick), P. Cloeck (v. Dusen) en M. Kater (Ds. Doran) stonden hem daar bij naar hun beste krachten ter zijde en droe- gen eveneens tot het succes bij. De damesrollen zijn in het stuk niet zoo heel belangrijik, maar moeten toch goed ver- tolkt worden om den indruk van het geheel te versterken. Mevr. Brirnk-de Geus was uit- stekend als Gwen, de dochter. Zij wist de ge- legenheid tot werkelijk spel zeer mooi te be nutten. Mevr. G. Cloeck was een zeer sympa- thieke Mevr. Ralston. Mej. N. Kroese speelde voor de eerste maal mee. Haar taak was moeilijk. Want om bij zoo'n eerste optreden te moeten pianospelen en zingen (vooral als dit laatste opzettelijk valsch moet geschieden, valt heusch niet mee. Het slaagde echter heel goed. Mevr. Koster-v. Twisk en Mej. Gouders waren de twee alleraardigste vriendinnetjes uit het restaurant, die meermalen de situatie voor Bob zoo moeilijk maken. Zij gaven een eenige uitbetelding en het verhaai van het on- schuldige meisje van Mabel deed het uitste- kend. Aan alle medewerkende dames brengen wij gaarne een bijzonder' compliment voor hun indterdaad schitterende costumes. De heer L. Frankenberg was een kranige huisknecht. Wat het decor betreft, werden twee ver- sdhillende tooneelen vereischt. 't Kantoor was goed. De kanier in't huis van Ralsthn was pradhtig. De regisseur. de heer Kater en hel pers, benevens de heer Bouma had'den hier op gelukkige \vijze samengewerkt. Het werk van den grimeur, de heer Steeman, verdiende weer alle lof. De .pauzes werden gekort door goede mu- ziek van de heeren Spruijt en Porck. In de dancing was na afloop der voorstel- lingen voor dte bezoekers geLgenheid tot gezel. Frwimtabak lig samenzijn, waarvan gaarne gebruik werd gemaakt G. Provinciaal nieuws UIT ZIJPE. In de vergadering van dijkgraaf, heemra- den en hoofdingelanden van den Zijpe er Hazepolder is tot dijkgraaf herkozen de heer j. Bos en tot heemraad de heer W. Nieman. De begrooting werd verworpen, daar de te- genstemmers geen genoegen kunnen nemen met het feit, dat de heffing der polderlasten alleen geschiedt voor contribuabel land en niet voor egalementsianden. Over deze kwes- tie wordt in dezen polder reeds jaren een bit- tere strijd gevoerd. Ged. Staten zullen nu moeten ingrijpen. VEREENIGING VAN DE GEMEENTEN PETTEN EN ZIJPE. Binnenkort zullen Gedep. Staten van Noord-Holland aan de gemeentebesturen van Petten en Zijpe een voorloopig wetsontwerp tot vereeniging van die beide gemeenten toe- zenden. Hlai*lctbei*ichteii AMSTERDAMSCHE AARDAPl'ELMARKT. AMSTERDAM, 22 April. De priizen wa ren heden onveranderd. Aahvoer 3 ladingen, zijnde 2500 H.L. BROEK OP LANGENDIJK, 21 April. Langedijker Groentenveiling. Roode Kool le s. 310.90; Roode Kool 2e s. 1 90 10.90; Gele Kool le s. 2—/ 7.10; Gele Kool 2e s. 2.105.10; Deensche Witte Kool 1.80—/ 5.80; Uien f 6—/ 7.10; Drielingen 2.80; Bieten 1—/ 1.70; alles per 100 K.G. Aanvoer: 45000 K.G. Roode Kool; 48000 K.G. Gele Kool; 37000 K.G. Deensche Witte Kool; 6000 K.G. Uien; 4300 K.G. Bieten. NOORDSCHARWOUDE, 21 April '27. Uien 6.907.30; Drielingen 3.10 3.20; Grove Uien /-7.30—7.70; Peen 2.60—/ 3.20; Roode Kool 6.30—/ 11.60 Doorschot 5.10—/ 8.60; Gele Kool 3.80 6.90; Doorschot 2.40—/ 2.80; Deen sche Witte Kool 3.90—/ 5.40; Doorschot 3.50— 4,70; alles per 100 K.G. Aanvoer: 9000 K.G. Uien; 4100 K.G. Peen; 131800 K.G. Roode Kool; 37800 K.G. Gele Kool; 128000 K.G. Densche Witte Kool. WARMENHUIZEN, 21 April 1927. Roo de Kool les./ 6—/ 10.70; Roode Kool 2e s. 3.70—/ 6; Uitschot 1.60—/ 2.10; Gele Kool 3.303.50; Deensche Witte Kool le s. 4.40—/ 5.50; Deensche Witte Kool 2e s. 2.70; Drielingen 1.90; Uien 5.906.20; Grove Uien 5.70; Peen 2. Aanvoer: 28200 K.G. Roode Kool; 1300 K.G. Gele Kool; 21800 K.G. Deensche Witte Kool; 2450 K.G. Uien; 250 K.G. Peen. SCHAGEN, 21 April 1927. Op de heden gehouden eierveiling waren aangevoerd: 59735 stuks Kipeieren: Bruin 5.40 5.60; Witte Kipeieren 4.705— f 5.40; Kleine Kipeieren 4.404.60; 11401 stuks Eendeieren 4.304.60; 72 Kievitseieren 1318. EIERVEILING SCHAGEN. SCHAGEN, 21 April 1927. Op de heden gehouden eierveiling waren in totaal aange voerd 59735 stuks Kipeieren. Prijzen 5557 4.70—/ 4.80; 58—60 4.90—/ 5; 61— 63 5.10—/ 5.40; 64—66 5.50—5 60; Bruin 5.10—/ 5.60; Wit 4.70—/ 5.40; Gemiddeld 5; Klein 4.404.60; 11401 stuks Eendeieren 4.304.60 72 Kievits eieren 13—/ 18. VOOR DE ZI E'K ENHU IS - RADIO. Dank zij den oproep van Mevr. Antoinette van Dijk ontvingen wij weer 2 voor een radio-installatie voor het nieuwe ziekenhuis, n.l. 1 van den heer K. A. B. tijdelijk te Alkmaar en van twee zusjes eveneens 1. VERVOER LEEMZAND EN STEEN- SLAG. Door een niet duidelijke opigave is gister gemeld dat C. Schot bij het vervoer van leemzand en steenslag naar den Westerweg voor beide perceelen ieder afzonderlijk voor 1.50 had ingesehreven. Dit moet zijn voor 1.50 voor beide perceelen tesamen. DE KAASMARKT. Aangevoerd 96 stapels, wegendte 154000 K.G. Prijzen: Fabriekskaas met merk 38, Fabriekscomimissie met merk /42. Zondet merk geen aanvoer. Boeren kleine met merk 37, zonder merk 38, Boeren-commissie met merk 46. Handel goed. IN WERKELIJKEN DIENST. De reserve-kapitein J. G. Haremaker. uit deze gemeente, zal zijn verplichten werkelij ken dienst dit jaar vervullen van 1 tot en me 24 September a.s. bij het 21 e regiment infan- terie te Harderwij'k. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen te 7 45 uur licht op. Voor rij- en andere voertuigen een half uur later. W ft Witte Ster pep naif ons OVERTREFT ALLE ANIDERE - SMflflK «n STEVIGHEID 9ABRIKANT. R.V. ■TOOMTABAKflrABMICK VjS TM. MMMMUSn. OMOWMOU*

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 2