DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. m. 97 Hon (lord negen ©n fwinttgstc Jaurgimg 1927 OINSDAG 20 APRIL Oagelsjksch overzicht. BuifenBanei Dil ntitiimef fiestaaf nil 2 blaaen Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feestaagennftgegeven. Abonnemenfsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden voor Alkmaar 2.—franco door bet geheele Rijk /2.50. AfzonderHiko en bewqsnummers 5 cents. PRUS DER GEWONB ADVERtENTlfiN. Per rege! 0.25, b!j groote contracten rabat Groote letters naar plaatsrnfmfft. Brieven franco aan de N. V, Boefc en HandelsdrakkcrQ tft, mm €08TI&l§0N» Voordans C 9. Directeur* G. H. KRAK. Telef.nr. Administratis 3. Telefoonnr. Redactie 33. Postgiro 37060. HooMredacteun Tj. N. ADEMA* mmm De Oostenrijksche Verkiezingen. Russische Arbeidstoestanden. Een belangrijke Rede van Coolict- ge. Amerika en China. Zooals wij gisteravond reeds meldden, Staat reeds thans vast, dlat na de veririezin- rgen op Zondag j.l. voor d'en Oostenrijiksdien vN'ationalea Raad, de Lan-ddagen en de mees- jte geme-enteraden, de algemeene politieke foestand zich niet noemenswaard'ig gewijzigd heeft. Bij dte verkiezingen voor den Nationalen iRaad hebben de sociaal dtemocraten een klei- ne winst behaald, die echter niet voldoende is, am bun dte meerdterhei-d te verschaffen. In hoeverre echter een wijziging is g-eko- men in de stenkteverhoud'ing van dte burger lijke ipartijen, is nog niet bekend, maar de mogelijkheid is groot, dat de christelijk-socl- alle partij, die in den vorigen Nationalen 'Raad over 81 zetels beschikte en die daar- tnee de sterkste fractie vormde (dte socialis- ten imimers badden 69 zetels), deze positie heeft verloren. Intussehen hoe de verhoudingen in den nieuwen Nationalen Raad zullen zip, zal nog moeten blijken, als alle uitslagen be kend1 zullen zijin, geworden. Hoe weinig resultaat dte vooral van socla- listische zijde krachtig gevoerde verkiezings- strijd heeft opgel-everd, toont die uitslag van de gemeenteraadsverkiezing te Weenen. Hier hebben de overheerschendte social is- ten, die, daar ze bet stadsbest-uur in handen badden, zich biiizondere voorrechten in den verkiezingsstrijd haddten verzekerd, ondanks alle inspanning bet niet verdter kunnen bren gen, dan tot dte handhaving van hun positie. In den ouden gemeenteraad beschikten ze over 78 zetels, in den nieuwen zullen zij evenveel zetels blijven bezetten. Weenen blijft dus ondter socialistiscli be wind. De burgerlijke partijen hebben bet dus eveneens niet verder kunnen brengen, dan tot handhaving van haar positie. Alleen zullen de 42 zetels, die zij in den vorigen raad bezel hidden, nu eenigszins and'ers worden bezet. De Christelijk-socialen verloren een zetel en hebben er nu veertig, de beidte andere zetels aan de groot-Duitsehers, die met de Chris telijk-socialen een eenheidslijst badden ingediend. Zoo won -dteze lijst dan ten slotte nog een zetel, ten koste van dte Joodscii-na- tionalen. Een po-ver resultaat nietwaar? IJa, alles blijft zooals het was. En dat Is voor de socialisten nooit prettig. ii Rusland is immers de heilstaat voor den arbeidter Kort geleden werden in dte Gorlowsfcy-mljn zes arbeiders Jbed'olven. Het Sovjet-telegraal- agentschap (ate Tass) heeft toen aan alle bladen geseind1, dat dte arbeiders, dank zij den energieken maatregelen van de admini- stratie, spoedig werden gered. De „Troed", bet orgaan van het Roodte Vakverbond, geeft nu een besdirijiving van de werkelijke toe- dracht, die geheel anders was dan Tass me- dedeeldte. Het blad vertelt het volgendte: De instorting vond onx zes uur des morgens plaats en eerst vier uur later ontdekte dte ac- ministratie, dat daar in de mijn zes arbeiders bedolven waren. „Vier uur lang wist bet be jtuur van de mijn niet, dat zes arbeiders be' dolven waren en werd dus ook niets gedaan om hen te reddten. Zoo slecht is dte controie bij het neerdalen van de arbeiders geweest!" Aldus de „Troed". Men denke niet, dat de administratle van de mijn onvoorbereid was, dat deze instor ting de eerste was. De „Troed" vertelt, dat kort voor deze catastrophe in dtezeifdte mijn reeds een instorting had plaats gevonden. De mijningenieurs hebben toen vastgesteld, dat de oorzaak van dte instorting gelegen was in de minderwaaidige kwaliteit van dte houtbal- ken, die de gangen steunden en de ondes kundige wijze van dten aanleg dter gangen .tn nu hebben dtezelfde oorzaken tot een 'nieuw ongeluk geleid. Het is nu gebleken, dat de administratie u-it zuinigheid1 voor a5 steun- balken geen nieuw hout gebruikte maar oude, balfvermoimde palen. De bedolven arbeitlters werden gered niet dank zij de energie en doortastendheid van de administratie, zooals Tass beweerdte, maar alleen omdat zij hun hoof-d! niet kwijt raaktten en zes uur lang achter elkaar kropen, voortdurend bed'reigd door een nieuwe instorting. De tcestanden op de Gorlowsky-mijn zijn overigcns niets ongewoons in de Sovjet-unie. Over de wijze waarop het leven van dte mljin- a-rbeiders in Rusland word't beschermd zien wij uit het volgende feit. In October brak op -een mijn brand uit, waarbij drie arbeiders omkwamen. Bij bet ingestelde onderzoe'k is gebleken, dat de bolsjewistische adininistratie de arbeiders in de mijn liet neerdalen, of schoon zij wist, dat er reeds brand was uit. gebroken. Toen de mijn zich met rook vulde en dte opzichter begreep, wat er aan de hand was, snelde'hij naar de telefoon om de red dingsbrigade te hulp te roepen. Het bleek echter, dat de telefoon niet werkte. De op zichter moest toen naar boven gaan om de brigade te alarmeeren, maar ondanks al zijn signalen werd dte lift niet naar beneden gela- ten en bij bracht andterhalf uur beneden door in afwachting van de lift en dat terwijl hij wist, dat zijin arbeiders in levensgevaar ver- keerdten. Slechts twee uur later kon hij de reddingsbrigadte alarmeeren, maar toen wa ren reeds drie arbeiders omgekomen. Zoo vertelt dte „Troed", het centrale orgaan van het Communiistisohe Vakverbond. Di-t belet natuurlijk dte communisten niet te beweren, ddt bet leven van dten mijnarbeider in dte burgerlijke landen niet bescJiermd wordt en in Ruslandl wel. Gisteravond heeft president Coolidge tij- dens het jaarlijksCh diner van de United Press te New York een belangrijke rede ge- houden over dte Amerikaansche buitenland- sche politiek. De politick, die Amerika trachtte in de ge heele wereld te bevorderen, zeidte Coolidge was er een van vrede en welwillend- heid. Nadat hij gewezen had op -dte gema- tigdheid van de militaire positie der Vtereenig- de Staten eni het karakter der beginselen, die dte handelsbetrekkingen van het land met dte andtere landen. inspireerdten, zeide Coolidge dat er een- tijd- is geweest dat Amerika er blij mee was, zel-f dte voordeelen van het vxeemdte kapitaal te ontvangen, d'och, nu zijn volk een overschot aan kapitaal bezat, gebruikte het dit vo-or het openleggen van on-ontwikkeT- de landen1, hetgeen in overeenstemming was met dte wet van- het dienstbetoon. De president was van meening -dat dte regeering gewoon- lijik eerdter te slap dan te actief was geweest in het ondersteunen van de ^wettige redhten der Amerikaansche burgers in het bulten land. Een verklaring die vooral in verband met China van belang mag heeten. Watt Mexico betreft, wees Coolidge het voorstel van dten Senaa-t om het geschff met dit land over de petroleum- en landwetten door middel van arbitrage te regeien rond- weg af. Tot China overgaandte, verklaarde Coolid ge dat dte voornaamst-e moeiliijfcheid in dit land bestond in dte bescherming van het le ven en den eigendom dter Amerikanen. Eir waren veel Amerikaansche zendelingen in- China en een paar handtelsondememingen. Amerika had niets dat leek op concess'es. Het had er n-ooit eenig gebied bezet. Met be- trekking tot dte gebeurtenissen te Nanking zeide dte president, dat „een der Amerikaan sche onderda-nen was vermoord, een ander gewond, d'a-t het Amerikaansche consulaat was geschonden en dat, toen het huis, waar- in de Amerikanen een wijk-plaats haddten ge- zocht, omsdngeld werd, het no'odzakdijk werd, dat een Amerikaansch en een Britsc-h schip een spervu-ur legdten om dte soldaten en het gepeupel t-e verja-gen en de onderdanen in staat te stellen, een veilige plaats te berei- ken. Amerika had echter voor China de grootste sympathie in dezen tijd! van ellende waarin het verkeerdte Amerika's vriendschap voor China was spreekwoordtelijk geworden Amerika was niet geneigd iets andters te doen dan alle wettige verlangens naar eenheid en vrijheid -te steunen- en- aan te moedigen. Het koesterde niet den wensch, tegen het Chinee sche volk op ook maar eenige wijze a-gr-essief op te tredten. Het bevond zich in China om aanvallen op zijn- eigen onderdanen te ver- hindteren. Ofschoon het va-nzelfsprekend de waardig-heid van zijn regeering zou ophou dten en er op zou staan, dat behoorlijk eer- bi-ed voor zijn gezag werd! beto-ond1, zou zijn optreden te alien tijdte zijn dlat van een vriend bekomm-erd1 om het wel zijn van het Chinee- sche volk." CHINA. DE TOESTAND. Communistische methoden in Hankow. Uit Shanghai wordt gemeld, dat generaal Tang Sjen Tse van Tsjang Kai Sjek bevel heeft gekregen stand te houden tegen de Zuidielijken, die uit Hankow oprukken. Tan-g heeft aan dit bevel niet kunnen voldoen en heeft zijn ontslag genomen. Uit Hankau wordt geseind, dat het roode leger langs de Yan-gtse oprukt om een aan val te doen op de troepen van Tsjang Kai Sjek. Dit bericht is nog niet bevestigd, doch er hebben botsingen plaats gehad tusschen de troepen uit Hankow en Nanking in de pro- vineies Anhwei en Kiangsi. Tsjang Kai Sjek bracht Zondag een be zoek aan de graftombe van Sun Yat Sen. Er werd een godsdienstcefening gehouden, dOch zijn tegenstanders verklaren, dat dit slechts politieke camouflage is. Gemeld wordt, dat generaal Tsjang Hoehyao uit Shangtoen-g overgeloopen is naar de Zuidelij-ken. De „Dai!y Mail" meldt uit Sanghai, da die communisten te Hankow een beffing van dertig procent van alle bankdeposito's hebben bevolen, Deze methode om aan geld te komen, wordt ook in andere steden in het binnenland door de communisten toegepast. Te Hankau zijn versdheidene rijke Chinee- zen door de „a<rbeiderswacht" gearresteerd onder beschuldigmg van „het bezitten van onwettig verkregen rijkdommen." Woe Pei Foe naar't klooster? De „North China Daily News" verneamt uit Hunan, dat Woe Pei Foe, besloten heeft, zidh in het Boecirihistenklooster Fengled terug te trekken. Een militair diredorium. te Hankau. Naar via Louden gemeld wordt heeft de regeering te Hankau de functie van Opperbe- velhebber van het leger afgeschaft en met het oo-g op dten huiddgen veldtocht een militair directorium ingesteld. Tsjen afgetreden Uit Nanking wordt gemeld, dat de gebou- wen der International Export Company door Chineesche troepen zijn bezet. Er wordt niet meer geplunderd. Nog steeds wordt er uit Poekau over de rivier naar den „Leeu- wenheuvel" en vise versa gevuurd. Uit Han kau wordt gemeld, dat de toestan-d daar ter stede rustig is. De auforiteiten trachten zoo- veel mogelijk incidenten te voorkomen. Tsjen, de z.g. Kantonneesche minister van Buiten- landsche Zaken, is afgetreden, nadat een mo- tie van vertrouwen in hem was verworpen. Tal van arbeidersposten hebben zich bij het nationalistische leger gevoegd. VOLKENBOND. OOK DE COMMISSIE INZAKE DE WAPENFABRICAGE VERKLAART ZICH MACHTELOOS. De biz-ondere commissi-e ter voorbereid'ing der conferentie inzake de wapenfabricage heeft zich vandaay onmachtig verklaand haar werk v-oorloopig voort te z-et-ten. Reeds midden Maart was in de eerste b-ij- eenkomst een diep meeningsverschil tot uiting gekomen tusschen een-erzijd-s Amerika, Frank- rijk en Belgie, and-erzijds Italic, Engeland en Japan, over den omvang der conventie om- tren-t dte wapenfabricage. En toen benoemde zoogenaamde redactie- cdmmissie onder voorzitterschap van graaf Bernstorff heeft vergeefs getracht de partijien tot elkander te brengen. Ofschoon Lord Cecil de Enige-lsche negeeri-ng er toe wist te b-ewegen, er in toe te st-emmen, dat de con ventie ook de staatswapenfabricage zou rege ien, bleef Italie onverzettelijik en kon de comm-issie bij den V-olkenbondlsraad dus n-och ee-n voorstel omtrent den inhoud der conventie, noch omtrent den datum ind'ienen De commissie beveelt de voortzetting aan van haar arbe-id, parallel met di-en der com missie ter voorbereiding der ontwapenings- conferenti-e, hetgeen iedere mogelijkheid, dat de conferentie omtrent de wapenfabricatie nog dit jaar plaats vind't buitensluit en oo! de conventie van 1925 nopens den wapen- handel nog voor langen tijd tot doode letter maakt. LORD CECIL OPTIMISTISCH. Tijdens een onderhoud met de vertegen woordigers der internatiooaie pers verklaar de Lord Cecil, dat nu het ontwapenings- denkbeeld t-echnisch onuitvoerbaar is geble ken, men nog het hoofd niet moet laten zak- -ken. Volgens hem moet en ta n thans alleen de volkswil de ontwapeningsidtee verwer'kelij- ken. DE HUMANITAIRE VOLKENBONDS- COMMISSIE. De commissie voor bescherming van vr-ou- wen en kinderen is haar jaarlijksche zitting, welke 14 dagen zal dluren begonn.en Daar de voorzitter Carton de Wiard niet voor W-oens dag te Geneve kan zijn, is de F ranschman Regnauld tot tijdelijk voorzitter gekozen. CHINA. DUITSCHLAND. GOUD IN SILEZIe. Naar uit Breslau wordt gemeld, moeten de in den laatsten tijd verrichte nasporingen naar goud in Silezie tot gunstige resultaten geleid hebben. Op een diepte van 26 meter moet de aanwezigheid van een goudader zijn vastgesteld. In het boschgebied tusschen Neulandel en den Putzberg is men met het opstellen der noodige machines en van een goudwassoherij begonnen. FRANKRIJK. DE ANTI-COM MUNISTEN ACTIE. In de haven van Brest zijn verschillende matrozen, die anti-militaristische biljetten uitdteelden of bij wie dergelijke biljetten wer den gevon-den, in hechtends genomen. Een instructie is gelast tegen de permanen ce communistische delegatie voor westelijk FRANKRIJK EN DE ELZAS. Uit Straatsburg wordt gemeld dat Pom- care, op verzoek der parlementaire vertegen- woordigers van den beneden Elzas, besloten leeft, de maatregelen op te heffen, die verle- den jaar tegen verschillende ambtenaren ge- troffen zijn in verband met de onderteekening van het manifest van den Heimatbund. Zoo zijn alle spoorwegambtenaren weder in dienst gesteld met uitzonderin-g van enke- len, die zich bijzonder hadden gecompromit- teerd. VROUWELIJKE POLITTE TE PARIJS? Mme. Avril de Sainte-Croix, die deel uit- maakt van de Fransche delegatie bij dten Vol- kenbon-d, heeft een uitvoerig memorandum aan den Parijschen gemeenteraad gezonden, waarin zij de invoering van vrouwelijke poli tic bepleit, naar het voorbeeld van die groote buitenlandsche steden. De voorstelster is met een terdege uitge- werkt plan voor den dag gekom-en, waarbij zelfs de eventueel te dragen uniform niet ver- geten is: een donker-blauw tailleur, wol in den winter, katoen in den z-omer, met een ge- deurde bies aan de mouwopslagen. De ouder-dom der candidaten? Niet jonger dan 30, niet oudter dan 50 jaren. Intussehen is eenige verontwaardiging ge- wekt door het oordeel dat de delegatie van Londensche „bobbies", die onlangs in Parijs vertoefde, over de vrouwelijke politie heeft uitgesproken. (Zooals men weet bestaat er geen feitelijk vrouwelijk politiecorps te Lon- den, doch worden er vrouwen als hulp bij politioneelen arbeid gebroikt). De Engelsche agenten waardeerden den vrouwelijken steun maar half en ontrieden hun Parijsche colle- ga's ten sterkste er ooit mee te beginnen! HET NIEUWE RHoNE-KANAAL. In een rede naar aanleiding van den aan leg van het nieuwe kanaal, dat de haven van Marseille met de z.g. Etang de Berre ver- bindt, betoogde-president Doumergue, dat de elementen van rijkdom, welke Frankrijk in zijn eigen belang en in dat der menschheid productief wil maken, zijn zin voor vrede verklaren, zijn ijver om er in den boezem dter internationale organisaties de duurzaamheid van te verzekeren en zijn voortdurende zorg om zijn onafhankelijkheid door de onschend- baarheid zijner grenzen te waarborgen door een genoegzaam defensieve strijdmacht op de been te houden. Hij voegde er aan toe, dat het streven van Frankrijk volstrekt pracifistisch is, en er op is gericht o-m van Frankrijk een groot tran- sito-land te maken door de haven van Mar seille via de Rhone en andere waterwegen met de noordelijke gewesten en met Centraal- Europa te verbinden. Hij besloot met dte hoop uit te spreken, dat deze grootsche ondeme- ming tot een goed ein-de zal worden gevoerd ENGELAND. DE B E W A P E NI NO SW EDI J VE R. Een waarschuwende stem. De „Star" ziet in de voltooiing van het nieuwe oorlogssdhip „Nelson" een juist op tijd komende waarschuwing voor de aanstaande marine-conferentie tusschen Amerika, Groot- Brittannie en Japan, daar het toont tot welke gevolgen het tegen elkaar opbieden in den aanbouw van oorlogsbodems kan leiden. De „:Ndson" heeft 7.COO.OOO pond sterling ge- kost, of nog een millioen meer dan de „Hood'". die veel grooter was. In de jaren na den groo- ten oorl-og die in de toeko-mst oorlogen on- mogelijk moest maken! geeft de wereld meer dan ooit uit aan bewapening en het blijft onzeker, waartoe dit leiden zal. Het ge- rudit gaat, dat de Britsche Admiraliteit op de aanstaande conferentie het voorstel zal doen om den maximum-inhoud van oorlogs- schepen op 20.000 ton te stellen inplaats van zooals thans op 35.000 ton, wat een bespa- ring van onigeveer 2 mill, pond sterling per schip zou opleveren. De conferentie van Washington heeft vo-or de grootte van brui sers en torpedojagers geen voorwaarden ge steld, zoodat er thans bruisers van 3000 ton als torpedojagers vermomd worden gebouwd, en even groote duikbooten. Als de nieuwe con ferentie ook ten opzichte van den bouw van dteze kleinere oorlogsschepen bepalingen in het leven roept, zal hij aan dte overbelaste we reld' een weldaad bewijzen. BELGIe ANTI-OORLOG DEMONSTRATIE. Zondag heeft in het Volkshuis te Brussel een internationale meeting plaats gehad, be- doeld als actie tegen den oorlog De Duitsche afgevaardigde Breitscheid-ver- klaard-e o.a., dat de buitenlandsche politiek van de tegenwoordige Duitsche regeering geen andere is dan de politiek, welke de so cialisten sinds den wapenstilstand hebben voorgestaan. Spreker was van oordeel, dat Duitschland in den volkenbond dezelfde rechten moet ge- nieten, als de andere mogendheden. Hij be toogde verder de noodzakelijkheid der Rijn- lanccntruiming. Jouhaux en de Belgische gedelegeerden Delvigne en Eekelers verdedigdten het begin- sel van arbitrage van volkenbondsactie. HONGARIJE. MAJESTEITSSCHENNIS. Eenigen tijd geleden werd een arbeider, die in een cafe btweerd had, dat ex-koning Karl Hongarije aan de Tsjecten verraden en ver kocht had, tot drie maanden gevangenisstrai verooi deeld „wegens beleediging van het aan- denken van een overledtene". In hooger beroep werd de motiveering van het vonnis gewij zigd; thans is de man veroorde-eld wegen3 majesteitsschennis, omdat hij zich beleedi- gend hed uitgelaten over „Koning Karl". TSJECHO-SLOWAKIJE. BENESJ SPREEKT. Critiek op de politiek van ltalil en Polen. De minister van buitenlandsche zaken dr. Benesj verklaarde in een vergadering van so cialisten, dat Tsjecho-Slowakije er naar moest streven den invloed van Italie in Midden- Europa te beperken, de betrekkingen van den Balkan met de Kleine Entente nauwer te ma ken, deze in de sfeer van Centraal-Europa te brengen, alsmede samenwerking met Hon garije te doen ontstaan. Op Polen kon men zich niet verlaten. Het werd bedreigd door conflicten in de Litau- sche en de Corridorkwestie. Tsjecho-Slowakye, zoo eindigdte Benesj, moet er voor zorgen niet bij de Poolsche po litiek te worden betrokken. D-e de jure erkenning van Sovjet-Rusland door Praag zou eerst in het najaar plaats hebben. AMERIKA. NOG TWEE BISSCHOPPEN GEDEPORTEERD. Verncmen wordt, dat nog twee aartsbis- schcppen, o.a. die van Puebla, Vrijdagnacht op ae'n trein naar Laredo in Texas zijn ge- zet. Nopens deze nieuwe deportaties worden ofticieel geen inlichtingen gegeven. Gemeld wordt, dat andere R.K. prelaten, die in het land blijven, zullen worden gedeporteerd als zij gevonden worden. DE MISSISIPI-OVERSTROOMINGEN. President Coolidge heeft aan dten staats- secretaris voor handel, Hoover last gegeven, met -den commandant der genie en den voor zitter van het Roode Kruis onmiddellijk van de overstr-oomde gebieden te vertrekken en een oxganisator voor Roode Kruis-hnlp in het leven te roepen. Een aantal regeeringsvliegtuigen vliegt nu over de overstroomde gebieden, o-m naar in nood verkeeren-de personen te zoeken. Gemeld wordt, dat hon-derden negers op de daken van huizen en in boomen gezien zijn langs de beneden-Missisippi. Zij waren ar- melijk gekleed en zaten dagenlang zonder eten. f FINANCIEELE DICTATUUR IN MEXICO. Volgens een bericht uit Mexico-City hteeft president Calles den minister van financien dictatoriale bevoegdheden verleend om de finan-cien van het land te regeien. De minis ter mag volgens zijn eigen goedvinden ovex de eigendommen van den Staat beschikket en deze eventueel verkoopen of met hypotheel belasten. De regeeringsuitgaven zullen wor den beperkt. Tegen de beschikkingen van dter) minister van financien is geen hooger beroep toegelaten, De nieuwe regeling gaat terstonc in. ALBANIA HET CONFLICT. Geen beroep op den Volkenbond. Volgens den Duitschen draadloozen dienst hebben, blijkens een bericht uit Belgrado, de Fransche en Engelsche gezanten een langdurig onderhoud gehad met den nieuwen minister van buitenlandsche zaken Marin-ko witsj, waarbij de Engelsche gezant de Zuid slavische regeering verzocht moef hebben ai te zien van een beroep op den Volkenbond tel beslechting van het conflict met Italie, daar Engeland een nieuwen grondslag voor recht- streeksche onderhandelingen met Rome wil zoeken (dat, zooals men weet, weigert me' Belgrado over het verdrag van Tirana te on derhandelen). POLEN. PENSIOENEN VOOR VROEGERE POLITIEKE MISDADICERS. Naar uit Warschau wordt gemeld, zal binn-enkort een wetsontwerp worden inge diend, waarbij alien personen, die in de vroe- gere Russische, Duitsche of Oostenrijksche landsdeelen wegens politieke misdrijven ten bate van de Poolsche natie gestraft zijn, een pensioen wordt tcegekend. Onder deze bepa- ling zullen alle personen vallen, die in de- jaren 18701918 veroordeeld zijn tot le- venslange kerkerstraf of tot verbanning, hun eventueele weduwen, mits niet hertrouwd en hun weezen tot hun 18e jaar. - - COORANT.

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 1