DAOBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Bultenlamlsch gemengd nieiiws. nOBoera nft^en en twimtigste Jaa* 192? m MAANDAGr 25 APRIL Dagelijjksch overzicht. Buifeiiiasid Deze Conrant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feestdagenaitgegeven. Abonnementsprijs bij vooraitbetaling per 3 maanden voor Aikmaar /2,—franco door bet gebeele Rijk /2.5ft. Afzonderlfike en bewqsnummers 5 cents. PRUS OER OEWONE ADVEfti ENTlfiNi Per rege! /0.25, bfj groofe contracfen rabat Groote letters naar plaafsntfmfe Brieven franco aan de N. V. Boek- en HandelsdrokkerQ fjh GERMs COSTRR ft Voordam C 9. ■mTn Directeuri O. H. KRAK. Telef.nr. Admfnfstraffe 3. Tele toon nr. Redactie 33. Hoofdredacteuri Tj. N. ADEMA* Postgiro 37060. Zonsondergang. Weg met den Vrede! -*\Briand jubileert. Ms Rusland zegeviert. Het drama heeft zioh voltrokkende vro feszon, die zoo luisterrijik opting: boven de too prachtig ingezette besprekingen in de Kxjrbereidende ontwapeningsconferentie is, na reeds Hang' nagenoeg geheel verduisterd te sij-n geweest, waarschijkilijk voor goed onder- gegaan Voor Pascheni al wist me®, dat het resul1- jjaait de hooggespannen verwaohtingen niet zou bevredigen. Doch toen men op Witten Donderdag ondanks.alien tegenslag zoo op- timistisch uit elfcander ging, vlamde opnieuw de hoop op: eenig resultaat zou dan toch be- haald worden! Helaas: nauwelijks was men begonnen, nauwelijks werden de besprekingen voortge- ziet, of de moeilijkheden rezen weer als padde- stoelen uit deni grond. En nota bene: niet over een hoofdkwestie, doch over een ge- schilpunt van betrekfcelijk ondergeschikt be- lang, n.l. over het Nederland'sche voorstel omi in dte ontwapeningsconventie te bepaien, dat de verdragslnitende mogendheden jaar- ldjiks van hnn wapcn- en muni-tie-voorradten mededeeling moeten doen aan het Volken- bondssecretariaat. Er kon geen overeenstemmtng worden be- reikt: Japan en Frankrijk, waarbij! zich ook Italie aansloot bleven onverzettel-ijik. Eh het voorstel werd met groote meer dte rheid van stem-men verworpen. Met een slag was daardoor alle opiimls- me weggevaa-gd en het pessimism® kreeg zoo volledig dd overhand, dat zelfs de voorzitjer Loudon, zich gewonnen -gaf. en verklaar- de het nut van verdere besprekingen niet meer in te zien. Dat -beteekende het ein-dte. Waarschijniijk zal de Commissie nu nog haar rapport aan den R-aad vaststellen in den loop dezer week. Daarna kan men heengaan. De zoo prachtig aangevangen- conferen ce is wel op een s m a d e 1 ij k e mis-lu-k-king uitgedraaid1! Nog 'n vredesbloempje! Zooals men weet, werd gedurende de Paasehweek in Bienville, op initiatief van het Co-m-ite International d'Action pour la Palx, een interna tionaal vredeska-m-p geho-uden. Welnu: op meer dan treurige wij!ze oef-e- nen dte Fransche rechts-che bladten op de daar aan gevende, oprechte poging-en tot m-en- schen-verbroed-ering critiek uit. Zij spotten op scherpe wijze met dte bijeen- koms-t van „hoogepriesters der Vrijmetselarij, leeraren in het volapiick, vegetariers, zulver- water en whiskey-drinkers, oude gekkinnen en avonturiersters_, verdwaasden en sluwe uitbuiters der pacifictische dcmocratie", t en noemen het geheele geval een Duitsche in- trige onder het schild: Liefde en Spionnage. Het is onduldbaar dat Marc Sangnier, mai- r e van Boissy-la-R'iviere, zijn vredesaposte- len vereenigt op een f raai pitekje Fcansche natuur! Intusschen protesteeren ook de oud-stn]- dters tegen het vredeseentrum. Een oud-strij- der uit genoemd plaatsje, Christian-Froge, drager van het Legioen van Eer en het Oor- logskruis, heeft een manifest tot zijn ftamera den gericht, waarin hij zegt dat Sangnier zijn mandaat van m a i r e misbruikt om ,,ons een tweede Duitsche invasie" op te dringen. Hoe heeft Duitschland op Locarno gcantwoord? Na Hindtenb-urg aan het be- wind te hebben gebracht, heeft het een ultra- nationalistischen Rijiksdag gekozen, 'n lucht- macht ontwikkeld, die alleeni i-n naarn corn- mercieel is, versterkingen tegen Polen aange- bracht en dte begrooting der R'ijksweer aan- zienH'ijk verhoogd. Zullcn we nog l'anger de kuiperijen van den „hotelier" van Bierville duldten? Het manifest gaat op deze wijze voort, en wordt met welgevallen hoe kan't anders! door de „Action Frangaise" afgedrukt Juist in dteze dagen, Woensdag 27 April, zal Briand, dte voorvechter van de vredesge- dachte, zijn 25-jarig politick jubileum vie- ren. Den 27sten April 1902 deed de jeugihge advocaat uit Nantes, die reeds een korte, maar schitterendte journaiistieke loopbaan achter zich had, zijn intred'e in de Fransche kamer. Vier jaar later trad hij voor het eerst als minister (ondenyij® .en schoone kunsten) op. Sinds dien is hij. ongeveer tien maaT minister en zes kcer minister^presidtent ge weest. Bijna alle porttefeuilles heeft hij achter- eenvolgens beheerd doch meerendeels buiten- landsche zaken, welker leiding hij ook thans in het ministerie-Poincare heeft. De bladen schromen niet Briand de nuttig- rie politicus te noemen, welke ooit in het Fransche parlcment zitting heeft gehad1. In dten jongsten tijd vertegenwoord'igde hij de vrcdesgedacbfe en hij werd de man van Lo carno en Thoiry, en de drager van den N'o- hef-prijs voor dten vrede Alleen cenige rcchtsofie bladten. die Bri" auds radicalisme verfoeien1, gebruiken dte ge- legenheid van zijn parlementair jubflteum om hem af te breken. Het is wel jammer, dat het juist thans met de vredes-idee droever gesteld is, dan ooit te voren. Als we niet nader komen tot de verwezen- lijlking der vredcsgedachte, als men haat en afgnost, nijdl en onverziettelijkheid btijft kwee- ken. och dan zal Rusland tenslotte, beter gezegd, dte communistische idee in haar Rus- sische misvormdheid ten slotte toch zegevle- ren. Em hoe het dan wordten zal? Hoe het al- leen met de huwelijksverhoudingen gaan zal leert onderstaande noodbreet van een der Riussische bladten over de demoralisatle van het huwelijksleven te Petrograd. Openlijk wordt daarin verklaard, dat het volk de communistische beginselen van de vrije liefde, welke in den zin van losbandig- heid wordten uitgelegd1, niet heeft begrepen. Vijfentwintig percent vanvalle liuwdijken duren, naar het blad verzekert niet langer dan ben dagen tot zes wteken; vele commu nis ten trouwen onmiddeilijk na den betaal- dag en scheidten weer zoodra hun geld op is. Onder dte communistische wetgeving Is een klacht van dte eene parbj voldoende om echt- scheiding te verkrijgien en vaak verschijnen vrouwen op de afdteeling voor huwelijken en echtscheidingen, 0m1 na eerst van haar alwe- zigen echtgenoot te zijn gescheiden, oogen- blikkelijk daarop met haar nieuwen uiiverko- rene in bet buwelijk te treden. Drommen vrouwen vindt men op het bu reau, die haar verzoek om echtscheiding ge- paard doen gaan met een uitstallihg van 0e bewijzen der brutale mishandellngen welke ze van haar dronken echtgenooten hadden te ver duren. Ondter de jonge communisten aldus hetzelf- de blad, komt het herhaaldelijk voor, dat hu welijken niet langer duren dan vier of vijif dagen. Voor de volksrechtbank te Moskou had zich dezer dagen een man te verantwoorden, die zevenmaal getrouwd was geweest, telkens was gescheiden en thans aan zijn achtste vrouw was; waar hij bij telk zijner vroegere vrouwen een of meer kind'eren had, was hij volgens de wet tot ondtersieuning verplicht. De man verdiende intusschen slechts 18 in dte week en't was dan .ook geen wonder dat de wij'ze rechter geen raad wist het het ge- val. De jeugd is zoo verwilderd, dat bij1 herha- ling benden van jeugdige moordenaars, vaak alien onder dte twintig jaar, terecht hebben te staan, voor rooverijen, diefslallen en moord, van een dier benid'en was na te wijzen, dat ze dtertien moordten op haar geweten< had, waar bij het openbaar ministerie dte opmerking maakte, dat zware verdenking bestond, dat z?ij zich nog aan meerdere misdrijven van denzelfden aard had schuldig gemaakt. Meest luidt hun verdtediging dat zij door ncod waren gedwongen; slechts de brutaal- sten dhrven te verklaren dat de beschuldi- ging is gegrond op de burgerlijke zienswijze van den privaten eigendom, welke zij juist trachten te vernietigen. CHINA. DE TOESTAND. De regeering-Tsjang Red Shek. De steun der mogendheden. De correspondent van de „Pebt Parisien" te Shanghai heeft een oncerhoud met gene- raal Tsjang Kai Shek gehad, die hem ver- schillende punten van zijn program ontvouw- de. Tsjang Kai Shek sprak de hoop uit, dat de mogendheden het Chineesche nationalis- me, nu dit van het- bolschjewisme in bevrijd, hun steun niet zullen onthouden. Hij is be- reid met maarschalk Tsjang Tso Lin tot over- eenstemming te komen, mits deze zich ver- klaart voor de beginselen, door Soen Yat Sen opgesteld. Verder verklaarde Tsjang Kai Shek zich bereid, de personen, die verantwoordelijk zijn voor de gebeurtenissen te Nanking, te be- straffen en schadevergoeding uit te keeren aan dte slachtoffers van deze gebeurtenissen of hun nagelaten betrekkingen. Tenslotte verklaarde de generaal, dat hij krachtig zal optreden tegen de bolschewisti- sche elementen in zijn leger. De Russische generaal Gallent is reeds gevlucht en tegen Borodin is een bevel tot arrestatie uitgevaar- digd. Opmarsch van Mongolen. Naar Noord-Mandsjoerije. „Gemeld wordt dat Mongoolsche „rooden" oprukken naar Noord-Mandsjoerije en dat er bij de aan de grens gestationeerden Russi sche troepen veel bewegingen plaats hebben. De strijd bij Nanking. Het vuur van de Noordeljjke troepen van PoeLaa op Hsjialrwang werd dioor de Zuide- lijtken beantwoord, die met hun projectielen groote brandten in Poekau hebben veroor- zaakt. Naar het beet hebben de Noordelijken van Poekau uit vaartuigen beschoten, die kooplieden in Nanking wilden ontschepen. De notawisseling met China. Uit New-York wordt gemeld, dat Amerika zich niet zal aansluiten bij de nieuwe nota der mogendheden aan China in verband met de incidenten te Nanking. De regeering te Washington wil van geen maatregelen van geweld weten en is van oor- deel, dat een scherpe nota slechts de radicale elementen te Hankow zal versterken. Men acht het daarom gewenscht de ontwikkeling van den strijd in "den boezem der Koeomin- tang af te wachten. Ook Feng een „verrader"? Hiet schieten tusschen Poekau en Nanking duurt volgens te Peking ontvangen berichten voort. Vele burgers zijn gedood. Intusschen bedreigt een kleien zuidelijke troepenmacht weer de noordelijke verbind'ingen bij Pengoe aan de Tientsin-Poekau-lijn. Uit Hankau wordt gemeld, dat er aanwij- zingen bestaan voor een nieuwe splitsing in het Cantonneesche kamp. De gedelegeerdle van reng Joe-siang aldaar is gearresteerd, omdat Feng de communisti sche zaak verraden zou hebben. In de laatste paar dagen si de propaganda der gematigden wel krachtiger geworden. Tsjang-Kai-sjek heeft een circulaire doen ver- spreiden, waarin hij belooft het communisme te onderdrukken en de orde te handhaven. Telegrammen waarin hem steun wordt be- loofd zijn ontvangen uit Canton en Swatau, waar de eommuinstische agitatoren krachtig worden onderdrukt. De leiders der Kwomintang hebben gister- avond een diner aangeboden aan de Chinee sche ioumalisten te Sjanghai. Hierbij werd uiteerigezet, dat Soen Jat-sen oorspronkelijk dte communisten id dte parti} had toegelaten o a. ter witle van hiih otreven naar alge- meene lotsverbetering der arbeiders. De com munisten evenwel zijn ontrouw geworden aan de drie beginselen van Soen. Zij tracht- ten de heerschappij in de partij te voeren en aan China ideeen op te dringen, die het land vreemd zijn. Zij moeten daarom nu onderdrukt en uitge- dreven worden. VOLKENBOND. DE ECONOMISCHE CONFERENTIE. Thans ook Russische deelneming. Naar uit Louden wordt gemeld heeft dte Russische commissaris van buitenlandische zakon zich met een groote delegatie van des kundigen aangemeld als deelinemers aan de a.s. economische wereldconferentie. DUITSCHLAND. DE EENHEIDSSTAAT. Op den democrati'schen partijdag te Ham burg is de kwestie van den Duitscben een- heidsstaat het onderwerp van uitvoerige be- spreking geweest. De burgemeester van Hamburg waarschuwde o.a. tegen het toe- nemend egoi'sme van verschilltende bonds- staten en vestigde tevens de aadacht op bet gevaar, dat de vormdug van een vereenigd Noord-Duiitschland onder leiding van Prui- sen zou leiden tot een Zuid-Duitsch blok daartegenover. Welk gevaar ook door den oud-president van Baden, prof. Hellpach werd ond'erstreept. De oud-minister Kulz zag als eenige moge- lijkheid van een eenheidsstaat de vorming van vier rijkslaodten: Noord-Duitsehland, Midden Duitschland, Zuid-Duitschland en Oostenrijlk, waardopr het overwicht van Pruisen zou worden opg^heven. Het con- gres nam tenslotte een motie aan om te ko men tot een gedecentraldseerden eenheidls- staat. DE ARBEIDSCONFLICTEN. Staking in de Saksische textiel- industrie. Nadat de wekenlang gevoerdte onderhande- lingen over loontarieven op een nieuwe basis in de Opper-Saksische textielindustrie defini- tief zijn mislukt, hebben de vakvereenigingen besloten de staking te proclameeren. Men vreest dat deze staking ongeveer denzelfden omvang zal aannemen als in 1921, toen de Saksische textielindustrie ook door een mas- sastaking is geteisterdL DE UITVOERING VAN HET VREDESVERDRAG. De ontruimingskwestle. In de bladen zijn de laatste dagen vermoe- dens geuit over het tijdstip van een Duitsche demarche inzake de ontruiming van het Rijn- land. Naar aanleiding daarvan wordt aan de bladen meegeddeld, dat het tijdstip van een Duitsch initiatief. eerst zal zijn gekomen, wanneer aan de voorwaardien, vervat in art. 43 van het vredesverdrag deze betreffen de verplich'tingen ten aanzien van dte vestin- gen in het oosten dies lands zal zijn vol- daan. Daarbij wordt er aan heriimerd, dat Stresemann te Geneve reeds herhaaldelijk heeft verklaard, dat Duitschland zich voor zijn optreden het gunstigste tijdstip zal uit- kiezen en natuurlijk kan de datum daarvoor momenteel nog niet wordten vastgesteld. HITLER LEVERT WEER SLAG. Rtum twintig gewonden. Ter gelegenheid van het congres der natio- naal-socialisten van het Roergebied te Essen onder leiding van Adolf Hitler hebben bloe- dige gevechten plaats gehad, waarbij, voor- zoover men tot nu toe kon vaststellen, 22 per sonen gewond werden. Zaterdagavond kwam het tot incidenten, toen aanhangers van Hit ler voorbijgangers lastig vielen. Op de Lim- becker Platz ontstond een vechtpartij tus schen 60 nationaal-socialisten en het publiek, waarbij een aantal schoten werd gelost. Twee personen, een man en een vrouw, die niets met die zaak uitstaande hadden, werden ge- troffen en moesten naar het ziekenhuis wor den overgebracht. Zonddg had opnieuw een gevecht plaats, waarbij 20 personen door messteken en stokslagen werden gewond. Ten slotte slaagde een sterke politiemacht er in, de vechtenden te scheiden. TWEE JOODSCHE KOOPLIEDEN VERMOORD. Naar uit Wilna wordt gemeld1 zijn in den afgeloopen nacht twee Joodsche kooplieden, 28 en 40 jaar oud, door een troep anti- senieten overvallen gekneveld, naar het Ka- tholieke kerkhof gebracht en daar vermoord. ENGELAND. MAC DONALD ERNSTlG ZIEK? Mac Donald, die een korte reis door de Ver. Staten maakt, zou naar de geruchten melden zoo ernstig ziek geworden zijn, dat hij in een ziekenhuis moest worden opgeno- men. AMERIKA. DE AARTSBISSCHOP VAN MEXICO-STAD EN VIJF BISSCHOPPEN VERBANNEN. De Mexicaansche regeering heeft volgens een bericht uit New-York den aartsbisschop van Mexico, mgr. Mora y del Rio en 5 andere bisschoppen doen arresteeren en tot verban ning veroordeeld. Zij moeten reedfe uit het land zijn gezet. JAPAN. HET NIEUWE KABINET. Reeds in gevaar? Uit Tokio wordt gemeld dat, nadat de re geering een moratorium voor drie weken heeft afgekondigd, het kabinet thans besloten heeft tegen 3 Mei een buitengewone zitting van het parlement bijeen te roepen. Bij den algemeenen politieken toestand wordt bet niet onmogelijk geacht, dat de re geering bij deze gelegenheid door de opposi te zal worden ten val gebracht. Vermcede- liijk zal dan echter het parlement door den keizer worden ontbonden. De minister van financien heeft bekend ge maakt, dat het moratorium niet geldt voor de ui-tbetaling van loonen en salarissen. De handel in de groote Japansche havensteden is door de afkondtiging van het moratorium geheel veriamd, BELGIe. BRAND OP DE JAARBEURS. Zeer groote schade. Zaterdagmiddag is op de jaarbeurs een brand uitgebroken, die snel gebluscht werd. Er werden drie stands vernield. De schade is zeer groot. De oorzaak van den brand is on- bekend. HET FRANSCH-BELGISCH ACCOQRO. Een vraag aan de betrokken ministers. Senator Dignefife heeft, naar't Hbild. ver- neemt, aan de ministers van buitenlandsche zaken en landsverdediging een vraag gesteld nopens de Fransch-Belgische militaire over- eenkomst Digneffe meent, dat de openbare opinie zeer ontroerd is door het loopende ge- rucht, dat het met Frankrijk gesloten defen- sief accoord zou worden bedreigd en dat de betrekkingen tusschen beide buurstaten er koeler op zouden geworden zijn. Uit vroegere verklaringen van de Broqueville en Vander- velde blijkt echter, dat een gemeenschappelijk gevar beide landen bedreigt en nu vraagt senator Digneffe of door beide ministers de noodige instructies zijn gegeven opdat de ge- wensdhte verstandhouding tot verzekering van een gemeenschappelijke defensie verbe- terd en versterkt wordt. DE SCHELDE-KWESTIE. Zondagmiddag heeft te Brussel de na- tionale betooging plaats gehad voor dte vrij- heid van de Schelde, welke georganiseerd was door den Belgischen Maritiemen Bond. De ruime zaal was voor de helft gevuld. Aan de wandten waren doeken bevestigd, waarop geschreven stond: „Voor dte vrijheid van de Schelde," Vrij voor onze torpedobooten. Het woord werd gevoerd door den heer Hennebicq, die meedeelde, dat na deze betoo ging in Luik en Antwerpen bijeenkomsten zullen plaats hebben, waar over de vrijheid van de Maas zal worden gesproken. Na dezen spreker wilde de heer Rotsaert een rede houden in het Vlaamsch, waartegen verzet uit de vergadering kwam onder het gercep: „Belgie is onze familienaam". Ten slotte sprak de heer Fontaine, waarna een motie werd aangenomen. RUSLAND BIOSCOOPBRAND. 12 personen doodgedrukt. Naar uit Moskou wordt gemeld, brak te Werohne-Udinski tijdens een voorstelling in een voorloopig in een schuur ondergebrachte bioscoop, brand uit. Onder het publiek ont stond een vreeselijke paniek, waarbij twaalf pesronen doodgedrukt werden. ITALIe. DE FASCISTISCHE VROUWEN. Een grootsche organisatik. Bij de feestelijke herdenking, dezer dagen, van de stichting van Rome en de viering van het nationale feest van den Arbeid, dat, zooals men weet, van 1 Mei op 21 April is overgebracht, hebben dit jaar de vrouwen een groote rol gespeeld. De fascistische vrouwenorganisatie is thans allengs een machtig lichaam gewor den. Het t'elt 140.000 leden n.l. 80.000 vol- wassen vrouwen en 60.000 meisjes, en is in 1400 groepen verdeeld. De organisatie staat feitelijk buiten dte politick en houdt zich voor- namelijk bezig met ondterwijsvraagstukken, zuigelingenverzorging, arbeidsvoorwaarden voor vrouwen, hygiene en soUaal werk. Zij trekt krachtig te velde tegen emancipatie der vrouw, d. w. z. de ,>vermannelijking" Steeds weer wordt er op gewezen, dat de vrouw voor alles vrouw moet zijn, zich op het moeder- schap vcorbereiden moet, en dat de „jazz- leeftijd" de gevaarlijkste is in het bestaan van het hedendaagsche meisje! Een te scher pe „slanke lijn" wordt dan ook een beleedi- ging van het moederschap geacht. De leiding der fascistische vrouwen is toe vertrouwd aan Alice Palletolli. LITAUEN. DE CRISIS Drie ministers treden af. Naar de Litausche Rundschau mel-dt heb ben de ministers van financien, van eere- dienst (beiden lid der chr.-dem. partij) en van verkeer tboerenpgrtij) hun af treden aan- gekondigd. Naar venuidt zullen de andere ministers in functie blijven en de chr.-demo- craten naar de oppositia overgaan. KORTE BERICHTEN. Uit Pressburg wordt gem-dd, dat toen -een groep van twaalf arb-eid-ers in een bootje de -hoog gezwoll-en Hronrivier bij Hronske Vocokaniy wilde oversieken, de boot om- sloe-g. Vier personen, van wi-e drie vrouwen, verdronken. Vermoedelijk 20 dooden en 50 gewon den worden betreurd1 bij een ontploffing, ge- volgd door brand te Detroit. Ver. Staten. In de mijmen van Champagnac bij Cransac hadden twee opeenvolgende ont-plof- fi'ngen van mifngas plaats, waardoor acht personen v/erd'en gedood en twee g-ewond. In een munitie-opslagplaats te Bailleul is een ontploffing ontstaan, waardoor zeven personen erns-tig gekwetst werden. De v-erwachtte hervatting der onder handelingen tusschen Estland en Rusland nopens het non-agressiepact is v-erdaagd w-egens het vertrek van den g-evolmachtigden minister der Sovjet-Unie naar Moskou. Het congres van vakvereenigingen in Estland heeft besloten de betrekkingen met de Internationale van Moskou te verbreken en zich -bij die van Amsterdam aan te- sluit-en. Te Naszcd (Zevenburgen) zijn 150 huizen door brand vernield. De schade wordt op 5£ millioen Lei geschat. Een bericht uit Weenen intusschen gewaagt van een brand te Bistritz (Transsylvanie), waarbij 170 hui zen verwoest zouden zijn. Door de Mississippi-overstrooming wordt thans ook -de stad New-Orleans be dreigd. Honderden personen verkeeren tenge- volge van de overstrooming in gevaar van om te komen. In verband met een loonkwestie zijn bij -de bekende Fransche autofabriek Citroen 10.000 man voorloopig tot a.s. Maandag uit- gesloten. Vijftig visschers zijn vermoedelijk ver dronken, tengevolge van een botsing van hun vaartuig met een ijsberg bij de Zuidkust van Sachalin. DOOR HERTEN BELEGERD. Twee 15-jarige meisjes, Irene Brockbant en Maria Burrow, die in de buurt van Lake Windermere narcissen aan het zoek-en waren, zagen plofseling een z-evental d-amherten dreigend op hen toer-ennen. De meisjes I I I Tl 5 VlMUtJi ALRMAARSCHE COMMIT. IHI

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 1