fonge Moeders Quick Quaker Suitenlandsch gemengd nieuws. Brieven uit Weenen. Tijgisohr'ifteBi .Roode Kool; 276.225 K.G. Oele Kool; 720.650 K.G. Deensche Witte Kool; 18.575 K.G. Peen; 93.600 K.G. Uien; In Maart 0926 werd! aangevoerd 2.296.920 K.G. Roo- de Kool; 433.725 K.G. Gek Kool; 753.140 K.G. Deensche Witte Kool; 58.100 K.G. tPeen en 53.100 K.G. Uien. Ai De omzet bedroeg in Maart 1927 f 126.170.39 tegen 214.113.77 in Maart 1926. De omzet over het le kwartaal 1927 be droeg 309.821.90 tegen 494.909.80 over 'het le kwartaal 1926. lyNaar wij vememen hebben zich 3 solli- ritanten aangemeld naar de vacantie betrek- king van assistente aan de O. L. school (Dorp) te Wannenhuizen. UIT OUDE NIEDORP. teZondagavond gaf de rederijkerskamer /,Moliere" alhier in het cafe van den heer J. Balk een op-enbare uitvoering. Opgevoerd (word „Jan Ongeluk", klucht in dric bedrij-. ven door Oscar Blumenthal en Gustaaf Ka- 'del berg. Zooals we dit van de kamer gewend zijn, .werd er weer best spel gegeven. Het was van het begin tot het eind een onbedaarlijk (soms fiinderlijk) gelach. Het daverend applaus was 'dan ook wel het bewijs, dat hun spel zeer in den smaak viel. Een gezellig bat was het slot. UIT WIE'RINGEN. In eene spoedeischende vergadering' besioot 3e gemeenteraad Maandag tot het aangaan van een 'geldlocning, groot 7500, a 47s pet. bij de Bank van Nederlandsche 'Ganeenten tc 's-Gravenhage. i UIT WIERINGERWAARD. Zaterdag heeft alhier eene verkiezing plaats gehad voor twee hoofdingelanden wegens pe- riod'ieke aftreding van de heeren J. A. Bakker en F A. F. Groneman, die beiden met resp- 24 en 27 van de 27 uitgebracbte stemmen 1 zijn herkozen. 0—- Zaterdag werd door dijikgraaf en heem- jraden van den polder Wieringerwaard pu- Iblick bij inschrijving aanbesteed de levering fvan ongeveer 700 kub. Meter grint. Er wa- iren acht biljetten ingekomen, het laagste Ivan de firma C. Schipper te Amsterdam voor ff 2.35 per kub. Meter, aan wie de levering is igegund. JlZaferdagmiddag omstreeks half zes heeft (alhier aan den Barsihgerweg een treurig on- igeval plaats gehad. fet/De 17-jarige Jam Buter, die sinds zijn 'schooljaren bij de familie Bakker in dienst .was, is op droevi-ge wijze om het leven ge- komen. Hi} was n.l met een ijzeren wentel op weg naar huis en is op onverklaarbare wijze met het geheele zaakie te water g-eraakt en waarschijnlijk door het ijzeren blokdood gedrukt. Niemand heeft er evenwel iets van gezien. Toen er bij de familie Bakker bericht kwam, dat paard en wentel te water lagen, is men er direct been gegaan. Het paard hing met het achtergedeelte in de stokken en -stond met zijn voorpooten nog zoowat op, den wa.l. Nadat een en ander was los gemaakt, vend men den ongelukkige onder water en onder den wentel 'met zijn been in het leid- sel. De dood moet onmiddellijk zijn inge- t red en. Voor de ouders, waarvan' hij de >udste oppassende zoon was, is het voor- vaar een treurig geval. De. deelneming is ilgemeen. UIT CASTRICUM. Bij de directie van den Prov. Waterstaat zijn alhier werken in voorbereiding en uitvoe ring welke beoogen het landgoed voor de bezoekers steeds meer en meer gezocht te doen zijn. Allereerst zijn in aanbouw een drietal toi- ktgebouwtjes op het terrein dat bestemd is voor kampeerterrein. Ten aanzien van het aanleggen van rijwiel- paden in de provinciate duinen onder Castri- cuin kan vermeld worden, dat de uitvoerende werkzaamheden verleden week zijn aangevan- gen. Het plan is aan beide zijden van den Zecweg dergelijke paden aan te leggen, ter- Wij'l thans in uitvoering is het pad vanaf den Zeeweg in ncordelijke ricbting dat uitkomt op den weg naar het z.g. Vogelenwater onder Egmondbinnen. T aWeeling van bovengenoemde veree- niging hield een algemeene ledenvergadering in de zaal van de Erven van Benthcm, waarin de heer Balk van Alkmaar is opgetreden als spreker en behanddde de glascultuur voor de tuinders. Met lichtbeelden werd het gesprokene ver- duidelijkt en helder zette de spreker uiteen, dat glascultuur voor den tuinder zijn be- staansmogelijkheid versterkt, terwijl met ved minder land' een behoorlijk en meer verzekerd1 'bestaan is te krijgen. Ook werden de voordce- fen van teelt in warenhuizen in verliouding tot dit onder platglas behandeld, waarbij J.bleek, dat betere en meerdere groenten zijn te 'telen in eerstgenoemdc inrichtingen. Verder werd behandeld de zorg die aan glastultuur moet worden besteed. Voor de excursie naar het Westland gaven zich 16 personen op. In de April-aflevering van het tijdschriit der Vereemging ,,NTederlandsch Fabrikaat5 treffen wij allereerst aan een artikel„Wat de Vereeniging in de laatste maand deed", wapr- uit een helder inzicht wordt gekregen om- trent de velerlei bemocii'ngen der Vereeniging. Vervolgens is opgenomen een verslag" van de voorlichting op exportgebied naar Neder- landsch Oost-Indie, ten behoove van Neder- lahdsche fabrikanten. In deze aflevering is een aanvang gemaakt met het opnemen van afbeeldingen, onEeend aan Nederlandsche industrieele films, ver- vaardigd door de filmtechnische afdeeling van de vereeniging. Voor deze eerste rnaal zijn verschillende afbeeld.ingen opgenomen, ontleend aan de film, vervaardigd van de ma chine- en motorenfabriek voorh. Thomasstn Co. te de Steeg. Verder vinden wij in deze aflevering het vervolg van het zeer belangwekkende artikel „Nederlandsche Fabrikaat in Nederlandsch Oost-Indie", waarin de zoo bij uitstek be- voegde schrijger, de heer C. Lekkerkerker, de aandacht vestigt op het groote bolang, dat Nederlandsch Oost-Indie als afzetgebied voor Nederland heeft. Vervofgens treffen wij nog d!e voortzetting van de besenrijving van „de Nederlandsche Kachel- en Haardenindustrie" aan van de hand van den heer G. de Clercq. Behalve de verschillende officieele rubris- ken zij nog de aandacht gevestigd op de me- dedeeling omtrent de demonstratiedagen van Nederlandsche fabrikaten, welke in de Mid- delbare Technische School te Dordrecht van 27 tct en met 29 April a.s. zullen plaats vin- d'en De Waterkampioen. Het 22-Aprii- jmmer bevat naast tal van aantrekkelijike i'llustraties o.a. artikelen over Toeisport, zwerftochten op zee, visch en haar schubben, enz., enz. Noord-Holland in Woord en Beeld Noord-Holland in Woord en Beeld geeft als gewoonlij'k flink wat onderhoudende lectuur, benevens talrijke foto's uit binnen en buitenland. Wij noemen o.a. kiekjes van den wedstrijd Nederland'—Tsjeclio-Slowakije, den lOOOsten wagon groente, door de gebr. Kloosterboer uit St. Paneras verzonden, foto's van Am sterdam, keurige opnamen van de opvoering van het nieuwe blijspel Film-maniakken door het Klein Tooneel te Scharwoude, de Zuider- zeewerken, enz. Bizondere vermelding verdienen de foto's van de B\oemententoonstel!ling te Alkmaar. No. 28 van Licht, het populair weten- schappelijke tijdschrift, dat bij den uitgever W. de Haan te Utrecht verschijnt, begint met een zich bij den tijd van diet jaar aan- passend artikel: van F. W. Drijver „Als de Paaschklokken luiden", Carl Ev/ald geeft in een humoristische vertelling „Een leeg huis" veel wetenswaardigs over allerlei insecten. Uitvoerig en aan de hand van diverse illus trates, wordt het weefsel buifen het organis- me besproken. Dr. Henri C. A. Muller be- schrijft de Italiaansche Renaissance en J. W. N. le Heux vertelt veel wetenswaardigs over d stereoscoop en haar toepassingen. In no. 29 behandelt Kees Ursem een dank- baar onderwerpThomas van Aquino en ver telt een onbekende medtewerker, aan de hand van vele illustrates over Het Vaticaan. Inte- ressant is ook een beschouwing over den kringloop in de levenlooze natuur. Een des- kundige vertelt in een vervolgartik:! over De Hel, waarna ttn slotte een ondierwerp volgt waarover men meer gegevens bezit nml. het outvangen van draadlooze telefonie, al heeft ook dit wonder der techniek nog veel dat ons schier onbegrijpelijk schijnt. Panorama, geeft natuurlijk kieken uit' den wedstrijd NederlandTsjecho-Slowakije. J. Schuitmaker Cz., schrijft bij aardige foto's over het Amsterdamsche spinhuis. Deze afle vering geeft een fraaie foto van die Rotter- damsche Maashaven. Bij de.kiekjes van hein- de en verre virfden wij o.a. een tweetal keu rige foto's van het bestuur en den feestmaal- tijd van het Nederlandsch Indisch Verbond. Op den Landweg bij Ommen een fraaie na- tuur-opname, een stemmingsbeeld bij uitne- mendheid. Van de foto's uit het voile leven noemen wij in het bijzonder een fraaie kiek van de onderlinge zeilwedstrijden van de zeilvereeniging „Loosdrecht". Verder zijn er o.a. een paar goed geslaagde foto's van de huwelijksinzegcning van mej. D. de Vlugt en den heer N. A. C. Hijmans. Deze aflevering geeft ook in den tekst weer elck wat wils. XXI. Weenen in den ban van Beethoven Een week lang is Beethoven in deze stad gehuldigd op waardige en eerlijke wijze en hiermee heeft men getracht te vergoeden, wat dezen grooten tooriiheros lijdens zijn leven onthouden werd. Overal is de onsterfelijke mcester der toonkunst in dezen tijd herdacht, in Parijs, Beriijn, in zijn vaderstad Bonn, maar nergens zal de hulde zoo algemeen en zoo indrukwekkend geweest zijn als hier. Want in deze stad kent ieder zijn leven en werk, zelfs de kleinste kinderen weten over hem mee te praten en maken pelgrimstochten. naar zijn woning in Heiligestadt, Modling en Baden. Zij nemern, dikwijls nog onbewust hun petten af en fluisteren eerbiedig „Dort hat der Beethoven gewoihnt". Uit alle werelddeelen waren beroemde mu- ziek-historiei, kunstenaars, muziekliefhebbers en officieele vertegenwoordigers van dertien staten naar hier gestroomd; niet alleen om de rij gala-uitvoeringen in de Staatsopera en de concertzalen mee te maken, maar ook om deel te nemen aan het Interationale Muziekhisto- rische Congres, waar niet minder dan hon- derd geleerden referaten hielden. Sinds kort voor den oorlog heeft Weenen hier niet meer zulk een illuster intemationaal gezelschap bij elkaar gezien. De Ring bood op den eersteri dag van het groote muziekfeest een zeldzaam feestelijken aanblik: de drie groote hotels „Imperial", „Grond Hotel" en „Bristol" hadr den de vlaggen van alle vertegenwoordigende landen uitgehangen en een eindelooze rij auto's reed naar't „Musikvereinsgebaude", waar in een grandioos opgezette feestverga- dering de eerste Beethoven-hulde plaats had. De zaal was met Perzisch« tapijten en kransen versierd, een imnpsante Beethoven- buste stond op het podium en in de eereloge zaten de eeregasten, w.o. Herriot, minister van Frankrijk, von Keudell, minister van bin- nenlandsche zaken uit Dqitsc'liland, de Apos- toiische Nun tins in zijn vlammend rood kar- dinaalsgewaad. Ook zagen wij den Nedertandschen afge- vaardigde jhr. v. Beresteyn. Zij alien huldig- d'en Beethoven in treffende woorden en de mu- ziek, die hij voor meer dan honderd jaren schreef. verccnisrde voor eenige uren de velen, die nog zoo kort geleden in hartlt en verbitte- ring leefden., Alle toespraken stonden in het teeken van de verzoeningsgedachte en een toespraak als die van den Belgischen minister Vander- velde een lofrede op den Duitschen geest, was wel opmerkelijk. Wie had zoo iets in 1914 lcunnen denken! Opvallend was overigens de aanwezigheid van dezen Beigischen minister van buiten- landsche zaken juist in de dagen van de groo te politieke spanning tusschen Belgie en Ne derland. Na de „Festvcrsammlung" begon de serie uitvoeringen, waarmede Weenen bewezen heeft, dat het, althans op ariistiek gebied, de groote inzinking, die na den oorlog te be- speuren was, volkomen te boven is. De feest- dirigenten Franz Schalk, directeur van de Opera en Felix Weingartner, dirigent der 'beroemde Philharmoniker, die alien virtuozen cp hun instrument zijn, hebben in vereeni ging met de solisten, koren en orkesten hun uiterste kraohten ingespannen, om Beetho ven's werk zoo volmaakt mogelijk uit te voe- ren en de vele vreemdelingen zijn huiswaarts gegaan met het besef, dat Weenen nog im- mcr „die unbestrittene musikalische Haupt stadt der Welt" is, zooals Spohr haar inder- tijd genoemd heeft. Het zou te ver voeren hier al het gebodene afzonderlijk te bespreken. Wij vestigen slechts de aandacht op de onvolprezen uitvoering del Missa Solemnis, Beethoven's diepste geloofs belijdenis, die op ons den sterksten indruk heeft gemaakt. Zoo aangrijpend hoorden- wij haar nimmer: het was de eerste maal dat 't Staatsoperakoor dit oratorium uitvoerde en de stemmenklank van deze niet meer dan hon derd zangers en zangeressen. wier discipline en muzikaliteit aan het ongelooflijke grenst. was zoo schitterend en krachtig. als wij het nog nimmer van een koor hoorden. Op denzelfden morgen, waarop Beetho ven's machtigste schepping een menschenzee in het „Grosses Konzerthaus" ontroerde, haddon reedis de verschillende gedelegeerden hun kransen cp het eenvoudige, witte graf van den dcoven Titaan neergelegd. Dit graf ligt cp het uitgestrckte „Zentraifriedhof", waarin men uren lang dwalen moet, om alles te bezichtigen. In het centrum ligt de rij „Eihrengraber", waar zij rusten, aan wien de stad Weenen haar naam als kunststad dankt. Mozart, Gluck, von Suppe, Strauss, Brahms en Hugo Wolf: in hun midden Beethoven Het is een onvergelijkelijk sohoon plekje, waar hij rust. Het is alsof de natuur hier mee- werkt, om haar grooten zanger te eeren. Op andere dagen is het stil en vredig in 'het rond; nu was het moeilijk onze oogen te ge- looven, toen wij op dit eenzaam en verafgele- gen stukje grond een 'haast onoverzienbaren ■menschendrom opeengehoopt zagen staan. Het graf was gedolven onder een stapel kransen en bloemen met veelkleurige linten, eenige duizenden leden van zangvereenigingen zengen met ontbloote hoofden eerbiedig het plebhtiig „Die Ehre Gottes in der Natur" en de verschillende kleederdrachten van de Gostenrijksche bevolking, verhoogden't leven- dige, bonte aspect. Hoe indruikwekkeud deze huldebetooging ook was, wij voor ons denken Beethoven nog schooner te zullen eeren door weer eens een pelgrimsiccht naar zijn rustplaats te maken, maar dan alleen. Op een dag, wanrieer het gerces der duizenden verstomd zal zijn en geen film- en'fotografie-apparaten daar staan opgesteld. Maar wanneer alleen de natum weer haar lofzang zingt, de leeuwerik jubeit en de koekoek in de boomen zit. Dan 'klirikt de natuur weer, zooals Beethoven haar in zijn jeugd gehoord heeft en schilderde in zijn Pastorale Symphonie. Dan pas zal de bezoe- ker en musicus eerst recht het muziekgenie kunnen danken voor de onsterfelijke werken, die hij' in zijn troostelooze eenzaamheid schiqp. Hem danken in de stille natuur, die Beethoven's woning en kerk was, voor het ge- schenk, dat het nageslacht een troost is. De weekdagen .waren gevuld met een in- teressant muziekprogramma, dat niets slechts Beethoven-composities, maar ook tot nu toe weinig gespeelde werken van zijn voor gan gers en leermeesters bracht, terwijl een histo- rische opera-avond, waarop Henry Puree!!, Pergolesi en Rameau vertegenwooixiigd wa ren, voor muziekgesohiedkundigen om van te watertanden was. Enkele belangrijke kamer- muziek-avonden lieten ons't prachtige Rose- quartet in zijn onvergetelijfce Beethoven-ver- tolkingen hooren, terwijl de drie grootstf: meesters van den tegenwoordigen tijd, Ignaz Friedniann (piano), Bronislaiw Hiibermann (viool) en Pablo Casals (cello), een trio vormden, dM nimmer gehoord en wel nimmer weer te hooren spel schonk. Na afloop hadden recepties plaats in den keizerlijken Hofburg en in de foyers der Staatsopera. In de zelden voor het publiek toegankelij'ke verblindende „Kaisersalon" ont- ving de general-direktor der Staatstheaters de eeregasten en alien, die een rod in dit muziekfeest speelden. Het was op deze avonden onmogelijik zich voor te stellen, dat we in een land waren. waarin men luttele jaren geleden nog aan hongersnood en algeheelen ondergang overge- leverd was. Schitterende goudbrocaat-toilet- ten, de heeren in rok, beladen onder ordetee- kenenhet aspect van het geheel was als van een aristocratisch hoffeest. De ontvangst in de Zeremoniensaal deed1 even grandioos aan als in den lceizertijd: nu nam de grijze, eer- biediwaardige en beminneiijte president dr. Hainisch de plaats van den ouden Franz Jozef in. Slechts de pracht der militaire uni- formen ontbrak, maar bet stralende licht der kroonluchters, de overdaad der buffetten met hun opeenstapeling van geraffineerde spijzen en exquise dranken en twee groote orkesten, die voortdurend Strausz walsen Oosten- rijiksche specialiteit! speelden gaven den indruk van een galabal uit den ouden tijd. 't Is merkwaardig, zoo snel als in een repu- bliek weer de gewoonten van een monarchic worden aangenomen! We kunnen in dezen brief slechts. een greep do'en uit al hetgeen wij in de afgeloo- pen dagen bel'eefden. Den sterksten indruk schonk ons wel de spontaan-hartelijke ont vangst in het middeleeuwsche dorpje Mod- ling, waar de bevolking een is met muziek en een vooral met Beethoven. In de jaren 1818, 1'819 enl820 woonde de groote componist hier in haast onvindbaar kleine huisjejs, doolde dvgen lang rond; door d'e wild roman- tische natuur en werkte er aan zijn machtig ste scheppingen, de Missa Solemnis en de de spijs voor gezonden en zieken. negende symphonie. Hier waren beroemde congressisten op den laatsten dag van het muziekfeest te za- men gekomen: uit alle deelen van Amerika en Europa. Niemand van ons land had er een vermoeden van, dat de eenvoudige bewoners van dit kkine dorpje zoo jubeiend hen ont- vangen zouden, die „htin" Beethoven een hul de kwamen brengen. De gemeenteraad stond op het balcon van het stadhiiis, de burgeineester sprak een liar- telijke welkomstrede, uit alle huisjes hing de viag en we voclden ons met de kunstlievende dorpelingen onmiddellijk als oude, trouwe vrienden. En zelfs de jongsten der Modlin- gers wistcn van Beethoven's leven te vertel- len, gescliiedenissen en anecdoten, die zij weer van vader of grootvader gehoord had den. We liepen over wegen, waar ook Beet hoven ging, we stonden voor zijn ledikant en keken door de venstertjes uit over de bergen en bosschen, die de „eenzame zonderling" of de „verriickte Musikant", zooals hij hier gc- noemd wordt, van alle kanten doorkruiste. Modling is door de eeuwen heen het para- dij-s geweest voor musici en litteratoren. Schubert, Wagner en Hugo Wolf brachten er korteren of langeren tijd door, modcrne componisten als Schonberg en Anton Weber werkten er, Grillparzer en Wildgans werden er tot hun schoonste scheppingen geinspi- reerd. En wij zullen den dag, waarin ook wij voor eenige uren dit gebenedijde paradijs- plekje mochten betreden, nimmer ineer kun nen vergeten. Herriot, de vermaarde Fransche politicus. die zich in deze dagen als een grondig mu- ziekkenner ontpopte, liep eenvoudig tusschen ons in, maakte voortdurend aanteekeningen, evenals hij't tijdens de uitvoering der „Missa Solemnis" in zijn partituur deed. Vclen van ons stonden eenige oogenblikken in stil ge- peins voor het kleine poortje, dat toegang bied't tot den ..Christhof", waardoor de arnie doove honderden malcn wandelde, om langs een wenteltrap zijn afgelegen kamertje te.be- reiken. Hier woonde hij in een van zijn zwaarmoe- digste perioden, waarin hij zich meer en meer van de wereld afkeerde. Na rustelooze omzwervingen door de gr-ootsche natuur, wandelingen, die soms eeni ge dagen duurden eens werd hij zelfs dcor de gendarmerie wegens landlooperij opge- pakt kwam hij dan ver waar lcosd. verwil- derd terug en wierp de noten op 't papier, brulde en tierde, beukte op zijn vleugel om nog maar iets te hooren, zoo hard, dat men hem in dit huisje tot tweemaal toe de huur opzegde wegens fcurengerucht. De uren, die wij hier doorbrachten, zijr, onvergetelijk: een dag, waarin ons Beetho ven's muziek begrijpelijker is geworden, om dat wij nu de streek en de sfeer kennen, die hem tot zijn scheppingen inspireerden. Hun, die dezen zom-er een do-el zceken voor een vacantiereis, kan ik slechts toercepen: ,,Komt eens naar hier! Ga wat verder dan het tradi- tinnee'e Zwitserland en bezoskt Modling, het meer dan duizend jaren oude stadje aan de o-ostzijd'e van het uitgestrekte Wiener Waid. Voor natuurliefhebbei's en gesehiedkundigen is dit plaatsje, waarvan Richard Wagner schreef: ..Vcn dort schied ich beruhigt, be- gliiekt und versohnt", een parardiis, dat vooral r*p romantische naturen, die den mo- dernen, nuchteren tiid ontvluchten willcn en -eens eenige eeuwen terug wenschen te leven, een dkoen indruk maken zal. In deze streek. met haar wilde bosschen en grillige rotsen haar uitgestrekte wijntuinen, haar zwoelriekende kastanje- en lindeboo- men. haar zGmernachtelijke paden. waar men in de stilte slechts den zans van den nachk- gaa-1 hort, wordt muziek geboren. Hij. die iets grootseh wil seheppen. geluk zoekt of rust voor den chaos van zijr, irmerlijk, kan dit slechts vinden in een lardschan a!s dat rondom Modling: de scad der „Missa So lemnis". GRIEKENLAND. DE GISTING IN HET LEGER. Arrestatie van hooggeplaatste nulitairen. Het B. T. A. meidt uit Athene, dat de bla- den de arrestatie berichten van een generaal en een kolonel, die beschnldigd worden ge tracht te hebben zich tegen de door de regee- ring getroffen maatregelen ter bestrijding der discipline in het leger te hebben verzet. De arrestatie van andere officieren is waarschijnlijk. TURKIJE. BUITENLA NIDSCHE BETREI< KINGEN. Zuid-Slavie biedt een bondgenoot schap aan. De correspondent van de „Voss. Ztg." ver- neemt vian welingelichte zijde, dat deZuid- Slavische regeerfng Turkije een bondgenoot- schap heeft aangdboden voor het geval van een Italiaansdh-Buigaarschen aanval. In Turkije schijnt men daamaar echter geen ooren te hebben. In Turksche politieke kringen is men van meening, dat Turkije alles moet doen om buiten een eventueel gewapend con flict te blijven. KORTE BERICHTEN. i Tijdens afwezigheid der familie Des- parrin drong te Clermont-Perrand een 70- jarige buurvrouw de woning binnen. Toen de zoon thuis kyam trachtte de vrouw te vluchten, doch hij wierp haar een stoel tegen de beenen, waardoor zij struikelde en de iiap afviel, waar zij dood bleef liggen. Te Losheim en omgeving, district Trier, 'heeft een groote bcschbrand gewoed, waar- aan 600 H.A. bosch over meerdere gemeen ten verspreid ten offer zijn gevallen. Met groote mceite gelukte het de brandweer mei krachtige medewerking der bevolking het vur aan den straatweg Weiskirchen—Zerst, die midden door het bosch loopt tot staan te brengen. Te Aries aan den mond van de Rhone zijn een huisgezm van yier personen, vader, moeder en bvee Jdnderen, en nog drie andert personen dcor dolle kaiten gebeten. Allen zijr naar het Pasteurinstituut te Marseille over gebracht. De katten, een zevental, zijn afge maakt. Op een landgoed van den Italiaanscher koning, bij Pisa zijn 4 man van het persone bij het visschcn met een motorboot vcrdro ken. OP ZOEK NAAR EEN VERLOREN SCHAT. Te Rochefort wordt op het oogenblik een expedifie uitgerust, die zal trachten een schat terug te vinden ter waarde van meerdere mil- lioenen, welke sinds 1820 bij't eiland Oleron op den bodem der zee ligt. In den loop der tijden zijn reeds herhaalde vruchtelooze po- gingen gedaan om de plaats te vinden, waar de schat, uit diamanten en baren goud be- st'aand, ligt, doch men meent thans de juiste plaats te hebben ontdekt. Tijdens de "Fransche revolutie was een graaf de Saint Pol naar Amerika uitgewe- ken. Hij was er zoo gelukkig in zijn onder- nemingen dat hij na dertig jaren een onmete- lijk fortuin had bijeengebracht. In 1820 be sioot hij naar Frankrijk terug te keeren en na zijn bezittingen in goud en kostbare stee- nen te hebben omgevyisseld, charterde hij een schip, le Jeune Henri, waarin hij een groote brandkast liet plaatsen. Het schip had een voorspoedige reis tot het bij het eliand Oleron lijdens een hcvigen storm tusschen het eiland cn het vasteland op de rotsen liep en zonk met de safe, welker inhoud den graaf de Saint Pel tot een der rijkste bewoners van Frankrijk zou hebben gemaakt. SCHOONHE1DSWEDSTRIJDEN- MANIE. De Engelsche stad Bath schijnt een schoon luidminnende stad te zijn. Om een haverklap kan men in de Engelsche bladen lezen, dai deze stad schoonheidswedstrijden organiseert. Dit gaat dan gepaard met groote feesten. waar men zich kcstelijk vevmaakt en waat ender groote belangstelling de prijzen, die worden beschikbaar gesteld, worden uitge- reikt. Een der jongste schconheidswedstrijden was de „Pretty Ankle Contest", die geweldig opgang maakte en waar honderden meisjes dei'ilcerden om hun fijne enkels te laten be- v/onderen natuurlijk dcor honderden man- nen, die daarvoor waren lcomen opdagen en op den vrouwenenkel den besten kijk hebben. De meisjes van Bath schijnen echter niet al leen mooie enkels te hebben, doch ook hun polsen inoeten de moeite waard: zijn. En zoo hebben de meisjes Donderdag opnieuw gede- fileerd met vooruilgestoken ontblooten arm cm de mannen in staat te stellen, te bepalen, wie harer de gelukkige bezitster was van den fijnsten pols. Op dezen wedstrijd was tevens een prijs beschikbaar gesteld voor het meisje met de donkerste oogen. Begrijpelijk heeft het erg lang geduurd, voordat de jury het meisje met de donkerste oogen kon aanwij- zen: er waren vele meisjes met zeer don- kere oogen, zoodat de jury ambtshalve lang in de diverse oogenparen moest staren. Hiermede waren de attracties van dezen wedstrijd nog niet uitgeput. Ook voor de heeren was een „Contest" georganiseerd. Er waren n.l. prijzen beschikbaar gesteld voor hem, die de zwaarste wenkbrauwen en voor dengeen, die den kaalsten schedel had. Of zich voor dezen wedstrijd veel N deelnemers aanbeden, venneldt de historie echter niet. WAS FRANS JOZEF EEN ZOON VAN L'AIGLON? Deze verbluffende vraag, die men over 'f algemeen nauwelijks zou durven stellen, wordt in de Italiaansche „Stampa" niet alleen geopperd, maar zelfs fcevestigend oeant- wocrd! Het blad zegt, dat pas ontdekte brieven zouden bewijzen, dat de hertog van Reich sta-df,een liaison had met aartshertogin So^ phie van Oostenrijk en da-t daaruit een kind is gesprcten, dat niemand" anders was dan de latere keizer Frans Jozef. De brieven gaan vergezeld van portretten van den hertog op 19-jarigen leeftijd en van den keizer op zijn l'S-de'jaar, die inderdaad frappante gelijkenis' vertconen. Een ander portret toont den her tog van Reichstadt met een klfin kind, ziii zoon, op zijn knie! HET EINDF. EENER LIEFDESIDYLLE. In den vroegen ochtend van Zaterdag zag een arbeider in het gehucht Senlisse, op deh weg van Rambouillet naar Cherreuse, geheep ter zijde een auto staan. Toen hij naderbij kwam bemerkte hij tot zijn schrik dat aan het stuurrad een'jong meisje zat, welks levens- geesten waren geweken, terwijl naast haar het lijk van een jongen man lag. Het aanstonds ingesteld on-derzoek toonde aan dat de jonge man de 25-jarige Ameri- kaan Julian Meredith was, die juist Donder dag j.l. zijn verloofde, Marion Roberts, 23 jaar, die uit Amerika kwam, in Havrehad afgehaald. Miss Roberts, die. geruimen tijd Ballonnetjesman: Heidaar, maat je zal me die rijksdaalder kopergeld motte terug- geve, die ik je wiiseide. (London Opinion) hebbsn eenlgen tijd v66r en na de bcvalling een verstcrkend en blocdvormend middcl noodig. Dr. HOMMEL S HAEMATOGEN-TABLETTEN ijn in roo'n gcva! verrc te verkiezc# boven andere pracparatcn. die spoedig tegenstaan, omdat zi) door i hcerlijke chocolasmaak altijd aangenaam in neracn zijn. Voedend, opwekkend, sterkend. Per Doos f 1.90 bij Apotb. en Drogiscen. HOMMEL'S HAEMATOGEN, beste bloedvormendc en versterkende middel sedert 35 jaar. VLUGKOKEND HAVERMOUT

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 7