een Meisje een net Meisje, Jonge Werkster r, LEBRLIN8 4 ScMlders Ford Conp6. net DAGMEISJE. le en Leerling Verkoopster filuiskneoht. Boelhuls 13 stnks hoornvee, (links heldsre DiensMs, administratie! werk. iijtieliiR Gerneente-Opziehter, Binnenland Rechtszaken RfSarktberichten tieai meat feest van de hede stad ea daarom weftfe spar. alien op om in hun kring propaganda voor de vereeniging te maken. 'De laatste feestviering had zich geJcenmerkt door groot enthousiasme, irteer nog dan de voorgaarade twee jaren. De reden hiervan ligt, naar spr.'s meening voornamelijlk in het feit, dat het zulk mooi wee* was en dan aan het meer algemeene van de vereeniging. De voorzitter zegde de feestconvmissie dank voor hare werkzaaimheden voor de feestviering. De voorzitter decide nog mede, dat de ko- jninldijke goedkeuring op statu ten en het huishoudelijk reglement nog niet was verkre- gen tengevolge van een uitgeste-lde aanvrage daartoe. Nia lezing en goedkeuring der notulen fcwam aan de orde aanvulling van het be stuur tengevolge van het bedanlken van den fjvorigen secretaris. Het bestmirbeval in deze [vacature aan den heer W. Bruin. Deze werd met op een na algemeene stemmen gekozen; een stem was bianco. De heer Bruin nam deze benoeming aan en nam terstond zitting als bestuurslid. De voor zitter feliciteerdc hem met de op hem gevallen [keuze, daarover zijn voldoening uitsprekende iSpr. roemde het organisatietalient van den heer Bruin. De heer B o s s e r t deed thierna als pen- ningmeester rekening en verantwoording. De rekening sloot met een batig saldo van 378.41. Het aantal leden op 1 Jan. j.l. was 1368 jtNamens de commissie voor het nazien van de bescheiden, stelde de heer Bruin voor, iden penningmeester te dechargeeren voor zijn igehouden beheer onder dankbetuiging voor ;zijn administratie. Onder applaus werd deze ■goedkeuring verleend. De Voorzitter sprak een hartelijk wcord van dank aan het adres van den heer Bossert, dat met applaus werd onderstreept. i Over de te houden feestelijkheden kon de voorzitter niet veel uitweiden, omdat de plannen daarvoor nog niet vaststaan. Waarschijnlijk zal het feest op denzelfden voet worden gevoerd als verleden jaar, maar de deelname moet nog veel grooter zijn, op- dat men zal kunnen kcmen tot meer variatie. t Als het doel van de vereeniging nog wat meer doordringt, zal het, naar spr. hcepte, zoover komen, dat het 8-Octoherfeest een feest wordt, waaraan heel Al'kmaar deelneemt. Bij de rondvraag werd het bestuur mach tiging verleend de door de regeering wensche lijik geachte wijziging in de statuten voor de koiiinklijke goedkeuring daarvan aan te bren- gen. De heer L. Prins wijdde em hartelijk woord aan de nagedaehtenis van wijlen den heer P. !M. de Wolf, die een zeer. werkzaam lid was van de vereeniging. Voorts Werden nog een paar wenken gege- in het belang van beter vergaderingbe- zoek en van de propaganda voor de vereeni- ring. -« "iierna volgde sluiting. te.. V AC ANT IE-TOCHT J E S PER ALKMAAR PACKET. ;en aardig geiilustreerd hoekje geeft bij- zonderheden over allerlei uitstapjes en vacan- tietochtjes die men met de booten der Alk maar Packet kan cndernemen. Op onderhou- dende wijze wordt beschreven, wat men op deze tochtjes te genieten krijgt en een uitge' breide serie foto's verduidelijkt den tekst. Het gekleurde omslag doet eenigszins vreemd aan. Een kaasmarkt in voile actio met drie toesohouwers en in totaal acht kin- deren, om naar de bercemde ruitertjes te kij - ken d'oet wel een beetje vreemd aan. GEDIPLOMEERD SCHOENHERSTELLER. Bij h,et te Amsterdam gehouden examen op 20 en 21 dezer, uitgeschreven door de Nationale Fed era tie voor de vakopleiding van Schoenmakers en Schoenwinkeliers, be- haalde de heer W. N. Voorman, Boterstraat 16, al'hier het diplomt A, waaraan de titel verbonden is van: „Omder Rijkstoezicht ge- diplomeerd Schoenhersteller". EEN JUBI'LEUM, - 30 April hoopt de firma Wed. G. Oud Pz Co. te Purmerend, haar 50-jarig bestaan te vieren. Als plaatselijke wijnhandel opgezet, heeft deze zaak zich gedurende die halve eeuw tot haar huidigen omvang zij heeft in Hol land filialen te Amsterdam, Rotterdam, Den Haag en Utrecht wet en te ontwikkelen en .haar wijnhandel met dte bekende Oudskina- wijn, en haar likeurstokerij kan ongetwijfeld een der bekendste in den lande genoemd wor den. Thans werkzaam met ruim 100 man per- soneel, heeft de finna den belangrijken export harer artikelen opgebouwd en haar eigen ver- koophuizen te Soerabaja, Samarang en Ba- tavia nemen een eerste plaats in de rij der Indische Importhuizen in. BRAND. Gisternacht is brand uitgebroken te Amers- foort in het perceel Methorststraat 16, een der woningen der vereeniging Volkshuisvesting II, bewoond door den spoorwegmachinist D. j. Westerink. Het perceel brandde geheel uit. De oorzaak van den brand is onbekend. SLORDTG BEHEER BIJ HET f NIEUWE WEESHUIS TE ARNHEM. Eenigen tijd geleden is in den gemeente- raad van Annhem ter sprake gekomen de slordige administratie van het Nieuwe Wees- hnis, welke discussie toen leidde tot een af- keurend oordeel van den voorzitter over het optreden van het bestuur en speoiaal van den secretaris-rentmeester. De commissie van financien heeft thans aan den raad meege- deeld, dat lie. de administratie op zoodanige slordige en tevens zonderlinge wijze was bijgehou- den, dat de imgeleverde rekeningen eerst na zeer veel tijd'roovenden arbeid van de zijde van het verificatiebureaui door het bestuur in zoodanigen staat zijn gebracht, dat zij voor goedkeuring vatbaar zijn; 2e, derhalve vastgesteld moet worden, dat de commissie van bestuur te kort is g.6- schoten in haar plicht tot het controleeren van de administratie van den secretaris- rentmeester; 3e. in geen enkel opzicht gebieken is van eenige fraude. De commissie betreurt het. dot deze aan- g-degenhefd tn twee iwstanties fn den raad i aehandeld wordt, en niet aanstonds bij' de eerste besprekingen vastgesteldi kon wor den, dat er geen fraude was. Zij adviseert, de rekeningen over 1924 en 1926 goed te keuren en de ontvangsten en uitgaven vast te stellen als volgt: over 1924 ontvangsten 40,554, uitgaven 40,419, batig saldo 136; over 1925 ontvangsten f 38,090, uitgaven f 38,180, nadeelig saldo 90. B. en W. geven 'hierbij eenige kantteeke- ningen, waanna zij mededeelen, dat het in hun voomemen ligt, eerlang vooratel'len te doen tot het aanbrengen van eenige wijzigin- gen in de voorsehriften betreffende het fi- nanoieel beheer van deze en soortgelijike in- stel'lingen. ACADiEMIE VOOR LICHAMELIJKE OPVOEDINO. Gietermiddag is in het lyceum aan het Valeriusplein te Amsterdam, id tegenwoor- digheid van vele vooraanstaanden op het ge- bied van de lichamelijke opvoeding en het onderwijs, de academic vooir lichamelijke op voeding door den prins officieel geopend ver- klaaird. ZI JN GEH'EUGE'N! VERIORIEN. Oistermargen werd te Enschede de 17-ja- rige jongen M. H. bewusteloos op de Rem- brandtlaan aangetroffen. Hij werd naar het ziekenhuis gebracht. Toen hij tot bewustzijm was gekomen, bleek hij het geheugen verloren te hebben. Waarschijnlijk is hij met zijn fiets tegen een lantaarnpaal gereden en gevallen. Hiiji wordt nog in het ziekenhuis verpleegd. TEGEN BELGISCHE ANNEXATIE- ZUOHT. De Vlaamsch-Brabantsche vereeniging Eigen Leven te Breda heeft een motie aange- nomen tegen de Belgische afscheid'ings-pro- paganda in het Zuiden van Nederland, waar- in zij den wensch uitdrukt dat „zoowel de be- vclking der bedreigde gewesten als de bevoeg- de bssturen maatregelen nemen waardoor dergelijke voorvallen verhinderd worden". SLUI'ZEN EN BRUGGEN. Op vragen van het lid van de Tweede Ka- roer, den heer Kortenhorst in verband met het van regeeringswege genomen beslult om met ingang van 1 April 1927 versohil'Ienfie bij den Rijkswaterstaat in beheer zijnde slui- zen en bruggen dfes nachts voor de scheep- vaart gesloten te houden. heeft d'e minister van waterstaat geanT- woord: Bij beschikking van 3 Februari 1927, no. 343, afdeeling Waterstaat A., opgenomen in de Nederlandsche Staatscourant vani 4 en 5 Februari 1927, no. 25, is een met 1 Apn* 1927 ingaande regeling^getroffen omtrent de nachtsluiting van verscliillende bij den Rijks waterstaat in beheer zijnde shiizen en brug gen, omdat daardoor besparing van kosten van de bediening der sluizen en bruggen kon worden bereikt en uit d'e ambtsberichten mocht worden afgeleid, dat daardoor ver- keers en andere belangen niet wezenlifK zouden worden geschaed. Met het onderzoek van d'e zaak is dezer- zijds niet een begin gemaakt, dan nadat be- langhebbenden uit scheepvaartkringen in dfe gelegenheid zijn geweest, ter zake bun mee- n-ing uit te spreken. Intusschen is, toen be- zwa-ren werden kenbaar gemaakt, met name tegen de getroffen regeling voor de Zuid- WiHemsvaart de Dieze en het Wilhelmina- kanaal, bij beschikking van 30 Maart 1927, La. L., afd. Waterstaat A., opgenomen in de Nederlandsche Staatscourant van 30 Maart 1927, no. 63, bepaald, dat in de nachtslui ting voor de genoemde wateren tot nadere aankondiging geen vcrandering zal worden gebracht. Aan de betrokken ambtenaren Is opgedragen, een nader onddrzoek in te stellen omtrent dfe vraag, welke regeling voor be- doelde wateren zou moeten worden getroffen, gelet eenerzijds op het economische nadeel, dat nachtsluiting voor verschillende onderne- mingen kan meebrengen, en anderzijds op de voor het rijik door die sluiting te verkrijgen bezuiniging. Daarbdj is tevens opd'racht gege- ven, overleg te plegen met de bela-nghebben- den envoor zooveel noodig ook met dfe be trokken Kamers van Koophandel en Fabrie- ken. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK. (MEERVOUDIGE KAMER). Zitting van Dinsdag 26 April. UITSPRAKEN. Grietje Pietertje B., huisvrouw van J. J. F. Helder, valschheid in geschrifte, 60 bo-ete o 60 dagen hechtenis. Bart v. D., Jan S. en Piet K., Harenkarspel, mishandteling, J. S. en P. K. vrijgesproken, B. v. D. 15 boete of 15 dagen hechtenis. Cornel is en Leendert K., Egmond aan Zee, mishandeling, Corn. K. 60 boete of 30 da gen hechtenis, L. K. 25 boete of 15 dagen hechtenis. Albert K., Urk, misdrijf art. 247 Wetboek van Strafrecht, 6 maanden gevangenisstraf NIEUWE ZAKEN. OVERTREDING WARENWET. De vischkoopman Albert G. te Alkmaar stond voor de tweedfe maal terecht ter zake het feit, dat hij op 5 September te Schagen gerookte visch ten verkoop in voorraad heeft gehad, die niet behooriijk tegen stof en vuil door glas was afgedekt. Het betrof hier ge rookte poonen en makreel. Door een andere samenstelling der rcchtbank werd een nieuwe behandeling gelast. Verdachte bleef bij zijn verdediging, dat dergelijke soorten visch, die warm van de roo kcrij komt, niet afgedekt kan worden. Ook is deze visch gehuld1 in een huid, die bij de con- sumptie wordt weggeworpen. Dr. Moll, als getuige gehoord1. betoogdfe dat ook bij dit soort visch een gedeelte visch vleesch onbedekt is. Dit was hier volgens rapport van den keurmeester ook het geval Ook wordt niet een zoodanige afdekking ge- eischt dat de warme visch kan verstikken. Verdachte toonde een gerookte poon in na- tura, waaruit kan blijken, dat die visch niet gedlceltolijk open ligt. De cfficier, mr. v. d. Feen dfe Lille, vorder- de na eenige toelichting, ontleend aan het ter zitting behandelde, tegen opposant bekrach- tiging.van het vonnis van den kantonrechter. Uitspraa-k in deze zaak a.s. week, j i DOOPEN IN HET HEELQOeR BOSCH. De arbfcidcr Cornells K., geboren in 18/8 te Heiioo, en aldaar wbonacuug, stond in ho-u- ger beroep terecht ter zaKe vier overtrcdingen van art. 461 Wetboek van btratrecht, weike zaken betrelien het wandelen in het Fieilooer bosch op verboden paden. Mr. A. Prins, advocaat te Alkmaar, opp-o- neerde als verdediger en trad voor de eerste maal ais pl-eitei" in de stratzitting van de Aikmaarscne rechtbank op. Verdachte zeide, dat ae wandoipaden in het bosch met verooden kunnen worden, in- dien het geheele bosch niet is afgesloten. En een dergenjike afsluiting achtte verdachte niet van kraclit, omdat het bosch altijdi voor het puoliek is cpengesteld geweest. Verdediger sielde den getuige Mulder, bosdiwachter, eenige vragen omtrent d'e ver- bodsbepalingen. Ook aan getuige Geertsema, den gemeente- veldwachter, stelae verdediger eenige vragen. Geertsema antwoordde op de desoetreifende vraag, dat de N.V. niet wil dat men overai dooriieen loopt. De officier" stelde in het licht, dat dfe eige- naar het recht heeft om te beschikken over wegen die niet openbaar zijn. De verbodsbe- palingen zijn 3 jaar goleden uitgevaardigd, om vernielingen en baldadigheden tegen te gaan. De redactie der verbodsbepalingen is zoo kort mogelijk gesteld,«om zoo beknopt en d-uidelijk mogelijk te zijn. Met wegen wordt bedoeld rijwegen en voetpad'en. Resumee- rendte vorderde het O. M. in elke overtreding 6 boete of 6 dagen hecht. Verdediger, mr. A. Prins, becritisecrde de dagvaarding en wees op het arrest van dfen fioogen Raad, volgens welke opvatting de verdachte meet worden vrijgesproken. Waar echter dfe rechtbank een andere opvatting hul- digclfe, meende pleiter de zaak meer uitvoerig te moeten bespreken. Pleiter releveei'de, dat de begaanbare gedeelten in het bosch openba- ren weg zijn. Pleiter bestreed de meening van het O. M. dat de N.V. bevoegd v/as open.- bare wegen af te sluiten. Het is constante juris prudentie van den Hoogen Raad dat een eemua-al opengestelden weg niet zonder ver- lof van d'e overheid kan worden {ifgesloten. Voorts ontwikkeldte pleiter meer uitvoerig het begrip „weg" en op welke wijze wegen tot openbare wegen kunnen worden bestem- peld. Dan nog bracht pleiter ter sprake het onderzoek naar de openbaarheid dter wegen, op last van de rechtbank ingesteld' door den rechter-coiiimissarisd'ie daarover een uitvo-e- riig rapport heeft uitgebracht. Pleiter noemde dit rapport voor dfen verdachte gunstig. Ten slotte concludeerde pleiter dat ver dachte in drie gevallen moet worden vrijge sproken. Volgde de- traditioneele re- en dupliek tus- schen het O. M. en verdediger, waarna dfe behandfeling werd gesloten en de uitspraak bepaald on a.s. Dinsdag. VEINTEN ZONDE'R VERGUNNING. Dfe verdachte in de vorige zaak moest thans in hooger beroep zich verantwoorden ter zake het venten zonder ver-gunning op Bakkum te Castricum op 26 November 1926, voor welk feit hij door den kantonrechter werd veroordeeld. Opposant werd ook in dteze zaak verdedigd door mr. A. Prins. Verdachte noemde de dag vaarding niet juist, omdat niet is geconsta- teerd dat hij appelen en peren te koo-p heeft aangeboden. Verdachte is gewaarschuwd door verbali- sant, d'och het was hem te veel o-m vergua- ning op het gemeentehuis aan te vragen. De opposant heeft aan d'en- verbalisant, Koelemeij, destijds toegegeven dat hij met pe ren ventte. Mr. Prins vroeg of getuige werkelijk h-eeft gezien dat verdachte zijn waar te koop heeft gepresenteerd, wat deze niet kon bevestigen. Die officier zeide, dat dfe zaak niet heel sterk is. Het te koop aanbieden is niet gecon- stateerd. Doch het feit, dat verdachte heeft erkend dat hij liep te venten en de verbalisant heeft gezien, dat verdachte zich met een mandje peren heeft b-egeven in de richting van die huizen is zeer bezwarend. Spreker vroeg due bekrachtiging van het veroordeelend von nis. Pleiter was het met den officier niet eens, zooals hij nader illustreerde en conclu deerde tot vrijspraak. TEN UITVOER LEGGING VOOR- I WAARDELIJKE STRAF. Dteze zaak contra Jan S., te Alkmaar, thans zonder bekjnde woon- of verblijfplaats, die de bijzo-iidere voorwaarden heeft overtredien, werd met gesloten deuren behandeld. Als ge tuige werd gehoord de heer Wiggers, reclas- seeringsambtenaar. Ten uitvoer leggmg werd voorgesteld. HOOGER BEROEP VE'ROO'R'DEELING LEERPLICMTWET. De iandbouwer Joh. Sch. te Blokker stond teredht dat hij zijn zoontje, dat nog viel on der de Leerplichtwet, van school heeft thuis gehouden. Verdachte zeide, dat zijn zoontje alle klas- sen heeft doorloopen en volledig 6 leerjaren heeft doorgemaakt. - De officier vorderde bekrachtiging van het vonnis van den kantonrechter. Opposant bleef bij zijn verdted'iging, hiervoren gerela- teerd. A.s. week uitspraak. HOOGER BEROEP VEROO-RDEEL.ING OPENBARE D'RONKENSCHAP. De arbeider F. J. thans wonende te Veenhuizen, is veroordeeld tot opzending naar een rijkswerkinrichting voor den tijd van 6 maanden, ter zake openbare dronkenschap -bij zooveeiste herhaling. Hij is nu geheelont- houd'er en hoopte in hooger aanl-eg op een minder streng vonins, liefst een voorwaarde- lijke straf. De officier van justitie, het woord verkrij- gend'e, was van meening, dat verdachte reeds genoeg is gewaarschuwd en vorderde be krachtiging van het gewezen vonnis. OVERTREDING ARB-EIDSWET. De bakker Corn. K. te HieilOo is doior dten kantonrechter te Alkmaar veroordteeld wegens het niet behooriijk bijhouden van de loonlijs- ten. Gehoord werd de heer v. d. VaM, ambte- naar bij den Raad van Arbeid. Daar van het hooger beroep door verdachte werd afgezien, werd bekrachtiging gerequireerd. HOOGER BEROEP OVERTREDING VISSCHERIJWET. De koperslager M. B. L. te Schagen is ont- slagen van rechtsvervolging door den kantou- recther wegens het visschen met behulp van een schuitje in het Schager Wiel zonder ver- gunn-ing. Van deze b-eslissing was het O. M. in hoo ger beroep gegaan, Verdachte beweerde niet gevischt te heb ben, maar wel was hij varende met bedoeld vaartuig. Verdachte erkende nu dat hij wel heeft ge- vislit, maar de veld-wachter heeft dit niet ge- constateerd. In elk geval heeft hij niet met een net gevischt en voor het visschen met den hengel had hij vergunning. De verbalisant ontkende dat de Schager Wiel openbaar visch- water is, hetwelk door verdachte werd be- weerd. De officier vordterdte 8 boete of 4 dagen hechtenis. OVERTREDING BOTERWET. De melkventer Pieter D. te Alkmaar, die kunstboter heeft afgeleverd voor natuurboter, is ter zake dit feit door dten kantonrechter veroordteeld. Verdachte heeft beweerd en deed dit nu ook, dat bed-oelde boter hem door een lever.mcier te Amsterdam als natuurboter is vei-kocht en hij dus ter goedter trouw was. De controleur Bergsma meende dat dit over- emkomstig de waarheid is, doch hij heeft verzuimd zich van de kwaliteit op de hoogte te stellen. Verdachte zeide, dat de leverancier heeft beweerd, dat de boter van melk was ge- karnd, doch niet van room, daarom was de boter zooveel goedkooper. De prijs van room- boter was destijds 1.10 en verdachte ver- kocht de boter voor 90 cent per pond De leverancier de Jong heeft aan den ge tuige a decharge, Jan Zwaan, gezegd, dat de boter was onderzoclit en goed-gekeurd. Mr. v. d'. Feen de Lille was van meening, dat die oorspronkelijkheid berust bij den ver- koopcr en vorderde bevestiging van het von- nis. i Hierna sluiting. ALKMAAR 27 April 1927. Op de heden gehouden jaarlijksche paarden-markt waren in totaal aangevoerd 218 stuks, waarvoor werd betaald: Paarden 150—/ 400; Ketten 80300 en Veulens 80—/ 150. NOORDSCHARWOUDE, 26 April 1927. Uien 7.107.90; Drielingen 3.60— 3.80Grove Uien 7.40—/ 8; Peen 2 2.70; Roode Kool 11.60—/ 20; Door- schot 8.10—/ 18.60; Gele Kool 5— 8.80; Doorschot 2—/ 7; Deensche Witte Kool 5.40-*-/ 7.60; Doorschot 3.80 6.20; Kroten 0.80, alles per 100 Kg. Aanvoer: 8800 K.G. Uien; 4400 K G. Peen-; 129600 K.G. Roode Kool; 58600 K.G. Gele Kool; 209000 K.G. Deensche Witte Kool; 400 K.G. Kroten. WARMENHUIZEN, 26 April 1927. Roo de Kool le s. 1521; Roode Kool 2e s. 7.10—/ 16.60; Uitschot 3.50—/ 4.90; Gele Kool le s. 6—/ 7.50; Gele Kool 2e s. 4.705.20; Deensche Witte Kool le s. 5.80-—/ 6.70; Deensche Witte Kool 2e s. 3.90—/ 4.70; Uitschot 0.70—/ 1.60; Drielingen 1.40—/ 1.70; Uien 6— 6.50; Grove Uien 6.40; Peen 2.50. Aanvoer: 30325 K.G. Roode Kool; 10450 K.G. Gele Kool; 48900 K.G. Deensche Witte Kool; 1775 K.G. Uien; 725 K.G. Peen. BROEK OP LANGENDIJK, 26 April 1927. Langedijker Groentenveiling. Worte- len 1.201.80; Roode Kool le s. 6.70 17.70; Roode Kool 2e s. 5.30—/ 16.90 Gele Kool le s. 2.80—/ 8.30; Gele Kool 2e s. 7.20—/ 7.30; Witte Kocl 3.70— 7.40; Deensche Witte Kool 5 10—/ 6 90; Uien 6.50—/ 7.70; Drielingen 2.80— 3.30; alles per 100 K.G. Aanvoer: 2800 K.G. Wortelen; 29500 K.G. Roode Kool; 71700 K.G. Gele Kool; 97000 K.G. Deensche Witte Kool; 8200 K.G. Uien. ZWAAG, 25 April. Veiling Bangert en Omstreken. Spinazie 2.90—6.20; Posie- lein 12—/ 13; Witlof 18—/ 25; Uien 2; Bloemkool 12—/ 26; Roode Kool 6.10;Gele Kool /^5.20—6.80; Sla 2.60 6.50; Rabarber 3.70—/ 6.20; Radijs 2.20—/ 5; Wortelen /ll—/ 13; Aard- beien per stuk 45 cent. Mevr. S. DAVIDSON, Breastraat 50, Beverwjjlc, vraagt een hoog loon, klein gezin. Getrouwd: J. GEERLIGS Jz. en T. KOSTER Jd. die, mede namens wederzijdsche Ouders, hunnen hartelijken dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling voor en bij de vol- trelcking van hun huwelijk onder- vonden. Anna Paulowna, 23 April 1927, Middelweg. Voor de vele bewijzen van deel- neming, ontvangen bij het over- lijden van onze lieve Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Qrootmoeder, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam C. KAINDL. Alkmaar, April 1927. DANKBETUIGING. Hiermede betuigen wij onzen har telijken dank, aan alien voor de vele blijken van belangstelling, met ons 25-jarig huwelijksfeest onder- vonden. Alkmaar, 23 April 1927. J. KOSTER. A. KOSTER—Druif. DANKBETUIGING. Voor de vele en hartelijke blijken van belangstelling, d6n 24 April j.l. ondervonden, zeggen wij door deze onzen innigen dank. Jb. SCHOEN, Echtgenoote en Kinderen. Bergermeer, April 1927- GEVRAAGD KLINKHAMER, Hofplein, Caf4. GEVRAAGD voor hulp in de huishouding (hulp v. werkster aanwezig). Adres Zuider Stationsweg 23, Bloemendaal. gevraagd voor halve dagen. Zich te vervoegen Varnebroek 19, des avonds na half acht. Gevraagd met 1 Juni voor dag of dag en nacht. 's Zon- dags vrij.. Mevr. STIKKEL, Ver- (lronkenoord 119. gevraagd voor den Vrijdagmiddag. Westerweg 130. GEVRAAGD voor direct liefst bekend in PaiTum en Toilet- art .branche. Brieven met uitv. ink omtr. laatste betr., leeftijd, Gods- dienst en verl. salaris onder no. E 529 bureau van dit blad. B. z. a. een nette m. I., bij heer of in klein gezin. Brieven onder letter D 528 bur. van dit blad. Accuraat boekhouder, m. diploma's, bekend met moderne talen, vraagt Gaarne genegen magazijn- of andere werkzaamheden te verrichten. Brie ven lett. H 532 bur. van dit blad. NET PERSOON, P.G., 39 jaar, biedt zich aan als Brieven onder letter G 531 bur. van dit blad. GEVPiAAGD in RIJ WIEL- en MOTORVAK. J. SCHAATSBBRGEN, Z a a (1 m a r k t 5. TIJBELUK OPZICKTER. BURGEMEESTER en WETHOU- DERS van BERGEN (N.-II.) roepen op soilicitanten voor bij Publieke Werkcii, vool- den duur van minstens een maand op een salaris van f 40.per week. De opzichter zal in 't bijzonder worden belast met hot opmelenen in teekening brengen van eenige rioleeringswerken en het toezicbt houden bjj de uitvoering van dit werk. Indiensttreding zoo spoadig mo- gelijk. Sollicitaties in te zenden aan den Burgemeester voor 3 Mei a.s. Bergen (N.-H.), 25 April 1927. Burgemeester en Wethouder* vooruoemd. De Burgemeester, H. VAN REENEN De Secretaris, G. TAAPKEN. GEVRAAGD, bij J. STROOMER te Bergen a. Zee. TE KOOP een in zeer goeden staat zijnde Garage RANZIJN, Bergen. te ANNA PAULOWNA, op Zater- dag 30 April a.s., des voorm. 9 uur, ten verzoeke van den heer M. WONDER Cz., a.d. Kleiweg van w.o. 8 koeien afgekalfd, 4 pinken, 1 pinkstier met beste afkomst- bewijzen en 2 kuikalveren. Verder: boerenwagen z. g. a. n. met br. wielen, ponder en kool- schutten, hooischudder „Bobby" en voorts boeren- en bouwgereed- schappen. Deurw. VAN HUIT.

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 3