Purol bij Ruwe en Schrale Huid Bultenlaiidsch gemsngd nieuws. Sproeten komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot Sp9*ut®lH Bij alle Drogisten. Tijcisch^iftesi ICuns-t Bisiteniand Frbvinciaai ini©iiiMs ""aangevallen door dronken PERSONEN. Dinsdagnacht reden twee postbeambten, die van den laatsten posttrein terugkeerden, xnet een zwaarbeladen postwagen door de Saroleastraat te Heerlen. Daar werden ze {lotselingaangesproken door twee beschon- en mannen, de gebroeders C. uit Hoens- •broek, die hen zonder eenige aanleiding te lijf gingen. Een van de postmannen kreeg een slag met een ijzeren voorwerp op't hoofd; ook de andere werd danig mishandeld. Ten slotte kwam er politiehulp, die de ge broeders arresteerde. N BRAND. De bakkerij van Swieringa te Zuidbroek is totaal afgebrand, waarschijnlijk door onvoor- zichtigheid van den knecht. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. De heer Krijger, lid van de Tweede Kamer, heeft aan den minister van waterstaat de vol- gende vragen gesteld: Is de minister bereid mede te deelen of het onderzoek in zake afsluiting van ovcrwegeu, waarvan door hem mediedeeling werd ge daan in de zitting van de Tweede Kamer der etaten-Generaal, gehouden op 9 December 1926, reeds is afgeloopen en, zoo ja, tot welk resultaat dit oderzoek heeft geleid? f Is de minister niet overtuigd, dat het op 19 idezer voorgekomen ongeval met d-oodelijkcn afloop op den onbewaakten overweg nabij Kethel het onhoudbare van den toestand al- daar heeft aangetoond en is zijne excllentie bereid tc bevorderen, dat de afsluiting van dien overweg onverwijld worde hersteld? f BRAND TE HAARLEM. De heer Engers, wiens pakhuis in de Bake- nesserstraat te Haarlem gistermorgen geheel uitgebrand is, meent, dat de schade zeker op meer dan 100.000 geschat kan worden. De inhoud van het pakhuis was voor 70.000 verzekerd. j DE WEGENBELASTING. f De seer Kortenhorst, lid van de Tweede Kamer, heeft aan de ministers van financiea en van waterstaat de volgende vragen ge steld 1. Zijn hun excellenties bereid aan de Ka mer mede te deelen, of op de aanvragen om geheele of gedieeltelijke vrijstelling van de Wegcnbelasting, voor 1 Mei e.k. zal zijn be- schikt? 2. Zoo dit niet het geval mockt zijn, zijn hun Excellenties dan bereid, in afwachting van een definitieve beslissing, voorloopige vrijstellingen te verleenen aan aanvragers, die tijdig een verzoek als bovenbedoeld hebben aanliangig gemaakt? A MODERNE THEOLOGEN. In de gister ochtend voortgezette ver gadering van mod-erne theologen sprakeo prof mr. M. C. vain Mourik Broekman over ,,De betrekking van het absolute tot het re- latieve in de geloofswaairheid. Een uitvoerige discussie werd hie rover gevoerd. Daarna sprak ds. F. Dijkeroa over „Theoso- fie als wetenschap". Ook naar aanleiding hiervan had een gedachtenwisselir.g plants. Tot lid van het mod er amen verkiest de ver gadering ds. W. J. K. Hoevers, ds. F. Dijke- ma, en ds. C. Kunsc. De vergadering wordt bijgewoond door 168 personen. In de namiddagzitting van gister sprak ds. E. D. Spelberg over de religieuze beteekenis van de hedendaagsche lichaamscultuur. Hierna sluit de voorzitter de vergadering. NED. FOTOGRAFENDAG MET TENTOONS1 ELLIN G. Gister is te Amsterdam door den Neder- landschen Fotografen Patroonsvereeniging de Nederlandschen Foiografendag geopend, welke beoogt, zooveel mogelijk de vak foto- grafen bijeen te brengen ten gunste van goe- de behartiging van hun beroepsbelamg, en zoo ertoe bij te drag-en, de fotografie in ons land op hooger peil te brengen. Diimaal heeft zij dit gedaan in samenwerking met den han- del, die georganiseerd is in den Alg. Bond v Ned. Fotohandelaren, om zoodoende tot uiting te brengen hoezeer de belangen van beide groepen in elkander grijpen en door samenwerking een betere behartiging kunnen vinden. Aan den Fotografendag is verbonden een tentoonsitelling op fotografiseh gebied, welke men hoopt tot een jaarlijiksehe gebeurtenis te maken. Voor deze tentoonstelling is in de kringen van de vak-foiografen zoowel als van den handel zeer levendige beiangstelTing aan den dag gelegd, welke duidelijik blijkt uit net groote aantal iinzendingen. EEN NIEUWE REDDINGBOOT. Te Delfzijl zijn Maandag proeven gehou den met d'e door de firma Gebr. Niestern voor dje Noord- en Zuid-Hollandsche Red- ding-Maatsehappij gebouwde motorredding- b-oot „Insulinde", bestemd voor het redding- station Schiermonnikoog. Deze boot is voor- zien van eene vinding van den bouwer, den heer Niesitern, met behulp waarvan het vaar- tuig, wanneer het in de branding mocht om- slaan, zich zelf weer opricht. De inrichting bestaat uit een aan stuurboordzijde boven de waterlijn aangebrachte tank. Alle toegan- gen naar ruimten benedendeks kunnen met een enkelen handgreep waterdicht worden ge- sloten en t vaartuig kan van een gesloten, van kij'lcgaten voorziene stuurput uit worden bediend. Wanneer de boot omslaat, komt de in normalen stand boven water liggende tank onder water. Het volloopen van die tank ver- oorzaakt een verplaatsing van het zwaarte- punt, waardoor het vaartuig zich in korten tij'd weder opricht. Bij de te Delfzijl gehouden proef had het vaartuig zich, nadat het door midd'el van ta kes! was omgetrokken, in 1 minuut 40 secon- den na het omslaan weder opgericht. Het behield toen nog ongeveer een minuut eenige slagziide, die bij liet weder leegloopen van de zeifrichtende tank werd opgeheven. Het vaartuig is 18.80 M. Iang, 4.15 M. breed en 2.15 M diep. Bij een diepgang van 1.30 M bedraagt dc vvaterverplaatsing 42 ton. Het vaartuig zelf weegt 27 ton en de machines 10 ton. Het aantal waterdichte afdeelingen is zoo groot, dat het vaartuig practisch onzink- baar is. Het heeft twee tegen elkander inwer- kende schroeven, die, om 't vaartuig vast op het water te doen liggen, in tunnels werkeu. Elk dezer schroeven wordt aangedreven door een in een afzonderlijik waterdicht comparti- ment opgestelden Kromhout middendruk mo tor van 64 P.K. De dienstsnelheid bedraagt 9 1/4 knoop (d. i. ruim 6yt K.M. per uur). Door de Hamburgsche Schiffversuchs An- stalt zijn onder leidiing van prof. Vossnack proeven genomen met een model van het vaartuig om den gunstigsten scheepsvorm vast te stellen. Dergelijke proeven kunneo door het nog altijd ontbreken van een z.g. s'eeptank niet in ons eigen land worden ge houden. Over eenigen tijd zullen de proeven met het vaartuig zelf te Amsterdam worden her- haald met draaiende motoren. Deze laatste zijn eveneens van eene bijzondere inrichting voorzien, waardoor zij, wanneer de slagzijde van hdt vaartuig meer dan 120 graden be draagt, automatisch worden stop gezet, doch onmiddellij'k nadat het vaartuig zich weder heft opgericht, kunnen worden aangczet. In het Scheepvaartkundig Instituut en Mu seum te Rotterdam aan het Haringvliet is een demonstratie-model van het vaartuig aanwe- zig. KORTE BERICHTEN. De justitie te Leeuwarden heeft thans ook laten aanhoudien de vrouw van den hotefhouder Van D. te Drach'ten, als ver- dacht van brandstichtimg. De 9-jarige v. D. van het Frederik Hen- d'rikplein is op den oprit aan de Van der Tak- straat te Rotterdam onder een autobus ge- raakt. Het meisje was op slag dood. Zaterdag is een vierjarig kind in de Korte Bleekersstraat te Amsterdam in een tobbe kokend water gevallen, tengevolge waarvan het gister is overleden. De 19-jarige opperman G. I. v. d. W. is bij een bouwwerik in de Boekweitstraat te Rotterdam van een 334 meter hoogen steiger gewaaid. Met inwendige kneuzingen en ge- brok.n linkerpois is hij in een ziekenhuis opgenomen. TIJDSOHRIFTBN TIJDSCHR1FT DER NEDERL. MIJ. VOOR NIJVERHE1D EN HANDEL In het April-nummer van het tijdschrift der Ned'erlandsche Maatschappij voor Nij. verheid en Handel is onder het officieel gt- deelte afgedrukt de agenda voor de 150e jaarlijksche algemeene vergadering op 24 en 25 Juni a.s. te Haarlem te houden. 'Het adres, door het Hoofdbestuur op 18 Maart 1927 aan de Tweede Kamer gezon- den en waarin dringend verzocbt werd om aan het ontwerp van wet op de Naamlooze Vennootschappen ook in den gewijzigd'en vorrn goedkeuring te onthouden, wordt in zijn geheel ter kennis van de leden gebracht. Daarop volgt een O'proep aan de besturen der departementen en aan de leden om me de werking teneinde het algemeen secretariaat aan de noodlge gegevens te helpen aangaan- de de bedrijven der leden en de landen, waarmede zij handelsbetrebkingen hebben of wenschen aan te knoopen. Dit gedeelte van het tijdschriftt bevat voorfs nog jaarverslagen van eenige departemen ten. Het Redactioneel gedeelte begint met een uitvoerig en van groote waardeering getui- gend artikel van den voorzitter der Maat- schappij, Dr. F. E. Posthufna, over den af- tredenden seeretaris, den heer G. S. de Clercq. Het geeft een overzicht van de ver- schillende onderwerpen, waaraan de beer de Clercq in zijn 28-jarigen diensttijd bij de Maatschappij heeft medegewerkt en herdenkt dankbaar de groote gaven van i oofd en hart, die de nu aftredende seeretaris steeds aan de Maatschappij heeft gewijd. In het XXIe artikel der serie „Uit ons Ver- leden" behandelt de geschiedschrijver, Mr. Bierens de Haan, de opriehting der beide Musea, het Koloniaal Museum en het Mu seum voor Kunstnijverheid. Aan het jubileum dter Centrale Werkge- vers Risico-Bank (1902—1927) worden en- kele waardeerende woorden gewijd. In een tweede artikel over „Hooge loonen en welvaart" geeft B. de H. het, slot van zijn beschouwingen naar aanleiding van het be- kende boekje over den hoogen loonstandaard in Amerika. Na eenige „bezuinigings-kniipselsM, volgt een verslag van de Normalisatievergadering op 22 Maart in het Jaarbeursgebouw te Utrecht gehouden en mededeelingen uit den N'ijverheidsraad brengt de aflevering nog verschillende verslagen uit de departemen ten. Een door de Centrale Commissie voor Be- zuiniging bij het nummer gepubliceerd bij- voegsel bevat een voorloopig overzicht van beschouwingen en critiek, waartoe het artikel van een harer deskundige medewerkers over de onderwijzers-opleiding in <je pers heeft aanleiding gegeven. In een volgend nummer zal de critiek nader besproken worden. EEN DUITSCHE FIIm' DIE IN NEDERLAND SPEELT Regisseur Essek van de Berlijnscbe Phoe bus-iilm heeft het d'raaiboek voor de film ,Der Prinz auf Wieringen" voleindigd, waar toe de auteurerechfen van den geiijknamigen roman verworven zijn (verslag Hugo Steinitz. Berlin). De fifa speelt op bet eiland Wieringen en de hoofdroi, die van den Duitsctmn Kroon- prins, zal door den tooneelspeler Otto Gebiihr vervuld worden De U'iterlljke gclijkenis tusschen den Duit- schen kroonprins en Frederik de Groote zai daarbij sterk op den voorgrond treden. AMERIKA. VERKLARINGEN VAN HOOVER. De oyerstroomingen in het gebied van den Mississippi breiden zich uit. Hoover, die mi nister van Handel, door Coolidge aange- wezen om den toestand te bestudeeren, is van een tocht door bet gebied te New-Orle- an® teruggekeei'd. Hij verklaarde dat yolgens schatting het aantal omgekomonen 200 be draagt, doch dat het aantal dakloozen Is ge- stegen tot 150.000. Hij zeide dat bet meest urgente probleem was, de vluchtelingen te helipen en de landbouwproductie in het over- stroomde gebied te berstellen. DE OVERSTROOMINGE N De staat van beleg in Louisiana afgekondigd. Doorsteken van den dijk bij New Orleans. W egens het verontrustende voortduren der overstroomingen heeft de gouvemeur van Louisiana een proclamatie uifgevaardigd, waarbij de staat van beleg wordt afgekon digd en heeft hij gelast, dat de dijk van d:en Mississippi bij New-Orleans Vrijdagmiddag om 12 uur moet worden doorgestoken. Er zal een gat van ongeveer 600 m. breed in gemaakt worden, hetgeen voldoende zal zijn om het water te New-Orleans, dat ongeveer 16 km. hoogerop ligt, bijna een m. te doen dalen. Er zal dientengevolge 400 mifflioen m2. goed bouwland onder water komen te staan, maar alle autoriteiten keuren dit op- treden goed. De geheele nationale mi'litie van-Louisiana is gemobiliseerd voor het ge val de boeren zich gewapenderiiand zouden verzetten. Verwacht wordt, datde stad1 Ngw Orleans zich aansprakelijik zal stellen voor de schade ALBANIe, DE ITALIA AN SCH-JOEGOSLAVISCHE SPANNING'. Een verklunng van den Bulgaar- schen minister van Buitenland- sche Zaken. Naar gemeld wordt heeft de Bulgaarsche minister van buitenlandsche zaken "bij een interview betreffende het onlangs plaats ge- had hebbende conflict tusschen Italie en Joego-Slavie o.m. verklaard, dat het geens- zins d'e bedoeling is van Bu.lgarije, zich in deze aangelegenheid te mengen, welke uit- sluitend de buurstaten aangaat. Volgens deze minister is de houding van Bulgarije te dezer zake geheel begrijpelijk en doorzichtig: Bul garije koestert geen andere wensch, dan dat de vrede blijft gehandhaafd en dat hij niet door nieuwe conflicten mag worden ver- stoord. Nooit is het ook de bedoeling van Buigarije geweest, partij te trekken van mo- gelijke oneenigheden op den Balkan. Op een vraa", of het mogelijk zou zijn een pact te sluiten tusschen de Balkanstaten, zoo- als er ook een is gesloten te Locarno tusschen de andere Europfeesche mogendheden, ant- woordde de minister, dat dit zeer zeker een groote stap voorwaarts zou beteekenen op den weg naar de pacificatie, doch naar zijn meening zullen nog langdurige voorberei- dingen moeten worden getroffen, eer dit re sultant wordt verwezenlijikt. De „Tribune" publiceert een bericht uit Rome, waarin beweerd wordt, dat het Itali- aansch-Joegoslavisch probleem zich in een impasse bevind't en dat men niet over de mid- deien beschikt er voorshands uit te raken. Het wordt niet waarschijnlijk geacht, dat.oe groote mogendheden, die zich tot nu toe bui- ten het conflict hebben gehouden, thans de rust zullen herstel'len door nieuwe pogingen te doen, waarvan de mislukking de situatie slechts zou kunnen verergeren. De Britsehe gezant te Rome, Grabant, heeft de Europeesche diplomatie op de hoegte ge steld van de pogingen door officieele kringen in het werk gesteld, om een voorzichtige for- mijle te vinden, welke noch voor het prestige van Italie, noch voor dat van Joego-Slavie kwetsend zal zijn, ten eind'e de „modus Vi vendi" te verwezenlijken. KORTE BERICHTEN. Volgens een bericht van de „Morning Post" uit Calcutta heerscht momenteel een bevige cholera-epidemie in Bengaleu, welke in de afgeloopen drie maanden 15.000 slachtol- fers heeft gemaakt. De sterfte onder de Eu- ropeanen is slechts gering. De vooraanstaande Britsclie auteur G. K. Chesterton, die zich op invitatie van de Poolsche „Penclub" naar Polen heeft bege- ven, wordt morgenochtend te Warschau ver wacht. Hij zal vijf weken in Polen blijven ver- toeven. Een gezelschap van 200 Polen, die naar Amerika zijn geemigreerd, zal den 2en Mei n Warschau arriveeren, met het doel om de groote nationale feesten, welke den 3cn Mei aanvangen, bij te wonen. Ook zullen bij deze gclcgenheid cultureele en'economische betrek- kingen tusschen deze emigranten en hun vroegere vadeiland weer worden aanov> knoopt. In Polen is een groote bende ontdekt, welke zich bezighield met de vervaardiging van valsche buitenlandsche passen. Onder de gearresteerden bevinden zich vele ambtenaren der Poolsche politie. De mijndirecties in het Ruhrgebied heb ben de arbitrate beslissing inzake de loons- verhooging verworpen. De mijnwerkers daar- entegen hebben de beslissing aanvaard en zullen er thans bij den minister van arbeid op aandringen, dat zij bindend zal worden verklaard. De Berlijnsche politie heeft in een win- kelkelder in de Friedrichsstrasse twee wagen- ladingen patronen en andere munitie in be- Slag genomen. EEN LIEFDESDRAMA. Wonder Li}ke ontknoaping in de Rechtzaal. Charles Deville, z,oo vertelt de „Petit Pari- sien", was sinds iang verliefd op mademoi selle Kerechmeyer, die hij voortdurend, maar zonder succes, met zijn attenties achtervolgde. Op een goeden keer drong hij, gewapend met een revolver, de kamer binnen, door zijn aangebedene bewoond. en dreigde haar te zullen dooden, als ze hem niet huwde. „Dat d'urf je niet!" antwoordde het voor werp zijner vurige liefde uitdagend. Er klonk een schot, maar de revolverkogel kvvam in den vloer terecht. De jonge vrouw wilde den indringer op de vlucht jagen, docii dc man vuurde nog tot driemaal toe zijn wa- pen op haar af. Ditto aid zakte mil. KerscJimeyer in elkaar, aan de pols en in de hartstreek getroffen. De gewonde werd naar het ziekenhuis vervoerd, warn zij langen tijd verpicegd werd. De becirijver van den aanslag had zich des- wege voor den rechter te verantwoorden. Hij bekende volledig zijn misdrijf, doch ver klaarde onder den onwieerstaanbaren drang zijner sterke mannelijke liefde geliandeld te hebben. Na hem werd mejuffrouw Kerschmeyer ge- hoord, die tot alter verwondering de volgen de verklaring aflegde „Mijn vriend Deville is geen kwaje kerel, maar hij heeft gebrek aan karakter. En ik heb me met hem verzbend. Wij zullen binnen-. lcort in het huwelijk treden". De verliefde beldaagde werd tot slechts 4 maanden gevangenisstraf veroordeeid. ONTAAPDE MOEDER. Te Notre-Dame du Guilde, bij Saint-Brieuc heeft een 34-jarige gehuwde vrouw haar dochtertje van veertien dagen geworgd en het daarna nog eenigen tijd in het water ge houden. Haar echtgenoot wilde ze eerst doen gelooven, dat het kind een natuurlijken dood was gestorven, doch toen deze de natte kleer- tjes vond, bekende ze haar misdaad. Drie jaar geleden had ze een ander dochtertje van drie maanden in een put geworpen, waar het kind verdrenk. Daar de moord niet kon wor den bewezen, werd ze toenmaals wegens doodslag door onvoorzichtigheid tot zes maanden gevangenisstraf veroordeeid. Ook deze misdaad heeft ze thans volledig bekend. Voor den rechter van instructie verkaarde de ontaarde moedcr dat zij door armoede tot de wanhcopsdaad was gedrevenze kon haar kinderen geen behoorlijke opvoeding geven. Het tegendeel is evenwel gebleken, waflt het gezin is welgesteld. DE BRUIDSCHAT VOOR EN Na DEN OORLOG. Een medewerker van het „Berl. Tag." heeft eens ge'informeerd naar „den stand van de huwelijksmarkt" bij een der voornaamste huwelijksbureaux. Daarbij bleek, dat hoewel er nog geen sprake is van de grcote bruids- schatten van voor den oorlog, de toestand in dit opzicht toch veel verbetert. Waren voor den oorlog bruidsschatten van cen half mil lioen geen zeldzaamheid, zoo geldt thans een „Mitgift" van 200.000 M. als een zeer be hoorlijke huwelijksgift. De grcote bruids schatten van vroeger komen nog wel voor, maar dan zijn het meestal Duitschers in het buitenland,. die zoo royaal zijn, en wel voor- namelijk Duitschers in Noord- en Zuid-Ame- rika. Maar ook rijke Nederlandsrs en Duitsch-Zwitsers behooren tot deze categorie Met de geleidelijke verbetering van den economischen toestand houdt de toeneming der bruidschatten geiijken tred; de ontwikke- ling wijst in de richting der vroegere toe- standen. Als schoonzoons hebben vooral veel aftrek ingenieurs en in het algemeen personen, die door hun studie in staat zijn aan het hoofd van een grcot bedrijf te staan. Het stelsel van inhuwelifken vindt zeer veel toepassing, daar het vaak voorkomt, dat de zoons van fabrikanten enz. in den oorlog gesneuveld zijn. Officiers, vroeger zeer gezocht, komen thans vrijwel niet in aanmerking; zij worden uitsluitend nog als ambtenaar gewaardeertf. De waardeering van den adel schijnt wat verminderd. hoewel natuurlijk het verlangen naar een klinkenden naam nog steeds bestaat'. De lardbouw is zbowel wat betreft vraag als aanbod zeerachteruitgegaan. Veel meer dan vroeger komen huwelijken voor tusschen meer bedaagden: een uitvloei- sel vaak van den economischen toestand, daar mannen en vrouwen, die financieel ach- teruit zijn gegaan, van het samenvoegen van beider geringe inkomsten, eenige verbetering verwachten. Veel meer dan vroeger wordt een beroep gedaan op de bemiddeling van huwelijksbu reaux. waarbij dan steeds zeer nauwkeuriee informatics worden verlangd en o.a. altiid een medisch attest door beide partijen wordt geeischt. UIT BERGEN Ingekomen personen. N. Bellis, geen, dienstbode, Kocendijk 43, van Zijpe. J. W. Schonagen, N.H., dienst bode, Mosselenbuurt 2, van Schoorl. H. J. Beuneman, N.H., Tuindorpweg 6, vau h-> sendelft. F. Zaman, geen, leeraar R. H. B. S., Berkenlaan '20, van Rotterdam. H. A. Wolzak, N.H., gep., Schoolstraat 3, van Alkmaar A. Eriks, N.H., dienstbode, Oude Prinsweg 1, van Schagen. A. Gra- vestein, N.H., Stationstraat 8, van Hengelo R. Vogel, R.K., huisknecht, Breelaan 7, van Amsterdam. C. J. M. van Vliet, R.K., Loudelsweg 20, van Monster. —A. A. Roc- len, N.H., koopman, Jan Jacoblaan 21, van Enkhuizen. R. P. Jansen, N.H., Breetean 116, van Callantsoog. C. H. Vendel, R.K. arbeider, Heerenweg 69, van Egmond aan Zee. Jn. Hollenberg, R.K., naaimach.her- steller, Schoolstraat 3, van Alkmaar. L. K. A. Henkel, D. E., hulp huish. Breelaan 2, van Rotterdam. C. N. Witte, R.K., smid, Verl. Geestweg 8, van Nibbixwoud. j. Duinker, echtge. C. Hoogvorst, geen, z. b., Loudelsweg 59, van Helder. P. C. Ro- zing^ R.K., Loudelsweg 20, van Heiloo. E C. Frank, N.H., piano-onderwijzeres, C. Adama v. Scheltemaweg 6, van Amsterdam. D. Kroes, E. L. hulp in de huish., C. S. Adama v. Scheltemaweg 6, van Amsterdam ,W. G. Bressers, R.K., ass. dir. boterfa- briek, Kl. Dorpsstr. 7, van Azewijn. A. Modder, N.H.. boerenknecht, Sluislaan 15, van Schoorl. A. L. Heubach, E. L., pen- sionhouder, Breelaan 14, van Amsterdam. P. Cichocki, R.K., huishoudster, v. Hasselt- str. 7, van Amsterdam. J. Ph. Koning, geen, Dir. Telegr. kantoor Alkmaar, Herten- iaan 7, van Alkmaar. L. M. Alderlieste, N.H., chauffeur, Natteweg 37, van Velsen. Gr. Garrelds, N.H., Kerkelaan 10, van Amsterdam. P. Min, R.K., arbeider, Lou delsweg 43, van Heer-Hugowaard. J. H. Plekkenpoel, R.K., assistent zuivelfabr., Kl. Dorpsstr. 7, van Bergh. C. Rike, geen, kellner, Berkenlaan 8a, van Alkmaar. -- J. Zwart, O.K., dienstbode, Breelarn 12, van Egmond aan Zee. M. A. Brauzek, R.K. coupeuse, Komlaan 10, van Haarlem A Kooiman, N. H., kolonel art., Kerkelaan 14 van Helder. -- F. G. M. Priem, echtge. A Kooiman, R.K:, Kerkelaan 14, va;. Heem- stede. M. Eijken, N.H., Vijverlaan S, van Hoorn. L. J. Hemels, R.K., huisknecht, Breelaan 16, van Alkmaar. Gr. Brijker, N.H., Karel de Gr. iaan 9, van Franeker. E. A. Stork, R.K., dienstbode, Kastanjelaan 9, van Amsterdam. C. Kloosterboer, N.H., koopman, Breelaan 76, van Amsterdam. R. Klijn, N.I., makelaar, Berkenlaan 12a, van Amsterdam. I. Boldingh, geen, O. I. ambtenaar met verlof, Schoolstr. 13, van Amsterdam. M. Krijt, wed. H. Strooker, N.H., Kruisweg 12, van Alkmaar. C. Brink, N.H., kantoorbediende, Bergerweg 14, van Alkmaar. A. Copier, N.H., metaal- slijper, Bergerweg 14, van Culemborg. B. de Groot, echtge. A. Copier, N.H., z. b., Bergerweg 14 van Alkmaar. Joh. Swier. N. H., coiffeur, Geestweg 3, van Alkmaar! -- H. J. van Klaveren, N.H., kok, Brc-laan 7, van Leiden. Joh. Knip, N.H., huis knecht, St. v. Surcklaan 1, van Schoten. Th. E. Teiman, N.H., hulp huish., Pier Pan- derstr. 8, van Amsterdam. C. M E Zandwiik, N.H., Breelaan 26, van Utixchr. M. J. Scaf, geen, onderwijzeres, Pier Pan- derstr. 14, van Maastricht. W. Luiks, R.K., schoenmaker, Dorpsstr. 50, van Oudorp. J. p. Kersbergen, N.H., dienst bode, Eeuwigelaan 1, van Hilversum. F. Dekker, R.K., arbeider, Oosterweg 12, van Wijk bij Duurstede. T. Plantinga, N.H., dienstbodg, Jan Jacoblaan 21, van Enkhui zen. M. G. Tissen, R.K., huishoudster, Prinsesselaan 50, van 's Gravenhage. H. H. IJpnia, geen, immigr. ambtenaar met ver lof, Hoflaan 8, van Sabang (N. O. I.) G. Stins, echtge. G. L. Zaadnoordijk, Lijtweg 22, van Alkmaar. A. M. Brouwcr, wed. G. leeling, R.K., M. Wiegmanweg 8, van Alkmaar. G. Siekmans, Bapt. boerenkn., Heerenweg 9, van Hengelo. Jb. jonker, N.H., groentehandelaar, Bergerweg 58, van N.-Scharwoude. B. H. Wittebrood, R. K., landbouwer, Heerenweg 79, van Egmond- binnen. A. Smit, N.jH., agent Hollandia, Komlaan 12, van Purmerend. A. Wulf, R.K., dienstbode, Zeeweg 30, van Alkmaar. C. M. Sluijter, R.K., Breelaan 75, van Voorburg. Vertrokken personen. A. G. Abbo, R.K.-, geest. zuster, van Lou delsweg 20 naar Monnikendam. M. Scholten, R.K. geest. zuster, van Loudelsw. 20 naar Monnikendam. C. Vosse, R.K., van Loudelsweg 20 naar Spanbroek. A. Rodenburg, R.K., van Loudelsweg 20 naar Spanbroek. Jb. Muelink, geen, timmer- rnan, van Russenweg 2 naar Alkmaar. L. C. M. Bleijs, echtge. J. A. Smit, geen, z. b., van Wilhelni.laan naar A'dam. A. van Dijk, N.H., bakker, van Dorpsstraat 1 naar Limmen. G. Schut, N.H., van Jan Olden- burglaan 3a naar Cgnada. Tr. Pals, N.H., z.b., van Meerweg naar Terschelling, W. Bood, geen, musicus, van Bert gerweg naar Alkmaar. A. en M. van Duin, N.H., dienstbode, van Heerenweg naar Castricum, Nd. Bakkum. N. Pascha, D.G., dienstbode; van Breelaan 39 naar Alk maar, Kennemerstraatweg 20. A. Klomp, N.H., dienstbode, van Breelaan naar Oude Niedorp. E. H. M. Groenewoud, R.K., onderwijzeres, van Loudelsweg naar Hazers- woude. - M. W. J. Tichelaar, R.K., van Loudelsweg naar Amsterdam. Th. C. van der Veldt, R.K., van Loudelsweg naar Am sterdam. P. de Beukelaar, R.K., M. Wieg manweg naar's Gravenhage. D. Schroor, N. H., van Schapenlaan naar Nijmegen. Jn. Wokke, R. K., van Westerweg naar Be- verwijk. A. Copier, R.K., landarbeider, van Kanaaldijk naar Winkel, de Langereis. D. Bijwaard, R.K., smid, van Kogendijk naar Alkmaar. H. P. A. Graat, R.K., ar beider, van Kogendijk naar Koedijk. E. Docter, N. H., wijkverpleeg. ster, van Zuidlaan naar Medemblik. B. Beukers, echtge. C. L van Es, R.K., z. b., van Kruisweg naar Utrecht. Tr. Mulder, echtge. G. Schut, N.H., z. b., van J. Oldenburglaan naar Alkmaar. C. Moison, R.K., bloemistknecht, van Heeren weg naar Egmondbinnen, Wimmenum. G. Honig, D. reiziger, van Berkenlaan naar Krommenie. C. L. W. Hildemann, wed. R. A. Kusters, R.K., z. b., van Breelaan naar Alkmaar. I. Groot, R.K., dienstbode, van Dorpsstr. 60 naar Berkhout. J. G. Delf- gaauw, N.H., van Berkenlaan naar Alk maar. Th. Schaak, N.H., arbeider, van Kogendijk naar Hillegom. H. Zijlstra, N.H., dienstbode, van Breelaan naar Leeuwarden. A. W. Tiggeloven, R.K., ass. huish., van Lijtweg naar Amsterdam. C. M. Buijsman, R.K., van Loudelsweg naar Obdam. M. P. Jacobs, R. K., van Lou delsweg naar Oude Tonge. M. J. Smits, R.K., van Loudelsweg naar Warmenhuizen. H. F. J. Niesten, R.K., tuinman, van St. v. Surklaan naar Helmond. A. Bakker, N.H., huish., van Kanaaldijk naar A'drm. A. H. A. Koenders, R.K., boerenknecht, van Kerkedijk naar Egmondbinnen. S. Koele- meij, N.H., van M. Geestweg naar Ursem. M. F. Hammingh, geen, van Lijtweg naar Frankrijk. B. Landman, R.K., z. b., van Dorpsstr. naar Alkmaar. G. M. H. Ok- kerse, R.K., van Loudelsweg naar Oegst- geest. M. Wokke, R. K., van Weg. n. Za- negeest naar 's Gravenhage. IJ. Kruk, N.H., dienstbode, van Russenplein naar Aik- maar. G. v. d. Kieft, G.K., reiziger, van Jn. Oldenburglaan naar Amersfoort. B. Schipper, R.K., geest. zuster, van Loudeisw. naar Boskoop. A. Linschoten, echtge. Jb. Leeuwt geen, van Berkenlaan naar Matadi. Belgische Congo. P. Leeuwenstein en H. de Bruijn, N.H., z. b., naar Alkmaar. R. Vogel, R.K., huisknecht, van Brlelaan naar Amsterdam. Chr. E. D. Helsdingen, N.H., van Kogendijk naar VIedder. C. A. Ol denburg, echtge. W. P. J. Veltman, R.K., van Dorpstraat naar Rotterdam. M. C Scholten, R.K., boerenknecht, van Groene- weg naar Oudorp. P. M. Hoebe, R.K., smid, van St. Ant. straat naar Vught. F. Chr. Peijs, N.H., van I<1. Dorpsstr. naar Castricum. L. M. de Waal, N.H., van Bergerweg naar Rotterdam. A. Potgies- ser, N.H., van Groeneweg naar Helder.— A. H. Dekker, geen, koopman, van Berger weg 37 naar Alkmaar. Jhr. G. C. J. Smis- saert, N.H., van Eeuwige iaan naar Oerct- geest. J. H. Schouten, R.K., van Ooster weg 30 naar Heemstede. i. Th. Mie- boer, z. b., van Russenweg naar Ede fQJ

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 7