DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Buiteniandsoh gamengd nieuws. 98 Honderd ncg^en en fwintfgste J&argansr 1927 WOENSDAG 27 APE1L D igelijksch overziehf. Baaifewlawd Radio-hoekje Dil nuftmier besfaal uit 2 bladen. PLJ-JIX'. - Deze Conrant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feestdagennltgegeven. Ibonnementsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden voox Alkmaar /2.— franco door bet geheele Rijk 2JO. AfzonderlJjke en bewqanummers 5 cents. PRUS OER QEWONB AUVERIENTtfiNi Per regef /ft.25, bij groote contracteo rabat Qroote tetters naai pleafsrolmfe Brieveo franco oan de ft. V. Boek* en HandelsdrukkerQ f/b HBRfllfc C08TSI* Voordam C9. Directeun O. H. KRAK. Telef.nr. Administrate 3. Telefoonnr. Rcdactie 33. Hoofdredacieuri TJ. N, ADEMAt Fostgiro 37060. Wacht u voor Amerika!!! De Fransche actie tegen het Corti- numisme. De Russische vrouw wordt soldaat. Tardieu, de huidige Fransdhe minister van ope aba re werken heeft een boek geschre- ven dat, den schoonen titel ,,E>evant l Obslac- le" dragend, een verhandeling bevat over de historiscihe en psychologiscihe betrekkingen tusscfhen Frankrijk en Amerika. Het opmerkelijke van dit boek is, dat het waar Frarikrijlc toch door het ingrij'pen van Amerika en nergens anders door gered werd van een volkomen nederlaag in den wereld- oorlog een alles-behalve Amerikaansch ge- zinden geest adernt IntegendeelTardieu, die tijdens den krijg hooge comimissaris van Frankrijk was in de Vereenigde Staten doet weinig anders dan Amerika verwijten toevoe- gen en Frankrijk op gemaakte fouten wijzen Fouten, zooals daar zijn: de tout om in 1917 te gelooven dat de Ver. Staten ten be hoove van Frankrijk en niet voor zich zelf ten coring togen; de fouit om in 1920 te heb ben geloofd dat de Amerikanen zonder man da at waren toen zij de politick aanprezen, waaruit de afzonderlijke vrede zou voort- spruiten; de tout om in 1919, na de nutte- looze po'ginig cm de schulden-kwestie te rege- len, te lang te hebben gehcopt, dat men haar zou oplossen zonder er over te spreken; de tout dat het de vermindering der Fransche schuldvorderingen heeft aanvaard zonder de kwestie eener vermindering van Frankrijks schuld op te werpen. De minister geeft een belangwekkende be- sohouwing over het verschil in psychologi- schen aard tusschen ,de beide volfcen. Ameri- ka's geschiedenis is geevolueerd rondom de groote economische problemen; die der Fran- echen daarentagen was slechts veldslagcn en verdragen. Het Fransche volk weet betreffen- de den jongsfen oorlog alles wat met veldsla- gen, grenswijzigingenenz. te maken heeft, maar het is onbekend met de realjteit der fi- nancien en economic, welke het lot der veld- slagen beheerschte. Het verwart steeds datge- ne wat het van het neutrale Amerika leende met hetgeen het oorlogvoerende Amerika het voorsdhoot. De schadevergcedingsbetalingen en het Dawesplan blijven een mysterie; Frank rijk' acht deze kwestie secundair, en dit is een bedroevende voorwaarde om te discussieeren met een volk, welks politieke strijd om de ta rieven, den goudstandaard of de trusts heeft godraaid. Vervolgens wijst Tardieu op de slapp- wijze, waarop het Fransche Parlement in de dagen van Wilson is opgetreden. De Kamers en de pers bogen voor den toenmaligen pre sident in het stof, in de meening dat zijn denkbeelden die van Amerika waren. En ten slctte zond het de verkeerde mannen uit om over het schuldenvraagstuk te onderhandelen Nodhtans, niets is verloren, meent de schrij- vtr De Amerikaansche openbare meening is in de politick wankeltoaarder dan in welk an- dei land ook. Frankrijk heeft er onder gele- den, maar het kan er nog van profiteered. Het niet-begrijpen op een bepaalden dag be- wijst niiets voor de volgende dagen. Het toont alleen maar de gemaakte fouten. In Novem ber 1916 was bijna geheel Amerika tegen den oorlog, doch in April daarop er voor. „Avec les Americains, rien n'est acheve, tout est en devenir" Zooals men herhaaldelij'k uit beriehten in ons blad heeft kunnen opmaken, begint Frankrijk ook tegenover het communisme meer en meer openlijlk stelling te kiezen, al leen is het ditmaal niet Tardieu, doch minis ter Sarraut, die den toon aangeeft. Men meene echter niet, dat dit krachtiger optreden overal onverdeelde instemming vindt! Allesbehalve! Het scepticisme ten aanzien van de „kraeh- tiige maatregelen" van minister Sarraut winf steeds veld, te meer waar men zich er reken- schap van geeft, dat bij de huidige samenstel- ling van het ministerie de regeering gemak- keliik schaakmat zal worden gezet. Vooral in de sterke radiikale partij is de verwarring zeer groot en het is niet onwaar- sohijnlij'k, dat daar de kwestie tot een split- sing zal leiden. waarvan de tegenwoordige regeeringsmeerdenheid den weerslag zal vin- den. Een groot deel der radicalen is zeer boos op minister Sarraut daar ziin „oorIogsverkla ring" aan Constantine de verwijdering tus schen social isten en radicalen nog ver groot en dientengevolge de linksche radicalen in bun kartelplannen gedwarsboomd worden. Zij doen het voorkomen, alsof het commn- nistisch gevaar zulk een alanmikreet niet ver- dient en oordeelen, dat de tactiek van H-erriot om dat gevaar eenvoudig te negeeren de voor- keur verdiende. De waarheid is echter, dat die tactiek de communisten in staai heeft gesteld hun actie te vermomm-en en zich in stilte te organisee- ren. Mocht m Sarraut de da ad bij het woord voegen, en tegen de communisten optreden, dan zal dit de toenadering tusschen socialis- ten en communisten ongetwijfeld vergrooten c-n waar een deel der radicalen tot geen prijs, de roode kiezersmacht van zich wil afstooten, daar zal een nieuwe poging, om het kartel te herstellen niet uitbldjven, alle congresbeslui- ten ten spijt. Het is dan ook waarschijnlijk, dat onder de wassende agitatie weer twee groote concen- tratie3 tot stand komen; rood tegenover na- tionaal blok concentraties die ook den ver- kkzingsstrijd voor 1928 zullen beheerschen. Maar tot dusiver heeft het er nog alien sdiijn varr, dat het accoord gema'kkelijker te verwezenlijken zal zijn onder de linksche ele- menten, dan bij de behoudsgezinden. Zeer typisch is het, dat ondanks het con- gresbesluit van Lyon de sorialistische leider Leon Bium stelling neemt tegen Sarraut en voor de communisten, terwijl radicaal-socia- listische bladen, zooals het oude kartelorgaan „le Quotidien" ook Sarraut aanvallen. Men is zeer beuieuwd naar de houding, die verschillende radicale voonmannen bij den ka- merterugkeer zullen aannemen, daar het ze- ker is, dat de socialisten en communisten over de rede van Constantine een defeat zullen uit- lobken, om de radicalen tot stelling nemen te dwingen. Een dergelijk defeat kan ook ernstige moei- lijkheden aan het kahinet bezorgen. De Russische volkscommissaris van het departemeni van oorlog heeft voor den raad der Sovjet-Unie een rapport uitgdbradit over de militaire toerustingen. Daarbij verklaarde hij o.a. dat een organi- satie voor het afweren van een chemischen aanvalsoorlog hard noodig is. De Russische vliegvloot wordt gestadig uitgebreid en is voldoende tot verded'iging van de Oost- en van de Zwarte Zee. De organisatie van de industrie voor tijderi van oorlog levert groote moeilijfcheden van materieeleh aard op. Het transportvraagstuk vereischt reeds in vredestijd alle inspanning van de arbeiders, aldus de commissaris. De belangwekkendste en meest interessante verklaring was echter wel deze: dat, hoewel de conditie van het roode leger uitstekend is, het toch noodig zal zijn ook de vrouwen militair op te voeden en te bekwamen voor den oor log De vrouw als soldaat Waarom ook niet? De vrouw kan immers alles!!! Ook't sol- daatje spelen zal haar wel behoorlijk af- gaan!!! CHINA. DE TOESTAND. De onderhandelingen over de nieuwe nota. De onderhandelingen tusschen de gezanten der vijf groote mogendheden te Peking over de antwoordnota aan de Zuid-Chineesche re geering vorderen nog niet veel. Naar verhiidt, willen de Vereenigde Staten hun goedkeuring niet hechten aan den tekst van de nieuwe nota, hoewel daarin elke toe- speling op'maatregelen van geweld vermeden meet zijn. In conservatieve kringen te Londen wordt verklaard, dat het noodig wordt, dat Enge- land een zelfstandige politick in China gaat voeren, gemeenschappelijk met die mogend heden, welke met Engeland willen samen- gaan. Engeland kan niet onbepaalden tijd op anderen wachten, als Engelands aanzien en belangen op het spel staan.' Tweed'uizend sol dat en der Ncor- deliiken verdronken. Twee sleepbooten, die ongeveer een dozijn booten vol Ncordelijke soldaten sleepten, poogden den Zuidelijken oever van den jang'tse bij het fort van Nanking te bereiken, maar door zceklichten.werd de nadering ont- dekt. Er werden van het fort 80 granaten afgeschoten waaronder alle booten tot zinken werden gebracht en alle soldaten, ten getale van 2000 man, verdronken. Noordelijken en Zuidelijken. De strijd hervat. Uit China wordt gemeld, dat te Nanking en Poekau de strijd tusschen de beide krijgs- machten, die de tegenover elkaar liggende oevers bezetten, hervat is. Van beide zijden wordt met zwaar geschut gevuurd en vijf -Kantonneesche kannoneerbooten, die de rivier waren opgestoomd, fcombardeerden Poekau hevig. De strijd duurde eenige uren en werd in de duisternis gevoerd. DE VER. STATEN EN CHINA. Volgens m^ededeeling van het Staafsdepar- tement te Washington heeft Kellogg gewei- gerd toestemming te verleenen tot deelneming aan de nieuwe gemeensehappelijke protest- nota, welke de groote mogendheden zullen zendep aan den minister vac buitenlandsche zaken van Hankau. - VOLKENBOND. DE ONTWAPENINGSCONFERENTIE. Het einde. Na een lamge rede, waarin hij wees op de froote moeilijkbeden, die de commissie bij1 et uifwerken van het ontwerp-conventie had ontmoet en die door de publieke opinie niet steeds konden worden begrepen, heeft de voorzitter der voorfeereidende ontwape- ningsconferentie gistecmiddag de laatste zit- ting gesloten. INTERPARLEMENTAIRE CONFERENTIES. de De ontwapeningskwestie hoofdschotel. De Interpariementaire Raad, die te Genfeve vergadert ter voorbereidtog van de Inter- parlementaire Conference te Parijs in Augus tus, besloot de ontwapeningskwestie tot bet hoofdipunit van de beraadslagingen te Parij® te maken en dan nadiru'kkelijk te pirotesteeren tegen de tijdens de discussies in de voorbe- reidingscommissie der Ontwapeningsconfe- rentie gebleken neiging van verschillende re- geeringen o mniet alleen niet te ontwapenen, doch zelfs de bewapening nog te vermeerde- ren. Gelijktijdig vengaderde hiex de ontwape- ningscommissie der Inferparlementaire Unie, die tot algeheele overeenstemming kwam omtrent een ontwerp-conventie, aan de te Parijs te houden Interparlementaire Unie voor te leggen. Dit ontwerp-conventie wil ook beperking van de geoefende reserven en de militaire uitgaven en bevat voorstellen tot het scheppen van een permanente ontwa- peningscommissie te Geneve op den grond- slag van het ontwerp-conventie der Fran sche regeering betreffende het toezicht op en de naleving van de conventie. DUITSCHLAND. STORMEN EN OVERSTROOMINGEN. Uit alle deelen van Duitschland komen be riehten omtrent overstroomingen en door de jongste stormen aangerichte schade. Aan verschillende Wolffberichten ontleenen wij, dat vooral Berlijn, Stettin en Hamburg ernstig door den storm zijn geteisterd. Vele rivieren, met name de Elbe, stijgen onirust- barend, hier en daar zijn reeds dijken door- gebroken en landerijen overstroomd. FRANKRI IK. DE KATHEDRAAL VAN REIMS. Gelijk reeds gemeld zal op Hemelvaarts- dag de kathedraal van Reims, welke in den oorlog vrijwel tot een ruine was gesohoten, weder in gebruik worden genomen. Tot dusver is voor de restauratie ongeveer 11 millioen francs besteed, verklaarde dezer dagen de aartsbisschop van Reims, kardinaal Lufon en het zal, meende hij, nog wel tien jaar duren, eer het herstellingswerk volledig beeindigd is. Voor het herste! van het dak, geheel in lood, was 6 millioen francs benoodigd, welke wer den verschaft door den beer Rockefeller. Ver- der hebben nog bijdragen gegeven Groot- Brittannie, Noorwegen en Denemarken. Er was verteld, aldus voegde de kardinaal er aan toe, dat de ridders van Columbus 100.009 dollar zouden sturen, maar tot dusver zijn die nog niet gearriveerd. Behalve het dak zijn het middensohip en de zijheuken gerestaureerd, het buitenwerk moet op het dak na nog zoo goed als geheei worden hersteld. ENGELAND. DE BESTRIJDINOSCAMPAGNE DER ARBEIDERS. De Lagerhuisfractie der Arbeiderspartij doet een uitgebreid plan-de-campagne op maken, om het ontwerp nopens de vakver- leenigingen te bestrijden. Fractie en ontwerp zijn beide in kleine afdoelingen onderver- deeld, terwijl een deskundige onder de lei- ders van het hcofd staat van elk peleton leden, dat eein aantal clausules van het ont werp te bestudeeren en te bestrijden heeft ge- kregen. De decentralisatie is nog zelfs verder doorgevoerd, want elk individueel lid van de Arbeidersfractie in het Lagerhuis heeft een bepaald artikel van het ontwerp voor zijn rekening gekregen om er volkomen ver- trouwd mee te raken en in staat te zijn, er lang en breed over te praten. Een ander plan is opgemaakt om er voor te zorgen, dat er steeds een aantal Arbeidersleden in de dis- tricten propagandalezingen tegen het ont werp houden, waarvoor het geheele land in secties is verdeeid. Er floet zich hierbij echter een moeilijkheid voor. n.l. dat de machf der fractie in het Lagerhuis niet te veel mag worden beperkt en evenroin de actie in het land schade map- lijden onder de obstructie, die in het Huis moet worden gevoerd. DE WET OP DE VAKVEREENIGINGEN. Oud-Minister sir Robert Home, die thans voorzitter van de internationale Kamer van Koophandel is,- heeft in een redevoering ver klaard, dat het wetsontwerp betreffende de vakvereenigingen het meest kritieke is, dat aan dit parlement is voorgelegd. Een botsing tusschen de regeering en een deel der bevolking is volgens zijn meening onvermijdelijk. De conservatieve partij zal zonder vrees den verkiezingsstrijd aanvaarden. DE WONINGBOUW. Officieele djfers toonen aan, dat het aantal wonimgen, dat in Engeland en Wales wordt gebouwd, toeneemt. Naar schatting werden het vorige jaar tweehonderd duizend wonin- gen gebouwd en voor de twaalf maanden, ein- digende Maart 1927, was het aantal twee honderd zevemtienduizend. De totaale woning- productie na den oorlog bedraagt achthonderd zes-en-tachtig-duizend huizen. De huuiteperkingswet zal in December a.s. afloopen en het lijlkt waarschijnlijk, dat te gen dien tijd bijna een millioen huizen meer beschiikbaar zullen zijn dan ten tijde van den wapenstilstand, toen de eerste speciale maat regelen om den bouw te bevorderen, werden -genomen. GRIEKENLAND. OOK EEN INTERNATIONALE. Wij hebben gemeld, dat men te Florence een valsohemuntersbende op het spoor was gekomen, die pondsterlingbiljetten namaakte. Thans wordt uit Athene bericht, dat aldaar 40 personen zijn aangehouden, die deel uit maakten van een uitgebreide intemationale van valsche munters. Zij brachten valsche Egyptische en Engelsche bankbiljetten in om- loop en hadden reeds voor een bedrag van 3.000.000 uitgegeven. Een beambte van een der Atheensche ban- ken waarschuwde de politie, dat iemand, met wien hij in een cafe had kenmis gemaakt, hem had verzocht behulpzaam te zijn bij de ver- spreiding der biljetten. Oogenschijnlijk ging hij op dit voorstel in en intusschen volgden de rechercheurs den valschen munter, spoor- den diens medeplichtigen op door zich als kellners, enz. vermomd in de cafe's en dans- zalfen op te houden en ontdekten ten slotte het „hoofdbureau" der valsche munters. Er werd een inval gedaan en het resul-taat was zeer loonend. De leider der bende bleek een Syrier te zijn, Wokitis genaamd. ITALIe. DE POLITIEK JEGENS ALBANIe. Het oordeel van Nitti In een interview met den Parijsehen cor respondent van de „Vreme", een In Belgrado verschijnend blad, heeft Nitti, de Italiaansche oud-premier en tegenstander .van het fasds- me, verklaard dat naar zijn oordeel de hui dige koloniale politick van Italie volstrekt verkeerd is, daar Italie geen kapitaal bezit en het beschamend zou zijn om Italiaansche arebiders naar de kolonien te brengen om ze met negers te laten concurreeren. Italil, Ja pan en Duitschland staan hed-en ten dage tegenover de grootste problemen van over be volking, maar ze op te lossen door kolonisa- tie zou een naif plan zijn. Italie heeft Albanie niet noodig Het had behoefte aan Albanie ten tijde van de dubbel- m-onarchie, daar de Italiaansche staatslieden de eventualiteit van een oorlog met Oosten- riik onder het oog moesten den. Doch Italie heeft nu niet de rninste reden om tegen Zuid Slavie oorlog te voeren. Boven dien is de ko- lonisatie in Albania onmogelijk wegens de moeraskoortsen. Men heeft over mijnrijkdom- men gespro-ken, doch dit is een belachelijke legen-de. Toen Nitti premier was, toog een commissie naar Albanie om een onderzoekin te stellen. Zij achtt ekolonisatie niet mo-gelijk. Nitti is van meening, dat de huidige Itali aansche politick gesteund wordt door de Britsche conservatieve regeering, die om een of andere onbekende reden alle reactionaire regeeringen in Europa, zooals de Italiaan sche, Spaansche, Hongaarsche en Bulgaar- sche, helpt. Het is bedroevend, aldus de' Ita liaansche staatsman, dat de moeder der par- lementaire regeeringen voor de 'reactie werkt. OOSTENRIJK. DE VERKIEZINGEN. Persstemmen. Terwijl de „Arbeiterzeitung" den uitslag der verkiezingen voor den nationalen raad als een overwinning der sociaal d-emocratie viert, betoogt de christelijk-sociale „iReichs- post" dat de aanval der sociaal-democratie is afgeslagen. Alle burgerlijke bladen welke niet de par- tijen der eenhefdslijst vertegenwoordigen wij zen er op, dat een verandering van beteeke- nis niet heeft plaats gehad en dat die winst der oppositie_ na de verdeeli-ng der restzetels hoogstens drie of vier zetels zal bedragen. De ,,Neue Freie Presse" betoogt, dat er voor de regeering geen reden bestaat om af te treden en dat links in Oostenrijk een zijner ernstigste teleurstellingen boekte." De correspondent van de „Echo de Paris" schrijft in verband met den uitslag van de verkiezingen in Oostenrijk, dai dr. Seipel in nxeuw? oyer een voldoende D onder dag 28 April. Hilversum, 1050 M. 12.Politieberichten 12.352.Lundhmuziek door het Trianon- Trio. 3.39—4.30 Uurtje voor wees- en zieken huizen. 6.7.45 Concert door het H. D. O ortkest. Mej. Jans Bierman, sopraan. 7.45 Po litieberichten. 10.30 Persberiohten. 8.10 Aan- sluiiting van het Concertgebouw te Amster dam. Het Concertgdbouw-orkest onder lei- ding van Wil lam Mengel'berg. Uitgevoerd worden de 9e Symphonie van Beethoven en de Cantate van Bach. 10.30 Radio-Tooneel. „De spreektaalveredelingsbond", klucht in 1 bedrijf van C. P. Brandt van Doorae. Rol- verd. Strikt, gepens. majoor, Rienk Brouwer. Mevr. Strikt, Mevr. Maletzky-Kiehl. Everar- da Strikt, hun dochter, Greta Schoonderberg. Van Eibergen, J oh. Fischer. Worrega, Jo de B-oer. Het stub speelt in een groot dorp. Daventry, 1600 M. 10.20 Kensington-sa- lon-orkest. Ph. Carey Foster, sopraan. Solis- ten (bariton, viool). 11.05 Voorlezing. 11 25 Concert vervolg). 12.20—1.20 Gramofoon- muziek. 2.20 Evensong van de Westminster Abbey. 3.20 Orkestconcert. 4.35 Kinderuur- tje. 5.20 Lan-dbouwberichten. 5.40 Dansmu- ziek. 5.50 Tijdsein, wderbericht, nieuws 6.05 Dansmuziek. 6.20 De senates van Beethoven Pianomuziek. 6.30 Vaudeville-programma. Operette-fragmenten, Lancashire dialect. Schetsen. D. Hyden, viool. S. Wright, cello. P. Ryan, clarinet. E. Pogg, piano. 7.35 Po- pulair concert. Orkes-t en ko-or. 8.20 Nieuws- berichten. 8.40 Causerie: Lake Geneva. 8 55 Concert (vervolg). 9.07 „The last straw and the next", van L. du G. 9.35 Koorzang Volksliederen. Orkestfbegeleidin-g. 9.50—11.M Dansmuzielk. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 9.50 10.20. Concert. 11.501.10 Orkestconcert. 4.054.55 Kinderuurtje. 8.0510.10 „Das Riheingold", opera van Richard Wagner. Groot orkest en koor. Langenberg, 469 M. 12.25—1.25 Orkest concert. 4.20;5.20 Orkestconcert. 7.35— 8.05 Vroolijk concert. 8.2010.05 „Gyges und sein Ring", tragi-comedie in 5 acten van Fr. Hefcbel. 10.2011.20 Dansmuziek. Konigswusterhausen, 1250 M. en Berlijn 484 en 566 M. 1.506.15 Lezingen en les sen. 6.157.05 Concert. Geboortedag Fr. v. Sesseheim (Friederike und Goethe). Deel am a- tie, zang met pianobegeleiding. 7.50 Ringel- natz leest eigen gedichten voor. 8.45 Sonate voor viool en piano d-moll op. 121, Sdiu- mann. 9.5011.50 Dansmuziek. Hamburg, 394.7 M. 11.50—1.20 Orkest concert. 1.252.05 Kamermuziek. 3.35 Ooera-fantasieen. 4.20—5.15 Dansmuziek. 5.20—6.10 Vroolijk concert. 7.20 „Snider Morig", comedie in 3 acten van Schurig. Daarna tot 11.10 her-uitzendingen. Brussel, 509 M: 4.205.20 Kindermati- nee. 7.20 Galacon-cert. 8.15 Causerie. 8 3d Vervolg-concert. 8.40 „Les Sinceres", come die. 8.50 Piano-concert. 8.35 Causerie. 9.10 Fragmenten van Indes Galantes, Rameau. meerderheid zal beschikken, om het werk van het economische en financieele herstel van Oostenrijk voort te zetten. DOOR EEN STIER GEDOOD. Maandag is te Lakenheath, in Suffolk, het lijk geschouwd van majoor Neveridge Smit, die vroeger aan den Boerenoorlog deelgeno- men en in den grooten oorlog bij de Engel sche luohtmacht dienst gedaan had. Twee we- k-en geleden had hij als vlieger-officier ont- slag genomen en was hij naar zijn boerderij teruggekeerd, die zijn familie tijdens zijn af- wezigheid had bestierd. Een tijdje nadat hij Zaterdagochtend erop uitgegaan was om een stier te voederen, zag zijn stiefdoch-ter het beest op zijn borst knielen. Zij verjoeg het door steenen te werpen en ontbood een zieken- au-to. De hulp was dadelijk bij de hand, maar majoor Smith bezweek spoedig daarop. De stier had hem op zijn horens genomen en weggeslingerd. Zes of zeven jaar geleden was zijn vrouw ongeveer driehonderd meter van de plaats waar hij zelf om het leven kwam, door een expres-trein op een overweg gedood. STRIJD MET EEN KRANKZINNIGE. Dezer dagen moest te Berlijn een man, die reeds geruimen tijd aan zwakzinnigheid leed, overgebracht worden naar een krank- zin-nigengesticht. Bij het verschijnen van den bewaker wierp d-e ongelukkige zich met een dolk gewapend op dezen en wondde hem levensgevaarlijk. De tehu.'p geschoten huisge- nooten alarmeerden de politie, die door den krankzinnige met briketten werd bestookt, waarna hij den agent-en stoelen, tafels enz! naar het hocfd wierp, om zich vervolgens in een kamer te barrikadeeren. Daar de politie natuurlijk niet van vuurwapens gebruik wilde maken, werd de brandweer ontboden. Deze wis-t met behulp van een krachtigen water- straal den man. uit ziin stelling te ALKHAARSCKB COURANT.

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 1