m I Binroenland Ingezonden stukken ProtfinciaaS nieuws Tooneel. vTuchtte-n, etocb waar de herten hen oreven vervolgen, klommen ze tenslotte in een boom, luide om -hulp roepend. Niemand hoord-e hen en drie uur lang Pleven ze betogerd, tot ten slotte de wilde herten aft-rokken. Toen waagd-en ze h-et naar beneden te k'limmen, en1 zich zooveel mogelijk achter de boom en schudl -houdend, den kant van den grooten weg op te gaan. Op-nieuw werden ze door de dieren acht-ervolgd, doch ze wis- ten den weg te bereiken waarop, de herten in het bosch veddwenen. De herten waren vermoedelijk on-tsnapt nit het Martindalewoud, een 30 K.M. verder gelegen, waar groote -kudlden wide herten voorkomen. I- BELGISCHE PROPAGANDA iKl LIMBURG. Gisterochtend te ongeveer twaalf uur beeft boven Zuid-Limburg een meer in het bijzonder boven Maastricht, een vl-iegtuig gecirkeld, waarvan de nation a liteits-insignes inlet goed te onderkennen waren. Uit deze machine werden rood-geel-zwarte vlaggetjes omlaag geworpen, w aar a an bun-dels stroo-i- biljetten waren vastgehecht. Deze biljetten behelsden de verzekering, dat de Belgen en de Lim-burgers niet vergeten hebben, bene- yen® de aamsporing Limburg en Belgie te vereeni-g-en, zuiks in het belang van de toe- ikomst en den v-oorspoed- van de st-ad Maas tricht en de provincie. t Door de vereeniging tot -bevordering van het international e Luchtvaartverk-eer was te j/aalis een vliegdemonstratie georganiseerd. tn verband daarmede schonk men aan de vcrschijning van een Vtiegmachine boven Maastricht -geen bij-zond-e-re aandacht; alge- meen verkeerde men in de meen-ing met een reclaimevfu-cht nit Vaal® te doen- te hebben. Om deze reden is de identiteit der machine niet castgesteld. De machine verdween spoedig in -de rich- ting der Belgische grens. Inmiddels -kan alls vrij zeker worden aan- genomen, dat op dat uur de zich te Vaal® be- vindlende machines nog in de hangar waren, coodat -aangenomen w-o-rdt, dat het een Bel gische machine geweesit is. DOOR DEN MAST GETROFFEN. Toen schipper J. Pape uit St. Amnaland, Donderdagmidldag halfzes met zijn vaartuig St. Maartensd'ijfc (eil. Tholen) passeerde, zou hij met zijin broer den mast, die gestreken1 was, opdraaien. Eenmaal overeind1 staande bra-k plotseling de strijkdraad, tengev-olge waarvan mast en tuigage naar beneden vde- ten. Hierb ij werd die 27-jarige echtgenoote van den schipper, die aan't roer stond, doo- deliijk getroffen. Onmiddellijik ontboden ge- neeskundlige hulp mocht niet meer baten. KWEEKSCHOOL BOND. Zaterdag is te Rotterdam de algemecn1 vergadering van den Kweekschoolbond ge- -houden onder leiding van dten voorzitter, den heer Th. Lance uit Gro-ningen. iDe heer Bigot, d'irecteur der kweekschooi voor onderwijzereasen te Arnhemi, leidde in het vraagstuk van dte overlading op dte kweek- BCholen. Ala een voornaam middel om de over- lading tegen te gaan, wordt voorgesteld de turen van 60 m-in. te vervangen door „uren" van 60 min. Een herziening van het exatnen- programana kan mede van gewioht zijn; niet alle kweekschoolstof meet examenstof zijn Nla een hierop volgend uitvoerig debat over d'it punt van het programma werd het voor- etel van de afd'eeling Dordrecht, om de uren van 60 minuten te veranderen in „uren" van 60' min. aangenomen. De heer Reitsma, directeur der Gem Kweekschooi te Rotterdam, ving vervoigens zijn inleiding aan over: de practische oplei- ding van den onderwijzer. In verband met de hieroip gevolgde bespre- kingen, die voor een gedeelte gingen over de leersdhool, werd er een voorstel ingediend van den volgenden inlhoud: Er moet geageerd wordten voor een regc- Kng, waarbij de hoofdlen en dte onderwijzers, die aangewezen wordten voor de practische opleiding, daarvoor een bezoldiging ontvan- gen. TO voorstel werd aangenomen. Bovendien werd besloten in studie te nemen de vraag, of leeraren: van dte Kweekschooi, die medte aangewezen wordten voor dte practische opleiding, daarvoor moet en worden gehono- reerd. In de avondvergaderlng leidde dte afdeeling Breda het onderwerp: ,Jiet school-eindexa- men^' in. Op verschillende gronden betoogde tiji, dat 1. net schooleindexamen behouden in denzelfdten vorm, waarin het at; 2. dat er vooral krachtig naar ge- streefd moet worden uniform schriftelijk werk te voobkomen. Van de bestuurstafel werd medegedeeld, "dat de actte tegen het uniform schriftelijk eindlexamenwehk reeds begonnen is met het verzenden van een uitvoerig stuk, inihoudtende 'dte venechilltende bezwaren van de drie kweek- scholen. Uitvoerig werd toegelicht, dat er voor in- voering een ongewenschte stap terug zou zijn voldoende .groiSdien bestaan, dat de invoering ondoerfreffend zou zijn, dat de invoering na- deelig zou zijn voor het onderwijs, dlat de in voering een ongewenschte stap terug zou zijn, naar het oudle examen en naar dte niet-vrije. school, dat uniform schriftelijk werk niet in het kader van ons eindtexamen zou passen; dat ten slotte de invoering een onverdiende blaam zou wcrpen op de kweefasbbool. Gewezen werd1 nog op het feit, dat men het schocl-eindexamen vaak bestrijdit met dood- doeners alsbiji !het schooleindexamen slagen ze allemaal. Feit is dat over de 3 jaren, voor- afgaandle aan htet schooldndexamen, ge- slaagd is 80.4 pet., terwijl 90 pet. slaagde bij het schooleindexamen van 1026. De gecom- mitteeiideni zijn voor uniform schriftelijk werk, zegt men. Feit is, dlat 12l dtelegaties zich er voor uitgesprbken hebben, 10 er tegen, ter wijl 22 er zich niet over hebben- uitgelaten. De algemeene vergadering besloot, dat het hoofdbestuur zal doorgaan met zijn krachtige aefcie tegen het uniform schriftelijk examen- werk. Aan de ordle kwam daarna het voorstel van dte afdeeling Hilversum: dte vereeniging stelie le eeni onderzoek in naar den toestand der Rijkskweekscholen en publiceere de resultaten van dit ondterzoek. Dit voorstel werd aange nomen; aan het hoofdbestuur werd overgela- ten op welk tijd&tip verschillende van de aan- gegeven punten zuilen behandeld worden. Als laatste punt kwam in behandeling het voorstel-Amsterdam: de Kweekschoolbond wijze demand aan om lid te worden van net bestuur der Vereeniging tot vereenvoudiging van onze spelling. Dit werd aangenomen. KORTE BER'ICHTEN. - De geschorste gemeen te-sec retaris van Hummel o en Keppel, de heer G. M. v. d. G., zal op 3 Mei a.s. voor dte Amhemische rechtbank ter zake van verduistering terecht- staan. (Buiten verantwuo:delijkheicl van de Re- dactie. De opname in deze rubriek bewijst geenszins dat de -edactie er mede instemt Heiloo, 23 April 1927, Mijmheer dte Redacteur! Geinspireerd door uw tyoofdhirtikel ,,Oud -en nieuw Alkmaar" in het nummer van Za- ttrdag, is het dat ik U zeer beleefd een be- scheiden plaatsruimte vraag in uw blad, en- on-der de zon. Als bewoner een-er grensgemeente Uwer Groszstadt in opbouw is het mij s-oms ang- stig om die -plek waar u zal zeggen iemandis hart zit; en tereeht, waar ik woon. Men zo-u at wildvreem-dte in Jeruzalem m-oeten zijn om uw hoof-dartikel niet in ver band te brengen met wat Haarlem en Breda, storm van gedachten uit de tachtiger jare-n, natuurlijk uit overlevering, wecfervo-eren, zon-dter t-uxfsdiip en Kenau. Een plaats on-der dte zon, vraag ik zeer be- soheiden aan U in Uwe plaats va-n sa-men- woning va-n alien, die voor het groote proces dter dis-tributie op elkaars samen-weridng zijm aangewezen en daarbij uwe rol a-ls groote ontva-nger van wat het land, het plattelan-d vooral voortbrengt; o-ok de platt-elan-der er- kend zijn plichten dus eischt ook rechten-. Em -toch gevoel ik zoo goed, dat juist de goedbedoeldte lief de voor de plaa-ts uwer in- woning U zoo de zaken en dingen doet zien en zeggen als in bovengenoemd artikel tot uiting kwam. Maar, en hier is't da-t mij- bij overlezing en be-peinzing ielg uit dte -pen- moet: Is't nog nooit bij U cpgeko-men waar toch at dte klei- ne nijvere -mi-ddtenstanders zu-llen -m-oeten blij- ven, die nu een-maal n-iet in de gelegeniheid gesteld worden over millioenen te kun-nen be- schikken voor den bouw van verkooppaiei- zen. Er is nog een- Victorie vo-or Alkmaar! en dat ko-mt dan w-el zeer bijzondter in den ged-ach'tengang om als S-ter van o-ngekende gro-otte dte plaats naast de Zon in te nemen en te vervullen Gro-o-t Alkmaar te pas. To be or not to be; vergeef -mij den- moed welfoe er noodig is, dte-n leeuw in zijn hok aan te vallen en medelij-den met vele Grootstebe- lijke meen-ingen- en mis-vattingen te hebben; die -dan voornamelijk hieri-n bes-taat dat er o-ok nog zoo iets als piatteland bes-taat, do-ch bezig istesterven; gelijk dte door U bedoelde doode stedeii voo-r Uwe gees-tes Groszstadt reeds gesto-rven z-ij-n. „Durf te leven" karakteriseert tegenwoor- dig vele genre en tebestu-ren, doch vergeet niet, dat er ook nog hoogere gebod'en zijn waar van een is 1 a t e n leven. Met verontscliultiigiiig J. R'US, T-uindorp. (Laten wij dtezen bescheidten inzend-er even gerust mogen stellen. Hoe greet een stad- ook worden m-oge, zi] zal naast de karakteristieke War-enh-uizen nog behoefte aan overal verspreide k-ieinere wirrkelzaken hebben. En wat het piatteland betreft, oo-k -d'it p-ro- fiteert van dten groei eener centru-mgem-eente. Geen gemeen-te kan distri-bueeren als het piatteland niet aa-n-voert. Stad en piatteland zijn in het welvaarts -proces voi-komen op el-kaar aangewezen. Red. Alktn. Crt.) EEN JAARLIJKSCHE INDISCHE TENTOONSTELLING IN NEDERLAND. Geach-te Redactie. Het is n-u zeer waarschijnlijk geworden, dat de uitgesttelde Indische tentoonstelling te Arn- hem in 1928 zal doorgaan. Gelukldg maar, want een Indische tentoonstelling waar het groote publiek heen trekt en er de eigen be- langstelling voor In-die grooter voelt wordeu is in Nederland na de Amsterdamsche maar zelden voorgekom-en. En is zij voor een kolo- n-iseerendie mogendheid als Nederlan-d niet heel noodig? Daarom mag men er zich over verh-eugen, dat Amhem n-u spoedig z-oo'n tentoonstelling zal beleven. Jammer is echter, dat alleen het Amhemsche publiek er den invloed van zal ondervinden, want al zuilen- er natuurlijk ook veel bezoekers uit andere -deelen van het land komen, van da-t groote deel van het Ne- derlan-dsche volk, dat nog tot belangstelling voor Ind-ie gebracht moet wor-d-en, zuilen bij- na alleen Arnhemmers deze tentoonstelling bezoeken. M-aar hoe dit bezwaar op te hef- fen? Kan- men niet deze groote Indische ten toonstelling elk jaar weer in een ander deel van het land hou-den? De onkosten voor zoo'n jaarlijksche ten toonstelling worden dan minder groot dian nu voor de Amhemsche, terwijl men boven dien zou kunnen trachten financieelen steun uit Indie te krijgen. Met dank aan de redactie voor de plaat- sing. J- Hfi: Denk Je mei Je troowde? Ik denk van niet. er bezwaar tegen zou hebben jj heeft net de rekeningen van JLujvdan Opinion^ UIT B'EROEN. ERNSTIG MOTORONGELUK. Hedenmorg-en omstreeks 11 uur he-eft in dte Eeu-wige laan, terhoogte van de villa „de Spar" een emstig m-otorongeluk plaats ge- 'had. De electro-technicus Murjlter uit -Riotter- -d!am reed met zijo vrouw op de duo In" de rich ting Bergen. Vermoedelijk is hij daarbij ges-lipt, raakte zijin s-tuur kwijt en reed tegen een -boom aan den linikerkant van den weg. De motor werd totaal vernield terwijl de man en dte vrouw van dten -motor werden- a-f- ges-lingerd. - Dr. Poo-t verleendte, spoedig ter plaatse ge- komen, de e-erste hulp. Met gebro-ken beenen en ems-tig gewond werd de -man per ziekenr brancard dter g-emeente vervoerd1 en binnen- gebracht bij den heer He-m-elrij-k, alwaar oo-k de dame verbonden werd Ziji had sltechts lichte ontvellingen bekomen. De heer M. zal naar Alkmaar word-en vervoerd, daar operatief ingrijpen noodzake- lijik is. Een zeer wild huwelijk. Voor een goed bezette zaal gaf de „Berger Tooneelvereeniging", bekend als de vereeni ging van den heer Haije, een opvoering van de klucht „Een zeer wild Huwelijk" van Max Reumann en Otto Schwartz. De klucht sloeg bijzonder goed in. Wij hoorden sinds lang een zaal met bezoekers niet zoo lachen als gisteravond het geval was. Algemeen was men vol bewondering voor den heer Haije, die dit stuk, dat bijzonder geschikt is voor dilettanten-vereenigingen, voor deze uitvoering koos. Het is zeker een verdienste de menschen eens hartelijk te laten lachen en gisteravond is er in „De Rustende Jager" zoo gelachen, dat het meermalen niet mogelijk was de spe- lers te volgen. Vooral de heer A. Postma, was als too- neelspeler, die om zijn vriend te helpen te- genover zijn erftante voor de vrouw van zijn vriend doorgaat, zeer goed. Ook de heer Poldervaart was best in de rol van den goedm-oedigen boef, die uit dankbaar heid tegenover zijn advocaat, die zijn vrij- spraak wist te Verkrijgen, tegenover de tante voor diens schoonvader doorgaat. Me vrouw Haije maakte de rol van de tante aannemelijk, terwijl de heer Haije voor de sympathieke rol van de advocaat geschikt bleek. De heer A. de Groot maakte iets bijzon- ders van de rol van Dr. Mummelman. De heer Buisman typeerde goed den huis- knecht, die de geheimen van zijn heer wist te bewaren om zijn goed leventje niet kwijt te geraken, terwijl ziin vrouw een juiste cpvat- ting toonde van het onbenullige plattelands- meisje, dat het spoedig vertikt voor de voed- ster van haar eigen kind door te- gaan en daardoor een einde maakt aan de steeds in- gewikkelder geworden situatie. Vermelden wij nog, dat mej. Bakker een aardig pleegdochtertje was en mej. Faber een lieve soubrette. kTaar wij v-ern-emen zijn- en-kele inweners onzer gem-e-ente -ontevreden over het feit, d-at de electrisch-e stroom ov-erdag s-orris wordt afgezet. Wij hebben ons tot bet Electricit-eits- b-edrijf gew-end om inlichtingen, waaru-it ons blijkt dat dit werktelij-k noodzakelijk is door d-e thans on-der hand-en zijnde uiib-reidingen en verb-eteringen van het net. Dez-e werkzaamhed-en zijn vrij omvang- rijilc en het is, om 1-evensgevaar te voorkomen, besl-ist noodzakelijk dat de hoogspanning s-oms wo-rdt afgezet. He-t is ons -echter be kend dat van d-e zijde van het Electrici-teits- bed'rijf alles wordt gedaan om het ongerief voor d-e 'afn-emers zoo klein mogelijk te ma- ken; de uren, waarop d-e stroom wordt af gezet, worden zoove-el mogelijk vooraf aan d-e daggebruikers bekend gemaakt en om 5 uur's middags staat beslist alies weer on- der stroom. De bewon-ers zull-en zich dit klein ongerief zeker w-iTlen getroosten, te meer, wiji al-te-s in h-un eigen belang geschiedt. UIT HEEMSKERK. H-et stem-bureau voor de gemeent-eraads- verkieztn-gen heeft in hare Vrijdagmorgen ten raadhuize gehouden zitting de lijs-ten in volg- orde bij toting genummei-d: No. 1. J. J. C. D. de Wilde; 2. P. Schuijt; 3. Nic. Henneman Gz.; 4. Lorie; 5. P. -de Vries Thijn. In di-eZelfd-e zit-ting is als opvoiger van D. v. d. Bergh gekozen vex-klaard als lid voor den gemeehferaad de heer J. de Wit Jzn. Het best bevalt mij UIT CASTRICUM. Zondagavond j.l. gaf' de Tooneelvereeni ging „Ons Vermaak" in het hotel „De Rus tende Jager" te Castricum hare zeer goed geslaagde slotuitvoering. Opgevoerd werden „Het Pseudoniem", door H. B. en „De gefopte schoonpapa" door H. A. v. Goch. Beide stukken hadden veel succes. Door den voorzitter, den heer Vogel, werd den damesleden een btoemenhuldte gebracht. bracht. UIT SINT-PANCRAS. Op het Vreneveld had Zondag een vriend- schappelijke wedstrijd tusschen Vrone I— 5. D. W. I plaats, welke wedstrijd door Vrone met 52 werd gewonnen. Vooraf had een wedstrijd plaats tusschen Vrone II en Alcmaria asp. (a), waarin de laatsten winnaar werden met 62. De opbrengst van dezen middag kwam ten goede aan een speler van S. D. W., welke door een ongeval geruimen tijd buiten werk was. BLOEMBOLLEN. De uitvoer van Hollandsche bloembollen naar den vreemde bedroeg over het eerste kwartaal aan gewicht 1.586.308 K.G. voor eene waarde van 1.779.664 tegen 1.722.995 K.G. voor f 1.871.110 overeen- komstig een gelijk tijdvak vorig jaar. UIT EGMOND AAN ZEE. Bij loting is de voigorde der candidaten- lijsten voor den gemeenteraad vastgesteld als volgt: 1. lijst Hartman, 2. lijst Snoeks, 3. lijst Medik, 4. lijst Zwaan, 5. lijst Blok, 6. lijst van Eenennaam. Nieuwe stukken voor het dilettanten-too- neel. Uitgave Heynis Zaandijk. De bek-endte finna Heijnis te Zaandijk, die reeds zopveel gedaan heeft voor de dilettant- tooneelvereenigingen (o.m. door de uitgave van het maandblad Het Tooneel) doet gere- geld nieuwe toomeelstuldcen het licht zien, waardoor het voor dilettanten heel gemakke- lijk wordt gemaakt, diverse stukken op te voe- ren. Wij on-tvingen vijif van de laatst verschenen werken en waar vel-e vereen-igingen zich reedls nu gaan voorbereiden voor het volgende seizo-en (het verdient aanbevelin-g de zomer- maanden niet ongebruik-t voorbij te laten gaan) vestigen wij- gaarn-e dte aandacht op Vadertje Langbeen, Joop ter Heu-i, Gederail- leerd, Willy's trouwdlag en Om 10.000 dol lar. H-et laats-te stuk behaalde hier de vori-ge week veel Succes. Ook Vadertje Langbeen, dat aardige stuk naar het bekende boek van Web ster is uitmuntend geschikt en behaal-t overal zeer veel succes. Joop ter Heal is een leak stuk, dat de. ver- eenigingen geltegenheid geeft nieuwe dames- ledten- een kans te geven hun talenten te ont- ploo-ien. Men sped-t het stuk overa-l met veel genoegen en dat is voor de vereen-igingen heel wat waard; Willy's trouwdag en Gederail- leerd zijn twee Much-ten, die zeer geschikt zijn om dten toeschouwers eens een- bijzonder vroo lijken avond te bezorgen-. De firma Heijnis zal n-aar m-en hoopt voo-rtgaan met haar goedverzo-rgdte uitgaven. Nieuwe stu-kfcen zien wij- -met belangstelling tegem-oet. T. O. G. De tooneel-vereenigng T. O. G. gaf Zater- dagavon-d in de Harmon-ie haar laatste uit voering in dit seizo-en. Er was veel belang stelling. Allereers-t werd opgevoerd een dramatisch-e schets in twee bedrijven getiteld: Het vijfde G-ebod. De in dit stu-k m-edewerkende dam-es- rollen bleken s-eri-eus te -h-ebben gestudeerd. De dam-es J. Greeuw, J. Grol en D. Metz en dte heere-n Heldoorn, Andersson, Sij-perd-a en Haasbroek wis ten dte aamvezigen te boeien en v-erwierven aan 't slot een luid ap-plaus. Nadat de gebr. Haasbroek zich met veel succes hadden laten hooren in verschillende goe-de cabaretlied-eren, werd1 het kluchtspel in een b-edrijf „Kleptomanen" opgevoerd. De heer P. Hop al-s Vossen-staart deed door leuk spel -hartelijlk lachen, maar ook de and-eren zorgden voor een vroolijke stemming. Na aftoop sprak de voorzitter, de heer Sij- perda, een hartelijk woord van dank tot de dames en heeren, -die to-t het welslagen van den avond hadden meegewerkt. Aan de da m-es werden bto-emen aangeboden. Ook de heer Zwaan, die steeds de bals leidde en de heeren Haasbroek, die altijd zoo bereidwil- lig waren op te tred-en, ontvingen woo-rdten van dank. Een zeer geanimeerd bal, waar twee bands voor d-e m-uziek zorgden, besloot den avond. De voetbalsport in caricatuur. De Vittoria Egyptian Cigarette Co. heeft een zeer i-nteressante uitgave het licht d<oen zien. Zij betreurd-e het, dat de vele geestige caricaturen van Cocheret uit -de voetbalwereld verloren zouden gaan. Zij heeft daarom de beste van zijn werk gebu-ndeld en de bekende S-por-tjourn-alist H. A. Meerum Terwogt heeft ze van bijschriften voorzien. Zoo is een aar dig b-cekje ontstaan, dat voor den geringen: prijs van vijf-en-twintig cent aan alle kiosken is te verkrijgen. Bekende bondsbestu-urders, scheidferechters, voetbal-lers en andere figuren uit de sportwe- reld zijn geestig geteekend- en de bijschriften zijn een-ig. EEN ONG-ELUK. Zaferdagmorgen had P. v. d. A., hel aan dc rotatiepers bij de drukkerij van N^oid-Hollandsch Dagblad, het cngeluk bij het toestellen van een plaat, met zijn vinger tusschen de kamraderen te geraken. De helft van de wijsvinger werd afgekne- pen. - - ueneeskundige hulp werd dadelijk in he! St. Elisabethsgesti-cht verleend. VERLOTING REMONSTRANTSH-GEREF. GEMEENTE Ten behoeve van de D-iaconi-e der Rem. Geref. Gemeente alliier is een vcrloting geor ganiseerd. De fraaie prijzen zijn geetaleerd in de vitrines van d-en heer Frankenterg. De lo- tcn a f 0.10 en f 0.25 zijn ook aldaar ver- krijgbaar. ALKMAARSCHE KAM-ERMUZIEKVEREENIGING. Zooals uit een advertentie in dit nummer blijkt, is mevrouw Rosa Spier verljinderd haar concert op 27 April voor de Alkmaar sche Kamermuziekvereeniging te geven en if dit thans bepaald op 12 "Mei a.s. EEN ZELDZAAM GEVAL. Bij dten heer S. H. van Drun-en, Zijdam 3, alhier, staat op 't oogenblik een clyvia in Tien bloei, die dit jaar 2 btoeiperioden zal doormaken. Tusschen de stam, die thans bloeit, en de nieuwe stam, die zich onderaan vertoont, be- vinden zich 4 bladeren. Inderdaad een zeld zaam geval. RECLAME-UITGAVE. Wij ontvingen een exemplaar van de nieu we reclame-uitgave „Het A. B. C. gemodter- nis-ecrd door Rodi Roeters", bevattendie alle annonces der Clysma-serie, yvelke gedurende den laatsten tijd zijn geplaatst. Dit artisti-ek boekje wordt zoolan-g de voor- raad strekt, gratis en franco op verzoek toe ge-zonden. Eventueele aanvragen moeten ge- richt worden aan de Clysma-fabrieken, afdee ling Reclame, Schiekadte 12, Rotterdam. DE GELAARSDE KAT. Den kinderen wach-t Woensdag een leuke en prettige middag. Het gezelschap van d-en h-eer Steenbergen ui-t Amsterdam, zal dan het bekende spre-okje „De gteliaarsdte Kat" opvoe- ren, dat all-en in hun jeugd wd eens zuilen hebben gelezen. We weten dat d-e heer Steen- berge met zijn gezelschap overa-l een grool succes heeft gehad met ae opvoeringen van Sneeuwwitje, Doornroosje en andere operet ten en dat zij, overal waar zij kwamen, voile zaln trokken. Ongetwijfel-d zul'le de Alkmaar- sche jongens en meisjes en ook de ouderen eens een bijkj-e nemen. Zij zuilen zeer zeker een aangenamen indruk mee naar huis ne men. GYMlSfASTIEK. Vanwege het K. N. G. V. werden gisteren te Rotterdam Olympische voorwedstrijden gehoud-en. Deze wedstrijden zijn van zeer veel belang voor de opvoering van het turnpeil en voor de samenstelling van de Olympische Turn- ploeg voor 1928. Zoodra de voorwedstrijden zijn afgeloopen, worden de turners, die het hoogst aan-ta! punten behaalden, tot een ploeg geformeerd, die onder leiding van George Miez verder. zuilen geoefend worden. De bekende Alkmaarsche turner H. Uch-et zal natuurlijk trachten, zijn plaats in de >eg te veroveren en zijn kansen zijn uitste- kend. Het geheel stond gisteren onder leiding van F. Sommei*, secretaris B. T. C. 28 Turners waren opgekomen. Een besliste vooruitgang viel te constateeren. De wedstrijd bestond uit een verplichte oe- fening aan rek, brug, paard en rin-gen, bene- vens een paard breeate sprong, voorts uit een keus oefening aan rek, ringen en een paard lengte sprong. Paard op 1.40 M. hoog opge- steld. De jury voor deze wedstrijden was samen- gesteld uit de heeren van Tongeren, Pikaar, Blom, Rijling, Flemer en Schenke. Het maximum te behalen punten was 160. De zes hoogst geplaatsten behaalden de volgende pun-ten P. van Dam, Donar, dten Ha-ag, 127 p.; E. v. d-. Vinden, D. O. S., Amsterdam, 124 p. H. Licher, de Halter, Alkmaar, 122% p.; Jacobs, „Pretoria", Amsterdam, 11554 p.; JEUGD'BOND VAN DIERENBESCHER- MING. l5e Jeu-gd-bond van Dierenbesch-erming at deding Alkmaar en Omstreken had Zaterdag een gezelligen avond in het lokaa-1 van de V. H., an de Heul. Van het bestuur der groote afdeeling waren aanwezig de penningmeeste- resse en' dte secretaris. Een woord van hulde aan den president en de leiders is hier zeker wel op zijn plaats. Niet alleen dat d-e kinderen gedurende den winter zorgen voor het voed-eren van de vo- gels en daarvoor zelf nestkastjes en voeder- huisjes timmeren, ook worden ze bezig ge h-ouden met voordrachten over dierenleven ei bcscherming en wordt hen daardoor liefde voor de dieren bijgebracht. In den zomes worden er tochten gemaakt door bosch en veld, om ook de liefde vo-or de na-tuur bij hea op te wekken. De avond werd geopend door den presi- dent-h-oofdleider, den heer C. Verver. Er was een groote opkomst van ouders eu genoodig- den. Na het zingen van het bondslied begon 't uitgebreid programma, bestaande uit bo- mische voordrachten, zang-, piano- en vi-ool- muziek. Zeer tefl genoege va-n de aanwezi- gen werd alles ten gehoore gebracht, wat bleek uit den alleszins verdienden bijval. Am fraaie, door publiek en kinderledten geschon- ken. Gedurende de pauze bad een verloting plaats en werden bij op-bod verkocht vede fraie, door publiek en kinderleden geschon- ken prijzen, waarvoor den gevers hartelijk dank wordt gezegd. Een grabbelmand en een dansje besloten den buitengewo-on gezelli gen avond'. Het bestuur van den Jeugdbond mag me*' groote voldoening terug zien op dit eerstt jaarfeest. Ook aan alien die aan de voorbe- rciding deeinamen grooten dank. De netto-opbrengst zal word-en aangewend om de kinderen in staat te stellen een bezoek te brengen aan't Haagsch-e dierenasyl. Het doel van dezen avond was o.a. de genoodig- den met den Jeugdbond te doen kennis maken en daardoor ouders te bewegen hunne kin- leren lid te doen worden van deze vereeni ging. Het lidmaatschap is zeer laag gesteld m oehoeft niemand te weerhouden. Men kan zich hiertoe aanmelden bij den heer C. Ver ver, Baanstrfat, of Stationsweg 23, biji den secretaris, den heer C. H. Ruijgrok.

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 2