Frofieiciaal nieuws Binnenlaiifii Eftarkfberichten Sfadsnieyiws van 27 April 1927. ©p^ave van Noordkoliandsch Laadbouwcrediet. ■mi m HINDE'RWET, BtlKU tM't'E STE R en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennis, dat heden op de gemeente-secretarie ter inzage is gelegd het aan ben ingediende verzoelc met bijlagen van de Wed. J. J. de Roos-van Dam aldaar, om vergunn ug tot het oprichten van een hijschmrichting, aan- gedreven door een electromotor van 3 P.K m het perceel Lombardsteeg nr. 15. Bezwaren tegen deze opriobting kunnen worden ingediend ten Stadhuize dezer ge- meente, mondeling op Dinsdag 10 Mei a.s. 's voormiddags te elf uur en sohriftelijk vbdr of op dien tijd. Gedurende drie dagen voor gemelden dag kunt-en de verzoeker en hij die bezwaren heeft ingebracht op de Secretarie dezer gemeente van de terzake ingekomen schrifiiuren kennis nemen. Alkmaar, 2b April 1927. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, WEN" DEL A AR, Burgemeester, A. KOELMA, Secretaris hij retireerde op het kozijn en d'Teigde door het raam naar beneden te zullen spring en, zoodat in allerijl een valeeil moest worden opgesteld. Ten slot-to trachtte de patient zieh met den dofk gewapendi op zijm belagers to werpen, waarbij hij echter struikelde, zoodat hij ein- d'elijk onder hevig verzet overnieesfcerd kon worden. UIT BERGEN. De heer Kreb, eigenaar van het bekende hotel Kreb, aan de Breelaan, heeft zich dten eigendom verzekerd van het tegenover zijn hotel gelegen terrein. De heer Kreb is voorne- mens diit terrein voorloopig als autapark in te rich ten, waaraan aldaar zeker behoefte be- staat en dat zeker het bezoek aan zijn uitste- kend1 restaurant zal bevorderen. Naar wij vernemen is de heer W. Stroo- mer voornemens tegenover „de Rustcnde Ja- ger", op de plaats van de oude boerderij van wijlen den heer van Dam, een lunchroom op te rich ten. Ons werd medegedeeld, dat het ront van de boerderij onverandcrd meet blij- 'en. Dit zou o .i. getuigen van weinig ver- rouwen in de scheppendfe kunst onzer thans evende bouwmeesters. In het boomengroen werde oe boerderij zeer zeker een pittoresk aspect. Voor een lunchroom is het bestaande front tegenover de gemoderniseerde „Rusten- <fe Jager" echter iets absurds en bovendkn onecht. Wij vertrouwen er op, dat de Prov. Adviescommissie wel een juiste cplossing zal weten te vinden. Vadertje Lang been. „De Maskerspelers", club van Berger di- lettanten, hadden gisteravond in alle op- zichten een succes te boeken. Ditmaal geen zwaar dramatiscJi stuk met Vrage bespiegelingen, die vaak een vertolking eischen die boven de krachten van zelfs de beste diletttanten gaat. Thans werd gegeven „Vadertjc Langbeen", een vroolijke geschiecknis in vier bedrijven, van Jean Webster, door Jacob van der Pol. Het publiek waardeerde deze zocte film, bij uitstek geschikt om voor jonge romanti- sclie mei9jes te worden vertoond, in hooge mate. Men wenscht op een schouwburga/ond ook wel eens graag wat lichte kost, en ook voor grcoteren is het altijd wel prettig de groote uitzondering te aansehouwen, dat een arme vortdelinge door een filantroop in de zon van het levensgeluk wordt geplaatst, al leer- de hun levenservaring, dat dit meestal slechts in romans gebeurt. „De Maskerspelers" gaven van ..Vadertje Langbeen" een uitstekende vertolking. Zij verdienen daarvoor alien lof. Ook de aankleediing van de tooneclcn was, als steeds bij „De Maskerspelers" het geval is, af. Oo uitnemende wijize kwam in het eerste tooneel het troostelooze verblijf van het von- delingentehuis tot ons. Als een ironie sprak het ,,be Heere behoede u", het eenige op- sclirift in het van alle poezie verstoken kin- derverblijf. Het zonlooze van een dergelijk milieu kwam des te sterker uit door de keurige aan- klecding van de andere tooneelen, die van veel levensblijheid getuigden. Wij achten het overbodig de 16 personen, die in het stuk voorkomen, te bespreken. Over het algemeen kan gezegci worden, dat de ver tolking geschied'd'e zooals men d'ie kon wen- schen. Mej. Greet Rensink, die de hoofc'rol ver- rulde, was sub'iem in haar uitingen van Mijde levenslust. Het gelukte haar ook het tevensleed van het kind zonder naam te doen gevoelen, Janny Kreb, die voor het eerst eer. meer belangrijke rol vervulde, beeldde d- rol van Mrs. Pendleton uit op een wijze, die de ver- onderstelling wettigt, dat zij wat belooft voor die toekomst. 33c heer Klaas Lek verdient voor zijn uit- bee'ding van de onnoozele boerenknecht af- zonderlijk te worden genoemd. UIT EGMOND-BINNEN. Bij koninklijk besluit van 23 April is de heer Ch. W. E. G. Janssens met ingang van 17 Mei herbenoemd tot burgemeester dezer gemeente. UIT EGMOND AAN ZEE. In de Ned. tterv. Kerk gal Dinsdagavond de Chr. Zangvereeniging „De Lofstem", direc tor de heer J. F. de Haas, een openbare uit- voering, met medewerking van den heer van Greuningen (violoncel). Volgens het pro- gramma strekte die opbrengst ten bate van de /ereeniging „Maatschappelijk Werk". Doch aen blik in het vrij ledige kerkgebouw gaf niet veel verwachting op een batig saldo, dat ook maar eenigszins een satisfactie kon zijn voor de moeite, die de medewerkenden zich getroostten in het belang van het be- doelde liefdewerk. En een weinig voldoening in dit opzicht heeft „De Lofstem" toch lnder- daad wel verdiend. Verschillende nummers, al was dan niet alles vlekkeloos, warden niet alieen zuiver gezorigen, maar tevens met een TOOidracht, die de tokst nu niet zoo maar bt slaaf maakt van maat en rythme. Mede door een duidefij'ke uitspraak gaf het koor veel goeds te genieten. Een enkel nummer, o.v. „Weldoen", zou beter tot zijn recht ge- komen zijn, wanneer het iets lager was inge- zet. Een aangename afwisseling tusschen de Icoren sctionk ae neer van Greuningen, <ffle op uitstekende wijze eenige muziekstukken voor de violoncel ten beste gaf, begeleid door rnevr. Spelberg. Boyenilton zongen de dames E. C. de Graaff en G. Prins elk een mooi soloaummer, hierbij begeleid door den heer D. Koeman, die tevens met een tweetal com- posities voor orgel het zijae tot het welsla- gien van den avond bijdroeg. Zoodat „De Lofstem" toch in elk geval deze voldoening hebben kan, dat ze op een goede uitvoerinig kan terugzien. VEREENIGING VAN PETTEN EN ZIJPE. Thans is aan de gemeentebesturen van Petten en Zijpe een voorloopig wetsontwerp tot vereeniging van de beide gezonden. De nieuwe gemeente zal den naam dragen van Zijpe en die vereeniging zal ingaan 1 Januari 1928. Alle bezittingen, lasten, rech- ten en verplichtingen der opgeheven gemeen- ten gaan over op de vereenigde gemeente Zijpe. Voor de vhststelling van de rijksuitifee- ring ingeyolge de wet van 24 Mei 1897 aan de vereenigde gemeente geldt als grondslag het bedrag voor iedieren inwoner door Ged. Staten van Noorcf Holland te bepalen. Deze uitkeering zal echter niet dalen beneden de som van die bedragen, die de opgeheven gemeenten over 1927 te zamen zullen hebben genoten. Gedurende den tijd, dat de burgemeesters en secretarissen van de opgeheven gemeenten wachtgeld genieten, zal de vereenigde ge meente alsnog jaarlijks van het Rijk 600 voor elk der opgeheven gemeenten onivangen als bijdrage. Voor verschillende gedeelten van de ver eenigde gemeente kunnen ten aarzien van die te heffen opcenten op de Rijksinkomstenbelas- ting of van een belasting naar het inkomen telkens voor hoogst'ens een jaar verschillen de regels worden vastgesteld. Aan den burgemeester en de vaste ambte- naren, die ontslagen zullen worden, wordt een wachtgeld toegekend, uiterlijk tot 1 Januari 1938. Het wachtgeld zal verleend worden tot een bedrag, gelijk aan de wedde of de som der wedden, welke laatstelijk voor de vereeniging werd genoten. In de vereenigde gemeente zal een verkie- zing voor leden van den raad moeten plaats hebben. De dag der candidfaatstelling en stemming zullen alsdan bepaald worden door Ged. Staten van Noord-Holland. Voor het tot stand komen van de vereeni ging zullen het Rijk en de provincie door bij- dragen de schulden delgen, die op de ge meente Petten rusten wegens nadeelige saldi, geleden op vroegere dienstjaren. UIT OOSTHUIZE'N. Het hoofdstembureau voor de gemcente- raadsverkiezing alhier had de lijst voor de candidaten K. Timmerman en Vet ongeldig verklaard, omdat eenige mannen daarop den naam van hun vrouw hadden geschreven en deze vrouwen niet zelf hadden geteekend. Tegen dit besluit was beroeo ingesteld bij Ged. Staten van Noord-Holland. Deze heb ben het beroep ongegrond en de lijst ongeldi^ verklaard. Er bleef namelijk na aftrek van de bedoelde namen geen voldoend aantal geldi- ge enderteekeni ngen over. UIT WINKED Vergadering van den Raad der gemeente Winkel op 26 April 1927. Tegenwoordig alle leden, uitgezonderd de heeren Breebaart en Van Wijik. Medegedeeld werd o.a. dat de werkvoor- ziening is geeindigd1 op Zaterdag 12 Maart 1927 en de totale kosten dier voorziening hebben bedragen 504.15. Het getal werk- loozen heeft zich bepaald tot 8. De aanbesteding van basalt en grind heeft plaats gehad en de uitslag d'aarvan is als volgt: 117 kub. M. basaltslag aan de Ned. Basalt Maatschappij 934,83; 52 kub. M. grind aan Jb. Kuiper en Zn. te Barsinger horn 243.90. De aanbesteding van leermiddelen en schoolbeiiodfttn heeft plaats gehad en de kosten daarvan bedragen: voor de school voor U. L. O. 304.77; voor de school voor L. O. f 357,16. De aanbesteding heeft plaats gehad1 door de Vereeniging van Burgemeesters en Secre tarissen in het kanton Schagen. Door Burgemeester en Wethouders wordt overwogeo een actie in het leven te roepen ter verkrijging van een aandeel uit de wegen- belasting, voor gemeente-, banne- en polder- besturen, die met de kosten van onderhoud der wegen worden belast. Aanvankelijk zal daarvoor deze zaak aan- hangig worden gemaakt bij de Vereeniging van Burgemeesters en Secretarissen in het kanton Schagen. Medegeeeld wordt dat het getal leeriHngen voor de school voor U. L. O. met den nieu- wen cursus 39 zal bedragen en een woord van dank wordt gebracht aan het nieuwe Hoofd der School voor zijn onvermoeide propaganda. Ingekomen was o.a. een mededeeling van Gedeputeerde Staten dat *de aanslag als fo- rens voor deze gemeente voor het belasting- j'aar 1925/1926 van de wed. S. Spaans Ls vernietigd. Een mededeeling van de vereeniging van Burgemeesters en Secretarissen in het kanton Schagen, houdende bedenkingen door haar ingebracht bij den Minister van Financien tegen de invofdering van Rijksbelasting over de postadministratie. Door de Federatie van Vereenigingen voor ziekenhuisverpleging en ziekenzorg in Necler- land is een adres tot den Minister van Oo- derwijs gericht, houdende verzoek niet tot verhooging der verplegingskosten in tie aca- demische zieken'huizen over te gaan. Ge- noemde federatie vraagt aan haar adres aa- haesie te betuigen. Burgemeester en Wethouders stellen voor adhaesie te betuigen. Aldus besloten. Verzocht is zich aan te sluiten bij de ad viescommissie der Noord-Hollandsche ge meenten voor bouwplannen en uitbreidings- plannen. Waar deze toetreding meerdere kosten zal medebrengen, welke zullen drukken op hen, die eenig bouwplan ter goedkeuring inzen- den, en waar de tegenwoordige regeling met „Heemschut" bevredigend werkt, stellen B. en W. voor de bestaande regeling te handhaven. Aldus besloten. £)w>r B. en W. van Alkmaar is meaege- deeld dat de verbouwing en inrichting van de voonnalige Cadettenschool tot ziekenhuis vermoedelijk wel een groot deel van het jaar 1928 zal vorderen, en over het jaar 1928 geen vraag om beschikbaarstelling van toe- gezegde jaarlijksche bijdrage is te verwach- ten en derhalve op de begrootmg voor het jaar 1928 nog geen geldtn beschikbaar be- hoeven te worden gesteld. Dit schrijven heeft een punt van bespreking gevormel in de ver gadering van de vereeniging van B. en W. en Secretarissen in het kanton Schagen, waar de meaning heerschte dat in 1925 'n bijdrage werd toegezegd voor het toen ontworpen groote plan, doch de gemeenten aan die toe- zegging thans niet meer gebonden zijn, waar dit plan niet werd uitgevoerd doch een aan- merkelijk bescheidener plan, waarvan op nieuw dient te worden overwogen, of dit voor de gemeente -dlezelfde waarborgen biedt als het groote plan. Waar genoemde vereeniging zich inmiddels tot het gemeentebestuur van Alkmaar heeft gewend, stellen B. en W. voor een afwach- tende bonding aan te nemen. Aldus besloten. Ingekomen waren diverse verslagen over 1926. Voor het belastingjaar 1927/1928 moet worden vastgesteld het vermenigvuldigings- cijfer voor de plaatselijke inkomstenbelasting. Het komt B. en W. gewenscht voor het ver- menigvuldigingscijfer ook thans weer te be palen op 1.2. Weliswaar zal over het belas tingjaar 1925/1926 met dit vermenigvuldi- gingscijfer een meerdere ontvangst te ver- wachten zijn van 4371.12, doch lagere in- komsten uit veehouderij en tuinderij zullen het belastbaar inkomen doen dalen en der halve het behoud van het vermenigvuldi- gingscijfer op 1,2 wenschelijk maken. Aldus besloten. Verzoeken ontheffing van schoolgeld. B. en W. stellen voor aan J. Kordff voor 9/12 ontheffing van schoolgeld te verleenen en voor 7/12 ontheffing aan R. Nap. Aldus besloten. De tegenwoordige leden der schattingscom- missie, de heeren J. Koster, K. Breebaart Jz., G. Kamp en S. Kriek werden aldus herbe noemd. Door Burg, en Weth. worden als lid der commissie tot wering van schoolverzuim aanbevolen: No. 1. B. Span, No. 2. P. T. N Wijker. De heer Span werd benoemd. De gascommissie stelde, na daaromtrent ter bevoegder plaatse overleg te hebben ge- pleegd, voor, artikel 9 der bestaande overeen- komst van 12 Juli 1921 te lezen als volgt: Het saldo der rekening van baton en lasten wordt verantwoord in de rekeningen der bei de gemeenten, in elke rekening voor de he-lft. Ter zake van een voordieelig saldo start elke gemeente in de bedrijfskas een bedrag, gelijk aan haar aandeel in dat saldo, ter vorminer van een reservefonds, terwijl door het bedriff een uitkeering uit dit fonds aan de gemeenten wordt gedlaan tot het bedrag, dat wegens een nadeelig saldo ten laste der gemeenterekening komt. Uit het reservefonds kunnen voorts voor zooveel noodig worden voldaan buifengewonc onderhoudSkosten, uitbreidingskosten of ver- vroegde aflossingen -van dte vorengenoemde gel dleeni ngen. Aldus werd besloten, jWordt vervolgd). JO FELTES—STFENBERGEN. f Te Rotterdam is op 26-jarigen leeftijd over- leden de actrice Jo Felies—Steenbergen, die verbonden was aan het Rotterd. H of stall Tooneel. JedeeUeLijk gecorngeerd.) EERSTE KAMER. DEN HAAG, 27 April. Aan de orde was de behandeling van verschillende ontwer- pen. Bij de behandeling van dfe be- grooting Posterijen, Telefonie en Teiegrafie klaagt de heer Her mans over te zware lasten die de bestellers hebben mee te sleepen. Het maximumge- wicht wordt vaak overschreden, als gevoig van de inkrimping van het aantal bestelliri- gen en de toename van het getal tijdschrif- ten. De minister wijst er op, dat men de over- belasting niet al te ernstig op moet nemen, maar dat op handhaving van het maxi- mumgewicht moet worden gelet. Daarom zegt hij een onderzoek toe. De Postbegrootiiig werd hierop z. h. st aangenomen. Bij de begrootintg van het Staatemijnbe- drijf betoogt Wibaut dat de minister gedu rende de Engelsche mijnwerkersstaking tij- delijke maatregelen had moeten nemen om een groot deel der productie voor het eigen land vast te houden, omdat zeer goed een kolengebrek had kunnen ontstaan. Spr. acht dit een teikortkoming in's ministers be- leid. De minister betoogt, dat bij't begin van de staking de mijndirecties rekening hebben gehouden met een eventueelen abnormalen toestand en aan de industrie kolen hebben aangeboden tegen lageren pTijs. Het is niet noodig gebleken den buitenlandschen ver koop stop te zetten, wat wel noodig zou zijn geweest als de staking langer had geduurd. De begrootmg wordt daarna z. h. st. aangenomen. Bij de begrooting van Marine laakt mevr. PothuisSmit het vlagvertoon en dr-ingt aan op herstel van het contact met den C. Q. N. O. B., verder op betere re geling ten op'zichte der oud-gepension- neerden. De minister acht vlagvertoon in 't be lang van onzen handel. Contact met den C. Q. N. O. B. is z.i overbodig en daar bij 't georganiseerd overleg ale zaken kunnen worden aan- hangig gemaakt. Stemming over de begrooting morgen. Aan de orde is de Oorlogsbegrooting. Mevr. PothuisSmit betoogt, dat van de voortgezette versobering der landmacht niet veel is gekomen en vraagt waarom het blad de Notenkraker in leger en vloot is verbeden. SCHIP OP SLEEPTOUW GENOMEN VLI SSI NGEN, 27 April. Het stoom- schip „GeldestT00lm,', dat op 25 April van •Lowestoft vertrok en met machineschade hulpeloos ronddreelf, is door de bergings- sleepboot „Wotan" opgepikt. BURGERLIJKE STAND. GETROUWD: Pascal Lambertus Joseph van Herpef. en Johanna Anna Kooijman. - Dirk Wassink en jannetje de Jong. GEBOREN: Maria, d. van Johannes Bruinenberg en Geertruida Tol. AMSTEiRDAMSGHE VEEMARKT. 285 vette kalveren le kw. /0.981.15, 2e kw. 0.840.96; 3e kw. /0.7O—/0.82 per K.G. lev. gewicht. 170 nuchtere kalveren /8—13 per sink. 560 varkens Holl. le kw. 0.72— 0.75, 2e kw. 0.710.73 per K. G. slaohtgewicht Overz. en Geld. 0.72—0.75, 2e kw. /0.71 0.73 per K. G. slaohtgewichte. vette var kens 0.69/0.71 per K.G. slachtgewicht AMSTERDAMSGHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 27 April. De prij'zen waren heden onveranderd. Geen aanvoer. Het Bureau voor Beraepskeuze is in plaats van op Donderdagavond 28 April geopend op VRIJDAGAVOND 29 APRIL van 7-8.30 uur. EE'N PAARD, DAT ZICH OPHING. Hedenochtend omstreeks twaalf uur zou bij den smid op de Weeg aan den Dijk een jong paard van nieuw beslag worden voorzien, waardoor het noodig werd het dier met een ketting, die om den nek bevestigd werd, vast te zetten. Voor iemand van de kneohts had kunnen ingrijpen, bleek het paard zich tijdens het werk zoodanig te Iiebhen verstrikt dat de dood spoedig intrad. Later is het dier door een boer den hals af gesneden, vermoedelijk om het vleesch voor consumptie geschikt te houden. EERVOL ONTSLAG. Met het voornemen hem in een andere be- frekking te benoemen is aan den heer H. van Rossenberg eervol ontslag verleend als direc- teur van het huis van bewaring te Alkmaar. KLOKKENSPEL WAAGTOREN. De nieuwe liederen, welke door den stads- klokkenist, den heer W. J. Crefeld op den speeltromime! van den Waagtoren zijn gezct zijn de volgende: bij heelslag Zonnelied van Catharina van Rennes, bij halfslag: 0 Ne« derland. let op Uw saeck uit Valerius Ge- denckklank. RECHTER BENOEMD. Benoemd is tot rechter in de rechtbank al hier rnr. J. Krabbe, substituut-griffier bij de rechtbank te Amsterdam. SOIREE GEM. KOOR HARMONIE. Blijkens een in dit nummer geplaatste ad- vertentie geeft a.s. Zaterdag het Alkmaar's Gemengd koor, dir. Jac. N. Al, een soiree in het Gulden Vlies. V66r de pauze zal het koor enkele nummers ten gehoore brengen, o.a. een gedeelte uit de mis van Haydn en Ellen van I. J. Olman. Na de pauze zal een varieerend programima worden uitgevoerd, enkele solo's worden gezongen, enz, terwijl nog eenige verrassingen in petto worden gehouden. Het belooft een gezellige avorid te worden. HET ZANGCONCOURS TE BERGEN. Gedurende een week staan in de etalage van den heer Worm de prijzen voor het zang- concours geetaleerd, dat in Mei en Juni door Bergen's Mannenkoor in „De Rustende Ja ger" wordt georganiseerd en waarvoor 51 zangvereenigingen staan ingeschreven. De mooie prijzen, gouden en zilveren me dian! les, lauwerkransen, schilderijen en teeke- ningen van de in Bergen werkende artisfcen Belie Bok, A. Colnot, D. H. W. Filarsky en B. Essers, leveren het bewiis, dat men in Ber gen van dit concours iets onvergetelijks hoopt te maken. I>e jury is samengesteld uit de eerste mu* sici van ons land, terwijl onder de mededin- gende vereenigingen de besten uit het land staan ingeschreven. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- gen te 7.50 uur licht op. Voor rij- en andere voertuigen een half uur later. 8-OCTOVERVEREEN1GING. De gisteravond in het cafe Central gehou den jaarvergadering van de 8 Oct.-vereem- ging was bezocht door slechts een zevental leden van de pl.m. 1300. De voorz., de heer A. H. P. B I a a u w, sprak daarover in zijn openingswoord zijn leedwezen uit. Hij voegde daaraan toe den wensch, dat het ledental sterk toeneemt, wat z.i voor een vereeniging als deze noodzake- lijk is, nu zij een eenheidsvereeniging is ge- worden, die een eenheidsfeest vieren wil. De deelname moet veel meer algemeen worden, gezien het ideeele van het doel der vereeni ging. Het moest kunnen komen tot een alge- (Ontvanfien per dranrllooze telefoon). STAATSLEENINGEN. 6 Nederl. 1923 A. 5 1919 BANKdNSTELLINGEN. Kol. Bank Indische Bank Handel Mpij Cert. v. 100o n Rese. INDUSTR. OND. BINNENL. Centr. Suiker Aand. Holl. Kunstzijde Jurgens Gew. Aand. n A. B. G. Maekubee - Nederl. Kunstzijde Philips Glocilampen Nieuwe INDUSTR. OND. BUITENL. Anaconda Steel comm. CULTUUR MAATSCH. H. V. A. Java Cultuur Cult VorstenL Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Gee Holl. Olie Kon. Petr. RUBBERS. Amsterd. Rubber Bandar Rubber Deli Bat Rubber i Hessa Rubber Lampong Sum. Rubber Rotterd. Tapanoeli Serbadjadi Silau Wai Sum Rubber Interc. RuLber SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Gem. Eig. Scheepvaart Unie Stoomvaart Mij. Nederland Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot Niev. Goudriaan Rotterd Lloyd SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm. Marine pref. TABAKKEN. Oostkusti Oude Deli Senembah Deli Batavin AMERIKA. Southern Rails Union Pacific Wabash Vorige Koers 10U/I6 1019, 246 167 157 153 1221h 129 178l/4 96 93 941/, 1241/, 3355/4 376 365 96 170 7171/4 384 1761/4 159 118 184%' 359 237% 3765/4 3388/4 261 2/2 480 241% 165 33 S 175 334 13% 86 84 184% 190 230 953/4 63 1241/4 175 S'/i, 43 2451/, 463 459% 512% 127 1728/, 66V18 Koers van heden te pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2. IOI3/4 101 2491/4 167 157 245 165% 246 157% 153% 128-9 178-3/4 96 93% 943/4 1251/, 389-40 128.30 178.3/, 96 93% 94% 125-6i 338-43 126*.* 341% 380 368 1703/4 716-7 382 173 716-7* 177 116% 183 133 377% 377-8 377|-8| 3381/4 263 272 480 244 166 338% 338/.40 166 173 339*.i 26b 480% 244 338 14 1% 86-7 84% 88 84*-5* 189 229 96 178 8% 43 245 463 511 2471.8* 463 458*61* 511 2481.9 463 462 513 126% 172 68% 126% pl.m. 2.15 130 179-J 129-i 343^-4 PROLONGATIE vorige koers 4J pCt., heden 4£ pCt WISSE1.KOERSEN AMSTERDAM 183 3391/, 2 7-84 272 340 85^.6 249J-5 462.34 4614.2 515 Exdivideai Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch, 100 Kopenhagen Stockholm Oslo New.York Italie NIET OFFICIEEL. Vorige koers 12.13% 59.24 9.79 34.75 48.07 35.15 60.67% 66.90 64.65 2.49%, 13.81 V* Koers op heden Off.noteering 12.137/4 59.25 9.79 34 74% 48.06% 35.15 66.67% 66.90 64.60 2,49% 13/25

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 2